рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

ЗМІ в демократичному суспільстві

ЗМІ в демократичному суспільстві - раздел Образование, ЛЮДИНА І СВІТ: Навчальний посібник План 1. З Історії Розвитку Змі. 2. Основні Етапи Розвитку З...

План

1. З історії розвитку ЗМІ.

2. Основні етапи розвитку ЗМІ

3. Види засобів масової інформації (ЗМІ).

4.Функції ЗМІ.

5. ЗМІ та політика. ЗМІ як засіб формування громадської думки.

 

Сьогодні, коли якість інформаційних технологій та їх використання дедалі більшою мірою визначають характер життя суспільства, питання про взаємовідносини суспільства і ЗМІ, про ступінь свободи ЗМІ від суспільства, влади і держави (особливо держави, що претендує на демократичний статус) набуває особливого значення. Засоби масової інформації як важлива складова масової комунікації суспільства виконують різні соціально-політичні ролі, ті чи інші з яких залежно від певної кількості типових соціально-політичних ситуацій набувають особливої суспільної значущості. Це можуть бути ролі організатора, об’єднувача, консолідатора суспільства. його просвітителя. Але вони можуть викопувати і дезорганізаційну, роз’єднувальну роль.

 

1. З історії розвитку ЗМІ.

Як свідчить еволюція журналістики, одним із головних напрямків її розвитку було найбільш повне задоволення потреб людини в комунікації, тобто необхідній їй соціально значимої інформації. Уже в доісторичні часи людина сама виступала як засіб комунікації: різні відомості поширювали шамани, провісники, оракули, а засобом консервації її був наскальний живопис, пергамент, глиняні дощечки.

На сьогодні більшість дослідників єдині в думці, що появу преси слід віднести до V ст. до н. е., коли в Римі виходили перші газети, які лише за часів Юлія Цезаря (60 р. до н. е.) почали нагадувати сучасні. Найбільш відомим є щоденний бюлетень «Acta diurna» («Події дня»). Разом з тим є відомості, що доісторичні видання були і в Азії (наприклад, в Китаї у VIII столітті нашої ери виходила «Диба» - «Придворна газета», «Кібелчжі» - «хронікальна газета», а в Японії на глиняних дошках збереглася «Іоміурі каварабан» - «Читати і передавати»), що є, по суті, прагазетними явищами.

У середньовіччі значного поширення набули так звані «летючі листки» (серед них - реляції, ревю, куранти та ін.), які мали яскраво виражений інформаційно-прикладний характер. Винахід у 1440p. І.Гуттенбергом процесу друку за допомогою рухомих літер сприяло розвитку преси і журналістики. Батьківщиною преси як соціального інституту можна вважати територію Західної Європи. Першою газетою у власному розумінні цього слова прийнято вважати бельгійську «Niewe Tydingen» («Усі новини»), яка стала виходити в Антверпені приблизно з 1605 року в друкарні Авраама Вергевена. З 11 березня 1702р. в Англії, в Лондоні, почали видавати першу щоденну газету «Daily Courant» («Щоденний вісник»).

У стародавні часи форми мови реалізовувалися в літописах, хроніках, анналах, життєписах, історіях, подорожах, у різноманітних епістолярних формах - від особистого листа до офіційних послань, від повчань і наказів до булл, рескриптів, прокламацій. А після виникнення друкованої журналістики почала формуватися система журналістських жанрів. Серед початкових можна назвати інформацію-хроніку, репортаж, памфлети. Далі почали з’являтися й інші газетно-журнальні жанри.

Прийнято виділяти такі типи журналістики:

• релігійно-клерикальна (XV-XVI ст.);

• феодально-монархічна (XVI-XVIII ст.);

• буржуазна (ХІХ-ХХ ст.);

• соціалістична (XX ст.);

• загальногуманістична (кінець XX ст.- початок III тисячоліття).

У середньовіччі, у період релігійно-клерикального типу, діапазон творчості був різко обмежений. Це пояснювалося не стільки малим числом грамотних людей, скільки впливом релігії на всі сфери життя. Не допускалося інакомислення, що діставало відображення в періодичних виданнях. Феодально-монархічний тип відображає незначну економічну розвиненість суспільства і початок переходу від натурального господарства до товарно-грошових відносин. Розвиток торгівлі вимагав обміну інформацією про товари, прибуття кораблів, ціни.

У XIX ст. журналістика стала найважливішою частиною суспільно-політичного життя і господарювання. Вона перетворилася на знаряддя політичної боротьби - 80% преси мали яскраво виражений політичний і суспільно-політичний характер. Стався класичний поділ преси на якісну (елітарну) і популярну (масову). До кінця XX ст. до неї додався тип проміжних ЗМІ.

Соціалістична журналістика цілком була орієнтована на ідеологічну залежність, головною константою в ній була партійність.

До теперішнього часу ми можемо говорити про формування загальногуманістичної журналістики.

Даючи оцінку існуючим типам, потрібно відзначити, що не скрізь вони існували обов’язково в такому порядку і чистій формі - їх наявність залежала від конкретної ситуації в державі.

2. Основні етапи розвитку ЗМІ:

1. До початку нашої ери - прагазетні явища;

2. З початку нашої ери до XVст. н. е. - епоха рукописних видань;

3. З XVст. до XVIIст. - винахід і розвиток друкарства, становлення газетно-журнальної справи;

4. З XVIIIст. до початку XXст. - розвиток журналістики як суспільного інституту, вдосконалення поліграфічної бази, становлення преси як основи демократії;

5. 1900-1945рр. - набуття пресою функцій «четвертої влади»;

6. 1945-1955рр. - процес концентрації та монополізації ЗМІ;

7. 1955-1990рр. - епоха становлення електронних засобів комунікації;

8. З 1990р. і до сьогодні - становлення нового інформаційного порядку у світі.

 

3. Види засобів масової інформації (ЗМІ).

Засоби масової інформації - це інститути та форми публічного і відкритого поширення інформації для широкого кола користувачів, що здійснюється за допомогою технічних засобів.

ЗМІ становлять складну систему, виділяють два головні їх типи: друковані (преса) та електронні (радіомовлення, телебачення, кінопродукція, аудіопродукція). Сьогодні широко ввійшов в наше життя Інтернет.

Сучасні ЗМІ представляють собою установи, створені для відкритої, публічної передачі за допомогою спеціального технічного інструментарію різноманітних відомостей будь-яким особам Це відносно самостійна система, що характеризується множинністю складових елементів: змістом, властивостями, формами, методами і певними рівнями організації (у країні, у регіоні, на виробництві).

Відмітні ознаки ЗМІ - це публічність, тобто необмежене коло користувачів, наявність спеціальних технічних приладів, апаратури; непостійний кількісний склад аудиторії змінюється залежно від виявленого інтересу до тієї чи іншої передачі, повідомленням або статті.

Поняття «засоби масової інформації» не слід ототожнювати з поняттям «засоби масової комунікації» (ЗМК). Це не зовсім правильно, оскільки останнє поняття характеризує більш широкий спектр масових засобів.

До ЗМК належать кіно, театр, цирк і т. ін., усі видовищні вистави, які відзначаються регулярністю у зверненні до масової аудиторії, а також такі технічні засоби масової комунікації як телефон, телеграф, телетайп і т. ін.

Власне журналістика прямо пов’язана з використанням розвинених технічних засобів комунікації - преси (засоби поширення інформації за допомогою друкованого відтворення тексту та зображення), радіо (передання звукової інформації за допомогою електромагнітних хвиль) і телебачення (передання звукової і відеоінформації також за допомогою електромагнітних хвиль; для радіо і телебачення обов’язковим є використання відповідного приймача).

Завдяки використанню цих комунікаційних засобів виникли три підсистеми ЗМІ: преса, радіо і телебачення, кожна з яких складається з величезної кількості каналів - окремих газет, журналів, альманахів, книжкової продукції, програм радіо і телебачення, здатних поширюватися як по всьому світу, так і в невеликих регіонах (областях, районах, округах). Кожна підсистема виконує відповідно функції журналістики на основі певних специфічних особливостей.

Преса (газети, тижневики, журнали, альманахи, книжки) дістала особливе місце в системі ЗМІ. Продукція, що вийшла з-під друкарського верстата, несе інформацію у вигляді надрукованого буквеного тексту, фотографій, малюнків, плакатів, схем, графіків та інших зображально-графічних форм, які читач-глядач сприймає без допомоги яких-небудь додаткових засобів (натомість для отримання радіотелевізійної інформації потрібні телевізор, радіоприймач, магнітофон і т. ін.). Друковані видання легко мати «при собі» і звертатися до «вилучення» інформації у зручний час, не заважаючи оточуючим, і за обставин, що не дозволяють або заважають слухати радіо чи дивитися телепередачі (у поїзді, метро, автобусі, літаку і т. ін.).

4.Функції ЗМІ.

Розгляд і аналіз функцій будь-якої системи соціальної діяльності - найважливіший момент її теорії.

Це пов’язано з тим, що процеси, які відбуваються в кожній системі соціальної діяльності, визначаються, зрештою, тим, що вона здійснює певну функцію в більш широкому загалі.

Взагалі, ЗМІ виконує величезну кількість функцій в абсолютно різних сферах.

1. Комунікативна - функція спілкування, налагодження контакту.

2. Організаторська - у ній найбільш наочно проявляється роль журналістики як «четвертої влади» в суспільстві.

3. Ідеологічна (соціально-орієнтаційна), пов’язана з прагненням здійснювати глибокий вплив на світоглядні основи та ціннісні орієнтації аудиторії, на самосвідомість людей, їх ідеали та прагнення, включаючи мотивацію поведінкових актів.

4. Культурно-освітня, яка полягає в тому, щоб, будучи одним з інститутів культури суспільства й беручи участь у пропаганді та поширенні в житті суспільства високих культурних цінностей, виховувати людей на зразках загальносвітової культури, тим самим сприяючи всебічному розвитку людини.

5. Рекламно-довідкова, пов’язана із задоволенням утилітарних запитів у зв’язку зі світом захоплень різних верств аудиторії (сад, город, туризм, колекціонування, шахи і т. д. і т. п.).

6. Рекреативна(розваги, зняття напруги, отримання задоволення).

У кожній з цих сфер ЗМІ виконують свої соціальні ролі:


• виробничо-економічну,

• регулювальну,

• духовно-ідеологічну,

• інформаційно-комунікативну.


Так, в економічній галузі вона стає елементом системи виробництва, набуває якості товару. У соціальному вимірі головним є збір, накопичення, зберігання, переробка та розповсюдження інформації.

У духовній сфері преса виконує пізнавальну, освітню, виховну функції, властиві всім ідеологічним інститутам.

Генеральним суб’єктом по відношенню до журналістики є суспільство. На задоволення потреб усього суспільства спрямовані функції інтеграції пізнання, що виконує журналістика. Окремі соціальні структури як суб’єкти своїми потребами в завоюванні й утриманні влади визначають такі функції журналістики, як пропаганда, агітація, організація. Особистість визначає функції орієнтації, морально-психологічного задоволення.

Для такого специфічного виду соціальних суб’єктів, як журналісти, журналістика виконує службово-професійну і творчу функції.

Однак, викликає сумнів власне розподіл суб’єктів, оскільки журналіст може виконувати не тільки творчу і професійні функції, але також використовувати пресу у своїх власних інтересах.

 

5.ЗМІ та політика. ЗМІ як засіб формування громадської думки.

ЗМІ відіграють у політичному житті суспільства істотну роль, безпосередньо стосуючись його життєдіяльності і виконуючи репродуктивну (відображають політику через радіо, телебачення і пресу) і продуктивну (творить) функції, тому вони тією ж мірою, що і творці політики, несуть відповідальність за те, що відбувається в суспільстві.

Об’єднання націй у сильні централізовані держави часто виявлялося можливим завдяки появі преси, яка створила новий вид соціальної спільноти - публіку окремо взятої газети. Члени цієї агрегації розділені відстанями, але об’єднані споживаною інформацією. Преса прискорила і поставила на «потік» вироблення єдиних символів і значень у національному масштабі. Сьогодні ЗМІ не тільки безупинно відтворюють цей процес, але й виводять його на глобальний рівень. Хоча мас-медіа покликані вирішувати певні завдання в політичній системі та суспільстві, у реальному житті вони досить самостійні, мають цілі, які часто різняться від потреб суспільства і використовують для їх досягнення різні методи.

Політичний вплив ЗМІ здійснюють через вплив на розум і почуття людини.

У демократичних державах явно переважає раціональна модель масових комунікацій, розрахована на переконання людей за допомогою інформування та аргументації, побудованою згідно із законами логіки. Ця модель відповідає сформованому там типу менталітету і політичної культури людей. Вона пропонує змагальність різних ЗМІ в боротьбі за увагу і довіру аудиторії. У цих державах законом заборонено використання ЗМІ для розпалювання расової, національної, класової та релігійної ненависті і ворожнечі, проте в них різні політичні сили, для пропаганди своїх ідей і цінностей широко застосовують методи переважно емоційного впливу, що особливо яскраво проявляється в періоди виборчих кампаній і нерідко може затьмарити раціональні доводи та аргументи. Цим широко користуються тоталітарні, авторитарні і особливо етнократичні режими, насичуючи свою політичну пропаганду емоційним змістом. Тут ЗМІ широко використовують методи психологічного навіювання, засновані на страху і вірі, для розпалювання фанатизму, недовіри або ненависті до політичних опонентів, осіб інших національностей і всіх неугодних.

Незважаючи на важливість емоційного впливу, все ж таки головний вплив на політику ЗМІ здійснюють через інформаційний процес. Основними етапами цього процесу є одержання, відбір, препарування, коментування відомостей. Від того, яку інформацію, в якій формі і з якими коментарями отримують суб’єкти політики, багато в чому залежать їх подальші дії. Вони не тільки відбирають відомості, які поставляють інформаційні агентства, але і самі видобувають і оформляють їх, а також виступають їх коментаторами і поширювачами. Потік інформації в сучасному світі настільки різноманітний і суперечливий, що самостійно розібратися в ньому не в змозі ні окрема людина, ні навіть група фахівців. Тому відбір найбільш важливої інформації та її подання у доступній масової аудиторії формі і коментування - важливе завдання всієї системи ЗМІ. Інформованість громадян, у тому числі політиків, прямо залежить від того, як, з якими цілями і за якими критеріями відбирається інформація, наскільки глибоко вона відображає реальні факти після її препарування та редукції, здійснених газетами, радіо, телебаченням, а також від способу і форм подання інформації.

Роль ЗМІ в політиці не можна оцінювати однозначно. Вони являють собою складний багатогранний інститут, що складається з безлічі органів і елементів, які забезпечують інформування населення про те, що відбувається в кожній конкретній країні і в усьому світі.

Підсумок.

У сучасний період розвитку українського суспільства успішне вирішення політичних, економічних і соціальних завдань усе дедалі залежить від дії такого суб’єктивного чинника, як соціальна активність особистості. Важливу роль у формуванні цієї активності, а також громадської думки грають засоби масової інформації. Про зростаючу роль преси, радіо і телебачення в суспільному житті країни свідчать їхній бурхливий ріст, поширеність і доступність масової інформації. Друковане й усне слово, телевізійне зображення здатні в найкоротші терміни досягти найбільш віддалених районів, проникнути в будь-яке соціальне середовище.

Засоби масової інформації - потужна сила впливу на свідомість людей, засіб оперативного донесення інформації в різні куточки світу, найбільш ефективний засіб впливу на емоції людини, здатний переконувати реципієнта щонайкраще. Особливо чітко це виявляється у відношенні електронних ЗМІ. У міру розширення технічних можливостей їх роль зростає. А за емоційним впливом на почуття і свідомість людей вони утримують поки пальму першості і збирають найбільшу аудиторію. У засобах масової інформації, а особливо на телебаченні питання про підвищення ефективності виступів тісно пов’язані з рівнем організації творчого процесу, форм і засобів соціально-політичного виховання журналістського, художнього і технічного персоналу. Перш за все це відбір проблем, розв’язання яких може підтримати і підказати аудиторія.

На сьогодні значно зріс вплив засобів масової інформації на особистість. Панівне становище серед засобів масової інформації зараз займає телебачення. Якщо наприкінці 70-х - на початку 80-х років телевізор вважався розкішшю, то сьогодні телебачення міцно увійшло в побут практично кожної сім’ї. Поступово телебачення витісняє газети і журнали, серйозно конкурує з радіо. Конкуренція з пресою пояснюється появою на телебаченні нових технологій. В свою чергу на зміну «старим» технологіям приходять технології, що використовує Інтернет.

Питання до теми . Засоби масової інформації.

1. Дайте визначення поняття «засоби масової інформації».

2. Назвіть основні етапи розвитку ЗМІ.

3. Назвіть відмінні ознаки ЗМІ.

4. Чим різняться поняття «засоби масової інформації» та «засоби масової комунікації».

5. Які соціальні ролі виконують ЗМІ?

6. Назвіть функції ЗМІ.

7. Назвіть основні етапи розвитку ЗМІ.

8. Яку роль відіграють ЗМІ у формуванні громадської думки?

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ЛЮДИНА І СВІТ: Навчальний посібник

Кременчуцький льотний коледж... Національного авіаційного університету... І В Старосельський...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: ЗМІ в демократичному суспільстві

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Навчальний посібник
для курсантів та студентів всіх спеціальностей освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст»   Кременчук 2012 І.В.Старосельський.

З М І С Т
  ТЕМА 1. ВСТУП……………………………………………...…………5 стор. Поняття людини як біосоціальної істоти. Індивідуальність як феномен людини. Особа. Особистість. Персона. Гром

Особа. Особистість. Персона. Громадянин
План 1. Вступ. Основна ідея та завдання курсу «Людина і світ». 2. Світогляд, фактори, що впливають на нього. Типи світогляду. 3. Індивід. Індивідуальність. 4. Лю

Практичний, або праксиологічний.
У цьому аспекті світогляду розкривається ставлення людини до світу і самої себе з погляду можливості, меж і способів її діяльності. Найсуттєвішим тут є питання про свободу волі люд

Проте це не означає, що загальновідома фраза: «Обставини сильніші за нас» - цілком правильна.
Річ у тім, що в тому чи іншому типі світогляду є свій рівень визначення місця людини у світі, її активності, її діяльності – її сили. Водночас, ця активність обмежується. Наприклад,

Основні тлумачення походження людини
Гіпотези Зміст Міфологічна гіпотеза Людина походить від тваринних чи рослинних першопредків. Ці уявлення є відображенням

У формуванні та розвитку людини
Природне середовище Суспільне середовище - Людина є частиною природи, як біологічна істота гине без спілкування з нею. - Можливість

Сім’я. Гендерна соціалізація особистості
  План 1. Поняття соціалізації. 2. Етапи соціалізації. 3. Гендерна соціалізація особистості. 4. Розвиток сім’ї як соціального інституту. 5

Таким чином, соціалізація - процес розвитку людини, становлення особистості у взаємодії з навколишнім світом.
2. Етапи соціалізації. У доіндустріальному суспільстві вирізняли лише три етапи людського життя: дитинство, зрілість, стар

Зміни, які відбуваються в період тінейджерства
1. Відбуваються важливі фізіологічні зміни: статеве дозрівання; інтенсивне зростання (на 5-8 см на рік), збільшення маси тіла (4-8 кг на рік); перебудовується опорно-руховий апарат (збільшується ст

Висновок.
Рольовий діапазон тінейджерів, як і раніше, вкрай обмежений: - Економічно несамостійні, - Вимагають соціального захисту, - Не виступають учасниками право

Висновок.
Рольовий діапазон тінейджерів, як і раніше, вкрай обмежений: - Економічно несамостійні, - Вимагають соціального захисту, - Не виступають учасниками право

Школа. Однолітки
План 1. Поняття культури. Види і функції культури. 2. Субкультура. 3. Школа. Однолітки. Спільнота розвиватиметься лише тоді, коли її члени контролюватимуть сп

Характеристика різних груп молодіжної субкультури
Вид Характеристика Проблеми Репери та хіп-хопери

Підсумок.
· Сьогодні глобалізаційні процеси активно проникають у повсякденне суспільного життя. Сучасна молодь соціалізується в рамках глобального знання, глобальних іміджів. Цей процес породжує новий тип со

Забобони.
Забобон - негативне ставлення до людини чи будь-якої групи людей, про яких ви насправді нічого не знаєте. Це також негативне ставлення на підставі не особистого знайомства з людино

Незначні прояви ксенофобії є цілком природними і нешкідливими для суспільства загалом, але таке твердження багато хто піддає сумніву.
Расизм - світогляд, а також політичні теорії і практики, що ґрунтуються на расовій дискримінації, на уявленні про поділ людей на біологічно різні групи, тобто на раси на основі осо

Гендерні ролі
Чоловічі ролі Жіночі ролі Чоловік Дружина Батько Мати Син

Зародження конфліктів та шляхи їх подолання
План 1. Поняття «конфлікт». 2. Типи і види конфліктів. 3. Причини виникнення конфлікту та його фази. 4. Шляхи подолання конфлікту 1.Понятт

Три шляхи виходу з конфлікту
1. Переговори - це процес, під час якого сторони намагаються розв'язати конфлікт шляхом безпосереднього обговорення між собою. Сильна сторона переговорного процесу полягає в тому,

Дотримання яких дозволяє подобатися людям
(за Дейлом Карнегі) 1. Щиро цікавтесь іншими людьми. 2. Посміхайтеся. 3. Пам'ятайте, що ім'я людини - це найбільш солодкий і важливий для неї звук будь-якою мово

Стратифікація сучасного українського суспільства
1. Поняття соціуму. Прагнучи пізнати суспільне життя людей, соціальна філософія стикається з багатьма труднощами, перша з яких - багатозначність терміна «суспільств

Основні категорії соціальної стратифікації.
Соціальний прошарок - великі групи, члени яких не можуть бути пов’язані ні міжособистісними, ні формальними груповими відносинами, не можуть ідентифікувати своє групове членство і

Спілкування та співпраця як перспектива розвитку соціуму
План 1. Поняття соціальної мобільності. 2. Типи соціальної мобільності. 3. Канли соціальної мобільності. 4. Спілкування та співпраця як перспектива розвитку соці

Права та відповідальність
План 1. Еволюція уявлень про права людини. 2. Фундаментальні права і свободи людини, їх класифікація. 3. Поняття прав і свобод людини. 4.Права та відповідальніст

Громадянське суспільство в Україні.
  План 1. Держава. Функції та ознаки держави. 2. Етапи формування та передумови функціонування громадянського суспільства. 3. Поняття та характеристики гром

Передумови функціонування громадянського суспільства.
1. Економічні: · Приватна власність, · Вільний ринок, · Конкуренція. 2. Соціальні: · Велика вага у суспільст

Характеристики громадянського суспільства.
Умови розвитку громадянського суспільства: · Рівність прав і обов'язків усіх громадян. · Індивідуальність особи і колективізм людей, організо­ваних у суспільство.

Структура громадянського суспільства.
Економічна система Політична система Соціальна система Інформаційна Система Духовно-культурна система

Громадські рухи і організації.
Громадські рухи - добровільні об'єднання людей, що виникають на основі їх свідомого волевиявлення, відповідно до спільних інтересів, прав і свобод.   Хара

Використання громадської думки
у регулюванні різних сфер життєдіяльності суспільства: 1. Соціальні процеси, відносини. До них належать організація соціального управління (вироблення, пр

Громадянське суспільство в Україні.
Отже, громадянське суспільство - історичний тип у розвитку людського суспільства, це, насамперед, сукупність громадян одного суспільства, одного регіону, однієї країни чи регіонального об'єднання.

Підсумок.
Якщо розглянути сучасне громадянське суспільство в промислово розвинених країнах світу, то воно постає як суспільство, що складається з величезної кількості самостійно діючих груп людей, що мають р

Політична еліта та політичне лідерство.
  План 1. Політика як суспільне явище. 2. Політична система: сутність, структура, функції. 3. Політичний режим. 4. Тоталітаризм. Авторитаризм. Демо

Основні структурні елементи політики
Суб'єкт політики - орган влади або політич­ний лідер, який виробляє і здійснює політику. Головний суб'єкт політики – держава, як система органів влади. Суб'єкти п

Політологи вважають, що лише 10-20 % людей справді політично активні, 80-90 % - байдужі, їх називають глядачами політичного театру.
2. Політична система: сутність, структура, функції. Поняття «політична система» було введено в політологію

Структура політичної системи суспільства
Політичні інститути і організації. · Держава та органи державної влади · Політичні партії · Громадсько-політичні рухи та організації.

Підходи до визначення політичного лідерства.
1. Політичне лідерство - це постійний пріоритетний вплив з боку певної особи на все суспільство, організацію чи групу. Для цього визначення характерні такі особливості: •

Класифікація лідерства
1. Щодо ставлення керівника до підлеглих: - Авторитарне - одноосібний спрямований вплив лідера на підлеглих. Воно засноване на загрозі санкцій, застосуван

Образи лідерів
(За М.Дж.Херманн). 1. Прапороносець або велика людина. Його вирізняє власне бачення дійсності, привабливий ідеал, «мрія», що може захопити маси (В. І. Ленін, М. Л.

Вибори як інструмент демократії
План 1. Історія виникнення демократії. 2. Демократичний політичний режим. 3. Вибори як інструмент демократії. Демократія- це ім’я, яке дають народу,

Критерії демократичності виборів.
1. Вибори повинні бути загальними. 2. Вибори повинні бути рівними. 3. Вибори проводять за таємного голосування. 4. Періодичність. 5. Конкурентність. 6.

В управлінні суспільством
  План 1.Місцеве самоврядування. 2. Повноваження органів місцевого самоврядування. 3. Матеріальна та фінансова основа місцевого самоврядування. 4.

Формування політичної нації в Україні
1. Етнос: його основні ознаки та особливості. 2. Поняття нації. 3. Національна самосвідомість. 4. Розвиток міжнаціональних відносин в Україні. 5. Націоналізм. Мі

Стабільність життя представників різних національностей неможлива без шанобливого ставлення і поваги кожного народу до іншого.
Це стосується як українців, так і національних меншин, які є жителями однієї держави - України. Важлива роль у збереженні міжетнічної злагоди в усіх регіонах України належить створенню дер

Шляхи врегулювання міжнаціональних конфліктів
1. Визнання міжнаціональних проблем і розв’язання їх шляхом продуманої національної політики. 2. Використання економічних важелів для нормалізації ситуації. 3. Створення культурно

Основні (фундаментальні) інтереси
української держави і політичної нації: • Збереження територіальної цілісності, національної, культурної, мовної тощо самобутності; • Подальша консолідація всеред

Міжнаціональні конфлікти та шляхи їх розв’язання
  План 1.Поняття «культура». 2.Національна культура та її основні компоненти. 3. Принципи формування загальнолюдської культури. 4.Міжнаціональні та

Підсумок.
Культура будь-якого народу розвивається не ізольовано від культур інших народів, а закономірно перебуває в контексті світового культурного процесу. Українці віками творили власну самобутню культуру

Внесок українців у світову науку і культуру
План 1. Тенденції розширення Європейського Союзу на схід. 2. Проблеми та перспективи входження України до ЄС. Поя

Підсумок.
Процес європейської інтеграції та розширення спроможний внутрішньо консолідувати країни, які бажають стати членами єдиної Європи, сприятиме зменшенню та ліквідації історичних суперечностей між сусі

ПОНЯТТЯ ТА ТЕРМІНИ
АВТОРИТАРИЗМ(від фр. аutoritare - владний) - політичний режим, система державної влади, заснована на самовладді, диктатурі одноосібно­го правителя або правлячого угруповання, які п

І.В.Старосельський.
Людина і світ: навчальний посібник. Кременчук, Кременчуцький льотний коледж Національного авіаційного університету, 2012. – 130 с.     Навчальний посіб

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги