рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

РОЗПОДІЛ НАВЧАЛЬНОГО ЧАСУ ЗА ВИДАМИ ЗАНЯТЬ

РОЗПОДІЛ НАВЧАЛЬНОГО ЧАСУ ЗА ВИДАМИ ЗАНЯТЬ - раздел Высокие технологии, НФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ І ТЕХНОЛОГІЇ Розподіл Навчального Часу За Видами Занять Виглядає Наступним Чином: ...

Розподіл навчального часу за видами занять виглядає наступним чином:

 

№ з/п Кредитні модулі Загальний обсяг, годин/кредитів Аудиторні заняття, годин Самостійна робота, годин
Модуль №1 126/3,5
  Лекційні заняття    
  Лабораторні заняття    
Модуль №2 126/3,5
  Лекційні заняття    
  Лабораторні заняття    
  Разом 252/7

 

1.2 КОРОТКИЙ ЗМІСТ КУРСУ «ІНФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ І ТЕХНОЛОГІЇ»

Модуль №1

Тема 1. Основні поняття інформатики та комп’ютерної техніки. Стуктура та основні пристрої сучаних ПК

Предмет, структура та зміст дисципліни. Мета вивчення дисципліни, зв'язок з іншими дисциплінами.

Інформатика: предмет та завдання. Загальні відомості про інформацію, інформаційні технології та системи. Роль інформатики у сучасному суспільстві. Поняття про інформацію; її властивості. Інформація і дані. Форми подання інформації. Одиниці виміру інформації. Економічна інформація. Класифікація інформації за різними ознаками. Специфічні особливості інформації у сфері економіки та менеджменту підприємств.

Інформаційні системи: загальне уявлення, структура та класифікація. Інформаційна технологія: поняття, етапи розвитку та її види.

Роль і призначення обчислювальної техніки в умовах ринкової економіки.

Технічна база сучасних інформаційних технологій: комп'ютерні мережі, офісна техніка. Стан, тенденції розвитку та покоління ЕОМ. Персональні комп'ютери, їх місце у сучасних інформаційних системах та форми використання.

Основи побудови ПК: представлення інформації, логічні основи побудови, програмне управління. Архітектура ПК: технічне та програмне забезпечення.

Склад функціональних блоків ПК та їх хар-ка. Типи мікропроцесорів. Види пам’яті. Зовнішні носії інформації, їх типи та порівняльна хар-ка. Періферійні пристрої. Критерії вибору та вимоги до конфігурації ПК.

Основні поняття, склад та структура програмного забезпечення персонального комп'ютера: системне, прикладне, інструментальні засоби програмування. Еволюція розвитку системного програмного забезпечення та інструментальних засобів програмування, їх порівняльна характеристика. Сучасне прикладне програмне забезпечення та інтегровані пакети прикладних програм. Поняття та призначення операційної системи.

Принципи організації збереження та пошуку інформації у ПК. Основні поняття файлової системи, збереження інформації в пам’яті ПК. Поняття про файли та папки. Імена файлів та розширення. Типи файлів. Шлях до файла

Тема 2. Принципи та структура програмного забезпечення ПК. Операційна система MS Windows

Загальні відомості про операційну систему MS Windows. Сучасні версії ОС MS Windows. Їх призначення та переваги.

Структура екрана: робочій стіл, панель задач. Структура вікон у системі Win7. Елементи діалогових вікон. Управління вікнами за допомогою «миші». Переміщення, зміна розмірів та закриття вікон.

Головне меню систем та характеристика його пунктів. Довідникова система та її призначення. Контекстно-залежні меню. Основи налагодженнч інтерфейсу користувача MS Windows.

Характеристика файлової системи MS Windows. Вікно Мой комп’ютер, програма Проводник та її призначення. Файли, папки, шляхи доступу до файлової системи. Техніка виконання основних операцій з об'єктами: порядок активізації об'єктів, створення та видалення папок, копіювання та переміщення файлів та папок. Запуск програм та відкриття документів, робота з декількома документами. Принципи створення та збереження нового документа під час роботиз програмами у системі MS Windows.

Прикладні програми та сфери їх застосування. Пакети прикладних програм Microsoft Office. Призначення та коротка характеристика службових програм: програма перевірки диску; програма дефрагментації дисків, форматування флеш-карт та оптичних дисків; програми-архіватори; антивіруси. Програма-календар, записна книжка.

Тема 3. Системи обробки текстовой інформації. Текстовий процесор МS Word 2007/2010

Призначення та функціональні можливості текстового процесору МS Word 2007. Запуск програми, структура вікна: стрічка, зміни у інтерфейсі, піктографічне меню, лінійки прокрутки, меню швидкого доступу.

Відкриття, редагування та збереження тексту у МS Word 2007. Формати, у яких можливе збереження документу. Проблема сумісності документів для МS Word 97-2003 у текстовому процесорі МS Word 2007.

Вкладки на стрічці МS Word 2007. Налаштування панелі швидкого доступу, основні групи команд.

Як швидко знайти команду із МS Word 2003 у МS Word 2007? On-line налаштування підказок із вузлу МS.

Редагування та форматування тексту. Параметри сторінок, поля, оформлення. Багаторівневі списки, тезаурус, перевірка орфографії, примітки, робота з колонтитулами, вставка та редагування формул, об’єктів та рисунків, їх оформлення та форматування.

Робота з шаблонами у МS Word 2007. Редагування шаблонів та їх збереження. Налаштування автоматичного запуску документу у шаблоні користувача. Шаблони із підтримкою макросів: переваги та недоліки.

Макроси у МS Word 2007. Необхідність та небезпечність. Створення макросів та їх використання.

Робота з об’єктами у текстовому редакторі MS Word. Вставка у текст геометричних об’єктів і математичних формул. Вставка номерів сторінок, верхніх та нижніх колонтитулів.

Таблиці у MS Word. Введення даних у таблицю. Встановлення та вилучення рядків і стовпців таблиці. Форматування таблиць.

Перевірка орфографії. Попередній перегляд та друк документа. Збереження документів.

Імпорт об’єктів з інших прикладних програм, експорт даних в інші прикладні програми.

Тема 4. Системи табличної обробки даних. Табличний процесор MS Excel

Основи роботи у середовищі табличного процесора МS Ехсеl 2007/2010

Загальна характеристика табличного процесора, структура вікна МS Ехсеl 2007/2010. Об'єкти МS Ехсеl: робоча книга, робочий лист (електронна таблиця), лист діаграм, лист макросів, діалоговий лист.

Знайомство з інтерфейсом МS Ехсеl 2007/2010. Стрічка, її призначення на вкладки. Управління об'єктами у середовищі МS Ехсеl: налагодження параметрів робочої книги: зміна кількості сторінок, їх назви, місця розташування. Структура робочого листа. Основні поняття: стовбець, рядок, активна комірка, блок комірок, інтервали, абсолютна і відносна адресація, ввід найпростіших формул. Типи даних МS Ехсеl та формати даних прийняти по за замовченням. Панелі інструментів. Введення даних у таблицю, типи даних.

 

Робота з функціями і формулами у табличному процесорі МS Ехсеl 2007/2010

Принципи побудови формул у MS Excel. Рядок введення формул. Введення та копіювання формул. Типи адресації у MS Excel. Переміщення в таблиці. Використання іменованих діапазонів у формулах.

Редагування даних електронної таблиці. Маркування елементів таблиці. Використання рамок. Автоматичне форматування. Графічне та кольорове оформлення таблиць. Креслення ліній та рамок. Виконання операцій копіювання, переміщення та вилучення даних таблиці. Доповнення та вилучення комірок, стовпців і рядків у таблиці. Зміна ширини стовпців і висоти рядків. Відміна останньої операції. форматування даних у комірках таблиці: вибір і зміна числових форматів, горизонтальне та вертикальне вирівнювання, зміна орієнтації тексту, переноси слів усередині комірок, вибір та зміна шрифтів і стилів. Автоматичне форматування таблиць. Захист даних у таблиці.

Захист комірок і листків електронної таблиці.

Установлення параметрів сторінки: нумерація сторінок; вставка колонтитулів та інше. Попередній перегляд та друк таблиць.

Робота з базами даних у МS Ехсеl

Правіла побудови вихідного документа з декількох таблиць. Робота з таблицями MS Excel як з базою даних. Основні поняття та обмеження. Типові операції обробки баз даних. Загальні відомості про вбудовані функції MS Excel. Основні категорії функцій. використання Майстра для створення функцій. Зв’язування таблиць між собою за допомогою посилань та функції пошуку ВПР(). Формування статистичних функцій та їх обчислення СРЗНАЧ(), МАКС, МИН тощо.

Сортування та групування даних у таблицях. Формування звітних документів. Розрахунки підсумків і формування проміжних і загальнопідсумкових рядків у звітних документах.

Фільтрація даних у таблицях: автофільтр, розширений фільтр, фільтр з обчислювальним критерієм.

Побудова зведеної таблиці. технологія створення зведеної таблиці за допомогою Майстра зведених таблиць. Редагування зведеної таблиці. Групування даних і відображення підсумків у зведеній таблиці. Форматування даних зведеної таблиці.

Робота з зовнішніми базами даних: експорт та імпорт даних, проблеми інформаційної сумісності

Створення, редагування та форматування діаграм у середовищі MS Excel

Призначення та основні поняття графічних об’єктів. Панель інструментів Діаграма. Створення діаграм за допомогою Майстра діаграм. Типи діаграм.

Зміна типу діаграми та параметрів діаграми. Форматування діаграм.

Побудова лінії тренду та прогнозування за її допомогою. Діаграми змішаного типу. Виведення діаграм на друк.

Тема 5. Системи управління базами даних (БД). СУБД MS Access

Основи побудови баз даних

Введення в БД: поняття «БД», «концепція БД», «моделі даних». Поняття про системи управління базами даних (СУБД). Архітектура СУБД. Аналіз функціональних можливостей та порівняння різних СУБД. Етапи проектування структури БД. Інформаційно-логічна модель реляційної БД.

Технологія створення, редагування та керування базою даних СУБД MS Acceess. Призначення, загальна характеристика, особливості та можливості СУБД MS Access. Об’єкти баз даних СУБД MS Access.

Запуск програми та вихід із неї. створення та збереження нової БД. графічний інтерфейс СУБД MS Access та структура вікна. Головне меню СУБД MS Access і панелі інструментів. одержання довідкової інформації. створення шаблонної бази даних у СУБД MS Access за допомогою Майстра.

Таблиці та способи їх створення. побудова таблиць у вікні конструктора. Створення структури таблиці як основи БД. Найменування полів та типи даних. Властивості полів. Альтернативні засоби створення таблиць Майстер і Режим таблиці. Порівняння різних способів створення таблиць, їх переваги та недоліки. Поняття первинного та зовнішнього ключів. Введення даних у таблицю. Експортування таблиць.

Модифікація структури таблиці: доповнення і вилучення полів, зміна імені поля, зміна порядку розміщення полів у таблиці. Режим таблиці, режим конструктора. Типи даних, властивості та параметри полів.

Встановлення зв’язків між таблицями. Вікно «Схема даних». Визначення міжтабличних зв’язків. Типи зв’язків редагування встановлених зв’язків. Поняття цілісності даних.

Перегляд і редагування даних у полях таблиці. Виділення полів і записів. копіювання, переміщення і вилучення даних у таблиці. Зміна ширини стовпців, параметрів шрифту, закріплення та тимчасове закриття окремих полів на екрані. Пошук і заміна даних. Фільтрація даних у таблиці. Побудова фільтрів за виділенням, складних та розширених фільтрів.

Технологія створення, редагування та використання запитів СУБД MS Access

Загальні положення, типи звітів та режими їх створення. Структура звіту. Створення простих табличних звітів засобами Автозвіт. Інтерфейс та структура діалогового вікна для створення і редагування макету звіту. призначення Панелі інструментів та вікна Список полів. Створення звітів із використанням Майстра звітів. Додавання та редагування полів у конструкторі звітів. редагування та налагодження властивостей звіту та елементів управління.

Створення і обчислення розрахункових полів у звітах. Групування, сортування та фільтрація даних. Розрахунки підсумків у полях звіту. Встановлення параметрів сторінок. Перегляд і друкування звітів.

Технологія створення і побудови підпорядкованих звітів.Макроси у СУБД MS Access. Поняття, призначення і типи макросів. Технологія створення, редагування та збереження макросів. Надання імен макрокомандам у макросах. Умови виконання макрокоманд у макросах. Складні макроси. Зв’язок макросів із подіями на формі. Технологія налагодження макросів.

Тема 6. Створення презентацій у середовищі MS Power Point 2007

Технологія створення, редагування, форматування презентацій. Функціональні можливості та область використання програми MS Power Point. Інтерфейс та типові об'єкти презентації. Групи інструментів MS Power Point та технологія їх використання.

Створення, редагування та форматування об'єктів презентації. Налагодження параметрів показу презентації та параметрів об'єктів презентації

Тема 7. Технологія створення презентацій засобами програми MS Power Point 2007/2010

Призначення програми MS Power Point 2007/2010. Запуск програми та вихід із неї. Структура та елементи діалогового вікна. Головне меню, стандартна та спеціальні панелі інструментів. Компоненти презентації MS Power Point 2007/2010. Поняття майстрів та шаблонів. Об’єкти та розмітки.

Створення нової презентації та її збереження. Введення тексту. Редагування та форматування об'єктів презентації, перевірка орфографії. використання структур.

Додавання слайдів до презентації. Редагування слайдів. Поняття майстрів та шаблонів. Об’єкти та розмітки. Режими перегляду презентацій.

Вставка малюнків, таблиць, діаграм. Створення спеціальних ефектів. форматування тексту. Демонстрація презентацій.

Модуль №2

Тема 8. Підприємство як цілеспрямована система. Інформаційні системи та їх роль в управлінні підприємством та економікою

Підприємство як складна організаційна стема. Управління як функція системи. Поняття управління та системи. Ізоморфізм та емерджентність (цілісність) систем. Розподіл систем за класами: абстрактні та матеріальні, прості, великі, складні тощо. Визначення та особливості соціальних, соціально-економічних та антропогенних систем (АГС). Системний підхід як метод дослідження складних систем. Тлумачення задач аналізу та синтезу системи. характеристика підприємства з позиції загальних принципів побудови і функціонування систем. Система управління підприємством. Визначення ІС на основі замкненого інформаційного контуру СУ та поняття системи.

Роль і місце ІС в управлінні економіко. Класифікація ІС за різними ознаками: рівнем діяльності, рівнем автоматизації процесів управління, ступенем централізації обробки інформації та ступенем інтеграції функцій. Характеристика ІС різних рівнів діяльності: державних, територіальних, галузевих, виробничих об’єднань та окремих підприємств. Структура та складові ІС: частини, підсистеми, комплекси задач, задача. компоненти забезпечувальної та функціональної частин. Типові задачі автоматизованого розрахунку. Постановка задач, розроблення алгоритмів, отримання результативних даних.

Тема 9. Економічна інформація, засоби її опису та технології оброблення

Поняття інформації. Економічна інформація, її властивості та види. Логічна та фізична структура даних. Форми подання ЕІ. Аспекти оцінки ЕІ.

Засоби формалізованого опису ЕІ: класифікація та кодування. Ієрархічний та фасетний методи класифікації. Види методів кодування. Реєстраційні методи кодування: порядковий та серійно-порядковий. Класифікаційні методи кодування: послідовний та паралельний.

Інформаційні ресурси підприємства: внутрішня та зовнішня його інформація. Складові управління інформаційними ресурсами.

Визначення «Технологія», «Інформаційна технологія», та їх порівняння. Класифікація ІТ: традиційна та автоматизована, забезпечувальна та функціональна. Характеристика технологій користувацького інтерфейсу та обробки різних видів інформації.

Технології централізованого та розподіленого оброблення інформації (комп’ютерні мережі, Інтернет). Технологія мультимедіа. Складові ІТ: технологічний процес та операція.

Сучасні технологічні засоби оброблення інформації: «клієнт-сервер», Intranet, OLAP, мережі АРМ управлінського персоналу, CASE-технології, програмні агенти.

Тема 10. Організація інформаційної бази системи оброблення інформації

Поняття: «інформаційна база», «позамашинна ІБ», «машинна ІБ» та їх місце в інформаційному забезпеченні ІС. Принципи робробки та вимоги до ІБ. Процеси створення позамашинної ІБ. Носії інформації, їх склад та характеристика. Уніфікована система первинної документації, поняття, склад та вимоги. Унікальні форми вихідної та вхідної документації.

Способи організації машинної ІБ та переваги концепції БД. Поняття, класифікація та склад автоматизованого банку даних. Характеристика логічної та фізичної моделей БД. Теорія нормалізованих відношень.

Потреби використання «сховища даних» у технології БД.

Побудова логічних та фізичних моделей засобами CASE-технологій ERwin компанії Computer Associates.

Тема 11. Інформаційні системи в економіці

Особливості побудови та функціонування інформаційних систем: виробничого менеджменту (ІСМ), фінансового аналізу та бухгалтерського обліку.

Характеристика складових (підсистем) ІСМ: розроблення стратегії і планування маркетингу; дослідження ринку і попиту на товар; дослідження товару і товарна політика ціноутворення; збут товарів; рекламна діяльність; контроль маркетингової діяльності. Типи завдань, які вирішують ІСМ. Комп’ютерна система Marketing Expert планування маркетингової діяльності компанії.

Функціональні характеристики фінансово-аналітичних ІС. Система аналізу фінансового стану і результатів діяльності підприємства Audit Expert. Система фінансового моделювання та бізнес-планування Project Expert.

Вимоги до аналітичного обліку в бухгалтерських ІС. Класифікація програмних систем для автоматизації бухгалтерських робіт. Програма «1С:Бухгалтерія». Автоматизація розділів бухгалтерського обліку. стандартні звіти. Інструментальні засоби.

Тема 12. Сучасні підходи та організаційно-методичні основи створення ІС. Еволюція ІС

Модулі життєвого циклу (ЖЦ) ІС: каскадна, поетапна та спіральна. основні етапи ЖЦ. Стадії та етапи створення ІС за державним стандартом.

Підходи до створення автоматизованих ІС: структурно-орієнтовані, об’єктно-орієнтовані, провесно-орієнтовані.

Структурний аналіз. Властивості структурно-орієнтованих методів. графічні засоби відображення результатів структурного аналізу: діаграми потоків даних (DFD), діаграми «суть-зв’язок» (ERD) та діаграми переходів стану (STD). Структурне проектування.

Об’єктно-орієнтовані методи аналізу. Об’єкти та класи. Принципи створення об’єктів: інкапсуляції, успадкування, поліморфізму. Об’єктно-орієнтоване програмування.

Провесно-орієнтований підхід до створення ІСМ як засію дослідження та автоматизації бізнес-процесів. визначення бізнес-процесу. Конвергенція управлінських та інформаційних технологій. Реінжиніринг бізнес-процесів під час впровадження ІС. CASE-технології BPWin компанії Computer Associates створення моделей AS-IS (як є) та TO-BE (як буде). Еволюція ІС: MRP( 1970-1980), MRPII (1975-1980), ERP (1985-1990), APS&CIM (1990-1995), CSRP, SCI, CRM (1995-2000).

Тема 13. Інтегровані інформаційні системи

Класи інтегрованих інформаційних систем (ІІС) за функціональними можливостями та рівнями інтеграції: малі, середні та великі. Корпоративні та локальні ІС.

Досвід впровадження малих ІІС: «Галактика», «Ресурс», SunSystem, Scala,…

Програмний комплекс «Галактика». Функціональні контури системи: адміністративного та оперативного управління, бухгалтерського обліку та управління можливостями виробництвом. Модульна структура контурів. Склад завдань, які можуть вирішувати модулі.

Загальна характеристика середніх ІІС: MIRACLE V, JD Edwards (Robertson&Blums), SyteLine (COKAII/SYMIX) та ін..

Інформаційні система управління підприємством MIRACLE V. Базові принципи побудови. Основні компоненти: сховище, інструментарії для побудови, відображення (графічного), виконання та моделювання бізнес-процесів, системи запитів та розробки, прикладні додатки.

Досвід впровадження великих ІІС: SAP/R3 (SAP AG), Baan, Oracle Applications (Oracle) та ін..

Система управління корпоративними бізнес-процесами SAP/R3.

Трирівнева структура інформаційного середовища SAP/R3. Складові нижнього рівня: прикладні програми та джерела даних. Другий рівень ІС: логістики, аналізу внутрішньо-господарської діяльності, фінансового обліку і звітності та управління персоналом. Третій рівень: сховище та адміністративна система верхнього рівня, яка використовує технологію OLAP.

Тема 14. Системи підтримки прийняття рішень та експортні системи. Комп’ютерні тренінгові системи в економіці та навчанні

Визначення систем підтримки прийняття рішень (СППР). Напрями застосування СППР. Основні функції та властивості СППР. Покоління СППР. Властивості та недоліки першого покоління СППР. Функції та можливості систем другого покоління. Архітектура СППР: інтерфейс користувача, БД та база моделей. Основні відмінності АІС та СППР. Проблеми широкого впровадження та застосування СППР у розподіленому середовищі. Досвід використання в економіці СППР: «Симлайн», PIMS, ISDS, IFDS,…

Визначення експертних систем (ЕС). Досвід та області застосування ЕС, класифікація ЕС за призначенням та зв’язком з реальним часом. Форма подання знань в ЕС. Властивості та вимоги до ЕС. Архітектура ЕС: база знань (БЗ), машина виведення та інтерфейс із користувачем. Функції користувача та інженера знань. Основні фази розроблення БЗ. Інтенсіональні та екстенсіональні знання БЗ. Інструментальні засоби створення ЕС.

Загальна характеристика та класифікація комп’ютерних тренінгових систем (КТС). Характеристика об’єктів моделювання та їх економічних параметрів. Математичне та програмне забезпечення КТС.

 


 

1.3 ПОРЯДОК ЗАСТОСУВАННЯ РЕЙТИНГОВОЇ СИСТЕМИ ОЦІНЮВАННЯ (РСО КП)

Розподіл навчального часу за видами занять і завдань з курсу згідно з робочим навчальним планом.

Форма навчання Семестр Навчальний час Розподіл навчальних годин Контрольні заходи
кредити акад. год. Лекції Лабораторні заняття Самостійна заняття залік іспит
Деннв 1,2 6,5
Заочна 1,2 6,75

Рейтингова оцінка студента складається з балів, що він отримує за:

- Захищені лабораторні роботи;

- Відвідування лекційний занять;

- Виконані та захищені індивідуальні та модульні завдання.

Примітки:

положення про рейтингову систему оцінки курсового проектування доводиться на першому занятті з дисципліни;

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

НФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ І ТЕХНОЛОГІЇ

НФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ І ТЕХНОЛОГІЇ... Навчальний посібник... Частина...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: РОЗПОДІЛ НАВЧАЛЬНОГО ЧАСУ ЗА ВИДАМИ ЗАНЯТЬ

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
Більша частина навчального матеріалу дається студентам для самостійного вивчення. На аудиторних заняттях викладач тільки дає загальний огляд навчального матеріалу, ставить задачі на самостійну підг

ПОЛОЖЕННЯ ПРО РЕЙТИНГОВУ СИСТЕМУ ОЦІНКИ УСПІШНОСТІ СТУДЕНТІВ
Рейтинг студента з дисципліни складається з балів, що він отримує за: - 2 модульних завдання; - контрольної роботи; - колоквіуму; - виконання завдань лабораторни

ПОНЯТТЯ ПРО ОПЕРАЦІЙНУ СИСТЕМУ MS DOS. КОМАНДНИЙ РЯДОК
Починаючи роботу з ОС MS DOS, Ви бачите так званий командний рядок. C:> де C: - ім'я диску (зміна диску відбувається безпосер

Внутрішні команди MS DOS
Внутрішні команди MS DOS поділяються на чотири групи: · Команди роботи з дисками; · Команди роботи з файлами; · Команди роботи з каталогами; · К

Зовнішні команди-утіліти
Окрім команд, що розпізнаються та виконуються командним процесором, у операційній системі MS DOS є велика кількість утиліт-команд, що реалізовані у вигляді окремих програм. Наприклад, команда форма

Знайомство з Windows7
Операційна система Windows 7 (Seven) ­ це найновіша продуктивна та надійна система з новими можливостями управління комп’ютером і файлами. ОС Windows 7 містить дуже багато вдосконалень, до яких тре

Особливості Windows 7
У цьому посібнику автори пропонують ознайомитися з основними відмінностями ОС Windows7, що значно спрощують взаємодію користувача із ПК. Компонентами інтерфейсу користувача у Windows7 є ві

Робочий стіл
При запуску ОС Windows7 на екрані з'являється робочий стіл. Робочий стіл – це основне вікно графічного середовища користувача. За замовчанням у Windows7 на робочому столі відображається фонове зобр

Панель задач Windows 7
Сильно зміненою у Windows7 можна побачити панель задач, одним з основних призначенням якої є перемикання між відкритими вікнами програм. Панель задач (рис. 2.3) складається з: - кнопки Пус

Робота з вікнами
Для роботи з вікнами у Windows7 використовуються дві нові функції – Aero Shake і Aero Snap. Функція Aero Shake дозволяє згорнути усі відкриті вікна, окрім вікна, що струшується маніпулятор

Windows Media Center7. Windows Media Player 12
Windows Media Center признаений для перегляду відео, зображень, ТВ, фільмів або прослуховування музики. У ОС Windows7 Windows Media Center значно вдосконалений, має новий інтерфейс ат додаткові фун

Віддалена потокова передача мультимедіа
Потокова передача мультимедіа дозволяє транслювати музику, зображення і відео на комп’ютери та пристрої мультимедіа, що підключені до домашньої сітки, а також приймати мультимедійні файли з інших П

Покращена продуктивність. Перегляд доступних сіток
Windows7 забезпечує більш швидкий перехід у сплячій режим та відновлення роботи, дуже економне споживання пам'яті та прискорене знаходження USB-пристроїв. Windows7 дозволяє також легко пер

ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ДЛЯ ПОЧАТКУ РОБОТИ З ППП MS OFFICE 2007/2010
Сьогодні активно здійснюється перехід користувачів при роботі з програм пакету Microsoft Office 2003 на програми пакету Microsoft Office 2007 і Microsoft Office 2010. Система Microsoft Off

Стрічка у програмі Word
Стрічки у всіх програмах різні, але елементи на них одні й ті ж самі: вкладки, групи і команди (рис. 2.9).   Рис. 2.9 – Основні елементи Стрічки   Стрі

Налаштування панелі швидкого доступу й стрічки
Додавання команд на панель швидкого доступу Деякі команди Word 2003 доступні в Office Word 2007 тільки з повного списку команд у діалоговому вікні ПараметрыWord. Для викор

Если у Вас нету…» миші! Доступ до будь-якої команди стрічки декількома натисканнями клавіш
Клавіші доступу забезпечують швидкий виклик команди шляхом натискання декількох клавіш незалежно від місця розташування у програмі. Будь-яку команду в програмах, у яких використовується стрічка Off

Переміщення по стрічці за допомогою клавіатури
При використанні для управління стрічкою та іншими елементами на екрані клавіш доступу замість пристроїв типу «миша», необхідно спочатку «ввімкнути» управління стрічкою з клавіатури. Іншими словами

ШВИДКА ДОПОМОГА» ПО MS WORD 2007/2010
Нижче наведено основні дії користувача при роботі з текстовим процесором MS Word 2007/2010 та сполучення клавіш або кнопок, що приводять до бажаного результату. Бажаний резу

ПОНЯТТЯ ПРО ТАБЛИЧНИЙ РЕДАКТОР МS ЕХСЕL 2007/2010. РІВНІ ЗАСВОЄННЯ ПРОГРАМИ МS ЕХСЕL 2007/2010
Стрічка, що представлена у версії Excel 2007, спрощує пошук команди та функцій, які раніше були розташовані у складних меню та панелях інструментів. Хоча у Excel 2007 можна додавати потрібні команд

ТЕМЫ ДЛЯ РЕФЕРАТОВ
  1. Працюємо з QuattroPro. 2. Що ми знаємо про Lotus 1, 2, 3. 3. Комп’ютерна графіка у електроних таблицях. 4. Чи можуть електронні таблиці замінити СУБД?

До теми «Загальні відомості про інформацію, інформаційні системи та обчислювальні машини».
1. Що вивчає наука інформатика? 2. Що розуміють під інтерфейсом користувача? 3. Що таке інформація? Якими властивостями вона володіє? 4. Із яких операцій складається проц

Додаткові питання
1. Експертні та навчальні системи. 2. Локальні обчислювальні мережі. Глобальні мережі. 3. Прикладні програми перегляду Web – сторінок. 4. Електронна пошта. Прикладні прог

Варіант1
1. Наука, що вивчає інформацію: а) інформатика ; б) фізика; в) комп’ютеризація; г) математика. 2. Актуальність, повнота, однозначність, достовірність, з

Варіант 2
1. Найменша одиниця інформації: а) Кбайт; б) Тбайт; в) байт; г) біт. 2. Який з пристроїв не належить до основних: а) монітор; б) клаві

Варіант 3
1. Для введення символьної інформації і управління роботою ПК призначена: а) мишка; б) клавіатура; в) системна шина; г) монітор. 2. Для введення графічн

Варіант 4
1. Сукупність впорядкованих даних, що зберігаються в пам’яті комп’ютера: а) папка; б) каталог; в) диск; г) файл. 2. У файловій структурі є унікальною і

Варіант 5
1. Основний пристрій для довготривалого зберігання великих об’ємів даних і програм: а) дисковод; б) постійна пам’ять; в) жорсткий диск; г) дискета. 2. Д

Варіант 6
1. Відомості, дані, повідомлення про властивості об’єктів, процеси та явища навколишнього світу: а) факти; б) інформація; в) результати; г) новини. 2. З

Варіант 7
1. Одиниця інформації, що може містити в собі один символ алфавіту: а) байт; б) Кбайт; в) біт; г) Мбайт. 2. Який з пристроїв не належить до периферійних

Варіант 8
1. Основний вузол ПК, всередині якого встановлені найважливіші компоненти: а) процесор; б) диски; в) системний блок; г) клавіатура. 2. Пристрій, признач

Варіант 9
1. Сукупність файлів та правил їх організації: а) папка; б) диск; в) каталог; г) файлова система. 2. Елементи ієрархічної структури, необхідні для забез

Варіант 10
1. Основна мікросхема комп’ютера, в якій проводяться всі обчислення: а) материнська плата; б) процесор; в) адресна шина; г) оперативна пам’ять. 2.Пристр

Варіант 11
  1. Основна відмінність електроних таблиць від реляційних БД: 1.1. пристосованність до розрахунків; 1.2. структуризація даних; 1.3. табличне представлення

ВІДПОВІДІ ДО ТЕСТІВ
  № варіанту Відповіді

ТЕМАТИКА ЛАБОРАТОРНИХ РОБІТ
Курс «Інформаційні системи і технології» містить 18 лабораторних робіт за два семестри, тематику яких складено згідно з робочою програмою курсу (таблиця …) Тема лабораторної

ТЕМАТИКА ЛАБОРАТОРНИХ РОБІТ
Курс «Інформаційні системи і технології» містить 18 лабораторних робіт за два семестри, тематику яких складено згідно з робочою програмою курсу (таблиця …) Тема лабораторної

Лабораторна робота № 3 Знайомство з Microsoft Word 2007. Первинні налаштування текстового процесору, параметрів документу Microsoft Word 2007
Завдання 1: Первинні налаштування текстового процесору Microsoft Word 2007 Теоретичні відомості Вивчити теоретичні основи налаштування текстового процесору Microsoft Word 2

Лабораторна робота № 4 Робота з текстом у текстовому процесорі Word 2007
Завдання 1. Створювання нового документу, ввід тексту, рецензування у текстовому процесорі Word 2007 Теоретичні відомості Вивчити теоретичні основи рецензування текстового

Режим вставки і заміни символів
  У режимі вставки текст, що вводиться, «розсовує» існуючий текст, а в режимі заміни нові символи заміщують символи попереднього тексту, що знаходяться у точці вводу. Режим вставки за

Використання тезаурусу
  Тезаурус – це словник змістовних синонімів. Загальний прийом виклику тезаурусу полягає у виконанні команди Тезаурус меню Рецензува

Засоби автоматизації перевірки правопису
  Засоби автоматизації перевірки правопису включають засоби перевірки орфографії і граматики. Цізасоби мають два режими перевірки правопису – автоматичн

МЕТА І ПРЕДМЕТ ДІЯЛЬНОСТІ
Метою діяльності Товариства є: Прискорення формування ринку товарів і послуг, задоволення потреб громадян, підприємств, установ і організацій, усіх форм власності, у виробленій п

МЕТА І ПРЕДМЕТ ДІЯЛЬНОСТІ
2.1. Метою діяльності Товариства є: 2.1.1. Прискорення формування ринку товарів і послуг, задоволення потреб громадян, підприємств, установ і організацій, усіх форм власності, у виробленій

Лабораторна робота № 5 Форматування тексту у процесорі Word 2007
Завдання 1: Форматування розділів, сторінок, оформлювання газетних колонок у текстовому процесорі Microsoft Word 2007 Теоретичні відомості Вивчити теоретичні основи формату

Лабораторна робота № 6 Робота з формулами, рисунками та графічними об’єктами у середовищі Microsoft Word 2007
Завдання 1: Робота з формулами у середовищі Microsoft Word 2007 Теоретичні відомості Вивчити теоретичні основи роботи з формулами у документах Microsoft Word 2007, що розгл

Завдання № 1
Ціль: Вивчити основні елементи вікна програми Excel 2007 і книги. Створення, відкриття, збереження, видалення існуючих книг, операції з робочими аркушами

Завдання №2
Ціль:Вивчити операції з осередками, які мають ім'я, копіювання зі зміною посилань на адреси осередків у формулах і без зміни посилань. 1. Запустіть програму Excel.

Завдання №3
Ціль: Вивчити введення й обчислення формул, копіювання формул методом автозаповнення, використання відносних і абсолютних посилань. 1. Запустіть програму Excel.

Завдання №4
Ціль: Вивчити послідовність виконання операцій у формулах, форматування даних і надання найпростішому звіту презентабельного виду на прикладі розрахунку короткострокової позички. 1.

Завдання № 1
Ціль: Освоїти засоби автоматизації уведення даних у послідовні осередки: автозавершення, автозаповнениеня числами, автозаповнення формулами. Використання стандартних фун

Завдання № 2
Ціль: Освоїти засоби форматування документа в Excel: зміна ширини стовпців, об'єднання осередків, керування вирівнюванням тексту, створення рамок осередків. Ознайомитися з викор

Завдання № 3
Ціль: Навчитися використовувати підсумкові функції для обчислення значень, що характеризують набір даних. 1. Двічі клацніть на ярличку нового робочого аркуша й дайте цьому робочому

Завдання № 4
Ціль: Розрахунок іпотечної позички з використанням фінансової функції ПЛТ. 1. Двічі клацніть на ярличку нового робочого аркуша й дайте цьому робочому аркушу ім'я

Завдання № 1
Ціль: Розрахунок ефективності нерівномірних капіталовкладень за допомогою функцій ЧПС для Excel 2007/2010, ВНДОХ і Підбор параметра.

Завдання № 2
Ціль: Розрахунок ефективності капіталовкладень за допомогою функції ПС вExcel 2007/2010). 1. Запустити програму Excel. Ро

Завдання № 3
Ціль: Освоїти розрахунок плати по відсотках, основної плати з використанням функцій ПРПЛТ, ОСПЛТ,а також залишку боргу, при виплаті позички. 1. Зап

Завдання № 4
Ціль: Вивчити фінансові функції БС, КПЕР, СТАВКА), що обчислюють майбутнє значення внеску, загальне кількість періодів виплати й процентну ставку за один період. 1.

Нач. вартість -це початкова вартість майна.
Ост. вартість -це залишкова вартість наприкінці амортизації (ліквідна вартість майна). Час експлуатації- це кількість періодів, за яке власність амортизує

Нач. вартість -це початкова вартість майна.
Ост. вартість - це залишкова вартість наприкінці періоду амортизації. Час амортизації - це кількість періодів амортизації. Період

Час експлуатації
Для приклада з комп'ютером застосуємо функцію ДДОБ. Починаючи з осередку З9 уведіть функції: =ДДОБ(6000;1000;5;1)обчислює 2400.0

Завдання № 2
Ціль: Вивчити використання надбудов: Автосохранение; Майстер підсумовування; Майстер підстановок. 1. Виконаєте команду

Завдання № 3
Ціль: Вивчити застосування команди Пошук рішення, для завдань оптимізації. 1. Відкрийте наступний Аркуші перейменуйте його в Пошук рішення

Завдання № 4
Ціль: Складання найпростіших звітних відомостей про результати роботи мережі магазинів. 1. Відкрийте наступний Аркуш і перейменуйте його у Звітна відомість

Ціль: Побудова графіків за відомим значенням аргументу й функції.
1. Запустіть програму MS Excel. 2. Двічі клацніть на ярличку Аркуш 1 і перейменуйте його як Графік 1. 3. Уведіть дані в таб

На вкладці Формат у групі Поточний фрагмент клацніть стрільцеві поруч із полем Елементи діаграми й виберіть елемент діаграми: Область діаграми.
  13. На вкладці Макет у групі Підпису й Осі виберіть елемент діаграми, якому необхідно змінити, а потім виберіть необхідний параметр макета:

Завдання № 2
Ціль: Вивчити побудова графіків функцій з умовами. 1. Перейдіть на Аркуш3,перейменуйте його в Графік з умовою. 2. Побудуйте графік функції з одні

ЯКЩО(A1<0,2;1+LN(1+A1);ЯКЩО(И(A1>=0,2;A1<=0,8);(1+A1^(1/2))/(1+A1);2*EXP(-2*A1))).
Помітимо, щовосередокВ1можна ввести й більше просту формулу, що приведе до того ж результату: =ЯКЩО(A1<0,2;1+LN(1+A1); ЯКЩО(A1<=0,8;(1+A1^(1/2))/(1+A1);2*EXP(-2*A1)))

Завдання № 1
Ціль: Побудувати графіки лінійної й статечної функції, коефіцієнти яких визначені в попередній вправі, використовуючи таблицю підстановки. 1. Запустите програму Excel 2007,

Завдання № 1
Ціль: Рішення нелінійних рівнянь 1. Запустити програму Excel, перейменуйте Аркуш 1 у Полином 3 ступені. 2. Розглянемо приклад зн

Завдання № 2
Ціль: Аналіз даних з використанням методу найменших квадратів (МНК) 1. У цьому практичному завданні необхідно визначити найкращі лінійне наближення у вигляді прямої й пока

Завдання № 1
Ціль: Вивчити найпростіші операції з масивами й убудованими функціями для роботи з матрицями. 1. Запустите програму Excel 2007. 2. Розглянемо множення масиву

Х1+3х2+х3 + 6х4=5
Ведіть матрицю коефіцієнтів, вільних членів і пояснювальний текст у таблицю як на малюнку. Рішення лінійної системи АХ = В, де А - матриця коефіцієн

Х1+3х2+х3 + 6х4=5
На малюнку нижче наведені результати рішення методом Гаусса системи лінійних рівнянь. У стовпці K наведені значення х1, х2, х 3, х4

Лабораторна робота №17 Створення форм та звітів БД Access 2007
Завдання 1. Створення форм БД Access 2007 Теоретичні відомості Вивчити теоретичні основи створення форм у БД Access 2007, що розглядаються в лекційному курсі або інших джер

Лабораторна робота № 18 Створення презентацій MS Power Point 2007
Завдання 1. Швидке створення презентації Теоретичні відомості Вивчити теоретичні основи створення презентацій MS Power Point 2007, що розглядаються в лекційному курсі або і

Методичні вказівки до виконання роботи
Дана робота може бути використана як залікова контрольна робота за семестр, як варіант практичної частини екзаменаційного завдання або як варіант роботи, що виконується студентом самостійно. Методи

СПИСОК ВИКОРИСТАННОЇ ЛІТЕРАТУРИ
  1. Microsoft Office System 2007/ Русская версия. Серия "Шаг за шагом"/ Кокс Дж., Фрай К.Д., Ламберт С., Преппернау Дж., Мюррей К.; пер с англ. - М.: ЭКОМ Паблишерз, 2007.

Додаток А
Зразок таблиці Таблиця даних для будування графіку Варіант Розрахункова формула Значення х 0,

Харків 2013
  Навчальне видання Бабенко Крістіна Євгеніївна, Лукінов Олексій Віталійович   ІНФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ І ТЕХНОЛОІГЇ НАВЧАЬНИЙ ПОСІБНИК Ч

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги