Взаємодія Видів транспорту

 

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

 

Національний авіаційний університет

 

Взаємодія Видів транспорту

Конспект лекцій

Київ 2010

ББК У370-72я7 С60  

Соловйова О.О., Савченко Л.В., Сулима Л.О.

С60
Взаємодія видів транспорту: Конспект лекцій/ - К.: НАУ, 2010. – с.

 

Містить конспект лекцій до тем курсу та список літератури. Призначений для студентів напряму 0515 «Транспорт та транспортна інфраструктура».

 

ББК У370-72я7

© Соловйова О.О., Савченко Л.В., Сулима Л.О., 2010


ЗМІСТ

  Вступ
Модуль 1. Організація взаємодії видів транспорту та характеристика технічної і технологічної сфери взаємодії  
1.1 Організація взаємодії видів транспорту  
1.2 Загальна характеристика сфер взаємодії видів транспорту    
1.3 Оцінка взаємодії транспортних мереж і вузлів  
1.4 Організація технічної взаємодії видів транспорту  
1.5 Вимоги до узгодження технічних характеристик перевізних засобів та вантажних (пасажирських) комплексів  
1.6 Організація технологічної взаємодії видів транспорту  
1.7 Маршрутизація перевезень  
1.8 Елементи транспортних операцій у змішаних сполученнях  
1.9 Вимоги до організації та технології змішаних перевезень  
Модуль 2. Економічне, правове та інформаційне забезпечення перевезень у змішаному сполученні  
2.1 Інтермодальні транспортно-технологічні системи  
2.2 Економічна сфера взаємодії  
2.3 Організаційно-інформаційна сфера взаємодії  
2.4 Комерційно-правова сфера взаємодії  
2.5 Розробка технологічного процесу доставки вантажів  
2.6 Обгрунтування схем взаємодії аеропортів, клієнтури та експедиторських підприємств  
  Висновки  
  Список літератури  

 

 

ВСТУП

 

На сучасному етапі роботи транспорту основою транспортного ринку стає конкуренція транспортних послуг між видами транспорту і в середині одного виду. Важливим для транспортних підприємств є можливість забезпечити високу якість транспортного обслуговування населення і підприємств народного господарства, своєчасну доставку і збереження вантажів під час перевезень як у прямих, так і в змішаних сполученнях за участю різних видів транспорту. А досягти цього можливо за умов ефективної взаємодії незалежно від форм власності – шляхів сполучення і транспортних засобів, які забезпечують навантажувально-розвантажувальні роботи, перевезення людей та вантажів з використанням сучасних прогресивних технологій.

Комплексний розвиток і експлуатація всіх видів транспорту визначається не тільки загальною потребою країни у вантажних та пасажирських перевезеннях, але і розподілом їх між видами транспорту.

Вибір виду транспорту або варіанту перевезень (поєднання двох або більше видів транспорту в здійсненні транспортування), здійснюється з урахуванням тих умов, при яких кожен з видів або їх комбінація виявляється найбільш доцільним.

Найбільший ефект взаємодії досягається при здійсненні узгодженої технології перевезень вантажів і пасажирів на всьому шляху слідування: «від дверей до дверей», «точно в термін» та координації діяльності учасників транспортного процесу.

Форми і методи взаємодії і координації різних видів транспорту реалізуються в таких сферах, як: технічна, технологічна, організаційна, економічна і правова.

Конспект лекцій розкриває основний зміст навчальної програми дисципліни «Взаємодія видів транспорту».

 


Модуль 1. Організація технічної і технологічної взаємодії видів транспорту

 

 

Основи взаємодії видів транспорту

Кожен вид транспорту є окремою галуззю народного господарства і може розглядатися як складна динамічна система по здійсненню перевезень вантажів і… При цьому кожен вид транспорту здійснює перевезення у вигідний для нього… Окремі види транспорту не функціонують ізольовано. Виконуючи спільну функцію по забезпеченню народногосподарського…

Елементи транспортного процесу

Вантажем називають предмети з моменту прийняття їх до транспортування до здачі одержувачеві. Вантаж може складатися з власне товару і тари. Транспортний процес можна розглядати як операції з предметами перевезень,… Процес переміщення вантажу не відокремлюється від транспортного засобу. Рух з вантажем (операція з транспортними…

Загальна характеристика сфер взаємодії видів транспорту

Специфіка кожного виду транспорту, їх технологічні та технічні особливості визначають сфери їх використання на транспортному ринку, що стримує… У пасажирських перевезеннях найбільш конкурентоспроможними між собою є… Тому на транспортному ринку конкурентні фактори частіше поступаються інтеграційним, що координують взаємовигідність як…

Взаємодія видів транспорту при застосуванні контейнерів

1. Парк контейнерів (спеціальних або універсальних). 2. Спеціалізовані перевантажувальні пункти або ділянки. 3. Спеціалізовані транспортні засоби - контейнеровози (судна, автомобілі, залізничні платформи).

Взаємодія видів транспорту при пакетних перевезеннях

Пале́та (англ. pallet), або піддон, - плоска транспортна структура, зроблена з дерева або пластмаси (і в деяких випадках з металу), призначена… Порожній піддон важить 15-21 кілограм. В Європі зазвичай використовують… Окрім піддонів типу EUR існують і інші типи:

Транспортні мережі, вузли та термінали

 

Транспортні мережі

Транспорті мережі характеризуються такими показниками як загальна довжина, густина мережі, допустима вага та швидкість руху транспортних засобів,… Серед транспортних мереж виділяються мережі окремих видів транспорту, поєднані… За топологічними ознаками транспортні мережі поділяються на класи:

Транспортні вузли

Кожний транспортний вузол уявляє собою окреме конструктивне рішення і має індивідуальну структуру. Формування транспортних вузлів обумовлене необхідністю забезпечення… Транспортний вузол як система – це сполучення транспортних процесів і технічних засобів для реалізації транспортних…

Вантажні та пасажирські термінали

Фідерною системою перевезень називають частину термінальної системи, яка забезпечує функцію розсіювання і концентрації вантажопотоків. Термінальна система - сукупність терміналів, що об'єднані системою… - концентрація та розсіювання вантажопотоків;