рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Практична частина

Практична частина - раздел Право, Земельне право 1. Сільська Рада Прийняла Рішення, Яким Було Вилучено Для Будівництва Торгіве...

1. Сільська рада прийняла рішення, яким було вилучено для будівництва торгівельного центру земельні ділянки у власника К. (ділянка для ведення особистого селянського господарства) та землекористувача С. (ділянка ріллі). Даним рішенням вказаних осіб було зобов’язано звільнити земельні ділянки протягом місячного терміну. Заподіяні збитки наведеним особам постановлено відшкодувати виходячи з нормативної оцінки вилучених земельних ділянок.

Отримавши таке рішення, мешканці звернулися до Вас із проханням надати консультацію з приводу законності дії ради, враховуючи той факт, що про вилучення земельних ділянок раніше вони не попереджалися.

Який порядок вилучення земельних ділянок для суспільних потреб?

Проаналізуйте дії ради. Яким чином можна захистити права мешканців?

2. Гр-ка Л. на власній присадибній ділянці побудувала будівлю з фундаментом, пристосовану під теплицю для вирощування овочів та встановила торговий кіоск для їх продажу. Під час проведення перевірки старший державний інспектор з використання та охорони земель склав протокол про притягнення громадянки до відповідальності у вигляді штрафу за використання земельної ділянки не за цільовим призначенням та за самочинне будівництво. Крім того, попередив Гр-ку Л. про те, що у випадку неусунення даних порушень її позбавлять права власності на земельну ділянку.

Гр-ка Л. оскаржила постанову державного інспектора про притягнення її до відповідальності до суду. Вона вважає, що як власниця має право будувати на земельній ділянці.

Чи мають місце в даному випадку порушення земельного законодавства?Вирішити справу.

3. Житель міста А. звернувся до сільської ради із заявою про приватизацію земельної ділянки розміром 0,75 га, на якій розташовані належні йому на праві приватної власності житлова будівля і господарські споруди, подаровані сестрою.

Рада відмовила громадянину, оскільки він постійно не проживає в селі і не має досвіду роботи у сільському господарстві. Крім того, з’ясувалося, що він є членом садівничого товариства, в якому приватизував земельну ділянку розміром 0,09 га, а також звернувся до міської ради з проханням передати йому земельну ділянку у приватну власність для будівництва гаража.

Громадянин А. звернувся до суду.

Чи має право громадянин А. на приватизацію земельної ділянки? Визначити процедури, за якими в даному випадку повинні бути передані земельні ділянки у приватну власність. Яке рішення має прийняти суд?

4. Член садівничого кооперативу гр-ка І. вирішила побудувати на земельній ділянці, що належить їй на праві приватної власності літню кухню. Оскільки на своїй земельній ділянці громадянка гр.-ка І. вирощувала рідкісні квіти, вона звернулась з пропозицією щодо встановлення земельного сервітуту, терміном на 2 роки, з метою складування будівельних матеріалів, до свого сусіда, гр.-на В. Гр-н В. відмовився від укладання такого договору.

Гр-ка І. звернулась з позовом в суд щодо встановлення земельного сервітуту в судовому порядку на земельній ділянці свого сусіда.

 

Визначити коло суспільних правовідносин.

Який порядок встановлення земельних сервітутів ?

Чи підлягає позов задоволенню ?

5. За рішенням міської ради було надано земельну ділянку розміром 0,12 га гр.-ну П на ум.овах оренди. Оскільки ця земельна ділянка знаходилася біля траси, на ній містилися захисні насадження. Отримавши земельну ділянку у користування на умовах оренди, гр.-н П. вирішив ліквідувати зелені насадження, оскільки на його думку вони втратили естетичні властивості. Після ліквідації зазначених насаджень щодо П. було складно протокол про адміністративне правопорушення, а прокурор міста звернувся до суду з позовом про відшкодування заподіяних П. збитків внаслідок знищення зелених насаджень.

В судовому засіданні П. пояснив, що земельна ділянка була надана йому на умовах оренди, а тому він має право володіти і користуватися нею на власний розсуд. Зелені насадження перешкоджали йому здійснювати ці права, що і послужило приводом для їх знесення.

 

Визначте коло суспільних правовідносин?

Чи правомірні дії громадянина П.?

Вирішіть справу.

6. У 1995 р. П. узяв у межах села в постійне користування земельну ділянку для будівництва житлового будинку. Через відсутність коштів будинок не було зведено, але земельна ділянка оброблялась і сплачувався земельний податок. У 2004 р. П. звернувся до сільської ради із заявою про приватизацію земельної ділянки.

Вирішіть справу.

5. Гр- н Л. взяв в оренду земельну ділянку сільськогосподарського призначення площею 2 га. Для вирощування пшениці. Через 3 роки якість земель погіршилася, врожай пшениці поменшав і гр-н Л вирішив віддати земельну ділянку в суборенду для садівництва. Вони підготували договір суборенди, проте міська державна адміністрація відмовила їм у реєстрації цього договору.

Чи законне рішення державної адміністрації? Визначте коло правовідносин.

 

6. Місцева рада передала земельну ділянку площею 0,10 га в оренду АТ «Всесвіт» на 10 років для обслуговування технічного обладнання, що перебуває на цій ділянці. АТ «Всесвіт» самовільно побудувало на цій ділянці будівлю і звернулося до суду з вимогою про визнання права власності на самовільно зведену будівлю.

Дайте правовий висновок.

 

7. Пенсіонер А. звернувся із заявою до сільської ради з проханням вжити заходів до сусіднього землевласника К., який на межі їх земельних ділянок посадив фруктові дерева, що перешкоджають проникненню сонячних променів та стримують ріст сільськогосподарських рослин на земельній

ділянці, що перебуває у приватній власності пенсіонера.

Як вирішити спір?

 

8.Громадянин С. запропонував своєму сусіду гр. Л. зрізати гілки з дерев, які звисають на земельну ділянку гр. С., мотивуючи це тим, що дерева затіняють частину його земельної ділянки. Той відмовився це зробити, після чого гр. С. сам зрізав звисаючи гілки дерев. Гр. Л. звернувся до суду на неправомірні дії гр. С.

Класифікуйте зазначені дії і як повинна бути вирішена ця справа.

 

9.Між господарями двох сусідніх земельних ділянок виник спір, відповідно до плодових дерев вишень і абрикосів, які росли на межі. Громадянин К. не дозволяв збирати врожай громадянину М., мотивуючи це тим що він власноручно саджав ці дерева на межі. Відповідно до цього громадянин М. звернувся до сільської ради з проханням вирішити спір, а саме чи має він право на збір врожаю з дерев, що ростуть на межі.

10.На загальних зборах садівницького товариства «Сади» було розглянуто питання щодо притягнення до відповідальності члена товариства гр. П, який не використовував свою ділянку. У зв’язку з чим ділянка заросла трав’янистою рослинністю, яка негативно впливає на розвиток культурних рослин, призводить до поширення шкідників і хвороб, що розповсюджуються на сусідні ділянки. Гр. П заявив, що він використовує свою ділянку для відпочинку, крім того він є власником ділянки та в праві використовувати її на свій розсуд.

Чи передбачена відповідальність за дії гр. П.? Дайте визначення поняття екологічного правопорушення.

11. Фермер Ш., використовував на праві власності земельну ділянку площею 3 га. Обробляючи ділянку він виявив на глибині 1 м на під землею легкоплавку глину. Він припинив розорення земель та посів кукурудзи, і, знявши родючий шар ґрунту, почав видобувати глину. Фермер Ш. домовився про збут легкоплавкої глини з місцевим заводом, що виробляв цеглу в обмін на цеглу. Частину цегли гр.-н Ш планував використати для будівництва власного будинку, а частину реалізувати сусідам.

Голова сільради звернувся до фермера з вимогою припинити видобування корисних копалин, оскільки така діяльність не підпадає під ознаки сільськогосподарської. Гр.-н Ш. зазначеної вимоги не виконав.

У червні виконком сільської ради прийняв рішення про накладення на фермера Ш. штрафу за зайняття несільськогосподарськими видами діяльності та про вилучення земельної ділянки.

Фермер оскаржив зазначене рішення до суду.

Чи правомірні дії фермера Ш.?Чи нестиме фермер Ш. відповідальність і яку?

 

12. У зв’язку з неправильним застосуванням ядохімікатів на полях фермерського господарства загинуло 30 диких гусей та 110 качок. Експертизою було встановлено, що гибель птахів трапилась в результаті влучення в організм птахів фосфіду цинку, яким було проведено обробку полів. В тому числі обробка проводилась на відстані ближче чим 500 метрів біля водойми де зупинилися дикі птахи.

Які порушення законодавства були здійсненні. Яка передбачена відповідальність за завдану шкоду? Назвіть особливості майнової відповідальності.

 

13. Селищна рада прийняла рішення про передачу двох земельних ділянок сільськогосподарського призначення громадянам Росії К. та Т. для влаштування мисливського господарства. Також частина земель сільськогосподарського призначення рішенням ради була вилучена у власників та переведена до мисливського фонду.

Прокурор області опротестував рішення ради як таке, що суперечить нормам Земельного кодексу України щодо заборони передачі у власність іноземцям земельних ділянок.

Вирішити справу. Який порядок зміни цільового призначення земель?

Визначити, які порушення чинного законодавства були допущені.

 

14.Гр-н С. вирішив продати належну йому на праві приватної власності земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства, оскільки у зв’язку із погіршенням стану здоров’я більше не міг її обробляти. Він із покупцем земельної ділянки гр.-м П. звернувся до нотаріуса для посвідчення договору купівлі-продажу. Але приватний нотаріус відмовив у посвідченні даного договору, оскільки, на його думку, відповідно до чинного законодавства забороняється відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення, і такий договір буде недійсним. Тоді С. запропонував обміняти земельну ділянку на автомобіль П. із доплатою, але і в посвідченні даного договору їм було відмовлено нотаріусом.

Громадяни звернулись за роз’ясненнями до районного відділу земельних ресурсів.

На які земельні ділянки розповсюджується заборона щодо їх відчуження? Які наслідки укладення угод із порушенням цієї заборони?Дати відповідь громадянам.

 

15. Розпорядженням голови сільської ради у фермерів В. та С. було вилучено по 2 га ріллі, а у ВАТ «Ранок» – земельну ділянку, що використовувалася для садівництва 2 га для будівництва лікарняного комплексу. Попередили їх за 3 місяці до вилучення, при цьому зазначили, що збитки їм компенсують після будівництва комплексу. Фермери В. та С. та представник ВАТ «Ранок» звернулися до юридичної фірми із проханням надати юридичну консультацію щодо правомірності дій голови сільської ради.

Визначте коло правовідносин. Чи правомірне розпорядження голови сільради? Як захисти свої права?

 

16. Приватній фірмі «Ранок» за результатами аукціону була надана земельна ділянка під будівництво адміністративно-торгівельного комплексу на умовах оренди на період будівництва. Орендар за договором суборенди передав частину земельної ділянки у користування фірмі «Ікар» для розташування тимчасового складу для зберігання товару. Уповноважений орган звернувся до суду з вимогою про розірвання договору оренди і вилученні земельної ділянки у зв’язку з її нецільовим використанням.

Вирішить справу.

 

17. Мешкаець м. Д гр.-н П. звернувся із заявою до сільської ради про приватизацію земельної ділянки, яка перейшла йому у спадщину разом з половиною житлового будинку. Сільський голова відмовив у приватизації земельної ділянки, пославшись на те, що П. та його брат ще не оформили юридично спадщину, а тому вся земельна ділянка передана в оренду брату згідно з поданою ним заявою. Вважаючи себе законним спадкоємцем половини частини житлового будинку, що підтверджується відповідним свідоцтвом, виданим державною нотаріальною конторою, повторно П. звернувся із заявою до сільської ради.

Сільська рада винесла рішення про відмову у приватизації вказаної частини земельної ділянки, мотивуючи тим, що П. не проживає в селі, а брат не дав згоди на передачу частини земельної ділянки у приватну власність, бо, проживаючи в цьому будинку, він фактично вступив в управління всім майном. П. звернувся до суду.

Чи підлягає скарга задоволенню?

18. Виробниче підприємство на земельній ділянці, що перебувала у нього в користуванні самостійно збудувало дві стаціонарні будівлі під склади. Контролюючий орган поставив вимогу підприємству знести будівель, мотивуючи тим, що відповідно до схеми планування території підприємство підлягає виводу за межі міста, а земельна ділянка підлягає вилученню і наступну передачу під житлове будівництво. Підприємство звернулося до суду з заявою про визнання права власності на будівлі.

Який порядок забудови земельної ділянки? Чи зміниться ситуація, якщо земельна ділянка буде викуплена?

 

19.Громадянин Бойко звернувся до уповноваженого органу про переда­чу йому у приватну власність на платній основі 40 соток земель лісового фонду із частини лісу.Органи місцевого самоврядування йому відмовили, чи правомірне рішення?

 

20.ТОВу «Пересвіт» за рішенням адміністрації міста, у приватну власність була надана земельна ділянка, лісогосподарського призначення, площею 10 га для будівництва ферми по відгодівлі худоби. Отримавши земельну ділянку та змінив свої наміри ТОВ «Пересвіт», розпочало будівництво промислового цеху. Державний інспектор з контролю за використанням і охороною земель, зафіксував порушення земельного законодавства та передав матеріали перевірки до прокуратури.

Вкажіть правові форми охорони земель. Визначте правомірність дій ТОВ «Пересвіт». Чи законне рішення адміністрації?

 

21.ТОВ “Зірка” отримало за рішенням сільської ради в тимчасове користування земельну ділянку лісогосподарського призначення для здійснення заготівлі другорядних лісових матеріалів. Директор лісгоспу, в межах якого розташована земельна ділянка, звернувся з листом до районного прокурора, в якому просив скасувати рішення сільської ради про надання земельної ділянки. На думку директора, питання, які стосуються земель лісогосподарського призначення, мають вирішуватися органами лісового господарства.

Вирішіть справу.

 

22. В прибережній захисній смузі річки Ірпінь ( класифікується як мала річка) фермерське господарство влаштувало літній табір для худоби.

Класифікуйте правомірність цих дій.

 

23. Фермер звернувся із заявою до райдержадміністрації про передачу йому у приватну власність ставка для ведення рибальства, розташованого в межах райцентру. Однак заявнику було відмовлено з посиланням на те, що райдержадміністрація може надавати земельні ділянки лише в оренду.

На скаргу в обласне управління земельних ресурсів фермер отримав відповідь, що для вказаної форми діяльності рибогосподарські водойми взагалі не надаються.

Вирішіть справу.

 

24.При перевірці прокуратурою було встановлено, що в межах водоохоронної зони відповідач самовільно зайняв 4 га пасовищ, чим порушив вимоги чинного земельного законодавства. Крім того, ТОВ “П” на зазначеній земельній ділянці збудувало стаціонарну базу відпочинку.

Чи підлягає позов задоволенню? Вирішіть справу.

25.У межах заповідника розпорядженням райдержадміністрації працівникам заповідника були надані в 1981 р. службові земельні наділи. У зв’язку з прийняттям чинного Земельного кодексу України право користування названими земельними ділянками було припинено. В рішенні райдержадміністрації з цього приводу було зазначено, що чинне земельне законодавство не виокремлює такого самостійного різновиду землекористування, як службові земельні наділи.

Вирішіть справу.

 

26.До суду звернувся керівник санаторію „Перлина" Кузьменко із заявою, що йому місцева рада відмовила виділити 0,1 га земель сільськогосподарського призначення для вирощування сільськогосподарської продукції для власних потреб, так як санаторій не є сільськогосподар­ським підприємством.

Чи правомірні дії сільради, класифікуйте.

 

27.Місцева рада Д. прийняла рішення про утворення ландшафтного заказника місцевого значення. Через деякий час нею ж було прийнято рішення про передачу частини заповідних земель для комерційного будівництва.

Прокурор міста Д. оскаржив прийняття даного рішення посилаючись на порушення в ньому вимог до охорони водно-болотних угідь, як місця перебування перелітних птахів, а також рідкісних та зникаючих видів рослин.

В процесі розгляду справи судом з’ясувалося, що у рішенні про оголошення території природно-заповідного фонду відсутня вказівка на площу заповідних земель.

Проаналізуйте викладену ситуацію на предмет дотримання норм законодавства про охорону земель. Яке рішення повинно бути прийнято судом по справі.

28.На прохання відпочиваючих, що мають особистий автомобільний транспорт адміністрація оздоровчого санаторію, що знаходиться на березі Чорного моря, дозволила спорудити автомобільну стоянку в межах прибережної смуги моря. Державний інспектор з контролю за використанням і охороною земель, на підставі виявлення порушення земельного законодавства, зафіксував правопорушення та передав матеріали перевірки до прокуратури.

Вкажіть порядок та особливості використання земель оздоровчого призначення? Визначте права та обов’язки державного інспектора з контролю за використанням і охороною земель?

 

29.Сім’я, що проживає на Буковелі відповідно до чинного законодавства займається зеленим туризмом. Для забезпечення збільшення обсягу послуг голова сім’ї звернувся із заявою до райдержадміністрації щодо виділення земельної ділянки для створення пункту технічного обслуговування автомобілів громадян, яка розташована в межах земель рекреаційного призначення.

Який порядок надання земельних ділянок за рахунок земель рекреаційного призначення?

 

30.Директор санаторію “Здравниця” своїм розпорядженням дозволив будівництво житлових приміщень працівникам санаторію, які пропрацювали в санаторії більше 15 років. При проведенні перевірки дотримання земельного законодавства районною прокуратурою цей факт був визнаний незаконним.

Директор санаторію звернувся в юридичну консультацію з питанням щодо правомірності своїх дій.

Зробіть висновок.


– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Земельне право

Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ.. ННІ права та безпеки.. Кафедра трудового та аграрного права..

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Практична частина

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Дніпропетровськ – 2012
  Робоча програма навчальної дисципліни «Земельне право» для студентів 3 курсу юридичного факультету ННІ Права та безпеки денної форми навчання, напряму підготовки 6.030401 «Прав

Земельні правовідносини
Стислий зміст теми.Поняття земельних правовідносин в Україні. Види земельних правовідносин в Україні. Особливості земельних правовідносин в Україні. Суб’єкти земельних пра

Джерела земельного права
Стислий зміст теми.Правове забезпечення земельної реформи. Загальна характеристика земельного законодавства на су­часному етапі розвитку. Поняття та особливості джерел зем

Право власності на землю
Стислий зміст теми. Конституційні засади права власності на землю в Україні. Поняття права власності на землю. Зміст права власності на землю. Особливості права володіння землею. О

Обмеження і обтяження прав на землю
Стислий зміст теми.Поняття обмежень прав на землю. Поняття обтяжень прав на землю. Загальна характеристика обмежень прав на землю. Класифікація обмежень прав на землю. Загальна хар

Гарантії прав на землю
Стислий зміст теми.Поняття гарантій прав на землю. Нормативно-правові гарантії прав на землю. Процесуально-правові гарантії прав на землю. Способи захисту прав на землі та їх реалі

Управління у галузі використання та охорони земель
Стислий зміст теми.Поняття та зміст управління в галузі використання та охорони земель. Система органів управління в галузі використання та охорони земель. Функції управлі

Юридична відповідальність за порушення земельного законодавства
Стислий зміст теми.Загальна характеристика юридичної відповідальності в земельному праві України. Види юридичної відповідальності за земельні правопорушення. Правові підстави юриди

Правовий режим земель сільськогосподарського призначення
Стислий зміст теми.Поняття земель сільськогосподарського призначення. Склад земель сільськогосподарського призначення. Особливості правового режиму земель сільськогосподарського пр

Правовий режим земель населених пунктів
Стислий зміст теми.Поняття земель населених пунктів. Склад земель населених пунктів. Особливості правового режиму земель у межах населених пунктів. Поняття і склад земель житлової

Правове регулювання використання та охорони земель лісогосподарського призначення
Стислий зміст теми. Поняття земель лісогосподарського призначення. Співвідношення понять «лісова ділянка» та «земельні ділянки лісогосподарського призначення. Склад земель лісогосп

Правове регулювання використання та охорони земель водного фонду
Стислий зміст теми.Поняття земель водного фонду. Склад земель водного фонду. Особливості правового режиму земель, зайнятих водними об’єктами. Правовий режим прибережних захисних см

Правовий режим земель природно-заповідного фонду й іншого природоохоронного призначення
Стислий зміст теми.Поняття земель природно-заповідного фонду й іншого природоохоронного призначення. Склад земель природно-заповідного фонду й іншого природоохоронного призначення.

Правовий режим земель оздоровчого та рекреаційного призначення
Стислий зміст теми.Поняття земель оздоровчого призначення. Склад земель оздоровчого призначення. Особливості правового режиму земель оздоровчого призначення. Порядок оголошення міс

Правовий режим земель історико-культурного призначення
Стислий зміст теми.Поняття земель історико-культурного призначення. Склад земель історико-культурного призначення. Особливості правового режиму земель історико-культурного призначе

Правове регулювання використання та охорони земель промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення
Стислий зміст теми.Поняття земель промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення. Загальні риси правового режиму земель промисловості, транспорту, зв

Семінарське заняття – 2 години
План: 1. Поняття та зміст управління в галузі використання та охорони земель 2. Система органів управління в галузі використання та охорони земель 3. Пла

Семінарське заняття – 2 години
План: 1. Поняття та склад земель сільськогосподарського призначення. 2. Особливості правового режиму земель сільськогосподарського призначення. 3. Суб’єк

Семінарське заняття – 2 години
План: 1. Поняття та склад земель населених пунктів. 2. Особливості правового режиму земель у межах населених пунктів. 3. Особливості права власності на з

Семінарське заняття – 2 години
План: 1. Поняття та склад земель лісогосподарського призначення. 2. Особливості правового режиму земель лісогосподарського призначення 3. Право власності

Семінарське заняття – 2 години
План: 1. Поняття та склад земель природно-заповідного фонду. 2. Особливості правового режиму земель природно-заповідного фонду. 3. Порядок оголошення тер

Семінарське заняття – 2 години
План: 1. Поняття та склад земель історико-культурного призначення. 2. Особливості правового режиму земель історико-культурного призначення. 3. Право влас

Семінарське заняття – 2 години
План: 1. Поняття земель промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення. 2. Загальні риси правового режиму земель промисловості, тра

Джерела земельного права
Питання для самостійного вивчення: 1. Проблеми і шляхи вдосконалення земельного законодавства. 2. Конституція і закони – основа земельного права. 3. Хара

Гарантії права власності на землю
1. Питання для самостійного вивчення: 2. Захист прав на землю в адміністративному порядку. 3. Гарантії права власності на земельну ділянку 4.Спеціальні с

Шкала оцінювання: національна та ECTS
Сума балів за всі види навчальної діяльності ОцінкаECTS Оцінка за національною шкалою для екзамену, курсової роботи, прак

Теоретична частина
1. Поняття земельного права. 2. Предмет земельного права. 3. Методи регулювання земельно-правових відносин. 4. Принципи земельного права. 5. Поняття та особливос

Інтернет-ресурси
  1. http://iportal.rada.gov.ua/ - Офіційний портал Верховної Ради України 2. http://www.president.gov.ua/ - Офіційне представництво Президента України 3. http://www

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги