рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

САМОСТІЙНА РОБОТА №14

САМОСТІЙНА РОБОТА №14 - раздел Философия, З предмета: Ділова українська мова До методичних рекомендацій увійшли опорний конспект, питання та завдання Тема. Організаційні Документи. Статут. Правил Складання, Реквізити...

ТЕМА. ОРГАНІЗАЦІЙНІ ДОКУМЕНТИ. СТАТУТ. ПРАВИЛ СКЛАДАННЯ, РЕКВІЗИТИ

Теоретичні відомості

Організаційні документи - це документи, що закріплюють функції, права, обов’язки органів протягом тривалого терміну.

Організаційні документи (статути, положення, правила, інструкції) на тривалі строки закріплюють і регламентують структуру, завдання, функції та права й відповідальність органів управління та спеціалістів підприємства.

До основних реквізитів організаційних документів належать:

назва підприємства;

назва виду документа;

гриф затвердження;

місце складання чи видання;

дата;

гриф погодження; заголовок до тексту;

текст.

Статут - це юридичний акт, яким оформляється утворення підприємства, організації, установи, фірми, визначається їхня структура, функції, правовий статус, взаємовідносини з іншими установами, організаціями, фірмами чи фізичними особами.

Статут після затвердження повноважним органом передають на реєстрацію до відповідних державних органів (для товариств з обмеженою відповідальністю (ТОВ), приватних (ПП) і малих підприємств (МП) таким органом є районна державна адміністрація за місцем юридичної адреси, вказаної в статуті), де підприємству видається свідоцтво про реєстрацію із зазначенням реєстраційного номера та юридичної адреси.

Лише після реєстрації підприємство має право розпочати свою діяльність.

Статути бувають типові (розробляються для однотипних підприємств) та індивідуальні (створюються на підставі типових шляхом конкретизації їх). Типові (загальні) статути затверджуються вищими органами державної влади та управління, заїздами громадських організацій. Індивідуальні статути затверджуються установою, якій підлягають підприємства, організації тощо. Для чіткого викладення змісту статуту й кращого сприйняття тексту його поділяють на розділи (статті), підрозділи, пункти, підпункти, які нумерують арабськими цифрами. Зміст статуту має бути постійно істинним, тобто в різі потреби в нього слід вносити доповнення та зміни. Мета створення й діяльність підприємства, зазначені в статуті, не повинні суперечити чинним законам України та іншим державним нормативно-правовим актам. Статути оформляють на аркушах паперу формату А4 друкарським способом. Усі аркуші зшивають, прошнуровують і скріплюють печатками. Статут не належить до секретних документів і не містить таємної інформації. Його повинні надавати на вимогу ревізійним комісіям, державним контролюючим органам, представникам судових і слідчих органів, податкової інспекції, партнерам по бізнесу та ін. Статути слугують підставою для розробки положень, правил та інших документів, що створюються на підприємстві. Реквізити статуту:

- назва товариства (може поєднуватися з назвою виду документа)

- гриф затвердження;

- назва виду документа;

- позначка про реєстрацію;

- місце складання чи видання документу, рік;

Усі зазначені реквізити, як правило, оформляють на окремому аркуші паперу титульній сторінці. На подальших аркушах оформляють текст статуту, який може мати такі розділи:

- Загальні положення

- Мета і предмет діяльності

- Фонди товариства

- Зовнішньо-економічна діяльність

- Права та обов’язки засновників

- Порядок розподілу прибутків і відшкодування збитків товариства

- Майно товариства

- Форс-мажор

- Зміни законодавства

- Органи управління товариства

- Реорганізація та ліквідація товариства

- Набуття Статутом чинності, зміни і доповнення до Статуту та ін.

 

Зразок.

 

СТАТУТ

ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ

«ВІКТОРІЯ

 

І Загальні положення

1.1 Товариство з обмеженою відповідальністю «Вікторія» (надалі — «Товариство» створено на підставі Установчого договору від16березня 2010 р.

1.2 Назва Товариства: повна — товариство з обмеженою відповідальністю «Вікторія», скорочена — фірма «Вікторія Лтд», в англійській транслітерації — «Victoria Ltd».

1.3 Юридична адреса Товариства: вул. Метробудівська, 44, м. Київ, 02555.

1.4 Товариство створене й діє на підставі Законів України «Про підприємства в Україні»,«Про підприємництво», «Про власність», «Про господарські товариства», свого Статуту й установчого договору та інших законодавчих і нормативних актів України в галузі підприємницької діяльності.

1.5 Товариство є юридичною особою з моменту його реєстрації, має право від свого імені укладати угоди, набувати майнові й особисті немайнові права та нести зобов'язання, бути

позивачем і відповідачем у народному, арбітражному й третейському судах.

1.6 Товариство здійснює свою діяльність на принципах самоврядування, повного госпрозрахунку, самофінансування та самоокупності.

1.7 Товариство володіє майном, має самостійний баланс, розрахунковий та інші рахунки в банках України, круглу печатку з власною назвою, штампи, бланки тощо.

1.8 Товариство несе відповідальність за зобов'язаннями всім майном, що належить йому.

1.9 Товариство може бути засновником та учасником інших підприємств, товариств і фірм, відкривати представництва й філії.

2 Цілі й предмет діяльності

2.1 Товариство створено для участі у вирішенні економічних і соціальних проблем громадян та одержання прибутку.

2.2 Предмет діяльності Товариства в Україні та за її межами становлять:

2.2.1 Здійснення експортно-імпортних, торговельних, обмінних і посередницьких операцій, що пов'язані з майном (сировиною), майновими й немайновими правами та іншими об'єктами власності.

2.2.2 Здійснення біржових, брокерських, дилерських, консигнаційних та інших операцій у власних інтересах і в інтересах третіх осіб.

2.2.3 Оптова та роздрібна реалізація продукції власного й невласного виробництва, комісійна й комерційна торгівля, в тому числі через мережу власних магазинів, складів, баз тощо.

2.2.4 Залучення та надання на договірних засадах фінансових коштів, об'єктів інтелектуальної власності, майна й окремих майнових прав громадян і юридичних осіб; випуск; цінних паперів.

2.2.5 Інформаційно-консультативні й посередницькі послуги на комерційних засадах, у тому числі з економічних підприємницьких питань; організація маркетингу й пошук ділових партнерів для задоволення власних інтересів та інтересів третіх осіб.

2.2.6 Юридична практика, посередництво та захист інтересів юридичних і фізичних осіб.

2.2.7 Редакційна, перекладацька, видавничо-поліграфічна, рекламна та виставкова діяльність; виробництво, тиражування та реалізація аудіо -, відео -, Фотом й кінопродукції; створення відеосалонів, радіо - й телестанцій.

2.2.8 Організація дозвілля й відпочинку, в тому числі виготовлення, розміщення та експлуатація ігрового обладнання, відкриття атракціонів, казино.

2.2.9 Організація видовищної, культурно - й спортивно-масових заходів, участь у міжнародному культурному та спортивному обміні, проведення фестивалів, конкурсів, змагань.

2.2.10 Туристсько-екскурсійні послуги, організація турів громадян України та іноземних громадян; діяльність у сфери готельного бізнесу.

2.2.11 Організація громадського харчування (в тому числі відкриття ресторанів) та різних видів побутового обслуговування населення.

2.2.12 Створення й реалізація (впровадження) програмної продукції та різноманітної комп'ютерної техніки.

2.2.13 Організація навчальних і наукових семінарів, симпозіумів, курсів, а також різних виставок, ярмарків, аукціонів,презентацій.

2.2.14 Розробка, виробництво й реалізація виробів художньо-вжиткового й промислово-технічного призначення, товарів широкого вжитку.

2.2.15 Будівництво, ремонтно-будівельне виробництво, виконання пошукових, проектних, монтажних, пусконалагоджувальних, оздоблювальних, сантехнічних та інших робіт; виробництво будівельних матеріалів і конструкцій.

2.2.16 Транспортно-експедиторські послуги й сервісне обслуговування автотранспортних засобів, а також виконання комплексу робіт, пов'язаних із цим.

2.2.17 Здійснення актів доброчинності та милосердя.

2.3 Здійснювати діяльність, яка підлягає ліцензуванню, Товариство має право після одержання відповідних дозволів.

3 Фонди Товариства

3.1 Товариство має статутний фонд у розмірі 1 574 250 (один мільйон п'ятсот сімдесят чотири тисячі двісті п'ятдесят) грн. 00 коп., що поділений на частки між Засновниками, а також резервний фонд. Статутний фонд має бути виплачений Засновниками протягом року з моменту реєстрації Товариства. До моменту реєстрації кожен із Засновників повинен внести не менше ніж ЗО % (тридцять процентів) від зазначеного розміру

статутного фонду.

3.2 Грошову оцінку вкладів визначено за згодою Засновників і зафіксовано в Установчому договорі Товариства.

3.3 Вклад, що вноситься, становить пайову частку Засновника в статутному фонді.

3.4 Поступка, передавання й відчуження частки іншим Засновникам можливі в разі реорганізації Товариства та в інших випадках, передбачених чинним законодавством України.

3.5 Згідно з рішенням зборів Засновників визначаються склад, розміри, призначення, порядок формування, створення та використання фондів Товариства.

3.6 Товариство має резервний фонд для забезпечення виконання своїх зобов'язань та покриття можливих збитків за операціями. Розмір відрахувань до резервного фонду становить не менше ніж 25 % (двадцять п'ять процентів) від прибутку.

4 Зовнішньоекономічна діяльність

4.1 Товариство має право самостійно здійснювати зовнішньоекономічну діяльність відповідно до чинного законодавства України на основі валютного самофінансування та економічної ВІДПОВІДПАЛЬНОСТІ за її результати персонально в письмовій формі не пізніше ніж за ЗО (тридцять) днів до проведення.

4.2 Гроші, виручені у валюті, зараховуються на валютний рахунок Товариства й використовуються ним самостійно відповідно до чинного законодавства України.

4.3 Товариство може користуватися кредитами банків та своїх зарубіжних партнерів, наданими в іноземній валюті.

4.4 Держава не несе відповідальності за зобов'язаннями Товариства в зовнішньоекономічних відносинах.

5 Права та обов'язки Засновників

5.1 Засновники мають право:

5.1.1 Брати участь в управлінні справами Товариства відповідно до Статуту.

5.1.2 Отримувати дивіденди за результатами діяльності Товариства.

5.1.3 Одержувати інформацію, знайомитися з даними бухгалтерського обліку та звітності, іншої документації.

5.1.4 Вносити в статутний фонд Товариства (в рахунок свого вкладу) нерухомість, матеріальні цінності, грошові суми.

5.2 Засновники зобов'язані:

5.2.1 Додержуватися вимог Статуту й Установчого договору Товариства.

5.2.2 Виконувати взяті на себе зобов'язання.

5.2.3 Не розголошувати комерційну таємницю Товариства.

5.2.4 Сприяти ефективній діяльності Товариства.

6 Розподіл прибутку Товариства

6.1 Прибуток Товариства за результатами господарської діяльності утворюється після сплати всіх видів витрат. Чистий прибуток залишається в повному розпорядженні Товариства, яке згідно з Установчим договором визначає напрями його використання.

 

7 Майно Товариства

7.1 Товариство володіє майном, переданим Засновниками у власність, іншим майном, набутим із дотриманням чинного законодавства України, та одержаними доходами.

7.2 Товариство несе відповідальність за випадкову втрату знищення) або пошкодження майна як власності Товариства, переданої йому Засновниками.

8 Форс-мажор

8.1 Товариство звільняється від відповідальності за виконання взятих на себе зобов'язань у разі форс-мажорних обставин: землетрусу, повені, пожежі, воєнних дій, саботажу та актів вандалізму.

9 Зміни законодавства

9.1 У разі зміни чинного законодавства України в цей Статут вносяться відповідні зміни.

10 Органи управління Товариства

10.1 Органами управління Товариства є: вищим — Збори Засновників (надалі — «Збори»), виконавчим — дирекція, яку очолює генеральний директор. Контролюючий орган Товариства — ревізійна комісія.

10.2 Чергові Збори скликаються не рідше ніж двічі на рік, а позачергові — в разі потреби. Збори можуть бути скликані на вимогу учасників Товариства, які володіють у сукупності не менше ніж 20 % (двадцятьма процентами) голосів.

10.3 В компетенцію зборів входять: визначення основних напрямів діяльності Товариства; внесення змін до Статуту; затвердження планів діяльності Товариства та звітів про їх виконання; створення, реорганізація та ліквідація філій; визначення умов оплати праці осіб, які належать до виконавчого органу; ухвалення рішення про припинення діяльності Товариства, призначення ліквідаційної комісії, затвердження ліквідаційного балансу; встановлення розміру, форми й порядку внесення Засновниками додаткових вкладів; виведення Засновника з Товариства; прийняття до Товариства нових Засновників.

10.4 Збори є правомочними за присутності Засновників, що мають не менше ніж 55 % (п'ятдесят п'ять процентів) голосів.

10.5 Рішення ухвалюються не менш як 51 % (п'ятдесятьма одним процентом) голосів учасників Зборів.

10.6 Засновники Товариства мають право вповноважувати інших осіб на участь у Зборах.

10.7 Голосування: один голос — одна частка.

11 Реорганізація та ліквідація Товариства

11.1 Діяльність Товариства припиняється в разі його реорганізації (злиття, поділу, приєднання, перетворення) або ліквідації згідно з ухвалою Зборів, а також у випадках, передбачених чинним законодавством України.

11.2 В разі ліквідації Товариства створюється ліквідаційна комісія, яка діє в складі та в порядку, визначених Зборами.

11.3 Кошти й майно Товариства, які залишилися після розрахунків із партнерами, найманими працівниками та задоволення претензій кредиторів, розподіляються між Засновниками пропорційно їхнім часткам у статутному фонді.

11.4 Ліквідація Товариства вважається завершеною, а Товариство таким, що припинило свою діяльність, із моменту внесення запису про це до державного реєстру.

12 Набуття Статутом чинності. Зміни й доповнення до Статуту

12.1 Статут набуває чинності з моменту затвердження його Зборами.

12.2 Зміни й доповнення до Статуту підлягають затвердженню Зборами та реєстрації у відповідних державних органах.

Цей Статут складено на 7 (семи) аркушах у 3 (трьох) примірниках, що мають однакову юридичну силу.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

З предмета: Ділова українська мова До методичних рекомендацій увійшли опорний конспект, питання та завдання

ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ м КІРОВОГРАД... Т О ЩЕРБИНА... МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: САМОСТІЙНА РОБОТА №14

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

САМОСТІЙНА РОБОТА №1
ТЕМА: МОВНА НОРМА Основні теоретичні відомості Українська літературна мова як вища форма загальнонародної національної мови, відшліфована майстрами слова, характеризується

САМОСТІЙНА РОБОТА №2
ТЕМА. ПОНЯТТЯ СТИЛЮ І ЖАНРУ ЛІТЕРАТУРНОЇ МОВИ Основні теоретичні відомості Користуючись мовою в своєму повсякденному житті, люди залежно від потреби вдаються до різних мовн

САМОСТІЙНА РОБОТА №3
ТЕМА. НАЙВАЖЛИВІШІ РИСИ, ЯКІ ВИЗНАЧАЮТЬ ДІЛОВИЙ СТИЛЬ Основні теоретичні відомості Офіційно-діловий стиль – це мова ділових паперів, розпоряджень, постанов, програм, заяв …

САМОСТІЙНА РОБОТА №4
ТЕМА. ОГОЛОШЕННЯ. ПРАВИЛА СКЛАДАННЯ, РЕКВІЗИТИ Основні теоретичні відомості Оголошення – це документ, у якому подається інформація, адресована певному колу зацікавлених осі

САМОСТІЙНА РОБОТА №5
ТЕМА. ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ЗАХІД Основні теоретичні відомості Повідомлення про захід – різновид службового листа, у якому викладено запрошення взяти участь у якійсь нараді, кон

САМОСТІЙНА РОБОТА № 6,7
ТЕМА. ДОРУЧЕННЯ Основні теоретичні відомості Доручення — це документ, що видається підприємством (або приватною особою) другій особі для подання в інше підприємство (або тр

ВИКОНАТИ ЗАВДАННЯ
1. Прочитайте зразок доручення. Визначте, чи відповідає цей зразок вимогам до оформлення особистих доручень. Запишіть правильно. ДОРУЧЕННЯ Я, Олексієпко Ігор Васильович, доручаю Р

САМОСТІЙНА РОБОТА №8
ТЕМА. РОЗПИСКА. ПРАВИЛА СКЛАДАННЯ, РЕКВІЗИТИ Основні теоретичні відомості Розписка — це документ, у котрому підтверджуються дії, що вже відбулися (як правило, одержа

ВИКОНАТИ ЗАВДАННЯ
1. Прочитайте текст документа; відредагуйте, якщо є в тому потреба; допишіть відсутні реквізити. РОЗПИСКА Я, студентка І курсу музично-педагогічного факультету Нікітіна Люд

САМОСТІЙНА РОБОТА № 9, 10
ТЕМА. ДОГОВІР ТА ЙОГО ТИПИ Основні теоретичні відомості Договір – це документ, в якому зафіксовано угоду між сторонами про взаємодію (взаємне зобов’язання) й належни

ЗАВДАННЯ
1 Оформіть договір на купівлю-продаж майна з участю громадян. 2 Відредагуйте текст документа, правильний варіант запишіть. Поставщик обязан виготовити та поставити у 2007 році,

САМОСТІЙНА РОБОТА 13
ТЕМА. ВКАЗІВКА. ПРАВИЛА СКЛАДАННЯ, РЕКВІЗИТИ Теоретичні відомості Вказівка — це розпорядчий документ, який створюють на підприємствах переважно з питань інформаційно

САМОСТІЙНА РОБОТА 15
ТЕМА. ПОЛОЖЕННЯ. ПРАВИЛА СКЛАДАННЯ, РЕКВІЗИТИ Теоретичні відомості Положення – це правовий акт, що визначає порядок утворення, права, обов’язки й організацію роботи

САМОСТІЙНА РОБОТА 16
ТЕМА. ІНСТРУКЦІЯ. ПРАВИЛА СКЛАДАННЯ, РЕКВІЗИТИ Теоретичні відомості Інструкція — документ, у якому викладаються правила, що регулюють спеціальні сторони діяль

ПЕРШИЙ МАШИНОБУДІВНИЙ ЗАВОД
  ПРАВИЛА ВНУТРІШНЬОГО ТРУДОВОГО РОЗПОРЯДКУ № 09 25 квітня 2010 р. Київ 1 Загальні положення Згідно зі с

САМОСТІЙНА РОБОТА № 18
ТЕМА. ДІЛОВА БЕСІДА Теоретичні відомості Існує три види ділових стосунків: начальник - підлеглий, підлеглий - начальник, партнер - партнер. Усне ділове спілкування з

САМОСТІЙНА РОБОТА № 19, 20
ТЕМА. СПІЛКУВАННЯ ПО ТЕЛЕФОНУ Теоретичні відомості У наш час телефон – не лише один з найефективніших засобів зв’язку, а й спосіб налагодження ділових контактів між

САМОСТІЙНА РОБОТА 21
ТЕМА. МИСТЕЦТВО ПУБЛІЧНОГО ВИСТУПУ Теоретичні відомості Кожен спеціаліст повинен оволодівати мистецтвом публічного виступу хоча б його основами, тому що в процесі ро

САМОСТІЙНА РОБОТА 22
ТЕМА. ДОПОВІДЬ Теоретичні відомості До́повідь — один із видів монологічного мовлення: публічне, розгорнуте, офіційне повідомлення з певного питання, засноване н

СПИСОК РЕКОМЕНДОВАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
  Азбука хорошего тона. — Минск, 1994. Бороздина Г.В. Психология делового общения. — М., 1988. Вік В.О., Басе О. Як набувати популярності, або Правдивий сучасний етикет. — Тернопіль,

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги