рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Отогенні абсцеси.

Отогенні абсцеси. - раздел Образование, Змістовний модуль 2 Модуль ТЕМА: ОТОГЕННІ ВHУТРIШHЬОЧЕРЕПHI УСКЛАДHЕHHЯ Екстрадуральний Абсцес - Накопичення Гною Мiж Твердою Мозков...

Екстрадуральний абсцес - накопичення гною мiж твердою мозковою оболонкою i кiсткою, яке локалiзується в заднiй (сигмовидна борозна, траутманiвський трикутник), або в середнiй черепнiй ямцi. Iншими словами екстрадуральний (епiдуральний) абсцес - обмежений зовнiшнiй гнiйний пахiменiнгiт.

Симптоматика екстрадурального абсцесу бiдна; нерiдко вiн диагностується тiльки пiд час операцiї. Часто поєднується з симптомами мастоїдиту. Загальнi симптоми мало вираженi. Температура тiла нормальна або субфебрильна. Частота пульса, як правило, вiдповiдає температурi i значно рiдше спостерiгається брадикардiя. Аналiз кровi без вiдхилень вiд норми. ШОЕ не пiдвищена.

Основним симптомом є головний бiль, болючiсть при постукуваннi в областi луски скроневої кiстки, завушнiй областi i в областi "козелка". При бiльш глибокому росташуваннi абсцеса, з утягуванням в процес гассерового вузла або його гiлок, можуть бути тригiменальнi болi в областi лиця. При задньочерепному екстрадуральному абсцесi бiль локалiзується в шиї. Iнодi спостерiгаються менiнгiальнi симптоми, при цьому склад лiквора не мiняється. Рiдко бувають мiсцеві вогнищевi симптоми. Hерiдко спостерiгається надмiрно сильна оторея, що супроводжується пульсацiєю - поштовхоподiбним видiленням гною (при вiдкритому екстрадуральному абсцесi коли кісткова його стінка руйнується а сумарна пульсація судин мозку через тверду мозкову оболонку виштовхує гній в барабану порожнину . При посиленi гноєтечi головний бiль зменшується, а при зменшеннi гноєтечi - наростає. Цього не спостерігається при закритому екстрадуральному абсцесі (мал. 50).

Лікування екстрадурального абсцесу хірургічне – розкриття відповідної черепної ямки.

Субдуральний абсцес - накопичення гною мiж твердою та павутинною мозковою оболонками, по сутi - обмежений гнiйний внутрiшнiй пахiменiнгiт. Субдуральний абсцес виникає як наслiдок хронiчного гнiйного середнього отиту, значно рiдше - гострого. В заднiй черепнiй ямцi абсцес звичайно виникає при гнiйному лабiринтитi або при тромбозi сигмовидного синуса. Близкiсть субдурального абсцесу до м'якої мозкової оболонки i речовини мозку приводить до розвитку двух груп симптомiв: менiнгiальних i вогнищевих, вiдповiдної локалiзацiї абсцесу.

Hеврологiчна симптоматика при отогенних субдуральних абсцесах схожа з такою при екстрадуральних абсцесах, але при субдуральному абсцесi ригiднiсть потиличних м'язiв, симптом Кернiга, Брудзинського зустрiчаються частiше. Поява на початку захворювання менiнгiального синдрому свiдчить скорiш на подразнення мозкових оболонок. В мiру вiдмежування (локалiзацiї) абсцесу менiнгеальнi симптоми зникають, але якщо вони з'являються в бiльш пiзнi строки, то можуть свiдчити про широке розповсюдження запального процесу в пiдпавутинному просторi. Тобто, характерним для субдурального абсцесу вважається ремiтуючий перебiг менiнгiального синдрому з помiрним плеоцитозом в лiкворi (до 200-3000 клiтин в 1 мкл).

Бiльш важливою є вогнищева симптоматика, яка залежить вiд здавлювання або набряку кори мозку по сусiдству з гнояком. Вогнищевi симптоми можуть бути у виглядi легких пiрамiдних знакiв на протилежному боцi при процесi в середнiй черепнiй ямцi. Слiд врахувати, що субдуральний абсцес може протiкати скритно, безсимптомно.

Тверда мозкова оболонка на мiсцi гнояка буває потоншеною, жовто-бiлого або жовто-зеленого кольору, iнодi випинається.

Представлений самому собi екстрадуральний або субдуральний абсцеси майже обов'язково приводять до розвитку бiльш важких внутрiшньочерепних ускладнень.

Лiкування субдурального абсцесу хiрургiчне – хрестоподiбним розрiзом розкривають абсцес i вводять тонкий резиновий дренаж.

Абсцеси мозку і мозочка.Попадання мiкроорганiзмiв в мозок напочатку викликає обмежений енцефалiт. Пiсля початкової менiнго-енцифалiтичної стадiї настає тривалий латентний перiод утворення абсцесу, протягом якого на межi некротичної зони вогнища з'являється капсула, яка складається головним чином з сполучнотканинних глiозних елементiв та лейкоцитiв. Важко точно встановити строки формування капсули, яка звичайно менш iнтенсивно виражена при абсцесах мозочка i множинних абсцесах. Згiдно лiтературних повiдомлень цi строки в середньому коливаються вiд 2-х до 6-ти тижнiв, рiдко до 2-3 мiсяцiв.

Переважно субкортикальне мiсцеположення отогенних абсцесiв в бiлiй речовинi великого мозку або мозочка пояснюється високою опiрнiстю кори у зв'язку з вираженою її васкуляризацiєю.

Перебiг абсцесу мозку дiлять на чотири стадiї: початкову, латентну, явну i термiнальну.

Початкова стадiя (1-2) тижнi супроводжується несильним головним болем, пiдвищенням температури тiла до 37,5 градусiв, нудотою, блюванням, поганим самопочуттям. Hерiдко подiбний стан спiвпадає з пiсляоперацiйним перiодом (пiсля сануючої операцiї на скроневiй кiстцi) i тому не приймається до уваги.

Латентний перiод хвороби бiдний на симптоми. Можуть спостерiгатися в'ялiсть хворого, блiднiсть, вiдсутнiсть апетиту, непостiйний перiодичний головний бiль. Температура i формула кровi можуть бути нормальними. Цi першi фази найбiльш часто протiкають непомiтно або їх симптоми приписують загостренню отиту.

Явна стадiя в рядi випадкiв проявляється раптово серед вiдносно задовiльного загального стану. Динамiка процесу має тенденцiю до поступового погiршання, але може спостерiгатися хвилеподiбний перебiг з перiодами покращання i погiршання. Загальний стан хворих звичайно важкий. Вiдносно рiдко стан хворого може бути оцiнений як задовiльний. Особливо це стосується хворих, що лiкувались антибiотиками до госпiталiзацiї в стацiонар з приводу отиту. Температура тiла мiняється в залежностi вiд супутнього гнiйного отиту i наявностi iнших внутрiшньочерепних ускладнень. Вважається, що для неускладнених абсцесiв характерна нормальна або субфебрильна температура тiла.

Термiнальна стадiя абсцесу - з'являються грубi порушення з боку серцево-судинної системи, обумовленi як загальною iнтоксикацiєю, так i явищами набряку мозку з паралiчом судинного центра.

Клінічна картина внутрішньомозкових абсцесiв складається з загальних, загальноiнфекцiйних (температура, слабкість, показники аналізіів крові тощо), загальномозкових і локальних симптомiв.

Загальні симптоми в основному пов'язані з інфекційними процесами. З введенням в практику антибiотикiв i сульфанiламiдiв, якi часто i безконтрольно вживаються при любих гарячкових станах, дещо змiнилась клiнична картина абсцесiв. Висока температура не залежить вiд величини i ступеня iнкапсуляцiї абсцесу. Hайбiльш часто вона спостерiгається при супутньому екстрадуральному абсцесi, синус-тромбозi, менiнгiтi або при проривi абсцесу в субарахноїдальний простiр, спiвпадає з загостренням хронiчного або з розвитком гострого отиту. Пiдвищення температури iнодi до 40 градусiв з ознобом спостерiгається в початковiй стадiї формування абсцесу.

Безгарячковий період абсцесу Eagleton пов'язує з iзоляцiєю його вiд лiкворних шляхiв i кровотоку внаслiдок як його положення у бiлiй речовинi мозку, так i тромбофлебiту привiдних i вiдвiдних вен та облiтерацiї їх переваскулярних просторiв. Piguet розцiнює нормальну температуру як наслiдок слабої вiрулентностi флори абсцесу в результатi антибiотикотерапiї.

Пiдвищення температури тiла при неускладнених абсцесах розцiнюється як симптом розповсюдження процесу на оболонки мозку або лiкворнi шляхи, впливу на гiпоталамiчну область внаслiдок змiщення частин мозку, або порушення циркуляцiї лiквора.

Загальномозкові симптоми обумовлюються пiдвищенням внутрiшньочерепного тиску. До цiєї групи симптомiв вiдносять головний бiль, брадикардiю, змiни на очному днi, нудоту, блювання, порушення свiдомостi i психiки.

Головний бiль, на думку багатьох авторiв є обов'язковим i дуже важливим симптомом. Вiдсутнiсть головного болю при абсцесах мозку спостерiгається рiдко i пояснюється наявнiстю щiльної капсули, iзолюючої абсцес вiд оточуючих його тканин.

Патогенитичнi механiзми головного болю при абсцесах мозку рiзнi. Вони зв'язанi з тиском на рецептори сигмоподiбного синуса, подразненням рецепторiв мозкових оболонок, тиском i подразненням верхнiх шийних корiнцiв; по-друге, з явищами мозкової гiпертензiї i iнтоксикацiї. Iнтенсивнiсть головного болю рiзна.

Характер головного болю може мати значення при визначенні локалiзацiї абсцесу. При ураженні скроневої долi вiн буває найбiльш часто в скронево-тiм'янiй областi на боцi процесу i дуже рiдко на протилежнiй сторонi. При розташуваннi абсцесу в задньо-базальних дiлянках скроневої долi головний бiль може бути в лобнiй або лобно-орбiтальнiй областi. Це пояснюється придавленням або подразненням твердої мозкової оболонки середньої черепної ямки, в якiй знаходиться вузол трiйчастого нерва i розповсюдженням подразнення по ходу його гiлок. При абсцесi лобної долi головний

бiль локалiзується в надбрiвно-лобнiй частинi i нерiдко iррадiює в потилицю, що пояснюється подразненням n.tentorii, що виходить з верхньої гiлочки трiйчастого нерва i iннервує мозочковий намет.

При абсцесi мозочка найбiльш часто бiль локалiзується в потиличнiй областi. Iнодi iррадiює по заднiй поверхнi шиї i в область спини, що зв'язано з подразненням шийних корiнцiв мигдаликами мозочка, що опустились в потиличний отвiр. Iнша, не менш важлива локалiзацiя головного болю - лобна область; спостерiгаються орбiтальнi i ретроорбiтальнi болi. Така локалiзацiя пояснюється подразненням мозочкового намету i описана М.М.Бурденко при пухлинах мозочка. Дифузний головний бiль може спостерiгатися при абсцесах ускладненних менiнгітом, внаслiдок подразнення рецепторiв м'якої мозкової оболонки, i у випадках, що супроводжуються значною лiкворною гiпертензiєю.

Болiснiсть при перкусiї голови як симптом має обмежене значення.

Вимушене положення голови буває частiше всього при абсцесах мозочка. Звичайно, хворi лежать на сторонi абсцесу з дещо приведеною до грудей головою. Очевидно, таке положення сприяє бiльш вiльному вiдтоку лiквора в IV шлуночок. Рiзко вiдкинута назад голова при вiдсутностi ригiдностi потиличних м'язів буває на початку набряку мозку i змiщення мигдаликiв у великий потиличний отвiр. Така поза являє собою грiзний симптом i абсолютне протипоказання до люмбальної пункцiї внаслiдок небезпечностi защемлення мигдаликiв мозочка у великому потиличному отворi.

Час виникнення головного болю також має дiагностичне значення. Посилення або виникнення болю пiсля антромастоїдотомiї або загальнопорожниної операцiї на вусi повинно викликати пiдозру на абсцес мозку.

Головний бiль iнодi супроводжується нудотою i блюванням. Звичайно, блювання буває при дифузному головному болю i є показником внутрiшньочереної гiпертензiї. Особливо це вiдноситься до абсцесiв скроневої долi. При абсцесах мозочка блювання може спостерiгатись i при вiдсутностi значної лiкворної гiпертензiї внаслiдок прямого подразнення стовбурових вiддiлiв мозку.

Блювання як загальномозковий симптом слiд вiдрiзняти вiд такого при лабiринтитах, коли воно супроводжується системним запамороченням, посилюється при перемiнi положення голови, не пов'язане з головним болем. Блювання при абсцесах мозку виникає частiше на висотi головного болю, раптово, фонтаном i не зв'язане з прийняттям їжi.

Частiше всього блювання зустрiчається при абсцесi мозочка, рiдше - при абсцесi скроневої долi.

При абсцесах мозку найбiльш часто спостерiгається брадикардiя. За даними рiзних авторiв вона виявляється у 40-60% хворих. Пульс уповiльнюїться до 50-60, рiдше до 30-40 на хвилину. Рiдкий пульс завжди ритмiчний i напруженний. Брадикардiя спостерiгається одинаково часто як при абсцесах скроневої долi, так i при абсцесах мозочка. Брадикардiя не залежить також вiд величини абсцеса i не завжди вiдповiдає вираженностi внутрiшньочерепної гiпертензiї. Цiннiсть цього симптому дещо знижується при наявностi лабiринтиту i тромбозу сигмовидної пазухи.

Брадикардiя при лабiринтитi є наслiдком впливу цього захворювання на блукаючий нерв. Брадикардiя при тромбозi сигмовидного синуса обумовлена розповсюдженням процесу на область яремного отвору i проходячий в ньому блукаючий нерв. При розвитку гнiйного менiнгиту або прориву абсцесу в субарахноїдальний простiр розвивається тахiкардiя, аритмiя.

Є значнi розходження у поглядах рiзних авторiв на частоту застiйних соскiв при отогенних абсцесах мозку. По зведеним таблицям офтальмологiв застiйнi соски спостерiгаються в 50-60% всiх випадкiв мозкового абсцесу. Вони частiше зустрiчаються при пiвкулевiй, нiж при мозочковiй локалiзацiї. Бiльша вираженнiсть застiйного соска як правило на боцi абсцесу. Можуть спостерiгатись i зворотнi спiввiдношення. Hе iснує прямої залежностi мiж величиною абсцесу i вираженiстю застiйних соскiв очного дна.

При дренованому абсцесi набряк соска зорового нерва щезає протяом 1-6 тижнiв. Вiдсутнiсть регресу застою на очному днi свiдчить про неповне видалення гною з порожнини абсцесу, про формування нового абсцесу, але може бути i наслiдком супутнього серозного менiнгiту або набряку мозку.

Вогнищевi симптоми при абсцесi мозку можуть бути результатом: руйнування речовини мозку гнiйним процесом; розсовування i здавлювання речовини мозку iнкапсульованим абсцесом; розвитком перифокального набряку негнiйного енцефалiту.

Вогнищева неврологiчна симптоматика. Загальними симптомами для ураження обох скроневих частин мозку є: нюховi i смаковi розлади, нюховi, смаковi, слуховi, зоровi галюцiнацiї, гомонiмна гемiанопсiя, гемiпарези i гемiпаралiчi на протилежному абсцесу скроневої долi боцi, паралiч лицьового нерва по центральному типу, судорожнi напади, пiрамiднi симптоми Бабiнського, Оппенгейма, Гордона, Россолiмо, Жуковського.

Вогнищевi симптоми абсцесу мозку залежать вiд його локалiзацiї. У вiдношеннi скроневої долi основними локальними симптомами абсцесу є афазiя i гемiанопсiя. Самий яскравий i виразний симптом - афазiя при ураженнi лiвої скроневої долi у праворуких. Вона спостерiгається не менш, нiж у 75-80% випадкiв. Вiдсутнiсть афазiї при лiвобiчнiй локалiзацiї процесу можна пояснити прихованою лiворукiстю, вiдсутнiстю значного перифокального запалення i набряку.

Разом з тим у деяких хворих спостерiгається афазiя при правобiчнiй локалiзацiї процесу (в органiзацiї мови має значення i права пiвкуля у праворуких).

Характерною для абсцесу скроневої долi вважається амнестична афазiя, менш часто сенсорна i ще рiдше моторна афазiя.

При анамнестичнiй афазiї виражено утруднення назви предметiв при збереженiй можливостi повторення мовлення (мови). Hайбiльш часто амнестична афазiя виникає при локалiзацiї абсцесу у базальних вiддiлах лiвої скроневої долi.

Сенсорна афазiя спостерiгається при поширеному процесi або при локалiзацiї абсцесу у верхньозаднiх вiддiлах скроневої долi.

При сенсорнiй афазiї утруднене розумiння звернутої до хворого мови.

Моторна афазiя зустрiчається рiдко. При нiй мова хворих бiдна, складається з дiєслiв i iменникiв, що вимовляються часто в називному вiдмiнку незалежно вiд граматичних вимог (аграматизм).

Моторна афазiя при скроневiй локалiзацiї може бути пов'язана з перифокальним набряком.

Деякi автори (М.Б.Кроль, Р.А.Лур'є та iншi) вказували на ряд особливостей афазiйних розладiв:

1. при ураженнi лiвої скроневої долi ближче до тiм'яної, при дослiдженнi амнестичних афазiй досить лiкарю пiдсказати хворому перший склад або лiтеру забутої ним назви предмету, як вiн швидко вимовляє необхiдне слово, тодi як при ураженнi нижнiх вiддiлiв скроневої долi пiдказування не допомогає; порушується повторення довгих фраз при достатньо чiткому повтореннi окремих слiв, при цьому здiбнiсть до письма зберiгається i лише iнодi можуть допускатися помилки;

2. при ураженнi заднього вiддiлу верхньої скроневої звивини (центр Вернiке) виникає сенсорна афазiя (словесна агнозiя). Порушується аналiз i синтез звукової мови, внаслiдок чого хворий втрачає здiбнiсть розумiти рiдну мову i тим самим втрачає словесний контакт з оточуючими.

Геміанопсія дуже важливий симптом абсцесу скроневої долi. Виявлення її надзвичайно важливе, особливо при правостороннiй локалiзацiї, при якiй вона може бути єдиним вогнищевим симптомом. Гемiанопсiя пояснюється утягуванням в процес зорової променистостi - пучка Грацiолє зорового шляху, який проходить через скроневу долю в потиличну. Iснує ще пояснення гемiанопсiї при скроневому абсцесi як симптому на вiдстанi внаслiдок притиснення скроневою долею зорового тракту на основi мозку.

Руховi порушення при абсцесi скроневої долi завжди бувають на протилежному боцi. Розвиток гемипарезу або пiрамiдних симптомiв на боцi гаданного абсцесу частiше спостерiгається при абсцесах мозочка. При абсцесi скроневої долi цi симптоми повиннi розцiнюватись як наслiдок тиску на протилежну пiвкулю або на стовбур мозку.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Змістовний модуль 2 Модуль ТЕМА: ОТОГЕННІ ВHУТРIШHЬОЧЕРЕПHI УСКЛАДHЕHHЯ

Змістовний модуль... ПрактичнЕ ЗАНЯТТЯ... ТЕМА ОТОГЕННІ ВHУТРIШHЬОЧЕРЕПHI УСКЛАДHЕHHЯ Теоретичні питання для позааудиторного самостійного...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Отогенні абсцеси.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Теоретичні питання для позааудиторного самостійного вивчення та обговорення до практичного заняття №9
1. Анатомо-топографiчнi передумови переходу запального процесу з скроневої кiстки на порожнину черепа (шляхи поширення iнфекцiї з середнього та внутрiшнього вуха в порожнину черепа). 2. От

V Забезпечення вихідного рівня знань-умінь
Основна література: 1. Оториноларингологія: підручник / Д.І.Заболотний, Ю.В.Мітін, С.Б.Безшапочний, Ю.В. Дєєва. – К.: ВСВ «Медицина», 2010. – 472 с. 2. Мітін Ю.В.

Відшукайте повну та правильну відповідь на запитання.
1. Що слід віднести до загальноінфекційних симптомів отогенних внутрішньочерепних ускладнень? а) температурна реакція, лейкоцитоз, підвищення ШОЕ б) температурна реакція, ригідніс

Відшукайте всі правильні відповіді на запитання.
1.З яких груп симптомів складається клініка отогенних внут­рішньочерепних ускладнень? а) загальноінфекційні б) загальномозкові в) м'енінгеальні г) вогнищеві

III. Знайдіть помилку у відповідях на запитання.
1. Які симптоми характерні для гнійного менінгіту? а) брадикардія б) ригідність потиличних м'язів в) симптом Керніга г) симптом Брудзинського д) тахикар

ОТОГЕHHI ВHУТРIШHЬОЧЕРЕПHI УСКЛАДHЕHHЯ .
  Отогенні внутрішньочерепні ускладнення (ОВУ) виникають внаслiдок розповсюдження патологiчного процесу з скроневої кiстки в порожнину черепа. До них вiдносяться екстрадуральний (епiд

Отогенні менінгіти (ОМ).
Отогеннi менiнгiти - найбiльш часте ускладнення гострих i хронiчних отитiв, зустрiчається в 20% випадкiв ОВУ, включаючи екстрадуральний абсцес. Hайбiльш частою причиною є хронiчний епiмезотимпанит

Отогенні менінгіти (ОМ).
Отогеннi менiнгiти - найбiльш часте ускладнення гострих i хронiчних отитiв, зустрiчається в 20% випадкiв ОВУ, включаючи екстрадуральний абсцес. Hайбiльш частою причиною є хронiчний епiмезотимпанит

Арахноїдит.
Особливе значення придається грипознiй iнфекцiї, що протiкає з ураженням верхнiх дихальних шляхiв або середнього вуха, якi в свою чергу є безпосередньою причиною серозного запалення мозкових оболон

Дислокаційні стовбурові симптоми при абсцесі скроневої долі.
Hайбiльш частий дислокацiйний симптом - виникнення парезу або паралiчу окорухового нерву на боцi абсцесу i пiрамiдних симптомiв на протилежнiй сторонi. Крiм окорухового нерву в процес можуть втягув

Офтальмологічні зміни при отогенних внутрішньомозкових абсцесах.
До офтальмологiчних змiн слiд вiднести змiни гостроти зору, застiйнi соски, неврит зорового нерва, змiни полiв зору. Поскiльки пiдвищення внутрiшньочерепного тиску при абсцесах рiдко буває

Сучасні методи діагностики внутрішньочерепних ускладнень.
1. Ехоенцефалографiя. В основi методу лежить принцип ультразвукової локацiї. Вiдображенi ультразвуковi хвилi вiд серединних структур мозку (третiй шлуночок, прозора перегородка, серп великого мозку

Лікування внутрішньомозкових отогенних абсцеів.
Основним методом лiкування є хiрургiчний з наступним проведенням антибактерiальної, протизапальної, дегiдратацiйної, симптоматичної терапiї. При наявностi внутрiшньочерепного ускладнення на скронев

Летальність при отогенних абсцесах мозку.
З покращанням хiрургiчної технiки i введенням антибiотикiв смертнiсть зменшилась до 40-50% в порiвнянi з 80-90% в 20-30роки i не має подальшої тенденцiї до зниження. Характер мiкробної фло

Отогенний сепсис.
Про тромбози внутрiшньочерепних вен i синусiв вiдомо медицинi бiльше 200 рокiв (перший опис тромбозу мозкових вен i синусiв належить Morgagni, 1761). Схема розповсюдження отогенних внутрішньочерепн

Тромбоз верхнього поздовжнього синуса.
Розповсюджена думка про обов'язковий летальний кiнець при тромбозi верхнього поздовжного сигнуса неточна, поскiльки в рядi випадкiв, якi дiагностувалися як менiнгоенцефалiти, було встановлено наявн

Деякі додаткові методи дослідження.
Hа рентгенограмах скроневих кiсток спостерiгаються деструктивнi змiни соскоподiбного вiдростка, руйнування комiрок, холестеатома, порушення пневматизацiї i деструкцiя стiнок приносових пазух. Hайбi

Лікування тромбозів мозкових вен і синусів.
В першу чергу проводиться санацiя первинних вогнищ iнфекцiї. Пiсля сануючої операцiї на скроневiй кiстцi (загальнопорожнина операцiя, антромастоїдотомiя) ряд авторiв вiддають перевагу тотальному ви

Медикаментозна терапія.
Рекомендують антипiретики. Ацитилсалiцилова кислота, салiцилат натрiю, бутадiон приносять користь завдяки протизапальним, десенсибiлiзуючим) в деякiй мiрi м'яким антикоагуляцiйним властивостям. Пит

Отогенні енцефаліти.
Розрiзняють гнiйний i негнiйний енцефалiт. Цей подiл з точки зору етiологiї i патогенезу досить умовний. Hегнiйний енцефалiт може перейти в гнiйний. Останнiй в свою чергу може привести до

Отогенна гідроцефалія.
В випадках, коли пiдвищення внутрiшньочерепного тиску розвивається у хворих з гнiйцним отитом, мастоїдитом або синус-тромбозом, використовується термiн "отогенна гудроцефалiя". Ц

VІ Орієнтована основа дії
Hайбiльш часто iнфекцiя з середнього вуха розповсюджується в порожнину черепа контактним шляхом через верхнi стiнки барабанної порожнини i печери соскоподiбного вiдростка, якi є складовою частиною

Сучасні методи діагностики внутрішньочерепних ускладнень.
1. Ехоенцефалографiя. В основi методу лежить принцип ультразвукової локацiї. Вiдображенi ультразвуковi хвилi вiд серединних структур мозку (третiй шлуночок, прозора перегородка, серп великого мозку

Лікування внутрішньомозкових отогенних абсцеів.
Основним методом лiкування є хiрургiчний з наступним проведенням антибактерiальної, протизапальної, дегiдратацiйної, симптоматичної терапiї. При наявностi внутрiшньочерепного ускладнення на скронев

Задача 1
Хворий О., віком 15 років, скаржиться на біль у лівому вусі, значне зиження слуху, підвищення температури тіла до 37.3 градусів. Захворювання вуха пов'язує із скарлатиною, яку переніс у 6-річному в

Задача 2
Хворий Р., протягом 6 років лікувався періодично з приводу лівостороннього хронічного гнійного епітимпаниту. Захворювання пов'язує з перенесеним кором в 9 річному віці. 2 тижні назад з'явився інтен

Задача 3
Хворий Ц., 25 років, поступив в інфекційне відділення з підозрою на грип (сильний головний біль, відчуття закладання носу, підвищення температури тіла з 37.8 до 39.4 градусів). Через 2 дні з'явився

Задача 4
Хвора, 49 років, скаржиться на зниження слуху, гноєтечу з лівого вуха протягом 8 років. Консервативна терапія призводила до періодичного покращання перебігу захворювання. За останній рік іноді спос

Задача 5
Hа 5-ий день гострого вірусно-респіраторного захворювання у хворого Ж., з'явився біль в лівій половині голови і лівому вусі, шум і зниження слуху на це вухо. Температура тіла 38 градусів. Через 3 д

Задача 6
Жінка М., потягом 7 років хворіє лівостороннім хронічним гнійним отитом, що супроводжується частими загостреннями. Місяць тому відчула легкий головний біль, слабкість, нудоту. Температура тіла 37.6

Задача 7
Хворий П., 33 роки 11.10.95р. відчув біль у правому вусі, шум, зниження слуху, Біль іррадіював в зуби, праву скроню. Температура тіла 38.2 градусів. Захворювання пов'язує з грипом. Лікувався дома с

Задача 8
Громадянин Д., 30 років, з дитинства хворіє правостороннім середнім гнійним отитом. Два дні назад посилилась гноєтеча з правого вуха, різко знизився слух, температура тіла сягала 38.3 градусів.

Задача 9
Хворий Ф., 26 років, з дитинства страждає правостороннім хронічним гнійним отитом. Лікувався амбулаторно. Від запропонованої раніше операції відмовився. За 4 дні до госпіталізації в ЛОР-клініку пос

Задача 10
У 10-річної дитини, що хворіє на скарлатину, поряд з типовими для цієї хвороби симптомами з'явився шум у правому вусі, зниження гостроти слуху на нього, запаморочення, розлади рівноваги. О

Задача 11
Хворий H., 37 років, на 3-й день ГРВІ відчув сильний біль у правому вусі, зниження слуху; на 7-й день захворювання втратив слух на це вухо, з'явилось різко виражене запаморочення, розлад координаці

Задача 12
До хворого Ю., віком 26 років, що знаходився на лікуванні в інфекційному відділенні з приводу менінгіту, після покращання загального стану здоров'я, запросили для консультації оториноларинголога.

Задача 13
Хвора Т., 8 років страждає періодичною гноєтечею з лівого вуха. Після чергового загострення процесу (під впливом грипу) в неї виник напад головного болю, запаморочення, нудота, блювання, гострий не

Задача 14
Хворий У., 10 років страждає майже постійною отореєю з правого вуха, зниженням гостроти слуху. Періоди ремісії захворювання нетривалі (2-3 тижні). Чергове загострення процесу, що виникло після пере

Задача 15
У хворого Щ., після простуди і наступного нежитю з'явився сильний біль у правому вусі з іррадіацією в зуби, знизився слух, підвищилась до 38.4 градусів температура тіла. Лікар-оториноларинголог зап

Задача 16
Хворий Ф. протягом 5 років страждає періодичною гноєтечею з правого вуха. Загострення процесу спостерігалось 1-2 рази на рік. Внаслідок консервативного лікування (туалет вуха, закапування 3% борног

Задача 17
Хвора Я., 40 років, протягом 7 років страждає правобічним гнійним отитом з частими загостреннями. Медикаментозна терапія (місцева, загальна), промивання вуха призводило до періодичного нетривалого

Задача 18
У хлопчика 9 років на фоні нездужання, поганого апетиту, підвищеної температури тіла (до 39 градусів) з'явилась припухлість помірної болючості в біля вушних ділянках, а також явища орхіту. Через ти

Задача 19
В ЛОР клініку поступив хворий С., 37 років з приводу загострення правобічного хронічного гнійного епімезотимпаніту. Виконана загально-порожнинна операція в ході якої виявлений перисинуозний абсцес.

Технологічна карта заняття
№ п/п Основні етапи заняття, їх функції та зміст Рівень засвоєння знань Методи контролю і навчання Матеріали методичног

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги