рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Механізація транспортування хімматеріалів і розчинів на хімстанції.

Механізація транспортування хімматеріалів і розчинів на хімстанції. - раздел Химия, До виконання курсового проекту з дисципліни Проект за спеціальністю Текстильна хімія і опоряджувальні виробництва   Механізацію Транспортування Хімматеріалів На Хімстанції Приве...

 

Механізацію транспортування хімматеріалів на хімстанції приведено в розділі "Теоретичні основи проектування хімічних станцій оздоблювального виробництва"

2.Техніка безпеки та охорона праці.

 

Техніці безпеки при обслуговуванні хімічних станцій необхідно приділяти особливу увагу. Це зв'язано з тим, що робочий хімічної станції має справу з агресивними хімічними речовинами, здатними викликати опіки й отруєння, працює у вологих приміщеннях, у яких установлено багато електричних приладів і двигунів, з апаратами, що працюють під тиском.

На кожній ділянці вивішують інструкції з техніки безпеки, з якими робітник повинен бути ознайомлений. Крім того, кожен робітник повинен знати заходи допомоги при отруєннях, опіках (теплових і хімічних), поразці електричним струмом і ін.

Хімічні станції необхідно розміщати в ізольованих приміщеннях із вентиляцією, підлога повинна бути водонепроникною і мати стоки; апаратуру варто розміщати так, щоб робітнику було зручно її обслуговувати: високі баки обладнаються площадками, стінки апаратів, що працюють при підвищених температурах, повинні бути ізольовані; баки повинні мати кришки; апарати, що працюють під тиском, повинні бути обладнані манометрами з указанням гранично припустимого тиску, а також систематично піддаватися контролю з боку Держтехнагляду; рубильники і електрощити повинні знаходитися в спеціальних шафах. Робітники повинні бути забезпечені індивідуальними засобами захисту- фільтруючими протигазами, захисними окулярами, гумовими фартухами, чоботями і рукавичками, відповідним спецодягом і ін.

При проектуванні необхідно враховувати вимоги державних стандартів системи безпеки праці (ССБП):

ОСТ 18-344-79 ССБП "Устаткування консервної промисловості. Загальні вимоги безпеки"

12.1.005-88 ССБП "Загальні санітарно-гігієнічні вимоги до повітря робочої зони";

12.3.009-78 ССБП "Роботи вантажно-розвантажувальні. Загальні вимоги безпеки";

12.1.004-91 ССБП "Пожежна безпека. Загальні вимоги". Класифікація вибухонебезпечних і пожежонебезпечних зон приміщень визначається "Правилами устрою електроустановок" (ПУЕ) .

3. Екологічна частина.

Проектні рішення мають забезпечувати охорону навколишнього середовища, а також визначати вплив на навколишнє середовище господарської діяльності підприємства. Склад і зміст розділу проекту мають відповідати:

1) СНиП 1.02-85 "Охорона навколишнього середовища";

2) ГОСТ 17.2.3.02-78 "Охорона природи. Атмосфера. Правила встановлення припустимих викидів шкідливих речовин промисловими підприємствами";

3) СПиН 4946-89 "Санітарні правила по охороні атмосферного повітря".

4) РД 52.0152-85 "Регулювання викидів за несприятливих умов".

Головним напрямком у запобіганні забруднення оточуючого середовища є застосування безвідходних технологій, комплексного використання сировини й утилізація відходів виробництва.

4. Схема хімстанції та опис процесу приготування розчинів, специфікація устаткування.

Приводиться схема хімічної станції на форматі А4 (аналогічна винесеній в графічну частину А1), специфікація всього устаткування і опис процесів приготування розчинів із зазначенням позицій і процесів , що відбуваються в кожному апараті. Приклади схем і опису роботи хімстанцій наведені в розділі типових хімічних станцій фарбувально-оздоблювального виробництва.

 

Висновки (пропозиції).

 

Закінчуючи розрахункову частину проекту, студент повинен зробити аналіз отриманих результатів, їх відповідності завданню на проектування, висловити свої думки про можливі шляхи удосконалення даного процесу.

 

Список літератури.

 

Літературні джерела розташовуються в порядку згадування їх у тексті. Відомості про книги повинні включати: прізвище і ініціали автора, назву книги, місце видання, видавництво, рік видання, кількість сторінок. Усі дані про літературне джерело надаються мовою оригіналу. Наприклад: Отделка и крашение шерстяных тканей: Справочник./ под ред. Молокова В.Л.. М: Легпромбытиздат. 1985. 264 с.

 

Оформлення пояснювальної записки.

 

Пояснювальна записка оформляється на стандартних аркушах паперу (формат А-4, рамки на аркушах наведені в додатку. Текстові матеріали можуть бути оформлені рукописним способом, надруковані на друкарській машинці, чи набрані на комп'ютері. Допускається виконання схематичних рисунків за допомогою комп'ютерної графіки.

У записці треба застосовувати прийняті у науково-технічній літературі терміни, позначення й скорочення.

На папір, на якому пишуть записку, наносять чорним чорнилом рамку (додаток), залишаючи такі поля: ліворуч згори й знизу не менше 20 мм, праворуч -10 мм. Форми основних написів на заголовних і наступних аркушах записки виконуються згі­дно (ЄСКД). Нумерація усіх сторінок пояснювальної записки повинна бути наскрізною, включаючи таблиці, рисунки, список літератури й додатки.

В кінці пояснювальної записки подають її зміст, перелічують усі підрозділи із зазначенням їх номерів і сторінок, із яких починається їх викладення. Розділи нумерують однією арабською цифрою, підрозділи -двома, а підпорядковані Їм-трьома цифрами.

Структурні елементи (Вступ, зміст, висновки тощо) не нумерують, а їх назви правлять за заголовки цих структурних елементів.

Заголовки розділів повинні бути короткими і відповідати змісту. Відстань між заголовком і послідуючим текстом повинна бути 10 мм, відстань між останньою строкою тексту і наступним заголовком -15 мм.

Усі розрахункові формули в пояснювальній записці приводяться спочатку в загальному виді, нумеруються, дається пояснення позначень і розмірностей усіх величин, що входять у формулу. Усі розрахунки повинні бути виконані в системі СІІ. У тексті вказують на джерела основних розрахункових формул, фізичних констант і інших довідкових даних. Посилання на літературу вказують у квадратних дужках, наприклад: "... для визначення використовуємо формулу [ 7, с. 110]".

Всі ілюстрації (графіки, схеми, креслення, фотографії) називаються малюнками. Малюнки повинні бути простими, давати загальне представлення про будову апарату чи вузла. Малюнок нумерується і розташовується після посилання на нього. Усі підписи, що загромаджують малюнок, варто переносити в текстову частину. Підпису під малюнками повинні бути короткими, необхідні пояснення треба приводити в тексті.

Обсяг пояснювальної записки складає 40-50 сторінок машинописного тексту.

Графічна частина курсового проекту.

Графічна частина, як правило, складається з технологічної схеми хімічної станції цеху чи схеми розміщення устаткування хімічної станції цеху мокрої чи сухої обробки вовняних тканин (один лист А1) .

Графічну частину курсового проекту виконують олівцем відповідно до вимог Єдиної системи конструкторської документації (ЄСКД) на аркушах формату А1.

У правому нижньому куті кожного аркуша графічної частини накреслюють основний напис. Специфікацію обладнання розміщують над цим написом, а при потребі - і ліворуч від нього на відстані 20-30 мм.

Контури обладнання показують тонкими чіткими лініями (приблизно 0,5 мм) , а лінії трубопроводів - більш товстими (1мм). Допускається переривати лінії трубопроводів з написом над лінією, яка закінчується стрілкою: До поз 7., від поз 4, В атмосферу та ін. На початку і вкінці схеми над лініями трубопроводів потрібно писати звідки або куди спрямовуються сировина, напівпродукт, пара, продукт тощо. Лінії трубопроводів не повинні перетинати обладнання.

Зміст креслень узгоджуються із керівником курсового проекту (викладачем).

 

Захист курсового проекту.

До захисту допускається студент, що виконав завдання на проектування у встановленому обсязі й оформив його відповідно до вимог даного посібника. Студент повинен мати підписані керівником пояснювальну записку і креслення. Курсовий проект приймається комісією в складі не менше двох викладачів з обов'язковою присутністю викладача дисципліни. Студент робить доповідь протягом 5-7 хв., у якій доповідає про основні питання вибору, розрахунку і конструювання схеми хімстанції. Після закінчення доповіді члени комісії і присутні при захисті студенти задають доповідачу питання по темі курсового проекту. Оцінка курсового проекту повинна містити в собі оцінку якості розрахунку, якості оформлення записки, якості виконання графічної частини, рівень доповіді і рівень відповідей на питання. Після захисту члени комісії ставлять на титульному листі пояснювальної записки оцінку, дату захисту і підписи.

 

 

Теоретичні основи проектування хімічних станцій оздоблювального виробництва

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

До виконання курсового проекту з дисципліни Проект за спеціальністю Текстильна хімія і опоряджувальні виробництва

Херсонський національний технічний університет... Кафедра хімічної технології та дизайну... волокнистих матеріалів...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Механізація транспортування хімматеріалів і розчинів на хімстанції.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Значення курсового проекту у вивченні курсу
Проект за спеціальністю грунтується на вивченні загальноінженерних дисциплін, що включають інженерну графіку, процеси та апарати хімічних виробництв, органічну, фізичну, колоїдну хімію, хімію барвн

Організація курсового проектування
  Керівник проекту визначає загальний напрямок роботи над проектом, рекомендує для вивчення необхідні технічні й літературні джерела, проглядає і критично оцінює виконану роботу.

Типові помилки студентів при виконанні курсового проекту
  Головною помилкою студента при виконанні курсового проекту є відсутність глибокого розуміння: - застосування технологічних (концентрованих, живильних, робочих, відпрацьован

Тематика курсових робіт відповідно до програми курсу
Варіантизавдань на виконання проекту наведені в таблицях   Таблиця 4.1. Випуск тканин тисяч м/добу цехом хімстанції що проектується.  

Обсяг і зміст курсового проекту
  Курсовий проект складається з пояснювальної записки і графічної частини. Склад пояснювальної записки. До пояснювальної записки слід включати всі вихі

Вибір, обгрунтування застосування, хімічні і фізичні властивості використовуваних хімматеріалів і барвників.
Вибір усіх хімічних матеріалів і барвників, розчини яких будуть готуватися на хімстанції що проектується, концентрації хімікатів у робочих розчинах (ваннах), що живлять, чи концентрованих розчинах

Альгінат натрію
  Одержують з морських водоростей роду ламінарій. Випускають у виді пластинок неправильної форми (товщиною не більш 0,5 мм) чи крупинок; колір — від ясно-коричневого до темно-коричнев

Розрахунок і підбір устаткування для приготування розчинів на хімстанції.
Розрахунок та підбір обладнання хімстанції приведено в розділі "Теоретичні основи проектування хімічних станцій оздоблювального виробництва"  

Призначення хімічних станцій
Хімічна станція - це комплекс устаткування, призначеного для централізованого приготування розчинів барвників і допоміжних речовин і постачання ними машин і апаратів основного виробництва. Хімічні

РОЗЧИНИ, ЯКІ ЗАСТОСОВУЮТЬ В ОЗДОБЛЮВАЛЬНОМУ ВИРОБНИЦТВІ
  В оздоблювальному виробництві для обробки тканини застосовують істинні та колоїдні розчини. Істинні розчини застосовують головним чином для відварювання, вибілювання та кислування т

Приготування розчинів барвників.
Приготування розчинів водорозчинних кислотних, кислотно-протравних, активних і прямих барвників. Вітчизняні барвники надходять на підприємство у фанерних барабанах. На кришці бараб

ХІМІЧНІ СТАНЦІЇ ТА ЇХ ХАРАКТЕРИСТИКА.
  Хімічні станції являють собою відділи оздоблювального виробництва, призначені для приготування концентрованих та робочих розчинів хімічних матеріалів, барвників, фарб для вибивання

ХІМІЧНІ СТАНЦІЇ ЦЕХІВ ВИБІЛЮВАННЯ
  На хімічній станції вибільного цеху передбачають приготування розчинів для мерсеризації, відварювання та вибілювання, а також розчинів сірчаної кислоти. До хімічних станцій

МИЮЧИХ РОЗЧИНІВ.
Серед сучасних ситцевибивних фабрик особливо поширені фабрики потужністю 300 і 500 тис. м тканини в добу. У першому випадку на фабриці встановлюють 5—6 фарбувальних і 4-5 мильно-промивних апаратів,

ХІМІЧНІ СТАНЦІЇ ДЛЯ ПРИГОТУВАННЯ ФАРБ ДЛЯ ВИБИВАННЯ
На хімстанції цеху вибивання передбачають устаткування для розварювання загусток виходячи з їхньої добової витрати. Для приготування розчинів окремих компонентів фарб для вибивання передба

МЕТОДИКА ПРОЕКТУВАННЯ ХІМІЧНИХ СТАНЦІЙ
  Проектування хімстанції починається з розрахунку витрати хімматеріалів і об"ємів розчинів, використовуваних хімматеріалів (концентрованих, живильних чи робочих). Попередньо роз

Розрахунок витрат хімматеріалів і барвників
  Витрати хімічних матеріалів і барвників по цехах розраховують відповідно до зазначених норм, а також на підставі літературних даних, практичних даних фарбувально-опоряджувальних фаб

НА ХІМІЧНІЙ СТАНЦІЇ.
    На фарбувально-опоряджувальних фабриках, як правило, будують цехові хімічні станції для приготування розчинів, які застосовуються у цеху.

УСТАТКУВАННЯ ХІМІЧНИХ СТАНЦІЙ
  Проектування хімічної станції починається з розробки принципової схеми окремих вузлів, призначених для приготування маткового чи живильного розчину. Окремі вузли поєднуються в загал

Характеристика реакторів
Ємність у л Потуж ність у квт Діаметр у мм Висота з редуктором у мм Вага у кг Розмір люка у мм

Габаритні розміри баків
  Ємність у л Діаметр у мм Висота в мм

Приміщення хімічних станцій часто поділяють по висоті на дві частини: нижню і верхню.
При цьому устаткування розподіляють у такий спосіб: баки для розчинення (наприклад, баки-реактори) розташовуються в нижній частині приміщення. З них приготовлені розчини подаються насосом

Вибір і технічна характеристика асортименту текстильних матеріалів
В асортименті тканин, що випускаються бавовняною промисловістю, нараховується більш 1000 артикулів. Бавовняні і змішані тканини в залежності від призначення, художньо-колористичного оформлення і сп

Опис технологічної обробки текстильних матеріалів
    Таблиця 1. Технічна характеристика тканин Тканина Артикул Основа Уток

Технологічна проводка на підготовку Бязі арт. 262 на лінії ЛЖО-2
Технологічна операція Склад робочого розчину, г/л Режим Розбраковування Зшивання тканини в партію Обпалювання тканини

Характеристика хімічних матеріалів і допоміжних речовин
Технічний їдкий натр Формула: NaOH. Молекулярна вага: 40,01. За ДСТ 2263 – 59 у технічному продукті в залежності від марки міститься їдкого натру (%): Твердий:

Приготування технологічних розчинів
  На станції виконують приготування мерсеризаційних, відварювальних, вибілюючих розчинів і розчинів сірчаної кислоти, що надходять на хімічну станцію в різному агрегатному стані : тве

Розрахунок хімічних матеріалів і допоміжних речовин
  Витрати хімічних матеріалів у цехах розраховують відповідно до зазначених норм, а також на підставі літературних даних, практичних даних фарбувально-оздоблювальних фабрик і проектни

Розрахунок устаткування хімічної станції
  Розрахунок устаткування хімічної станції проводимо відповідно обраній технологічній схемі обробки тканини. Розраховуємо ємність і кількість встановлюваного устаткування. Кількість і

Вибір і опис устаткування хімстанції цеху вибілювання
  Устаткування хімічної станції по своєму призначенню розділяється на основне, допоміжне, підйомно-транспортне, контрольно- вимірювальне. Основне устаткування – це таке устат

Опис операцій контролю технологічного процесу
  Для проведення технологічних процесів необхідні вимірники регулятори основних процесів. В даний час промисловістю випускається велика кількість приладів для автоматичного контролю п

Механізація транспортування матеріалів і розчинів на хімстанції
  Хімічні матеріали, використовувані на хімічній станції, з центрального фабричного складу подається автотранспортом, електрокарами, ручними візками або по спеціальному трубопроводу н

Техніка безпеки й охорона праці
  Питання техніки безпеки, і охорони праці при проектуванні хімічної станції варто приділити особливу увагу. Обслуговуючий персонал хімічної станції має справу з отруйними і токсичним

Екологічна частина
  У сучасному суспільстві різко зростає роль промислової екології, покликаної розробляти й удосконалювати інженерно – технічні засоби захисту навколишнього середовища, всесвітньо розв

Основна
  1. Отделка хлопчатобумажных тканей. В 2 ч. Ч1. Технология и ассортимент хлопчатобумажных тканей. Справ./ под ред. Б.Н. Мельникова. -М. 1991. 432с. 2. Справочник по химическ

Додаткова
34. Автоматизация технологических процессов в текстильной промышленности:./ Под ред. Петелина Д.П. - М: Лег. Индустр. 1980. - 320 с. 35. Касаткин А.Г, Основные процессы н аппараты химическ

Херсон 2008
     

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги