рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

ТЕРМІНИ ТА ВИЗНАЧЕННЯ

ТЕРМІНИ ТА ВИЗНАЧЕННЯ - раздел Философия, КУРС ЛЕКЦІЙ з дисципліни ОСНОВИ РЕКОНСТРУКЦІЇ БУДІВЕЛЬ І СПОРУД Аварія - Пошкодження, Вихід Із Ладу, Руйнування, Що Сталося ...

Аварія - пошкодження, вихід із ладу, руйнування, що сталося з техногенних (конструктивних, виробничих, технологічних, експлуатаційних) або природних причин.

Безпека - відсутність неприпустимого ризику, пов’язаного з можливістю завдання будь-якої шкоди для життя, здоров’я та майна громадян, а також для навколишнього природного середовища.

Власник - будь-яка юридична та фізична особа, яка має законні права на дану власність або діє за її дорученням.

Діагностика будівлі (споруди) - процес встановлення технічного стану будівлі (споруди).

Діагностична процедура - прийом, за допомогою якого отримують інформацію про технічний стан об’єкта діагностики.

Дефект - відхилення якості, форми або фактичних розмірів елементів та конструкцій від вимог нормативно-технічної чи проектної документації, яке виникає при проектуванні, виготовленні, транспортуванні та монтажі.

Довговічність - властивість будівельного об’єкта тривалий час зберігати роботоспроможний стан при встановленій системі технічного обслуговування і прийнятому порядку проведення ремонтів.

Клас за капітальністю - відносний рівень капітальності для гідротехнічних та деяких інших видів споруд.

Надійність - властивість будівельного об’єкта виконувати задані функції протягом необхідного проміжку часу.

Обстеження - процес тримання якісних та кількісних показників експлуатаційної придатності будівлі (споруди), його частин та конструкцій шляхом візуального огляду, інструментальних вимірів в натурі та лабораторних визначень.

Обстеження попереднє - вид обстеження, за якого як основний метод визначення показників експлуатаційної придатності використовують аналіз технічної документації та зовнішній огляд будівлі (споруди) та його частин експертами. При візуальному обстеженні визначають, головним чином, якісні показники експлуатаційної придатності.

Обстеження детальне - вид обстеження, за якого, як основний метод визначення показників експлуатаційної придатності використовуються інструментальні тести конструкцій і матеріалів будівель (споруд).

Обстеження спеціальні - вид обстежень, за яких як основні методи визначення показників експлуатаційної придатності використовуються спеціальні вишукування, дослідження, натурні або модельні випробування і т.п.

Обстеження суцільне - вид обстеження, за якого обстеженню підлягають усі конструктивні елементи будівлі (споруди).

Обстеження вибіркові - вид обстеження, за якого обстеженню підлягають тільки окремі, найбільш зношені конструктивні елементи будівлі (споруди).

Обстеження планове - обстеження, яке виконується в строки, що заздалегідь визначені регламентом експлуатації будівлі (споруди).

Обстеження позачергове - обстеження, яке виконується як наслідок виникнення будь-яких різних порушень експлуатаційного регламенту.

Забезпеченість значення величин - для випадкових величин (коли несприятливим є перевищення будь-якого значення - вірогідність неперевищення цього значення, а для яких несприятливим є зниження - вірогідність незниження).

Пошкодження - відхилення від первісного рівня якості елементів та конструкцій, яке виникає під час експлуатації або аварії.

Граничний стан - стан, за якого конструкція, основа (будівлі) або споруда в цілому) перестають задовольняти задані експлуатаційні вимоги або вимоги при виконанні робіт (зведенні).

Розрахункова ситуація - комплекс умов, що ураховуються в розрахунках, який визначають розрахункові вимоги до конструкцій.

Ремонт - комплекс операцій по відновленню стану об’єкта та (або) збільшення його довговічності.

Технічний стан будівлі (споруди) - сукупність якісних та кількісних показників, що характеризують експлуатаційну придатність будівлі та його частин в порівнянні з їх гранично допустимими значеннями.

Технічне обслуговування - комплекс заходів щодо контролю та підтриманню роботоспроможного або справного стану, який полягає, як правило, в огляді, догляді та періодичному ремонті.

Рівень відповідальності будівель (споруд) - відносний рівень капітальності будівель (споруд) в залежності від їх відмов.

Експлуатація будівлі або споруди - використання будівлі (споруди) згідно з функціональним призначенням та проведенням необхідних заходів по збереженню стану конструкцій, при якому вони здатні виконувати задані функції з параметрами, що визначені вимогами технічної документації.

Експлуатація нормальна - експлуатація здійснюється (без обмежень) відповідно до передбачених в нормах або завданнях на проектування технологічних чи побутових умов.

ПОРЯДОК ВИЗНАЧЕННЯ ТЕРМІНІВ ПЕРШИХ ПЛАНОВИХ ОБСТЕЖЕНЬ ТА ПАСПОРТИЗАЦІЇ ТЕХНІЧНОГО СТАНУ БУДІВЕЛЬ (СПОРУД)

 

При визначенні термінів планових обстежень та паспортизації технічного стану будівель (споруд) рекомендується ураховувати такі основні фактори:

рівень безпеки будівель (споруд);

конструктивні особливості будівель (споруд) та характеристики їх основ;

наявність в конструкціях будівель (споруд) контрольно-вимірювальної апаратури;

досвід експлуатації аналогічних будівель (споруд).

Рівень безпеки будівель (споруд) оцінюється коефіцієнтом безпеки Кб, який є добутком трьох коефіцієнтів:

коефіцієнта надійності за призначенням -gп;

коефіцієнта, що характеризує екологічну небезпеку виробництва, яка може виникнути через відмову будівельних конструкцій будівель (споруд) - Кек;

коефіцієнта впливу агресивності виробничого середовища - Каг

Каг=gпек*Каг.

Коефіцієнт надійності за призначенням чисельно характеризує ступінь капітальності будівель (споруд). Він змінюється від 1,25 (найбільш капітальні споруди) до 0.8 (найменш капітальні, тимчасові будинки).

Коефіцієнт, що характеризує екологічну небезпеку виробництва, змінюється від 0,8 (дуже небезпечне виробництво) до 1 (безпечне виробництво).

Коефіцієнт впливу агресивності виробничого середовища ураховує ступінь агресивності середовища відносно до матеріалу конструкцій. Він змінюється від 0,7 (для сильно агресивного середовища) до 1.0 (для неагресивного середовища).

В залежності від класу відповідальності будівель (споруд), класу капітальності гідротехнічних споруд і відповідних їм коефіцієнтів надійності за призначенням всі будівлі (споруди) розподіляються на 8 груп відповідальності, кожна з яких має відповідний коефіцієнт надійності за призначенням, що використовується при розрахунках граничних станів. Групи будівель (споруд) за відповідальністю наведені в таблиці 1.

Таблиця 1.

Групи будівель (споруд) за відповідальністю

Група за відповідальністю будівель (споруд)   Клас відповідальності (капітальності) будівель (споруд) за СНиП   Коефіцієнт надійності за призначенням за СНиП або за ГОСТ 27751-88  
     
  Гідротехнічні споруди 1 класу   1,25  
    (за СНиП 2.06.01-86)      
  Гідротехнічні споруди ІІ класу (за СНиП 2,06.01-86) Будівлі (споруди) підвищеного рівня відповідальності за ГОСТ 27751-88, для яких gп= 1,2   1,20  
  Гідротехнічні споруди ІІІ класу (за СНиП 2.06.01-86). Будівлі (споруди) підвищеного рівня відповідальності за ГОСТ 27751-88, для яких gп = 1.15.   1,15  
  Гідротехнічні споруди ІУ класу (за СНиП 2.06.01-86). Будівлі споруди) підвищеного рівня відповідальності за ГОСТ 27751-88, для яких gп =1,10     1.10    
           
  Будівлі (споруди) підвищеного рівня відповідальності за ГОСТ 27751-88, для яких gп = 0.95 - 1.0   1,0  
    Будівлі (споруди) нормального рівня відповідальності за ГОСТ 27751-88.   0,95  
      Будівлі (споруди) зниженого рівня відповідальності за ГОСТ 27751-88, для яких gп = 0,8-0,95 Тимчасові будинки та споруди з терміном служби до 5 років   0,90     0,8    
           

В залежності від потенційної екологічної небезпеки, яка може виникнути внаслідок порушення виробничого процесу при відмові будівельних систем або окремих конструкцій, будівлі (споруди) поділяються на три групи відповідальності за ступенем небезпеки виробничих процесів.

До 1 групи відповідальності за екологічною небезпекою (дуже небезпечні виробництва) відносяться основні будівлі (споруди) таких видів діяльності та об’єктів (в дужках наведена нумерація видів діяльності об’єктів за ДБН А.2.2.-1-95, 012.):

1. (1) Атомна енергетика та промисловість.

2. (2) Біохімічне, біотехнічне та фармацевтичне виробництво.

3. (3) Збір, обробка, зберігання, заховання, знешкодження та утилізація усіх видів промислових та побутових відходів.

4. (4) Добування нафти, нафтохімія та нафтопереробка.

5. (5) Добування та переробка природного газу (будівництво газосховищ).

6. (6) Хімічна промисловість, текстильне виробництво.

7. (7) Металургія.

8. (9) Виробництво, зберігання, утилізація та знищення боєприпасів усіх видів вибухових речовин та ракетного палива.

9. (15) Хвостосховища та шламонакопичувачі.

10. (20) Каналізаційні системи та очисні споруди.

11. (22) Інші окремі об’єкти, експлуатація яких може негативно впливати на стан навколишнього середовищ, та які в кожному конкретному випадку визначаються Мінекобезпеки або органами на місцях.

До 2 групи відповідальності за екологічною небезпекою (небезпекою виробництва) відносяться:

допоміжні будівлі (споруди) об’єктів 1 групи відповідальності за екологічною небезпекою, а також основні будівлі (споруди) таких видів діяльності та об’єктів:

1. (8) Вугільна, гірничодобувна промисловість, добування та переробка торфу, сапропелю.

2. (10) Виробництво електроенергії та тепла на базі органічного палива.

3. (11) Промисловість будматеріалів.

4. (12) Целюлозно-паперова промисловість.

6. (14) Машинобудування та металообробка.

7. (16) Аеропорти, залізничні вузли та вокзали, автовокзали, річкові та морські порти, залізничні та автомобільні магістралі, метрополітени.

8. (17) Тваринництво.

9. (18) Виробництво харчових продуктів.

10.(19) Обробка продуктів та переробка відходів тваринного походження.

11.(21) Водозабори поверхневих та підземних вод.

До 3-ї групи відповідальності за екологічною небезпекою (безпечні виробництва), відносяться будівлі (споруди), які не ввійшли до 1 та 2 групи.

Значення коефіцієнтів, що характеризують екологічну небезпеку виробництва в залежності від групи відповідальності за екологічною небезпекою, слід приймати по таблиці 2.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

КУРС ЛЕКЦІЙ з дисципліни ОСНОВИ РЕКОНСТРУКЦІЇ БУДІВЕЛЬ І СПОРУД

НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА... КУРС ЛЕКЦІЙ з дисципліни...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: ТЕРМІНИ ТА ВИЗНАЧЕННЯ

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Вступ. Роль і місце реконструктивних та будівельно-ремонтних робіт в збільшенні потужності і продовженні терміну експлуатації основних фондів.
Перевпрофіляція будівель приймається, як узагальнене поняття під яким слід розуміти комплекс робіт, що проводяться для покращення експлуатаційних якостей об’єкту. Поняття «перепрофіляція» включає к

Вступ. Роль і місце реконструктивних та будівельно-ремонтних робіт в збільшенні потужності і продовженні терміну експлуатації основних фондів.
Перевпрофіляція будівель приймається, як узагальнене поняття під яким слід розуміти комплекс робіт, що проводяться для покращення експлуатаційних якостей об’єкту. Поняття «перепрофіляція» включає к

Механічні властивості загальновживаних волокон
  Матеріал волокна Тип волокна Міцність на розтяг, МПа Модуль пружності, ГПа Видовження, %

Порівняння металевих і композитних матеріалів підсилення
Приклеювання сталевих смуг Приклеювання композитних матеріалів СагbоDuг і Wrар Переваги - відносно низька вартість матеріалу;

ПРАВИЛА ОБСТЕЖЕНЬ, ОЦІНКИ ТЕХНІЧНОГО СТАНУ ТА ПАСПОРТИЗАЦІЇ ВИРОБНИЧИХ БУДІВЕЛЬ ТА СПОРУД
Дані правила поширюються на обстеження, оцінку технічного стану та паспортизацію (далі - обстеження та паспортизація) існуючих (закінчених будівництвом або реконструйованих, тих, що експлуатуються,

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Обстеження та паспортизація будівель (споруд) виконується для виявлення та документування у встановлений термін стану, а також визначення придатності (або непридатності) до подальшої експлуатації.

Лекція №3
ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ 3 ДІАГНОСТИКИ ТЕХНІЧНОГО СТАНУ БУДІВЕЛЬНИХ КОНСТРУКЦІЙ ТА ОСНОВ БУДІВЕЛЬ (СПОРУД) Діагностика технічного стану будівель (споруд) здійснюється шляхом поєд

Коефіцієнт екологічної небезпеки
Групи відповідальності за екологічною небезпекою Ступінь небезпеки   Коефіцієнт, що характеризує екологічну небезпеку виробниц

ПО РЯДОК
ведення, зберігання та використання паспорта технічного стану будівлі (споруди) Головним завданням паспортизації будівель (споруд) є продовження терміну їх нормальної експ

ОСНОВИ ТА ФУНДАМЕНТИ
Найбільш характерними дефектами та пошкодженнями для основ та фундаментів є: поява тріщин і деформацій від осідання у надземних частинах будівель та споруд; замочування основи;

Класифікаційні ознаки технічного стану основ та фундаментів
  №№ пп.   Технічний стан   Ознаки стану   Кількісна оцінка   &

БЕТОННІ ТА ЗАЛІЗОБЕТОННІ КОНСТРУКЦІЇ
Основними дефектами і пошкодженнями бетонних і залізобетонних конструкцій є: тріщини і підвищені деформації від силових впливів (статичних і динамічних); корозійні пошкодження бет

Огороджуючі конструкції із навісних панелей
Основними дефектами та пошкодженнями великопанельних огороджуючих конструкцій є: наявність тріщин з розкриттям, що перевищує нормовані при прогинах стінових панелей; незадовільний

КАМ’ЯНІ ТА АРМОКАМ’ЯНІ КОНСТРУКЦІЇ
Основними дефектами та пошкодженнями кам’яних конструкцій будинків та споруд є: тріщини, розшарування. сколювання. випирання та вивітрювання. За походженням тріщини поділяються на осадові, конструк

Класифікація технічних станів кам’яних
та армокам’яних конструкцій будівель (споруд)   Технічний стан   Дефекти та пошкодження   Ступінь пошкоджень

МЕТАЛЕВІ КОНСТРУКЦІЇ
Найбільш характерні та розповсюджені види дефектів та руйнувань наявність гнутих (непрямолінійних) елементів покриття, з’єднань, ригелів стінового огородження; наявність розірваних болтів

ДЕРЕВ’ЯНІ КОНСТРУКЦІЇ
Найбільш характерними та розповсюдженими видами дефектів та пошкоджень дерев’яних конструкцій є: вологий стан (або періодичне зволоження) деревини, що перевищує допустиме значення (див. ри

Обсяги розкриття при детальному обстеженні перекриттів
    Конструкція перекриття   Кількість місць розкриття при площі перекриттів, що обстежується, м2

ПОКРІВЛІ ТА ГІДРОІЗОЛЯЦІЯ
Цілісність покрівлі та гідроізоляції будівлі забезпечує захист огороджуючих конструкцій від руйнівної дії вологи. Пошкодження їх можуть понизити рівень безпеки будівлі і навіть привести до аварії.

КОНСТРУКЦІЇ, ЩО ЗАЗНАЮТЬ ВПЛИВУ АГРЕСИВНИХ СЕРЕДОВИЩ
Параметри газоповітряного середовища (хімічний та мікробіологічний склад. вологість. температура, кількість та хімічний склад пилу, а також частота технологічних виливів, тривалість їх контакту з к

ГЕОДЕЗИЧНІ ОБСТЕЖЕННЯ БУДІВЕЛЬ, СПОРУД ТА КОНСТРУКЦІЙ
У процесі проведення обстежень будівель, споруд та конструкцій проводять геодезичний контроль (обстеження) точності геометричних параметрів згідно з СНиП 3.01.03-84. Підготовка до геодезич

Загальні положення з реконструкції і посилення конструктивних елементів будівель і споруд.
Рекомендації розповсюджуються на проектування посилень несучих залізобетонних конструкцій будівель і споруд, що експлуатуються при впливі температури не вище 50°С і не нижче мінус 70°С. Ре

СИСТЕМАТИЗАЦІЯ, КОРОТКА ХАРАКТЕРИСТИКА, ОБЛАСТЬ ЗАСТОСУВАННЯ І ВИБІР СПОСОБІВ ПОСИЛЕННЯ
Систематизація способів посилення Всі відомі способи за способом включення конструкцій посилення в роботу розділяються на дві основні групи: зведення нових розвантажуючих і замінюючих конс

Коротка характеристика і область застосування різних способів посилення.
Розвантажуючі конструкції являють собою окремі елементи (балки, плити, ферми), або взаємопов'язані системи із залізобетону і металу, які повністю абочастково сприймають навантаження, що передавалис

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги