рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Семінарське заняття

Семінарське заняття - раздел Образование, З курсу Адміністративне судочинство 1. Адміністративна Юрисдикція Адміністративних Судів І Підсудність Адміністра...

1. Адміністративна юрисдикція адміністративних судів і підсудність адміністративних справ

2. Адміністративний позов

3. Судові виклики і повідомлення

4. Докази та їх оцінка

5. Процесуальні строки

 

Самостійна робота:

1. Обов’язок доказування. Забезпечення доказів.

2. Пояснення сторін, третіх осіб та їхніх представників. Показання свідка.

3. Письмові та речові докази.

4. Експертиза та її види у судовому адміністративному процесі.

5. Оцінка доказів.

6. Основні адміністративні процесуальні строки.

7. Структура провадження в суді першої інстанції.

8. Звернення до адміністративного суду та відкриття провадження в адміністративній справі.

9. Форма і зміст адміністративного позову. Вимоги до позовної заяви.

 

Індивідуальна робота:

Індивідуальна робота виконується у вигляді рефератів або складання тестів, за наступною тематикою:

1. Судові виклики і повідомлення

2. Учасники адміністративного процесу в адміністративних судах

3. Докази та їх оцінка в адміністративному процесі

4. Процесуальні строки адміністративного судочинства

 

Література: [основна 1; 9; 10; 14; 18; 31; 37; 45; 46 47 48; 49;].

 

Залежно від предмету адміністративного позову та підсудності адміністративні справи можуть розглядатись вирішуватись суддею одноособово або колегіально.

Одноособово суддею вирішуються адміністративні справи у місцевому загальному суді як адміністративному суді. Це – такі категорії справ:

- у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам (окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, їх посадова чи службова особа, крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки (п.2 ч.1 ст.18 КАС України));

- усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.

Колегіально вирішуються адміністративні справи, підсудні окружним судам, а також при перегляді судових рішень судом апеляційної інстанції, Вищим адміністративним судом України та Верховним Судом України. Так, окружні адміністративні суди колегією у складі трьох суддів розглядають адміністративні справи, предметом оскарження в яких є рішення, дії чи бездіяльність Кабінету Міністрів України, міністерства чи іншого центрального органу виконавчої влади, Національного банку України, їхньої посадової чи службової особи, виборчої комісії (комісії з референдуму), члена цієї комісії.

Адміністративні справи розглядаються і вирішуються в окружному адміністративному суді колегією у складі трьох суддів також за клопотанням однієї зі сторін про колегіальний розгляд справи або з ініціативи судді в разі їх особливої складності. Клопотання про колегіальний розгляд справи подається у письмовій формі через канцелярію суду до початку судового розгляду адміністративної справи. Клопотання про колегіальний розгляд справи, подане після початку судового розгляду, повертається судом без розгляду.

Приклад 5. Стосовно колегіального порядку розгляду адміністративних справ

Категорія адміністративний справ, предметом яких є скарги шукачів притулку до Державного комітету України у справах національностей та міграції на відмову у наданні статусу біженця та на інші рішення у процедурі розгляду цих клопотань. Ця категорія справ розглядається колегією суддів у порядку п.1 ч.1 ст.17 та ч.1 ст.24 КАС України, оскільки у п.п. 1-4 Положення про Державний комітет України у справах національностей та міграції, затвердженого Указом Президента України від 19 березня 2002 року № 269/2002, цей Комітет визначений як центральний орган виконавчої влади. Позивач оскаржує правовий акт індивідуальної дії – рішення про відмову у наданні статусу біженця – тобто акт, що стосується інтересів конкретної особи, тому судом застосована ч. 2 ст. 19 КАС України і справу розглянуто за місцем проживання (перебування) позивача.

Колегія у складі трьох суддів переглядає судові рішення в адміністративних справах у апеляційному порядку.

Перегляд судових рішень в адміністративних справах у касаційному порядку здійснюється колегією у складі не менше п'яти суддів.

Адміністративні справи, підсудні Київському апеляційному адміністративному суду як суду першої інстанції, розглядаються і вирішуються колегією у складі трьох суддів.

Адміністративні справи, підсудні Вищому адміністративному суду України як суду першої інстанції, розглядаються і вирішуються колегією у складі не менше п'яти суддів.

Перегляд судових рішень в адміністративних справах у Верховному Суді України здійснюється колегіально.

Усі питання, що виникають при судовому розгляді адміністративної справи колегією суддів, вирішуються більшістю голосів суддів. При прийнятті рішення з кожного питання жоден із суддів не має права утримуватися від голосування та підписання судового рішення. Головуючий у судовому засіданні голосує останнім. Суддя, не згідний із судовим рішенням за наслідками розгляду адміністративної справи, може письмово викласти свою окрему думку. Цей документ не оголошується в судовому засіданні, приєднується до справи і є відкритим для ознайомлення.

Склад суду під час розгляду і вирішення адміністративної справи в суді однієї інстанції незмінний. У разі неможливості продовження розгляду адміністративної справи одним із суддів до розгляду залучається інший суддя. Якщо нового суддю залучено під час судового розгляду, судовий розгляд адміністративної справи починається спочатку.

Суддя не може брати участі в розгляді адміністративної справи і відводиться:

1) якщо він брав участь у розгляді цієї справи або пов'язаної з нею справи як представник, секретар судового засідання, свідок, експерт, спеціаліст, перекладач;

2) якщо він прямо чи опосередковано заінтересований в результаті розгляду справи;

3) якщо він є членом сім'ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім'ї або близький родич цих осіб) сторони або інших осіб, які беруть участь у справі;

4) за наявності інших обставин, які викликають сумнів у неупередженості судді;

5) у разі порушення порядку визначення судді для розгляду справи.

Суддя, який брав участь у вирішенні адміністративної справи в суді першої інстанції, не може брати участі у вирішенні цієї ж справи в судах апеляційної і касаційної інстанцій, у перегляді справи Верховним Судом України, а також у новому її розгляді у першій інстанції після скасування попередньої постанови або ухвали про закриття провадження в адміністративній справі. Суддя, який брав участь у вирішенні адміністративної справи в суді апеляційної інстанції, не може брати участі у вирішенні цієї ж справи в судах першої і касаційної інстанцій, у перегляді справи Верховним Судом України, а також у новому її розгляді після скасування постанови або ухвали суду апеляційної інстанції. Суддя, який брав участь у вирішенні адміністративної справи в суді касаційної інстанції, не може брати участі у вирішенні цієї ж справи в судах першої і апеляційної інстанцій, у перегляді справи Верховним Судом України, а також у новому її розгляді після скасування постанови або ухвали суду касаційної інстанції. Суддя, який брав участь у вирішенні адміністративної справи Верховним Судом України, не може брати участі у вирішенні цієї самої справи в судах першої, апеляційної і касаційної інстанцій.

Секретар судового засідання, експерт, спеціаліст, перекладач не можуть брати участі в адміністративному процесі та відводяться за наступними підставами:

1) якщо він брав участь у розгляді цієї справи або пов'язаної з нею справи як представник, секретар судового засідання, свідок, експерт, спеціаліст, перекладач;

2) якщо він прямо чи опосередковано заінтересований в результаті розгляду справи;

3) якщо він є членом сім'ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім'ї або близький родич цих осіб) сторони або інших осіб, які беруть участь у справі;

4) за наявності інших обставин, які викликають сумнів у неупередженості.

Експерт або спеціаліст, крім того, не може брати участі в адміністративному процесі, якщо:

1) він перебував або перебуває в службовій або в іншій залежності від осіб, які беруть участь у справі;

2) проводив ревізію, перевірку тощо, матеріали яких використовуються при розгляді даної справи;

3) з'ясування обставин, які мають значення для справи, виходить за межі сфери його спеціальних знань.

Участь секретаря судового засідання, експерта, спеціаліста, перекладача в судовому засіданні при попередньому розгляді даної справи відповідно як секретаря судового засідання, експерта, спеціаліста, перекладача не є підставою для їхнього відводу (самовідводу).

Суддя, секретар судового засідання, експерт, спеціаліст, перекладач зобов'язані заявити самовідвід, якщо є підстави. За цими ж підставами їм може бути заявлено відвід особами, які беруть участь у справі. Відвід (самовідвід) повинен бути вмотивований і заявлений до початку судового розгляду адміністративної справи по суті у письмовій формі з обґрунтуванням підстав для відводу. Заяви про відвід (самовідвід), подані після початку розгляду, судом не розглядаються. Повторне звернення з заявою про відвід з тих самих підстав забороняється.

У разі заявлення відводу (самовідводу) суд повинен вислухати особу, якій заявлено відвід, якщо вона бажає дати пояснення, а також думку осіб, які беруть участь у справі. Питання про відвід вирішується в нарадчій кімнаті ухвалою суду, що розглядає справу. Заява про відвід кільком суддям або всьому складу суду вирішується простою більшістю голосів.

Ухвала за наслідками розгляду питання про відвід (самовідвід) окремо не оскаржується. Заперечення проти неї може бути включене до апеляційної чи касаційної скарги на постанову чи ухвалу суду, прийняту за наслідками розгляду справи.

У разі задоволення відводу (самовідводу) судді, який розглядає справу одноособово, адміністративна справа розглядається в тому самому адміністративному суді іншим суддею. У разі задоволення відводу (самовідводу) комусь із суддів або всьому складу суду, якщо справа розглядається колегією суддів, адміністративна справа розглядається в тому самому адміністративному суді тим самим кількісним складом колегії суддів без участі відведеного судді або іншим складом суддів.

Якщо після задоволення відводів (самовідводів) неможливо утворити новий склад суду, суд вирішує питання про передачу справи до іншого адміністративного суду. Це питання розглядається судом у судовому засіданні з повідомленням осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду цього питання. Рішення про передачу адміністративної справи суд вирішує у формі ухвали, яку може бути оскаржено.

Передача адміністративної справи з одного суду до іншого здійснюється після закінчення строку на оскарження ухвали про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення. Суд передає адміністративну справу на розгляд іншому адміністративному суду, що найбільш територіально наближений до цього суду, якщо однією з сторін у справі є суд або суддя цього суду. Підсудність справ, у яких стороною є Верховний Суд України, Вищий адміністративний суд України або суддя одного з цих судів, встановлюється за загальними правилами підсудності. Спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.

 

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

З курсу Адміністративне судочинство

НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ДЕРЖАВНОЇ ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ... Затверджую...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Семінарське заняття

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Рпінь 2013
  Методичні рекомендації допроведення семінарських, практичних занять та організації індивідуальної і самостійної роботи студента та курсанта, з курсу “АДМІНІСТРАТИВНЕ СУДОЧИНСТВО” ск

ПЕРЕДМОВА
  Рейтингова система оцінювання (РСО) передбачає визначення якості виконаної студентом (курсантом) усіх видів аудиторної та самостійної навчальної роботи та рівня набутих ним знань та

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
Під час вивчення дисципліни «Адміністративне судочинство України» передбачається опанування певними знаннями формування системи адміністративних судів та її сучасний стан, організацію адміністратив

Методичні вказівки до вивчення курсу
«Адміністративне судочинство» Методичні вказівки для проведення семінарських, практичних занять, організації самостійної, індивідуальної роботи, написання рефератів складе

Рекомендації до підготовки реферату
Добре продумана програма дослідження являється запорукою успішного виконання реферату. Така програма складається з двох частин – методологічної та методичної. Методологічна частина містить

Лекція 1 - 4 год.
1. Формування системи адміністративних судів в Україні та її сучасний стан. 2. Поняття судового адміністративного процесу та його структура. 3. Принципи адміністративного судочинс

Лекція – 4 год.
1. Юрисдикція адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ, її розмежування з іншими публічно-правовими спорами. 2. Спори з приводу оскарження нормативно-правових актів чи

Семінарське заняття
1. Юрисдикція адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ, її розмежування з іншими публічно-правовими спорами. 2. Спори з приводу оскарження нормативно-правових актів чи

Лекція – 6 год.
1. Склад осіб, які беруть участь у справі. 2. Сторони в судовому адміністративному процесі. 3. Процесуальний статус третіх осіб. 4. Процесуальний статус представників.

Лекція – 4 год.
1. Адміністративна юрисдикція адміністративних судів і підсудність адміністративних справ. 2. Адміністративний позов 3. Судові виклики і повідомлення 4. Докази та їх оцін

Лекція – 6 год.
1. Структура провадження в суді першої інстанції. 2. Звернення до адміністративного суду та відкриття провадження в адміністративній справі. 3. Підготовче провадження. 4.

Семінарське заняття
1. Структура провадження в суді першої інстанції. 2. Звернення до адміністративного суду та відкриття провадження в адміністративній справі. 3. Підготовче провадження. 4.

Лекція - 8 год.
1. Апеляційне провадження 2. Касаційне провадження 3. Перегляд судових рішень Верховним Судом України 4. Провадження за ново виявленими обставинами.  

Лекція – 2 год.
1. Набрання судовим рішенням законної сили. Постанови суду, які виконуються негайно. 2. Порядок виконання судових рішень в адміністративних справах. 3. Звернення судових рішень в

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги