рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Товарні знаки поділяють на художні, словесні, об’ємні та інші позначення або їх комбінації.

Товарні знаки поділяють на художні, словесні, об’ємні та інші позначення або їх комбінації. - раздел Философия, КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ за вимогами кредитно-модульної системи ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ 1. Художні (Зображувальні) Товарні Знаки Можуть Мати Вигляд:...

1. Художні (зображувальні) товарні знаки можуть мати вигляд:

конкретних зображень (тварин, птахів, людей, неживих предметів);

символів (коло — символ сонця, трикутник — гори та інші абстрактні зображення, наприклад, лінії, фігури тощо);

композицій орнаментального характеру;

шрифтових одиниць та цифр у художній особистій трансформації (стандартні шрифтові одиниці та цифри не охороняються як товарні знаки);

різних композицій перерахованих вище елементів.

Розробляючи художні товарні знаки, автори здебільшого використовують характеристики товару, підприємства або послуг, для яких створюється знак, і виражають їх по змозі зображенням чого-небудь типового або конкретного

Художні товарні знаки

Словесний товарний знак

2. Словесні товарні знаки - це слова або сукупність букв, які мають словесний характер.

Словесні знаки зазвичай мають велику відмітну силу і, порівняно з художніми, краще запам’ятовуються і відтворюються. Словесний знак краще пов’язувати з фірмовою назвою підприємства, створюючи серії товарних знаків для одного підприємства. Словесні товарні знаки умовно можна розділити на дві основні групи: знаки у вигляді звичайних, загальновживаних слів і знаки у вигляді слів, утворених штучно.

Словесним товарним знаком може бути існуюче або новостворене слово чи словосполучення, наприклад:

ІСНУЮЧІ СЛОВА:

- "Triumph" - для автомобілів, "Apple"-для комп'ютерів.

ШТУЧНОСТВОРЕНІ, фантазійний СЛОВА:

- "Coca-cola", "Kodak", "Киришки", "компашка"

3. Об’ємні товарні знаки - являють собою зображення в трьох вимірах. Об’ємним товарним знаком визнається також форма виробу, яка не пов’язана з певним його функціональним призначенням і дає змогу виділити вироби конкретного підприємства серед подібних до них товарів.

Найбільш поширений вид об’ємних товарних знаків — упаковка, яка відповідає характеру продукту, стилю підприємства, а також виконує рекламні функції

Coca-ColaUnited Distillers & Vintners (UDV)

4. Комбіновані товарні знаки - це комбінація художніх, словесних та об’ємних товарних знаків, переважно у словесно-художній композиції.

Щоб бути одним єдиним цілим, словесна і графічна частини комбінованого знаку повинні бути взаємопов’язані композиційно. Товарний знак може бути зареєстрований у будь-якому кольорі чи кольоровому поєднанні. Колірна гама (кольору, які в сполученні з формою товарного знака створюють певний, що запам’ятовується образ) Звичайно 1-3 кольори.

Фірмовий шрифт (для оформлення друкованої продукції може бути обрані певний шрифт або комбінація шрифтів, не більше двох.

Модульна система верстки (певне компонування всіх елементів стилю з використанням модульної сітки, золотого перетину, геометричної прогресії й тд.)

На кожен колір або кольорове поєднання подається окрема заявка, яка повинна стосуватися одного товарного знака. Прикладом комбінованого товарного знака може бути логотип, етикетка випускається:

5. Інші об’єкти товарних знаків - звукові, світлові, світлозвукові та інші позначення. В якості звукових товарних знаків реєструються, як правило, позивні різних радіостанцій, радіопрограм, мелодії і заставки популярних телепередач.

(RU 251933, ОАО "Вимм-Билль-Данн Продукты Питания")

Фірма "Харлей Давідсон" зареєструвала в якості товарного знака специфічний і властивий тільки цій фірмі звук мотора мотоцикла, спроби наслідувати якому робили багато фірм конкуренти, що виробляють мотоцикли.

Слоган (коротка фраза, девіз фірми або товару) так, наприклад, слоган газети "The New York Times", який звучить як: "Всі новини гідні надрукування"

слоган компанії "TOYOTA" - "Керуй мрією";

слоган "LG" Flatron ™ - "Freedom of mind";

слоган "LG" - "Life's good".

Символ фірми, емблема (певний персонаж або образ, закріплений за фірмою й выражающий суттю її діяльності) Образотворчі позначення - (зображення живих істот, предметів, природних та інших об'єктів, а також фігури будь-яких форм, композиції ліній, плям, фігур на площині)

Як образотворчих товарних знаків можна навести такі приклади:

Носії фірмового стилю: фірмовий бланк, конверт, візитна картка, папка, прайс-аркуш.

Сутність фірмового найменування витікає з самої назви цього об'єкту. Але, на відміну від попередніх об'єктів, поки що не існує закону, який би охороняв права на нього.

За своєю суттністю фірмове найменування є назвою підприємства, котре дозволяє відрізняти одне підприємство від іншого. Право на фірмове найменування виникає в момент створення підприємства і належить тільки підприємству.

На відміну від права на фірмове найменування, право на товарний знак (торгову марку):

1) виникає в силу реєстрації товарного знака (торгової марки) в Патентному відомстві конкретної країни;

2) відчужуване (воно може бути передано за ліцензійним договором повністю або частково);

3) для підтримки права на товарний знак (торгову марку) необхідно маркувати під цим знаком продукцію та періодично раз на 10 років сплачувати фіксоване мито. В той же час для підтримання права на фірмове найменування подібні вимоги відсутні;

4) право на товарний знак (торгову марку) з часом може бути втрачено, якщо невикористовувати зареєстрований знак протягом трьох років. В той же час право на фірмове найменування може бути втрачено лише в момент ліквідації підприємства.

З одного боку, право на товарний знак (торгову марку) захищає всі товари і послуги, на які була отримана охорона після реєстрації в Патентному відомстві. А з іншого боку, право на фірмове найменування захищає від ділової активності конкурентів та може для них служити відмовою (п.3 ст.6 Закону України про охорону прав на товарний знак (торгову марку) при бажанні зареєструвати фірмове найменування іншого підприємства в якості свого товарного знака (торгової марки).

Отже, фірмове найменування є назвою підприємства, котре дозволяє відрізняти одне підприємство від іншого, а додаткова реєстрація фірмового найменування у якості товарного знаку збільшує обсяг охорони та захисту від недобросовістних дій інших осіб.

Виходячи з вищенаведеного деякі фірми при реєстрації товарного знака (торгову марку) використовують словесне позначення (логотип) свого фірмового найменування.

Географічне зазначення - це назва географічного місця, яке вживається для позначення товару, що походить із цього географічного місця та має певні якості, репутацію або інші характеристики, в основному зумовлені характерними для даного географічного місця природними умовами чи людським фактором або поєднанням цих природних умов і людського фактора.

Правові засади охорони прав на зазначення походження товарів (географічні зазначення) визначаються спеціальним Законом України "Про охорону прав на зазначення походження товарів" (далі – Закон).

Відповідно до статті 1 Закону зазначення походження товару позначається термінами "просте зазначення походження товару" та "кваліфіковане зазначення походження товару".

Просте зазначення походження товару – будь-яке словесне чи зображувальне позначення, яке прямо або опосередковано вказує на географічне місце походження товару. Просте зазначення походження товару не підлягає реєстрації.

Кваліфіковане зазначення походження товару у свою чергу позначається термінами "назва місця походження товару" та "географічне зазначення походження товару".

Назва місця походження товару – назва географічного місця, яка вживається як позначення в назві товару, що походить із зазначеного географічного місця та має особливі властивості, виключно або головним чином зумовлені характерними для цього географічного місця природними умовами або поєднанням цих природних умов з характерним для цього географічного місця людським фактором.

Географічне зазначення походження товару – назва географічного місця, яка вживається як позначення в назві товару, що походить з цього географічного місця та має певні якості, репутацію або інші характеристики, в основному зумовлені характерними для цього географічного місця природними умовами чи людським фактором або поєднанням цих природних умов і людського фактора.

Правова охорона надається кваліфікованому зазначенню походження товару, яке вказує на конкретне географічне місце, з якого походить товар, відповідає умовам надання правової охорони відповідно до статті 7 Закону та на яке не поширюються встановлені статтею 8 Закону підстави для відмови в наданні правової охорони.

 

 

Підкреслимо, що термін «доменне ім’я» має чітке визначення у Законі України №3689-ХІІ «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг»: доменне ім'я - ім'я, що використовується для адресації комп'ютерів і ресурсів в Інтернеті.

Кожен комп'ютер, підключений до мережі, має унікальну IP-адресу, за якою відбувається пошук і взаємодія комп'ютерів в мережі.

Також вказаний закон у ст.16 визначив, що використанням знака для товарів і послуг (ТМ) визнається «застосування його в мережі Інтернет, у тому числі в доменних іменах». Також цей закон вказує, що ТМ визнається використаною, якщо його застосовано у формі зареєстрованого знака для товарів і послуг (ТМ), а також у формі, що відрізняється від зареєстрованої ТМ лише окремими елементами, якщо це не змінює в цілому відмітності ТМ.

Відповідно до п. 2.1. діючих станом на 01.01.2004 Правил домену . UA (далі Правила) – «доменні імена в публічному домені можуть бути делеговані як публічні або як приватні».

Вказані Правила зазначають, що в домені . UA можуть бути делеговані публічні домени другого рівня. Доменне ім’я публічного домену має обиратись у такий спосіб, щоб його компонент другого рівня мав розрізняльну здатність, при цьому не даючи ознак що то за розрізняльність, та був представлений символами з числа літер латинського алфавіту, цифр та знака „-”.

Згідно Правил домену . UA, в процесі делегування доменного імені в публічному домені беруть участь: реєстрант; реєстратор; адміністратор (ТОВ «Хостмастер»).

Щодо публічного доменного імені Правил вказують, що компонент другого рівня доменного імені публічного домену має бути:

• загальновживаним позначенням певного виду товарів, послуг чи явищ, або певного виду людської діяльності;

• іншого роду загальновживаним терміном чи позначенням з числа таких, які не можуть одержати правову охорону згідно Ст.6 п.2 Закону №3689-ХІІ

• являти собою латинську транслітерацію терміна або позначення, записаного українською або російською мовою.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ за вимогами кредитно-модульної системи ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ

КІРОВОГРАДСЬКА ЛЬОТНА АКАДЕМІЯ... НАЦІОНАЛЬНОГО АВІАЦІЙНОГО УНІВЕРСИТЕТУ... Факультет менеджменту та організаційно технічного забезпечення польотів...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Товарні знаки поділяють на художні, словесні, об’ємні та інші позначення або їх комбінації.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Теми лекційних занять
№ з/п Назва теми Кількість годин Модуль 1 Змістовий модуль 1. Система інтелектуальної власност

Система законодавства України про охорону інтелектуальної власності
    Рисунок. 1.2

Система законодавства України про охорону інтелектуальної власності
    Рисунок. 1.2

Підвищення аеродинамічного якості і несучих властивостей літака за рахунок удосконалення його крила
Закінцівки крила літального апарату і генератор вихору для неї Автор: Шведов Володимир Тарасович Винахід відноситься до галузі авіації. Закінцівки крила літального апарат

Товарні знаки поділяють на художні, словесні, об’ємні та інші позначення або їх комбінації.
1. Художні (зображувальні) товарні знаки можуть мати вигляд: • конкретних зображень (тварин, птахів, людей, неживих предметів); • символів (коло — симво

До суб’єктів суміжних прав належать виконавці, виробники фонограм і відеограм та організації ефірного мовлення.
Виконавець є власником суміжних прав у тому випадку , якщо: а) виконавець є громадянином України; б) виконання вперше мало місце на території України; в)

Правила оформлення патенту
Автор (будь-яка фізична особа), творчою працею якого створено цей винахід чи промисловий зразок, а також законний спадкоємець автора чи інша фізична або юридична особа, яка одержала від автора чи й

Особливості правової охорони нетрадиційних результатів інтелектуальної власності
Права на сорти рослин охороняються Законом України "Про охорону прав на сорти рослин" (2001 р.). Охоронним документом, що закріплює права суб'єктів права на сорт росли

Права власників суміжних прав
Права виконавця: Особисті немайнові права. Виконавцю належать такі особисті немайнові права: - право на визнання виконавцем свого виконання; - пра

Питання до експрес-контролю з теми 2
1.Що відносять до об’єктів промислової власності? 2.Яка правова охорона об’єктів промислової власності? 3.Хто може бути власнико

Міжнародна система інтелектуальної власності
Основою міжнародної системи інтелектуальної власності на сьогодні є 22 угоди, 14 з яких регулюють правовідносини у сфері промислової власності, а вісім від­носяться до авторського права і суміжних

Міжнародне патентування винаходів та корисних моделей
Існує можливість підвищити рівень захисту своєї ідеї, отримавши патенти на винахід або корисну модель в різних країнах світу, зокрема в основних країнах виробництва і збуту продукції. Для

Міжнародну та Національну.
Міжнародна фаза патентування включає в себе: - Подачу міжнародної заявки, де зазначено країни, які цікавлять заявника. Однією з основних переваг подачі РСТ-заявки при патентуванні

Патентування через Європейське патентне відомство
Ідея створення Європейської патентної організації була реалізована в 1977 р. в Мюнхені, коли набула чинності конвенція про видачу європейських патентів (Європейська патентна конвенція 1973 р.).

Поняття захисту прав інтелектуальної власності. Відмінності захисту прав від охорони прав
Захист майнових і особистих немайнових прав авторів, виконавців, виробників фонограм і організацій мовлення здійснюється нормами різних галузей права - кримінального, адміністративного, цивільного.

Захист прав інтелектуальної власності в рамках угоди TRIPS
  Угода TRIPS є однією з найважливіших угод Світової організації торгівлі (СОТ). Ця угода визнана світовим співтовариством як правовий документ, що охоплює питання, пов'язані з охорон

Адміністративно-правовий спосіб захисту прав
Адміністративний cnoci6 полягає в розгляді та вирішенні суперечки органом державного управління. Процедура розгляду набагато простіша, ніж у цивільному судочинстві. Правовою

Цивільно-правовий спосіб захисту прав
Суперечки, що пов'язані з порушенням прав інтелектуальної власності, підвідомчі судам загальної юрисдикції і вищому господарському суду. Якщо хоча б однією зі сторін у суперечці є фізична особа, то

Кримінальна відповідальність за порушення прав
Поряд з нормами цивільно-правового захисту прав на ОІВ, чинним законодавством передбачена також і кримінальна відповідальність. Кримінальна відповідальність на­ступає тільки

Майнові права на винахід, корисну модель, промисловий зразок
  Патент - це юридично-технічний документ, виданий уповноваженим компетентним державним органом, за допомогою якого держава засвідчує виключне право власника на створений ним о

Дострокове припинення чинності прав на винахід, корисну модель, промисловий зразок та визнання їх недійсними
  Відповідно до ст. 466 ЦК чинність майнових прав на винахід, корисну модель, промисловий зразок може бути припинено достроково за ініціативи особи, якій вони належать, якщо це не суп

Поняття розпорядження майновими правами інтелектуальної власності. Види договорів про розпорядження майновими правами інтелектуальної власності
  Передача патентних прав може здійснюватися в різних юридичних формах, проте найбільше практичне значення мають їх відчуження і видача ліцензій на використання винаходів, корисних мо

Передача майнових прав
Використання творів пов'язане із проблемою пошуку балансу між інтересами автора, публіки й користувача. Автори створюють твори й вимагають визнання своїх прав на них, широка публіка бажає мати можл

Передання прав на ОПІВ за договором лізингу
Відносно новою формою комерціалізації прав на об'єкти інтелектуальної власності є лізинг. За договором лізингу передається різне технологічне обладнання, верстати, прилади т

Методи оцінювання
  4.1. Контроль успішності та якості навчання здійснюється за допомогою рейтингової системи оцінювання, яка передбачає наступні контрольні заходи: - поточний

Шкала оцінювання: національна та ECTS
  Сума балів за всі види навчальної діяльності ОцінкаECTS Оцінка за національною шкалою для екзамену, курсо

Методичне забезпечення
6.1. Інтелектуальна власність (ІВ) у 3-х частинах. Частина 1. Комплекс навчально-методичного забезпечення дисципліни (за вимогами кредитно-модульної системи)/Розробник: Коваленко Н.О. – КЛА НАУ, 20

Загальнодержавні нормативно-правові акти
1. Конституція України від 28 червня 1996 року № 254к/96-ВР // Відомості Верховної Ради України. – 1996 р. – № 30. – Ст. 141.. 2. Договір про патентне право (PLT) від 1 червня 2000 року. М

Статті у фахових наукових виданнях
39. Блага І. Обмеження права власності (з історії проблеми) // Право України. — 2000. — № 1. — С. 121–124. 40. Бошицкий Ю.Л. Перспективы развития патентного законодательства в Украине (ста

Перелік контрольних питань
1. Що таке інтелектуальна власність? Дайте визначення. 2. Назвіть складові матеріального права на об'єкти права інтелектуальної власності. 3. У чому полягає відміна права власност

ДОДАТКИ
Додаток А   Додаток 1 до пункту 5.1 Правил складання і подання заявки на винахід та заявки на корисну модель, затверджених наказом Міністер

Приклади фірмових знаків, ТМ у авіації
 

Река разноцветных птиц от Cato Partners
В Cato Partners , в рамках стратегического репозиционирования Уругвайской национальной авиакомпании Pluna, разработали новую идентичность с целью укрепления национального духа авиакомпании.

Bell патентует проект нового конвертоплана
  Всемирная организация интеллектуальной собственности (WIPO), недавно опубликовала детали заявки Bell Helicopter на получение патента на проект конвертоплана с кормовой загрузкой и д

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги