рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Створення малюнків в текстовому редакторі Word.

Створення малюнків в текстовому редакторі Word. - раздел Образование, ПЕРЕЛІК ПРОГРАМНИХ ПИТАНЬ – Створення Малюнків За Допомогою Панелі Рисование; – Форматування Е...

– Створення малюнків за допомогою панелі Рисование;

– Форматування елементів малюнка.

Панель інструментів “Рисование” призначена для створення простих схем і рисунків безпосередньо у середовищі офісних програм. Її можна вивести на екран стандартним способом (через меню “Вид”), або за допомогою спеціальної кнопки “Рисование” панелі інструментів “Стандартная”. Для ознайомлення з її можливостями треба фiксувати курсор мишi на кожнiй кнопцi панелi та читати її назву в рядку стану, а в меню, що спливає – довiдку про призначення.

За допомогою кнопок, розташованих на панелi „Рисование” легко зображувати лiнiї, стрiлки, елiпси, прямокутники, кола, дуги, сектори i рiзноманiтнi кривi.

Зміна кольору ліній і рамок схеми

Колір ліній (стрілок і рамок) змінюється за допомогою кнопки “Цвет линии”, яка виводить на екран таке ж меню кольорів, як і кнопка “Цвет шрифта”, але у ньому є додаткова кнопка – “Узорные линии”, яка викликає однойменне діалогове вікно, що надає лініям вигляд візерунку.

Під списком візерунків розміщено два списки, які дають можливість змінити колір штрихування та колір фону візерунка.

Зміна товщини ліній і рамок схеми

Для зміни товщини ліній (стрілок і рамок) використовується меню типу ліній, яке викликається кнопкою “Тип линии”.

Зміна вигляду ліній і рамок схеми

Будь-яким лініям схеми (а також рамкам) можна надати різного вигляду за допомогою меню “Тип штриха”, яке викликається однойменною кнопкою.

У разі додавання малюнка в документ, вiн приєднується до тексту, що навколо. Якщо абзац, що мiстить рисунок, перемiщується вверх або вниз по сторiнцi, рисунок перемiщується разом з ним.

Якщо, проводячи лiнiї, тримати натиснутою клавiшу Shift, отримана пряма буде проведена по горизонталi, по вертикалi або точно пiд кутом в 30, 45, 60 або 90 градусiв. Якщо утримувати клавішу Shift натиснутою при створенні овала чи прямокутника Ви отримаєте правильне коло чи квадрат.

Для закiнчення створення кривої двiчi натиснiть кнопку миші. Для змiни форми кривої встановіть покажчик на однiй з вершин i перемiстіть її на нове мiсце.

Для багаторазового малювання фiгур одного типу двiчi натиснiть кнопку з зображенням потрiбного iнструмента. Пiсля закiнчення роботи встановіть покажчик у будь-якому мiсцi документа i натиснiть кнопку миші для вiдмiни вибору iнструмента.

Зміна вигляду стрілок

У режимi розмiтки сторiнки можна додавати та вилучати стрiлки. Пiсля видiлення прямої або кривої, на кiнцi якої потрiбно створити або усунути стрiлку, необхідно обрати потрiбний вигляд стрiлки або вказати тип лiнiї без стрілки.

Для зміни форми стрілок використовується меню “Вид стрелки”, за допомогою якого можна також лінію перетворити на стрілку або стрілку на лінію.

Зміна фону комірок схеми

Для формування фону комірок MS Word надає дуже широкі можливості – від простої заливки кольором, яка виконується за допомогою палітри, що розкривається кнопкою “Цвет заливки”, до розміщення у комірці фонового рисунка з окремого графічного файлу.

Кнопка “Другие цвета заливки” у цьому меню викликає на екран діалогове вікно, а кнопка “Способы заливки” викликає на екран однойменне діалогове вікно, яке містить кілька вкладок, за допомогою яких можна створити різнокольоровий фон комірки. Вкладка “Градиентная” надає засоби плавного переходу від одного кольору до іншого, а вкладка “Текстура” пропонує кілька стандартних фактур.

Вкладка “Узор” пропонує список візерунків, колір і фон яких можна змінювати за бажанням.

Вкладка “Рисунок” дозволяє використовувати картинки з графічних файлів у якості фону комірки.

Використання “автофігур”

Щоб нарисувати за допомогою панелі iнструментiв „Рисование” автофігуру, потрібно клацнути по кнопці „Автофигура” панелі інструментів „Рисование” та вибрати потрібний елемент в списку .

Зміна форми елементів схеми

Для зміни форми елемента схеми, як і завжди, спочатку треба виділити цей елемент, а потім на панелі інструментів “Рисование” розкрити меню “Действия” і виділити пункт “Изменить автофигуру”. У наступному підменю слід виділити категорію автофігур, наприклад, “Звезды и ленты” і, нарешті, вибрати автофігуру, клацнувши по ній лівою кнопкою миші.

Переміщення елементів схеми на передній і задній план

Якщо розмістити кілька елементів з перекриттям, то користувач не завжди отримає бажаний результат. Як правило, фігура, яку формували останньою розміщується зверху. Щоб змінити цей стан фігури, треба її виділити і розкрити меню “Действия” панелі інструментів “Рисование”. У цьому меню треба виділити пункт “Порядок”, з якого вибрати команду “На задний план”, або “Переместить вперед”.

Використання тіні

Щоб надати елементам схеми рельєфного вигляду, можна використати ефект “Тень”, за допомогою однойменної кнопки панелі інструментів “Рисование”.

Використання об’єму

Зовсім по-іншому виглядають схеми з об’ємними елементами. Для надання елементові об’єму треба його виділити і розкрити меню “Объем” на панелі інструментів “Рисование”. Варіант об’єму вибирається клацанням на ньому лівою кнопкою миші.

Обертання схеми та її елементів

Як окремі елементи, так і всю схему можна розмістити на папері під будь-яким кутом за допомогою кнопки “Свободное вращение”панелі інструментів “Рисование”.

Після фіксації курсору миші на цій кнопці він набирає форми цієї кнопки. Сумістивши цей курсор з вузлом на периметрі схеми і натиснувши ліву кнопку миші користувач може крутити схему як за годинниковою стрілкою, так і проти. Після відпускання кнопки миші схема залишається під вибраним кутом нахилу.

Групування і розгрупування елементів схеми

Щоб згрупувати якісь елементи, їх треба спочатку виділити. Це можна зробити двома способами:

· утримуючи натиснутою клавішу Shift на клавіатурі, клацнути по кожному елементу схеми лівою кнопкою миші;

· клацнути мишкою по кнопці “Выбор объектов” на панелі інструментів “Рисование”, встановити курсор миші ліворуч і вище від першого елемента схеми, натиснути ліву кнопку миші і зобразити за її допомогою прямокутник, який повинен накрити усі елементи схеми. Після звільнення кнопки миші елементи схеми будуть виділеними.

Після цього треба розкрити меню “Действия” на панелі інструментів “Рисование” і вибрати команду “Группировать”.

Щоб знову отримати доступ до окремих елементів схеми треба її виділити і вибрати команду “Разгруппировать” з того ж меню “Действия”.

Обтікання схеми

Створена у документі схема може по-різному взаємодіяти з його текстовою частиною. Спосіб взаємодії можна вибрати з підменю “Обтекание текстом” меню “Действия”.

Є кілька варіантів такої взаємодії схеми з текстом, якщо схему розмістити усередині тексту:

· вокруг рамки – текст буде розміщуватись праворуч і ліворуч від прямокутної рамки, побудованої на границях схеми;

· по контуру – текст буде розміщуватись праворуч і ліворуч від схеми, повторюючи її контури;

· сквозное – текст буде проходити через схему, з’являючись ліворуч і праворуч від неї та у місцях, вільних від її елементів;

· за текстом – текст не буде розриватись, а буде проходити на передньому плані, над схемою, яка розміститься на задньому плані;

· перед текстом – схема ляже перед текстом і закриє його частину;

· сверху и снизу – текст не буде з’являтись у зоні схеми, а розміститься перед схемою та після неї.


36. Створення та впорядкування таблиць в Word.

– Способи створення таблиць в Word;

– Операції з таблицями: додавання і вилучення рядків і стовпців, зміна їх розміру, з’єднання комірок, сортування елементів таблиці і використання формул.

Досить часто доводиться розміщувати у текстовому документі дані у вигляді таблиці. Текстовий редактор MS Word має досить потужний апарат для роботи з таблицями, представлений як у меню “Таблица”, так і у спеціальній панелі інструментів “Таблицы и границы”.

Для створення таблиць в WORD існують три способи:

1. Команда меню Таблица/Добавить таблицу;

2. Кнопка Добавить таблицу на панелі інструментів Стандартная.

3. За допомогою панелі інструментів Таблицы и границы.

Для створення нової таблиці можна скористатися командою “Таблица”, яку треба викликати за схемою: Меню “Таблица”  Пункт “Добавить таблицу”

На екрані з’явиться діалогове вікно “Вставка таблицы”, у якому треба вказати параметри нової таблиці – кількість рядків і кількість стовпців. Після фіксації курсору миші на кнопці “ОК” у текстовий документ вставляється порожня таблиця.

Другий метод створення таблиці значно простіший: на панелі інструментів “Стандартная” треба клацнути по кнопці “Добавить таблицу”. Використовуючи схему, що з’явиться на екрані і за допомогою маніпулятора “мишка” треба вказати розмірність таблиці. Після звільнення кнопки миші у документ вставляється таблиця.

Якщо після вказаних дій на екрані не з’являється сітка таблиці, то це означає, що у меню “Таблица” включено режим “Скрыть сетку”. Як тільки буде виключено цей режим, на екрані з’явиться створена таблиця.

Операції з таблицями

Виділення структурних елементів таблиці відбувається наступним чином:

Комірка – потрійне клацання всередині комірки;Стовпець – клацання над стовпцем;

Рядок – клацання ліворуч від рядка;Фрагмент – протягування курсору миші;

Вся таблиця – меню Таблица/Выделить таблицу.

Додавання та вилучення рядків і стовпців

З виділеними фрагментами таблиці можна виконувати різноманітні функції:

Вставити рядок 1. Встановити курсор в рядку, перед яким необхідно вставити новий рядок і виконати команду Таблица/Добавить строки. 2. Встановити курсор за межами таблиці в рядку, за яким необхідно встановити новий рядок і натиснути клавішу Enter.
Додати рядок 1. Встановити курсор на останню комірку та натиснути клавішу Tab. 2. Встановити курсор за межами таблицы в останньому рядку, і натиснути клавішу Enter.
Вставити стовпець Виділити стовпець, перед яким необхідно вставити новий, і виконати команду меню Таблица/Добавить столбцы.
Додати стовпець 1. Вставити стовпець в будь-якому місці таблиці та перетягти його. 2. Розмістити курсор поза останньою коміркою першого рядка, виконати команду меню Таблица/Выделить столбец, потім команду Добавить столбцы.
Вилучити рядок Виділити рядок та виконати команду меню Таблица/Удалить строки.
Вилучити стовпець Виділити стовпець та виконати команду меню Таблица/Удалить столбцы.
Вилучити зміст рядків, стовпців та комірок Виділити відповідний фрагмент та використати клавішу Del.

За допомогою команди “Добавить строки” меню “Таблица” новий рядок вставляється перед рядком, у якому розміщено текстовий курсор. Причому, можна виділити рядок таблиці, а можна просто встановити текстовий курсор у будь-яку комірку цього рядка.

Щоб додати новий стовпець, треба обов’язково виділити весь стовпець, перед яким він буде вставлений і використати команду “Добавить столбцы” з меню “Таблица”.

Якщо треба додати у таблицю кілька рядків або стовпців, слід виділити у ній таку ж кількість рядків або стовпців і виконати команду “Вставить строки” (“Вставить столбцы”). Нові рядки (стовпці) будуть вставлені перед першим виділеним.

Для вилучення якогось рядка (стовпця) треба його виділити, клацнувши лівою кнопкою миші на лівому полі документа, і використати команду “Удалить строки” (“Удалить столбцы”) з меню “Таблица”.

Досить часто таблиця має заголовок, який є загальним для всіх стовпців. Для його формування необхідно з’єднати кілька комірок і створити одну комірку більшого розміру. Для з’єднання комірок необхідно їх виділити і використати команду „Объединить ячейки” меню „Таблица”. Для роз’єднання комірок на складові також слід їх виділити, а потім використати команду „Разбить ячейки” меню „Таблица”. В відповідному діалоговому вікні зазначається кількість стовпців та рядків, що утворюються.

Зміна розміру окремих рядків і стовпців

Щоб змінити ширину якогось стовпця, залишивши ширину інших стовпців без змін, треба скористатися лінійкою. Якщо встановити текстовий курсор у будь-якій комірці таблиці, то на горизонтальній лінійці відображаються межі її стовпців (рис. 33), а на вертикальній – рядків. Переміщенням вздовж лінійки маркера межі ліворуч або праворуч відповідно змінюється ширина лівого від межі стовпця. Ширина усієї таблиці при цьому також змінюється. Висота рядка змінюється переміщенням його нижнього маркера на вертикальній лінійці.

Для стовпця, у якому розміщується текстовий курсор, на лінійці виводяться маркери: “Отступ первой строки”, “Выступ” та “Отступ справа”. Вони розповсюджують свою дію не на весь рядок таблиці, а на абзац усередині даного стовпця.

Ширину стовпців можна змінювати і перетягуванням границь стовпців безпосередньо в таблиці. Для цього треба курсор миші встановити на границю між двома стовпцями. Тепер можна натиснути ліву кнопку миші і перетягувати границю у потрібному напрямі. Але цей метод відрізняється від попереднього тим, що загальна ширина таблиці залишається незмінною, а міняються розміри двох суміжних стовпців – правого та лівого: збільшуючи ширину одного, зменшуємо ширину іншого.

Сортування елементів таблиці

Рядки таблиці можна відсортувати за збільшенням або спаданням значень та за алфавітом або у протилежному алфавіту порядку. Сортування можна виконувати за вмістом будь-якого одного стовпця або за вмістом кількох стовпців. В останньому випадку сортування виконується у такому порядку: спочатку рядки сортуються за вмістом стовпця, показаного у полі “Сортировать”. Для однакових значень цього стовпця відбувається сортування за значеннями стовпця, показаного у першому полі “Затем” і т.д. Для організації сортування треба обов’язково розмістити текстовий курсор у будь-якій комірці таблиці, розкрити меню “Таблица” і вибрати команду “Сортировка”. На екран буде виведено діалогове вікно “Сортировка”, у якому треба вибрати порядок рядків для сортування (ключів) і напрямок сортування. Після фіксації курсору миші на кнопці “ОК” відбувається сортування рядків таблиці.

Використання формул у таблиці

MS Word дозволяє не тільки створювати досить складні таблиці, але й використовувати формули для підрахунків за даними комірок таблиці.

Для посилання на дані, розміщені у комірках таблиці кожному стовпцю таблиці присвоюється літерний номер з англійського алфавіту, а кожному рядку – числовий. Таким чином, кожна комірка отримує власні координати: ліва верхня – А1, верхня у

Для запису координат комірок можна використовувати тільки англійські букви і арабські цифри. Між буквами і цифрами не повинно бути пропусків.

Щоб у якійсь комірці отримати результат обчислення, до неї треба записати формулу за допомогою спеціального діалогового вікна “Формула”, яке викликається на екран з меню “Таблица”.

У полі “Формула” цього діалогового вікна треба розмістити формулу для обчислення, яка обов’язково повинна починатись знаком “=” і може містити числа, координати комірок поточної таблиці, спеціальні функції і знаки математичних операцій.

Перелік дозволених функцій можна вибрати із спеціального списку, розміщеного у цьому ж діалоговому вікні. Також, можна встановити формат результату обчислень за допомогою списку “Формат числа:”.

Об’єднання комірок таблиці

Розробнику таблиць часто доводиться об’єднувати кілька комірок. На панелі інструментів “Таблицы и границы” є спеціальна кнопка, яка виконує цю операцію.

Об’єднані комірки сприймаються як одна комірка і вона може містити такі ж дані, як і будь-яка інша.


– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ПЕРЕЛІК ПРОГРАМНИХ ПИТАНЬ

Інформатика це наука що систематизує прийоми створення збереження відтворення обробки і передачі даних засобами обчислювальної техніки а... Друге поняття в назві дисципліни комп ютер Це пристрій який перетворює... І третє поняття техніка Це засоби людської діяльності що створюються для здійснення процесів виробництва та...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Створення малюнків в текстовому редакторі Word.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

ПЕРЕЛІК ПРОГРАМНИХ ПИТАНЬ
1. Основні поняття інформатики. Форми представлення і властивості інформації. Одиниці виміру інформації. 2. Історія розвитку обчислювальної техніки. Механічні та математичні першоджерела.

Властивості інформації
Об'єктивність – відносна характеристика. Більш об'єктивною вважається та інформація, у яку методи вносять менший суб'єктивний елемент (фотознімок і малюнок об'єкта).

Походження десяткової системи числення
Людина, далека від цих питань, відповіла б, ймовірно, не замислюючись, так: справа в тім, що число 10 – кругле, на нього зручно множити будь-яке число, тому зручно рахувати десятками, сотнями і т.д

Нші системи числення і їх походження
Десяткова система числення далеко не відразу зайняла те пануюче положення, що вона має зараз. У різні історичні періоди багато народів користалися системами числення, відмінними від десяткової.

Подання інформації у двійковій системі числення. Принцип позиційності.
Двійкова система числення дуже стара. Її зручність полягає в її надзвичайній простоті. В двійковій системі беруть участь тільки дві цифри 0 і 1, а число 2 представляє собою одиницю наступного розря

Основні елементарні логічні функції
1. інверсія (НІ, заперечення, доповнення) – логічна функція однієї змінної, яка визначається таблицею істинності: х  

Основні закони Булевої алгебри: аксіоми математичної логіки
1. Комутативність диз’юнкції і кон’юнкції*. Слово комутативний означає – переміщувальний (переместительный). Цей закон, який виражає незалежність суми або добутку від перестановки доданків (

Властивості алгоритму
Будь-який алгоритм повинен мати такі властивості *: · масовість – тобто алгоритм повинен бути універсальним і його можна застосовувати до будь-яких задач пев

Програмний запис алгоритму (на мові програмування).
Словесний запис алгоритмів передбачає використання засобів звичайної мови, але з ретельно відібраним набором слів та фраз, що не допускають повторень, синонімів, двозмістовн

Правила оформлення блок-схем алгоритмів
При побудові блок-схем алгоритмів використовуються блоки такого вигляду:   Термінатор – відображає початок або кінець алгоритму*:

Правила створення блок-схем
1. Усі блоки повинні мати по можливості однаковий розмір. 2. У блок-схемі кожен блок повинен з’єднуватись з іншими блоками за допомогою стрілок, що вказують напрямок потоку інформації. При

Типи алгоритмів
На початку 70-х років з'явилась теорія структурного програмування, яка сформувала методологію розробки та документування алгоритмів та програм. За своєю сутністю вона впроваджує методи системного п

Перейменування папок
Щоб змінити ім’я папки на нове, треба встановити курсор миші на назві папки і зробити два окремих клацання лівою кнопкою миші. При цьому назва папки виділяється як текстове

Робота з файлами і папками у вікні провідника
Створення і вилучення папок та ярликів за допомогою провідника Спочатку треба у дереві папок виділити папку, в якій передбачається створення нової папки. Після цьог

Переміщення об’єктів за допомогою провідника
Для переміщення папки у іншу папку треба мінімум дій: встановити курсор миші на потрібну папку у дереві, натиснути ліву кнопку миші і перемістити мишу на папку, до якої треба помістити виділену пап

Копіювання об’єктів за допомогою провідника
Процес копіювання папок, файлів, ярликів за допомогою провідника відрізняється від процесу переміщення тільки тим, що при перетягуванні об’єктів треба тримати натиснутою клавішу Ctrl

Копіювання об’єктів за допомогою провідника
Процес копіювання папок, файлів, ярликів за допомогою провідника відрізняється від процесу переміщення тільки тим, що при перетягуванні об’єктів треба тримати натиснутою клавішу Ctrl

Класифікація мереж за топологічною ознакою
Типологія комп. мереж – терит. розміщення її вузлів, вузлів мережі передачі даних, а також засоби зв’язку абонентів із вузлами. З′єднання типу „зірка”(головна машина пов’язана з усіма машинам

Загальні відомості про мережу Інтернет. Стік протоколів ТСР/ІР
Internet – між мережа. Обєднання мереж, інформаційний простір, у середені якого здійснюється беззупинна циркуляція даних.1969-створення мережі ARPANET (мін. Оборони США) було залучено 4 комп. 1972-

Гіперпростір Word Wide Web
World Wide Web - це єдиний інформаційний простір, що складається із сотень мільйонів взаємозалежних електронних документів, що зберігаються на Web-серверах. Окремі документи, що укладають простір W

Електронна пошта
Електронна пошта (E-mail). Ця служба є однією з найбільш ранніх і мабуть найпоширениших сервісів Інтернет. Її забезпеченням в Інтернеті займаються спеціальні поштові сервери.

Загальна характеристика і складові частини ППП Microsoft Office.
– Характеристика основних і додаткових програм ППП Microsoft Office. Пакет прикладних програм (ППП) - це комплекс програм, призначений для розв’язування задач певного класу. Інтег

Eлементи вікна Word.
– Характеристика елементів вікна Word: заголовку вікна, меню, панелей інструментів, лінійки, текстового курсору і курсору миші, вікна текстового документу, рядка стану, кнопок переміщення тексту у

Основні операції з текстом в Word. Введення, редагування і форматування тексту.
– Виділення елементів тексту і форматування його: зміна шрифту, розміру, кольору і заливки тексту; – Видалення, копіювання і переміщення фрагментів тексту. У редакторі Word під бл

Виділення тексту шрифтом і розміром
Для зміни типу шрифту виділеного фрагмента можна скористатися спеціальним списком “Шрифт” панелі інструментів “Форматирование”. Цей список треба розкрити, за допомогою смуги прокручування знайти не

Щоб зняти виділення з якогось фрагмента, треба знову розкрити палітру маркера, вибрати кнопку “Нет” і повторити виділення у цьому режимі.
Окремі фрагменти тексту можна виділити іншим кольором літер. Для цього на панелі інструментів “Форматирование” є кнопка “Цвет шрифта” ( ). На відміну від маркера, фрагмент, шрифт якого треба виділи

Створення, відкриття і збереження текстового документу. Засоби захисту файлу.
– Створення, відкриття і збереження текстових документів за допомогою панелі інструментів Стандартная і меню Файл. Різниця між цими способами; – Формати, в яких можна зберігати документ Wo

Друк документу в текстовому редакторі Word.
– Попередній перегляд документу перед друком; – Встановлення параметрів друку; – Організація друку документа; – Переривання друку документа. Більшість документів

Текстовий редактор Word. Панель інструментів „Стандартная”.
    - створити файл; -вставит гіперпосилання; - відкрити; - панель границь; - зберегти; - вставити таблицю; - не розпространяти; - додати табл

Текстовий редактор Word. Панель інструментів „Форматирование”.
    - стилі та форматування; - нумерований список; - стиль; - маркерований список; - шрифт; - зменшити відступ; - розмір шрифту; - збільшити в

Текстовий редактор Word. Панель інструментів „Таблицы и границы”.
  - створити таблицю; - стиль автоформату таблиці; - ластик; - напрям тексту; - тип лінії; - сортування за зростанням; - товщина лінії; - сортування за спад

Забезпечує перехід до нижнього колонтитулу і повернення до верхнього.
- викликає на екран діалогове вікно “Формат номера страницы”, яке забезпечує налагодження номера сторінки: вибір його формату і встановлення початкового номера сторінок даного документа -

Робота з редактором формул Microsoft Equation.
– Створення формули, зміна вигляду і розміру елементів формули, розташування формули в тексті. Для створення математичних формул будь-якого рівня складності фірма Microsoft створила спеціа

Створення формули завершується клацанням за межами рамки поля формули.
По замовчуванню кожний елемент формули має певні характеристики: шрифт, накреслення і розмір. Щоб побачити або змінити розмір усіх однотипних елементів формули треба викликати відповідне діалогове

Розташування формул у текстовому документі
На розміщення формул у текстовому документі накладаються певні обмеження. По-перше, формули повинні бути відцентрованими у своїх рядках. По-друге, формули повинні бути пронумерованими, причому номе

Створення та впорядкування списків в Word.
– Типи списків, що можуть зустрічатися в Word; – Можливості їх створення і налагодження. Для переліку якихось об’єктів у текстовому документі використовують списки, які можуть бут

Створення маркірованого списку
Маркірований список можна створити трьома способами: · за допомогою кнопки “Маркеры” ( ) на панелі інструментів “Форматирование”; · за допомогою команди “Список...” меню “Формат”

Налагодження маркірованого списку
Якщо відступ від лівого поля аркуша до маркера, та від маркера до тексту елемента списку не задовольняє користувача, їх можна змінити. Робиться це як за допомогою лінійки, так і за допомогою діалог

Створення нумерованого списку
Нумерований список, як і маркірований може створюватись трьома способами: · за допомогою кнопки “Нумерация”( ) на панелі інструментів “Форматирование”; · за допомогою команди “Спи

Налагодження нумерованого списку
Для зміни параметрів нумерованого списку, як і у випаду маркірованого треба виділити цей список і скористатися послугами діалогового вікна “Изменение нумерованного списка”, яке викликається за схем

Створення багаторівневого списку
Створення багаторівневого списку відрізняється від звичайних попередніми діями: перед кожним абзацом другого рівня списку треба один раз натиснути клавішу Tab, третього рівня – два рази і т.д.

Налагодження багаторівневого списку
Налагодження багаторівневого списку виконується за допомогою діалогового вікна “Изменение многоуровневого списка”, яке викликається за схемою: еню “Формат”  Команда “Список...” =

Сервісні можливості Word. Макроси. Статистика документу.
– Зміна зовнішнього вигляду Word за допомогою команд меню Сервис Параметры і Настройка; – Призначення макросів і отримання статистики документу. Макроси Створити або вико

Впровадження та робота з графічними об’єктами в Word.
– Створення і зміна об’єктів WordArt; – Робота з екранною графікою; – Вставка і налагодження графічних об’єктів в Word. Офісний пакет WordArt дозволяє вставляти у текстов

Впровадження та робота з графічними об’єктами
Існує декілька методів вставки графічних зображень у документ. Найбільш простий метод - це копіювання зображення в якійсь програмі і наступній вставці його в Word через буфер обміну. Для цього обид

Використання графіки з ClipArt
Для офісного пакету MS Office розроблено спеціальну “галерею” графічних зображень ClipArt, які входять до стандартного комплекту поставки. При бажанні цей список картинок можна поповнювати. Щоб вст

Налагодження графічних об’єктів у текстовому документі
Для збільшення або зменшення лінійних розмірів картинки треба клацнути по ній лівою кнопкою миші. Способом перетягування за ці маркери можна змінювати горизонтальні та вертикальні розміри картинки,

Видавничі можливості Word. Створення колонок, буквиць, змісту, зносок.
– Створення колонок і буквиць, зносок і змісту. MICROSOFT WORD належить до текстових редакторів, які надають багато можливостей автоматичної верстки документа, до яких належить: ·

Створення змісту
Текстовий редактор Word надає прекрасну можливість автоматично зібрати зміст. Особливо зручно це в тому випадку, якщо документ існує в електронному вигляді. Тоді, клацнувши мишею на номері відповід

Додаткові можливості текстового редактора Word. Робота з авто текстом та авто заміною.
– Використання авто тексту і авто заміни. Автотекст є засобом прискореного введення досить складних конструкцій тексту. Він дозволяє зберігати текст або графіку у спеціальному списку (рис.

Створення закладок і гіперпосилань
Закладки слушно використовувати, коли текстовий документ, з яким працює користувач досить великий, а користувачу доводиться звертатись до різних місць цього документа. Закладку можна вставити за сх

Гіперпосилання на закладки у поточному документі
Щоб позначити місце переходу за гіперпосиланням, спочатку треба вставити у місце переходу закладку. Потім треба виділити у тексті слово або фразу,яка повинна викликати перехід до цієї закладки і ті

Поняття ел. таблиці
Електронна таблиця - це електронний еквівалент звичайного паперового облікового бланку, що містить ряд стовпців (колонок) і рядків, в які можна записувати числові і текстові дані. Як правило, такі

Основні елементи ел. таблиці
Основними структурними елементами електронної таблиці можна вважати робочу книгу (файл електронної таблиці, складається з робочих аркушів (від 1 до 256, по замовчуванню – 3); і робочий аркуш.( вікн

Типи даних ел. таблиці
Текст- будь-яка послідовність символів (довжиною до 32 тисяч), яка не є формулою або числом; після вводу тексту в комірку, перед ним автоматично вставляється символ “Апостроф” – це ознака текстових

Створення і редагування таблиць
На першому етапі побудови таблиці треба у комірки ввести постійні дані, які не будуть змінюватись у процесі її експлуатації. Це, перш за все, шапка таблиці з назвами стовпців та тексти у підсумково

Використання приміток, імен блоків
У будь-яку комірку таблиці можна вставити примітку, тобто текст, який пояснює призначення даних, записаних у ній. Примітки, як правило, призначені для оператора комп’ютера і не повинні роздруковува

Друк робочої книги
Діалогове вікно“Страница”– основний інструмент налагодження параметрів друкованого аркуша електронної таблиці. Вибір параметрів друкованого аркуша. Параметри вкладки “Страница” забезпечуют

Створення і редагування гістограми
Процес створення складається з чотирьох етапів, але має деякі особливості. На першому етапі створення обирається вигляд гістограми. Другий крок дозволяє редагувати діапазон даних, задати імена для

Створення і редагування кругової діаграми
Кругова діаграма використовується для ілюстрації долі окремих елементів у цілому. Вона будується на даних одного рядка або одного стовпця даних. Для побудови діаграм існує спеціальний інст

Створення і редагування гістограми
Процес створення складається з чотирьох етапів, але має деякі особливості. На першому етапі створення обирається вигляд гістограми. Другий крок дозволяє редагувати діапазон даних, задати імена для

Формули
При введенні формул треба пам’ятати, що:кожна формула починається знаком „=”; кожна формула містить як числові значення, так і арифметичні дії. Якщо посилання на якісь комірки таблиці зале

Математичні…функції ЕКСЕл
Крім тригонометричних та логарифмічних до математичних належить ще ряд корисних функцій, таких, як: Округл– округляє аргумент за математичними правилами; Произвед– обчислює добуто

Статистичні
Перелік статистичних функцій складається з 80 вбудованих функцій. Найвідомішими із статистичних функцій можна вважати такі: Макс– знаходить максимальне значення із списку значень;

Текстові
До найпростіших текстових функцій можна віднести такі: Левсимв– з аргументу виділяє вказану кількість лівих символів; має 2 аргументи: комірку з текстовими даними і кількість лівих символі

Дата-час
перетворення даних типу “дата‑час”. Простішими функціями цього типу є: День – перетворює дату на день місяця (число від 1 до 31); Деньнед– перетворює дату на день тижня (чис

Створення і використання списків
Для створення нового списку треба викликати діалогове вікно “Параметры” за схемою: Меню “Сервис”  Команда “Параметры…”  Вкладка “Списки” Новий список записується у полі “Эл

Засоби сортування в Microsoft Excel
Дані в таблицях за звичай розташовані хаотично, що ускладнює пошук необхідної інформації. Тому для забезпечення кращого розгляду таблиці доцільно відсортувати данні у відповідному порядку. Сортуван

Налагодження параметрів сортування
Діалогове вікно “Сортировка Диапазона” містить додаткові параметри сортування, які значно розширюють можливості сортування. По-перше, можна встановити ідентифікацію ключових стовпців за іменами кол

Фільтрація даних в базі даних Excel
Вести пошук даних, які відповідають потрібному критерію, можливо не тільки за допомогою форми даних. В тому випадку, коли необхідно задати комплексні критерії пошуку, на підмогу можуть прийти функц

Основні можливості програми Power Point.
Для розробки презентацій мультимедіа найпростішою в Україні є російськомовна версія PowerPoint, яка входить до складу інтегрованого пакету MS Office. За допомогою цього компонента розробляють презе

Основні можливості програми OutLook.
Програма Microsoft Outlook – це новий менеджер інформації, який служить для організації єфективної роботи з інформацією в офісі. Вона з’явилася вперше в версії MS Office 1997. Ця програма зберігає

Основні поняття штучного інтелекту
Штучний інтелект (artificial intelligence) – один з розділів інформатики, в межах якого ставляться і вирішуються задачі апаратного і програмного моделювання тих видів людської діяльності, які тради

Основні моделі представлення знань.
Знання можна визначити як виявлені закономірності предметної галузі (принципи, зв’язки, закони), які дозволяють вирішувати задачі в цій галузі. З точки зору штучного інтелекту знання можна

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги