рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Рецидивуючий середній отит.

Рецидивуючий середній отит. - раздел Образование, Змістовний модуль 2. Модуль Захворювання вуха Рецидивуючий Середнiй Отит Є Особливою Формою Середнього Отиту У Дiтей. За Св...

Рецидивуючий середнiй отит є особливою формою середнього отиту у дiтей. За своїм характером форма схожа з звичайним гострим середнiм отитом, але має тенденцiю до бiльш тривалого торпiдного перебiгу, частого рецидування. При рецидивуючому середньому отитi - гострий запальний процес у вусi повторюється не рiдше одного разу на рiк.

При важкому перебiгу рецидивуючий середнiй отит нерiдко переходить в хронiчний гнiйний або хронiчний адгезивний середнiй отит, сприяє розвитку тимпаносклерозу. Ця форма середнього отиту спостерiгається у дiтей з перших мiсяцiв життя до 4-х рiчного вiку. Частота рецидивуючого середнього отиту складає у дiтей 25-30% по вiдношенню до iнших форм гострих середнiх отитiв.

Для дiтей, що страждають рецидивуючим гнiйним середнiм отитом, характернi значнi змiни загальної специфiчної i неспецифiчної реактивностi, пригнiчення фiзiологiчного стану сполучної тканини i зниження функцiї ретикулоендотелiальної системи, порушення взаємовiдношення симпатичного i парасимпатичного вiддiлiв нервової системи.

Пiд час чергового рецидиву захворювання спостерiгається зниження як вiдносних, так i абсолютних показникiв Т- i В-лiмфоцитiв в периферичнiй кровi на фонi зменшення загальної кiлькостi лiмфоцитiв. Встановлено, що iз збiльшенням кiлькостi рецидивiв рiзко знижується рiвень секреторного IgA. При вiдсутностi цього iмуноглобулiна в дiтей у видiленнях з вуха, захворювання має тенденцiю до переходу середнього отита в хронiчну форму.

У дiтей, хворих на рецидивуючий середнiй отит, спостерiгається пiдвищення тонуса блукаючого нерва, що в свою чергу погiршує перебiг запального процесу. В сенсебiлiзованому органiзмi дитини має мiсце i порушення обмiних процесiв, особливо виражений характер вiдмiчається в паказниках водно-сольового обмiну з затримкою води i натрiю, кислотно-основного - в бiк метаболiчного ацидозу, вуглеводного - з тенденцiєю до уповiльнення зосвоєння вуглеводiв, вiтамiнного - з великою втратою вiтамiнiв В, А i С, бiлкового - з пiдвищеним катаболiчним процесом.

Певний вплив на частоту рецидивiв i клiничний перебiг рецидивуючого середнього отиту має стан носоглотки. Майже у 60% дiтей, хворих на рецидивуючий середнiй отит, виявляються аденоїди рiзного ступеню.

Поскiльки рецидивуючий середнiй отит в бiльшостi випадкiв виникає пiсля ГРВI, не виключена можливiсть, що вiрусна iнфекцiя сама викликає запальний процес у вусi, або пiдготовлює сприятливi умови для проявлення бактерiальної флори. В 60-80% опридiляється стафiлокок. Його виявляють як в читкiй культурi, так i в асоциацiї з iншою мiкрофлорою. Часте виявлення стафiлокока при бактерiологiчному дослiдженнi видiлень звуха у хворих рецедивуючим середнiм отитом можна пояснити, тим, що цей вид мiкроба майже постiйно висiвається з слизової оболонки верхнiх дихальних шляхiв, у тому числi i у новонароджених.

Діагностика. В розпалi захворювання тiльки по отоскопiчнiй картинi вiдрiзнити рецидивуючий отит вiд звичайного гострого запалення середнього вуха дуже важко поскiльки характерних проявiв вiн не має. В мiжрецидивний перiод барабанна перетинка макроскопiчно в бiльшостi випадкiв має звичайний вигляд. В частини хворих можна виявити рубцевi змiни, значне втяжiння барабанної перетинки.

Тимпанопункцiя дозволяє опридiлити консистенцiю барабанної перетинки. При рецидивуючому середньому отитi вона м'яка, тiстоподiбного характеру. Крiм того, тимпанопункцiя дає можливiсть одержати стерильно пунктат з барабанної порожнини для бактерiологiчного, мiкологiчного, цитологiчного дослiдження, а також для опридiлення чутливостi мiкрофлори до антибiотикiв.

Рентгенологiчна картина скроневих кiсток в певнiй мiрi залежить вiд кiлькостi рецидивiв. У дiтей, що перенесли не бiльше 6 рецидивiв, виявляється головним чином зниження прозоростi повiтряносних порожнин, потовщення мiжклiтинних перегородок соскоподiбного вiдростка, розширення входу в печеру. У дiтей, якi перенесли бiльш 6 рецедивiв, крiм описанних вище порушень, знаходили карiознi змiни в аттикоантральнiй областi, та руйнування зовнiшньої стiнки аттика.

Проведене за допомогою iгрової i комп'ютерної аудiометрiї дослiдження слуху показало, що при рецидивуючому середньому отитi в бiльшостi випадкiв спостерiгається зниження слуху по кондуктивному типу. Лише в окремих спостереженнях на високих частотах страждає i кiсткова провiднiсть до 25-30дБ. Така аудиологiчна картина спостерiгається у тих дiтей, якi перенесли не меньше 10 рецидивiв i, як правило, на висотi клiничних проявiв. Очевидно це можна пояснити проникнiстю токсинiв через вiкна лабiринту у внутрiшнє вухо.

По клiничному перебiгу розрiзняють катаральну i гнiйну форму рецидивуючого середнього отиту.

При катаральнiй формi рецидивуючого середнього отиту вiдзначається деяке збудження дитини, температура тiла нормальна або субфебрiльна. Hерiдко пiд час сну вона просипається i тягнеться ручкою до хворого вуха. При отоскопiї барабанна перетинка переважно у верхнiй частинi, рожевата, свiтловий рефлекс мутний або зовсiм вiдсутнiй. В кровi незначно пiдвищена ШОЕ. При лiкуваннi вказанi прояви хвороби на протягом 5-7 днiв лiквідуються.

У хворих гнiйною формою рецидивуючого середнього отиту з 2-3 дня захворювання настають ознаки iнтоксикацiї. Апетит знижується, нерiдко з'являється нудота, а iнодi i явища менiнгiзма. Температура тiла коливається вiд 38 до 39 градусiв. Барабанна перетинка потовщена, iнфiльтрована i нерiвномiрно гiперемована. Вона стає менш рухливою, нерiдко вибухає. Вiдмiчається зсув формули кровi влiво i пiдвищення ШОЕ до 25мм/год. Hа висотi цих проявiв настає перфорацiя барабанної перетинки, як правило, в натягнутiй її частинi. Гноєтеча продовжується в середньому 10-14 днiв.

Пiсля зникнення видiлень перфорацiя швидко закривається, iнодi не залишаючи помiтного рубця. Спочатку пiсля закриття перфорацiї барабанна перетинка виглядає втянутою. З вiдновленням прохiдностi слухової труби барабанна перетинка приймає нормальний вигляд. При такому перебiгу рецидивуючого середнього отиту рентгенологiчних змiн в скроневiй кiстцi не знаходять.

В рядi випадкiв рецидивуючий гнiйний середнiй отит переходить у важку форму, яка характеризується загальною слабiстю нездужанням, розладом сну, диспептичними явищами, нудотою, нерiдко повторним блюванням i ознаками менiнгiзма з судорогами. Температура тiла сягає 39-40 градусiв. Hерiдко на висотi клiничних проявiв замiсть збудження з'являється апатiя i сонливiсть.

 

Лікування дiтей, хворих рецидивуючим середнiм отитом, проводять, враховуючи форму i важкiсть перебiгу, характер мiкрофлори i її чутливiсть до антибактерiальних препаратiв. Суттєвим моментом є проведення засобiв по вiдновленню функцiї слухової труби i посиленню захисних сил органiзму. В комплекс лiкувальних засобiв включають також загальноукрiпляючi, фiзiотерапевтичнi методи лiкування, а також санацiю верхнiх дихальних шляхiв в мiжрецидивний перiод. Важливе мiсце в лiкуваннi i профiлактицi рецидивiв займає iмунокоригуюча терапiя.

Hазначають антигiстамiнi препарати, судинозвужуючi розчини не менше 5-6 крапель 3-4 рази на день. Хороший ефект дає 10% розчин сульфомонометоксину 0,25мл на 1кг маси тiла внутрiшньом'язово 1 раз на добу протягом 3-5 днiв. Для мiсцевого застосування 1-2мл 10% розчину сульфомонометоксина змiшують з 1мл емульсiї гiдрокортизону. Hагнiтання у вухо сумiшi проводять один - два рази на день. Hагнiтають також сумiш гiдрокортизну, хiмотрипсину i антибiотика через перфорацiю або шляхом тимпанопункцii.

При кожному черговому рецидивi захворювання антибiотики призначають в поєднаннi з антикандидозними препаратами (нiстатiн, леворiн). При дослiдженi чутливостi до антибiотикiв слiд використовувати не стандартнi диски, а серiйнi розведення.

При наявностi вираженої iнфiльтрацiї барабанної перетинки i її випинання рекомендується парацентез.

Пiсля парацентезу або спонтанного розриву барабанної перетинки проводять 2-3 рази на день промивання порожнии середнього вуха. Для цього використовують розчин антибiотикiв, емульсiю гiдрокортизона або адрезона. Серед антибiотикiв кращий ефект дають напiвсинтетичнi пенiцилiни, особливо ампiцилiн.

При наявностi густих, в'язких видiлень метою попередження рубцьового процесу поряд з антибактерiальними препаратами слiд примiняти ферменти тваринного (лiдаза, трипсин, хiмотрипсин) i рослинного походження (папаїн). З метою пiдвищення загальної iмунологiчної реактивностi органiзму призначають засоби неспецифiчної iмунотерапiї. Проводять переливання кровi або плазми в кiлькостi 30-50мл. Вводять протикоровий або протигрипозний га-

ма-глобулiн кожний день 25-50мг на кг маси хворого. При виявленi патогенного стафiлокока вливають антистафiлококовий гама-глобулiн, антистафiлококову плазму. Курс лiкування антистафiлококовим гама-глобулiном складається з 3-8 iн'єкцiй через 2-3 дня кожна, дiтям до 2-х рокiв вливають по 1,5мл, пiсля 2-х рокiв - до 3мл. Hа початку захворювання, особливо в тих випадках, коли рецидивуючий середнiй отит розвивається внаслiдок гострої респiраторної iнфекцiї, назначають iнтерферон шляхом iнгаляцiї або крапель в нiс.

При рецидивуючому середньому отитi в комплексi лiкувальних та профiлактичних засобiв з успiхом примiняють iмунокоригуючi препарати: левамiзол (посилює функцiональну активнiсть Т-лiмфоцитiв) i Т-активiн.

Левамiзол призначають при наявностi Т-лiмфоцитiв 50% i нижче (меньше 1000 в 1мм3). Препарат призначають 2 днi пiдряд протягом тижня, одноразово ранком пiсля їди з розрахунку 2-2,5мг на 1кг маси тiла дитини. Курс лiкування 3-4 тижнi пiд постiйним контролем формули кровi. Левамiзол дiє пiсля останнього прийому ще 5-7 днiв.

Т-активiн вводиться внутрiшньом'язово 1 раз на день 1-1,5мкг/кг маси тiла протягом 5 днiв. Через 1-1,5 мiсяця для закрiплення результату роблять 3 iн'єкцiї через день у вищеприведенiй дозi.

В рiдких випадках, коли консервативнi засоби лiкування не приводять до одужання, а кiлькiсть рецидивiв захворювання протягом року збiльщується або його перебiг стає бiльш важким, особливо, коли рентгенологiчно опридiляється деструкцiя скроневої кiстки, примiняється антротомiя. Операцiя повина закiнчуватися введенням в печеру тефлонової трубки, через яку кожен день проводять її промивання розчином фурацилiну або дiоксидину з наступним введенням розчину антибiотика i гiдрокортизона. Промивання антрума i введення в нього лiкарських засобiв продовжується до того часу, поки не нормалiзується барабанна перетинка, а промивна рiдина стане прозорою.

У мiжрецидивному перiодi проводиться санацiя верхнiх дихальних шляхiв (аденотомiя, лiкування синуїтiв i т.д.).

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Змістовний модуль 2. Модуль Захворювання вуха

Модуль... Змістовний модуль... Захворювання вуха ПрактичнЕ ЗАНЯТТЯ Бешиха зовнiшнього...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Рецидивуючий середній отит.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

ПрактичнЕ ЗАНЯТТЯ №8
ТЕМА. ГОСТРI ЗАХВОРЮВАHHЯ ЗОВHIШHЬОГО ВУХА. ГОСТРИЙ ГHIЙHИЙ СЕРЕДHIЙ ОТИТ. МАСТОЇДИТИ. 1. Бешиха зовнiшнього вуха: етiологія, дiагностика, лiкування. 2. Екзема зовнiшнього вуха: е

V Забезпечення вихідного рівня знань-умінь
Основна література: 1. Оториноларингологія: підручник / Д.І.Заболотний, Ю.В.Мітін, С.Б.Безшапочний, Ю.В. Дєєва. – К.: ВСВ «Медицина», 2010. – 472 с. 2. Мітін Ю.В.

Відшукайте повну та правильну відповідь на запитання.
1. Які фактори приводять до виникнення зовнішнього отиту? а) місцеве подразнення шкіри зовнішнього вуха при загаль­них захворюваннях організму б) вузький зовнішній слуховий прохід

II. Відшукайте всі правильні відповіді на запитання.
1. Які існують шляхи проникнення інфекції в середнє вухо? а) ринотубарний б) травматичний в) гематогенний г) менінгогенний д) одонтогенний 2. Я

III. Знайдіть помилку у відповідях на запитання.
1. Через які утворення інфекція може розповсюджуватись на привушну слюнну залозу при фурункулі зовнішнього слухо­вого проходу? а) санторинієві щілини б) півмісяцева щілина

ГОСТРИЙ СЕРЕДHIЙ ОТИТ (ГСО).
Е т i о п а т о г е н е з . В розвитку гострого середнього отиту вiдiграють роль: вид мiкроба (не завжди єдиного фактора); структура соскоподiбного вiдростка (пневматичний, диплоетичний, склеротичн

Л i к у в а н н я г о с т р о г о с е р е д н ь о г о о т и т у.
При гострих середнiх отитах показана iнтенсивна консервативна терапiя (режим, дiєта, антигiстамiнi, сульфанiламiднi препарати, антибiотики, судинозвужуючi краплi в нiс i т.д.). Hавiть при

Особливості перебігу гострих середнiх гнiйних отитiв у дiтей.
- Гострi середнi гнiйнi отити нагадують загальне iнфекцiйне захворюваня (висока температура тiла та iнше); - нерiдко спостерiгається менiнгiзм (зв'язок з наявнiстю fissura petrosquamosa);

Труднощі в діагностиці гострих середнiх отитiв.
- Утруднений огляд барабанної перетинки з-за вузькостi зовнiшнього слухового проходу. - Майже горизонтальне положення барабанної перетинки затрудняє установлення "границi" з шкiр

При інфекційних захворюваннях.
Hайбiльш важкi змiни спостерiгаються при скарлатині, такi ж, але менш вираженi - при кору. При цих захворюваннях можуть бути раннi отити (розвиваються при висипанi

VІ Орієнтована основа дії
Специфiчний збудник гострого середнього отиту не установлений, захворювання викликається рiзними видами патогених мiкроорганiзмiв, які поєднуються з iншими мiкроорганiзмами - синьогнiйною паличкою,

Ситуаційні задачі для перевірки кінцевого рівня знань.
Задача 1. Хвору, 48 років, протягом тижня турбував біль в області лівого вуха, після чого із нього виникла помітна гноєтеча, яка через два дні зменшилась, але продовжуєтьс

Задача 2
Хворий 44 років скаржиться на сильний, пульсуючий біль в глибині правого вуха, який іррадіює в зуби, скроню, потилицю. Підвищення температури тіла до 37 градусів, погане самопочуття, слабкість, пог

Задача 3
У дитини, віком 8 місяців, після п'ятиденного утрудненого носового дихання, виділень серозного, слизово-гнійного характеру з носа, з'явився розлад шлунково-кишкового тракту, загальне пригнічення, в

Задача 4
Хворий H., 30 років, місяць назад відчув закладення у правому вусі, через 3 дні біль у ньому, через тиждень - виділення гною. З настанням перфорації барабанної перетинки біль у вусі зник, але гноєт

Задача 5
У чотирнадцятимісячної дитини після чотирьохденного нежитю з'явився біль у вухах, підвищилась температура тіла до 37,5 градусів. Через 3 дні біль у вухах різко посилився, температура тіла досягла 3

Задача 6
У хворої Д., 5 днів тому з'явилось відчуття закладення правого вуха, зниження слуху на це вухо, помірний біль в ньому; температура тіла 37.7 градусів. Вищезгаданому стану передував нежить.

Задача 7
У хворого віком 42 років на 5-й день після виникнення нежитю з’явився шум, відчуття закладення і проведення власного голосу у вуха, двобічне зниження слуху. Іноді при ковтанні, позіханні хворий рап

Задача 8
Хворий, віком 36 років, звернувся до оториноларинголога із скаргами на шум, зниження слуху на праве вухо, відчуття закладання, резонансу власного голосу, переливання рідини в ньому при поворотах го

Задача 9
Родичі 9 річного хлопчика звернулися з приводу болю, виділень гною у нього з правого вуха, підвищення температури тіла до 37.4 градусів. Лікар за допомогою гачка видалив стороннє тіло (зер

Задача 10
Хвора, 37 років, скаржиться на різкі, стріляючі болі у лівому вусі, які поступово посилювались та іррадіювали в око і зуби, особливо при жуванні їжі, розмові. Температура тіла 37.9 градусів. Ймовір

Задача 11
До лікаря-оториноларинголога звернувся хворий З., віком 35 років, зі скаргами на відчуття шуму, закладення, незначне зниження слуху, іноді резонанс власного голосу у вухах. Два тижні тому переніс г

Задача 12
У хворої А., 45 років, на 5-й день нежитю з'явилось незначне зниження гостроти слуху, відчуття закладення вух. Ще через 5 днів відчула повноту і переливання рідини у вусі, періодичне зниження слуху

Задача 13
Хворий Ж., віком 42 років протягом 4 днів скаржиться на підвищену температуру тіла (до 38.5 градусів), сильний біль в області вушної раковини, який посилюється при дотику до неї. Захворювання вважа

Задача 14
Хворий Х., 35 років, 6 днів тому помітив на задній поверхні вушної раковини, мочці, козелку правого вуха, почервоніння у вигляді мілких підвищень, на яких через день з'явились пухирці, при руйнуван

Задача 15
Мати 6-ти місячної дитини звернулась до лікаря-педіатра з приводу нежитю, розладу функції шлунково-кишкового тракту, високої температури тіла (39 градусів). Лікар призначив відповідне лікування (кр

Задача 16
Лікаря-оториноларинголога запросили увечері (21.30) для обстеження 8-місячної дитини, яка лікувалась у дитячому відділенні з приводу пневмонії. Мотивом лікаря-педіатра для консультації була відмова

Задача 17
У хворого П., віком 29 років, через 2 тижні після перенесеного лівостороннього гострого гнійного середнього отиту виник нестерпний неврологічний біль у лівій половині обличчя і зубах. По ходу першо

Задача 18
У хворої Ч., віком 36 років, на другому тижні після початку розвитку правостороннього гострого середнього гнійного отиту на боковій поверхні шиї під м'язами утворився щільний, різко болючий при пал

Задача 19
Хлопчик Ж. 7 років скаржиться на головний біль, загальну слабкість, втрату апетиту, запаморочення, шаткість ходи, утруднене і болюче ковтання їжі, на 5-й день від початку захворювання з'явились гні

VІІІ. Методика проведення заняття та організаційна структура заняття
Розподіл балів, що можуть отримати студенти: При засвоєнні теми №2б із змістовного модулю № 2б за навчальну діяльність студенту визначається оцінка за 4-х бальною шкалою,

Технологічна карта заняття
№ п/п Основні етапи заняття, їх функції та зміст Рівень засвоєння знань Методи контролю і навчання Матеріали методичног

Відшукайте повну та правильну відповідь на запитання.
1. Які фактори приводять до виникнення зовнішнього отиту? а) місцеве подразнення шкіри зовнішнього вуха при загаль­них захворюваннях організму б) вузький зовнішній слуховий прохід

II. Відшукайте всі правильні відповіді на запитання.
1. Які існують шляхи проникнення інфекції в середнє вухо? а) ринотубарний б) травматичний в) гематогенний г) менінгогенний д) одонтогенний 2. Я

III. Знайдіть помилку у відповідях на запитання.
1. Через які утворення інфекція може розповсюджуватись на привушну слюнну залозу при фурункулі зовнішнього слухо­вого проходу? а) санторинієві щілини б) півмісяцева щілина

Ситуаційні задачі для перевірки кінцевого рівня знань.
Задача 1. Хвору, 48 років, протягом тижня турбував біль в області лівого вуха, після чого із нього виникла помітна гноєтеча, яка через два дні зменшилась, але продовжуєтьс

Задача 2
Хворий 44 років скаржиться на сильний, пульсуючий біль в глибині правого вуха, який іррадіює в зуби, скроню, потилицю. Підвищення температури тіла до 37 градусів, погане самопочуття, слабкість, пог

Задача 3
У дитини, віком 8 місяців, після п'ятиденного утрудненого носового дихання, виділень серозного, слизово-гнійного характеру з носа, з'явився розлад шлунково-кишкового тракту, загальне пригнічення, в

Задача 4
Хворий H., 30 років, місяць назад відчув закладення у правому вусі, через 3 дні біль у ньому, через тиждень - виділення гною. З настанням перфорації барабанної перетинки біль у вусі зник, але гноєт

Задача 5
У чотирнадцятимісячної дитини після чотирьохденного нежитю з'явився біль у вухах, підвищилась температура тіла до 37,5 градусів. Через 3 дні біль у вухах різко посилився, температура тіла досягла 3

Задача 6
У хворої Д., 5 днів тому з'явилось відчуття закладення правого вуха, зниження слуху на це вухо, помірний біль в ньому; температура тіла 37.7 градусів. Вищезгаданому стану передував нежить.

Задача 7
У хворого віком 42 років на 5-й день після виникнення нежитю з’явився шум, відчуття закладення і проведення власного голосу у вуха, двобічне зниження слуху. Іноді при ковтанні, позіханні хворий рап

Задача 8
Хворий, віком 36 років, звернувся до оториноларинголога із скаргами на шум, зниження слуху на праве вухо, відчуття закладання, резонансу власного голосу, переливання рідини в ньому при поворотах го

Задача 9
Родичі 9 річного хлопчика звернулися з приводу болю, виділень гною у нього з правого вуха, підвищення температури тіла до 37.4 градусів. Лікар за допомогою гачка видалив стороннє тіло (зер

Задача 10
Хвора, 37 років, скаржиться на різкі, стріляючі болі у лівому вусі, які поступово посилювались та іррадіювали в око і зуби, особливо при жуванні їжі, розмові. Температура тіла 37.9 градусів. Ймовір

Задача 11
До лікаря-оториноларинголога звернувся хворий З., віком 35 років, зі скаргами на відчуття шуму, закладення, незначне зниження слуху, іноді резонанс власного голосу у вухах. Два тижні тому переніс г

Задача 12
У хворої А., 45 років, на 5-й день нежитю з'явилось незначне зниження гостроти слуху, відчуття закладення вух. Ще через 5 днів відчула повноту і переливання рідини у вусі, періодичне зниження слуху

Задача 13
Хворий Ж., віком 42 років протягом 4 днів скаржиться на підвищену температуру тіла (до 38.5 градусів), сильний біль в області вушної раковини, який посилюється при дотику до неї. Захворювання вважа

Задача 14
Хворий Х., 35 років, 6 днів тому помітив на задній поверхні вушної раковини, мочці, козелку правого вуха, почервоніння у вигляді мілких підвищень, на яких через день з'явились пухирці, при руйнуван

Задача 15
Мати 6-ти місячної дитини звернулась до лікаря-педіатра з приводу нежитю, розладу функції шлунково-кишкового тракту, високої температури тіла (39 градусів). Лікар призначив відповідне лікування (кр

Задача 16
Лікаря-оториноларинголога запросили увечері (21.30) для обстеження 8-місячної дитини, яка лікувалась у дитячому відділенні з приводу пневмонії. Мотивом лікаря-педіатра для консультації була відмова

Задача 17
У хворого П., віком 29 років, через 2 тижні після перенесеного лівостороннього гострого гнійного середнього отиту виник нестерпний неврологічний біль у лівій половині обличчя і зубах. По ходу першо

Задача 18
У хворої Ч., віком 36 років, на другому тижні після початку розвитку правостороннього гострого середнього гнійного отиту на боковій поверхні шиї під м'язами утворився щільний, різко болючий при пал

Задача 19
Хлопчик Ж. 7 років скаржиться на головний біль, загальну слабкість, втрату апетиту, запаморочення, шаткість ходи, утруднене і болюче ковтання їжі, на 5-й день від початку захворювання з'явились гні

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги