рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Хімічна стабільність та миючі властивості масел

Хімічна стабільність та миючі властивості масел - раздел Производство, ПАЛИВНО-МАСТИЛЬНІ ТА ЕКСПЛУАТАЦІЙНІ МАТЕРІАЛИ   В Процесі Експлуатації Змінюються Хімічний Склад І Властивост...

 

В процесі експлуатації змінюються хімічний склад і властивості масел. Стійкість масел проти окислювання киснем повітря (хімічна стабільність) є одним з найважливіших параме­трів, що визначають поведінку масла у вузлах тертя при експлу­атації, лімітують термін його служби тощо. В процесі роботи в маслі утворюються з'єднання, розчинні і нерозчинні. В резуль­таті окислювання масла утворюються лакові та вуглисті відкла­дення, низькотемпературні відкладення, органічні кислоти й ін­ші продукти. Усе це погіршує якість масел, а також порушує нормальну роботу двигуна. Глибокі зміни якості масел викли­кають необхідність їх заміни.

Швидкість окислювання масла залежить від його хіміч­ного складу, умов експлуатації, технічного стану двигуна, якості палива, охолоджувальної рідини та інших факторів. В результаті правильного вибору масла, своєчасного контролю за технічним станом масляної системи автомобіля збільшується термін служ­би масла, скорочується витрата палива.

Окислювання масел може здійснюватися за двома основ­ними напрямками, з утворенням нейтральних або кислих про­дуктів. До нейтральних з'єднань відносяться спирти, складні ефіри, альдегіди, кетони, асфальтени тощо. Спирти і складні ефіри не здійснюють негативного впливу на властивості масла. Альдегіди і кетони можуть утворювати продукти конденсації, в результаті чого з'являються низькотемпературні відкладення, які можуть збільшити в'язкість масла. До кислих продуктів, які утворюються при окисленні масла, відносяться органічні кисло­ти, кето- і оксікислоти, фенмасла. Утворення кислот - один з основних напрямків реакції окислювання вуглеводів масла. Поряд з високомолекулярними кислотами (число атомів вуглецю в молекулі до 22), у продуктах окислювання можуть зустрічатися низькомолекулярні кислоти - мурашина, оцтова, пропіонова, масляна і т ін. Низькомолекулярні кислоти, активно діючи на метали, викликають їх корозію. Продуктами глибокого окислювання масел є асфальтени, карбени, карбоїди тощо.

На окислюваність масел впливають температура, поверх­ня контакту з повітрям (поверхня окислювання), каталітична дія деяких металів, присутність кисню повітря, води, старих про­дуктів окислювання. Однак основним фактором є температура. Під дією високих температур масло піддається інтенсивному окислюванню, полімеризації, конденсації, розкладанню, коксуванню. Моторні масла додатково піддаються дії нагрітих газів, що прориваються з камери згоряння в масляний картер. Відпо­відно до правила Вант-Гоффа, підвищення температури на 10°С прискорює реакцію окислення в 2-3 рази. З таблиці 2.9 видно, що для окислювання масла до однакової глибини при температурі 150°С необхідно в 1700 разів менше часу, чим при температурі 50°С.

 

Таблиця 2.9

Вплив температури масла на процес його окислювання

 

Температура, °С
Час до появи оcаду, ч

 

При роботі в двигуні масла піддаються впливу високих температур, наприклад, у картері до 110-140°С, у зоні першого поршневого кільця до 2200-2300°С, а в ряді випадків до 3000-3300°С і більше. Підвищенню теплової напруженості деталей двигуна сприяє застосування систем охолодження двигуна з використанням всесезонних охолоджувальних рідин (антифри­зів). Температура масла в картері збільшується з підвищенням температури навколишнього повітря, збільшенням швидкості руху, навантаження. Так, із збільшенням швидкості легкового автомобіля з 80 до 144 км/год температура масла в картері підвищується від 110 до 130°С, при русі автомобіля з причепом температура масла зростає від 120 до 160°С при зміні швидкості руху з 80 до 144 км/ч.

Найбільш інтенсивна окислюваність масла відбувається перші 100-150 годин роботи. На початковій стадії утворю­ються головним чином продукти розщеплення пероксидів (ки­слоти, альдегіди, кетони та інші речовини), потім продукти більш глибокого окислювання; які випадають в осад. При темпе­ратурах до 300°С в основному протікають реакції окислювання, при більш високих температурах спостерігається термічний крекінг - розщеплення вуглеводнів масла. При цьому процеси протікають дуже інтенсивно і глибоко. Підвищення тиску повітря, площі зіткнення з ним прискорює окислювання масла. У камері згоряння масло піддається впливу кисню і температури до 2000 °С. Масла, що потрапило в камеру згоряння, піддається коксуванню з утворенням твердих продуктів коксу і нагару, що може бути причиною оплавлення і розтріскування поршнів, прогару випускних клапанів тощо.

У циліндро-поршневій групі створюються найбільш важкі умови для роботи масел. Тут масло знаходиться у виді тонкої плівки і піддається впливу температур 1500-3300°С від гаря­чих стінок циліндра і поршня, відпрацьованих газів тощо. При цьому відбувається випаровування легких фракцій масел і його глибоке окислювання.

Масло при роботі стикається з різними металами. Деякі з них можуть бути каталізаторами, тобто прискорювати процес окислювання. До таких металів відносяться в першу чергу свинець, мідь і їх сплави (табл. 2.10), відносно слабко каталі­зують процес окислювання цинк, олово. Каталітична дія металів змінюється в залежності від умов окислювання. Якщо з поверхні металу видалити оксидну плівку, то такий метал як, наприклад, алюміній, стає одним із самих активних каталізаторів. У присут­ності двох металів, наприклад, заліза і міді, процес окислювання здійснюється активніше, чим у присутності цих металів окремо.

В результаті окислювання масла утворюються низькотем­пературні осади (шлами) і високотемпературні відкладення (нагари і лаки). Шлами являють собою не розчинні в маслі речовини, що відкладаються в камері згоряння і системі мащен­ня. Наприклад, нагромаджуючись в мастилопроводах, шлами можуть навіть порушити або припинити доступ масла до поверхонь тертя деталей. Паливо, вода, механічні домішки, продукти (тверді) окислювання масла приймають саму особисту участь в утворенні шламів.

 

Таблиця 2.10

Вплив металів на окислювання масел

(при температурі 120°С та впливу 70 годин)

 

  Показники Після окислювання в присутності металів
Вихідне масло Без мета­лу Zn Fe Sn Cu Pb
Кислотне число, мг КОН/1 м3 0,06 0,06 0,06 0,07 0,07 0,07 11,84
Осад, % - - - сліди - 0,03 2,64

 

В результаті окислювання масла утворюються низькотемпературні осади (шлами) і високотемпературні відкладення (нагари і лаки). Шлами являють собою не розчинні в маслі речовини, що відкладаються в картері і системі мащення. Наприклад, нагромаджуючись в маслопроводах, шлами можуть навіть порушити або припинити доступ масла до поверхонь тертя деталей. Паливо, вода, механічні домішки, продукти (тверді) окислювання масла приймають саму особисту участь в утворенні шламів.

Особливо інтенсивне утворення шламів спостерігається при роботі двигуна на зниженому тепловому режимі, при зниженні температури двигуна (по охолоджувальній рідині і маслу) до 50°С і нижче. Це пояснюється конденсацією водяних парів у картері, при прориві відпрацьованих газів з камери згоряння (рис. 2.8). Вода сприяє коагуляцію домішок і випаданню їх в осад. При знижених теплових режимах двигуна погіршується процес згоряння палива. Частина продуктів неповного згоряння палива попадає в масляний картер, забруднюючи масло і прискорюючи його окислювання. У двигунах, що працюють на етилованому бензині, у складі шламів присутній свинець, що також свідчить про участь палива в утворенні осадів.

 

 

Рис. 2.6. Залежність кількості конденсату в картерних газах на виході з

двигуна і ступеня їх конденсації в двигуні від його робочих температур (по воді та маслу):

1 – кількість конденсату в картерних газах на виході з двигуна;

2 – ступінь конденсації картерних газів у двигуні

Склад осадів непостійний і залежить від якості масла, палива, умов експлуатації, технічного стану двигуна. Склад осаду наступний: масло – 50-85%, вода – 5-35%, паливо – 1-7%, оксікислоти – 2-15%, асфальтени – 0,1-1,5%, карбени і карбоїди – 2-10%, зола – 1-8%. У двигунах, що працюють на перемінних режимах з частими пусками і зупинками (наприклад, при роботі в міських умовах), в умовах підвищеного забруднення ззовні, масло окислюється швидше, утворення шламів відбувається інтенсивніше в порівнянні з маслами в двигунах, що працюють при постійному тепловому режимі. Шламоутворення збільшується при використанні низькоякісних масел, особливо у високофорсованих двигунах (наприклад, використання масла М-8М2 замість масла М-8М2К в автомобілях КамАЗ). Крім того, на швидкість окислювання, утворення шламів впливає технічний стан двигуна. Так, у 1,35 рази збільшується кількість відкладень при збільшенні зазору в зоні поршневих кілець від 0,6 до 1,2 мм. Це пояснюється різким збільшенням прориву газів у картер.

Низькотемпературні відкладення накопичуються в каналах системи мащення, картері двигуна, на сітці, фільтрах, кришці клапанної коробки. При цьому погіршується очищення масел, спостерігається підвищений знос деталей двигуна, у першу чергу, вкладишів підшипників і шийок колінчастого вала, гільз циліндрів і поршневих кілець. Використання низькоякісного масла, інтенсивне утворення низькотемпературних відкладень – шламів веде до перевитрати палива та масла, знижує надійність роботи двигуна.

Нагари являють собою вуглисті речовини, що відкладаються на стінках циліндра, днищі поршня. Кількість і якість утворення нагарів залежить від багатьох параметрів, у тому числі якості палива і масел. При роботі двигуна на маслах підвищеної в'язкості збільшується кількість нагару, при використанні палив і масел з підвищеним змістом сірки – щільність нагарів. Нагари можуть бути причиною калільного запалювання і детонаційного згоряння палива в двигунах з іскровим запалюванням. Якщо двигун працює на постійному підвищеному тепловому режимі, кількість нагару знижується. При використанні низькоякісних масел, підвищенні температури збільшується можливість залягання поршневих кілець внаслідок збільшення кількості нагарів і забруднення масел продуктами згоряння палива. Залягання кілець може бути викликано механічними домішками, що “вдавлюються” у торцеві поверхні канавки і кільця. Нагар, домішки можуть накопичуватися в зазорі між кільцем і канавкою поршня, що приводить до задирів кільця і циліндра, тому що кільце буде виступати над поверхнею поршня, до стирання (затирам) їх поверхонь. Нагари на впускних клапанах, продувних вікнах гільз циліндрів знижують коефіцієнт наповнення циліндрів, викликають перевитрату палива, знижують потужність двигуна і т.п.

Лаки - дуже щільні, речовини, що утворюються в зоні поршневих кілець і на гарячих деталях двигуна. Із збільшенням температури лакоутворення підвищується. При підвищеному лакоутворенні відбувається пригорання поршневих кілець, вони не виконують свої функції, порушується герметичність між поршнем і циліндром. Лакоутворення підвищується також при використанні масел підвищеної в'язкості. Лаки, що утворюються на стрижнях випускних клапанів, у ряді випадків приводять до їх заклинювання і наступної поломки штанг, виходу з ладу двигуна.

На окисленість суттєво впливає старе масло. Тому перед заправленням свіжим маслом картер і всю масляну систему необхідно промити. Промивання двигуна веде до зниження витрати палива й масла, зменшення зносу двигуна, підвищенню його надійності. У присутності старих продуктів окислення термін служби свіжого масла зменшується в 1,5-2 рази. Промивати двигун слід спеціальними промивочними маслами які мають високі мастильні властивості і розчинюючу здатність. Цими якостями не володіють для промивання двигунів веретенне, трансформаторне масло, гас, дизельне паливо або суміші палив з моторними маслами. Відпрацьоване масло зливають при температурі 75-85°С, заливають промивочне ма­сло і дають попрацювати двигунові 15-20 хв. при перемінних частотах обертання колінчастого вала. По закінченні проми­вання промивочне масло зливають і заливають свіже моторне.

У зношених двигунах масло окислюється значно швидше (особливо в двигунах, що пройшли капітальний ремонт), ніж у нових.

З метою підвищення антиокисних властивостей в масло додають антиокисні присадки. Щоб запобігти випаданню в осад продуктів окислювання масла, утворення нагарів і лаків, масла повинні володіти високими миючими властивостями. Під мию­чими (диспергованими) властивостями мається на увазі здатність масла утримувати нерозчинні в маслі речовини в зваженому стані, не давати можливості дрібним часточкам коагулюватися та осідати на металеві поверхні. Миючі властивості масел залежать від термоокислюваної стабільності. Чим більше працює масло, тим більше в ньому нерозчинних речовин.

При проходженні через фільтр тонкого очищення частина речовин залишається на фільтрі, а частина - в маслі (рис. 2.7). Фільтрація дозволяє різко знизити кількість відкладень у двигуні. Крім твердих продуктів окислювання при фільтрації видаляються інші тверді речовини, які потрпляють з повітрям і газами, що прориваються, та продуктами зносу двигуна і викликають абразивний знос двигуна. Масла, призначені для тяжких умов роботи, наприклад у дизельних двигунах ван­тажних автомобілів і автобусів, значний час працюють на режимі високих навантажень. Високі миючі властивості масла для цих умов роботи двигунів мають першорядне значення, менш важливі ці властивості для легкових автомобілів, хоча значимість миючих властивостей для легкових автомобілів не знижується. Для поліпшення миючих властивостей масел у їх склад вводять детергентно-диспергуючи присадки.

 

Рис. 2.7. Нагромадження осаду в маслі та на фільтрі тонкого очищення при роботі двигуна:

1 – осад в маслі при роботі двигуна без фільтра; 2 – осад на фільтрі тонкого очищення; 3 – осад в маслі при роботі двигуна, обладнаного фільтром тонкого очищення

 

Термоокислювана стабільність масел, їх антиокисні вла­стивості, схильність до утворення відкладень при низьких тем­пературах миючі властивості масел визначають спеціальними методами.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ПАЛИВНО-МАСТИЛЬНІ ТА ЕКСПЛУАТАЦІЙНІ МАТЕРІАЛИ

Національний лісотехнічний університет України...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Хімічна стабільність та миючі властивості масел

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

РОЗДІЛ І.
1. ВИДИ ПАЛИВ, ЇХ ВЛАСТИВОСТІ І ПРОЦЕСИ ГОРІННЯ.....10 1.1. Загальна характеристика палива. Класифікація...............................10 1.2. Склад палива.......

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО ОДЕРЖАННЯ
РІДКИХ ПАЛИВ І МАСЕЛ....................................................................33 2.1. Загальні поняття про нафту.................................................

ПАЛИВ ДЛЯ ДВИГУНІВ З ПРИМУСОВИМ
ЗАПАЛЮВАННЯМ.................................................................................74 3.1. Умови застосування і основні вимоги до бензинів ......................

РОЗДІЛ ІІІ
1. РІДИНИ ДЛЯ СИСТЕМ ОХОЛОДЖЕННЯ ДВИГУНІВ.........329 1.1. Призначення та основні вимоги до охолоджувальних рідин........329 1.2. Використання води у якості охоло

ПЕРЕДМОВА
Нафта і продукти її переробки є основними енергоносіями практично у всіх галузях галузях народного господарства. На сьогодні видобуток Україною власної нафти становить 12-15% від загальної потреби.

Загальна характеристика палива. Класифікація
Паливом називають горючу речовину, яку спеціально спалюють для отримання тепла і подальшого його використання для інших потреб у будь-якій сфері життя людини. Воно повинно мати певні властивості, т

Класифікація палива
  Агрегатний стан палива Походження палива природне штучне Тверде     Рідке

Склад палива
Будь-яке паливо складається з двох основних частин: горючої і негорючої (баласту). Горюча частина містить різні органічні сполуки, до яких входять такі хімічні елементи: вуглець (С), водень (Н), сі

Теплота згоряння палива
Кількість теплоти, яка виділяється під час повного згоряння одиниці маси (1 кг рідкого або твердого) або одиниці об’єму (1 м3 газоподібного) палива називають питомою теплотою згоряння (т

Тверде паливо
Тверде органічне паливо – це деревина, торф, сланці, буре вугілля, кам’яне вугілля і антрацит. Цінність палива як горючої речовини визначається його хімічним складом і основними властивостями.

Рідке паливо
Рідке паливо, що використовують для потреб теплоенергетики, одержують методами його термохімічного розкладу. Нафта складається в основному з вуглеводнів трьох класів: метанові вуглеводні –

Газоподібне паливо
Газоподібне паливо поділяють на природне і штучне. До природного відносять газ, що видобувається з газових родовищ, попутний газ, одержуваний одночасно із видобутком нафти, а також газ, який видобу

Основи теорії горіння палива
Горінням називають процес екзотермічного окислення горючої речовини, що швидко відбувається та супроводжується інтенсивним виділенням тепла. В основі процесу горіння лежить

Технологічний процес горіння палива
Для процесу горіння необхідно, щоб горючі речовини і окислювач мали деяку (певну для кожної речовини) темпе­ратуру, за якої порівняно швидко відбувається їх взаємодія. Температура, за якої хімічний

Загальні поняття про нафту
Нафта, яку добувають з надр землі – в’язка, масляниста рідина з характерним запахом. Колір її залежить від кількості розчинених у ній смол. Нафта буває темно-бурого і буро-зеленого кольору, а іноді

Асортимент бензинів і область їх використання
  Відповідно до ГОСТ 2084-77 (з доповненнями) автомобі­льні бензини випускають таких марок: А-80; АИ-93; АИ-98 - розібратися. У марці бензинів А вказу

ПАЛИВА ДЛЯ ДИЗЕЛЬНИХ ДВИГУНІВ
  4.1. Умови застосування і основні вимоги до дизельних палив 4.2. Умови згоряння палива та забезпечення м’якої роботи двигуна 4.3. Прокачувальна здатність і сумішоу

Умови застосування і основні вимоги до дизельних палив
  Дизельні двигуни дуже широко розповсюджені у багатьох галузях народного господарства. У лісовій галузі та сільськогосподарському ви­робництві використовують швидкохідні дизелі, у як

Умови згоряння палива та забезпечення м’якої роботи двигуна
  Вища порівняно з карбюраторним економіч­ність дизельних двигунів зумовлюється своєчасним займанням та повним згорянням впорскнутого палива. Ці фактори узагаль­нюються збільшенням ст

Властивості дизельних палив
  Надійність подачі дизельного палива залежить від прокачувальної здатності, тобто здатності його проходити через еле­менти системи живлення, головним чином через фільтри гру­бого і т

Закордонні класифікації дизельних палив
  У США і деяких інших країнах технічними умовами, що діють в державному масштабі, встановлюються лише загальні вимоги до найважливіших показників дизельних палив, а конкретні вимоги

Загальні відомості. Класифікація
  У лісовому та сільськогосподарському виробництві газоподібне паливо використовується для різних технологічних (опалення теплиць, парників, тваринницьких і птахівницьких комплексів,

Характеристика і асортимент газоподібного палива
  З усіх видів газоподібного палива найпоширеніші природні гази, які поділяють на дві групи: гази газових родовищ і супутні, які добуваються разом з нафтою. Природні гази чис

Застосування газоподібного палива у ДВЗ
Газ у вигляді палива використовують головним чином для автомобільних двигунів внутрішнього згоряння (ДВЗ) у стисну­тому або розрідженому виді. Для газобалонних автомобілів використовують тільки вис

Суть процесу газифікації. Використання генераторного газу
Газифікація - високотемпературний процес взаємодії вуглецю палива з окислювачами, який проводиться з метою одержання горючих газів Н2, СО, СН4. Окислювачами, які іноді називаю

Особливості одержання і використання біогазу
Біомасою називають все те, з чого складаються рослини та тварини, а також відходи їх життєдіяльності. Біомаса рослин на суші нашої планети становить 2,4·1012 т. В океані щорічно утворюют

Сільському господарстві
Всі вуглеводневі гази маючи високу теплоту і темпе­ратуру згоряння і достатньо низьку займання, надзвичайно по­жежно небезпечні при розгерметизації трубопроводів і ємно­стей, в яких вони транспорту

Закордонні класифікації газоподібних палив
Масштаби використання газоподібного палива, як палива ДВЗ, у закордонних країнах залежить від співвідношення цін на рідке і газоподібне паливо, а також від вимог максимального використання власних

Масла іншого призначення
1. ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО МАСТИЛЬНІ МАТЕРІАЛИ   1.1. Роль мастильних матеріалів у використанні машин 1.2. Аспекти проблеми поняття про тертя і його види

Аспекти проблеми поняття про тертя і його види
Як випливає з основних положень в хімотології і триботехніці, проблеми зменшення тертя, корозії і загального зносу автомобілів, як й інших машин і механізмів, тісно зв’язані між собою. Якщо під заг

Аспекти проблеми поняття про тертя і його види
Як випливає з основних положень в хімотології і триботехніці, проблеми зменшення тертя, корозії і загального зносу автомобілів, як й інших машин і механізмів, тісно зв’язані між собою. Якщо під заг

Класифікація мастильних матеріалів
Вироблені та застосовувані мастильні матеріали класифіку­ються на цілий ряд груп, в залежності від ряду ознак, таких як: походження або вихідна сировина для одержання; зовнішній стан; призначення,

Базові масла і способи їх отримання
  Базові масла в залежності від складу можуть бути нафто­вими, синтетичними або напівсинтетичними. Нафтові базові масла - одержують із залишку (мазуту), що утворюється після

Функціональні добавки до масел
  В процесі роботи машин і механізмів відбувається зношу­вання сполучених пар. Інтенсивність зношування і сила тертя залежать від цілого ряду факторів, обумовлених режимом тертя (темп

В’язкість і в’язкісно-температурні властивості масел
В’язкість є одним з важливих показників якості масла. За в’язкістю оцінюють придатність масла для даного двигуна в залежності від конструкції, технічного стану, сезонності, умов експлуатації та ін.

Низькотемпературні властивості масел
  Для масел, які працюють при низьких температурах, велике значення має їх рухомість. Масла з дуже високою в’язкі­стю або такі, що втратили рухомість використовувати заборо­нено. Низь

Протикорозійні властивості
  Корозія металів та особливо схильних до неї антифрикційних підшипникових сплавів характеризується послідовним протіканням цілого ряду процесів, які виражаються такими загальними озн

Вплив вмісту води та механічних домішок на якість масла
Вода та механічні домішки викликають підвищений знос пар тертя, прискорюють окислення масла та збільшують його витрату. Наявність води в маслі значно впливає на його антифрикційні властивості. Вода

Протизносні та протизадирні присадки
  Знос різних агрегатів, вузлів, механізмів та деталей трак­торів, автомобілів і сільськогосподарської техніки залежить від ряду факторів. Так, різке підвищення хімічної активності ма

Випаровуваність масел
Випаровуваність масел характеризується фракційним складом. Моторні масла одержують з висококиплячих фракцій нафти, тому вони в період експлуатації випаровуються незначно. Масла з вузьким фракційним

Вимоги, що пред’являються до моторних масел
Масла, що використовуються в системах мащення дви­гунів внутрішнього згоряння, називаються моторними маслами. Їх головне призначення - знижувати знос деталей двигуна за рахунок створення на поверхн

Склад і умови роботи моторних масел
  Властивості товарного моторного масла визначаються складом і технологією переробки базового масла, а також функ­ціональними властивостями присадок. Суміш базового масла з п

Фізико-хімічні показники якості моторних масел для бен­зинових, газових і дизельних двигунів приведені в таблицях 2.13 та 2.14.
Таблиця 2.13 Масла моторні автомобільні для бензинових та газових двигунів Показник М-8В1 М-8Г1 М-6

Взаємозамінність масел
  Якщо відсутні масла необхідної марки, при їх заміні варто дотримуватися рекомендацій заводів-виготовлювачів, але ніколи не робити заміну маслами більш низької якості. Загальне прави

За температурою краплепадіння можливо визначити робо­чу температуру вуглеводних мастил.
Для визначення температури краплевиділення використо­вують спеціальний пристрій (рис. 2.14) – прилад (термометр) длявизначення температури краплепадіння пластичних мастил. Пристрій

Ндустріальні масла
  Індустріальні масла призначені для зменшення тертя, спра­цьовування та запобігання задирам тертьових поверхонь різно­манітних машин та механізмів промислового обладнання: мета­ло- т

Турбінні масла
Турбінні масла призначені для змащування і охолодження вузлів тертя парових, газових турбін, їх турбокомпресорів, турбоповітродувок, турбонасосів та генераторів електричного струму, а також виконую

Обкаточні масла
Для забезпечення надійної і економічної експлуатації дви­гунів необхідна заводська і післяремонтна технологічна обкатка. При всезростаючому випуску тракторних і автомобільних двигунів заводська обк

Компресорні масла
  Компресорні масла використовують для змащення різно­манітних вузлів та деталей компресорних машин, їх охоло­дження, а також для герметизації компресорного обладнання. Умови роботи м

Масла для компресорів холодильних установок
У холодильних установках масла застосовують для зма­щування вузлів тертя компресорів, що перекачують холодоаген­ти – аміак, діоксид вуглецю, галогеноподібні (фреони) та ін. Окрім змащення,

Електроізоляційні масла
  До електроізоляційних масел належать трансформаторні, конденсаторні, кабельні та для електричних масляних вими­качів. Як рідкі діелектрики їх застосовують в ролі ізолюючих засобів с

Консерваційні масла
У сільськогосподарському виробництві частина машин (збиральні комбайни, посівні та інші машини, знаряддя) вико­ристовуються сезонно та більшу частину року перебувають на зберіганні. При перервах у

Призначення та основні вимоги до охолоджувальних рідин
При спалюванні палива в двигуні частина тепла йде на на­грів стінок камери згоряння та всього двигуна. При досягненні критичної температури двигун перегрівається, при цьому погір­шується наповнення

Використання води як охолоджувальної рідини
Найрозповсюдженішою рідиною, що використову­ється для охолодження, є вода. Вона має найвищу тепло­ємність 4,19 кДж/(кг·°С), більшу теплопровідність, невелику кі­нематичну в’язкість (_

Низькозамерзаючі охолоджувальні рідини
В зимовий період експлуатації в системах охолодження двигунів використовують низькозамерзаючі охолоджувальні рідини – антифризи, що є сумішшю етиленгликоля з водою. Етиленгликоль (двоатомн

Гальмівні рідини
  Для гідрогальмівної системи автомобіля (рис. 3.6) виробляють гальмівні рідини на касторовій гликолевій основі. Рідини на касторовій основі мають хороші мастильні властивості та не в

Амортизаторні рідини
Амортизаторні рідини являють собою малов’язкі масла, якими заповнюють гідравлічні амортизатори. Вони повинні во­лодіти хорошими мастильними та антикорозійними властиво­стями, мати низьку температур

Пускові рідини
Пускові властивості двигунів значно залежать від якості палив і масел, що застосовують. Пуск двигунів при низьких температурах полегшується при використанні бензинів з більшим вмістом легких фракці

Скломиючі рідини
В якості скломиючої рідини зазвичай використовують во­ду. Але вода замерзає при температурі навколишнього середо­вища нижче нуля та надходить до форсунок системи змиву. Другим недоліком води є те,

Мийні засоби
Для видалення різноманітних технічних забруднень в системах, вузлах і механізмах використовують мийні засоби. Ці засоби можуть бути однокомпонентними та багатокомпонен­тними. Для очищення

Рідини для видалення нагару з деталей двигуна
Для видалення нагару з поршнів, поршневих кілець, голо­вок блоку та інших деталей використовують різноманітні суміші та рідини. Найрозповсюдженіші миючі засоби на основі каустичної соди (ї

БІБЛІОГРАФІЧНИЙ СПИСОК
1. Антипенко А.М., Сорокін С.П., Поляков С.О. Властивості та якість паливо-мастильних матеріалів. – Харків: ЧП Червяк, 2006. – 213 с. 2. Большаков Г.Ф. Восстановление и контроль качества н

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги