рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Визначення коду за УКТЗЕД

Визначення коду за УКТЗЕД - раздел Производство, Дослідження і порівняння споживчих властивостей какао-порошку різних країн походження, їх митне оформлення Визначення Коду За Уктзед. Класифікатор Товарів Зовнішньо - Економічної Діяль...

Визначення коду за УКТЗЕД. Класифікатор товарів зовнішньо - економічної діяльності УКТЕД розроблений на базі Гармонізованої системи описання і кодування товарів ГС і Комбінованої тарифної - статистичної номенклатури Європейської економічної співдружності КН ЄЕС , представляє собою основу системи мір державного регулювання зовнішньоекономічною діяльністю держави.

Структура УКТЗЕД включає найменування розділу, код та найменування групи, код та найменування товарної позиції, кодове позначення товару, найменування товару, преференційна, пільгова, повна ставка мита та скорочене позначення додаткових одиниць його виміру. Елементами структури УКТЗЕД є система кодування та система класифікації. Кодування товару - це представлення товару у вигляді цифрового знака. Код товару в УКТЗЕД десятизначний і складається таким чином - код групи - 2 знаки - код позиції - 4 знаки - код підпозиції - 6 знаків - код категорії - 8 знаків - код підкатегорії - 10 знаків. Відповідно до Українського класифікатора товарів ЗЕД код какао-порошку визначається Какао-порошок входить до розділу ІІІ Готові харчові продукти алкогольні та безалкогольні напої і оцет тютюн та його замінники. Група 18 - Какао та продукти з нього.

Позиція 1805 - Какао-порошок, без додання цукру чи інших підсолоджувальних речовин Підкатегорія - 1805000010 - в упаковках масою нетто 10 кг і більше. Таким чином, код какао-порошку - 1805000010 Какао-порошок, без додання цукру чи інших підсолоджувальних речовин в упаковках масою нетто 10 кг і більше 23 . 3.5 Нарахування митних платежів. Митні платежі є ефективним інструментом регулювання зовнішніх економічних звязків. Завдяки вдалому маніпулюванню ставками мита, митними зборами, ПДВ і акцизом стимулюється діяльність підприємств, що займаються імпортом, забезпечується умова для зростання експорту.

Під час ввезення на територію України какао-порошку підприємство сплачує такі митні платежі а мито ставка мита - 0 від митної вартості б митні збори 0,2 від митної вартості в ПДВ 20 від суми митної вартості і мита . 3.6 Визначення митної вартості. Для забезпечення справедливої, рівноцінної та прозорої митної оцінки товару за різних умов поставки введена розрахункова величина - митна вартість. Митна вартість встановлена міжнародною угодою як ціна, яка фактично сплачена або підлягає сплаті на момент перетину митного кордону.

Порядок визначення митної вартості товарів та інших предметів у випадку їх переміщення через митний кордон України регламентується ст 16 Закону України Про Єдиний митний тариф від 05.02.92 р, а також постановою КМУ Про затвердження порядку визначення митної вартості товарів та інших предметів під час їх перетину через митний кордон України від 05.10.98р 1598, зі змінами та доповненнями.

Проте слід враховувати, що 1 січня 2003 року методи визначення митної вартості товарів, що переміщуються через митний кордон України, і умови їх перетину регулюються Митним кодексом.

Обчислення митної вартості здійснюється з урахуванням умов поставки товарів відповідно до інтерпретації Міжнародних правил INCOTERMS, враховуючи, які витрати включені продавцем до рахунку-фактури та коли вони здійснені до перетину кордону чи після. Відповідно до договору UKR 23459 від 01.01.2008р товар какао-порошок, що постачався автомобільним транспортом за умови DAF Ягодин - Дорогуськ, кількість 10000 кг. Митна вартість визначається на основі ціни, яку буде сплачено або яка підлягає сплаті за товар на момент перетину митного кордону України 3.1 . За умовою DAF митна вартість дорівнює фактурній. МВ ФВ, 3.1 де МВ - митна вартість ФВ - фактурна вартість. До складу фактурної вартості включена реалізаційна вартість та транспортні витрати на доставку товарів до кордону України ФВ РВ ТВ 3.2 РВ - реалізаційна вартість, 8000 євро. ТВ - транспортні витрати до пункту перетину митного кордону України, ТВ 400 євро. На момент перетину кордону курс євро складав 7,61 грн. євро МВ ФВ 8000 400 . 7,61 63924,00 грн 3.7 Визначення країни походження товарів. Країна походження товарів визначається відповідно до ст. 18 Закону України Про Єдиний митний тариф і міжнародних угод за участю України. Країною походження товарів вважається країна, де товари було повністю вироблено або піддано достатній переробці чи обробці. Повністю виробленими в даній країні вважаються такі товари а корисні копалини, видобуті в межах її території або економічної зони б рослинна продукція, вирощена на її ґрунті в живі тварини, вирощені в ній г продукція, одержана в ній від живих тварин д вироблена в ній продукція мисливського, рибальського і морського промислу е продукція морського промислу, добута або вироблена у Світовому океані суднами даної країни, а також суднами, орендованими зафрахтованими нею є вторинна сировина і відходи, які є результатом виробничих та інших операцій, здійснюваних у даній країні ж товари, вироблені в даній країні виключно з продукції, зазначеної в пунктах а - є . Таким чином, виходячи з того, що какао-порошок - це товар, який виготовлений з какао-бобів, що були вирощені на території Малайзії, то країною походження какао-порошку є Малайзія 13, 14 . 3.8 Нарахування мита. Товари та інші предмети, що ввозяться на митну територію України і вивозяться за її межі, підлягають митному обкладенню.

Нарахування ввізного мита проводиться у графі 47 ВМД та на додаткових аркушах до неї. Основою нарахування ввізного мита є а митна вартість товару - при застосуванні адвалерної ставки ввізного мита б кількісні показники товарів відповідно до одиниць виміру товарів або кількісні характеристики товарів - при застосуванні специфічної ставки ввізного мита. Мито, яке стягується митницею, представляє собою податок на товари та інші предмети, які переміщуються через митний кордон України. Обкладання митом товарів та інших предметів здійснюється у порядку та з ставками, встановленими Законом України Про єдиний митний тариф України. Оскільки, ставка мита для какао-порошку становить 0 від митної вартості товару то сума для сплати мита становитиме 0,00 грн. 12 . 3.9 Нарахування митних зборів. Митні збори - це додаткові збори, які стягуються з товарів, що ввозяться вивозяться, за специфічних умов поставок та інші послуги, які надаються митницею оформлення транспортних засобів, зберігання під відповідальність митниці та ін Митні збори справляються на підставі Митного кодексу України за ставками, визначеними постановою Кабінету Міністрів України від 7.01.97р. 65 Про ставки митних зборів. Митні збори нараховуються у до митної вартості або у вигляді фіксованої ставки збору та сплачуються у національній валюті України. При митному оформленні імпорту какао-порошку справлятимуться митні збори за митне оформлення 0,2 від митної вартості, тобто 127,85 грн. 3.10 Нарахування ПДВ. І мпорт какао-порошку, що ввозиться на територію обкладаються податком на додану вартість за ставкою, встановленою Законом України від 26.09.97р 550 97 - ВР Про податок на додану вартість. Базою оподаткування є контрактна цін імпортованої продукції, але не менша за митну вартість товару з урахуванням витрат на транспортування, навантаження, розвантаження.

Сума податку на додану вартість визначається за формулою СПДВ Мв М ПДВ, 3.3 де СПДВ - сума ПДВ Мв - митна вартість М - мито ПДВ - ставка податку на додану вартість 20 . Таким чином, СПДВ 63924,00 0 20 12784,80 грн. Нарахування ПДВ і всіх вищезгаданих платежів провадиться у графі 47 і має такий вигляд таблиця 3.1 Таблиця 3. 1 - Заповнення графи 47 ВМД. Вид платежу Основа нарахування Ставка Сума, грн. Спосіб платежу 010 63924,00 грн. 0,2 127,85 01 020 63924,00 грн. 0 0,00 16 028 63924,00 грн. 20 12784,80 01 Всього 12912,65 3.11 Використання вантажної митної декларації ВМД при митному оформленні. Основним етапом митного оформлення є декларування товарів і транспортних засобів митному органу.

У міжнародній практиці використовуються різноманітні форми митних декларацій, наприклад при митному оформленні речей, валюти та валютних цінностей фізичних осіб, при митному оформленні поштових відправлень тощо. У торговому обороті застосовується декларування в письмовій формі і шляхом електронної передачі даних.

Основний документ, яким декларуються товари субєктами ЗЕД - юридичними і фізичними особами, є вантажна митна декларація ВМД . У наші країні ВМД була впроваджена у практику митного оформлення з 1 квітня 1989 року. Форма ВМД, щ використовуються а Україні, збігається з формою ЄАД - єдиного адміністративного документа, який застосовується в світовій практиці. ВМД виконує певні функції а декларування повідомлення митній установі всіх необхідних даних учасникам угоди б заявлення учасниками угоди про її законність, тобто відповідність усіх дій законам в підтвердження органами митного контролю законності експорту або імпорту товарів г обліково-статистичного документа, тобто носія інформації. Вантажна митна декларація - це заява, що містить дані про а товари та інші предмети та транспортні засоби б цілі їх переміщення через митний кордон України в зміну митного режиму щодо товарів г інформацію, необхідну для здійснення митного контролю, митного оформлення, митної статистики, нарахування митних платежів. ВМД застосовується при митному оформленні товарів, стосовно яких виконується хоча б одна з умов а митна вартість товару перевищує суму, еквівалентну 100 доларів США б щодо товару вживаються заходи економічної політики, стягується мито і податки.

Оформлена вантажна митна декларація засвідчує надання субєкту зовнішньоекономічної діяльності права на розміщення товарів у визначений митний режим і підтверджує права і обовязки зазначених у ВМД осіб щодо здійснення ними відповідних правових, фінансових, господарських та інших операцій. В Україні ВМД складається з уніфікованого адміністративного документа форми МД - 2 на пяти зброшурованих основних аркушів різного кольору і відповідної кількості додаткових аркушів уніфікованого адміністративного документа форми МД - 3. Під час митного оформлення товарів у випадках, встановлених Державною митною службою, замість додаткових аркушів форми МД - 3 допускається заповнення специфікації форми МД - 8. ВМД оформлюється на партію товарів за умови, що до всіх товарів зазначеної партії застосовується єдиний митний режим.

Оформлені органом Державної митної служби аркуші ВМД розподіляються в такому порядку - перший основний аркуш - примірник для митного органу, який здійснював митне оформлення - другий основний аркуш - примірник для статистики, передається до підрозділу митної статистики органу Державної митної служби - третій основний аркуш - використовується у підрозділі митних доходів і платежів органу Державної митної служби - четвертий основний аркуш використовується залежно від виду зовнішньоекономічної операції. пятий основний аркуш - примірник для декларанта - передається декларанту.

За типами ВМД поділяють а імпортні ІМ б експортні ЕК в транзитні ТР . Для здійснення контролю за доставкою окремих видів товарів в Україні використовується попередня акцизна вантажна декларація АД і попередня вантажна митна декларація. ВМД Залежно від особливостей переміщення через митну територію країни розрізняють на види, що зазначені в таблиці 3.2. Таблиця 3.2 - Види ВМД. Код Особливість предметів товарів переміщення Код Напрямок переміщення предметів товарів ОП Ордерна поставка ЕК Вивезення предметів товарів з України КО Експорт комплексного об єкта П Попередня декларація 3 Загальна декларація Г Митне оформлення громадян КО Імпорт комплектного об єкта ІМ Ввезення предметів товарів в Україну АД Акцизна декларація П Попередня декларація У зв язку з необхідністю формування державної митної статистики за єдиним принципом, а також враховуючи можливість контролю однієї декларації декількома митними органами, ВМД заповнюється виключно державною мовою за допомогою комп ютера.

Як виняток, допускається застосовувати при заповненні ВМД іноземну мову у випадках, коли переклад особистих назв суб єктів або фірмового комерційного найменування товару не бажано розкривати і суттєво не впливає на принцип застосування заходів тарифного або нетарифного регулювання.

У разі прийняття до митного оформлення ВМД реєструється в журналі обліку та реєстрації ВМД. Декларації присвоюється реєстраційний номер, який заноситься у відповідні графи декларації посадового особою митного органу.

Реєстрація стверджується проставленням у ній штампа митного органу.

Реєстраційний номер вантажної митної декларації - це дванадцятизначний цифровий код, який складається таким чином а перші п ять знаків становлять код митного органу, в якому реєструється ВМД згідно з Класифікатором митних установ б шостий знак - остання цифра поточного року в останні шість знаків становлять поточний номер реєстрації ВМД у Журналі обліку та реєстрації ВМД . Митний орган України для обліку декларацій веде Журнал обліку та реєстрації ВМД , який містить а порядковий номер ВМД згідно з журналом обліку б дату реєстрації в реєстраційний номер ВМД г тип ВМД д відомості про відправника та одержувача е відомості про особу, яка відповідає за фінансове врегулювання є відомості про декларанта ж прізвище, ім я та по батькові інспектора, який прийняв ВМД для митного оформлення, штамп Під митним контролем з прізвище, ім я та по батькові інспектора, який завершив митне оформлення і номер особистої номерної печатки ї номер картки відмови в митному оформленні к примітки. За рішенням начальника митниці до Журналу обліку та реєстрації ВМД можуть вноситись інші додаткові відомості. З метою прискорення проведення процедури митного оформлення, завдяки застосуванню заходів електронної обробки інформації, а також з метою більш оперативного та досконалого формування державної статистики зовнішньоекономічної діяльності, при представленні митному органу заповненої декларантом ВМД подається електронна копія означеної декларації. Інформація, занесена в електронну копію ВМД, повинна співпадати з інформацією, занесеною декларантом в оригінал декларації. Форма та структура електронної копії ВМД, кодування символів, засоби пересилань визначаються Державною митною службою.

Електронна копія ВМД несе суто інформаційний характер і не має правового юридичного значення, якщо інше не буде передбачено законодавством України. Декларація вважається прийнятою до оформлення після присвоєння їй реєстраційного номера та прийняття під митний контроль шляхом проставлення на ній штампа митного органу Під митним контролем. З моменту прийняття ВМД декларант несе юридичну відповідальність за відомості, зазначені в ній 12-15, 21 . 3.12 Порядок заповнення ВМД. Зразок заповнення ВМД при імпорті апельсинів наведено у додатку Е. ПП РСТ - Рівне, вул. Набережна, 17в, м. Рівне, 33001, Р р 260085274, РОФ АППБ Аваль , МФО 333227, ІПН 2766916438. ЄДРПОУ 32512471, імпортує натуральний какао-порошок за ціною. за договором UKR 23459 від 01.01.2007р , В кількості 10 тон з Польщі. Експортер Cadbury Wedel Sp. z o.o ul. Zamoyskiego 28 30, 03-801 Warszawa Р р 524366985, Narodowy Bank Polski Перевезення здійснюється приватним перевізником Карпінським М. М. одним вантажним автомобілем із реєстраційним номером ВК4553РВ. Графа 1 Тип декларації . У графі зазначається тип ВМД. 1 - 2-значний літерний код відповідного напрямку переміщення товарів, транспортних засобів та інших предметів далі - товари Записуємо у ВМД ІМ - увезення в Україну 2 - 2ох-значний код митного режиму відповідно до розділу 1 Класифікатора процедур переміщення товарів через митний кордон України Записуємо у ВМД 40 - Випуск у вільний обіг. 3 - літерний код особливості операції. Записуємо у ВМД З - Загальна декларація. Графа 2 Відправник Експортер. У графі зазначаються відомості про відправника.

Записуємо у ВМД Cadbury Wedel Sp. z o.o ul. Zamoyskiego 28 30, Warszawa, 03-801. Графа 3 Додатковий аркуш. Графа заповнюється, якщо використовуються додаткові аркуші. У першому підрозділі графи зазначається порядковий номер аркуша.

Записуємо у ВМД 1 . У другому - загальна кількість аркушів декларації, включаючи додаткові Записуємо у ВМД 1 . Графа 4 Відвантажувальні специфікації . Графа заповнюється при використанні специфікацій. Зазначається загальна кількість доданих до ВМД аркушів специфікацій довільної форми, пакувальних листів або переліків товарів. Записуємо у ВМД 0 0 -специфікації відсутні. Графа 5 Всього найменувань товарів. Проставляється зазначений у графі 32 ВМД порядковий номер товару, що декларується останнім за цією ВМД. При використанні специфікацій довільної форми в графі зазначається загальна кількість найменувань товарів, задекларованих за вантажною митною декларацією Записуємо у ВМД 1 - 1 вид товару.

Графа 6 Кількість місць. У графі зазначається цифрами загальна кількість місць у декларованій партії товарів. Для товарів та інших предметів, що перевозяться в контейнерах, бочках, каністрах, ящиках або на піддонах, зазначається відповідно кількість контейнерів, бочок, каністр, ящиків, піддонів. Записуємо у ВМД 10 - 10 піддонів. Графа 7 Митний орган. У графі проставляються номер і дата прийняття ВМД реєстраційний номер за такою схемою 1. дев ятизначний код митного органу, у якому проводиться митне оформлення, згідно з додатком до Класифікатора митних органів України та їх структурних підрозділів, затвердженого наказом Держмитслужби України від 02.04.2004 N 233 v0233342-04, va233342-04 Про затвердження Класифікатора митних органів України та їх структурних підрозділів зі змінами й доповненнями 2. остання цифра поточного року 3. порядковий номер декларації в журналі обліку ВМД у порядку зростання протягом поточного року, починаючи з одиниці . Записуємо у ВМД 20508003255 . Графа 8 Одержувач Імпортер. У графі наводяться відомості про одержувача товарів. Записуємо у ВМД ПП РСТ - Рівне , ІПН 2766916438, Вул. Набережна, 17в, м. Рівне, 33001. Графа 9 Особа, відповідальна за фінансове врегулювання. У графі зазначаються відомості про резидента України, що уклав зовнішньоекономічний договір контракт. Записуємо у ВМД ПП РСТ - Рівне , ІПН 2766916438 Вул. Набережна, 17в, м. Рівне, 33001 Графа 10 Країна першого призначення. Графа не заповнюється. Графа 11 Торговельна країна. У графі проставляється цифровий код торговельної країни відповідно до Класифікатора країн світу Записуємо у ВМД PL - Польща. Графа 12 Загальна митна вартість. Зазначається загальна митна вартість декларованих товарів у валюті України. Ця вартість складається із сум, наведених у графах 45 ВМД або сум вартостей за основним аркушем ВМД та листами специфікацій довільної форми Записуємо у ВМД 63924,00 грн Графа 13. Якщо товар підлягає експортному контролю, то в графі проставляється 1 . У всіх інших випадках, проставляється 0 Записуємо у ВМД 0 . Графа 14 Декларант Представник. У графі наводяться відомості про декларанта товарів Записуємо у ВМД ПП РСТ - Рівне , ІПН 2766916438, Вул. Набережна, 17в, м. Рівне, 33001. Графа 15 Країна відправлення. У графі зазначається назва країни, з якої товари були відправлені в Україну, згідно з Класифікатором країн світу Записуємо у ВМД Польща. Графа 15а Код країни відправлення. У графі зазначається цифровий код країни, з якої товари були відправлені в Україну, згідно з Класифікатором країн світу Записуємо у ВМД PL - Польща.

Графа 16 Країна походження. У графі зазначається назва країни походження, згідно з Класифікатором країн світу Записуємо у ВМД Малайзія. Графа 17 Країна призначення. У графі зазначається назва країни призначення згідно з Класифікатором країн світу Записуємо у ВМД Україна. Графа 18 Транспортний засіб відправлення. У лівому підрозділі графи зазначаються кількість транспортних засобів, через пропуск - відомості про транспортний засіб назва морського або річкового судна, трубопроводу, лінії електропередачі, номер рейсу для повітряного судна, номер залізничного вагона, реєстраційний номер дорожнього транспортного засобу тощо. Записуємо у ВМД 1 ВК4553РВ У правому підрозділі проставляється відповідно до Класифікатора країн світу цифровий код країни, якій належить транспортний засіб. Записуємо у ВМД UA - Україна. Графа 19 Контейнер. У графі проставляються 1, якщо товари прямують у контейнері 0, якщо товари прямують не в контейнері. Записуємо у ВМД 0 . Графа 20 Умови поставки. У першому підрозділі графи проставляється цифровий код умови поставки відповідно до Класифікатора умов поставки.

Записуємо у ВМД 09 . У другому підрозділі наводиться скорочене літерне найменування умов поставки згідно з Класифікатором умов поставки. Записуємо у ВМД DAF Ягодин - Дорогуськ. У третьому підрозділі графи зазначається 2-значний цифровий код застосованої форми розрахунків за товар згідно з умовами договору купівлі-продажу Записуємо у ВМД 30 - переказ.

Графа 21 Транспортний засіб на кордоні . У лівому підрозділі графи зазначаються кількість транспортних засобів, через пропуск - відомості про транспортний засіб, на якому товари будуть вивезені за межі митної території України або при ввезенні на митну територію України на якому здійснювалося міжнародне перевезення декларованих товарів. Записуємо у ВМД 1 ВК4553РВ . У правому підрозділі графи проставляється відповідно до Класифікатора країн світу цифровий код країни, якій належить транспортний засіб. Записуємо у ВМД UA Україна. Графа 22 Валюта та загальна фактурна вартість. У лівому підрозділі наводиться цифровий код валюти договору контракту згідно із загальнодержавним Класифікатором валют.

Записуємо у ВМД 978 - євро. У правому підрозділі графи для товарів, що переміщуються за договорами контрактами купівлі-продажу або міни, зазначається цифрами загальна фактурна вартість цих товарів у валюті України, одержана як сума вартостей, наведених у графі 42 основного та додаткових аркушів ВМД. Записуємо у ВМД 63924,00 грн Графа 23 Курс валюти У графі наводиться курс одиниці валюти, зазначеної в лівому підрозділі графи 22, установлений Національним банком України для зовнішньо-торговельних операцій на дату прийняття митницею декларації до оформлення.

Записуємо у ВМД 7,61 грн. євр Графа 24 Характер угоди. У графі зазначається код характеру договору контракту згідно з Класифікатором характерів угод. Записуємо у ВМД 21 - Переміщення товарів з розрахунками у ВКВ. У правому підрозділі графи наводиться цифровий код валюти розрахунку згідно із загальнодержавним Класифікатором валют.

Записуємо у ВМД 978 - євро. Графа 25 Вид транспорту на кордоні . У графі згідно з Класифікатором видів транспорту проставляється код транспортного засобу, зазначеного в графі 21 ВМД. Записуємо у ВМД 30 - Автодорожній транспорт.

Графа 26 Вид транспорту в межах країни. У графі зазначається код транспортного засобу згідно з Класифікатором видів транспорту.

Записуємо у ВМД 30 - Автодорожній транспорт.

Графа 27 Місце завантаження розвантаження. У графі зазначаються згідно з Класифікатором митних органів України та їх структурних підрозділів, найменування митного органу та його дев ятизначний код, а за наявності - код структурного підрозділу цього митного органу або пункту пропуску, у якому передбачається перевантаження товарів з одного транспортного засобу на інший. Графа не заповнюється. Графа 28 Фінансові та банківські відомості . У графі наводяться фінансові та банківські відомості про особу, що здійснює розрахунки за зовнішньоекономічним договором контрактом. Кожний з реквізитів починається з нового рядка, й перед кожним з них проставляється порядковий номер 1 - код за ЄДРПОУ уповноваженого банку 2 - найменування банку 3 - адреса банку 4 - номер розрахункового рахунку в національній валюті України при здійсненні розрахунків у цій валюті або в іноземній валюті при розрахунку в іноземній валюті , код МФО банку.

Записуємо у ВМД 1. код за ЄДРПОУ 32512471 2. РОФ АППБ Аваль 3. 33028, м. Рівне, Вул. Міцкевича, 2. 4. Р р 260052469 РОФ АППБ Аваль МФО 333227 . Графа 29 Митниця на кордоні . У графі зазначаються згідно з Класифікатором митних органів України та їх структурних підрозділів, найменування митного органу, через який передбачається переміщення товарів, і його дев ятизначний код. Записуємо у ВМД Ягодинська митниця 20500 00 00 . Графа 30 Місце огляду товару. Порядок використання графи встановлюється Державною митною службою України залежно від митного режиму.

Графа не заповнюється. Графа 31 Вантажні місця та опис товару Маркування та кількість - номери контейнерів - опис товару Зазначаються точні дані про товар, необхідні для його ідентифікації та однозначної класифікації за задекларованим у графі 33 ВМД товарним кодом згідно з УКТЗЕД. Зазначається кількість товару та відомості про його упаковку й маркування.

Під номером 1 зазначається точний опис товарів, що декларуються митному органу повне найменування технічні та основні головні комерційні характеристики, що визначають основні якісні та кількісні параметри товарів. Під номером 2 зазначаються відомості про кількість вантажних місць, їх пакування й маркування, а також відомості щодо кількості, пакування, фасування й маркування товарів, які містяться всередині одного вантажного місця. Під номером 3 для товарів, що перевозяться в контейнерах, проставляються кількість контейнерів та їх номери.

Якщо товар, що декларується займає не весь контейнер, після його номера вказується - частина. Для товарів, що перевозяться не в контейнерах, проставляється 0 . Записуємо у ВМД 1. Какао-порошок натуральний, продукт переробки какао-бобів, порошок коричневого кольору, запах какао. 2. Упакований в паперові мішки по 25 кг на піддонах, по 40 мішків на піддоні, 10 піддонів. 3. 0 . Графа 32 Товар N . У графі проставляється порядковий номер товару, що декларується в графі 31. Записуємо у ВМД 1 . Графа 33 Код товару. У першому підрозділі графи зазначається 10-значний код товару згідно з УКТ ЗЕД. Структурно код записується без пропусків та інших розподільчих знаків. Записуємо у ВМД 1805000010 - Какао-порошок згідно з УКТ ЗЕД. Графа 34 Код країни походження. Графа заповнюється відповідно до Класифікатора країн світу. У графі зазначається код країни походження товару, описаного в графі 31 і класифікованого згідно з УКТ ЗЕД у графі 33. Записуємо у ВМД MY - Малайзія. Графа 35 Вага брутто кг. У графі зазначається вага брутто у кілограмах товару, описаного в графі 31. Вага брутто - це загальна вага товару, округлена до цілих величин за правилами округлення, включаючи вагу упаковки Записуємо у ВМД 10210 - вага товару разом з піддонами і упаковкою.

Графа 36 Преференція. У графі зазначаються цифрові коди податкових пільг, передбачених чинним законодавством щодо товару, задекларованого в графі 31. В інших випадках у графі проставляється 000 000 000 . Записуємо у ВМД 000 000 000 - Преференції відсутні. Графа 37 Процедура. У графі проставляється згідно з Класифікатором процедур переміщення товарів через митний кордон України 6-значний код процедури переміщення товарів відповідно до заявленого митного режиму.

Перші дві цифри - код митного режиму, наступні дві - код попереднього митного режиму згідно з розділом 1 Класифікатора процедур переміщення товарів через митний кордон України. Якщо попередній митний режим відсутній, то проставляється 00 . Останні дві цифри коду - особливість переміщення товарів згідно з розділом 2 Класифікатора процедур переміщення товарів через митний кордон України. Записуємо у ВМД 400050 - 40хххх Випуск у вільний обіг, хх00хх попередній митний режим відсутній, хххх50 Інше. Графа 38 Вага нетто кг. У графі зазначається вага нетто у кілограмах товару, описаного в графі 31. Вага нетто - це чиста вага товару без упаковки, округлена до цілих величин за правилами округлення Записуємо у ВМД 10000 . Графа 39 Квота. Графа заповнюється для товарів, щодо яких установлено кількісні обмеження.

У графі зазначається в одиницях виміру залишок товару за встановленою квотою згідно з одержаною ліцензією або іншим дозвільним документом.

Задекларована партія товару не враховується при визначенні залишку товару за квотою.

При митному оформленні першої партії товару у графі зазначається кількість товару за квотою.

Графа не заповнюється. Графа 40 Загальна декларація попередній документ. Графа заповнюється, якщо заявленому за ВМД митному режиму передував інший митний режим, або подавалася попередня чи загальна декларація, або декларація оформлювалася замість анульованої. Графа не заповнюється. Графа 41 Додаткова одиниця виміру. У графі зазначається код додаткової одиниці виміру товару згідно із загальнодержавним Класифікатором системи позначень одиниць вимірювання та обліку, якщо така одиниця виміру передбачена для цього товару.

Графа не заповнюється. Графа 42 Фактурна вартість товару. У графі наводиться фактурна вартість товару, декларованого в графі 31 ВМД, у валюті України за курсом, установленим Національним банком України на день прийняття ВМД до митного оформлення.

Записуємо у ВМД 63924,00 грн вартість товару відповідно контракту вартість доставки включено до вартості товару. Графа 43. Порядок використання графи встановлюється Державною митною службою України залежно від митного режиму.

Графа 44 Додаткова інформація подані документи. У графі зазначаються реквізити документів, поданих при митному оформленні. Реквізити кожного документа починаються з нового рядка за схемою - номер розділу документів згідно з Класифікатором документів - код документа згідно з Класифікатором документів - номер документа, дата й при потребі - назва та кінцевий термін дії. Записуємо у ВМД 2730 - Автомобільна накладна 34378766. 3530 - Страховий поліс 55434809. 4010 - Зовнішньоекономічний договір UKR 23459 від 01.01.2007р, дійсний до 01.01.2009р. 5046 - Фітосанітарний сертифікат 5065 - Санітарний сертифікат 5133 - Радіологічний дозвіл 7000 - Сертифікат про походження товару.

Графа 45 Митна вартість. У графі зазначається у валюті України митна вартість товару, заявленого в графі 31. Записуємо у ВМД 63924,00 грн Графа 46 Статистична вартість. У графі зазначається митна вартість товару в тисячах гривень, що округлюється за правилами округлення. Записуємо у ВМД 64 . Графа 47 Нарахування мита та митних платежів. У цій графі основного й додаткових аркушів ВМД наводяться відомості про нарахування податків та зборів. У першій колонці Вид зазначається код виду податку або збору відповідно до Класифікатора видів податків та зборів. Записуємо у ВМД 010 - Митний збір за митне оформлення товарів та інших предметів. 020 - Мито на товари, що ввозяться на територію України субєктами підприємницької діяльності. 028 - Податок на додану вартість з товарів, увезених на територію України субєктами підприємницької діяльності. У другій колонці Основа нарахування зазначаються При нарахуванні митних зборів Загальна митна вартість товарів, наведена в графі 12 при нарахуванні за ставкою у відсотках митної вартості. Записуємо у ВМД 63924,00 грн. При нарахуванні мита Загальна митна вартість товарів, наведена в графі 12 при нарахуванні за ставкою у відсотках митної вартості. 63924,00 грн. При нарахуванні податку на додану вартість Митна вартість товару, зазначена в графі 45, збільшена на суму мита для товарів, що підлягають обкладенню митом та акцизного збору для товарів, що підлягають обкладенню акцизним збором. Записуємо у ВМД 63924,00 У третій колонці Ставка зазначаються 1. При нарахуванні митних зборів - установлений чинним законодавством розмір ставки митних зборів. Записуємо у ВМД 0,2 - Ставка митного збору. 2. При нарахуванні мита - установлений чинним законодавством розмір ставки мита. Записуємо у ВМД 0 - ставка мита. 4. При нарахуванні податку на додану вартість - установлений чинним законодавством розмір ставки податку на додану вартість. Записуємо у ВМД 20 - ставка ПДВ. У четвертій колонці Сума наводиться нарахована сума відповідного податку або збору.

Записуємо у ВМД 127,85 грн сума нарахованого митного збору 0 грн - сума нарахованого мита 12784,80 грн сума нарахованого ПДВ. У п ятій колонці Спосіб платежу зазначається код способу розрахунку відповідно до Класифікатора способів розрахунку.

Записуємо у ВМД 01 - Безготівковий розрахунок через банківські установи. 16 - При митному оформленні товару, на який установлено нульові ставки ввізного мита або акцизного збору. 01 - Безготівковий розрахунок через банківські установи.

Графа 48 Відстрочення платежів. Порядок використання графи встановлюється Державною митною службою України залежно від митного режиму.

Графа 49 Найменування складу. Порядок використання графи встановлюється Державною митною службою України залежно від митного режиму.

Графа 50 Довіритель. У графі зазначаються відомості назва, місцезнаходження, код ЄДРПОУ, номер телефону про підприємство-перевізника або експедитора та персональні дані безпосереднього виконавця перевезення товарів на основі пред явленого паспорта. Це зобов язання обов язково підписується представником перевізника - виконавцем перевезення на кожному аркуші та завіряється особистою номерною печаткою посадової особи митниці. Записуємо у ВМД ПП Карпінський М. М. м. Рівне, вул Дворецька, 15, 33001, ЄДРПОУ 4327855. Карпінський Микола Михайлович, Паспорт серія СР 551876 від 30квітня 1999р, Виданий Рівненським МВ УМВС України Графа 51 Митниця країни транзиту. Графа заповнюється митним органом.

Графа 52 Гарантія не дійсна для. Порядок використання графи встановлюється Держмитслужбою України залежно від митного режиму.

Графа 53 Митниця в країні призначення Порядок використання графи встановлюється Державною митною службою України залежно від митного режиму.

Графа 54 Місце та дата. У графі зазначаються місцезнаходження місце проживання декларанта, дата заповнення декларації, прізвище, ініціали, посада особи - співробітника підприємства-декларанта, зазначеного в графі 14, проставляється її особистий підпис, а також наводяться номер телефону декларанта. Ці відомості завіряються печаткою організації-декларанта, яка містить код за ЄДРПОУ. Записуємо у ВМД 33000 м. Рівне, вул. О. Дундича,16, кв. 138, 09 вересня 2007р. Палиця В. Й менеджер ЗЕД, моб. тел.80973525305 Графа B Подробиці розрахунків. У графі основного аркуша ВМД зазначаються а код виду податку або збору відповідно до Класифікатора видів податків та зборів б загальна сума податків та зборів за цим кодом, що включає в себе суми податків та зборів за основним і кожним додатковим аркушем ВМД в платіжні реквізити Записуємо у ВМД 010 - 127,85 грн. 020 - 0 грн. 028 - 12784,80 грн. Код за ЄДРПОУ 32512471 РОФ АППБ Аваль , Р р 260052469 РОФ АППБ Аваль МФО 333227 . 12, 15, 21 3.13 Документи необхідні для митного оформлення товарів із застосуванням ВМД. Подача декларантом вантажної митної декларації, заповненої відповідно до заявленого митного режиму, супроводжується поданням у митний орган документів, необхідних для її прийняття, які наведені в таблиці 3.4. Таблиця 3.4 - Документи, що подаються митному органу разом з ВМД. Тип документів Назва документів Код документа Дозвільні документи Сертифікат про походження товару Сертифікація продукції УКРСЕПРО Міжнародні ветеринарні санітарні сертифікати на харчові продукти за вимогою Ветеринарний контроль Радіологічний контроль 6860 6020 6852 6853 6854 Транспортні документи Універсальний транспортний документ Накладна CMR TIR - carnet 2701 2703 2950 Комерційні документи Рахунок фактура INVOICE Договір купівлі - продажу, що передбачає розрахунки у валюті України 3105 4010 Загальні документи довідка про декларування валютних цінностей акт догляду 6001 9000 Висновки до розділу 3. Основними імпортерами какао-порошку є компанії з таких країн Німеччина Shokinag , Польща ADM , Болгарія Eurocacao , Малайзія JB Cocoa , Італія Cav. G.Testa та ін. Оскільки весь какао-порошок в Україні є імпортованим ПП РСТ - Рівне намагається уникнути українських посередників для забезпеченні нижчої вартості сировини.

Після проведення товарознавчої експертизи какао-порошку різних виробників та моніторингу цін на нього дирекцією ПП РСТ - Рівне було прийняте рішення про укладення договору з Cadbury Wedel Sp. z o.o. на поставку 10000 кг натурального какао-порошку виробництва ADM Польща. У результаті проведених розрахунків отримано - митні збори становлять 127,85 грн мито становить 0,00 грн ПДВ становить 12784,80 грн. Для безперешкодного здійснення цієї зовнішньоекономічної операції при митному оформленні необхідно, крім ВМД, подати попередню декларацію, транспортні накладні, рахунок-фактуру, зовнішньоекономічний договір, фіто-санітарний, радіологічний, санітарний сертифікати та сертифікат про походження товару.

Подання сертифікатів є своєрідним засобом безпеки, оскільки саме ці документи засвідчують безпечність товару.

ВМД заповнено з використанням программ MD Office i MD Info. Таким чином, здійснення імпортних поставок какао-порошку є вигідним для ПП РСТ - Рівне оскільки після сплати всіх митних зборів ціна какао-порошку буде прийнятною для споживачів, так як на Україні не існує підприємств виробників какао-порошку. ВИСНОВКИ. Какао-порошок, як продукт харчування, має важливе значення для організму людини.

Какао-боби повні антиоксидантних поліфенолів, які скорочують ризик серцевих захворювань.

Не зважаючи на те, що хімічний компонент присутній у всіх фруктах, особливо високою концентрацією й активністю він відрізняється саме в какао.

Уживання какао дуже корисне для головного мозку.

У бобах какао міститься надзвичайно важлива речовина - антиоксидант флаванол, що поліпшує кровообіг у мозку, ефективно знижує кров яний тиск, допомагає підсилювати приплив крові до кінцівок. Какао-порошок багатий на білок, клітковину, вітаміни, фолієву кислоту, мінерали, а за вмістом заліза й цинку його взагалі можна назвати рекордсменом серед усіх продуктів. І нарешті, какао багате на пурини, які є складовою частиною нуклеїнових кислот і забезпечують зберігання й передачу генетичної інформації, а також беруть участь у біосинтезі білків Какао-порошок, поряд з какао-маслом і тертим какао, використовується у виробництві кондитерських виробів, у тому числі у виробництві шоколаду, молочної й шоколадної глазурі, мас праліне, начинки для вафель і прошарку для печива, у виробництві пряників й цукрового печива, а також у виготовленні кремо-збивних мас і кремів для обробки тортів і тістечок, обсипки цукерок, при виробництві жирової глазурі й ін. Але основне призначення какао-порошку - приготування какао-напою. Чим дрібніші частки порошку тим довше утримуються вони у колоїдному стані в напої, і відповідно тим вищою є якість напою.

Основними постачальниками сировини для виготовлення какао-порошку какао-бобів є Південна Америка й острови Вест-Індії, країни Західної Африки, Бразилія, Малайзія, Нова Гвінея, Кот Д Івуар Берег Слонової Кістки. Лідером у виробництві какао-бобів є країна Кот ДІвуар майже 42 . В Україні виробничі потужності для виготовлення какао-порошку відсутні, тому какао-порошок є виключно імпортованою продукцією. Найбільшими експортерами є фірми Sсhokinag Німеччина , ADM Польща , Eurocacao Болгарія , JB Cocoa Малайзія , Cav. G.Testa Італія та ін. Нормативним документом, що регламентує вимоги до какао-порошку є ДСТУ4391 2005 Какао-порошок.

Загальні технічні умови Із органолептичних показників регламентуються зовнішній вигляд, смак та запах. Із фізико-хімічних показників регламентуються масова частка вологи масова частка жиру ступінь подрібнення какао-порошку дисперсність какао-порошку показник рН масова частка золи масова частка золи, нерозчинної у розчині хлоридної кислоти з масовою часткою 10 металомагнітні домішки. Із показників безпечності регламентуються вміст токсичних елементів, мікробіологічні показники, вміст пестицидів, афлатоксину В1, радіонуклідів. Результати проведеної товарознавчої експертизи какао-порошку на базі випробувальної лабораторії ДП Рівнестандартметрологія показали, що всі зразки відповідають вимогам нормативного документу але найкращу якість має зразок 1 какао-порошок виробництва фірми Schokinag Німеччина Аналіз залежності рівня якості від ціни какао-порошку різних виробників показав, що досить висока ціна на какао-порошок з Німеччини відповідає його якості. Якість какао-порошку виробництва JB Cocoa Малайзія , ADM Польща і Cav. G.Testa Італія є достатньою, а ціна приблизно однакова.

Какао-порошок Eurocacao Болгарія хоча і відповідає вимогам нормативних документів, має нижчу якість, що відображено у його ціні. Дослідження особливостей митного оформлення какао-порошку свідчить, що здійснення імпортних поставок є вигідним оскільки після сплати всіх митних зборів ціна какао-порошку буде прийнятною для споживачів. Список використаної літератури. 1. ГОСТ 5897-90 Изделия кондитерские.

Методы определения органолептических показателей качества, размеров, массы нетто и составных частей . 2. ГОСТ 5898-87 Изделия кондитерские.

Методы определения кислотности и щелочности . 3. ГОСТ 5899-85 Изделия кондитерские.

Методы определения массовой доли жира за пунктом 3 . 4. ГОСТ 5900-73 Изделия кондитерские.

Методы определения влаги и сухих веществ . 5. ГОСТ 5901-87 Изделия кондитерские.

Методы определения массовой доли золы и металломагнитных примесей . 6. ГОСТ 5902-80 Изделия кондитерские.

Методы определения степени измельчения и плотности пористых изделий . 7. ГОСТ 5904-82 Изделия кондитерские.

Правила приемки, методы отбора и подготовки проб . 8. Гришко Е.С. и др. Продовольственные товары.

Учебник для проф техн. училищ М. Экономика , 1972р. 9. ДСТУ 4391 2005 Какао-порошок.

Загальні технічні умови 10. ДСТУ ISO IEC 17025 - 2001 Загальні вимоги до компетентності випробувальних та калібрувальних лабораторій . 11. Закон Верховної Ради України 771 97-ВР від 23.12.1997 Про безпечність та якість харчових продуктів . 12. Закон України Про Єдиний митний тариф . 13. Коментар до Митного Кодексу України. за ред. М.М. Каленського, П.В. Пашка. 14. Митний Кодекс України. 15. Наказ Державної митної служби України 380 від 30.06.1998 Про затвердження Порядку заповнення граф вантажної митної декларації відповідно до митних режимів експорту, імпорту, транзиту, тимчасового ввезення вивезення, митного складу, магазину безмитної торгівлі . 16. Настанова з якості випробувальної лабораторії харчової продукції ДП Рівнестандартметрологія . 17. Николаева М.А. Товароведение потребительских товаров.

Теоретические основы Учебник Москва, 1998. 18. Орлова Н.Я. Теоретичні основи товарознавства продовольчих товарів Лабораторний практикум Київ, 1999. 19. Паспорт про випробувальної лабораторії харчової продукції ДП Рівнестандартметрологія . 20. Положення про випробувальну лабораторію харчової продукції ДП Рівнестандартметрологія . 21. Постанова Кабінету Міністрів України 574 від 09.06.1997 Про затвердження Положення про вантажну митну декларацію . 22. Товароведение продовольственных товаров. Учебник для торг экон. фак. вузов М. Экономика , 1972р. 23. Українська класифікація товарів зовнішньоекономічної діяльності Київ Держстандарт Україна, 1998. 24. www.eurococoa.com - Офіційний сайт Європейської асоціації какао. 25. www.caoline.ru - Офіційний сайт компанії Caoline . 26. www.jbcocoa.com - Офіційний сайт компанії JB Cocoa . 27. www.indcresa.com - Офіційний сайт компанії Іndcresa . 28. www.schokinag.com - Офіційний сайт компанії Schokinag . 29. www.icco.org - Офіційний сайт Світової організації какао.

Додаток А Технологічна схема переробки какао-бобів на основні напівфабрикати. 2 Додаток Б Принцип дії деяких сучасних ростерів. Ростер періодичної дії типу Sirocco Рис. 2.5. Ростер безперервної дії Buhler STR 2 у розрізі. Какао-боби попередньо нагрівають, жарять і повністю прохолоджують конвекцією 1 - приймальний бункер 2 - стадія попереднього нагрівання 3 - стадія обсмаження 4 - стадія охолодження 5 - забірний механізм Додаток В Приклади млинів для виробництва какао-тертого.

Млин для виробництва какао тертого МРН 411 Саnі i Montanan, м. Мілан, Італія Млин Wieneroto И 45С Фірма Wiener and Co, Apparatenbouwb.v м. Амстердам, Голландія.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Дослідження і порівняння споживчих властивостей какао-порошку різних країн походження, їх митне оформлення

Список використаної літератури. Додатки. Вступ На сьогодні важко уявити наше життя без кондитерських виробів смачних, привабливих за зовнішнім виглядом та…

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Визначення коду за УКТЗЕД

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Характеристика сировини для виготовлення какао-порошку
Характеристика сировини для виготовлення какао-порошку. Основною сировиною для виробництва какао-порошку є какао-боби - насіння плодів какао-дерева рисунок 1.3 , що виростає в тропічних районах зем

Товарознавча експертиза какао-порошку
Товарознавча експертиза какао-порошку. Органолептичні методи дослідження якості какао-порошку. Органолептичні показники какао-порошку проводяться відповідно до ГОСТ 5897-90 Изделия кондитерс

Митне оформлення какао-порошку
Митне оформлення какао-порошку. Порядок митного оформлення. Порядок митного оформлення визначається розділом 3 Митного кодексу України. Усі товари та інші предмети, що переміщуються через ми

Методи нетарифного регулювання
Методи нетарифного регулювання. Одним із основних інструментів митних органів у процесі здійснення митного контролю є використання засобів митно-тарифного регулювання і нетарифного регулюван

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги