рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ.

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ. - раздел Образование, Кузнецова Г.П Робоча навчальна програма Для Вивчення Методики Викладання Педагогічних Дисциплін Магістрант Ма...

ДЛЯ ВИВЧЕННЯ МЕТОДИКИ ВИКЛАДАННЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ДИСЦИПЛІН МАГІСТРАНТ МАЄ ЗНАТИ:

 

Що означає будь-яка педагогічна наука як учбова дисципліна. Генезис методики викладання педагогічних дисциплін.

Зокрема «Педагогіка» та інші п.д. мають бути засвоєні магістрантами та студентами як науки про виховання і навчання людини. В процесі викладання магістрант має сам чітко розуміти систему педагогічних наук та вміти продемонструвати її студентам.

В ході викладання «Педагогіки», як учбової дисципліни майбутній викладач має аргументовано та науково обґрунтовано представити основні розділи загальної педагогіки, місце педагогіки в підготовці фахівця, зв'язок педагогіки з іншими учбовими дисциплінами (методикою викладання, психологією, філософією і ін.)

Методика викладання ПД має забезпечити усвідомлення магістрантами проблеми підготовки педагогів-професіоналів в історії освіти. Зокрема думку Я.А. Коменського про місію вчителя, інститут І.Г. Песталоцці, підручник загальної педагогіки І.Ф. Гербарта, ставлення Дістервега про підготовку вчителів, особливості розвитку методики викладання педагогіки в Україні та науковий вклад українських та світових вчених в становлення сучасної методики викладання педагогіки у вузі.

Особливості проектування змісту освіти з педагогічних дисциплін вимагає від майбутніх викладачів знань та умінь визначати актуальні:

професійно-особові вимоги до сучасного педагога; культурні здобутки сучасного вчителя, компоненти професійної компетентності педагога; складові професійної спрямованості особи студента та психолого-педагогічниі умови ефективного розвитку його педагогічних здібностей в процесі теоретичної та методичної підготовки майбутнього вчителя.

Поряд з цим магістрант має вміти представити студентам зміст освіти як педагогічно адаптовану систему знань, умінь та навичок, класичний та сучасний досвід творчої професійної діяльності та ціннісних стосунків; державний освітній стандарт як систему основних параметрів, що регламентує мінімальний рівень освіти; документи, що регламентують зміст освіти (учбові плани, учбові програми, учбова література).

В процесі вивчення методів, форм і засобів навчання педагогіці магістранти мають усвідомити метод навчання як систему взаємозв'язаних дій викладача і студента, направлених на засвоєння останнім відповідних ПД знань та досвіду, а також можливості вживання класичних та іноваційних словесних, наочних і практичних методів у викладанні педагогіки.

Засвоєння лекційно-семінарської системи викладання педбачає чітке визначення магістрантом організації лекційного заняття, видів лекцій, тощо. Аналогічний алгоритм вивчення реалізується і в ході засвоєння магістрантами методичних особливостей організації та проведення семінарських, практичних, лабораторних, та ін. форм навчальних занять ( в тому числі і не традиційних, як наприклад - педагогічні дебати, захист проектів та ін.

Основними дидактичними засобами у викладанні педагогічних наук є книга, наочно-ілюстративний матеріал з проблем вивчення дисциплін, технічні засоби навчання, інформаційно-комунікаційні технології, цифрові освітні ресурси, інтернет-ресурси, слайд-презентації, інтернет-тестування, тощо.

Засвоєння студентами проблем створення освітніх технологій у викладанні педагогічних дисциплін передбачає від магістрантів представлення освітніх технологій як науково обґрунтованої, цілеспрямованої системної послідовності педагогічних дій, точне відтворення яких гарантує досягнення запланованого результату (формування особистоті сучасного вчителя). Це передбачає визначення різноманітності технологій, використовуваних у викладанні педагогіки. Зокрема традиційних технологій навчання, технології учбової дискусії, технології проектної діяльності, технологія мозкового штурму, технології дидактичної гри та технології проблемного навчання.

Методика організації самостійної роботи студентів при вивченні педагогічних дисциплін має сприйматися магістрантом як наукове керівництво дослідницькою діяльністю студентів.

Самостійна робота студентів повинна виконувати функції необхідної умови успішного засвоєння ними учбового матеріалу, формування у майбутніх вчителів системи знань, умінь і навичок, досвіду творчої діяльності та моделювання і реалізацї ціннісних стосунків. Це вимагає від магістранта освоєння особливостей організації: самостійної роботи на учбовому занятті; самостійної роботи студентів при підготовці до практичних занять, до семінарів; реалізації учбово-дослідницької діяльності студентів та організації науково-дослідної роботи студентів. До окремих видів самостійної роботи студентів відноситься наукове керівництво курсовими роботами та випускними кваліфікаційними роботами.

Розробка навчально-методичної документації з педагогічних дисциплін передбачає засвоєння магістрантами поняття про навчально-методичний комплекс та його структуру.

Так при розробці робочої програми слід забезпечити віддзеркалення в ній змісту освіти і особливостей організації учбового процесу, її основних розділів, здійснити планування лекційних, практичних та семінарських занять, а також забезпечити планування самостійної роботи студентів. В робочій програмі має бути відтворений викладачем підбір літератури, цифрових освітніх ресурсів і інтернет-джерел та представлене планування підсумкового і поточного контролю.

Бажана розробка методичних рекомендацій для організації різних форм учбової роботи, для використання різних освітніх технологій.


– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Кузнецова Г.П Робоча навчальна програма

Глухівський національний педагогічний університет... Мені Олександра Довженка...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Робоча навчальна програма
дисципліниМетодика викладання педагогічних дисциплін для студентів галузі знань 8.01010201 Педагогічна освіта Напряму підготовки Початкове навчан

ЦІЛІ І ЗАВДАННЯ ДИСЦИПЛІНИ
Мета курсу: формувати професійні якості, зокрема – компетентність, розсудливість, освітченість, ерудованість, цілеспрямованість, доброту, чесність, порядність, гідність, професійну етику, стриманіс

Денна форма навчання
Характеристика Дисципліни Напрям підготовки, Спеціальність, освітньо-кваліфікаційний рівень Академічний календар, види занять

Заочна форма навчання
Характеристика Дисципліни Напрям підготовки, Спеціальність, освітньо-кваліфікаційний рівень Академічний календар, види занять

Робочий план
дисципліниМетодика викладання педагогічних дисциплін   напрям підготовки 8.01010201 Початкова освіта (шифр, назва) &nb

Зміст лекційного курсу
  № п/п Розділ курсу і теми лекцій. Основні питання лекцій. Кількість годин Тема 1. Загальні засади ме

Зміст практичних занять
№ п/п Тема, план практичних занять К-ть годин Змістовий модуль № 1 1. Практична робота 1. Заг

Завдання до самостійної та індивідуальної роботи
Номер теми Зміст самостійної та індивідуальної роботи Кількість годин     Тема № 1   За

ТЕМАТИКА РЕФЕРАТІВ
  Ф.А.В. Дистервег про підготовку вчителів. Внесок вітчизняних педагогів у розробку системи педагогічних наук. Професійно-особистісні вимоги до сучасного педагога.

Основна література
1. Закон України «Про вищу освіту» // Держава і право. — 2002. — №43. 2. Закон України «Про вищу освіту» // Урядовий кур'єр. — 2002. — №16. 3. Алексюк А. М. Педагогіка вищої освіт

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги