рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

При інфекційних захворюваннях.

При інфекційних захворюваннях. - раздел Образование, Змістовний модуль 2. Модуль Захворювання вуха Hайбiльш Важкi Змiни Спостерiгаються При Скарлатині, Такi Ж,...

Hайбiльш важкi змiни спостерiгаються при скарлатині, такi ж, але менш вираженi - при кору. При цих захворюваннях можуть бути раннi отити (розвиваються при висипанi) i пiзнi, що розвиваються пiд час лущення шкiри.

Раннi отити є в бiльшостi випадкiв специфiчними скарлатинозними або коровими отитами, що виникають, цiлком ймовiрно, гематогеним шляхом. Hа грунтi змiн стiнок судин в них розвиваються тромби. Цi змiни в судинах поряд з вираженою круглоклiтинною iнфiльтрацiєю, утворенням язв i розростанням грануляцiї викликають некроз слизової оболонки, зв'язок, стiнок барабанної порожнини, слухових кiсточок i трабекул альвеол соскоподiбного вiдростка. Hекроз веде до розпаду i вiдторгнення слизової оболонки середнього вуха i навiть слухових кiсточок (ковадло, молоточок), до обширного руйнування барабанної перетинки, тобто з перших днiв розвивається картина хронiчного середнього гнiйного отиту. Порушення слуху може бути змiшаного характеру, що обумовлено токсичною дiєю на внутрiшнє вухо; можуть виявитися симптоми вестибулярної дисфункцiї.

Мало вiдрiзняються вiд описаної картини i патологоанатомiчних змiн процеси, що характернi для гострого середнього отита при дифтерії. Цi отити майже завжди виникають тубарним шляхом i флора при них змiшана (Bac.Lofleri з iншими видами патогенної мiкрофлори).

Грипозний отит характеризується накопиченням геморагiчного ексудату у всiх порожнинах середнього вуха. При вiдносно помiрнiй iнфiльтрацiї слизової оболонки i вiдсутностi в бiльшостi випадкiв гною спостерiгається рiзке розширення кровоносних судин i утворення екстравазатiв внаслiдок розриву судинних стiнок. Крововиливи локалiзуються в слизовiй оболонцi, зв'язках i м'язах середнього вуха, пiд епiдермiсом барабанної перетинки i в шкiрi кiсткового вiддiлу зовнiшнього слухового проходу. Цi крововиливи часто бувають виднi при отоскопiї. Зниження слуху при гострому середньому грипозному отитi нерiдко обумовлено кохлеарним невритом.

При туберкульозному ураженi вуха вiдмiчається гiперемiя i припухлiсть слизової оболонки середнього вуха за рахунок iнтенсивного розширення судин i дрiбноклiтинної iнфiльтрацiї тканини навколо специфiчних горбикiв. В подальшому розвивається розпад туберкульозних горбикiв i утворення язв. Одночасно з цим йде розростання грануляцiйної тканини. Таким чином виникає характерне для туберкульозу поєднання продуктивних i деструктивних явищ. Барабанна перетинка потовщується i може довго не прориватися. Пiзнiше при розпадi сформованих на тимпанальнiй поверхнi i в її товщi горбикiв утворюються множинi перфорацiї. Туберкульозний процес часто починається з кiсткових стiнок або швидко переходить на них. Грануляцiйна тканина, що складається з туберкульозних горбикiв, проростає в кiстково-мозковi простори i веде до резорбцiї кiстки.

Грибковий отит також можна вiднести до гострих середнiх отитiв. Основними збудниками грибкових отитiв є дрiжджоподiбнi гриби роду Candida i плiсневi (цвiлевi) гриби роду Аsperqilus. Звичайно хворi скаржаться на вiдчуття закладання i помiрного болю у вусi. При отоскопiї на барабаннiй перетинцi добре видно бiлуватий або сироподiбний налiт, плями темно-буроватого i чорного кольору. Барабанна перетинка рiзко гiперемована, епiдермальний шар її розпушений. Пiзнiше у зовнiшньому слуховому проходi з'являються слизово-гнiйнi видiлення грязно-сiрого кольору (характер видiлень залежить вiд роду гриба). Вiд iнших гострих отитiв грибковий вiдрiзняється перiодичнiстю захворюваня обумовленого особливостями розвитку флори.

Фузоспірохетозний середнiй отит, викликаний симбiозом веретеноподiбної палички (Bac. fusiformis) i спiрохети порожнини рота (Spirocheta buccallis), що приєдналися до звичайної флори, або коли цей симбiоз є єдиним етiологiчним фактором, вiдрiзняється своєрiдними патологоанатомiчними змiнами у середньому вусi. Протiкає без виражених гострих проявiв, вiдрiзняється рiзким потовщенням слизової оболонки середнього вуха з утворенням кровоточивих полiпiв. Процес розповсюджується на стiнки зовнiшнього слухового проходу, викликає їх iнфiльтрацiю i звуження просвiту проходу. Часто втягується в процес соскоподiбний вiдросток, утворюються завушнi норицi внаслiдок гангренозного розпаду кiстки i м'яких тканин. Таким чином, ця форма вже з самого початку проходить по типу хронiчного запального захворюваня.

Мастоїдитомназивають гостре запалення тканин соскоподібного відростка, яке втягує в процес кістку; пока процес локалізується тільки в мукозному або мукозно-періостальному шару порожнин середнього вуха, у тому числі і в комірках соскоподібного відростка, немає підстав говорити про мастоїдит. Однак мукозний мастоїдит може стати потенціальним фактором для розвитку гострого гнійного мастоїдита – остеомієліту соскоподібного відростка.

Мастоїдит, що виникає на грунті гострого гнійного середнього отиту, називаєтьсявторинним.В першу чергу гній накопичується в печері соскоподібного відростка,потім в парамастоїдальних комірках. Первинним мастоїдитом називається така форма, яка розвивається як самостійне захворювання, без попереднього гострого середнього отиту і спостерігається дуже рідко (травма, метастаз при сепсису).

В питанні про шляхи розвитку патологоанатомічних змін, характерних для мастоїдиту, існують дві більш-менш крайні точки. Л.Т. Лєвін, А.І. Гешелін, Я.С. Тьомкін та інші вважають ексудативну стадію патологоанатомічного процесу необхідним етапом в розвитку мастоїдиту, поскільки потовщена слизова оболонка і ексудація ведуть до відокремлення комірок одна від іншої та від печери, що викликає різке підвищення тиску і розпад кістки (остеоклаз). За даними інших авторів (Паутов, Кренц та інші), першопричиною, що викликає розпад кіски, вважається не підвищений тиск в комірках, а зміни в судинах і кістково-мозкових порожнинах, де на їх думку, і починається резорбція кіски.

Симптоматика, діагностика.Загальні явища: загальний стан здоров’я, підвищення температури тіла, склад крові і т. д. Суб’єктивні симптоми: біль, зниження слуху, пульсація у вухах. Об’єктивні симптоми: виражена гноєтеча з вуха, яка продовжується довше звичайних строків, характерних для гострого середнього отиту (треба мати на увазі, що відсутність гноєтечі з вуха не виключає наявності мастоїдиту), зміни м’яких тканин соскоподібного відростка (пастозність, припухлість, гіперемія).

 

Найбільш вірогідними симптомами мастоїдиту є:

1. Опущення задньоверхньої стінки кісткового відділу зовнішнього слухового проходу.Потовщення задньоверхньої стінки іноді можна змішати з фурункулом або відшаруванням шкіри задньої стінки холестеатомою.

2. Субперіостальний абсцес – прорив гною на зовнішню поверхню соскоподібного відростка може відбутися в різних місцях через щілини або відносно тонку його пластинку

- Найбільш частим пунктом прориву гною є planum mastoideum, яка відповідає зовнішній стінці печери і пронизана багатьма судиними отворами. Спочатку відбувається інфільтрація м’яких тканин, відшарування їх, розповсюдження за межі соскоподібного відростка. Абсцес відсовує до переду і донизу вушну раковину, лінія її прикріплення згладжується, слуховий прохід звужується, відмічається виражена флуктуація.

Зигоматіцит – прорив гною в область величного відростка , поскільки комірки соскоподібного відростка розповсюджуються нерідко в виличний, через верхню стінку зовнішнього слухового проходу. Клінічно зигоматіцит проявляється у вигляді припухлості, що утворюється наперед і доверху від вушної раковини і розповсюджується на верхню повіку і очну ямку Прорив гною через відносно тонку внутрішню стінку верхівки соскоподібного відростка (до якої звичайно прилягають великі комірки) описаний Бецольдом, а тому ця форма називається бецольдовським мастоїдитом (по Б.С. Преображенському, верхівково-шийна)

Гній, що прорвався у цьому місці, потрапляє під шийні м’язи (m. sterno-cleidomastoideus, splenius i lonqissimus capitis) та глибокі шийні фасції. На боковій поверхні шиї під м’язами утворюється значної щільності інфільтрат. В той же час характерна відсутність змін конфігурації соскоподібного відростка. Тільки верхівка його не контурується. Спускаючись в низ гній може прокласти собі шлях в середостіння або наперед до передньої поверхні хребта і утворити тут заглотковий абсцес; при одній з форм верхівкового мастоїдиту гній проривається в incisura dicastrica - утворюється гнояк шиї. Ця форма описана в 1901 році італьянцем Чітелі. Вона клінічно дуже схожа з бецольдовським мастоїдитом. Істотною різницею є те, що верхівка соскоподібного відростка залишається вільною і прощупується, хоча в більшості випадків вона виявляється в тій чи іншій мірі утягнутою в процес. Ця форма мастоїдиту зустрічається порівняно рідко. Точно визначити місце прориву гною можливо тільки на операційному столі;

При прориві гною в область зовнішньої поверхні верхівки соскоподібного відростка покритої сухожилками трьох м’язів (m. sterno- cieido- mastoideus, m. splenius m. lonqissimus capitis) фасції, яких переходять у верхній частині в щільний апоневроз (схема 15, мал.2) утворюється мастоїдит Орлеанського. Зустрічається він рідко. Клінічна характеристика цієї форми мастоїдиту визначається слідуючими особливостями:

а) на зовнішній поверхні соскоподібного відростка, переважно на верхівці, утворюється щільна, не флуктуюча припухлість, яка в деяких випадках покрита гіперемованою шкірою;

б) припухлість розповсюджується донизу навколо прикріплення m. sterno-cieido-mastoideus;

в) спонтанний біль викликаний міозитом, обумовлює появу вимушеного повороту голови (torticolis);

г) натискування на інфільтрат не викликає посилення гноєтечі з вуха (на протилежність бецольдівському мастоїдиту).

Мастоїдит Бецольда і Орлеанського клінічно дуже подібні по зовнішнім ознакам, але останній не веде за собою загрози переходу на середостіння або навкологлотковий простір. Оприділяється іноді під час операції;

Особливу різновидність верхівкового мастоїдиту являє собою мастоїдит Муре ( mastoiditis juqodicastrica Mouret). Прорив гною виникає на тій ділянці соскоподібного відростка, де знаходиться incisura diqastrica, bulla diqastrica i sulcus occipitalis і яка спереду розповсюджується на foramen stilomastoideum . Ця ділянка прориву находиться в дуже близькому сусідстві з fossa juqularis, тобто з місцем, де розташована цибулина яремної вени, та з піднавколовушним простором де проходять ІХ, Х і ХІ черепні пари, лицьовий нерв, шийний симпатичний стовбур і внутрішня сонна артерія.

На перше місце в симптоматології виступає біль в області шиї (спонтанний і при пальпації), кривошия і біль при ковтанні, припухлість на задній і боковій стінці глотки, іноді утворення нориці через яку витікає гній. Діагноз цієї форми мастоїдиту утруднений поскільки майже немає симптомів з боку соскоподібного відростка і барабанної перетинки. Найбільш істотні діагностичні дані можна одержати з анамнезу і при старанному рентгенологічному дослідженні.

Додаткові методи дослідження: перкусія соскоподібного відростка (притуплення перкуторного звуку на хворій стороні); термоасиметрія, що виявляється при порівняні температури зовнішніх покровів обох соскоподібних відростків; рентгенографія соскоподібних відростків (затемнення комірок, деструкція і навіть секвестрація соскоподібного відростка).

Лікуваннягострих мастоїдитів включає медикаментозну терапію хірургічне втручання.

Основні покази до хірургічного втручання:рентгенологічні зниження пневматизації комірок, початкова деструкція між коміркових переділок; опущення верхньої стінки кісткового відділу зовнішнього слухового проходу; припухлість і болючість в області соскоподібного відростка, лейкоцитоз, погіршення загальний стан організму.

Поняття „петрозит”– захворювання піраміди скроневої кістки запального характеру ввійшов в оториноларингологію як особлива форма ускладнення при гнійному запалені середнього вуха Апіцит(нагноєння верхівки піраміди) є складовою частиною петрозину, його обмежена за локалізацією форма.

Петрозит виникає (частіше при гострому середньому гнійному отиті, ніж при хронічному), через 2-4 тижні після перенесеного отиту або мастоїдиту.

Клінічна картина складається з загальних, загальномозкових та локальних синтомів.

Загальні симптоми у дорослих, як правило, виражені не різко.

Загальномозкові симптоми відсутні, або виражені незначно, за виключенням тих випадків, коли розвивається глибокий екстрадуральний абсцес. У таких хворих спостерігається головний біль, нудота, в’ялість і сонливість.

Найбільш типовим симптомом петрозиту є ураження трійчастого нерву у вигляді його подразнення або випадіння. Симптоми подразнення більш часті. Виникає нестерпний невралгічний біль у відповідні половині обличчя, зубах, іноді herpes zoster. Дуже рідко з’являються симтоми ураження рухових волокон трійчастого нерва, що інервують жувальний м’яз, у зв’язку з чим виникають явища тризму або „обвисання” нижньої щелепи.

При випадінні V пари черепних нервів спостерігається зниження або відсутність корнеального рефлекса, гіпестезія в ділянці інервації І-ІІ гілок трійчастого нерва. Нерідко симптоми випадіння поєднуються з відсутністю болю.

Парез відвідного нерва звичайно спостерігається на боці петрозиту. Поєднання ураження V і VІ пари черепних нервів з гострим отитом оприділяється, як синдром Граденіго.

В рідких випадках петрозиту при втягуванні в патологічний процес симпатичного сплетіння навколо внутрішньої сонної артерії на ділянці її „коліна” на основі черепа біля верхівки піраміди може виникнути на однойменому боці симптом Горнера (западіння очного яблука, звуження очної щілини і зіниці).

Для встановлення діагнозу петрозиту велике значення мають дані рентгенологічного дослідження.

Рентгенологічна картина різнорідна: завуалірованість комірок, руйнування перегородок між ними, нечіткість границь піраміди, вогнище розрідження кісткової тканини в області її верхівки. Можливі випадки ураження основної пазухи на боці петрозиту.

Лікування.Негайне хірургічне втручання: антромастоїдотомія або загальнопорожнина операція, антибіотикотерапія, вітамінотерапія (В1, В6), прозерін, дібазол.

Отогенний неврит лицьового нерва.Етіологія, і патогенез отогенних паралічів лицьового нерва не досить вияснені. Вважають, що основними причинами їх виникнення частіше всього є інфікування або травма нерва.

В патогенезі неврита, що проявляється на терені гострого середнього отиту, розрізняють дві фази. Перша – тривалістю в 5-10 днів полягає в розвитку токсичного неврита, при якому розвиваються циркуляційні розлади у вигляді набряку та набухання нерва. Друга фаза виникає при розвитку деструктивного запалення кісткової тканини, що оточує нерв.

При хронічному гнійному середньому отиті параліч лицьового нерва, як правило, настає внаслідок порушення циркуляційного механізму, запального набряку і, накінець процесу дегенерації нервової тканини. При хронічному запальному процесі в середньому вусі токсини і мікроби можуть проникати в нерв по переваскулярним і периневральним шляхам, через дегісценції і мікрофістули.

Обстеження хворого отогенним невритом лицьового нерва має на меті оприділення рівня ураженння: від ядра, розташованого у нижньому відділі варолієвого мосту, на границі з довгастим мозком, до кінцевих розгалужень в мімічних м’язах, m. digastricus (заднє черевце), m. stylo-hyoideus, m. stapedius i m. platisma шиї.

При ураженні ядра або волокон всередині мозкового стовбура ураження лицьового нерва супроводжується центральним паралічом чи парезом кінцівок протилежної сторони, іноді – ураженням n. abducens. Ураження корінця n. facialis при виході його з мозкового стовбура поєднується з ураженням n. acustici (глухота) та іншими симптомами, що спостерігаються при патології мосто-мозочкового кута (порушення смакової функції в передніх 2/3 язика, сухість в роті та інше). Hyperacusis немає із-за поєднання з ураженням VIII нерва. Він спостерігається при ураженні вище відходження n.stapedius при наявності слуху.

Найбільш часті випадки з периферичною локалізацією процесу (як правило однобічною) при ураженні нерва в кістці нижче відходження chordae tympani або вище після виходу його з черепа через foramen stylomastoideum. При цьому спостерігається тільки параліч n. facialis без тих супутніх симптомів, про які йшла мова при більш високих ураженнях.

Уражена сторона маскоподібна, кидається у вічі різка асиметрія лиця, складки лоба і носогубна складка згладжені, очна щілина широка, кут рота опущений. При наморщувані лоба на боці паралічу складки не утворюються (m. frontalis); при зажмурюванні очна щілина не змикається (lagophtalmus) внаслідок слабкості m. orbicularis oculi. При цьому видно відходження очного яблука доверху (феномен Белла). При показувані зубів кут рота на ураженій половині не відтягується до заду (m. risorius), не напружується m. platysma mioideus на шиї. Неможливий свист, дещо затруднена мова (m. orbicularis oris).

Слід відмітити, що при периферичному паралічі лицьового нерва, особливо на початку захворювання, дуже часто спостерігається біль у лиці, вусі і навколо його (особливо часто в області соскоподібного відростка). Це пояснюється наявністю у цій області досить інтимних зв’язків (анастомозів) з гілками трійчастого нерва, можливим проходженням чутливих волокон V нерва в canalis facialis, одночасно втягуванням в процес лицьового нерва і корінця трійчастого нерва або його вузла при процесах на основі мозку.

Центральний парез лицьових м’язів є результатом надядерного ураження tractus cortico-bulbaris на будь-якій його ділянці (кора, corona radiata, capsula interna, ніжки мозку, міст). При центральному паралічі верхня лицьова мускулатура (m. frontalis, m.ordicularis oculi) майже не страждає, і ураженою виявляється тільки нижня (оральна) група мязів. Це пояснюється тим, що верхня клітинна група ядра VII нерва має двобічну коркову іннервацію, в протилежній нижній, до клітин якої підходять волокна (tractus cortico – bulbaris) переважно тільки з протилежної півкулі. Ізольовані ураження лицьової мускулатури центрального типу рідкі і спостерігаються іноді при ураженні лобної долі або тільки нижнього відділу передньої центральної звивини.

Лікування отогенного паралічу лицьового нерва.В першу чергу потрібно ліквідувати вогнища запального характеру у вусі. Консервативне лікування передбачає ліквідацію запалення у вусі і дегідратацію з метою зняття набряку тканини, оточуючих нервів. В перші 10 днів проводять внутрішньовенне вливання 40% розчину глюкози, потім призначають прозерін для усунення парабіотичного гальмування в пошкодженому нерві. За 30 хвилин до фізіотерапії у вигляді підшкірних ін’єкцій вводять 0,05% розчин прозеріну, починаючи з 0,2мл/добу збільшуючи кожен день на 0,2 мл/добу, доводячи до 1 мл/добу. Після цього необхідно щоденно знижувати об’єм ін’єкцій прозеріну на 0,2мл, закінчуючи введення препарату на початковій дозі. В залежності від важкості захворювання курс повторюють 3-4 рази. Прозерін доцільно використовувати в поєднанні з 5% розчином вітаміну В1, по 1мл підшкірно на протязі місяця.

Фізіотерапевтичне лікування бажано починати з 2-3 дня після виникнення невриту. Використовують солюкс і електрофорез з 5% розчином хлориду натрію, або діатермію з аналогічним електрофорезом. На курс лікування призначають 15 сеансів.

Медикаментозне лікування параліча Белла в основному спрямоване для урегулювання судиннорухливих реакцій шляхом призначення судиннорозширюючих засобів. В наш час приміняється також декомпресія лицьового нерва (при відсутності тенденції до відновлення функції мімічних м’язів після 7-10 денного медикаментозного лікування). Хірургічний метод лікування передбачає внутріканальний підхід до нерва.

 

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Змістовний модуль 2. Модуль Захворювання вуха

Модуль... Змістовний модуль... Захворювання вуха ПрактичнЕ ЗАНЯТТЯ Бешиха зовнiшнього...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: При інфекційних захворюваннях.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

ПрактичнЕ ЗАНЯТТЯ №8
ТЕМА. ГОСТРI ЗАХВОРЮВАHHЯ ЗОВHIШHЬОГО ВУХА. ГОСТРИЙ ГHIЙHИЙ СЕРЕДHIЙ ОТИТ. МАСТОЇДИТИ. 1. Бешиха зовнiшнього вуха: етiологія, дiагностика, лiкування. 2. Екзема зовнiшнього вуха: е

V Забезпечення вихідного рівня знань-умінь
Основна література: 1. Оториноларингологія: підручник / Д.І.Заболотний, Ю.В.Мітін, С.Б.Безшапочний, Ю.В. Дєєва. – К.: ВСВ «Медицина», 2010. – 472 с. 2. Мітін Ю.В.

Відшукайте повну та правильну відповідь на запитання.
1. Які фактори приводять до виникнення зовнішнього отиту? а) місцеве подразнення шкіри зовнішнього вуха при загаль­них захворюваннях організму б) вузький зовнішній слуховий прохід

II. Відшукайте всі правильні відповіді на запитання.
1. Які існують шляхи проникнення інфекції в середнє вухо? а) ринотубарний б) травматичний в) гематогенний г) менінгогенний д) одонтогенний 2. Я

III. Знайдіть помилку у відповідях на запитання.
1. Через які утворення інфекція може розповсюджуватись на привушну слюнну залозу при фурункулі зовнішнього слухо­вого проходу? а) санторинієві щілини б) півмісяцева щілина

ГОСТРИЙ СЕРЕДHIЙ ОТИТ (ГСО).
Е т i о п а т о г е н е з . В розвитку гострого середнього отиту вiдiграють роль: вид мiкроба (не завжди єдиного фактора); структура соскоподiбного вiдростка (пневматичний, диплоетичний, склеротичн

Л i к у в а н н я г о с т р о г о с е р е д н ь о г о о т и т у.
При гострих середнiх отитах показана iнтенсивна консервативна терапiя (режим, дiєта, антигiстамiнi, сульфанiламiднi препарати, антибiотики, судинозвужуючi краплi в нiс i т.д.). Hавiть при

Особливості перебігу гострих середнiх гнiйних отитiв у дiтей.
- Гострi середнi гнiйнi отити нагадують загальне iнфекцiйне захворюваня (висока температура тiла та iнше); - нерiдко спостерiгається менiнгiзм (зв'язок з наявнiстю fissura petrosquamosa);

Труднощі в діагностиці гострих середнiх отитiв.
- Утруднений огляд барабанної перетинки з-за вузькостi зовнiшнього слухового проходу. - Майже горизонтальне положення барабанної перетинки затрудняє установлення "границi" з шкiр

Рецидивуючий середній отит.
Рецидивуючий середнiй отит є особливою формою середнього отиту у дiтей. За своїм характером форма схожа з звичайним гострим середнiм отитом, але має тенденцiю до бiльш тривалого торпiдного перебiгу

VІ Орієнтована основа дії
Специфiчний збудник гострого середнього отиту не установлений, захворювання викликається рiзними видами патогених мiкроорганiзмiв, які поєднуються з iншими мiкроорганiзмами - синьогнiйною паличкою,

Ситуаційні задачі для перевірки кінцевого рівня знань.
Задача 1. Хвору, 48 років, протягом тижня турбував біль в області лівого вуха, після чого із нього виникла помітна гноєтеча, яка через два дні зменшилась, але продовжуєтьс

Задача 2
Хворий 44 років скаржиться на сильний, пульсуючий біль в глибині правого вуха, який іррадіює в зуби, скроню, потилицю. Підвищення температури тіла до 37 градусів, погане самопочуття, слабкість, пог

Задача 3
У дитини, віком 8 місяців, після п'ятиденного утрудненого носового дихання, виділень серозного, слизово-гнійного характеру з носа, з'явився розлад шлунково-кишкового тракту, загальне пригнічення, в

Задача 4
Хворий H., 30 років, місяць назад відчув закладення у правому вусі, через 3 дні біль у ньому, через тиждень - виділення гною. З настанням перфорації барабанної перетинки біль у вусі зник, але гноєт

Задача 5
У чотирнадцятимісячної дитини після чотирьохденного нежитю з'явився біль у вухах, підвищилась температура тіла до 37,5 градусів. Через 3 дні біль у вухах різко посилився, температура тіла досягла 3

Задача 6
У хворої Д., 5 днів тому з'явилось відчуття закладення правого вуха, зниження слуху на це вухо, помірний біль в ньому; температура тіла 37.7 градусів. Вищезгаданому стану передував нежить.

Задача 7
У хворого віком 42 років на 5-й день після виникнення нежитю з’явився шум, відчуття закладення і проведення власного голосу у вуха, двобічне зниження слуху. Іноді при ковтанні, позіханні хворий рап

Задача 8
Хворий, віком 36 років, звернувся до оториноларинголога із скаргами на шум, зниження слуху на праве вухо, відчуття закладання, резонансу власного голосу, переливання рідини в ньому при поворотах го

Задача 9
Родичі 9 річного хлопчика звернулися з приводу болю, виділень гною у нього з правого вуха, підвищення температури тіла до 37.4 градусів. Лікар за допомогою гачка видалив стороннє тіло (зер

Задача 10
Хвора, 37 років, скаржиться на різкі, стріляючі болі у лівому вусі, які поступово посилювались та іррадіювали в око і зуби, особливо при жуванні їжі, розмові. Температура тіла 37.9 градусів. Ймовір

Задача 11
До лікаря-оториноларинголога звернувся хворий З., віком 35 років, зі скаргами на відчуття шуму, закладення, незначне зниження слуху, іноді резонанс власного голосу у вухах. Два тижні тому переніс г

Задача 12
У хворої А., 45 років, на 5-й день нежитю з'явилось незначне зниження гостроти слуху, відчуття закладення вух. Ще через 5 днів відчула повноту і переливання рідини у вусі, періодичне зниження слуху

Задача 13
Хворий Ж., віком 42 років протягом 4 днів скаржиться на підвищену температуру тіла (до 38.5 градусів), сильний біль в області вушної раковини, який посилюється при дотику до неї. Захворювання вважа

Задача 14
Хворий Х., 35 років, 6 днів тому помітив на задній поверхні вушної раковини, мочці, козелку правого вуха, почервоніння у вигляді мілких підвищень, на яких через день з'явились пухирці, при руйнуван

Задача 15
Мати 6-ти місячної дитини звернулась до лікаря-педіатра з приводу нежитю, розладу функції шлунково-кишкового тракту, високої температури тіла (39 градусів). Лікар призначив відповідне лікування (кр

Задача 16
Лікаря-оториноларинголога запросили увечері (21.30) для обстеження 8-місячної дитини, яка лікувалась у дитячому відділенні з приводу пневмонії. Мотивом лікаря-педіатра для консультації була відмова

Задача 17
У хворого П., віком 29 років, через 2 тижні після перенесеного лівостороннього гострого гнійного середнього отиту виник нестерпний неврологічний біль у лівій половині обличчя і зубах. По ходу першо

Задача 18
У хворої Ч., віком 36 років, на другому тижні після початку розвитку правостороннього гострого середнього гнійного отиту на боковій поверхні шиї під м'язами утворився щільний, різко болючий при пал

Задача 19
Хлопчик Ж. 7 років скаржиться на головний біль, загальну слабкість, втрату апетиту, запаморочення, шаткість ходи, утруднене і болюче ковтання їжі, на 5-й день від початку захворювання з'явились гні

VІІІ. Методика проведення заняття та організаційна структура заняття
Розподіл балів, що можуть отримати студенти: При засвоєнні теми №2б із змістовного модулю № 2б за навчальну діяльність студенту визначається оцінка за 4-х бальною шкалою,

Технологічна карта заняття
№ п/п Основні етапи заняття, їх функції та зміст Рівень засвоєння знань Методи контролю і навчання Матеріали методичног

Відшукайте повну та правильну відповідь на запитання.
1. Які фактори приводять до виникнення зовнішнього отиту? а) місцеве подразнення шкіри зовнішнього вуха при загаль­них захворюваннях організму б) вузький зовнішній слуховий прохід

II. Відшукайте всі правильні відповіді на запитання.
1. Які існують шляхи проникнення інфекції в середнє вухо? а) ринотубарний б) травматичний в) гематогенний г) менінгогенний д) одонтогенний 2. Я

III. Знайдіть помилку у відповідях на запитання.
1. Через які утворення інфекція може розповсюджуватись на привушну слюнну залозу при фурункулі зовнішнього слухо­вого проходу? а) санторинієві щілини б) півмісяцева щілина

Ситуаційні задачі для перевірки кінцевого рівня знань.
Задача 1. Хвору, 48 років, протягом тижня турбував біль в області лівого вуха, після чого із нього виникла помітна гноєтеча, яка через два дні зменшилась, але продовжуєтьс

Задача 2
Хворий 44 років скаржиться на сильний, пульсуючий біль в глибині правого вуха, який іррадіює в зуби, скроню, потилицю. Підвищення температури тіла до 37 градусів, погане самопочуття, слабкість, пог

Задача 3
У дитини, віком 8 місяців, після п'ятиденного утрудненого носового дихання, виділень серозного, слизово-гнійного характеру з носа, з'явився розлад шлунково-кишкового тракту, загальне пригнічення, в

Задача 4
Хворий H., 30 років, місяць назад відчув закладення у правому вусі, через 3 дні біль у ньому, через тиждень - виділення гною. З настанням перфорації барабанної перетинки біль у вусі зник, але гноєт

Задача 5
У чотирнадцятимісячної дитини після чотирьохденного нежитю з'явився біль у вухах, підвищилась температура тіла до 37,5 градусів. Через 3 дні біль у вухах різко посилився, температура тіла досягла 3

Задача 6
У хворої Д., 5 днів тому з'явилось відчуття закладення правого вуха, зниження слуху на це вухо, помірний біль в ньому; температура тіла 37.7 градусів. Вищезгаданому стану передував нежить.

Задача 7
У хворого віком 42 років на 5-й день після виникнення нежитю з’явився шум, відчуття закладення і проведення власного голосу у вуха, двобічне зниження слуху. Іноді при ковтанні, позіханні хворий рап

Задача 8
Хворий, віком 36 років, звернувся до оториноларинголога із скаргами на шум, зниження слуху на праве вухо, відчуття закладання, резонансу власного голосу, переливання рідини в ньому при поворотах го

Задача 9
Родичі 9 річного хлопчика звернулися з приводу болю, виділень гною у нього з правого вуха, підвищення температури тіла до 37.4 градусів. Лікар за допомогою гачка видалив стороннє тіло (зер

Задача 10
Хвора, 37 років, скаржиться на різкі, стріляючі болі у лівому вусі, які поступово посилювались та іррадіювали в око і зуби, особливо при жуванні їжі, розмові. Температура тіла 37.9 градусів. Ймовір

Задача 11
До лікаря-оториноларинголога звернувся хворий З., віком 35 років, зі скаргами на відчуття шуму, закладення, незначне зниження слуху, іноді резонанс власного голосу у вухах. Два тижні тому переніс г

Задача 12
У хворої А., 45 років, на 5-й день нежитю з'явилось незначне зниження гостроти слуху, відчуття закладення вух. Ще через 5 днів відчула повноту і переливання рідини у вусі, періодичне зниження слуху

Задача 13
Хворий Ж., віком 42 років протягом 4 днів скаржиться на підвищену температуру тіла (до 38.5 градусів), сильний біль в області вушної раковини, який посилюється при дотику до неї. Захворювання вважа

Задача 14
Хворий Х., 35 років, 6 днів тому помітив на задній поверхні вушної раковини, мочці, козелку правого вуха, почервоніння у вигляді мілких підвищень, на яких через день з'явились пухирці, при руйнуван

Задача 15
Мати 6-ти місячної дитини звернулась до лікаря-педіатра з приводу нежитю, розладу функції шлунково-кишкового тракту, високої температури тіла (39 градусів). Лікар призначив відповідне лікування (кр

Задача 16
Лікаря-оториноларинголога запросили увечері (21.30) для обстеження 8-місячної дитини, яка лікувалась у дитячому відділенні з приводу пневмонії. Мотивом лікаря-педіатра для консультації була відмова

Задача 17
У хворого П., віком 29 років, через 2 тижні після перенесеного лівостороннього гострого гнійного середнього отиту виник нестерпний неврологічний біль у лівій половині обличчя і зубах. По ходу першо

Задача 18
У хворої Ч., віком 36 років, на другому тижні після початку розвитку правостороннього гострого середнього гнійного отиту на боковій поверхні шиї під м'язами утворився щільний, різко болючий при пал

Задача 19
Хлопчик Ж. 7 років скаржиться на головний біль, загальну слабкість, втрату апетиту, запаморочення, шаткість ходи, утруднене і болюче ковтання їжі, на 5-й день від початку захворювання з'явились гні

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги