дослідження тактичного та оперативного планування структурного підрозділу підприємства( на прикладі ТОВ „Дніпрпрес”

Зміст Вступ 5 Розділ 1. Теоретичні основи планування на підприємстві 1. Загальна характеристика планування 1. Принципи планування 2. Методи планування на підприємстві 2. Роль стратегії підприємства в розробці тактичних планів. 3. Форми оперативного планування 22 Розділ 2. Аналітико-рекомендаційний огляд планування на підприємстві 1.Загальна характеристика підприємства ТОВ Дніпропрес 2. Аналіз поточного стану тактичного та оперативного планування діяльності структурного підрозділу організацій 1. Планування обсягів виробництва продукції 2. Оперативно-календарне планування 3. Розробка рекомендацій щодо удосконалення тактичних планів підприємства 1. Виробнича програма підприємства, її зміст, календарний розподіл та оптимізація 41 2.3.2. Оцінка технічного рівня розвитку підприємства 46 2.4. Розробка рекомендацій щодо усунення недоліків оперативного планування діяльності цеха 9 ТОВ Дніпропрес 51 Розділ 3. Планування та фінансування міроприємств з охорони праці. Комплексні міроприємства з охорони праці 54 Висновок 59 Список літератури 61 Додатки 64 Вступ Ця робота висвітлює методи тактичного і оперативного планування та ставить за мету оволодіти основними принципами, прогресивними формами і методами планування в ринкових умовах господарювання.

Основною ціллю цієї роботи є дослідження тактичного та оперативного планування структурного підрозділу підприємства на прикладі ТОВ Дніпропрес. Задачами цієї роботи є висвітлення та аналіз оперативного і тактичного планування діяльності цеху 9 ТОВ Дніпропрес. А саме Розгляд теоретичних основ планування на підприємстві Аналітико-рекомендаційний огляд тактичного та оперативного планування на підприємстві Розробка рекомендацій щодо усунення недоліків тактичного та оперативного планування ТОВ Дніпропрес. Обєктом дослідження виступає цех 9 ТОВ Дніпропрес. Предметом дослідження є процес тактичного і оперативного планування діяльності цеха 9 ТОВ Дніпропрес. Планування є важливою частиною господарської практики.

Багаторічний досвід закордонних та українських підприємств довів, що недооцінка планування в умовах ринку, зведення його до мінімуму частіше за все приводить до значних економічних втрат.

Досвідчені керівники розуміють, що всі великі бої спочатку виграють на папері - на плані, а тільки після цього у реальному житті. Ринок не пригнічує, не заперечує планування взагалі, а тільки зміщує цей процес у первинну виробничу ланку, як важливий елемент господарського механізму управління. Успішно працюючі підприємства здійснюють не тільки довгострокове планування, але і детальну розробку оперативних поточних планів по кожному підрозділу, кожному робочому місці. Календарні плани декадні, місячні, квартальні, піврічні конкретизують цілі і завдання підприємства, включають відомості про замовлення, про забезпеченість їх матеріальними ресурсами, про ступінь завантаження виробничих потужностей та їх використання з врахуванням терміну виконання кожного завдання.

В них передбачаються витрати на реконструкцію потужностей, заміну обладнання, оновлення продукції, навчання працівників тощо. План потрібний не тільки великим та середнім, але й малим підприємствам.

Використання трудових та матеріальних ресурсів регламентуються нормами і нормативами.

Нормативність встановлює вимоги до ефективності використання ресурсів та результатів господарювання.

Планування - це процес розробки стратегій і управління організацією для успішної її реалізації. Організації і керівники, які мислять стратегічно, дивляться вперед і визначають напрямок, в якому вони будуть рухатися. Недивлячись на свою впевненість, що бізнес, як і керівники, повинен працювати добре і прямо зараз, щоб добре розвиватися в майбутньому, їх цікавить більш широкий спектр проблем, з якими вони зустрічаються, і загальний напрямок, в якому вони повинні рухатися, щоб вирішувати ці проблеми.

Планування здійснюється в контексті місії організації, і його фундаментальна задача полягає в тому, щоб забезпечити взаємозвязок місії з основними цілями організації в умовах змінного економічного середовища. Тактичне і оперативне планування стосується й цілей, і засобів. В площині цілей воно вимальовує загальні контури майбутньої організації в якості засобів - показує, як ця ціль повинна досягатися.

Отже, тактичне та оперативне планування - це прогнозне управління, повязане з розробкою і концептуалізацією уявлень про те, куди прямує організація. Тактичне та оперативне планування повинне суміщатися з практикою поточного управління. Завжди необхідно памятати, що стратегія це засіб для створення додаткової вартості. Розділ 1. Теоретичні основи планування на підприємстві 1.1

Загальна характеристика планування

Якщо формальне планування ставить наголос на передбаченні, а інкремент... Існує також ймовірність передчасної розробки нової стратегії підприємс... 1.1. Принципова схема взаємодії основних блоків процедури розробки планів д... За період свого існування виріб проходить, як правило, чотири стадії в...

Форми оперативного планування

Новак, Н.А. Гудкова. Чудові майстри своєї справи, відзначені урядовими нагородами,... 44,с.34 Іншими словами, норма рентабельності характеризує рівень доход... Можна використовувати загальний методичний підхід, суть якого зводитьс... Проводиться перерахунок асортименту портфеля замовлень на один вид про...

Висновок

4. 17. 26. ф-тов вузов РнД Март, 2000. Заступники директора підприємства, керівники та спеціалісти підрозділі...