рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

В управлінні суспільством

В управлінні суспільством - раздел Образование, ЛЮДИНА І СВІТ: Навчальний посібник   План 1.місцеве Самоврядування. 2. Повноваже...

 

План

1.Місцеве самоврядування.

2. Повноваження органів місцевого самоврядування.

3. Матеріальна та фінансова основа місцевого самоврядування.

4. Вибори.

 

1. Місцеве самоврядування.

Місцеве самоврядування в Україні - це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади - жителів села чи добровільного об’єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста - самостійно або під керівництвом органів і посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.

Місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.

Засади, на яких здійснюється місцеве самоврядування в Україні:

• Народовладдя;

• Законність;

• Гласність;

• Колегіальність;Поєднання місцевих і державних інтересів; виборність;

• Правова, організаційна та матеріально-фінансова самостійність у межах повноважень, визначених цим та іншими законами;

• Підзвітність та відповідальність перед територіальними громадами їх органів та посадових осіб;

• Державна підтримка та гарантії місцевого самоврядування; судового захисту прав місцевого самоврядування.

Структура місцевого самоврядування:

• Територіальна громада;

• Сільська, селищна, міська рада;

• Сільський, селищний, міський голова;

• Виконавчі органи сільської, селищної, міської ради;

• Районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення.

 

У містах з районним поділом за рішенням територіальної громади міста або міської ради відповідно можуть утворюватися районні в місті ради. Районні в містах ради утворюють свої виконавчі органи та обирають голову ради, який водночас є головою її виконавчого комітету.

Первинним суб’єктом місцевого самоврядування, основним носієм його функцій і повноважень є територіальна громада села, селища, міста.

Виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи. Виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах рад є підконтрольними і підзвітними відповідним радам, а з питань здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольними відповідним органам виконавчої влади.

Сільський, селищний, міський голова є головною посадовою особою територіальної громади відповідно села (добровільного об’єднання в одну територіальну громаду жителів кількох сіл), селища, міста, обирається відповідною територіальною громадою на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування строком на чотири роки в порядку, визначеному законом, і здійснює свої повноваження на постійній основі. Сільський, селищний, міський голова очолює виконавчий комітет відповідної сільської, селищної, міської ради, головує на її засіданнях.

2. Повноваження органів місцевого самоврядування.

Органам місцевого самоврядування законом можуть надаватися окремі повноваження органів виконавчої влади, у здійсненні яких вони є підконтрольними відповідним органам виконавчої влади.

 

Сфери діяльності, яких стосуються Повноваження виконавчих органів сільських, селищних, міських рад:

• Соціально-економічний і культурний розвиток, планування та облік;

• Галузі бюджету, фінансів і цін;

• Управління комунальною власністю;

• Житлово-комунальне господарство, побутове, торговельне обслуговування, громадське харчування, транспорт і зв’язок;

• Будівництво;

• Освіта, охорона здоров’я, культура, фізкультура і спорт;

• Регулювання земельних відносин та охорони навколишнього

природного середовища;

• Соціальний захист населення;

• Зовнішньоекономічна діяльність;

• Оборонна робота;

• Розв’язання питань адміністративно-територіального устрою;

• Забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян тощо.

3. Матеріальна та фінансова основа місцевого самоврядування.

Матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, земля, природні ресурси, що є у власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, а також об’єкти їхньої спільної власності, що перебувають в управлінні районних і обласних рад.

Територіальні громади сіл, селищ і міст можуть об’єднувати на договірних засадах об’єкти комунальної власності, а також кошти бюджетів для виконання спільних проектів або для спільного фінансування (утримання) комунальних підприємств, організацій і установ, створювати для цього відповідні органи і служби.

Держава бере участь у формуванні доходів бюджетів місцевого самоврядування, фінансово підтримує місцеве самоврядування. Витрати органів місцевого самоврядування, що виникли внаслідок рішень органів державної влади, компенсує держава.

Органам місцевого самоврядування закон може надавати окремі повноваження органів виконавчої влади. Держава фінансує здійснення цих повноважень у повному обсязі за рахунок коштів Державного бюджету України або шляхом віднесення до місцевого бюджету в установленому законом порядку окремих загальнодержавних податків, передає органам місцевого самоврядування відповідні об’єкти державної власності.

Діяльність органів місцевої влади спрямована на задоволення суспільних потреб громадян, у першу чергу пов’язаних з отриманням життєво необхідних послуг.

Місцеві бюджети є фінансовою базою місцевого самоврядування, і від обсягу ресурсів, що акумулюються в цих бюджетах, залежить, наскільки результативно місцеві органи влади будуть виконувати покладені на них повноваження.

4. Вибори.

Вибори депутатів сільських, селищних рад проводяться за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних виборчих округах, на які поділяється вся територія відповідно села (кількох сіл, жителі яких добровільно об’єдналися у сільську громаду), селища.

Вибори депутатів міських рад проводяться за пропорційною системою: депутатів обирають за виборчими списками кандидатів у депутати (далі - виборчі списки) від організацій політичних партій, виборчих блоків організацій політичних партій у багатомандатному окрузі, межі якого збігаються з межами міста згідно з існуючим адміністративно-територіальним устроєм.

Вибори депутатів районних у містах рад проводять за пропорційною системою: депутатів обирають за виборчими списками від організацій політичних партій, виборчих блоків організацій політичних партій у багатомандатному виборчому окрузі, межі якого збігаються з межами відповідного району у місті.

Вибори сільських, селищних, міських голів проводять за мажоритарною виборчою системою відносної більшості в єдиному одномандатному окрузі, межі якого збігаються з межами села (кількох сіл, жителі яких добровільно об’єдналися у сільську громаду), селища, міста, згідно з існуючим адміністративно-територіальним устроєм.

Громадяни України, які належать до відповідної територіальної громади і мають право голосу, можуть шляхом самовисування або через республіканські (в Автономній Республіці Крим), обласні, районні, районні у містах, міські організації політичних партій та їх виборчі об’єднання - блоки брати участь у висуванні кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, у роботі виборчих комісій, проведенні передвиборчої агітації, спостереженні за проведенням виборів та в інших заходах у порядку, визначеному цим та іншими законами України.

Питання до теми «Демократія».

1. Що таке демократія?

2. Назвіть характерні ознаки демократичного режиму.

3. Що таке політична участь?

4. Перерахуйте основні функції політичної культури.

5. Дайте визначення поняття «вибори».

6. Дайте характеристику відомим Вам виборчим системам.

7. Складіть план проведення виборів.

8. Назвіть критерії демократичності виборів.

9. Що таке політичні знання?

10. Дайте визначення поняттю «місцеве самоврядування в Україні».

11. Назвіть засади, на яких здійснюється місцеве самоврядування в Україні.

12. Яких сфер діяльності стосуються Повноваження виконавчих органів сільських, селищних, міських рад?

13. Чим відрізняються вибори депутатів сільських, селищних рад та вибори депутатів міських рад?

14. Наведіть відомі Вам приклади вирішення проблем органами місцевої влади.

 

 

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ЛЮДИНА І СВІТ: Навчальний посібник

Кременчуцький льотний коледж... Національного авіаційного університету... І В Старосельський...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: В управлінні суспільством

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Навчальний посібник
для курсантів та студентів всіх спеціальностей освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст»   Кременчук 2012 І.В.Старосельський.

З М І С Т
  ТЕМА 1. ВСТУП……………………………………………...…………5 стор. Поняття людини як біосоціальної істоти. Індивідуальність як феномен людини. Особа. Особистість. Персона. Гром

Особа. Особистість. Персона. Громадянин
План 1. Вступ. Основна ідея та завдання курсу «Людина і світ». 2. Світогляд, фактори, що впливають на нього. Типи світогляду. 3. Індивід. Індивідуальність. 4. Лю

Практичний, або праксиологічний.
У цьому аспекті світогляду розкривається ставлення людини до світу і самої себе з погляду можливості, меж і способів її діяльності. Найсуттєвішим тут є питання про свободу волі люд

Проте це не означає, що загальновідома фраза: «Обставини сильніші за нас» - цілком правильна.
Річ у тім, що в тому чи іншому типі світогляду є свій рівень визначення місця людини у світі, її активності, її діяльності – її сили. Водночас, ця активність обмежується. Наприклад,

Основні тлумачення походження людини
Гіпотези Зміст Міфологічна гіпотеза Людина походить від тваринних чи рослинних першопредків. Ці уявлення є відображенням

У формуванні та розвитку людини
Природне середовище Суспільне середовище - Людина є частиною природи, як біологічна істота гине без спілкування з нею. - Можливість

Сім’я. Гендерна соціалізація особистості
  План 1. Поняття соціалізації. 2. Етапи соціалізації. 3. Гендерна соціалізація особистості. 4. Розвиток сім’ї як соціального інституту. 5

Таким чином, соціалізація - процес розвитку людини, становлення особистості у взаємодії з навколишнім світом.
2. Етапи соціалізації. У доіндустріальному суспільстві вирізняли лише три етапи людського життя: дитинство, зрілість, стар

Зміни, які відбуваються в період тінейджерства
1. Відбуваються важливі фізіологічні зміни: статеве дозрівання; інтенсивне зростання (на 5-8 см на рік), збільшення маси тіла (4-8 кг на рік); перебудовується опорно-руховий апарат (збільшується ст

Висновок.
Рольовий діапазон тінейджерів, як і раніше, вкрай обмежений: - Економічно несамостійні, - Вимагають соціального захисту, - Не виступають учасниками право

Висновок.
Рольовий діапазон тінейджерів, як і раніше, вкрай обмежений: - Економічно несамостійні, - Вимагають соціального захисту, - Не виступають учасниками право

Школа. Однолітки
План 1. Поняття культури. Види і функції культури. 2. Субкультура. 3. Школа. Однолітки. Спільнота розвиватиметься лише тоді, коли її члени контролюватимуть сп

Характеристика різних груп молодіжної субкультури
Вид Характеристика Проблеми Репери та хіп-хопери

Підсумок.
· Сьогодні глобалізаційні процеси активно проникають у повсякденне суспільного життя. Сучасна молодь соціалізується в рамках глобального знання, глобальних іміджів. Цей процес породжує новий тип со

Забобони.
Забобон - негативне ставлення до людини чи будь-якої групи людей, про яких ви насправді нічого не знаєте. Це також негативне ставлення на підставі не особистого знайомства з людино

Незначні прояви ксенофобії є цілком природними і нешкідливими для суспільства загалом, але таке твердження багато хто піддає сумніву.
Расизм - світогляд, а також політичні теорії і практики, що ґрунтуються на расовій дискримінації, на уявленні про поділ людей на біологічно різні групи, тобто на раси на основі осо

Гендерні ролі
Чоловічі ролі Жіночі ролі Чоловік Дружина Батько Мати Син

Зародження конфліктів та шляхи їх подолання
План 1. Поняття «конфлікт». 2. Типи і види конфліктів. 3. Причини виникнення конфлікту та його фази. 4. Шляхи подолання конфлікту 1.Понятт

Три шляхи виходу з конфлікту
1. Переговори - це процес, під час якого сторони намагаються розв'язати конфлікт шляхом безпосереднього обговорення між собою. Сильна сторона переговорного процесу полягає в тому,

Дотримання яких дозволяє подобатися людям
(за Дейлом Карнегі) 1. Щиро цікавтесь іншими людьми. 2. Посміхайтеся. 3. Пам'ятайте, що ім'я людини - це найбільш солодкий і важливий для неї звук будь-якою мово

Стратифікація сучасного українського суспільства
1. Поняття соціуму. Прагнучи пізнати суспільне життя людей, соціальна філософія стикається з багатьма труднощами, перша з яких - багатозначність терміна «суспільств

Основні категорії соціальної стратифікації.
Соціальний прошарок - великі групи, члени яких не можуть бути пов’язані ні міжособистісними, ні формальними груповими відносинами, не можуть ідентифікувати своє групове членство і

Спілкування та співпраця як перспектива розвитку соціуму
План 1. Поняття соціальної мобільності. 2. Типи соціальної мобільності. 3. Канли соціальної мобільності. 4. Спілкування та співпраця як перспектива розвитку соці

Права та відповідальність
План 1. Еволюція уявлень про права людини. 2. Фундаментальні права і свободи людини, їх класифікація. 3. Поняття прав і свобод людини. 4.Права та відповідальніст

Громадянське суспільство в Україні.
  План 1. Держава. Функції та ознаки держави. 2. Етапи формування та передумови функціонування громадянського суспільства. 3. Поняття та характеристики гром

Передумови функціонування громадянського суспільства.
1. Економічні: · Приватна власність, · Вільний ринок, · Конкуренція. 2. Соціальні: · Велика вага у суспільст

Характеристики громадянського суспільства.
Умови розвитку громадянського суспільства: · Рівність прав і обов'язків усіх громадян. · Індивідуальність особи і колективізм людей, організо­ваних у суспільство.

Структура громадянського суспільства.
Економічна система Політична система Соціальна система Інформаційна Система Духовно-культурна система

Громадські рухи і організації.
Громадські рухи - добровільні об'єднання людей, що виникають на основі їх свідомого волевиявлення, відповідно до спільних інтересів, прав і свобод.   Хара

Використання громадської думки
у регулюванні різних сфер життєдіяльності суспільства: 1. Соціальні процеси, відносини. До них належать організація соціального управління (вироблення, пр

Громадянське суспільство в Україні.
Отже, громадянське суспільство - історичний тип у розвитку людського суспільства, це, насамперед, сукупність громадян одного суспільства, одного регіону, однієї країни чи регіонального об'єднання.

Підсумок.
Якщо розглянути сучасне громадянське суспільство в промислово розвинених країнах світу, то воно постає як суспільство, що складається з величезної кількості самостійно діючих груп людей, що мають р

Політична еліта та політичне лідерство.
  План 1. Політика як суспільне явище. 2. Політична система: сутність, структура, функції. 3. Політичний режим. 4. Тоталітаризм. Авторитаризм. Демо

Основні структурні елементи політики
Суб'єкт політики - орган влади або політич­ний лідер, який виробляє і здійснює політику. Головний суб'єкт політики – держава, як система органів влади. Суб'єкти п

Політологи вважають, що лише 10-20 % людей справді політично активні, 80-90 % - байдужі, їх називають глядачами політичного театру.
2. Політична система: сутність, структура, функції. Поняття «політична система» було введено в політологію

Структура політичної системи суспільства
Політичні інститути і організації. · Держава та органи державної влади · Політичні партії · Громадсько-політичні рухи та організації.

Підходи до визначення політичного лідерства.
1. Політичне лідерство - це постійний пріоритетний вплив з боку певної особи на все суспільство, організацію чи групу. Для цього визначення характерні такі особливості: •

Класифікація лідерства
1. Щодо ставлення керівника до підлеглих: - Авторитарне - одноосібний спрямований вплив лідера на підлеглих. Воно засноване на загрозі санкцій, застосуван

Образи лідерів
(За М.Дж.Херманн). 1. Прапороносець або велика людина. Його вирізняє власне бачення дійсності, привабливий ідеал, «мрія», що може захопити маси (В. І. Ленін, М. Л.

Вибори як інструмент демократії
План 1. Історія виникнення демократії. 2. Демократичний політичний режим. 3. Вибори як інструмент демократії. Демократія- це ім’я, яке дають народу,

Критерії демократичності виборів.
1. Вибори повинні бути загальними. 2. Вибори повинні бути рівними. 3. Вибори проводять за таємного голосування. 4. Періодичність. 5. Конкурентність. 6.

ЗМІ в демократичному суспільстві
План 1. З історії розвитку ЗМІ. 2. Основні етапи розвитку ЗМІ 3. Види засобів масової інформації (ЗМІ). 4.Функції ЗМІ. 5. ЗМІ та політика. ЗМІ як засіб

Формування політичної нації в Україні
1. Етнос: його основні ознаки та особливості. 2. Поняття нації. 3. Національна самосвідомість. 4. Розвиток міжнаціональних відносин в Україні. 5. Націоналізм. Мі

Стабільність життя представників різних національностей неможлива без шанобливого ставлення і поваги кожного народу до іншого.
Це стосується як українців, так і національних меншин, які є жителями однієї держави - України. Важлива роль у збереженні міжетнічної злагоди в усіх регіонах України належить створенню дер

Шляхи врегулювання міжнаціональних конфліктів
1. Визнання міжнаціональних проблем і розв’язання їх шляхом продуманої національної політики. 2. Використання економічних важелів для нормалізації ситуації. 3. Створення культурно

Основні (фундаментальні) інтереси
української держави і політичної нації: • Збереження територіальної цілісності, національної, культурної, мовної тощо самобутності; • Подальша консолідація всеред

Міжнаціональні конфлікти та шляхи їх розв’язання
  План 1.Поняття «культура». 2.Національна культура та її основні компоненти. 3. Принципи формування загальнолюдської культури. 4.Міжнаціональні та

Підсумок.
Культура будь-якого народу розвивається не ізольовано від культур інших народів, а закономірно перебуває в контексті світового культурного процесу. Українці віками творили власну самобутню культуру

Внесок українців у світову науку і культуру
План 1. Тенденції розширення Європейського Союзу на схід. 2. Проблеми та перспективи входження України до ЄС. Поя

Підсумок.
Процес європейської інтеграції та розширення спроможний внутрішньо консолідувати країни, які бажають стати членами єдиної Європи, сприятиме зменшенню та ліквідації історичних суперечностей між сусі

ПОНЯТТЯ ТА ТЕРМІНИ
АВТОРИТАРИЗМ(від фр. аutoritare - владний) - політичний режим, система державної влади, заснована на самовладді, диктатурі одноосібно­го правителя або правлячого угруповання, які п

І.В.Старосельський.
Людина і світ: навчальний посібник. Кременчук, Кременчуцький льотний коледж Національного авіаційного університету, 2012. – 130 с.     Навчальний посіб

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги