рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Правила запису телефонограми.

Правила запису телефонограми. - раздел Образование, Мовленнєвий етикет. Різновиди мовленнєвого етикету 3. Особливості Оголошення Про Майбутню Подію. ...

3. Особливості оголошення про майбутню подію.

4. Особливості оголошення про потребу в послугах або можливість її надання.

5. Національні особливості спілкування.

Література

1. Ботвина Н.В. Міжнародні культурні традиції: мова та етика ділової комунікації: Навч. посіб.Вид.2-ге, доп. та перероблене. – К.:АртЕк,.С. 171-177.

2. Глущик С.В., Дияк О.В., Шевчук С.В. Сучасні ділові папери: Навчальний посібник. — К.: Арій, 2005. – С.163-206 ; 487 ; 206-208.

3. Сучасне діловодство: зразки документів, діловий етикет, інформація для ділової людини. -/ За ред. Бріцина В.М. – 2-ге вид. – К.: Довіра,2010.

 

Завдання 1. Дайте відповіді на запитання:

1. Що таке телеграфний стиль?

2. Які реквізити містить телеграма?

3. Де фіксуються телефонограми, які реквізити властиві цьому документу?

4. Яка особливість оголошень: а) про майбутню подію; б) про потребу в послугах або можливість їх надання ? Наведіть приклади реквізитів різних оголошень .

5. Що спільного у стилі викладу реклами та оголошення?

6. Чи треба знати національну специфіку етикетних формул різних народів? Наведіть приклади.

Завдання 2. Подайте текст телеграми, прагнучи до максимальної стислості.

Запрошуємо директора розважального комплексу «Райдуга» (адреса: місто Миколаїв, вулиця Степова, 32) Михайленка Романа Вікторовича взяти участь у роботі семінару для директорів парків і клубів, виробників атракціонів та обладнання для відпочинку, спеціалістів сервісних фірм сфери дозвілля, який проводитиметься з 16 березня до 19 березня 2013 року Асоціацією працівників парків культури України та Міністерством культури і мистецтв України у місті Черкасах, за адресою: вул.Райдужна, 9, ЦПКіВ ім. Шевченка.

Організатори

Завдання 3. Складіть текст телеграми від імені студента КНЛУ, який перебуває за кордоном і не має змоги вчасно повернутися на навчання до університету через страйк авіакомпанії.

Завдання 4. Складіть текст вітальної телеграми, адресованої директорові партнерської фірми з нагоди його особистого ювілею.

Завдання 5. Правильно розмістіть реквізити телефонограми .

Адреса: вул. Фрометівська, 2. Довідки телефонами: 264-10-54; 264-52-59. Перший віце-президент – ректор МАУП Автограф В.М. Бебик.

Міжрегіональна академія управління персоналом (МАУП). Передав Цибуляк Тел.490-95-05. Телефонограма. 15.09.2013 №09-27/23. Національна академія управління (НАУ). Прийняв Кучер Тел. 243-75-07. Час передавання: 12 год. 45 хв. 19 жовтня 2013 року на базі Міжрегіональної академії управління персоналом (МАУП) відбудеться науково-практична конференція «Актуальні проблеми післядипломної освіти фахівців у європейському культурному контексті». Реєстрація учасників – від 10 до 11 години.

Запрошуємо взяти участь у конференції керівників академії, деканів, викладачів.

Завдання6. Прочитайте оголошення; відредагуйте їх текст, якщо це потрібно; допишіть відсутні відомості.

ОГОЛОШЕННЯ

А. В актовому залі Київського Національного Університету імені Т.Г. Шевченка буде проведено літературний вечір, приурочений творчості В. Симоненка.

Б. Фірма «Ал'янс» проводить весняну розпродаж продовольчих та промислових товарів виробництва Німетчини, Франції, Італії, США зі складів у м, Києві зі знижкою від 15 до 35%. Пропонуються шоколадні вироби, прохолодні напої, чоловіче та жіноче взуття, жіночі та дитячі шуби з натурального хутра, побутова електротехніка.

Визначте, до якого виду за змістом належать пода­ні документи.

Завдання 7. Типові мовні звороти, що вживаються в оголо­шеннях, запишіть українською мовою. Запам'ятайте українські відповідники.

По договоренности, предоставить услуги, выгодные условия, к сведению граждан, привлечение специалистов, обеспечить подготовку, объявить прием, выпускаемая продукция, наложенный платеж, по праздничным дням.

 

Завдання 8. Оформіть оголошення про майбутню подію на вашому факультеті.

Завдання 9. Прокоментуйте зміни, які сталися внаслідок редагування фрагментів оголошень. Поясніть характер виправлених помилок.

1. а) Мале п-во «Мрія» пропонує хлібо булочні вироби оптом і в роздріб за цінами нижче ринкових.

б) МП «Мрія « пропонує хлібобулочні вироби оптом і вроздріб за ціни, нижчі від нинкових.

2. а) Вхід 25 гривнів.

б) Плата за вхід – 25 гривень.

3. а) Консультації й лікування самих кращих київських професорів і лікарів.

б) Консультування й лікування силами найкращих київських професорів і лікарів.

4. а) Посвідчення ліквідатора аварії на ЧАЕС… рахувати несправжнім.

б) Посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС … вважати недійсним.

5. а)Запрошуємо усіх бажаючих прийняти участь в семінарі .

б) Запрошуємо всіх охочих взяти участь у семінарі.

Завдання 10. Що повинен думати японець, якщо європеєць, вступаючи в ділову бесіду, не тисне йому руку.

Виберіть правильну, на Вашу думку, відповідь, обґрунтуйте всі можливі варіанти:

а) він може вважати, що співрозмовник поважає його національні звичаї;

б) він може вважати це неповагою особисто до нього.

Завдання 11. Наведіть приклади неоднозначності подібних жестів у різних країнах, наприклад: а)показати два пальці офіціантові (в Україні, Греції, Туреччині); б)колечко великим і вказівним пальцями ( в Америці, Японії, Франції, Греції); в)простягати подарунок або гроші лівою рукою ( в Україні, на Близькому Сході).

Завдання 12. Ознайомтеся з розділом «Національні особливості ділового спілкування»(див. Ботвина Н.В. Міжнародні культурні традиції: мова та етика ділової комунікації: Навч. посіб.Вид.2-ге, доп. та перероблене. – К.:АртЕк,.С. 171-177)

Дайте відповіді на запитання:

1. У яких країнах при зверненні до партнера використовують назви титулів, тобто вживають слова директор, доктор, інженер?

2. Для бізнесменів якої країни характерний консерватизм, відданість традиціям?

3. Представники яких країн надають великої ваги «контакту поглядів»?

4. У яких країнах при організації переговорів та підписанні договорів велику увагу приділяють прогнозам астрологів?

5. У якій країні чітко дотримуються дистанції між начальством та підлеглими й схвально ставляться до залежності від впливових людей ?

6. Представники якої країни люблять розмови на теми мистецтва, оскільки ця країна - колиска багатьох видів мистецтв ?

7. У якій країні ділові партнери дуже цінують компетентність, уміння відстоювати свої інтереси, фаховий рівень? Характерні особливості цих бізнесменів – працелюбність, активність, наполегливість.

8. Ділові партнери якої країни люблять підкреслювати свою незалежність і не люблять захоплення іноземними речами, звичками?

9. У якій країні: а) характерне не рукостискання, а поклон;б) листи віддають двома руками; в) під час переговорів не говорять «ні»?

10.Від представників якої країни можна отримати специфічний сувенір у вигляді свині ?

Самостійна робота

І. Розділові знаки у реченнях з уточнювальними членами речення

ІІ. Розділові знаки у реченнях зі вставними і вставленими конструкціями.

Література

1. Фурдуй М.І. Українська мова. Практикум з правопису: Навч. посібник / За ред. В.В.Різуна. – Київ: Либідь,2003. – С.115-118

2. Шкуратяна Н.Г., Шевчук С.В. Сучасна українська літературна мова: Модудьний курс: Навч. посіб. . – К.: Вища школа, 2007.- С.690-691.

3. Глущик С.В., Дияк О.В., Шевчук С.В. Сучасні ділові папери: Навчальний посібник. — К.: Арій, 2005. – С. 504-505.

Завдання 13. Дайте відповіді на запитання:

1.Які члени речення можуть бути уточнювальними?

2. Якими пояснювальними словами приєднуються уточнювальні слова?

3. Які розділові знаки вживаються для виділення вставних компонентів?

4. Які розділові знаки вживаються при вставному слові або словосполученні, що стоїть після сполучника?

5. Які розділові знаки ставляться для виділення вставних конструкцій у реченні? Що впливає на вибір того чи іншого пунктуаційного знака?

Завдання 14. Перепишіть речення, поставте пропущені розділові знаки. Поясніть їх уживання.

1. Есперанто чи міжнародна штучна мова, яку створив у 1887 році польський лікар Л. Замельгоф, доступна кожному. 2. Хлопець успішно склав іспити з усіх предметів у тому числі й з української мови.3. Цитати із дум та пісень без музичного їх оформлення тобто без мелодії багато втрачають. 4. Грубі порушення правил торгівлі виявлені були саме тоді у вересні 2012 року. 5. Тепер у них була одна турбота вчасно збувати вкрадене. 6. Родичами польового жайворонка є посмітюха або чубатий жайворонок і джур бай або степовий жайворонок. 7. У деяких містах Японії зокрема у місті Удзумі влаштовують свято проводів журавлів.8. Топоніміка або розділ мовознавства, що вивчає власні географічні назви набула в наш час широкого розвитку. 9. У соціальному плані будь-який документ поліфункціональний тобто одночасно виконує декілька функцій, що й дозволяє йому задовольнити різноманітні людські потреби.10 . Носій – це матеріальний об’єкт, що використовується для закріплення та зберігання на ньому мовної, звукової чи зображувальної інформації у тому числі в перетвореному вигляді. 11. Асимільовна свідомість оперує лише оболонками слів себто морфемами та семемами, але не сутнісними ядрами слів.

Завдання 15. Поясніть розділові знаки при вставних та вставлених конструкціях.

1.Якщо документ оформляють також і на звороті аркуша ( термін зберігання такого документа має становити не більше трьох років), то лівий і правий береги на звороті відповідно міняються місцями. 2. За законом про мови в Українській РСР усі національні меншини в Україні одержали право на створення шкіл з навчанням рідно. Мовою ( досі таке право мали лише росіяни), на утворення національно-культурних товариств, земляцтв, а також інші форми національного життя. 3. Першим словником, що фіксував лексику нової української літературної мови, був невеличкий (близько 1тис. слів) словничок, доданий до першого видання «Енеїди» Івана Котляревського.4. По-перше, тут дотримано усіх правил етикету і засвідчено повагу новим колегам. По-друге, створено добре підґрунтя для майбутньої співпраці. І навіть, якщо новостворена фірма стане не партнером, а конкурентом, ваш авторитет і шанобливе ставлення до вас, без сумніву, на перших порах забезпечені. 5. Шановні панове! Ваше визнання дуже важливе для мене, однак, на жаль, обставини склалися так, що я змушений відмовитися від Вашої пропозиції. 6. На нашу думку, в обов’язки агентів повинні входити не лише організація рекламної кампанії та вишукування замовлень на нашу продукцію, а й всебічне сприяння в торгах, оголошених у Вашому регіоні. 7. Завершальні речення тексту можуть бути дуже різні, зрозуміло, що зміст їх залежить від того, про що йшлося вище у листі. Так, наприклад, ви можете повторити подяку чи просто подякувати за допомогу

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Мовленнєвий етикет. Різновиди мовленнєвого етикету

ПЛАНИ... Практичних занять з української мови за професійним спрямуванням...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Правила запису телефонограми.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Б) джерела лексичних норм.
2. Граматичні норми. а) морфологічні норми; б) синтаксичні норми. 3. Орфографічні норми. 4.

Практичне заняття 3.
Сучасний діловий документ як носій інформації План 1. Основні поняття діловодства: документ, формуляр, формуляр-зразок, штамп, бланк.

Вимоги до тексту документа.
4. Лексичні, морфологічні та синтаксичні особливості тексту документа. 5. Правила скорочення в тексті документа. 6. Абревіатури в докумен

Ст. оперуповноважений
капітан міліції(підпис)М.Г.Хоменко   Завдання 13. Виправіть помилки скорочення. Сус-во (суспільство), с

Написання заяви.
Література І.Глущик С.В., Дияк О.В., Шевчук С.В. Сучасні ділові папери: Навчальний посібник. — К.: Арій, 2005. -С. 30-36; 93-97. 2. Шевчук С.В., І.В. Клименко Укр

Правопис власних назв
Література 1. Шевчук С.В., І.В. Клименко Українська мова за професійним спрямування: Підручник.- К.: Алерта, 2010. – С. 2. Український правопис / НАН України, Інс

Автореферат.
Стаття як самостійний науковий твір. Необхідні елементи статті. Документ акт. Література

Документ розписка.
Література 1. Глущик С.В., Дияк О.В., Шевчук С.В. Сучасні ділові папери: Навчальний посібник. — К.: Арій, 2005. – С.136-138; 2. Шевчук С.В., Клименко І.В. Українс

Документ доручення
Література 1. Глущик С.В., Дияк О.В., Шевчук С.В. Сучасні ділові папери: Навчальний посібник. — К.: Арій, 2005. – С. 1251-253. 2. Сучасне діловодство: зразки доку

Модульна контрольна робота №1
з української мови (за професійним спрямуванням ) для студентів факультету перекладачів напряму підготовки “ Туризм”

Б) формулювання початкових фраз листа;
в) завершальні етикетні формули листів; г) кінцеві етикетні формули; д) роль вставних слів у текстах листів; є)

Узагальнювальними словами
Література 1. Глущик С.В., Дияк О.В., Шевчук С.В. Сучасні ділові папери: Навчальний посібник. — К.: Арій, 2005. – С.85-86. 2. Шевчук С.В., Клименко І.В. Українсь

НАКАЗ № 28
Про організацію літнього відпочинку учнів шкіл м. Миколаєва З метою належної організації літнього відпочинку й оздоровлення дітей шкільного віку наказую: організувати на базі шкіл

Модульна контрольна робота №2
з української мови за професійним спілкуванням для студентів І курсу факультету перекладачів, напрям підготовки “ Туризм”

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги