рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Регональна нтеграця

Регональна нтеграця - раздел Экономика, Перспективи розвитку і проблеми світової економічної інтеграції (укр) Регональна Нтеграця. Здйснюються Шляхом Укладення Регональних Субрегональних,...

Регональна нтеграця. здйснюються шляхом укладення регональних субрегональних, а також функцонування двостороннх багатостороннх угод, що передбачають конкретн заходи щодо торгвл митних питань. Асоцаця держав Пвденно-схдно Аз - АСЕАН Ця регональна полтико-економчна органзаця утворена в 1967 р. у склад ндонез, Малайз, Сингапуру, Таланду, Флппн. У 1984 р. в АСЕАН вступив Бруней, а в 1995 р Втнам. Офцйними цлями АСЕАН проголошен сприяння економчному зростанню, соцальному прогресу культурному розвитку кран-членв.

Система керування представлена вищими органами - Нарадою мнстрв закордонних справ постйним Секретаратом АСЕАН з мсцем перебування в Джакарт. Специфка дяльност АСЕАН визначаться тим, що учасники фактично одночасно членами нших регональних обднань, а також наявнстю двостороннх договрних зобовязань мж членами АСЕАН США. Слд зазначити, що АСЕАН на даний час явля собою найефективншу структуру в Азатсько-Тихоокеанському регон. Вс 30 рокв снування вона достатньо успшно сприяла формуванню вльно торгвл, хоча частка взамно торгвл кран-членв у загальному обсяз хнього зовншньоторговельного обороту не перевищу 20-22. Близький Схд. Органзаця економчного спвробтництва центральноазатських держав ОС КО Прагнення до нтеграц, тсного взамовигдного спвробтництва помтне серед арабських держав Персько затоки.

З 1981 р. створена функцону Рада з спвробтництва арабських держав, що включа Саудвську Аравю, Кувейт, Катар, Бахрейн, Обднан Арабськ Емрати й Оман нафтова шстка.

У 1992 р. було оголошено про створення Органзац економчного спвробтництва центральноазатських держав ОС-КО. нцаторами створення стали ран, Пакистан Туреччина. нтеграцйн обднання Африки КОВАС, ЮДЕАК. Економчне спвтовариство держав Захдно Африки КОВАС засноване в 1975 р. Членами КОВАС Бенн, Буркна-Фасо, Гана, Гамбя, Гвнея, Гвнея-Бсау, Кабо-Верде, Нгеря, Сенегал, Сьрра-Леоне, Того Кот двуар. Економчна нтеграця в рамках КОВАС розвиваться за такими напрямками лбералзаця регонально торгвл створення митно валютно сплки установлення вльного режиму пересування громадян майна розвиток реалзаця спльних проектв в област енергетики, грничо промисловост дорожнього будвництва.

У рамках КОВАС створений Фонд спвробтництва, компенсац та розвитку ФККД з штаб-квартирою в м. Ломо Того. У функц ФККД входить, зокрема, вдшкодування витрат вд зниження мита в результат створення зони вльно торгвл фнансування будвництва спльних обктв т.п. Наприкнц 80-х рр. торгвля мж кранами КОВАС складала бля 5 всього обсягу торгвл кран угруповання, а на початку 90-х рр 7,7. Правов основи функцонування КОВАС нада вищий орган спвтовариства - щорчна конференця глав держав урядв. Постйний адмнстративний орган - Виконавчий секретарат.

Штаб-квартира - м. Логос Нгеря. Митна й економчна сплка Центрально Африки ЮДЕАК утворена в результат пдписання угоди про заснування органзац в 1964 р. у м. Браззавль Конго, що набрало сили 1 счня 1966 р. Крани - члени ЮДЕАК Габон, Камерун, Конго, ЦАР, Чад, Екваторальна Гвнея з грудня 1983 р У рамках блоку на взамну торгвлю припада лише 0,9 сукупного експорту держав-членв.

Цлями ЮДЕАК проголошено утворення загального ринку шляхом поступового зняття обмежень у взамнй торгвл узгодження економчних програм унфкаця податкових систем будвництво спльних пдпримств фнансова взамодопомога створення пльгових митних умов для кран-членв, що не мають виходу до моря Чад, ЦАР. У рамках ЮДЕАК функцонують так фнансов органзац, як Фонд солдарност, Банк розвитку БДЕАС, Банк держав Центрально Африки БЕАС. Правов основи дяльност здйсню вищий орган ЮДЕАК - Рада глав держав, що проводить щорчн сес. Головою ЮДЕАК призначаться президент одн з кран-учасниць на 1 рк. Штаб-квартира ЮДЕАК знаходиться в Банг ЦАР. Мжнародна економчна нтеграця До мжрегональних мжнародних органзацй, у коло нтересв яких, крм нших, входить узгодження економчних питань, варто вднести нижче перерахован Всесвтня торгова органзаця ВТО ВТО розпочала свою дяльнсть на початку 1996 р. як результат модифкац Генерально угоди про тарифи торгвлю ГАТТ, договр по який пдписали 23 крани ще в 1947 р. Як одна з найбльших мжнародних економчних органзацй, ГАТТ установила принципи, правов норми, а також правила ведення державного регулювання взамно торгвл кран-учасниць.

Основними принципами дяльност ГАТТ, який притримуться ВТО, забезпечення режиму найбльшого сприяння експортним, мпортним транзитним операцям надання учасникам угоди всх прав, переваг пльг щодо ввозу вивозу товарв, митам, мореплаванню та ншим аспектам, якими користуться в данй кран будь-яка нша держава використання переважно тарифних засобв захисту нацональних ринкв, вдмова вд мпортних квот нших подбних обмежень зниження митних тарифв на основ регулярного проведення багатостороннх переговорв надання преференцйного режиму в торгвл з кранами, що розвиваються виршення торгових суперечок за допомогою переговорв взамнсть у наданн торговельно-полтичних поступок.

Учасниками ГАТТ до початку 1996 р. були 130 кран. Членами ВТО, що замнила цю органзацю, стали 81 крана. Бюджет ново органзац укладаться з внескв кран-учасниць.

Засдання вищого кервного органа ВТО проводяться двч на рк. Ршення повинн прийматися одноголосно.

ВТО, як вдзначалося вище, використовуючи у свой дяльност принципи ГАТТ, здйсню також регулювання мжнародного обмну послугами банквськ, страхов, транспортн й н торгових аспектв нтелектуально власност контролю захист нвестицй. Для цього в склад створено спецальн заснування Угода про торгвлю послугами ГАТС Угода по торгових аспектах нтелектуально власност ТРИПС. Асоцаця Азатсько-Тихоокеанського економчного спвробтництва АТС Створена в 1989 р. Як нтеграцйне угруповання АТС тльки формуться, в нй розпочинаються нтенсивн пошуки схем спвробтництва.

Сьогодн модел пвнчноамерикансько азатсько-тихоокеансько нтеграц вдрзняються вд захдновропейсько. Якщо в Захднй вроп процес нтеграц йшов вд створення диного ринку до економчно, валютно та полтично сплки, що супроводжувалося формуванням змцненням наднацональних структур, то в зазначених регонах нтеграцйн процеси охоплюють, насамперед, мкрорвень на баз транснацональних корпорацй.

На даний час АТС включа 18 держав Аз, Пвнчно Пвденно Америки Канаду, США, Мексику, Нову Зеландю, Австралю, Папуа - Нову Гвнею, Бруней, ндонезю, Малайзю, Снгапур, Таланд, Флппни, Пвденну Корею, Тайвань, Гонконг, КНР, Японю, Чил. Система керування в АТС включа 10 робочих груп, секретарат, спецальний комтет по торгвл й нвестицям.

На АТС припада 55 свтового ВВП, 40 свтово торгвл, бльше 40 населення земно протоки. На зустрчах учасникв АТС у Сетл в 1993 р. в Богор в 1994 р. були розроблен програми лбералзац торгвл регонально глобально створення сприятливих умов для ноземних нвестицй, спвробтництва в област технологй, заходи митного роззброювання створення зон вльно торгвл до 2000 р. для менш розвинутих кран - до 2020 р вропейська економчна комся ООН вропейська економчна комся Органзац Обднаних Нацй ЕК ООН була створена в 1947 р. з штаб-квартирою в Женев Швейцаря.

Протягом бльш як 50 рокв свого снування ЕК охопила свою дяльнстю 55 кран Пвнчно Америки, вропи й Аз, у результат чого виробивлено спльний механзм мжнародного економчного спвробтництва. ЕК мжнацональним форумом, на якому досягаться взамна домовленсть згода в процесах формування виконання загальних напрямкв дяльност кран, реалзац хньо спльно полтики. ЕК реалзу так основн функцональн аспекти дяльност сприяння економчному, науково-технчному соцальному розвитку кран на основ нтеграц регонального мжрегонального спвробтництва забезпечення проведення спльних наукових дослджень розробок у систем економчного аналзу й оцнки проритетних програм проектв, повязаних з економчними, полтичними соцальними сферами кран пдготування проведення конвенцй, узгодження й адаптаця норм стандартв в галуз економки, технки, технолог навколишнього середовища з метою заохочення мжнародно кооперац координац дяльност в регональних обднаннях кран розвиток використання економчних соцальних можливостей нацонального росту кран шляхом удосконалювання роботи в галуз навколишнього природного середовища, промисловост, енергетики, транспорту торгвл, а також у багатьох областях повсякденного життя населення заохочення удосконалювання рацоналзац перехдних процесв кран Схдно Центрально вропи в систему ринкових вдносин, сприяння хнй участ й обднанню в вропейську глобальну свтову економку координаця дяльност центральних органв ООН, спецалзованих вропейських заснувань, урядових мжурядових органзацй.

Особливу актуальнсть ма напрямок дяльност ЕК, нацлений на задоволення потреб кран з перехдною економкою, котрим необхдно створити нституцональну законодавчу основу для ефективного функцонування ринкових вдносин.

На даний час вропейська економчна комся ООН активно пдтриму розвива партнерськ вдношення з вропейською сплкою, Органзацю по безпец спвробтництву в вроп ОБС, а також з такими субрегональными органзацями, як Спвдружнсть Незалежних Держав, Центральновропейська нцатива, Чорноморське економчне спвробтництво, що у свою чергу орнтують ЕК на удосконалювання видв дяльност в економчнй, соцальнй, полтичнй культурнй областях.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Перспективи розвитку і проблеми світової економічної інтеграції (укр)

Вже за одне це вона гдна детального вивчення. Термн нтеграця походить з латин, де integratio означа зднання окремих частин у загальне, цле, дине.… Процес економчно нтеграц вдбуваться тод, коли дв або бльше крани обднуються… Вона також приносить нш переваги, зокрема, зника дефцит.Крани укладають нтеграцйн угоди, сподваючись на економчний…

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Регональна нтеграця

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Сучасний стан свтово економчно нтеграц
Сучасний стан свтово економчно нтеграц. В даний час у свт нараховуться бля 20 регональних економчних обднань нтеграцйного типу. З них найбльше помтн впливов так Захдна вропа вропейський Союз

Головн проблеми свтово економчно нтеграц
Головн проблеми свтово економчно нтеграц. Окрм позитивних наслдкв розвитку свтово економчно нтеграц снують негативн, що стосуються як свтового спвтовариства в цлому, так окремих нацональних економк

Перспективи свтово економчно нтеграц
Перспективи свтово економчно нтеграц. Яскравим прикладом перспектив економчно нтеграц змни, на як очкують найближчим часом в С. Введення загальновропейсько валютно одиниц в счн 1999 р. розпочався т

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги