рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Методичні рекомендації до виконання індивідуальних завдань

Методичні рекомендації до виконання індивідуальних завдань - раздел Философия, Безпека життєдіяльності   Методологія Процесу Навчання Та, Відповідно, Оцінювання Знань...

 

Методологія процесу навчання та, відповідно, оцінювання знань студентів в КМСОНП полягає в його переорієнтації із лекційно-інформативної на індивідуально-диференційовану, особистісно-орієнтовану форму та на організацію самоосвіти студента.

У структурі навчального навантаження студента за системою ECTS індивідуальна робота розглядається також як один з основних компонентів навчальної діяльності і повинна займати значну частину його навчального навантаження.

Індивідуальна робота студента є формою організації навчального процесу, яка передбачає створення умов для як найповнішої реалізації творчих можливостей студентів через індивідуально-спрямований розвиток їхніх здібностей, науково-дослідну роботу і творчу діяльність.

Важливою формою організації навчання є індивідуальні завдання. Вони мають на меті поглиблення, узагальнення та закріплення знань, які студенти отримують у процесі навчання, а також застосування цих знань на практиці (роз­рахунково-графічні, розрахункові, аналітичні, контрольні роботи, у т. ч. - курсові роботи чи проекти).

Індивідуальні завдання виконують студенти самостійно під керівництвом викладачів.

Індивідуальне навчально-дослідне завдання –вид індивідуального завдання навчального, навчально-дослідного чи проектно-конструкторського характеру, що виконується на основі самостійного вивчення частини програмового матеріалу або його систематизації та узагальнення, для практичного застосування. ІНДЗ – є завершеною теоретичною або практичною роботою, може охоплювати одну, декілька тем або зміст навчального курсу в цілому.

ІНДЗ – це окремий обов’язковий змістовий модуль, який виконується самостійно й оцінюється як частка навчального курсу з урахуванням у загальній оцінці за курс.

ІНДЗ містить елемент пошукової, частково науково-дослідної роботи і виступає чинником залучення студента до науково-дослідної діяльності, яка може бути продовжена в результаті виконання курсової, дипломної, магістерської роботи, підготовку наукових доповідей, написання наукових статей тощо.

Зміст, структура, порядок подання та захисту ІНДЗ, критерії оцінювання розробляються викладачем і доводяться до відома студентів до початку його виконання.

До індивідуальної роботи відносяться творчі й індивідуальні навчально-дослідні завдання:

- виконання розрахунково-аналітичних робіт;

- дослідження практичних ситуацій;

- підготовка реферативних матеріалів на актуальні теми з елементами наукового дослідження та його презентація;

- власних досліджень до олімпіад, конференцій;

- складання і розв’язання задач;

- розробка моделей, явищ і процесів;

- розробка і розв’язання тестових завдань;

- порівняльна характеристика вивчених явищ, процесів тощо;

- написання наукових статей, розробка сценаріїв, літературні переклади;

- виконання в індивідуальному порядку вправ різного рівня складності;

- анотація прочитаної літератури з елементами науково-дослідної роботи;

- пошук у комп’ютерних мережах додаткового навчального матеріалу до запропонованих викладачем тем;

- збір інформації та ознайомлення із зарубіжним досвідом, що стосується певної навчальної проблеми.

Індивідуальні завдання (реферати, розрахункові, графічні, розрахунково-графічні роботи, контрольні роботи, аналіз практичних, проблемних ситуацій, проекти, підготовка результатів власних дослі­джень до виступу на конференції, участь в олімпіадах, робота з кейсами тощо) сприяють більш поглибленому вивченню студентом теоретичного матеріалу, формуванню вмінь використати знання для вирішення відповідних практичних завдань.

Кожен студент вибирає одне індивідуальне практичне завдання (індивідуальну модульну роботу) із списку, запропонованого викладачем. Тема модульної роботи охоплює важливу проблему начальної дисципліни, яку студент повинен розв’язати.

Студент повинен чітко з’ясувати зміст тієї чи іншої теоретичної проблеми. Слід звертати увагу на наукові та правові терміни і формулювання, наведені у темі: це має важливе значення для правильного розуміння теми.

Студент має опрацювати доступну йому літературу, матеріали Інтернету щодо обраної теми, але особливо важливо: опрацювати відповідний нормативно-правовий матеріал. Поширена помилка студентів: написання робіт тільки на підставі наукової літератури. Хоча при цьому робляться посилання на нормативно-правові акти, студент сам цих актів не опрацював. Такі роботи одразу виявляються викладачем при перевірці: не враховуються зміни у законодавстві, наявні суперечності з законодавством тощо. Результат такої роботи – незарахування змістового модулю. Тому більш ефективних результатів досягають ті студенти, які самостійно опрацьовують науковий та нормативний матеріал і на підставі цього готують свої власні висновки щодо теми роботи.

На підставі проведеного дослідження наукової літератури і нормативно-правової бази, студентові належить запропонувати власне бачення розв’язання проблеми. Не будуть зараховані ті роботи, які не мають посилань на відповідний нормативний матеріал: кожне твердження у роботі має бути підкріпленим посиланням на відповідне джерело. Застосування матеріалів практики, статистичних даних, ілюстрацій, графіків, схем, таблиць тощо буде впливати на підвищення оцінки роботи, але не є обов’язковим для модульних робіт.

Оцінювання ІНДЗ здійснюється в межах 10 % від загальної кількості балів. Таким чином максимальна оцінка за кожне індивідуальне практичне завдання – 10 балів. У разі допущення студентом помилок, неналежного опрацювання законодавства тощо, робота може бути або не зарахована, або здобути меншу кількість балів. Оцінка за ІНДЗ виставляється на заключному занятті (практичному, семінарському тощо) з курсу на основі попереднього ознайомлення викладача зі змістом ІНДЗ. Можливий захист завдання шляхом усного звіту студента про виконану роботу (до 5 хв.).

Оцінка за ІНДЗ є обов'язковим компонентом іспитової оцінки (диференційованого заліку, заліку) і враховується при виведенні підсумкової оцінки з навчального курсу.

Терміни видачі, виконання і захисту індивідуальних завдань визначаються викладачем, який веде викладання дисципліни. ІНДЗ подається викладачу, який проводить семінарські, лабораторні та практичні заняття з даної дисципліни, не пізніше ніж за 2 тижні до семестрового контролю. Індивідуальні завдання виконуються студентами самостійно із забезпеченням необхідних консультацій з окремих питань з боку викладача. Допускаються випадки виконання комплексної тематики (проекту) кількома студентами.

Особливим видом індивідуальних завдань є виконання проектів (методичних, бібліографічних, аналітичних).

Загальні вимоги. Індивідуальна робота виконується українською мовою у вигляді друкованого або електронного документу (на електронну адресу викладача). Загальний обсяг не повинен бути меншим за 15 сторінок формату А4. Робота виконується у строки, що визначаються викладачем, але не пізніше строків зарахування відповідних змістових модулів навчальної дисципліни. Теми (завдання) індивідуальних робіт не можуть повторюватися у межах одного навчального курсу: два чи більше студентів не можуть виконувати одне й те саме індивідуальне завдання.

Структура індивідуальної роботи: (наукової статті) згідно з вимогами ВАК України:

Постановка проблеми – викривається сучасний стан та завдання що видвинуті перед науковцями, з оглядом літературних джерел з останніми доробками провідних вітчизняних та закордонних вчених, визначаються невирішені питання.

Ціль – визначається головна ціль, яка вирішується в науковому дослідженні.

Виклад основного матеріалу – в чіткій, логічній послідовності викладається основний матеріал проведеного дослідження, з викладом основних наукових результатів, теоретико–методологічних положень та отриманих висновків. Матеріал супроводжується ілюстративним матеріалом : таблиці нумеруються та підписуються зверху (з вирівнюванням по центру); рисунки нумеруються та підписуються знизу (з вирівнюванням по центру).

Нумерація ілюстративного матеріалу – наскрізна.

Висновки - для індивідуальних наукових робіт : наводяться основні результати наукової роботи, з визначенням проблемних запитань для подальшого дослідження.

Список використаних джерел: перелік використаного нормативного матеріалу, наукової літератури, сторінок Інтернет, матеріалів статистичної звітності та інших джерел.

При посиланні на правові джерела належить повністю наводити їх реквізити відповідно до зразків, що наводяться у цій програмі (див. Перелік рекомендованої літератури).

Роботі передує анотація до 5-7 строк українською, російською та англійською мовами.

Тематичні напрями, щодо написання наукових статей:

1. Техногенні загрози та заходи щодо їх усунення та мінімізації.

2. Аналіз стану техногенних загроз в Донецькій області (Україні).

3. Аналіз реалізації техногенних загроз та прогноз їх розвитку.

4. Комплекс заходів щодо запобігання НС техногенного характеру.

5. Комплекс заходів щодо запобігання НС природного характеру.

6. Аналіз стану соціальних загроз в Донецькій області (Україні).

7. Комплекс заходів щодо запобігання НС соціального характеру.

8. Основні показники рівнів небезпеки України (Донецької області).

9. Етапи системи управління ризиком.

10. Визначення межі припустимості екологічного ризику.

 

Індивідуальне навчальне заняття -форма організації навчання під керівництвом викладача, яка має на меті поглиблення, узагальнення та закріплення знань, які студенти набувають у процесі навчання, а також для розкриття індивідуальних творчих здібностей, у т.ч. і до науково-дослідної роботи. Індивідуальні заняття проводяться за окремим графіком з урахуванням індивідуального навчального плану студента і можуть охоплювати частину або повний обсяг занять з однієї або декількох навчальних дисциплін.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Безпека життєдіяльності

Наказ Міністерства освіти і науки... молоді та спорту України... березня року Форма Н...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Методичні рекомендації до виконання індивідуальних завдань

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Тема 1. Категорійно-понятійний апарат з безпеки життєдіяльності, таксономія небезпек
  БЖД як категорія. Основні поняття та визначення БЖД: безпека, небезпека, життя, діяльність, життєдіяльність. Основні принципи забезпечення життєдіяльності. Небезпека.. Визн

Тема 4. Природні загрози та характер їхніх проявів і дії на людей, тварин, рослин, об’єкти економіки
Характеристика небезпечних геологічних процесів і явищ: землетрус, карст, осідання ґрунтів над гірничими виробками, зсув, обвал, ерозія ґрунту. Вражаючі фактори, що ними формуються, характер їхніх

Тема 5. Техногенні небезпеки та їхні наслідки
  Техногенні небезпеки та їх вражаючі фактори за генезисом і механізмом впливу. Класифікація, номенклатура і одиниці виміру вражаючих факторів фізичної та хімічної дії джерел техноген

Тема 6. Соціально-політичні небезпеки, їхні види та характеристики. Соціальні та психологічні фактори ризику. Поведінкові реакції населення у НС.
  Глобальні проблеми людства: глобальна біосферна криза, екологічна криза, ресурсна криза, мирне співіснування, припинення гонки озброєння та відвернення ядерної війни, охорона навкол

Тема 7. Менеджмент безпеки, правове забезпечення та організаційно-функціональна структура захисту населення та АТО у НС
  Правові норми, що регламентують організаційну структуру органів управління безпекою та захистом у НС, процеси її функціонування і розвитку, регламентацію режимів запобігання і лікві

Тема 8. Управління силами та засобами ОГ під час НС
Управління та нагляд за БЖД. Принципи забезпечення безпеки життєдіяльності. Порядок надання населенню інформації про наявність загрози або виникнення НС, правил поведінки та способів дій в цих умов

Плани проведення семінарських занять з кожної теми
  Семінарське заняття з дисципліни передбачає такі форми роботи студентів: 1. Усна відповідь на одне з питань семінару. 2. Письмова робота (самостійна, контрольна) з

Тема 1.1. Категорійно-понятійний апарат з безпеки життєдіяльності, таксономія небезпек
  Перш за все необхідно визначитись з самим визначенням БЖД та розглянути, які питання вирішує БЖД як наукова категорія. Основні поняття та визначення БЖД: безпека, небезпека, надзвич

Тема 1.2-1.3. Людина як елемент системи «Людина – життєве середовище
  Розпочинати вивчення модулю необхідно з загального знайомства з людиною та розглянути питання - Людина як складна біологічна система. Структурно-функціональна організація людини. Лю

Тема 1.4. Застосування ризик орієнтованого підходу для побудови імовірнісних структурно-логічних моделей виникнення та розвитку НС
  Спочатку треба розкрити саме поняття ризику, яке використовується для оцінки небезпеки. Ризик, як фактор потенційної небезпеки. Загальний аналіз ризику і проблем безпеки складних си

Тема 2.5. Природні загрози та характер їхніх проявів і дії на людей, тварин, рослин, об’єкти економіки
  Перш ніж розглядати небезпеки необхідно познайомитись з природними, техногенними та екологічними особливостями нашого регіону, а потім перейти до класифікації причин виникнення надз

Тема 2.6. Техногенні небезпеки та їхні наслідки
  З метою впорядкування свого добробуту та захисту від природних негаразд людина намагається підкорити та перетворити на свій «смак» природу., приборкати окремі природні явища, або за

Тема 2.7. Соціально-політичні небезпеки, їхні види та характеристики.
Глобальні проблеми людства: глобальна біосферна криза, екологічна криза, ресурсна криза, мирне співіснування, припинення гонки озброєння та відвернення ядерної війни, охорона навколишнього природно

Тема 2.8. Менеджмент безпеки, правове забезпечення та організаційно-функціональна структура захисту населення та АТО у НС
  Перш за все необхідно з’ясувати, що становить правову основу БЖД в Україні. Правовою основою безпеки життєдіяльності є Конституція України, Законодавство України про охорону здоров’

Тема 2.9. Управління силами та засобами ОГ під час НС
Управління та нагляд за БЖД. Принципи забезпечення безпеки життєдіяльності. Порядок надання населенню інформації про наявність загрози або виникнення НС, правил поведінки та способів дій в цих умов

Шкала оцінювання: національна та ECTS
  Кількість балів за шкалою ДонДУУ ОцінкаECTS Оцінка за національною шкалою для екзамену, курсового проек

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги