рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Адресація ресурсів Internet.

Адресація ресурсів Internet. - раздел Высокие технологии, Кириченко А.А. Максимова Т.Ю. Бовт В.В. Інтернет-технології для бізнесу Ресурсами Internet Є Host - Машини, Машини - Клієнти, Програми(Наприклад, Сер...

Ресурсами Internet є host - машини, машини - клієнти, програми(наприклад, сервер WWW, сервер FTP, та ін.), інформаційні ресурси(файли на серверах, host - машинах і машинах - клієнтах).

Усі ресурси в Internet мають свою адресу. Повна адреса(ідентифікатор) складається з двох частин: IP- адреси машини(чи хост- машини, або глобальної мережі), і URL для ідентифікації ресурсів на цій машині(іноді вважається, що URL включає IP - адреса). IP - адреса має доменну структуру і може бути представлений в символьному або цифровому виді.

Хост - машина є доменом, тобто адміністративною одиницею, що має право надання адрес підпорядкованим об'єктам, які утворюють "дерево" хоста.

Синтаксис IP- адреси визначає, що повне ім'я комп'ютера включає в якості крайнього правого елементу ім'я домена першого рівня. Підпорядковані домени перераховуються лівіше за домен першого рівня і відділяються один від одного точкою.

Наприклад, mesi.ru/ - це повне ім'я хост - комп'ютера Московського Державного університету економіки, статистики і інформатики(МЭСИ), зареєстроване в домені першого рівня "ru"(від RUssia).

Усі ЕОМ, підключені до цього хосту, об'єднуються в групу, що має таке ж значення перших двох рівнів адреси. Якщо університет має у своєму складі інститут інформаційного менеджменту(im), то host- комп'ютер, що стоїть в цьому підрозділі, утворює свій домен(нижчого рівня). Повна IP- адреса цього нового домена буде:

im.mesi.ru/

Якщо одному з host- комп'ютерів в інституті інформаційного менеджменту присвоєно ім'я "cafedra vms", то повна IP- адреса цієї ЕОМ буде:

cafedra _ vms.im.mesi.ru/

Доменна система адресації гарантує, що в усьому Internet немає двох ЕОМ з однаковими адресами.

У імені може бути будь-яке число доменів. Але найчастіше використовуються імена з кількістю доменів не більше трьох - п'яти.

Кожна група, що має домен, може створювати і змінювати адреси, що знаходяться під її контролем. Наприклад, якщо в інституті з адресою im.mesi.ru буде створене новий підрозділ - лабораторія аналітичних досліджень, то для іменування його host- комп'ютера інститут не повинен запитувати ні у кого дозволи. Досить додати нове ім'я(наприклад, analysts), внаслідок чого будь-який користувач Internet зможе звертатися до цієї ЕОМ за адресою:

analysts.im.mesi.ru/

Для підпорядкованих доменів(тобто доменів нижніх рівнів) можна використати будь-які імена, що не повторюються. Але для назви доменів самого верхнього рівня існує стандарт(угода) : таким ім'ям можуть бути дві букви, що визначають країну, в якій розташований вузол(всього таких імен 244), що адресується : ru - Росія; su - Радянський Союз; de - Німеччина; fr - Франція; uk - Великобританія; иа - Україна; kg - Киргизія; і так далі

чи три букви, що означають рід діяльності : стільник - комерційні організації; net - мережеві організації; edu - учбові і наукові заклади; gov - урядові учереждения; mil - військові організації; org - інші організації.

Домен другого рівня - це унікальне для Інтернет ім'я хост- комп'ютера, яке не повинне повторюватися в домені першого рівня(за цим і стежить РосНИИРОС).

Домен третього рівня може так само означати унікальне для домена другого рівня ім'я хост-компьютера, але може бути і віртуальним об'єктом - ім'ям Web - сайту, розташованому на хост- комп'ютері, зареєстрованому в домені другого рівня.

Нині проводиться реєстрація доменів другого рівня російською мовою, на мовах країн СНД і балтии. Планується застосування в доменних адресах ієрогліфів.

Цифрові IP - адреси складаються з чотирьох цілих чисел, кожне з яких не перевищує 256. Числа відділяються один від одного точками: наприклад, 194.84.93.10 або 200.5.78.175. У цифровому виді IP - адреса має довжину 32 біта.

Перетворення імен в цифрові адреси проводиться автоматично за допомогою Internet - служби DNS(Domain Name System). Сервери DNS зберігають інформацію про відповідність символьних і цифрових імен.

Користувачі працюють з цифровими адресами досить рідко: при підключенні до Internet вказується цифрова адреса DNS - сервера; при роботі з Intranet цифрова адреса використовується для вказівки свого сервера WWW.

Доменна система адресації(IP- адресація) використовується для адресації підключених до Internet електронних обчислювальних машин. Але на цих ЕОМ є велика кількість різноманітних ресурсів(бази даних, файлові бібліотеки, Web - сайти, поштові скриньки...), адресація яких виконується за допомогою URL(Universal Resource Lokator) - Універсального Локатора Ресурсів. URL - це адреса будь-якого ресурсу Internet, що включає і IP, - адреса ЕОМ, на якій цей ресурс розташований, з вказівкою того, по якому протоколу до цього ресурсу потрібно звертатися. Приклад URL - адреси:

http://www.microsoft.com/ie

Тут http - назва протоколу(WWW); ie - ім'я каталогу;

www.microsoft.com - ім'я сервера WWW.

Адреса ftp://www.mycompany.ru/business/index.html описує доступ до файлу index.html, розташованому в каталозі business на сервері www.mycompany.ru . Символи ftp вказують, що звернення йде саме до файлу, а не до Web - сторінці, що зберігається в цьому файлі(тобто робота з файлом index.html вестиметься по протоколу ftp, а не http, або іншими словами, працювати з файлом будуть програми ftp - сервісу Internet, а не www - сервісу, хоча файл з таким ім'ям за умовчанням є домашньою сторінкою Web - сайту).

Розширення файлу складається з чотирьох букв, а не трьох(як прийнято в MS DOS). Це пов'язано з тим, що ЕОМ в Internet працюють під управлінням операційних систем, відмінних від DOS. Але досить часто розширення файлів мають і по 3 символи.

Після доменної адреси ЕОМ може знаходитися номер порту, тобто номер програми, яку потрібно завантажити на сервері для обробки запиту, що поступив . Приклад:

ftp://123.45.6.78:9535/workarea/common/main/text.doc .

Тут номер порту відокремлений від IP - адреси двокрапкою.

Зазвичай порти вказувати немає необхідності - вони використовуються за умовчанням.

Типи протоколів сучасні програми так само пізнають самостійно. Тому замість http://www.kat.ru/users можна використати www.kat.ru/users . Ось якщо до цього каталогу потрібно звернутися по іншому протоколу, то його необхідно вказувати явно.

Адреси електронної пошти складаються з двох частин, що розділяються символом @. Праворуч від цього символу розташовується IP - адреса ЕОМ, на якій знаходиться поштове відділення абонента. Зліва від нього розташовано ім'я абонента. Наприклад:

ivanov@analysts.im.mesi.ru .

Навігація в Internet(т.е.переход від одного ресурсу до іншого) часто може проводитися без набору довгих URL - адрес, по так званих "гіперпосиланнях". Гіперпосилання бувають текстові і графічні. Кожне гіперпосилання складається з двох частин: покажчика(Anchor) і адресної частини(URL reference). При використанні текстових гіперпосилань користувач бачить покажчик - спеціально виділене слово або групу слів(зазвичай покажчик виділяється синім кольором і підкреслюється). При використанні графічних гіперпосилань покажчики ніяк не виділяються.

Просто картинка або її частина зроблена активною. Виявити будь-яке гіперпосилання можна кусором миші - якщо він потрапляє на покажчик текстового або графічного гіперпосилання, то його форма міняється на стислу в кулак руку з відігнутим вказівним пальцем.

Адресна частина гіперпосилання користувачеві не видно. Вона є повний URL - адреса об'єкту, до якого необхідно перейти. Знаходиться вона в описі того, яким чином необхідно відобразити на екрані використовуваний ресурс, тобто в тегах мови HTML.

Якщо ресурс знаходиться на своєму комп'ютері, то замість URL - адреси набирається повна адреса цього ресурсу в нотації MS DOS. Наприклад: d:institutweb - siteindex.htm .

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Кириченко А.А. Максимова Т.Ю. Бовт В.В. Інтернет-технології для бізнесу

Нтернет технології для бізнесу... Зміст... Глава Види Інтернет представництв...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Адресація ресурсів Internet.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Введення
Значення нових інформаційних технологій, пов'язаних з використанням Internet для бізнесу, важко переоцінити. У поточному році місткість інформаційного Internet - ринку в США склала 300 млрд. доларі

Web присутності в Інтернет.
Основне його завдання - оголосити світу про існування цієї фірми. Таке оголошення має певний комерційний сенс, оскільки наявність своєї Web - сторіночки створює певний імідж фірмі, вона виглядає со

Web для просування товарів і послуг.
Це передусім - засіб масової інформації, оскільки основними інструментами просування товарів і послуг є publicity, advertising, public relations - дисципліни, які в зарубіжних Внз вивчаються при пі

Web електронної комерції.
Web цього типу є електронним магазином, що називається іноді віртуальним магазином або віртуальним прилавком. Такий Web повинен містити домашню сторіночку з переліком послуг, що надаються відвідува

Web сервісного і гарантійного обслуговування.
Сервісне і гарантійне обслуговування клієнтів може здійснюватися з Web - сайту, побудованого аналогічно сайтам, розглянутим в п.п. 1.2 - 1.4. Але може знадобитися і спеціальна функція Internet - ти

Web внутріфірмового навчання співробітників.
Web - сайти для внутріфірмового навчання співробітників мають спеціальну організацію, в якій значне місце займає захист від несанкціонованого доступу. Web - сайт робиться закритим, тобто доступ до

Web віртуального співтовариства фірми.
У західних компаніях вводяться спеціальні посади для відстежування цільової аудиторії. Таку аудиторію треба знайти, сформувати, притягнути на свій сайт, утримати. Після цього її можна використати д

Web для спільного проектування.
Цей Web призначений для організації спільної роботи фахівців, що знаходяться на значній відстані один від одного. Для спільної роботи необхідно мати загальний погоджений з усіма план дій. Кожен уча

Представництв фірм.
Internet - це "мережа мереж". Це не глобальна обчислювальна мережа, а структура, що об'єднує глобальні обчислювальні мережі. Спочатку вважалося, що глобальна обчислювальна мережа

Призначення і сфера застосування протоколів електронної пошти.
На host- комп'ютері ISP виділяються поштові скриньки для користувачів, в яких накопичується уся кореспонденція, що приходить для них. При підключенні користувача до вузла(host- комп'ютеру

Отримання пошти.
Для перевірки утримуваної поштової скриньки потрібне активироватьпрограмму Internet Mail, і в її основному вікні клацнути по кнопці "Переслати(Send and Receive). Програма починає підключення д

Створення відповіді на лист
Відповідь на листи, що прийшли, необхідно складати так, щоб той, що отримав його міг згадати, про що йшла мова раніше. Для цього відповідь повинна містити цитати з попередньої кореспонденції. Для с

Електронний автопідпис листа.
Під електронним автопідписом розуміється текст(чи файл), який автоматично вставляється в кінець написаного листа. Для створення такого підпису в основному вікні програми Internet Mail виби

Адресна книга.
При активній роботі з електронною поштою накопичується велика кількість адрес. Програма Internet Mail дозволяє зберігати ці адреси і пов'язану з ними інформацію в адресній книзі. Звернення

Пересилка файлів по e - mail.
Електронна пошта призначена для пересилки текстових повідомлень, що не містять серед текстових символів практично ніяких службових знаків. При спробі передачі по електронній пошті двійкови

Служба FTP.
Комунікативну функцію в Internet виконує електронна пошта(electronic mail, або скорочено e - mail). Другою основною функцією є зберігання інформації. Ця функція знайшла в Internet своє відображення

Використання видалених ресурсів(Telnet).
За допомогою Telnet можна встановити зв'язок з іншим комп'ютером і використати його можливості в інтерактивному режимі. Це простий сервіс, одна з найстаріших технологій Internet. Програма - клієнт

Телеконференції(News).
У 1979г. була реалізована ідея аспірантів з університетів Дюка і Кароліни, що шукали можливість обміну інформацією між комп'ютерами своїх учбових закладів. Спочатку для такого обміну використовував

Безпосереднє спілкування(IRC).
Internet дозволяє не лише отримувати різноманітну інформацію і обмінюватися повідомленнями, але і спілкуватися в реальній масштабі годині з будь-яким користувачем мережі, де б він не знаходився. Ця

Всесвітня павутина(WWW).
Свій початок цей вид сервісу веде з березня 1989г., коли Тім Бернерс-Ли з CERN запропонував керівництву цього міжнародного європейського наукового центру концепцію нової розподіленої інформаційної

Пошукові системи(класифікація і сфери використання).
Пошук необхідних відомостей у великому об'ємі досить різноманітної інформації - завдання, яке людство вирішує вже багато століть. У міру зростання об'єму інформаційних ресурсів були розроблені доси

Пошукова система Yandex.
У 1997г. за адресою: http://www.yandex.ru відкрилася нова російська пошукова машина Yandex(чи Яndex). По набору своїх пошукових можливостей вона не поступається найскладнішим пошуковим машинам Захо

Засоби архівації і відновлення інформації.
Архівація файлів - це спосіб зменшення їх розмірів(стискування). Архівація потрібна для скорочення об'єму інформації при розміщенні її на магнітних носіях, і для скорочення часу на передачу файлів

Гіпертекст, послідовність створення гіпертекстових систем.
Ідея гіпертексту була описана в 1945 році Vannevar Bush в його пропозиціях по створенню електромеханічної інформаційної системи Мешех. У 1965г. Ted Nelson ввів в обіг сам термін "гіпертекст&qu

Архітектура сервісу WWW.
Сервіс WWW(Word Wide Web, або 3W - "всесвітня павутина") дозволяє організувати величезну кількість інформації в компактне сховище з легким доступом до наявних матеріалів. Найменш

WYSIWYG - системи проектування Web- сайтів.
Абревіатура WYSIWIG(від What You See Is What You Get) означає системи, в яких екранна форма не програмується, а "збирається" на екрані. Після закінчення складання форми система сама сотав

Склад, структура і функціональні можливості FrontPage.
Пакет FrontPage призначений для створення не дуже складних Web- сайтів. Він складається з трьох частин: редактора FrontPage Editor, провідника FrontPage Explorer, і WEB- сервера Microsoft Personal

Провідник FrontPage(FrontPage Explorer).
FrontPage Explorer(Провідник) здатний відображати Web- сайт на трьох різних панелях: структурній панелі(Outline View), панелі зв'язків(Link View) і загальної панелі(Summary View), що дозволяють бач

Редактор FrontPage(FrontPage Editor).
Інформаційне наповнення сторінок може бути виконане за допомогою FrontPage Editor або інших засобів(наприклад, Word 97). Проте, FrontPage Editor має більше можливостей. Можливості FrontPag

Динамічні Web- документи.
Динамічна сторінка - це сторінка, зміст якої створюється автоматично, "на льоту". При вступі запиту на неї сервер за допомогою спеціально передбаченого механізму(CGI) звертається до корпо

Засоби гіпертекстової розмітки.
Гіпертекстова розмітка застосовується для вказівки, в якій частині екрану і яким чином має бути відображений текст і як пов'язані між собою тексти, що становлять гіпертекстову базу даних. З цими ці

Wеb-представительство.
Зовнішні умови визначають, хто буде основним відвідувачем сайту; які джерела інформації є "своїми" для типового відвідувача, стиль викладу матеріалу в цих джерелах, точка зору, загальний

Контроль даних, що вводяться.
Введені користувачем дані мають бути в обов'язковому порядку піддані контролю, оскільки в середньому кваліфікований оператор припускається однієї помилки на 10 введених символів(кваліфікованим є оп

Тестування сайту.
Після того, як робота над сайтом завершена, необхідно провести його тестування. Сайт є складною конструкцією, до його перевірки необхідно підходити з різних сторін, виявлені при перевірці недоліки

Дослідження ефективності сайту.
Починати дослідження ефективності створеного сайту необхідно з першого ж його "робочого дня". При дослідженні ефективності сайту необхідно отримувати і фіксувати наступну інформацію: скіл

Основна
1. Н.Рэнделл, Д. Джонс "Mikrosoft FrontPage. Якнайповніше керівництво", C- Пб, BHV, 1997. 2. Луіс Кан, Лаура Коган "Мій вузол WEB", М., "Російська Редакція",

Додаткова
7. А.Чупалов "Як заробляти гроші в Інтернет", С-П., Пітер, 1997. 8. Винс Имери "Як зробити бізнес в Інтернет", Київ, Комиздат, 1997. 9. Дэ.Хеллер, До.Хеллер &q

Глоссарій
Гіпертекст - засіб з'єднання інформації, що міститься в одному документі, з інформацією з того ж документу. Глобальна обчислювальна мережа - мережа великої протяжності. Як правило включає

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги