рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Основні поняття та визначення

Основні поняття та визначення - раздел Образование, РОЗРАХУНКИ СТАТИЧНО НЕВИЗНАЧУВАНИХ ...

На рис. 12а наведено шарнірно обперту балку – геометрично незмінювану систему. Всі три реакції визначаються з трьох умов рівноваги плоскої системи сил.

 

Використовуючи метод перерізів, легко знайти внутрішні силові фактори у будь якому перерізі балки.

Додамо ще одну шарнірну - рухому опору в перерізі С (рис. 12б). У наслідок цього система стала більш міцною та жорсткою, проте з погляду геометричної незмінюваності цей зв’язок зайвий. Тепер з трьох рівнянь рівноваги чотири реакції визначити неможливо. Балка, що зображена на рис. 12б, один раз статично невизначувана, т. я. реакції зв’язків не можуть бути однозначно визначені з рівнянь статичної рівноваги.

Таким чином, статично невизначуваними називаються системи, силові фактори в елементах яких тільки з рівнянь рівноваги визначити неможна. У таких системах зв’язків більше, ніж необхідно для рівноваги. Отже, деякі зв’язки виявляються в цьому розумінні так би мовити зайвими, а зусилля в них – зайвими невідомими. За числом зайвих зв’язків або зайвих невідомих зусиль установлюють ступінь статичної невизначуваності системи.

Ступінню статичної невизначуваності системи називається різниця між числом невідомих зусиль та кількістю незалежних рівнянь статичної рівноваги, які можна записати для даної системи.

Положення жорсткого стержня в просторі визначається шістьма незалежними координатами, інакше кажучи, жорсткий стержень володіє шістьма ступенями свободи. На стержень можуть бути накладені зв'язки, тобто обмеження, що обумовлюють його певне положення в просторі. Найбільш простими зв'язками є такі, при яких повністю виключаються те або інше узагальнене переміщення для деяких перерізів стержня. Накладення одного зв'язку знімає одну ступінь свободи з стержня як жорсткого цілого. Отже, якщо на вільний жорсткий стержень накладено шість зовнішніх зв'язків, то положення його в просторі як жорсткого цілого буде, за деякими виключеннями, визначено повністю і система з механізму, що володіє шістьма ступенями свободи, перетворюється в кінематично незмінну систему. Те число зв'язків, при якому досягається кінематична незмінність, носить назву необхідного числа зв'язків. Всякий зв'язок, накладений зверх необхідних, називають додатковим. Число додаткових зв'язків дорівнює ступеню статичної невизначуваності системи.

Зв'язки в рамах і стержньових системах ділять звичайно на зв'язки зовнішні і зв'язки внутрішні, або взаємні. Під зовнішніми зв'язками розуміються умови, що накладаються на абсолютні переміщення деяких точок системи. В разі плоскої системи у шарнірно - рухомій опорі є один зовнішній зв'язок, в нерухомому шарнірі - два, в жорсткому закріпленні - три. Просторове закріплення відповідає шести зовнішнім зв'язкам. Зовнішні зв'язки часто ділять на необхідні і додаткові. Наприклад, на рис.13а,б показана плоска рама, що має в першому випадку три зовнішні зв'язки, а у другому п'ять зовнішніх зв'язків.

 

 

Для того щоб визначити положення рами в площині як жорсткого цілого, необхідне накладення трьох зв'язків. Отже, в першому випадку рама має необхідні зовнішні зв'язки, а у другому, крім того, два додаткові зовнішні зв'язки.

Під внутрішніми, або взаємними, зв'язками розуміються обмеження, що накладаються на взаємні зміщення елементів рами. Тут також можна говорити як про необхідні, так і про додаткові зв'язки.

 

Так, наприклад, плоска рама, показана на рис. 14а, має необхідну кількість як зовнішніх, так і внутрішніх зв'язків між елементами. Це кінематично незмінна система.

 

Якщо будуть задані зовнішні сили, ми зможемо за допомогою рівнянь статики знайти як реакції опор, так і внутрішні силові фактори в будь-якому поперечному перерізі рами. У тій же рамі, показаній на рис. 14б, крім зовнішніх накладені два додаткові внутрішні зв'язки, які забороняють взаємне вертикальне і горизонтальне зміщення точок А і В. Система в цьому випадку двічі статично невизначувана (іноді додають: “внутрішнім образом"). У рамі рис. 13а,б також є внутрішні додаткові зв'язки. Контур рами повністю замкнутий. Розрізаючи його в будь-якому перерізі (рис. 15), ми, не порушуючи кінематичної незмінюваності, отримуємо можливість при заданих силах знайти внутрішні силові фактори в кожному перерізі рами.

 

Отже, розрізаючи замкнену раму, ми знімаємо додаткові зв'язки, тобто дозволяємо перетинам А і В повертатися і зміщуватися в двох напрямках один відносно одного.

 

Узагальнюючи, можна сказати, що замкнений плоский контур має три додаткові внутрішні взаємні зв’язки. Таким чином, рама, показана на рис. 13а, тричі статично невизначувана. Рама показана на рис. 13б, п'ять разів статично невизначувана (три рази внутрішнім образом і два рази – зовнішнім).

 

Статична невизначуваність може бути наслідком не тільки введення додаткової зовнішніх зв’язків, а й з умов утворення системи. Розглянемо раму, показану на рис. 16а. Очевидно, що реакції зовнішніх зв’язків (опор) легко визначити з рівнянь рівноваги.

 

Проте після цього рівняння рівноваги не дають змоги визначити всі силові фактори в елементах рами.

Розріжемо раму на дві частини й розглянемо рівновагу однієї з частин (рис. 16б). Дію відкинутої частини на залишену замінимо в кожному з перерізів розрізу трьома внутрішніми силовими факторами: осьовою силою , поперечною силою та згинальним моментом . Отже, з трьох рівнянь рівноваги треба визначити дев’ять невідомих зусиль. Система шість разів статично невизначувана. Вона складається з двох замкнених безшарнірних контурів. Кожний замкнений контур тричі статично невизначуваний.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

РОЗРАХУНКИ СТАТИЧНО НЕВИЗНАЧУВАНИХ

НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... ХАРКIВСЬКИЙ ПОЛIТЕХНIЧНИЙ ІНСТИТУТ... Конохов В І...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Основні поняття та визначення

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

РОЗРАХУНКИ СТАТИЧНО НЕВИЗНАЧУВАНИХ
СТЕРЖНЬОВИХ СИСТЕМ МЕТОДОМ СИЛ”   Навчально-методичний посібник з розділу курсу “Опір матеріалів” для студентів машинобудівних спеціальност

Вступ. 5
1 Енергетичні методи визначення переміщень в стержньових системах 7 1.1 Інтеграл Максвелла – Мора. 7 1.2 Обчислення інтегралів Мора способом перемноження епюр (сп

Контрольні питання. 108
    Вступ Однією з найважливіших задач опору матеріалів є оцінка жорсткості конструкції, тобто ступеня її викривлення під дією силового навантаження, зміще

Інтеграл Максвелла – Мора
Розглянемо довільну плоску стержньову систему (балку, раму, ферму), навантажену заданими зовнішніми силами (рис. 1а).

Перемноження епюр за правилами трапецій і Сімпсона – Карнаухова.
У випадку, коли епюра від зовнішніх навантажень – лінійна (на ділянці відсутнє розподільне навантаження), спосіб Верещагіна можна суттєво сп

Приклади визначення переміщень.
Приклад 1. Для консольної балки, навантаженої силою

Метод сил
Для визначення зусиль у статично невизначуваних системах додатково до рівнянь статики складають так звані рівняння сумісності деформацій. Насправді, зайві зв’язки обмежують переміщення тих перерізі

Канонічні рівняння методу сил
Додаткові рівняння переміщень, що виражають рівність нулю переміщень (лінійних чи кутових) у напрямках зайвих невідомих, зручно складати в так званій канонічній формі, тобто за певною законо

Використання властивостей симетрії при виборі основної статично визначуваної системи
Якщо маємо деяку симетричну в геометричному відношенні раму (рис.19а), то її права частина може розглядатися як дзеркальне відображення лівої частини відносно плоскості симетрії.  

Перевірка правильності розрахунків
Побудувавши остаточну епюру моментів для заданої системи, слід зробити перевірку. Спочатку необхідно з'ясувати, чи задовільнені умови рівнов

Приклади розкриття статичної невизначуваності
Приклад 1 Дано:. Визначити: Для шарнірно обпертої балки, навантаженої силою F, побудуват

Порядок виконання завдання.
1. Виписати для заданого варіанту числові дані. В певному масштабі накреслити схему заданої системи з зазначенням її лінійних розмірів і зовнішніх навантажень. 2. Встановити ступінь статич

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги