рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Питання. Структура кримінального кодексу

Питання. Структура кримінального кодексу - раздел Право, НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА ПО САМОСТІНОМУ ВИВЧЕННЮ Дисципліни КРИМІНАЛЬНЕ ПРАВО УКРАЇНИ Чинне Кримінальне Законодавство Нашої Країни Зібрано В Од­ному Збірнику Кримі...

Чинне кримінальне законодавство нашої країни зібрано в од­ному збірнику кримінальних законів — Кримінальному кодексі України, який поділяється на дві частини — Загальну й Особливу:

1) норми Загальної частини дають кримінально-правові по­няття, визначають завдання кримінального законодавства, чин­ність кримінального закону, інші положення, котрі стосуються кримінальної відповідальності та покарання;

2) норми Особливої частини визначають суспільно небезпечні діяння і відповідальність за їх учинення.

Загальна та Особлива частини взаємопов'язані і складають си­стематизовану єдність. Неможливо застосовувати норми Особли­вої частини, якщо не звертатись при цьому до Загальної. Загальна та Особлива частини, в свою чергу, поділяються на розділи, а розділи — на окремі статті.

Загальна частина складається з 15 розділів: Розділ І— Загальні положення (статті 1, 2); Розділ II — Закон про кримінальну відповідальність (статті 3—10);

Розділ III— Злочин, його види та стадії (статті 11—17);

Розділ IV— Особа, яка підлягає кримінальній відповідальнос­ті (суб'єкт злочину) (статті 18—22 );

Розділ V— Вина та її форми (статті 23—25);

Розділ VI— Співучасть у злочині (статті 26—31);

Розділ VII — Повторність, сукупність та рецидив злочинів (статті 32—35);

Розділ VIII — Обставини, що виключають злочинність діяння (статті 36—43);

Розділ IX — Звільнення від кримінальної відповідальності (статті 44—49);

Розділ X— Покарання та його види (статті 50—64);

Розділ XI— Призначення покарання (статті 65—73);

Розділ XII— Звільнення від покарання та від його відбування (статті 74—87);

Розділ XIII— Судимість (статті 88—91);

Розділ XIV — Примусові заходи медичного характеру та при­мусове лікування (статті 92—96);

Розділ XV — Особливості кримінальної відповідальності та покарання неповнолітніх (статті 97—108).

Особлива частина складається з 20розділів: Розділ І — Злочини проти основ національної безпеки Украї­ни (статті 109—114);

Розділ II — Злочини проти життя та здоров'я особи (статті 115—145);

Розділ III— Злочини проти волі, честі та гідності особи (стат­ті 146—151);

Розділ IV— Злочини проти статевої свободи та статевої недо­торканності (статті 152—156);

Розділ V — Злочини проти виборчих, трудових та інших осо­бистих прав і свобод людини і громадянина (статті 157—184);

Розділ VI— Злочини проти власності (статті 185—198);

Розділ VII— Злочини у сфері господарської діяльності (статті 199—235);

Розділ VIII— Злочини проти довкілля (статті 236—254);

Розділ IX— Злочини проти громадської безпеки (статті 255—270);

Розділ X— Злочини проти безпеки виробництва (статті 271—275);

Розділ XI — Злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту (статті 276—292);

Розділ XII — Злочини проти громадського порядку та мораль­ності (статті 293—304);

Розділ XIII — Злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів та інші злочи­ни проти здоров'я населення (статті 305—327);

Розділ XIV — Злочини у сфері охорони державної таємниці, недоторканності державних кордонів, забезпечення призову та мобілізації (статті 328—337);

Розділ XV — Злочини проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування та об'єднань громадян (статті 338—360);

Розділ XVI — Злочини у сфері використання електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), систем та комп'ютерних мереж (статті 361—363);

Розділ XVII — Злочини у сфері службової діяльності (статті 364—370);

Розділ XVIII— Злочини проти правосуддя (статті 371—400);

Розділ XIX — Злочини проти встановленого порядку несення військової служби (військові злочини) (статті 401—435);

Розділ XX— Злочини проти миру, безпеки людства та міжна­родного правопорядку (статті 436—447).

Як уже зазначалось, Загальна та Особлива частини КК органі­чно взаємозв'язані та взаємообумовлені і складають собою єдину систему кримінально-правових норм. Наприклад, за застосування закону про кримінальну відповідальність, для визначення вини особи, яка вчинила діяння, передбачене статтею Особливої час­тини КК, необхідно звернутися до статей Розділу V Загальної ча­стини, які розкривають зміст вини умисної чи з необережності; для кваліфікації дій осіб, які вчинили злочин у співучасті — до статей Розділу VI Загальної частини, в якому даються поняття видів співучасників, регламентована їхня відповідальність.

Статті Особливої частини КК України складаються з одної або декількох частин, кожна з яких є окремою кримінально-правовою нормою, що містить самостійний склад злочину. Норми Особли­вої частини КК визначають суспільно небезпечні діяння, які є злочинами, та які види та розміри покарання передбачені за їх скоєння.

У примітках до ряду статей Особливої частини дається визна­чення окремих термінів, що вживаються у диспозиції цих статей, та розкривається зміст таких оціночних понять, як значна шкода, істотна шкода, великий розмір, особливо великий розмір шкоди тощо. В ряді статей Особливої частини КК визначаються підста­ви звільнення від кримінальної відповідальності осіб, які вчинили передбачені в цих статтях злочини (ч. 2 ст. 111, ч. 2 ст. 114, ч. З ст. 175, ч. 4 ст. 212, ч. 2 ст. 255, ч. 5 ст. 258, ч. 6 ст. 260, ч. З ст. 263, ч. 4 ст. 289 та ін.). В ч. 4 ст. 331, ч. 2 ст. 385, ч. 2 ст. 396 зазначені положення, згідно з якими виключається кримінальна відповідальність осіб, що вчинили діяння, передбачені в попере­дніх статтях.

У процесі розвитку суспільства в КК неминуче відбуваються зміни. В разі доповнення КК новими кримінально-правовими но­рмами вони включаються у вигляді окремих статей, яким дають номер найбільш споріднених із ними статей КК з обов'язковою вказівкою додаткового цифрового індексу, що теж має порядко­вий номер. Цей порядковий індекс пишеться цифрою меншого розміру праворуч вгорі над номером, даним новій статті.

У зв'язку з тим, що більшість норм Особливої частини передба­чає кримінальну відповідальність за окремі види злочинів, їх струк­тура має однорідну побудову і поділяється на диспозицію та санкцію. Диспозиція — це частина норми Особливої частини КК, в якій визнається конкретне злочинне діяння або описуються його ознаки. Диспозиції описують стандарти забороненої поведінки певного виду. Наприклад, у ст. 185 КК диспозицією будуть слова «таємне викрадення чужого майна (крадіжка)»; у ст. 186 КК — «відкрите викрадення чужого майна (грабіж)».

За технікою побудови і способом описування ознак конкретно­го виду злочину у чинному кримінальному законодавстві розріз­няють чотири види диспозицій:

• просту,

• описову,

• бланкетну,

• відсилочну.

Проста диспозиція називає лише склад злочину і не розкри­ває його зміст. Наприклад, вбивство, вчинене з необережності, — ст. 119КК.

Проста диспозиція використовується у тих випадках, коли зміст суспільно небезпечного діяння в загальних рисах достатньо зрозумілий і без описування його ознак у законі.

Описовою визнається диспозиція, в якій описуються найбільш суттєві ознаки злочину. Наприклад, у ч. 1 ст. 185 дається визна­чення крадіжки — таємне викрадення чужого майна, у ч. 1 ст. 186 — грабежу — відкрите викрадення чужого майна, у ч. 1 ст. 187 — розбою — напад з метою заволодіння чужим майном, поєднаний із насильством, небезпечним для життя чи здоров'я особи, яка зазнала нападу, або з погрозою застосування такого насильства.

Визначаючи ознаки злочину, описова диспозиція більш пріо­ритетна ніж проста.

Бланкетна диспозиція називає лише сам склад злочину, а для визначення ознак такого злочину відсилає до норм інших галузей права або інших підзаконних актів, що не є кримінальними (ін­ших законів, інструкцій, статутів, положень, стандартів, правил, вказівок тощо). Наприклад, бланкетною є диспозиція ст. 421 (по­рушення статутних правил внутрішньої служби) тощо.

Отже, бланкетна диспозиція використовується в тих випадках, коли необхідно встановити кримінальну відповідальність за по­рушення правил, що визначені в інших нормативно-правових до­кументах, тому що порушення цих правил носить підвищений ступінь суспільної небезпеки.

Відсилочною є диспозиція, яка відсилає до іншої статті або іншої частини статті кримінального закону, де називається зло­чин або описуються його ознаки, або ознаки, що виключають відповідальність за злочин, описаний у цій диспозиції. Напри­клад, ч. 1 ст. 115 розкриває поняття «вбивство» (це протиправне заподіяння смерті іншій людині), а в статтях 116—119 воно тіль­ки називається.

Найчастіше відсилочні диспозиції вживаються для того, щоб уникнути повторень. Ця диспозиція ознаки певного складу зло­чину найчастіше називає у першій частині статті або називає ли­ше сам склад злочину, а ознаки, що обтяжують такий злочин (кваліфікований вид), вказує в наступній частині статті.

Для цього законодавець використовує словосполучення «та сама дія», «дії, передбачені...», «ті самі дії», «ті самі діяння», «те саме діяння», «діяння, передбачені...», «вчинене особами, зазна­ченими в частинах першій або другій цієї статті», «один із злочи­нів, передбачених статтями...» тощо, якими здійснюється відси­лання до норми, розташованої раніше, наприклад, в частині пер-

шій тієї ж статті, або діянь, опис яких міститься в інших статтях Особливої частини КК.

В інших випадках замість цих слів називається даний вид зло­чину, суть якого визначена у першій частині статті, а далі вказу­ються обтяжуючі обставини. Наприклад: в ч. 1 ст. 185 розкрива­ється зміст крадіжки — а далі, в наступних частинах статті подається перелік обтяжуючих обставин: «що завдала значної шкоди потерпілому, а так само вчинена за попереднім зговором групою осіб або повторно».

Санкція — це структурна частина статті Особливої частини КК, яка встановлює вид і розмір покарання за злочин, вказаний у диспозиції.

Чинне кримінальне законодавство використовує два види санкцій:

* відносно визначену;

альтернативну.

Відносно визначена санкція передбачає покарання певного (лише одного) виду у певних межах, вказуючи або не вказуючи текстуально його нижчу межу, але обов'язково вказуючи його вищу межу.

Наприклад, ч. 1 ст. 187 «Розбій» передбачає нижчу і вищу ме­жі покарання у вигляді позбавлення волі — від 3 до 7 років.

Якщо текстуально нижча межа покарання певного виду не вказана, вона встановлюється на підставі відповідної статті Зага­льної частини КК. Наприклад, за ухилення від призову на стро­кову військову службу (ст. 335 КК) передбачено покарання у ви­гляді обмеження волі на строк до трьох років. Це означає, що для визначення нижчої межі названого виду покарання треба зверну­тися до ч. 2 ст. 61 КК (обмеження волі), де встановлено мініма­льний розмір цього покарання — один рік.

Альтернативна санкція передбачає не один, а два і більше видів основних покарань, з яких суд може призначити тільки од­не. Розпізнати таку санкцію можна за сполучником «або» між на­звами основних видів покарання, перелічених у санкції статті. Наприклад, ч. І ст. 1 85 передбачає покарання у вигляді штрафу до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправних робіт на строк до двох років, або позбавлення волі на строк до трьох років.

Альтернативні санкції залежно від визначення видів та міри покарання можуть бути двох видів:

1) санкція, в якій по кожному виду покарання вказані його верхня і нижня межі (остання може припускатися), тобто два або більше відносно визначені види покарання. Наприклад, санкція ч. 1 ст. 120 «Доведення до самогубства» передбачає покарання у вигляді обмеження волі строком до трьох років або позбавлення волі на той самий строк;

2) санкція, в якій вказано відносно визначений і абсолютно визначений види покарання. Наприклад, санкція ст. 112 КК «По­сягання на життя державного чи громадського діяча» передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від десяти до п'ятнадцяти років або довічне позбавлення волі.

У відносно визначених та альтернативних санкціях може міс­титися вказівка на призначення додаткового покарання. Напри­клад, за розбій, передбачений ч. 4 ст. 187 КК, може бути призна­чено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від восьми до п'ятнадцяти років з конфіскацією майна.

З питання.Тлумачення кримінального закону

Слід звернути увагу, що за своїм змістом певні кримінально-правові норми не завжди сприймаються однозначно. Застосуван­ня кримінального закону передбачає необхідність його тлума­чення, тобто з'ясування волі законодавця, усвідомлення змісту закону, точне пояснення вживаних термінів.

Залежно від критерію, покладеного в основу поділу тлумачення на види, наука кримінального права розрізняє тлумачення закону:

• за суб'єктом;

• за способом (прийомом):

• за обсягом.

За суб'єктом тлумачення поділяють на:

— офіційне;

— судове;

— доктринальне;

— автентичне.

Офіційне (легальне) тлумачення — це тлумачення чинних законів або їх окремих положень спеціально на те уповноваже­ним офіційним органом — Конституційним Судом України. Згі­дно з ч. 2 ст. 147 Конституції України «Конституційний Суд України вирішує питання про відповідність законів та інших пра­вових актів Конституції України і дає офіційне тлумачення Кон­ституції України та законів України».

Судове (казуальне) тлумачення — найбільш розповсюджене тлумачення — має два види:

1) тлумачення, яке дається судом (суддею) будь-якої інстанції при розгляді конкретної кримінальної справи. Воно обов'язкове тільки у тій справі, у зв'язку з якою здійснювалось;2) тлумачення, яке дається на базі вивчення й узагальнення судової практики у постановах Пленуму Верховного Суду Украї­ни. Це тлумачення носить рекомендаційний характер. Ним мо­жуть користуватися й інші суб'єкти при застосуванні норм зако­ну про кримінальну відповідальність. Слід зазначити, що Пленум Верховного Суду дає тлумачення спираючись на закон, а не замі­нюючи його. Завдання цього тлумачення — виходячи зі змісту закону усувати практичні непорозуміння. Положення, які міс­тяться в таких постановах Пленуму, є обов'язковими для судів.

Доктринальне (наукове) тлумачення — це роз'яснення чин­ного кримінального законодавства фахівцями у галузі криміналь­ного права, котре дається у підручниках, монографіях, статтях, лекціях, виступах наукових і практичних працівників на науково-практичних конференціях тощо. Доктринальне тлумачення не має обов'язкової сили, але відіграє велику роль у розвитку науки кримінального права, при підготовці нових законів та застосу­ванні закону про кримінальну відповідальність у слідчій та судо­вій практиці.

Автентичне тлумачення — це тлумачення, котре дає сам орган, що прийняв закон. До прийняття Конституції 1996 р. таке тлумачення здійснювала Верховна Рада України. Зараз визначен­ня окремих понять, термінів дається у примітках до самого зако­ну, у зв'язку з чим автентичне тлумачення Верховною Радою України не застосовується.

За способами тлумачення поділяються на:

• філологічне;

• системне;

• історичне;

• логічне.

Філологічне (граматичне) тлумачення полягає у з'ясуванні змісту закону шляхом аналізу самого його тексту (змісту певних термінів і понять) із використанням правил граматики — синтак­сису, орфографії і пунктуації. Наприклад, у законодавчому понятті неосудності, що дається в ч. 2 ст. 19 КК України, законодавець пе­редбачив, що для визнання особи неосудною достатньо одного з вказаних біологічних критеріїв (наприклад, не могла усвідомлюва­ти свої дії чи бездіяльність, або керувати ними внаслідок хроніч­ного психічного захворювання, тимчасового розладу психічної ді­яльності, недоумства або іншого хворобливого стану психіки). Названі критерії законодавець розглядає як альтернативні.

Системне тлумачення — це з'ясування змісту відповідного положення кримінального закону шляхом зіставлення його з іншими положеннями даного чи будь-якого іншого закону, визна­чення юридичної природи та місця цього положення в системі кримінального права, а інколи — і в усій національній правовій системі.

Цей прийом використовується законодавцем, теорією і прак­тикою, перш за все, для систематизації норм Загальної та Особ­ливої частин КК, для визначення родових об'єктів злочинів, для розмежування суміжного складу злочинів за родовим та безпосе­реднім об'єктами тощо. Наприклад, для з'ясування змісту слово­сполучення «те саме діяння», передбаченого у ч. 2 ст. 129 КК «Погроза вбивством», треба звернутися до диспозиції ч. 1 цієї ж статті, в якій дається його опис. Для визначення того, хто є бать­ком, опікуном чи піклувальником, тобто особами, які можуть не­сти кримінальну відповідальність за злочин, передбачений ст. 166 КК, треба звернутися до відповідних норм сімейного за­конодавства.

Історичне тлумачення — це з'ясування соціальних переду­мов, які зумовили прийняття закону про кримінальну відповіда­льність, завдань, котрі ставить законодавець, приймаючи закон, відмінності нового закону від того, що діяв раніше. Інколи ці об­ставини вказуються у преамбулі закону. Цей спосіб застосовуєть­ся переважно для розробки нових законодавчих актів.

Логічне тлумачення полягає у з'ясуванні змісту закону та об­сягу його правової регламентації за допомогою категорій логіки. Логічне тлумачення закону застосовується у кожному випадку як на рівні кваліфікації злочину, так і на рівні індивідуалізації від­повідальності, оскільки кожен склад злочинів у Особливій части­ні КК побудований з використанням логічних конструкцій, що містить загальне поняття складу злочину.

За обсягом тлумачення визначає межі дії закону у співвідно­шенні тексту закону і кола тих діянь, на які розповсюджується його дія. За обсягом тлумачення може бути:

• буквальне;

• обмежене;

• поширювальне.

Буквальне тлумачення полягає у з'ясуванні змісту криміна­льно-правової норми у точній відповідності тексту закону. За бу­квального тлумачення зміст певної ознаки або всієї норми закону збігається з її словесним викладенням. Наприклад, в ч. 1 ст. 111 «Державна зрада» дається визначення конкретних діянь, за які настає кримінальна відповідальність. Більш широкого тлумачен­ня, ніж зазначено в законі, не може бути.

Обмежене тлумачення полягає у наданні дії закону вужчих меж, аніж це передбачає буквальний зміст певної кримінально-правової норми. Цей вид тлумачення застосовується у випадках, коли закон про кримінальну відповідальність недостатньо визна­чає якусь ознаку складу злочину.

Наприклад, ст. 304 КК передбачає кримінальну відповідаль­ність за втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність. Виходячи з буквального тлумачення закону, відповідальність за цей злочин передбачена і щодо неповнолітніх осіб віком від 16 років. Хоча ст. 22 КК такого виключення із загального положення про вік кримінальної відповідальності не називає, однак, виходячи з логі­чного тлумачення, можна дійти висновку про те, що в даній нормі законодавець охороняє нормальне формування морального розви­тку неповнолітніх від дій тих осіб, у яких основи такого розвитку вже сформовані, тобто від повнолітніх осіб (після 18 років).

Поширювальне тлумачення полягає у тлумаченні більш ши­рокого змісту кримінально-правової норми (але в рамках закону) порівняно з буквальним його текстом. Наприклад, Пленум Верхо­вного Суду України, говорячи про зґвалтування, яке спричинило тяжкі наслідки, роз'яснив, що ними треба визнавати смерть або самогубство потерпілої, втрату будь-якого органу чи його функ­цій, душевну хворобу або інший розлад здоров'я, поєднаний зі стійкою втратою працездатності не менш ніж на одну третину, не­поправне знівечення обличчя, переривання вагітності чи втрату здатності до дітородіння, а так само зараження вірусом імунодефі­циту людини або сифілісом, що сталися внаслідок зґвалтування1.

ПЛАН СЕМІНАРСЬКОГО ЗАНЯТТЯ

1. Поняття кримінального закону, його ознаки та значення.

2. Структура Кримінального кодексу України. Взаємозв'язок Загальної та Особливої частин КК.

3. Структура статей Загальної та Особливої частин КК. Види диспозицій і санкцій.

4. Кримінально-правові норми: поняття та види.

5. Тлумачення кримінального закону: поняття та значення. Види, засоби та обсяг тлумачення.

6. Роль Верховного Суду України в тлумаченні Кримінальних законів. Аналогія в кримінальному праві (ч. 4 ст. З КК).

Про судову практику в справах про зґвалтування та інші статеві злочини див.: По­станова Пленуму Верховного Суду України від 27 березня 1992 р.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА ПО САМОСТІНОМУ ВИВЧЕННЮ Дисципліни КРИМІНАЛЬНЕ ПРАВО УКРАЇНИ

КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... ІМ ВАДИМА ГЕТЬМАНА... КРИВОРІЗЬКИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ ІНСТИУТ Кафедра Правознавство...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Питання. Структура кримінального кодексу

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

КРИВИЙ РІГ 2006р.
Методичні вказівки по самостійному вивченню дисципліни «Кримінальне право України»(загальна частина) Для студентів 2-курсу Спеціальності : 6.601  

Тема 1. Поняття кримінального права
Поняття кримінального права як самостійної галузі права. За­гальні та специфічні ознаки кримінального права, його предмет і метод правового регулювання. Визначення кримінального права як галузі пра

Тема 3. Закон про кримінальну відповідальність
Поняття закону про кримінальну відповідальність. Закон про кримінальну відповідальність як єдине джерело кримінального права, який ґрунтується на Конституції України та загальнови­знаних принципах

Тема 4. Межі чинності кримінальних законів
Чинність законів про кримінальну відповідальність у часі (ч. 2 ст. 4 КК). Вступ закону про кримінальну відповідальність у силу. Обов'язковість оприлюднення закону про кримінальну відповідальність я

Тема 5. Поняття злочину
Поняття злочину. Визначення поняття злочину: 1) формальне; 2) матеріальне; 3) формально-матеріальне. їхня сутність. Ознаки злочину. Суспільна небезпечність як матеріальна озна­ка злочину.

Тема 5. Поняття злочину
Поняття злочину. Визначення поняття злочину: 1) формальне; 2) матеріальне; 3) формально-матеріальне. їхня сутність. Ознаки злочину. Суспільна небезпечність як матеріальна озна­ка злочину.

Тема 5. Поняття злочину
Поняття злочину. Визначення поняття злочину: 1) формальне; 2) матеріальне; 3) формально-матеріальне. їхня сутність. Ознаки злочину. Суспільна небезпечність як матеріальна озна­ка злочину.

Тема 5. Поняття злочину
Поняття злочину. Визначення поняття злочину: 1) формальне; 2) матеріальне; 3) формально-матеріальне. їхня сутність. Ознаки злочину. Суспільна небезпечність як матеріальна озна­ка злочину.

Тема 12. Стадії вчинення умисного злочину
Поняття і види стадій вчинення злочину. Закінчений та незакінчений злочини (ст. 13 КК). Поняття за­кінченого злочину (ч. 1 ст. 13 КК). Єдність об'єктивної та суб'єк­тивної сторін у закінче

Тема 14. Множинність злочинів
Повторність, сукупність та рецидив злочинів як види мно­жинності злочинів. Одиночний злочин як структурний елемент множинності зло­чинів. Види одиночних злочинів: прості та ускладнені (три

Тема 15. Обставини, що виключають злочинність діяння
Поняття обставин, що виключають злочинність діяння. Види обставин, які передбачені новим Кримінальним кодексом України. Загальні ознаки обставин, що виключають злочинність діяння. Поняття

Тема 16. Звільнення від кримінальної відповідальності
Поняття звільнення від кримінальної відповідальності. Право­ві підстави та порядок такого звільнення згідно зі ст. 44 КК. Види звільнення від кримінальної відповідальності: обов'яз­кове і

Основні покарання
Громадські роботи (ст. 56 КК). Поняття та зміст громадських робіт. Строки й порядок їх застосування. Особи, яким цей вид покарання не може бути призначений. Виправні роботи (ст. 57 КК). По

Тема 19. Загальні положення призначення покарання
Поняття законної підстави для призначення покарання. Прин­ципи призначення покарання: законність покарання; визначеність покарання в судовому вироку; обґрунтованість і обов'язковість його мотивуван

Тема 20. Призначення покарання за сукупністю злочинів і сукупністю вироків
Призначення покарання за сукупністю злочинів (ст. 70 КК). Правила призначення покарання за сукупністю злочинів. При­значення покарання за окремі злочини, які входять до сукупності злочинів. Признач

Тема 21. Звільнення від покарання та від його відбування
Поняття звільнення від покарання, його підстави, умови та види відповідно до ч. 1 ст. 74 КК. Відмінність між звільнен­ням від покарання і звільненням від кримінальної відповіда­льності. Зв

Тема 24. Особливості кримінальної відповідальності та покарання неповнолітніх
Особливості кримінальної відповідальності неповнолітніх як вияв гуманізму кримінального законодавства України. Звільнення неповнолітніх від кримінальної відповідальності із застосуванням п

Тема 25. Основні положення Загальної частини кримінального права зарубіжних країн
Розвиток науки кримінального права в зарубіжних країнах. Просвітительсько-гуманістичний напрям у кримінальному праві. Загальна характеристика кримінального законодавства Росії. Кр

Питання. Предмет і завдання кримінального права
Починаючи вивчати курс кримінального права, необхідно зве­рнути увагу на те, що «кримінальне право» походить від лат. слова crimen — злочин. Відповідно кримінальне право — наука про злочини, а Крим

Питання. Метод кримінального права
Переходячи до розгляду даного питання, необхідно зосереди­ти увагу на тому, що специфічні, притаманні лише кримінально­му праву відносини між особою, яка вчинила злочин, і державою, яка охороняє су

Питання. Наука кримінального права
Наука кримінального права — це система наукових положень і поглядів щодо самого кримінального закону, практики його засто­сування, підстав і меж кримінальної відповідальності,

Питання. Наука кримінального права
Наука кримінального права — це система наукових положень і поглядів щодо самого кримінального закону, практики його засто­сування, підстав і меж кримінальної відповідальності,

Питання. Поняття принципів кримінального права
Студентам слід зосередити увагу на тому, що велике значення для здійснення охорони кримінальним законодавством суспіль­них відносин в Україні мають принципи, на яких, власне, йбазу

Питання. Поняття кримінального закону
Студентам слід добре затямити, що кримінальне право Украї­ни відображено у кримінальному законодавстві, яке складається з кримінальних законів, зведених у Кримінальний кодекс України. В ч. 1 ст. З

Завдання й запитання для перевірки знань
/. Статті в розділах Особливої частини КК поєднуються за Варіанти відповідей: а) родовим об'єктом; б) видовим об'єктом; в) загальним об'єктом. 2. Закон

Питання. Чинність кримінального закону в часі
Під час вивчення цього питання студентам слід мати на увазі, що чинність закону про кримінальну відповідальність у часі при­пускає усвідомлення таких положень: 1) набрання чинності закону

Питання. Чинність кримінального закону в просторі
Слід зазначити, що чинність закону про кримінальну відпові­дальність у просторі базується на таких принципах: • територіальному; • громадянства; • космополітичному (уніве

Навчальні завдання
1. Громадянин Петруненко, мешканець Чернігова, декілька разів виїжджав до Росії, де скоїв 5 квартирних крадіжок. Під час спроби про­дати крадені речі в Чернігові він був затриманий працівниками міл

Завдання для перевірки знань
В яких випадках закон має зворотну силу? Варіанти відповідей: а) якщо закон усуває каранність діяння; б)якщо закон встановлює каранність діяння; в) якщо закон поси

Тема 5. Поняття злочину
1 питання. Поняття та ознаки злочину. 2 питання. Злочин та інші правопорушення. 3 питання. Класифікація злочинів. МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ 1

Питання. Злочин та інші правопорушення
Визначаючи вид відповідальності за ті чи інші правопорушен­ня, законодавець враховує цілий ряд обставин: • ступінь суспільної небезпечності правопорушень; • їх поширеність;

Навчальні завдання
Для закріплення вивченої теми необхідно вирішити ситуативні задачі. 1. Відряджений на перевезення цукрових буряків шофер Шумейко домовився продати одну автомашину буряків громадянину Васил

Питання. Поняття кримінальної відповідальності
Студенти мають усвідомити, що завданням кримінального за­конодавства є запобігання злочинам шляхом визначення кола злочинів та покарань за них (ст. 1 КК). Метою покарання (ст. 50 КК) також визначен

Питання. Принципи кримінальної відповідальності
До принципів кримінальної відповідальності відносяться: « відповідальність винної особи за діяння, а не за виявлення наміру; • законність; • невідворотність; • доцільніст

Питання. Поняття та значення складу злочину
Склад злочину — це сукупність встановлених кримінальним законом ознак (суб'єктивних та об'єктивних), що трактують вчи­нене суспільно небезпечне діяння як злочин. Згідн

Питання. Кваліфікація злочинів
Кваліфікація злочину — це точне встановлення відповідності вчиненого винним суспільно небезпечного діяння складові конк­ретного злочину, закріпленого в кримінальному законі. Через кваліфік

Запитання й завдання для перевірки знань
/. Назвіть види складу злочинів за ступенем небезпечності. Варіанти відповідей: а) простий; б) з пом'якшуючими обставинами; в) матеріальний. 2. В яких

Запитання й завдання для перевірки знань
/. Назвіть види складу злочинів за ступенем небезпечності. Варіанти відповідей: а) простий; б) з пом'якшуючими обставинами; в) матеріальний. 2. В яких

Навчальні завдання
1. Громадянин Аничук, який раніше працював пілотом цивільної авіації, таємно проник на аеродром, заліз у літак У-2, запустив двигун і самовільно полетів до своїх родичів у сусідній області. Через д

Завдання для перевірки знань
1. Вкажіть, що є об'єктом злочину за кримінальним правом. Варіанти відповідей: а) матеріальні цінності; б)потерпілий; в) норми кримінального права;

Завдання для перевірки знань
1. Вкажіть, що є об'єктом злочину за кримінальним правом. Варіанти відповідей: а) матеріальні цінності; б)потерпілий; в) норми кримінального права;

Питання. Суспільно небезпечне діяння та його види
Суспільно небезпечне діяння є обов'язковою ознакою об'єк­тивної сторони складу злочину. Діяння — це суспільно небезпечний, протиправний, свідомий, вольовий акт поведінки людини. О

З питання. Суспільно небезпечні наслідки злочинного ді­яння
Злочинні наслідки — це визначена кримінально-правовою но­рмою матеріальна чи нематеріальна шкода, заподіяна злочинни­ми діяннями об'єкту, який охороняється кримінальним законом. Шкода може

З питання. Суспільно небезпечні наслідки злочинного ді­яння
Злочинні наслідки — це визначена кримінально-правовою но­рмою матеріальна чи нематеріальна шкода, заподіяна злочинни­ми діяннями об'єкту, який охороняється кримінальним законом. Шкода може

Питання. Місце, час, обстановка, засіб та способи вчи­нення злочину
Факультативні ознаки складають умови скоєння злочину. На­звані ознаки називаються факультативними, тому що вони зако­ном можуть передбачатися як ознака об'єктивної сторони складу злочину (зазначати

Навчальні завдання
1. Назвіть статті КК України, в яких ознаками об'єктивної сторони злочину зазначені місце, час, спосіб, обстановка вчинення злочину. 2. В яких статтях КК України зазначено певний спосіб вч

Запитання й завдання для перевірки знань
/. Вкажіть основні та факультативні ознаки об'єктивної сторони складу злочину. Варіанти відповідей: а) місце та час вчинення злочину; б)діяння (дія чи бездіяльність);

Запитання й завдання для перевірки знань
/. Вкажіть основні та факультативні ознаки об'єктивної сторони складу злочину. Варіанти відповідей: а) місце та час вчинення злочину; б)діяння (дія чи бездіяльність);

Питання. Вік, з якого настає кримінальна відповідаль­ність
Досягнення встановленого законом віку є однією з обов'язко­вих умов притягнення до кримінальної відповідальності. За зага­льним правилом кримінальній відповідальності підлягають осо­би, яким до вчи

Питання. Неосудність
Студенти повинні розібратись зі станом неосудності, який про­тилежний стану осудності. Відповідно до ч. 2 ст. 19 КК не підлягає кримінальній відповідальності особа, котра під час вчинення суспі­льн

Питання. Обмежена осудність
Обмежено осудною визнається особа, яка під час учинення злочину, через наявний у неї психічний розлад, не була здатна повною мірою усвідомлювати свої дії (бездіяльність) та (аб

Питання. Обмежена осудність
Обмежено осудною визнається особа, яка під час учинення злочину, через наявний у неї психічний розлад, не була здатна повною мірою усвідомлювати свої дії (бездіяльність) та (аб

Навчальні завдання
1.В управління міліції надійшла заява громадянина Дмитренка з про­ханням притягнути до кримінальної відповідальності його пасинка Сергія. У день свого 14-річчя той зіпсував баян, узятий Дмитренком

Запитання й завдання для перевірки знань
1. За терористичний акт кримінальна відповідальність на­стає з: Варіанти відповідей: а) 14 років; б)16 років; в) 18 років; г) 21 року.

Запитання й завдання для перевірки знань
1. За терористичний акт кримінальна відповідальність на­стає з: Варіанти відповідей: а) 14 років; б)16 років; в) 18 років; г) 21 року.

Питання. Вина: її поняття та форми
Основною й обов'язковою ознакою суб'єктивної сторони складу злочину є вина. Згідно зі ст. 23 КК виною є психічне став­лення особи до вчинюваної дії (чи бездіяльності), перед

Питання. Необережність та її види
Студенти повинні звернути увагу, що, на відміну від умислу, необережність є особливою формою психічного ставлення вин­ного до шкідливих наслідків вчиненого ним діяння. Ця форма вини характеризує ме

Питання. Необережність та її види
Студенти повинні звернути увагу, що, на відміну від умислу, необережність є особливою формою психічного ставлення вин­ного до шкідливих наслідків вчиненого ним діяння. Ця форма вини характеризує ме

Навчальні завдання
1. Громадянин Кондратюк висловив дільничному інспекторові по­грозу «переламати його дітям ноги», якщо той буде продовжувати сис­тематично перевіряти виконання установлених над ним

Запитання й завдання для перевірки знань
/. Вкажіть факультативні ознаки суб 'єктивної сторони злочину. Варіанти відповідей: а) вина; б)осудність; в) мотив злочину; г) емоційний стан; д)

Питання. Поняття й види стадій вчинення умисного злочину
Студентам необхідно зрозуміти, що винна особа, яка має намір вчинити злочин, в одних випадках зразу його скоює, в інших — попередньо готується до його вчинення, або ж розпочинає вчиня­ти злочин. Ал

Питання. Замах на злочин та його види
Замах на злочин — це вчинення особою з прямим умислом діяння (дії чи бездіяльності), безпосередньо спрямованого на вчинення злочину, передбаченого відповідною статтею Особли­во

Питання. Кримінальна відповідальність за незакінчений злочин
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КК підставою для кримінальної відпо­відальності є вчинення особою суспільно небезпечного діяння, яке містить склад злочину, передбаченого КК. Поняття злочину охоплює не тіл

Питання. Добровільна відмова від доведення злочину до кінця
Добровільна відмова — це остаточне припинення особою за своєю волею готування до злочину або замаху на злочин, якщо при цьому вона усвідомлювала можливість доведення злочину до

Навчальні завдання
1. Громадянин Деркач зустрівся з громадянами Бергером та Тимошенком, які раніше відбували з ним покарання у виправно-трудовій колонії. У пивному барі він сказав їм, що шукає пістолет або автомат, а

Питання. Поняття та ознаки співучасті у злочині
Переходячи до вивчення даної теми, необхідно зазначити, що поняття співучасті законодавчо закріплено в КК. Співучасть узлочині — це умисна спільна участь декількох

Питання. Види співучасників
При розгляді цього питання студенти повинні ознайомитись зі ст. 27 КК. Відповідно до ч. 1 ст. 27 КК співучасниками злочину можуть бути: • виконавець (співвиконавець); організатор;

Питання. Кримінальна відповідальність співучасників
Студенти повинні мати на увазі, що кримінальна відповідаль­ність співучасників не завжди однакова. За простої співучасті (співвиконавстві) виконавець підлягає кримінальній відповідаль­ності за стат

Питання. Причетністьдо злочину
Причетність до злочину — це дія чи бездіяльність, яка хоча і пов'язана з вчиненням злочину, але не є співучастю в ньому. Причетні до злочину дії: 1) зн

Навчальні завдання
1. Асистент аптеки Соколова помилково відпустила медсестрі Антоненко замість ліків, які вказані в рецепті, екстракт белладонн в кількості 18 г. Лікар терапевтичного відділення Огнева, не перевіривш

Запитання та завдання для перевірки знань
/. Назвіть види співучасників, передбачені кримінальним за­конодавством. Варіанти відповідей: а) виконавець; б)ініціатор; в)організатор; г

Тема 14. Множинність злочинів
1 питання. Поняття і види множинності злочинів. 2 питання. Одиночний злочин. 3 питання. Повторність злочинів. 4 питання. Сукупність злочинів.

Питання. Одиночний злочин
Від множинності злочинів необхідно відрізняти одиночні зло­чини. При цьому слід пам'ятати, що одиночний злочин є струк­турним елементом множинності злочинів. Одиночним назив

З питання. Повторність злочинів
Повторністю злочинів визнається вчинення двох або більше злочинів, передбачених тією самою статтею або частиною статті Особливої чистини КК (ч. 1 ст. 32 КК). Повторніс

Питання. Сукупність злочинів
Сукупністю злочинів визнається вчинення особою двох або більше злочинів, передбачених різними статтями або різними ча­стинами однієї статті Особливої частини КК, за жоден із як

Питання. Рецидив злочинів
Рецидивом злочинів визнається вчинення нового умисного злочину особою, яка вже має судимість за умисний злочин (ст. 34 КК). Законодавче визначення рецидиву потрібне дл

Питання. Правові наслідки множинності (повторності, сукупності та рецидиву) злочинів
Повторність, сукупність та рецидив злочинів враховуються при кваліфікації злочинів та призначенні покарання, при вирі­шенні питання щодо можливості звільнення від кримінальної відповідальності та п

Навчальні завдання
1. Громадянин Кірюшко, маючи неприязні стосунки з громадянином Коробом, прийшов до нього на квартиру для з'ясування стосунків, ма­ючи при собі мисливську рушницю. Під час сварки з відстані чотирьох

Питання. Поняття та види обставин, що виключають злочинність діяння
Студенти повинні знати, що інколи громадяни, а також служ­бові особи змушені здійснювати вчинки, котрі за своїми зовніш­німи ознаками збігаються з тим або іншим злочинним діянням (наприклад, з убив

Питання. Необхідна оборона
Студентам слід звернути увагу на те, що необхідна оборона — найпоширеніша обставина, що виключає злочинність діяння. Во­на є правомірним захистом правоохоронюваних інтересів особи, суспільства або

Питання. Затримання особи, котра вчинила злочин
Не визнаються злочинними дії потерпілого та інших осіб без­посередньо після вчинення посягання, спрямовані на затримання особи, котра вчинила злочин, і доставляння її відповідним органам влади, якщ

Питання. Крайня необхідність
Частина 1 ст. 39 КК установлює, що не є злочином заподіяння шкоди правоохоронюваним інтересам у стані крайньої необхідно­сті, тобто для відвернення небезпеки, якщо цю небезпеку в даній обстановці н

Питання. Фізичний або психічний примус
Не є злочином дія чи бездіяльність особи, котра заподіяла шкоду правоохоронюваним інтересам, вчинена під безпосереднім впливом фізичного примусу, внаслідок якого особа не могла ке­рувати своїми вчи

Питання. Фізичний або психічний примус
Не є злочином дія чи бездіяльність особи, котра заподіяла шкоду правоохоронюваним інтересам, вчинена під безпосереднім впливом фізичного примусу, внаслідок якого особа не могла ке­рувати своїми вчи

Питання. Виконання спеціального завдання з попере­дження чи розкриття злочинної діяльності організованої гру­пи чи злочинної організації
Студенти повинні звернути увагу на те, що згідно з ч. 1 ст. 43 КК не є злочинним вимушене заподіяння певної шкоди право-охоронюваним інтересам особою, яка відповідно до закону вико­нувала спеціальн

Навчальні завдання
1. Громадянин Сташков почув уночі, що хтось ходить по горищу його будинку. Він зарядив рушницю, вийшов на подвір'я і гукнув: «Хто там?» Невідомий зіскочив з горища і сховався за рогом будинку, а по

Питання. Поняття та види звільнення від кримінальної відповідальності
Звільнення від кримінальної відповідальності — це здійснюва­на відповідно до кримінального та кримінально-процесуального за­кону відмова держави в особі компетентних органів ві

Питання. Поняття та види звільнення від кримінальної відповідальності
Звільнення від кримінальної відповідальності — це здійснюва­на відповідно до кримінального та кримінально-процесуального за­кону відмова держави в особі компетентних органів ві

Питання. Поняття та види звільнення від кримінальної відповідальності
Звільнення від кримінальної відповідальності — це здійснюва­на відповідно до кримінального та кримінально-процесуального за­кону відмова держави в особі компетентних органів ві

Питання. Поняття та види звільнення від кримінальної відповідальності
Звільнення від кримінальної відповідальності — це здійснюва­на відповідно до кримінального та кримінально-процесуального за­кону відмова держави в особі компетентних органів ві

Питання. Поняття та види звільнення від кримінальної відповідальності
Звільнення від кримінальної відповідальності — це здійснюва­на відповідно до кримінального та кримінально-процесуального за­кону відмова держави в особі компетентних органів ві

Навчальні завдання
1. Громадянин Горшков учинив крадіжку майна і наступного дня прийшов повинитися у відділ внутрішніх справ, де розповів про скоєне. Чи дають ці обставини підстави для звіль

Запитання та завдання для перевірки знань
1. Назвіть види звільнення від кримінальної відповідальності. Варіанти відповідей: а) у зв'язку з примиренням винного з потерпілим; б)умовно-дострокове звіл

Питання. Поняття покарання
Покарання — це захід примусу, що застосовується від імені держави за вироком суду до особи, визнаної винною у вчиненні злочину, і полягає в передбаченому законом обмеженні прав

Питання. Мета покарання
Мета покарання передбачена ч. 2 ст. 50 КК, а саме: 1) кара щодо засудженого. Кара полягає в позбавленні або обмеженні прав і свобод осо­би, що вчинила злочин. Особа, що була засуд

Навчальні завдання
1. Рецидивіст Штанько, відбувши покарання, повернувся додому і під час сварки вбив свою дружину. Ураховуючи те, що Штанько не усвідомлював своїх дій унаслідок тимчасового розладу душевної діяльност

Завдання для перевірки знань
/. Метою покарання є: Варіанти відповідей: а) засудження винного; б) виправлення винного; в) покарання винного; г) перевиховання винного. 2. К

Питання. Система покарань
Система покарань — це вичерпний загальнообов'язковий для суду перелік видів покарань, що характеризується внутрі­шньою єдністю та узгодженістю. Система покарань визнач

Питання. Основні покарання
Отже, розкриємо суть основних видів покарань, перелічених у 1 питанні даної теми. Громадські роботи(ст. 56 КК) полягають у виконанні у вільний від роботи ч

Питання. Покарання, які можуть застосовуватися і як основні і як додаткові
У 1 питанні цієї теми наведено два види покарань, що можуть призначатися і як основні і як додаткові. При цьому слід наголо­сити, що закон допускає застосування вказаних двох видів пока­рань одноча

Навчальні завдання
1. Володарським районним судом Київської області за полювання в заборонений час громадянина Ревенка оштрафовано і конфісковано рушницю. Через два тижні в Погребищенському районі Вінницької

Питання. Загальні засади призначення покарання
Студентам слід пам'ятати, що обов'язковою умовою призна­чення покарання є вчинення особою злочину, прямо передбаче­ного в Особливій частині КК України. Покарання — це заходи державного примусу, які

Питання. Загальні засади призначення покарання
Студентам слід пам'ятати, що обов'язковою умовою призна­чення покарання є вчинення особою злочину, прямо передбаче­ного в Особливій частині КК України. Покарання — це заходи державного примусу, які

З питання. Призначення покарання за незакінчений зло­чин та злочин, вчинений у співучасті
Відповідно до ч. 1 ст. 68 КК при призначенні покарання за не­закінчений злочин суд, керуючись положеннями статей 65—67 КК, враховує ступінь тяжкості вчиненого особою діяння, ступінь здійснення злоч

З питання. Призначення покарання за незакінчений зло­чин та злочин, вчинений у співучасті
Відповідно до ч. 1 ст. 68 КК при призначенні покарання за не­закінчений злочин суд, керуючись положеннями статей 65—67 КК, враховує ступінь тяжкості вчиненого особою діяння, ступінь здійснення злоч

Навчальне завдання
Вирішіть ситуативну задачу: Громадянин Федорчук, перебуваючи в стані алкогольного сп'янін­ня, голосно кричав і нецензурно лаявся. Працівниками міліції Сидорен­ком і Артемійчуком, як

Завдання для перевірки знань
/. Вкажіть, які обставини згідно з КК України можуть бути визнані обставинами, що пом'якшують відповідальність? Варіанти відповідей: а) вчинення злочину неповнолітніми; б)

Питання. Призначення покарання за сукупністю злочинів
Питання про призначення покарання за сукупністю злочинів виникає у тих випадках, коли особа вчинила одне або декілька діянь, які кваліфікуються за двома або більше кримінально-правовими нормами Осо

Питання. Призначення покарання за сукупністю вироків
Студенти повинні мати на увазі, що існують відміни між при­значенням покарання за сукупністю вироків і призначенням по­карання за сукупністю злочинів. Якщо засуджений після поста­новления вироку, а

Запитання та завдання для перевірки знань
1. В яких межах суд остаточно визначає покарання за вчинення особою кількох злочинів? Варіанти відповідей: а) у межах 10 років позбавлення волі; б) у межах

Питання. Поняття та види звільнення від покарання та від його відбування
Студентам необхідно уважно підійти до вивчення даної теми. За наявності визначених у КК підстав особа, винна у вчиненні злочину, може бути звільнена повністю або частково від пока­рання та від його

Питання. Звільнення від відбування покарання з випро­буванням
Якщо суд при призначенні покарання у вигляді виправних робіт, службового обмеження для військовослужбовців, обмеження волі, позбавлення волі на строк не більше п'яти років, враховуючи тяжкість злоч

Питання. Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання
Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання яв­ляє собою дострокове звільнення засудженого від подальшого відбування покарання за умови сумлінної поведінки і ставлення до праці. Зазначені

Питання. Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання
Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання яв­ляє собою дострокове звільнення засудженого від подальшого відбування покарання за умови сумлінної поведінки і ставлення до праці. Зазначені

Питання. Звільнення від відбування покарання вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років
Звільнення від відбування покарання вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років, передбачено ст. 83 КК. Засуджених до обмеження волі або до позбавлення волі жінок, які ста

Питання. Звільнення від покарання за хворобою
Звільнення від покарання за хворобою застосовуються у випад­ках, коли досягнення мети покарання стає нереальним через хво­робу винної особи. Стаття 84 КК регулює обставини, за яких особа,

Питання. Звільнення від покарання на підставі закону України про амністію або акта про помилування
На підставі закону України про амністію або акта про помилу­вання засуджений може бути повністю або частково звільнений від основного і додаткового покарання, а також засудженому може бути замінено

Запитання та завдання для перевірки знань
/. Назвіть види звільнення від покарання. Варіанти відповідей: а) звільнення в зв'язку з дійовим каяттям; б) звільнення в зв'язку з передачею особи на поруки; в) з

Питання. Поняття та правові наслідки судимості
Під час вивчення цієї теми студенти повинні пам'ятати, що судимість обмежує права людини лише певний, чітко визначений у законі строк. Громадянин, який має судимість за вчинення уми­сного злочину,

Питання. Строки погашення судимості
Частина 1 ст. 88 КК передбачає два види припинення судимості: • погашення; • зняття судимості. Погашення судимості — це автоматичне її припинення за встанов

Завдання для перевірки знань
/. Зняття судимості— це Варіанти відповідей: а) автоматичне зняття судимості через певний установлений проміжок часу; б)автоматичне зняття судимості після відбуття п

Питання. Поняття та мета примусових заходів медично­го характеру
При вивченні даної теми студенти повинні вирішити питання, чи є примусові заходи медичного характеру видом кримінальної відпо­відальності, чи до всіх категорій осіб вони можуть застосовуватись.

Питання. Поняття примусового лікування
На відміну від примусових заходів медичного характеру, які за­стосовуються до неосудних та обмежено осудних, примусове ліку­вання застосовується «до осіб, які вчинили злочини та мають хворо­бу, що

Запитання для перевірки знань
1.Чи можливо особі, якій призначаються заходи примусового меди­чного характеру, надавати амбулаторно-психіатричну допомогу? 2. За яких умов можлива госпіталізація особи до

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
Студенти для вивчення даної теми спочатку повинні зверну­тись до Сімейного кодексу України. Неповнолітніми вважаються особи у віці від 14 до 18 років. Малолітніми вважаються

Питання. Види покарань, які застосовуються до непов­нолітніх, та їх особливості
Основні види покарання у ст. 98 КК вказані у відповідному порядку — від менш тяжких до більш тяжких. До неповнолітніх також можуть бути застосовані додаткові покарання, але тільки у вигляді штрафу

З питання. Звільнення від відбування покарання з випро­буванням
Звільнення від відбування покарання з випробуванням до не­повнолітніх застосовується на тих же засадах, як і щодо дорослих (статті

Питання. Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання
До осіб, які відбувають покарання у вигляді позбавлення волі за злочин, вчинений у віці до вісімнадцяти років, може бути застосо­ване умовно-дострокове звільнення від відбування покарання неза­лежн

Питання. Погашення та зняття судимості
Погашення та зняття судимості щодо осіб, які вчинили злочин до досягнення ними вісімнадцятирічного віку, здійснюється від­повідно до статей 88—91 цього Кодексу з урахуванням поло­жень, передбачених

Запитання для перевірки знань
1. З якого віку можуть застосовуватись примусові заходи виховного характеру щодо неповнолітнього? 2. Що застосовується до неповнолітнього у разі ухилення від при­мусових заходів виховного

Запитання для перевірки знань
1. З якого віку можуть застосовуватись примусові заходи виховного характеру щодо неповнолітнього? 2. Що застосовується до неповнолітнього у разі ухилення від при­мусових заходів виховного

Питання. Кримінальне право Великої Британії та США
Студентам слід звернути увагу на те, що дану правову сім'ю ще інколи називають англо-американською (або неконтинента-льною) сім'єю. На відміну від континентальної Європи, у Великій Британії немає є

Питання. Загальні положення виправно-трудового зако­ нодавства України
Виправно-трудове законодавство України має своїм завдан­ням забезпечити виконання кримінального покарання з тим, аби воно не тільки було карою за вчинений злочин, але виправляло та перевиховувало з

Питання. Виправно-трудові установи
Види виправно-трудових установ, які виконують пока­рання у вигляді позбавлення волі: * виправно-трудові колонії; * тюрми; * виховно-трудові колонії — від

Виправно-трудові колонії-поселення
• У виправно-трудових колоніях-поселеннях для осіб, які вчи­нили злочини з необережності, відбувають покарання засуджені вперше до позбавлення волі за злочини, вчинені з необережності. • У

Виховно-трудові колонії
• У виховно-трудових колоніях загального режиму відбува­ють покарання неповнолітні чоловічої статі, вперше засуджені до позбавлення волі, причому засуджених за злочини, що не є тяж­кими, тримають о

Питання. Виконання покарання у вигляді виправних робіт
Покарання у вигляді виправних робіт відбувається на підпри­ємстві, в установі, організації незалежно від форми власності за місцем роботи засудженого. Виконання покарання у вигляді виправн

Питання. Виконання покарання у вигляді арешту
Особи, засуджені до арешту, відбувають покарання, як прави­ло, за місцем засудження в арештних домах. Засуджений відбуває весь строк покарання в одному арештному домі. Переведення за­судженого до а

Особливості відбування арешту військовослужбовцями
Військовослужбовці, засуджені до арешту, відбувають пока­рання на гауптвахті. На гауптвахті роздільно тримаються: • засуджені військовослужбовці офіцерського складу окремо від інш

Питання. Виконання покарання у вигляді обмеження волі
Особи, засуджені до обмеження волі, відбувають покарання у кримінально-виконавчих установах відкритого типу (далі — виправних центрах), як правило, у межах адміністративно-тери­торіальної одиниці в

КРИМІНАЛЬНЕ ПРАВО УКРАЇНИ.
ЗАГАЛЬНА ЧАСТИНА» 1. Проблеми розвитку кримінального права України з ураху­ванням інтегрування в Європейський Союз. 2. Подальший розвиток принципів кримінального

Поточний контроль
Поточний контроль націлений на забезпечення систематично­сті та активної роботи студента протягом вивчення дисципліни «Кримінальне право України». При цьому — відвідування лекційн

Підсумковий контроль
Об'єктом підсумкового оцінювання знань студентів є весь програмний матеріал дисципліни «Кримінальне право Украї­ни». Контроль здійснюється у формі іспиту. На іспит вино­ситься перелік питань з Зага

КРИВОРІЗЬКИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ ІНСТИУТ
Спеціальність ПравознавствоНавчальний предмет Кримінальне право Екзаменаційний білет№ 1. Юридичні наслідки кримінальної та адмін

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги