Економіка залізничного транспорту

УКРАЇНСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ

 

 

Складання елементів річного

Виробничо-фінансово плану

Вантажного вагонного депо

 

 

Методичні вказівки

до курсової роботи з дисципліни

“Економіка залізничного транспорту”

спеціальності “Рухомий склад та спеціальна техніка

залізничного транспорту”

спеціалізації „Виробництво, експлуатація та ремонт вагонів”

для студентів 3-5 курсів усіх форм навчання

 

Харків 2005


Методичні вказівки розглянуті і затверджені до друку на засіданні кафедри „Менеджмент організацій на транспорті”, протокол № 6 від 19 грудня 2005 року.

 

Призначено для студентів спеціальності “Рухомий склад та спеціальна техніка залізничного транспорту” спеціалізації „Виробництво, експлуатація та ремонт вагонів” для студентів 3-5 курсів усіх форм навчання

 

Склали:

 

проф. Балака Є.І.

ст.викл. Тимофєєва

к.т.н., доцент Калабухін Ю.Є.

 

 

Рецензент:

проф. М.Д.Жердєв

 


Вступ

Мета курсової роботи – закріплення знань, отриманих студентами при вивченні дисципліни «Економіка залізничного транспорту», виконанні техніко-економічних розрахунків, розробці виробничо-фінансового плану вагонного депо.

Показники роботи вагонного депо по обсягу технічного обслуговування, поточного і деповського ремонтів вантажних вагонів наведені в якості початкового матеріалу. Вихідні дані, що наведені в таблиці обираються згідно варіанту, де позначка ٭ відповідає останній цифрі шифру, а ٭٭ передостанній цифрі шифру.

Завдання містить необхідні норми та показники роботи вагонного депо, близькі до реальних виробничих умов. На основі цих даних студенти визначають економічну ефективність іноваційного заходу, що дозволяє знизити поточні витрати на деповський ремонт і виходячи з цього складають річний виробничо-фінансовий план вантажного вагонного депо. План складається з наступних розділів:

1 План інноваційних заходів (з розрахунком економічної ефективності).

2 Планування обсягових показників.

3 План із праці.

4 Планування експлуатаційних витрат.

5 Собівартість вимірювачів роботи вагонного депо.

6 Утворення доходів і нормативного прибутку у вагонному депо.

7 Показники ефективності вагонного депо.

 

Методика виконання роботи

 

Розрахунок економічної ефективності іноваційного заходу

У вагонному депо пропонується впровадження нового інструмента з метою зниження витрат при деповському ремонті вантажних вагонів. В основі заходу… При впровадженні нового заходу збільшуються поточні витрати по деповському… Витрати, необхідні для придбання різальних пластин (в розрахунку на 1-у колісну пару) визначають по формулі:

План з праці

Для визначення планової кількості робітників необхідно знати фонд робочого часу одного робітника у планованому періоді. На залізничному транспорті для робітників з нормальною тривалістю робочого дня… Визначають явкову та спискову планову кількість робітників.

Створення штатного розкладу і розрахунок фонду заробітної плати

Фонд заробітної плати робітників вагонного депо визначають з розрахованої чисельності і встановленої системи оплати праці. Часові тарифні ставки приймаються згідно з діючим наказом Укрзалізниці.… По кожній професії рівень тарифної ставки робітника визначають з розряду кваліфікації, діючої системи оплати та умов…

Планування експлуатаційних витрат

 

Експлуатаційні витрати вагонного депо планують по статтях номенклатури витрат за основною діяльністю залізниць України і за елементами витрат.

Витрати на заробітну плату розраховані в плані по праці. Дані штатного розкладу (таблиця 21) заносять у виробничо-фінансовий план вантажного вагонного депо.

 

Планування витрат на матеріали та інші витрати

Витрати на матеріали по ст.151 після впровадження заходу визначаються за формулою:   Зм2 = Зм1 - ∆Зм (4.1)

Планування загальновиробничих витрат

По статті 501 плануємо витрати на підготовку кадрів із розрахунку 35грн. на кожного робітника. По ст.505 плануємо витрати, пов’язані з технікою безпеки і виробничою… По ст.508 планують витрати на винахідницьку та раціоналізаторську роботи в межах 40-60 грн. на одного робітника.

Планування адміністративних витрат

Витрати на заробітну платню прийняти згідно з планом по праці. На соціальне страхування 39% від фонду заробітної платні. По ст.551 планують витрати на відрядження апарату управління та іншого… По ст.554 планують витрати на утримання службових легкових автомобілів. Прийняти витрати на матеріали у межах 20-30…

Собівартість вимірювачів роботи вагонного депо

У роботі необхідно визначити собівартість вимірювачів, які наведені у таблиці 24. Таблиця 24 – Калькуляціярозрахункових ставок на вимірювачі експлуатаційної…  

Утворення доходів і нормативного прибутку

По вагонному депо

Підсумовуючи отримані доходи, незалежні від обсягу роботи витрати і нормативний прибуток, одержують доходи вагонного депо. Обсяг роботи по плану і процент виконання обсягу наведені у завданні.… (графа 5).

Показники ефективності вагонного депо

Показниками ефективності виробництва є: продуктивність праці, собівартість продукції, фондовіддача, матеріалоємність, рентабельність.

Перші два показники розраховані у роботі вище.

Фондовіддача – це узагальнюючий показник використання основних виробничих фондів. По вагонному депо визначається відношенням приведеної продукції до середньорічної вартості основних виробничих фондів

(7.1)

Матеріалоємність визначається відношенням матеріальних витрат (без амортизації) до виробництва продукції у грошовому або натуральному вираженні. У склад матеріальних витрат включаються матеріали, паливо, електроенергія

(7.2)

де Т, М, e - витрати по елементах “матеріали”, “паливо”, “електроенергія”.

 

 

Список літератури

1 Экономика железнодорожного транспорта /Под ред.В.А. Дмитриева. –М.: Транспорт, 1997. 2 Методические указания по планированию эксплуатационной деятельности… 3 Номенклатура витрат по основній діяльності залізниць України. Державна адміністрація залізничного транспорту…

Додаток А

    Додаток В