рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Зупинка головою

Зупинка головою - раздел Образование, Техніка і тактика 1. Гравець Підкидає Вгору М'яч І Зупиняє Його Головою. 2. Двоє Гравц...

1. Гравець підкидає вгору м'яч і зупиняє його головою.

2. Двоє гравців, відстань між якими 2—3 м, по черзі на­кидають один одному м'яч руками ледь вище голови і зупи­няють його.

3. Гравець з напівльоту посилає м'яч по невисокій траєк­торії партнеру, котрий зупиняє м'яч головою, бере його в руки і, у свою чергу, так само посилає м'яч назад.

1.3.4. Вправи для розучування ведення м'яча

1. Ведення м'яча різними способами по прямій лінії.

2. Ведення м'яча по коридору шириною 50—60 см зі змі­ною способу ведення, ведучої ноги (лівої і правої) і темпу.

3. Гравець веде м'яч по колу в зоні, обмеженій двома кон­центричними колами, роблячи на кожен крок одне дотор­кання до м'яча.

4. Ведення м'яча по прямій із прискоренням.

5. 7—8 гравців з м'ячами здійснюють ведення в центра­льному колі, змінюючи напрямок і темп руху. Завдання — уникнути зіткнення.

6. Естафета. Дві команди в колонах знаходяться на лінії старту. Всі учасники по черзі обводять 6 стійок, відстань між якими по 2—м. Перша стійка ;— за 5 м від старту.

1.3.5. Вправи на розучування відволікаючих дій (фінтів)

1. Гравець веде м'яч, довільно виконуючи рухи, що ви­вчаються

2. Гравець веде м'яч, перед стійкою виконує фінт і про­довжує рух з м'ячем.

3. Один гравець веде м'яч перед іншим, котрий діє пасив­но, робить фінт і продовжує рух.

4. Один гравець виконує фінт проти іншого гравця, кот­рий повільно наближається і діє пасивно. Потім, у міру за­своєння прийому, другий протидіє першому, перепиняючи йому шлях ногами.

1.3.6. Вправи на розучування відбирання м'яча

1. З розбігу гравець виконує відбирання м'яча в пасив­ного суперника.

2. Гравець відбирає м'яч у суперника, котрий здійснює ведення в повільному темпі.

3. Гравець зустрічає суперника, котрий веде м'яч, і нама­гається відібрати його.

1.3.7. Вправи на розучування вкидання м'яча

1. Гравці кидають м'яч двома руками через голову в стін­ку, знаходячись від неї за 2—3 м.

2. Кидки м'яча двома руками з-за голови один одному.

3. Два гравці вкидають один одному м'яч, зробивши два-три кроку і з розбігу.

4. Два гравці вкидають м'яч один одному по коридору на відстані 10 — 15 м.

5. Вкидання м'яча на точність у кола, які знаходяться на полі.

 

1.3.8. Вправи для розучування техніки гри воротаря

Один із факторів готовності воротаря до дії — правиль­ний вибір вихідного положення. При навчанні стійці вико­ристовують вправи, пов'язані зі стартовими рухами, вико­нуваними в різних напрямках з вихідного положення зви­чайним, приставним і перехресним кроком, стрибками, па­діннями, перекидами, перекатами.

Техніку володіння м'ячем починають вивчати з ловлен­ня м'яча двома руками на місці, у русі, стрибку. Виконуєть­ся серія ударів чи кидків рукою з відстані 6—8 м по заданій траєкторії на воротаря чи убік від нього (1—-2,5 м). Поступово збільшується сила ударів (кидків), а потім відстань, змінюються параметри траєкторії. Паралельно з ловленням засвоюються кидки м'яча рукою. На початку навчання по­даються вправи, основна мета яких — розвиток техніки і формування точності кидків, а потім — збільшення даль­ності, ускладнення траєкторії польоту м'яча і зростання точ­ності.

Засвоєнню техніки ловлення і кидків м'яча сприяє широ­ке використання рухливих (з елементами кидків і ловлення) і спортивних ігор (баскетболу і гандболу).

У підготовці воротарів велику увагу слід приділити на­вчанню ловлення м'яча в падінні. Після ознайомлення з тех­нікою падіння "перекатом" у сторони розучується техніка ловлення м'ячів, котрі котяться і низько летять, на відстані 1,5—2 м від воротаря. Щоб освоїти ловлення м'яча в падін­ні з фазою польоту, на початку навчання використовують­ся вправи на засвоєння всіх компонентів складної структу­ри падіння (переміщення, відштовхування, ловлення у фазі польоту, групування, приземлення). Потім ідуть завдання — ловити м'ячі, котрі котяться і летять по різних траєкторіях на відстані 2—2,5 м від воротаря.

Для вивчення переведення і відбивання рекомендують­ся вправи, що використовуються при вивченні ловлення м'яча.

 

 

ІІ Розділ. ТАКТИКА ГРИ

Тактика гри у футбол реалізується в індивідуальних, гру­пових і командних діях у нападі і захисті. Тактичні завдан­ня, що стоять перед командою, вирішуються з урахуванням особливостей ведення гри суперником, стану поля, кліма­тичних умов.

Організованість у діях команди багато в чому залежить від чіткого розподілу функцій між футболістами.

Воротар повинен досконало володіти технікою гри, умі­ти правильно вибирати місце, швидко оцінювати обстановку, миттєво визначати напрямок, траєкторію і швидкість руху м'яча, рішуче і вміло керувати обороною. Йому треба поєднати гру "у воротах" з діями «на виходах». Воротар — перший організатор атак.

Захисники повинні вільно володіти всіма елементами техніки гри, уміло протидіяти супернику з м'ячем і без ньо­го, своєчасно взаємодіяти при організації оборони й атаки.

Основні вимоги до граючого в захисті: колективно й індивідуально вміло діяти в зоні; своєчасно протидіяти пере­дачам і ударам по воротах, успішно вести боротьбу за верховий м'яч; правильно здійснювати страховку партнерів і воротаря; чітко взаємодіяти, створюючи штучне положен­ня "поза грою".

При організації нападу захисник» «повинні: відкривати­ся для одержання м'яча від воротаря; після оволодіння м'ячем своєчасно і точно виконувати передачі партнерам; не­сподівано відкриватися на фланзі чи підключатися в центрі; уміло виконувати подачу чи "простріл" із флангу; завершувати атаку ударом по воротах.

Гравці середньої лінії повинні вміти організовувати ата­ки, завершувати їх і переходити до оборонних дій на висо­кому рівні виконавської майстерності.

Основні дії в нападі: організація переходу від захисту до нападу і подальший розвиток атаки; забезпечення раптовості в розвитку атаки за допомогою переведення м'яча на фланг і швидкісного маневру у відкриту зону; контроль се­редини поля й активна участь у завершенні атак.

Основні дії в захисті: протидії швидкому розвитку у від­повідь атаки супротивника за допомогою контролю за ближнім у даній зоні чи персонально закріпленим суперни­ком; протидія передачі й ударам по воротах; страховка парт­нерів і взаємодія з ними.

Нападаючі повинні вміти поєднувати індивідуальні і гру­пові дії, правильно вибирати позиції, виконувати завершаль­ні атаки в умовах постійного єдиноборства.

Основні дії в атаці: розташування на грані положення "поза грою" і своєчасний відхід назад для одержання м'яча; швидкісний маневр по флангу з подальшою передачею чи прострілом м'яча у штрафний майданчик; активна участь у завершенні атак.

При переході в оборону нападаючі контролюють дії за­хисників чи вступають у єдиноборство з найближчим суперником, котрий володіє м'ячем. У захисті беруть участь за­лежно від ситуації.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Техніка і тактика

Методичний посібник... Техніка і тактика гри у футболі...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Зупинка головою

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Зупинки
Зупинка м'яча ногою. Основні фази руху є загальними для різних способів Підготовча фаза — зайняття вихідного положення — ха­рактеризується перенесенням маси тіла на опорну ногу, яка трохи зі

Удари ногами.
1. Удари по м'ячу в стінку. За 2—3 м від стінки учні вико­нують удари по нерухомому м'ячу низом з місця. 2. У парах. Два футболісти за 3—4 м один від одного і по черзі низом роблять переда

Удари головою.
1. Гравець підкидає м'яч руками над собою і наносить по ньому удар головою в напрямку до стіни. 2. Гравець підкидає м'яч руками над собою і вдаряє по ньому вгору, намагаючись зробити якнай

Зупинка ногами
1. Гравці стають попарно на відстані 5—6 м обличчям один до одного і по черзі виконують удар по м'ячу і зупин­ку м'яча, що котиться назустріч їм. 2. За 3—4 м від стінки учні направляють у

Тактика нападу.
Організація дій команди, котра володіє м'ячем, з метою взяття воріт суперника відноситься до так­тики нападу. Різноманітність форм побудови наступальних дій, варіювання темпу і напрямку розвитку ат

Групова тактика.
Більшість тактичних завдань вирішує взаємодія двох чи декількох гравців, об'єднаних виконан­ням тактичної комбінації. Вся гра складається з ланцюга таких комбінацій і протидій їм. Комбінації бувают

Командна тактика.
Командна тактика нападу являє со­бою організацію колективних дій усієї команди для вирі­шення завдань атаки. При будь-яких тактичних системах командна тактика реалізується швидким чи поступовим роз

Тактика захисту.
Гра в захисті припускає організацію позиції і дій гравців з метою запобігти чи ускладнити атаку­ючим можливість наблизитися до воріт і завдати точного удару. Усі дії команди, що обороняється, є від

Групова тактика.
Основою реалізації групової тактики в захисті є організована взаємодія двох чи більше гравців для надання допомоги партнерам чи руйнуванні комбіна­цій суперника. Щоб безпосередньо допомогт

Захист проти поступового розгортання нападу.
При здійсненні командних дій даного виду ті, що обороняються, відходять на свою половину поля без активної боротьби. Гравці оборони концентруються в напрямку атаки чи розосередження нападаючих по ф

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги