рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Навчальна програма

Навчальна програма - раздел Образование, СТРАТЕГІЯ ПІДПРИЄМСТВА Тема 1. Стратегія Підприємства: Поняття, Еволюція Концепції...

Тема 1. Стратегія підприємства: поняття, еволюція концепції

Загальна характеристика, зміст і завдання курсу “Стратегія підприємства” та її взаємозв’язок з іншими економічними дисциплінами. Стратегія підприємства і стратегічне управління. Інструментарій стратегічного управління підприємством.

Зміна умов світової підприємницької діяльності, ускладнення рівня турбулентності середовища та їх вплив на розвиток систем планування діяльності підприємств. Характеристика та основні ознаки фаз еволюції систем планування розвитку підприємства. Їх позитивні та негативні сторони.

Еволюція поняття стратегії від прадавніх часів до сучасних днів. Дефініції поняття стратегії різних авторів. Множинність аспектів вживання поняття стратегії. Місце концепції стратегії підприємства в сучасній економічній науці і управлінській практиці.

Організація формування стратегії на підприємстві. Етапи розробки стратегії підприємства. Послідовність, взаємозв’язок, циклічність та ітеративність етапів процесу розробки і реалізації стратегії підприємства. Особливості розробки стратегії підприємства для діючого та новоствореного підприємства.

 

Тема 2. Місія та цілі підприємства

Цінності та наміри вищого керівництва - основа визначення місії та цілей підприємства. Стратегісти та їх роль в процесі формулювання стратегії.

Філософія, концепція та імідж підприємства. Стратегічні намір та бачення як основа формування місії та стратегічних цілей підприємства. Процес визначення напрямку руху організації. Стратегічний намір на практиці. Роль лідерства (особистості керівника) у формулюванні стратегічного бачення майбутнього підприємства. Стейкхолдери та їхня здатність впливати на стратегічний намір. Вплив середовища на стратегічний намір.

Суть та значення місії для підприємства. Обов’язкова інформація, що міститься в офіційному визначенні місії.

Поняття цілей. Значення цілевизначення. Класифікація та ранжування цілей підприємства. Вісім галузей діяльності, що в них мають бути цілі компанії: інновації, управління, кадри, соціальна відповідальність. Ієрархія цілей (загальнокорпоративні, цілі підрозділів, індивідуальні). Вимоги, що ставляться до цілей при їх формулюванні.

Тема 3. Стратегічний контекст підприємства

Функції та наміри вищого керівництва підприємства при розробці стратегії. Моделі мислення менеджерів (підприємницька, адаптивна, планова). Розробка стратегії та структура управління підприємством. Значення кожної ланки управління для процесу розробки стратегії. Важливість координації управлінських ланок. Місце та роль відділу стратегічного планування в процесі формулювання стратегії підприємства. Завдання і компетенції стратегії. Функціональні служби підприємства в процесі розробки стратегії.

Класифікація стратегій підприємницької діяльності відповідно до різних ознак. Стратегія однобізнесових та мультибізнесових підприємств. Ієрархія стратегій підприємства (загальнокорпоративна, стратегія бізнесу, функціональна, операційна). Основні вимоги до стратегії як системи у вигляді «стратегічного набору» підприємства.

Інформаційне забезпечення процесу розробки стратегії. Сутність стратегічної інформації. Джерела стратегічної інформації і методи її здобування. Характеристика інформаційної системи стратегічного планування. Специфіка основних елементів інформаційної системи: ланок збирання, накопичення, обробки та аналізу інформації, каналів руху, технічних засобів інформаційної роботи.

Тема 4. Оцінювання зовнішнього середовища підприємства

Загальне та операційне зовнішнє середовище. Структурні компоненти загального середовища (політичний, економічний, соціальний, правовий, технологічний). Компоненти операційного середовища (постачальники, споживачі, конкуренти, робоча сила, інформаційні контрагенти, фінансові контрагенти, міжнародний бізнес). Визначення значущості для підприємства впливу компонентів зовнішнього середовища від різних чинників (поле діяльності, масштаби компанії і т.п.). PEST аналіз.

Сканування зовнішнього середовища як процес збирання, обробки та поширення інформації на підприємстві. Типи систем сканування. Джерела інформації при скануванні. Специфіка сканування факторів кожного компонента загального та операційного середовища. Моніторинг слабких сигналів. Важливість своєчасного прогнозування змін у зовнішньому середовищі. Прогнозування як метод оцінки майбутнього стану середовища. Застосування екстраполяції, мозкового штурму, статистичного моделювання, побудови сценарію і інших методів при прогнозуванні.

Загальний аналіз галузі (місце в народному господарстві, зрілість, ринки сировини, збуту, прибутковість, темпи інновацій і т.п.). Структура галузевих витрат. Проблеми визначення галузі. Аналіз галузі та конкуренції. Модель Портера аналізу п’яти конкурентних сил у галузі (споживачі, постачальники, конкуренти, товари-замінники, потенційні конкуренти). Вплив кожної сили на рівень конкуренції в галузі.

Позиціонування стратегічних груп у галузі (споживачі, постачальники, конкуренти, товари-субститути, потенційні конкуренти). Вплив кожної сили на рівень конкуренції в галузі. Бар’єри входу-виходу в галузі. Аналіз існуючих конкурентів. Джерела інформації для аналізу конкурентів. Визначення стратегічних типів конкурентів. Конкурентні профілі. Метод життєвого циклу в аналізі галузі і конкуренції.

Визначення загроз та можливостей зовнішнього середовища. Значущість рівнів середовища залежно від типу підприємства. Різна чутливість підприємств до факторів середовища. Загрози та позитивні можливості для підприємства, методика їх визначення. Оцінка впливу позитивних можливостей на підприємство та ймовірності їх використання. Побудова матриці можливостей. Побудова матриці загроз. Оцінка впливу загроз та ймовірності їх дії. Використання результатів аналізу матриць.

Тема 5. Аналіз стратегічного потенціалу підприємства

Суть та значення внутрішнього аналізу підприємства. Ресурси підприємства, їх кількісна та якісна характеристика. Типи ресурсів за різними класифікаціями. Розвиток ресурсної бази. Характеристика компетенцій підприємства та основні способи (механізми) їх реконфігурації. Організаційні здатності як необхідна база розвитку ресурсів та компетенцій. Ресурси та компетенції як носії конкурентних переваг підприємства.

Оцінка сильних та слабких сторін підприємства. Класифікація ресурсів підприємства з погляду сильних і слабких сторін. Основні методи і показники, які використовуються для оцінки сильних та слабких сторін підприємства.

Конкурентні переваги фірми та ресурси, необхідні для забезпечення їх стабільності (довготривалість, неможливість ідентифікації і копіювання конкурентами і т.п.). Визначення конкурентної переваги. Концепція ключових компетенцій фірми і її застосування для визначення конкурентних переваг. Ланцюжок формування вартості. Джерела конкурентних переваг за
М. Портером. Матриця конкурентних переваг Бостонської консалтингової групи. Побудова матриці SWOT - аналізу як один з підходів до завершального етапу аналізу стратегічного контексту. Різні типи стратегічних дій за матрицею.

 

Тема 6. Стратегія бізнесу

Стратегія однобізнесового підприємства. Поняття бізнесу в теорії стратегії. Поняття стратегічної бізнес-одиниці та стратегічного напрямку діяльності. Еволюція концепції стратегічних бізнес-одиниць в практиці бізнесу. Принципи виділення та ознаки визначення стратегічних напрямків діяльності. Послідовність етапів стратегічної сегментації діяльності підприємства. Перегрупування видів діяльності підприємства та формування стратегічних напрямків діяльності. Циклічність цього процесу. Загальна схема розробки стратегії для СБЦ. Стратегічний аналіз СБЦ. Визначення місії для цілей СБЦ. Роль керівництва корпорації та керівництва СБЦ у процесі розробки стратегії бізнесу. Організація процесу стратегічного планування бізнесу.

Визначення стратегій бізнесу та їх класифікації за різними ознаками. Модель Портера розробки стратегії бізнесу. Класифікація стратегії за М.Портером (лідерство у зниженні витрат, диференціація, фокусування). Критерії вибору конкретних стратегій (необхідні навички та ресурси, вимоги до організації і т.п.), ризики базових стратегій. Структура галузі і вибір стратегії.

Стратегія лідирування за витратами. Джерела конкурентних переваг при лідируванні за витратами. Передумови успішного застосування стратегії лідируванні за витратами, відповідні вимоги до підприємства з точки зору технології, організації виробництва та управління. Шляхи досягнення та утримання лідерства за витратами. Сфокусоване лідерство за витратами. Ризики тривалого застосування підходу для досягнення конкурентної переваги. Стадії життєвого циклу галузі, для яких стратегія лідирування за витратами є прийнятною.

Стратегія продуктової диференціації. Засади стратегії продуктової диференціації. Технологічні, організаційні та управлінські передумови для досягнення позитивної конкурентної диференціації. Загрози та можливості середовища при застосуванні стратегії диференціації. Джерела конкурентних переваг за продуктової диференціації. Шляхи досягнення конкурентної диференціації: використання сили іміджу, робота зі споживачами, реклама, використання вигідного розташування і т.п. Взаємозв’язок стратегій диференціації та диверсифікації. Проблеми імітованості при застосуванні стратегії. Сфокусована диференціація. Межі у використанні диференціації.

Види стратегій підприємства за ознакою схильності до конкурентного суперництва. Чотири базові конкурентні стратегії К. Омає. Стратегічна тріада і відповідні бізнес-стратегії: орієнтовані на споживачів, на конкурентів, ті, що базуються на можливостях підприємства.

 

Тема 7. Стратегія диверсифікації діяльності підприємства

Стратегія зростання, стабільності, скорочення та їх застосування. Різновиди стратегій зростання: вертикальна інтеграція, горизонтальна інтеграція, конгломератна та концентрична диверсифікація, злиття компаній та створення спільних підприємств тощо. Різновиди стратегій стабільності: пауза, обережний розвиток, прибутковість без змін. Стратегії скорочення: відсікання зайвого, переорієнтація, банкрутство або ліквідація.

Поняття та види диверсифікації: пов’язана, непов’язана. Переваги і недоліки. Здійснення диверсифікації. Врахування ефектів від масштабу виробництва та економії від розширення спектру діяльності при виборі та обґрунтуванні стратегії диверсифікації. Синергізм як необхідна умова успішної реалізації стратегії диверсифікації. Поняття та види синергії. Синергетичні ефекти та стратегічні відповідності. Маркетингові, виробничі стратегічні відповідності. Передумови та причини, з яких виходять, приймаючи рішення про диверсифікацію. Диверсифікація як спосіб зменшення ризиків. Фінансово-податкові аспекти використання стратегії диверсифікації. Економічна ефективність різних видів диверсифікації та межі диверсифікації. Особливості стратегічного управління диверсифікованою організацією.

Тема 8. Стратегія зовнішнього розвитку підприємства

Обґрунтування шляхів зростання через поглиблення спеціалізації. Вертикальна інтеграція: суть та види. Переваги та недоліки стратегії вертикальної інтеграції. Галузі, в яких традиційно використовується вертикальна інтеграція. Горизонтальна інтеграція: поняття, передумови та стратегічні мотиви для інтеграції підприємств. Економічна ефективність зростання шляхом горизонтальної інтеграції: вигоди від спеціалізації, використання ефекту масштабу, економія витрат і т.п. Поглинання і злиття: юридичні, економічні і психологічні відмінності та наслідки.

Стратегії зовнішнього розвитку підприємства. Колаборативні стратегії: таємні змови, спільна діяльність, кооперативні контрактні відносини, створення спільних підприємств, специфіка їх застосування. Мета, умови створення та види об'єднань підприємств. Стратегії приєднання: суть, спонукальні мотиви та ризики. Стратегічні альянси: поняття, економічні вигоди та недоліки.

Стратегії конкуренції на міжнародних ринках. Цілі інтернаціоналізації бізнесу: знайти нові ринки збута; бажання знизити собівартість продукції; наміри здійснити вертикальну інтеграцію. Типи інтернаціональних стратегій. Стратегія міжнародної диверсифікації, її переваги.

 

Тема 9. Корпоративна стратегія підприємства

Стратегія комбінування (портфельна) – загальна стратегія мультибізнесового підприємства. Історичний розвиток ідей про корпоративну стратегію. Вплив фінансових ринків на корпоративну стратегію. Проблеми розподілу та перерозподілу корпоративного капіталу для виконання загальнокорпоративної стратегії. Концепція внутрішньофірмових цін при узгодженні загально корпоративної стратегії. Методи стратегічного аналізу мультибізнесового підприємства. Основні етапи розвитку стратегічного управління корпоративною організацією.

Зміст комплексної стратегії підприємства. Основні розділи комплексного стратегічного плану. Характер інформації, показники окремих розділів комплексної стратегії, співвідношення кількісних та кількісних показників. Періодичність перегляду змісту комплексної стратегії підприємства.

Механізм корпоративної стратегічної координації різних сфер бізнесу: координація закупки сировини, координація стратегій зв’язаних сфер бізнесу. Координація дій по захисту та нападу; координація дій по обміну досвідом; координація планів створення та розвитку загально корпоративної культури.

Типи загальної стратегії підприємства (зростання, стабілізація, скорочення). Стратегії стабілізації: обмеженість у часі та стратегічна небезпечність використання стратегії. Передумови та мотиви для стабілізації. Види стратегій стабілізації: пауза, продовження з обережністю, стратегія прибутковості. Скорочення діяльності. Передумови для прийняття рішення про скорочення видів діяльності. Шляхи скорочення діяльності: оздоровлення, продаж, ліквідація, банкрутство. Стратегічні альтернативи в разі успішного та невдалого проведення скорочення діяльності.

Тема 10. Матричні методи формування корпоративної стратегії підприємства

Матричні моделі як аналітичні інструменти процесу формулювання стратегії. Застосування матричних моделей для портфельного аналізу. Оцінка збалансованості портфеля. Чотири стратегії, що застосовуються при розробці портфеля: збільшення частки ринку, збереження частки ринку, збирання врожаю, звільнення. Переваги та недоліки матричних моделей. Інші моделі в портфельному аналізі.

Матриця Бостонської консультативної групи. Принципи побудови матриці. Чотири базові стратегії, які випливають з місця стратегічних напрямків діяльності в матриці.

Дев’ятичарункова матриця McKinsey-GE. Чинники, які використовуються для аналізу привабливості галузі та сили бізнесу. Методика розрахунку середньозважених оцінок для визначення координат стратегічних напрямків діяльності у чарунках матриці. Три базові стратегії залежно від розташування стратегічних напрямків діяльності в матриці “МакКінсі-Дженерал-Електрік” та їх конкретизація. Переваги матриці “МакКінсі-Дженерал-Електрік” порівняно з матрицею Бостонської консалтингової групи.

Матриця “життєвого циклу виробу” Arthur D. Little. Загальні, конкурентні і функціональні стратегії, які є прийнятними на різних стадіях життєвого циклу виробу. Переваги матриці “життєвого циклу виробу” фірми Артур де Літл порівняно з іншими моделями бізнес-портфелю. Обмеженість у використанні підходу.

 

Тема 11. Альтернативність у стратегічному виборі

Теоретичні засади стратегічного вибору. Структура стратегічного вибору. Вибори для ринків та продуктів/ послуг. Вибори для розвитку ресурсів, організаційних здатностей та компетенцій. Групування виборів у стратегічні альтернативи. Підходи до оцінки стратегічних альтернатив. Вплив суб’єктивного чинника на вибір стратегії. Хто має бути залученим до вибору? Аналіз критичних питань у розробці стратегій. Розробка альтернативних варіантів стратегічних дій. Обмеження в формулюванні стратегії. Критерії вибору стратегії та їх ранжування. Порівняння ризику й ефекту при розробці стратегії. Оцінка альтернативних стратегій за виробленими критеріями. Розробка, оцінка та порівняння ефективності альтернативних варіантів стратегічних дій. Методи стратегічного вибору. Методи досягнення консенсусу при виборі стратегії. Важливість вибору в процесі формулювання стратегії.

 

Тема 12. Декомпонування корпоративної стратегії підприємства

Декомпонування стратегії підприємства. Методи та підходи до проведення декомпонування: знизу вгору, згори вниз або зустрічним рухом. Бізнес-планування при декомпонуванні стратегії. Підходи до декомпозиції завдання на складові: за етапом життєвого циклу продукту/підприємства, за етапом виробничого циклу, за рівнем в організаційній структурі управління підприємством, за ресурсами, за послідовністю заходів.

Декомпонування як процес розподілу в часі завдань стратегічного плану та визначення показників поточних планів. Місце поточних планів у стратегічному управлінні підприємством. Провідна роль стратегії підприємства. Поточні (тактичні) плани як такі, що забезпечують досягнення стратегічних цілей. Зворотний зв’язок між розробкою та виконанням поточних планів та стратегією підприємства. Зв’язок між комплексною і функціональними стратегіями та змістом поточних планів. Кількісна визначеність стратегічних цілей у поточних планах. Значення стратегічних програм і бюджетів для розробки поточних планів.

Тема 13. Загальна характеристика функціональної стратегії

Сучасні погляди на роль стратегії у функціонуванні підприємства. Функціональні стратегії як такі, що забезпечують та підтримують реалізацію загальнокорпоративної та бізнес-стратегій. Зв’язок стратегії та поточних планів підприємства. Стратегія, політика, тактика, процедури і правила. Функції підприємства. Взаємодія між функціональними підрозділами та необхідність координації функцій. Визначення функціональної стратегії підприємства. Види функціональних стратегій підприємства: маркетингова стратегія, стратегія управління персоналом; технологічна стратегія; виробнича стратегія; фінансова стратегія; стратегія НДДКР.

Тема 14. Стратегічні аспекти у функціональних сферах діяльності підприємства

Функціональний аналіз підприємства. Функціональні області підприємства, в яких проводиться аналіз (маркетинг, фінанси, кадри, НДДКР, виробництво, організація управління). Основні показники, які використовуються для аналізу та подання результатів. Застосування різних методологічних концепцій проведення функціонального аналізу (концепції життєвого циклу продукції, кривої досвіду, сегментації ринку, операційного та фінансового важелів, цінової моделі капітальних активів, економії на масштабах, аналізу робіт та ін.), їх математична та графічна інтерпретація та застосування в практиці управління. Аналіз потенційного і фактичного синергійного ефектів від використання різних функцій підприємства. Аналіз організаційної структури та культури корпорації.

Тема 15. Сучасний стан і перспективи розвитку стратегічного управління в Україні

Сучасний стан та перспективи розвитку стратегічного управління в Україні. Школи стратегічного управління та їх вплив на визначення процесу розробки стратегії. Витоки різних підходів до стратегічного управління, їхня еволюція, основні концепції, критика та внесок в науку і практику стратегічного управління.

Зарубіжний досвід стратегічного управління. Американські, японські та європейські підходи до стратегічного управління.

Новітні тенденції стратегічного управління та їхнє поширення в Україні. Основні проблеми, які обумовлюють недостатню якість стратегічного управління вітчизняними підприємствами.


3. Загальні вказівки до виконання контрольної роботи

Відповідно до навчального плану студенти бакалаврського рівня підготовки заочної форми навчання за напрямком підготовки «Економіка підприємства» виконують контрольну роботу з курсу “Стратегія підприємства”.

Мета написання контрольної роботи – повною мірою презентувати достатній для допуску до іспиту рівень оволодіння теоретично-методичним апаратом курсу, творчий підхід у вирішенні пропонованих ситуацій, самостійність в науковому обґрунтуванні висновків та рекомендацій.

До виконання завдань контрольної роботи студент приступає після відвідування курсу установчих лекцій та опрацювання навчальної програми відповідно до вказівок викладача курсу та даних методичних рекомендацій. Працюючи над роботою, необхідно пам’ятати, що її цінність значною мірою залежить від висновків, які студент зробить самостійно на основі обробки первинних матеріалів, статистичних даних, інформації з періодичних джерел.

В контрольну роботу входять: титульна сторінка; зміст; основна частина: два теоретичних питання, визначення пропонованих понять, розкриття змісту стратегій, ситуація та завдання; список використаних джерел; додатки (у разі необхідності).

Теоретичні питання, що потребують розгорнутої відповіді та розкриття певної методики, повинні складати 10-15 сторінок. Розкриття питань доцільно починати з його важливості в діяльності сучасного підприємства; вчені, що присвятили даному питанню свої наукові праці; сутнісна характеристика питання та методи і прийоми дослідження, механізм формування та управління.

Розкриття понять та змісту стратегій – це теоретичне питання, яке передбачає стислу відповідь. Окрім того, воно повинне супроводжуватись наочним прикладом з досвіду стратегічного управління вітчизняних та зарубіжних підприємств, які можна одержати з періодичних видань фахового спрямування та інформації в мережі Internet.

Виконуючи ситуаційні завдання слід дотримуватись поставлених завдань та рекомендацій, послідовно будувати логіку викладення власного бачення вирішення проблемних питань, обґрунтовувати пропозиції рисунками, діаграмами та розрахунками.

У разі, якщо під час виконання контрольної роботи студент потребує додаткових вказівок, він відвідує консультації викладача відповідно до встановленого кафедрою графіку.

Контрольна робота повинна бути оформлена на комп’ютері в текстовому редакторі Microsoft Word на одному боці аркуша білого паперу формату А4 з використанням шрифту Times New Roman 14 розміру та роздрукований чітко і розбірливо на принтері. Текст розміщується через 1,5 інтервал на одній сторінці, яка обмежується полями: зліва – не менше 30 мм, зверху та знизу — не менше ніж 20 мм, справа — 15 мм. У комп'ютерному варіанті на сторінці розміщується приблизно 30 рядків по 60 знаків у кожному.

Нумерація звіту повинна бути наскрізною: перша сторінка – титульний аркуш, друга – зміст і т.д. На титульному аркуші номер сторінки не ставиться.

Всі ілюстрації роботи, крім таблиць, позначаються скороченням "Рис." і нумеруються послідовно арабськими цифрами в межах розділу. Номер ілюстрації повинен складатися з номера розділу і порядкового номера ілюстрації, між якими ставиться крапка. Наприклад, Рис. 1.2. Схема організаційної структури цеху. Підписи робляться під ілюстрацією.

Таблиці нумеруються послідовно (за винятком таблиць, поданих у додатках) в межах розділу. В правому верхньому куті над відповідним заголовком таблиці розміщують напис "Таблиця" із зазначенням її номера. Номер таблиці повинен складатися з номера розділу і порядкового номера таблиці, між якими ставиться крапка, наприклад, Таблиця 1.2 (друга таблиця першого питання). При переносі частини таблиці на інший аркуш (сторінку) слово “Таблиця” і номер її вказують один раз справа над першою частиною таблиці, над іншими частинами пишуть слова «Продовження табл.» і вказують номер таблиці, наприклад, Продовження табл. 1.2.

Ілюстрації таблиці розташовують так, щоб їх можна було розглядати без обертання сторінки або з обертанням за годинниковою стрілкою, і розташовують після першого посилання на них у тексті.

Формули в роботі (якщо їх більше одної) нумерують в межах пункту. Номер формули складається з номера пункту і порядкового номера формули в пункту, між якими ставлять крапку. Номери формул пишуть біля правого поля аркуша на рівні відповідної формули в круглих дужках, наприклад: (1.1) (перша формула першого розділу).

Посилання в тексті на першоджерела необхідно вказувати в квадратних дужках після відповідної фрази (посилання) - порядковий номер джерела в списку використаних джерел та сторінку. Наприклад: [5, с. 37].

Список використаних джерел – елемент бібліографічного апарату, містить бібліографічні описи використаних джерел і подається в алфавітному порядку після останнього завдання контрольної роботи.

Контрольна робота підшивається в папку зі скорозшивачем та повинна бути здана на кафедру не пізніше ніж за два тижні до початку сесії.

У разі, якщо робота виконана із суттєвими відхиленнями від вимог, виконана повністю чи частково не самостійно, вона повертається для доопрацювання. Студент повинен усунути вказані недоліки та повернути роботу для повторного оцінювання. При цьому попередні зауваження на роботі обов’язково додаються.

При оцінці роботи беруться до уваги зміст роботи, якість її виконання, оформлення роботи згідно з вимогами.

За результатами перевірки виставляється диференційована оцінка, яка виставляється в журналі академічної успішності.


4. Завдання для виконання контрольної роботи

Контрольна робота виконується відповідно до індивідуального варіанту. Варіант обирається відповідно до останньої цифри залікової книжки.

Варіант 1

І. Теоретичні питання

1. Множинність аспектів поняття стратегії. Сучасні концепції стратегії.

2. Побудова матриці SWOT.

ІІ. Дати визначення

1. Ключові фактори успіху.

2. Стратегічний рівень підприємства.

IІІ. Розкрити зміст стратегій

1. Стратегія наступу.

2. Стратегія конкуренції в нових галузях.

 

IV. Ситуація

Проведення стратегічних змін на підприємстві з переробки овочів

«Дари ланів»

Підприємство з переробки овочів «Дари ланів» із м. Чугуєва було на межі банкрутства. Запрошений консультант намагався з'ясувати, чому так сталося. Кожна людина, з якою, спілкувався консультант, давала свою замкнену теорію— своє бачення проблем. Менеджер із постачання ска­зав: «Ми переробляємо овочі. Місцеві фермери не хочуть їх саджати. Ми закуповуємо ніжну сировину за 300 км». Головний інженер підкреслив: «Нам не вистачає енергії пари. Треба купити вживаний паровоз». Дирек­тор підприємства зауважив: «Я з ранку даю накази. У мене немає часу пе­ревіряти їх реалізацію, переконувати кожного. Потрібен помічник для перевірки».

Кожна версія виходу з кризи дуже відрізняється від інших. Важко пропонувати і вживляти нові ідеї, коли є неприйнятність ідей. Консуль­тант пропонував конкретні методи, що змусять робітників зрозуміти не­обхідність змін. Треба пробудити очікування, надії, сподівання. Хто на­дасть сигнал до цього?

@1. Сформулюйте місію підприємства «Дари ланів» з урахуванням перспектив бізнесу.

2. Опишіть етапи стратегічних змін. Що потрібно для успіху стратегічних змін?

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

СТРАТЕГІЯ ПІДПРИЄМСТВА

ЧЕРКАСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ БІЗНЕС КОЛЕДЖ... С В Харченко...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Навчальна програма

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Тематичний план
№ з/п Назва теми Кількість годин Всього Ауди- торна робота Самос. робота  

V. Завдання
Агрофірма-радгосп «Винний Льох» це: унікальні саджанці виноградної лози та плодових дерев; виноградарство; садівництво; виноробство та переробні виробництва. Агрофірма-радгосп «Винний Льох» є найбі

V. Завдання
Підприємство «Мрія» (м. Черкаси) працює на українському ринку як виробник безалкогольних напоїв з використанням натуральних компонентів. В асортименті безалкогольних напоїв представлені: н

V. Завдання
ВАТ «Фармак" є володарем Міжнародного Золотого призу за кращу торговельну марку «Іспанія, 1996 рік» і призу «Арка Європи якості і вдосконалення». Сьогодні відкрите акціонерне товариство «Фарма

V. Завдання
Як відомо, є два головні різновиди кави - натуральна та розчинна. I хоча справжні гурмани віддають перевагу першій, усталені звички українського споживача спонукають його пити розчинну. За оцінками

V. Завдання
Фірма «Чистий дім» заснована у 1995 році. Головним у діяльності підприємства є задоволення бажання вимогливих клієнтів щодо якості за рахунок використання природних компонентів. Асортимент

V. Завдання
Галузь з виробництва хліба та хлібобулочних виробів України відіграє визначну соціальну і стратегічну роль в житті суспільства, задовольняючи потреби населення переважно в харчовому продукті.

V. Завдання
СП «Ганг» ТОВ вже 14 років активно функціонує на українському ринку спецодягу, виробляючи широкий асортимент джинсового одягу та одягу для промисловості, будівництва, дорожніх робіт, комунального г

V. Завдання
Підприємство «Слов’янський лікеро-горілчаний завод» створено з метою виробництва і реалізації горілчаних, лікеро-горілчаних виробів, інших видів діяльності. Крім основних видів продукції на підприє

V. Завдання
Поліграфічна промисловість – одна з небагатьох галузей, які сьогодні стабільно розвиваються в нашій країні. До поліграфії звертається все більше людей, які шукають найраціональніші сучасні методи р

V. Завдання
Здавалося б, не такі вже й великі можливості кондитерів для створення різноманітного асортименту виробів і двох-трьох великих підприємств вистачить, щоб задовольнити попит покупців. Однак, не боячи

ПРО АВТОРА
Харченко Світлана Вікторівна – викладач-спеціаліст ІІ категорії циклової комісії економіки та комерції Черкаського державного бізнес-коледжу. Закінчила Черкаський державни

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги