рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Порядок укладення колективного договору його змст

Работа сделанна в 2006 году

Порядок укладення колективного договору його змст - раздел Право, - 2006 год - Коллективный договор Порядок Укладення Колективного Договору Його Змст. Снування Колективного Дого...

Порядок укладення колективного договору його змст. снування колективного договору обктивно обумовлене наявнстю соцальних, економчних правових передумов.

Соцальний чинник створюють соцально-трудов вдносини, що виникають з застосування громадянами сво здатност до продуктивно прац. В умовах суспльного виробництва виникають внутршньоколективн вдносини, звязки в галуз суспльно органзац прац. Для регулювання таких звязкв використовуються методи регламентац окремих питань шляхом узгодження, прийняття системи локальних актв, серед яких найважливша роль належить колективному договору.

В економчному план правомрнсть необхднсть снування колективних договорв обумовлена господарською самостйнстю пдпримств, наявнстю рзномантних форм власност, використанням наймано прац та снуванням обктивних розбжностей мж нтересами власникв та найманих працвникв. До юридичних передумов снування колективного договору слд вднести правосубктнсть його сторн, встановлення законом та гарантовансть праводздатност учасникв договору.

Як акт локального регулювання колективний договр викону цлий ряд виробничих соцальних завдань. До таких завдань належать деталзаця конкретизаця чинного законодавства про працю з максимальним урегулюванням специфки даного пдпримства виршення нових питань, що поставлен практикою не знайшли урегулювання в чинному законодавств стимулювання працвникв шляхом встановлення пльгових умов прац забезпечення виконання договрних зобовязань сторн встановлення конкретно вдповдальност господарських профсплкових органв за полпшення умов прац й побуту працвникв пдпримства залучення працвникв до управлння виробництвом, поширення правових знань врегулювання суперечностей мж власником трудовим колективом найманих працвникв з метою досягнення соцально злагоди.

Важливою рисою колективного договору його багатоплановсть. Як основний локальний акт пдпримства колективний договр регулю майже вс вдносини, шо виникають в межах пдпримства як з приводу його виробничо дяльност, так похдн вд них вдносини, подну в соб заходи, спрямован на удосконалення виробництва, оплати прац, полпшення умов прац та побуту працюючих та нш важлив питання.

Колективний договр укладаться на пдпримствах незалежно вд форм власност господарювання за умови використання ними наймано прац наявност права юридично особи.

Пд найманою працею слд розумти виконання працвником роботи за певну винагороду, шо обумовлена трудовим договором або контрактом. Специфка вдносин по застосуванню наймано прац поляга в тому, шо така праця може застосовуватись на баз будь-яко форми власност на державних, орендних, колективних пдпримствах, в кооперативних органзацях, акцонерних товариствах, фермерських господарствах, на колективних сльськогосподарських пдпримствах, в домашньому споживчому господарств тощо. Колективний договр укладаться також на пдпримствах, як здйснюють науково-дослдну дяльнсть або займаються комерцю з метою одержання прибутку.

Якщо необхднсть, колективний договр може укладатися в структурних пдроздлах пдпримств. Пд такими пдроздлами слд розумти цехи, вддли, лаборатор, сектори тощо. Головне, шо повинно враховуватись при виршенн цього питання, це фнансов, економчн, органзацйн матеральн можливост цих пдроздлв для встановлення працвникам додаткових соцальних пльг з урахуванням специфки роботи конкретного пдроздлу в межах його компетенц.

Колективний договр пдроздлу може замняти колективний договр пдпримства. Але колективний договр пдроздлу може виршувати тльки окрем питання соцально-економчних трудових вдносин пдроздлу. В такому раз колективний договр структурного пдроздлу додатком до загального колективного договору пдпримства, дя якого поширються на структурний пдроздл. Розроблений сторонами проект колективного договору виноситься на загальн збори або конференцю трудового колективу.

Загальн збори трудового колективу вважаються правомочними, якшо в них бере участь не менше половини працюючих на даному пдпримств. Конференця представникв трудового колективу правомочна при участ в нй не менше 23 представникв трудового колективу, обраних делегатами на конференцю. Якщо загальн збори чи конференця трудового колективу схвалю проект колективного договору, вн пдписуться уповноваженими представниками сторн не пзнше як через пять днв з моменту його схвалення, якщо нше не встановлено зборами чи конференцю трудового колективу.

Пдписаний сторонами колективний договр пдляга повдомнй рестрац в мсцевих органах державно виконавчо влади вдповдно до Положення про порядок повдомно рестрац галузевих регональних угод, колективних договорв, затвердженого постановою Кабнету Мнстрв Украни вд 5 квтня 1994 р. 225. Як зазначено в цьому Положенн, повдомна рестраця проводиться з метою забезпечення можливост для врахування х умов пд час розгляду трудових спорв, що можуть виникнути за результатами застосування норм цих угод договорв уповноваженими на те органами, засвдчу автентичнсть примрникв копй, поданих на рестрацю.

Рестраця проводиться в двотижневий строк з дня одержання колективного договору. Не пзнше наступного дня псля рестрац два примрники колективного договору повертаються сторонам, що його пдписали подали на рестрацю. Копя договору збергаться реструючим органом.

Мсцев органи державно виконавчо влади, що реструють колективн договори, не можуть вимагати вд сторн цього договору внесення до нього змн або вдмовити в його рестрац, за винятком диного випадку, коли подан на рестрацю примрники копя колективного договору не автентичними. Колективний договр набира чинност з дня його пдписання представниками сторн або з моменту, що встановлений в самому договор, незалежно вд термну його рестрац. Законодавство про працю не встановлю диних вимог щодо структури колективного договору.

Сторони самостйно визначають його структуру, як роздли включити в договр, як додатки приднати. В той же час законодавством досить докладно визначаться змст колективного договору. Вдповдно до ст. 7 Закону Украни Про колективн договори угоди та ст. 13 КЗпП змст колективного договору визначаться сторонами в межах х компетенц. У колективних договорах встановлюються взамн зобовязання сторн щодо регулювання виробничих, трудових, соцально-економчних вдносин.

Зокрема, ц зобовязання стосуються змн в органзац виробництва прац забезпечення продуктивно зайнятост нормування оплати прац, встановлення форм, систем, розмрв заробтно плати та нших видв трудових виплат доплат, надбавок, премй тошо встановлення гарантй, компенсацй, пльг участ трудового колективу у формуванн, розподл й використанн прибутку пдпримства, якшо це передбачено статутом режиму роботи, тривалост робочого часу вдпочинку умов охорони прац забезпечення житлово-побутового, культурного, медичного обслуговування, органзац оздоровлення вдпочинку працвникв гарантй дяльност профсплково чи нших представницьких органзацй трудящих.

Колективним договором можуть передбачатись й нш додатков порвняно з чинним законодавством угодами гарант, соцально-побутов пльги. Ус ц зобовязання розподляються на нормативн та зобовязальн. До нормативних вдносяться т, шо вже мстяться в чинному законодавств про працю. Але законодавством встановлються мнмальний рвень соцальних умов, нижче якого сторони при укладенн колективного договору визначатись не мають права.

Нормативн положення колективного договору найбльш важлива частина його змсту. Ц положення становлять собою сукупнсть локальних норм з основних питань прац, оплати, умов прац й побуту та н. До зобовязальних умов вдносяться так питання, як не урегульован чинним законодавством, а закрплюються в змст колективного договору як конкретн зобовязання, шо беруть на себе власник, уповноважений ним орган, трудовий колектив, профсплковий комтет чи нший орган, уповноважений трудовим колективом на представництво його нтересв.

Зобовязальн умови на вдмну вд нормативних не носять загального характеру, виражаються у здйсненн конкретних одноразових дй, якими вичерпуються. Ус передбачен колективним договором норми зобовязання дють лише на конкретному пдпримств. Вони стосуються тльки тих субктв, що становлять у свой сукупност трудовий колектив. При цьому встановлен колективним договором норми зобовязання мають тимчасовий характер, оскльки за свою природою колективний договр строковою угодою.

Положення колективного договору поширюються на всх працвникв пдпримства, незалежно вд того, чи вони членами профсплки. Але одночасно вони й обовязковими як для всх працюючих, так для власника чи уповноваженого ним органу. Власник уповноважений ним орган повинн дотримуватись свох зобовязань вдносно до всх працвникв. Працвники, в свою чергу, повинн дотримуватися виконання зобовязань, взятих вд х мен профсплковим органом чи ншою представницькою органзацю, як пдписали колективний договр.

Колективний договр може бути доповнений додатками, про як в загальнй форм може бути вказано в текст колективного договору. Сам додатки оформляються у вигляд вдповдних документв. Додатками до колективного договору можуть бути перелк професй посад з шкдливими умовами прац, як дають право на додаткову вдпустку скорочений робочий день перелк посад працвникв з ненормованим робочим днем, яким надаться додаткова вдпустка список професй з шкдливими умовами прац, як дають право на одержання молока або нших рвноцнних продуктв норми безкоштовно видач спецодягу, спецвзуття та нших засобв ндивдуального захисту перелк професй посад працвникв, яким дозволяться встановлювати пдсумований облк робочого часу угода з охорони прац та н. Генеральною угодою на 1997 1998 роки як додаток передбачено перелки доплат надбавок, що мають мжгалузевий характер.

Так доплати встановлюються за сумщення професй посад, розширення зони обслуговування або збльшення обсягу робт, виконання обовязкв тимчасово вдсутнього працвника, нтенсивнсть прац працвникв, роботу в нчний час, кервництво бригадою тощо. Надбавки повинн встановлюватись за високу професйну майстернсть, висок досягнення в прац, виконання особливо важливо роботи.

При формуванн структури змсту колективного договору, а також додаткв до нього умови, що включаються в договр, повинн бути вищ порвняно з чинним законодавством про працю, Генеральною, галузевою та регональною угодами.

Умови колективного договору, що погршують становище працвникв порвняно з чинним законодавством угодами, недйсними. Так умови до колективного договору включатись не повинн. 5.Контроль за виконанням колективного договору види вдповдальност за невиконання його зобов язань Контроль за виконанням колективного договору, угоди проводиться безпосередньо сторонами, що х уклали, чи уповноваженими ними представниками. Для ефективного здйснення контролю сторони зобов язан надавати необхдну для цього наявну нформацю.

Крм того, сторони, що пдписали колективний договр, угоду, щорчно в строки, передбачен колективним договором, угодою, звтують про х виконання. В органи державно статистики надсилаються статистичн дан про колективн договори, угоди. Для здйснення контролю за виконанням колективного договору, угоди можуть створюватися комс, як за наслдками переврки складають акт. Такий акт основним документом, який свдчить про результати роботи по виконанню колективного договору, угоди.

Одночасно вн пдставою для вжиття заходв щодо усунення виявлених недолкв. Акт переврки повинен вдображати стан роботи по виконанню колективного договору, угоди. В ньому вказуться, скльки заходв було включено в колективний договр, угоду скльки з них виконано. По кожному з виконаних зобов язань повинн бути чтко вказан причини невиконання. В акт коротко висвтлються робота по виконанню кожного з роздлв колективного договору, угоди. В акт можуть бути конкретн пропозиц комс щодо притягнення до вдповдальност винних у виконанн заходв колективного договору чи щодо усунення недолкв, як стали причиною невиконання.

Акт переврки обговорються на спльному засданн сторн. Наслдком такого обговорення прийняття ршення, в якому визначаються заходи щодо усунення виявлених недолкв, прорахункв, даться оцнка дяльност працвникв, як допустили невиконання двостороннх зобов язань, вказуються строки х виконання особи, яким доручено здйснювати контроль за реалзацю намченого. Може бути також прийняте ршення про направлення акта переврки для обговорення в колективах структурних пдроздлв, цехв, дльниць, лабораторй, бригад тощо. Порушення чи невиконання зобов язань щодо колективного договору особами, як представляють власникв або уповноважених ними органв чи профсплки або нш уповноважен трудовим колективом органи, чи представниками трудових колективв тягне за собою накладення штрафу до ста мнмальних розмрв заробтно плати.

Ненадання цими ж особами нформац, необхдно для здйснення контролю за виконанням колективних договорв, тягне за собою накладення штрафу в пять мнмальних розмрв заробтно плати.

Ус ц випадки вдповдальност регламентуються ст.ст. 18-20 Закону Украни Про колективн договори угоди та КпАП. Вдповдно ця вдповдальнсть адмнстративною. Справи з цих питань розглядаються судом за поданням одн з сторн колективного договору, вдповдних комсй або з нцативи прокурора. Крм адмнстративно вдповдальност особи, винн в ухиленн вд участ в переговорах, порушенн невиконанн колективного договору, угод, неподанн нформац, необхдно для успшного проведення колективних переговорв здйснення контролю, можуть бути притягнут й до нших видв юридично вдповдальност.

Такими видами вдповдальност дисциплнарна, матеральна, а в окремих випадках навть кримнальна. Дисциплнарна вдповдальнсть поляга у накладенн власником або уповноваженим ним органом на працвника за порушення дисциплни прац, вчинення дисциплнарного проступку стягнення оголошення догани або звльнення з роботи.

Статтею 45 КЗпП передбачено також, шо на вимогу профсплкового органу, який за дорученням трудового колективу пдписав колективний договр, власник або уповноважений ним орган повинен розрвати трудовий договр з кервним працвником або усунути його з займано посади, якшо вн порушу законодавство про працю не викону зобовязань за колективним договором. Матеральна вдповдальнсть поляга у зобовязанн працвника вдшкодувати шкоду, заподяну пдпримству невиконанням зобовязань за колективним договором.

Кримнальна вдповдальнсть поляга у покаранн працвника за порушення зобовязань по колективному договору в раз, коли таке порушення створю склад кримнального злочину. Поряд з юридичними видами вдповдальност особи, як ухиляються вд участ в переговорах, не надають необхдно нформац, порушують не виконують зобовязань за колективним договором, можуть бути притягнут також до громадсько вдповдальност. Трудов колективи можуть застосовувати до свох членв так заходи громадського стягнення, як товариське зауваження, громадська догана, передати матерали на розгляд товариського суду. Товариський суд, в свою чергу, може зобовязати винуватця публчно просити пробачення у колективу, оголосити попередження, громадський осуд, догану з опублкуванням або без опублкування в прес, порушити перед власником або уповноваженим ним органом питання про звльнення винного працвника вдповдно до чинного законодавства. У Закон Украни Про колективн договори угоди закрплено також обовязок сторн, як пдписали колективний договр, щорчно, в строки, передбачен колективним договором, звтувати про його виконання.

В першу чергу така звтнсть передбачена перед трудовим колективом, на який поширються цей колективний договр.

Крм того, ст. 16 Закону Украни Про колективн договори угоди передбачено направлення статистичних даних про колективн договори, угоди в органи державно статистики в порядку, що встановлються Мнстерством статистики Украни.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Коллективный договор

Колективн договори не становлять диного метода встановлення умов прац чи врегулювання трудових вдносин.Навть там, де колективно-договрний метод ма… Потенцйно можлива або реально здйснювана боротьба трудящих профсплок становить… Вдповдно колективний договр можна визначити як конкретний результат боротьби трудящих та х профсплок з пдпримцями,…

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Порядок укладення колективного договору його змст

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Поняття колективних угод та х види
Поняття колективних угод та х види. Свтовий досвд виробив ефективний засб досягнення консолдац та соцального миру в суспльств. Це соцальне партнерство на державному, галузевому та виробничом

Колективн переговори по укладенню колективного договору
Колективн переговори по укладенню колективного договору. В науц трудового права серйозного дослдження практики ведення колективних переговорв не проводилось, оскльки навть термн колективн переговор

Висновки
Висновки. Внаслдок упорядкування правового регулювання колективних договорв угод виникла певна система норм, як регулюють трудов та соцально-економчн вдносини мж власником або уповноваженим ним орг

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги