рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Протигаз ПМК – це малогабаритний фільтруючий протигаз коробочного типу та призначається для використання у всіх кліматичних регіонах.

Протигаз ПМК – це малогабаритний фільтруючий протигаз коробочного типу та призначається для використання у всіх кліматичних регіонах. - раздел Химия, Змістовий модуль. Засоби захисту військ від радіаційного, хімічного, біологічного зараження. Засоби індивідуального та колективного захисту Фільтруючо-Поглинальна Коробка (Ео–1.08.01) Має Форму Циліндра Висотою...

Фільтруючо-поглинальна коробка (ЕО–1.08.01) має форму циліндра висотою 8,7 см та діаметром 11,2 см. За зовнішнім виглядом вона аналогічна протигазовим коробкам протигазів ПМГ та ПМГ-2.

· Лицева частина ( М-80 ) представляє собою маску об’ємного типу з ізголовником, яка виробляється з гуми на основі каучуку СКІ-3. Вона складається з: корпуса, наголовника, обтюратора, окулярного вузла, вузла з’єднання ФПК із клапаном видиху, переговорного пристрою капсульного типу, обтікача, системи для прийому рідини.

На корпусі маски розташовано ”незалежний” обтюратор, відформований сумісно з корпусом. “Незалежний” обтюратор, розташовано по краю корпуса маски, служить для герметизації лицевої частини на голові людини. Герметизація досягається за рахунок прилягання до обличчя тонкої гуми обтюратора, який розтягується незалежно від маски.

Наголовник служить для закріплення лицевої частини на голові людини та складається з п’ятьох лямок і потиличної пластини. На лямках з інтервалом 1 см нанесено упори, які служать для кращого закріплення пряжок при фіксуванні лямки. Пряжки розташовано на корпусі маски.

Окулярний вузол має трапецієвидний вигляд, забезпечує можливість роботи з оптичними приладами. Скло силікатне або пластмасове.

Вузол клапана видиху призначений для вилучення з підмасочного простору повітря, що видихається, та конденсованої вологи. Він складається з двох клапанів і екрану. Кожен клапан, у свою чергу, складається з пластмасової сідловини і грибкового пелюстка. Зовнішня й внутрішня сідловини з’єднуються між собою за допомогою різьби. Екран закріплюється на зовнішній сідловині і служить для запобігання забруднення та пошкодження клапана видиху, а також не дає можливості примерзання клапанів видиху до сідловини.

Вузол клапана вдиху призначений для герметичного з’єднання АПК до лицевої частини, підводу очищеного повітря у підмасочний простір та запобіганню попадання повітря, що видихається, у ФПК. Він може бути розташований як ліворуч так і праворуч ( відповідно –90% та 10% )

Переговорний пристрійкапсульного типу, який не підлягає розбиранню у підрозділі.

Обтікач виконаний з полімерного матеріалу і установлений усередині на вузол з’єднання з ФПК. Отвір обтікача направлено в бік клапанної коробки, для цього на ньому є виступ, а на вузлі з’єднанні ФПК – відповідно виїмка. Установлюється надавлюванням руки до щолчка.

Вкладиш призначений для запобігання деформації маски у процесі зберігання.

Система для прийому рідини дає можливість проводити прийом води або рідкої їжі безпосередньо у надітому протигазі в умовах зараженої атмосфери зі штатної армійської фляги, яка має кришку спеціальної конструкції (вона входить до комплекту протигаза).

 

Маски МВО виготовляють трьох розмірів (1,2,3).

Маркування лицевих частин аналогічне маркуванню інших видів лицевих частин протигазів. В комплект протигазу ПМК також входять незапотіваючі плівки (двосторонні), накладні утеплювальні манжети, вологонепроникний мішок, бирка.

Після отримання протигазу відбувається його попередня перевірка: протигаз збирається, очищується від пилу або тальку, одягається на голову, отвір у протигазовій коробці затулюється долонею. Якщо неможливо здійснювати дихання, то ріст протигаза підібраний і протигаз зібрано вірно.

Кінцева перевірка протигаза на здатність до експлуатації проводиться за допомогою спеціальних комплектів перевірки протигазів (КПП-1), так звана технічна перевірка протигазів. Після цього протигаз закріплюється за військовослужбовцем. Номер протигаза заноситься в особисте посвідчення, а на протигазовій сумці закріплюється ярличок, де, для протигаза ПМГ – 1,2, вказується номер протигаза, прізвище та ініціали особи, ріст лицевої частини, а для протигаза ПМК-1,2 вказуються номер протигаза, прізвище та ініціали особи, положення лобних, скроневих, щічних лямок.

При веденні бойових дій в умовах застосування сучасної зброї протигази находяться в трьох положеннях: “похідному”, “наготові” і “бойовому” (розкрити ці положення).

 

Респіратор Р-2 призначений для захисту органів дихання від радіоактивного і ґрунтового пилу. Принцип дії фільтруючого респіратора оснований на тому, що органи дихання ізолюються від навколишнього середовища полумасою, а повітря, яке вдихаємо очищається від аерозолів в пакеті фільтруючих матеріалів. Респіратор не збагачує повітря, яке вдихується, киснем, тому його можна застосовувати в атмосфері, що містить в собі не менш 17% кисню (за об’ємом). Респіратор не захищає від токсичних парів і газів. Респіратор забезпечує захист органів дихання, як в літніх, так і в зимових умовах.

Безперервне перебування в респіраторі (до 12 год.) практично не впливає на працездатність і функціональний стан організму військовослужбовців.

Підбір респіратора за ростом проводять в залежності від висоти обличчя (відстань між нижньою точкою підборіддя і переніссям.), (табл.2.) спосіб вимірювання якого показаний на рис. 5.

Таблиця 2.

Підбір респіратора за ростом

 

Висота обличчя, см 10,9 і менш 11-11,9 12 і більш
Ріст респіратора

 

 

 

 


Рис. 5. Респіратор Р-2:

1 - напівмаска; 2 – наголовник

 

Після підгонки напівмаски респіратор покласти у пакет і закрити його спеціальним кільцем. В такому вигляді зберігати в протигазовій сумці під лицевою частиною.

 

Комплект додаткового патрону (КДП) -(рис. 6.) призначений для захисту органів дихання від оксиду вуглецю (чадного газу) і РП. Додатковий патрон використовують за призначенням з будь-яким загальновійськовим фільтруючим протигазом, крім ПБФ.

 
 

 

 


Рис. 6. Комплект додаткового патрона:

1. – додатковий патрон ДП-2; 2 – протиаерозольний фільтр; 3 – пакет з кільцем, що герметизує,

2. для протиаерозольного фільтра; 4 – з’єднувальна трубка; 5 – торба.

 

КДП складається з: додаткового патрону ДП-2, проти аерозольного фільтру, пакета з герметичними кільцями для фільтру, з’єднувальної трубки, сумки.

ДП-2 не збагачує повітря, що вдихується, киснем, тому його можна застосувати в атмосфері, що містить не менш 17% кисню. Він забезпечує захист від оксиду вуглецю при концентрації його в навколишньому повітрі до 0,25% з короткочасним, не більш 15 хв., перебуванням в атмосфері, що містить до 1% оксиду вуглецю.

Принцип дії ДП-2 оснований на каталітичному окисленні СО до СО2 киснем повітря на суміші, яка зветься гопкаліт, що міститься у ДП-2 (СuO-60%, MnO2 -40%, ) і в який відбувається реакція окислення:

 

2СО + О2 2СО2 .

Протиаерозольний фільтр, що входить в склад комплекту, очищає повітря, що вдихається, від РП за принципом фільтрації. Протиаерозольний фільтр зберігають в завареному поліетиленовому пакеті.

Патрон ДП-2 можна використовувати за призначенням багаторазово протягом 13 діб за умови, що сумарний час роботи в атмосфері, що містить оксид вуглецю, не буде перевищувати час, вказаний в табл. 3.

Таблиця 3..

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Змістовий модуль. Засоби захисту військ від радіаційного, хімічного, біологічного зараження. Засоби індивідуального та колективного захисту

З навчальної дисципліни. Для проведення групового заняття.. З навчальної дисципліни.. Військова підготовка..

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Протигаз ПМК – це малогабаритний фільтруючий протигаз коробочного типу та призначається для використання у всіх кліматичних регіонах.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Час: 90 хвилин
Місце: звичайна аудиторія Навчальна та вихована мета: 1. Ознайомити студентів з класифікацією засобів захисту та зі зразками , які є на озброєнні

ЗМІСТ ЗАНЯТТЯ ТА МЕТОДИКА ЙОГО ПРОВЕДЕННЯ
І. ВСТУПНА ЧАСТИНА Заняття починається з прийому доповіді чергового навчальної групи, перевірки наявності та зовнішнього вигляду навчальних. Далі викладач оголошує тему, мету та навчальні

ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА
Приступаючи до відпрацювання першого навчального питання викладач звертає увагу, що засоби захисту призначені для збереження життя військовослужбовців та для надання можливостей вести бойові дії в

Фільтруючи протигази (ФП) – призначені для захисту органів дихання, обличчя, очей від РР, ОР, БА та інших домішок.
Принцип дії протигазів заснований на ізоляції органів дихання від навколишнього середовища і очищення повітря, яке вдихується, від токсичних аерозолів та парів у фільтруючо-поглинаючій системі. Про

Підбір лицевої частини протигазів
  Лицева частина Ріст лицевих частин і відповідні їм вертикальні обхвати голови, см

Підбір масок-протигазів ПМК і ПМК-2 в залежності від суми вертикального і горизонтального обхватів голови
  Сума вимірювань, см Зріст маски Номер упору лямок наголовника з боку кінців лобної височно

Фільтруючо-поглинаюча коробка ЕО-18к має форму циліндра висотою 9 см і діаметром 10,8 см , виготовлена з тонкої сталі.
Маркування коробки ЕО-18к, нанесено на бокову поверхню корпусу між зігами та на захисному екрані (знизу коробки).Перша строка – шифр коробки ЕО – 18к, квартал і рік виготовлення; друга строка – ном

Час захисної дії патрона ДП-2
    Параметр Температура навколишньої середи, оС від – 40 до – 20 від – 20 до 0

Одягання протигаза або респіратора
Початкове положення: навчаємі у складі підрозділу знаходяться на пози­ції, у бойовій техніці або спеціальній техніці, відпочивають і т.і. Протигази та респіратори у “похідному” положенні.

Одягання загальновійськового захисного комплекту
Ті, хто навчаються, у складі підрозділу знаходяться на не зараженій території (ведуть бойові дії, знаходяться в районі розташування, в укриттях або закритих машинах). Засоби захисту знаходяться при

Одягання загальновійськового захисного комплекту
Ті, хто навчаються, у складі підрозділу знаходяться на не зараженій території (ведуть бойові дії, знаходяться в районі розташування, в укриттях або закритих машинах). Засоби захисту знаходяться при

Рециркуляційна
Приточна вентиляція базується на подачі в споруди або рухомі об'єкти зовнішнього повітря, очищеного в спеціальних фільтрах від ОР, РР і БЗ. Ця система одержала назву фільтровентиля

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги