рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

VISUAL BASIC

VISUAL BASIC - раздел Образование, Вивчити поняття робочої книги Починаючи З Версії 5.0 У Програму Excel Включена Спеціальна Мова Програмуванн...

Починаючи з версії 5.0 у програму Excel включена спеціальна мова програмування, що одержав назву Visual Basic for Applications (VBA).

Введення досить потужної мови програмування в Excel робить цю програмну платформу дуже привабливої для професіоналів, що займаються розробкою спеціалізованих прикладних систем.

Розробка мови програмування VBA, що вбудовується в прикладні системи, є одним із стратегічних напрямків компанії Microsoft. Ця мова вже інтегрована в такі програми, як Word for Windows, Power Point і ряд інших. VBA дозволяє створювати програмні модулі, меню, діалогове вікно й інші ресурси в середовищі Windows. Завдяки цій мові з'являється можливість значно розширити набір функцій у Excel, а також створювати функції, значення яких залежать від деяких умов і подій. У принципі, можна цілком перепрограмувати усі функції програми Excel, якщо в цьому з'явилася необхідність.

Програмування табличних функцій.

Щоб створити окремий робочий лист для програмного модуля, клацніть по піктограмі Insert Module із піктографічного меню Visual Basic (1-а піктограма) або викликайте директиву Module із меню Insert Macro. Після цього з'явиться новий робочий лист "Modele1". У програмному модулі потрібно описати функцію на мові VBA. У вікні програмного модуля можна працювати, як у вікні невеликого текстового редактора, але при цьому необхідно пам'ятати, що Ви пишіть текст програми. Опис функції повинно починатися оператором Function, за яким через пробіл випливають назва функції і її аргументи, укладені в скобки і розділені комами. Потім йде власне текст програмного коду функції, а закінчуватися опис повинний оператором End Function.

Якщо в тексті програмного коду ім'я обумовленої функції буде знаходитися в лівій частині оператора присвоювання ( щопозначається знайомий рівності), те привласнене значення і буде результатом обчислення функції при заданих аргументах. Як приклад можна розглянути функцію, що обчислює податок із додаткової вартості.

Function NDS(Value)

NDS=Value*0.15

End Function

Вбудовування функцій.

Клацніть по 3-й піктограмі Object Browserіз піктографічного меню VBA або викликайте однойменну директиву з меню View.

Функції, визначені користувачем, розглядаються в програмі Excel як самостійні об'єкти. У поле списку Methods/Properties: буде знаходитися ім'я нової функції. Клацніть мишею спочатку по імені, а потім по командній кнопці Options, тоді відкриється діалогове вікно Macro Options. У поле Description: уведіть пояснюючий текст, що пізніше буде використаний Конструктором функцій. У списку Function Category зазначте категорію, у якій Ви хочете записати свою функцію. Наприклад, функцію, що обчислює податок із додаткової вартості, варто помістити в категорію Financial. Надалі Конструктор функцій помістить Вашу функцію в зазначену Вами категорію. Закрийте вікно Macro Options щигликом по командній кнопці OK, а вікно Object Browser - кнопкою Close.

Застосування функцій.

Перейдіть на робочий лист, де буде розташована таблиця. Перемістіть покажчик комірок в комірку, у якій буде знаходитися формула, і введіть у неї знак рівності. Потім клацніть по 14-й піктограмі Конструктора функцій на основній піктографічній панелі.

З'явиться діалогове вікно Конструктора функцій. На першому кроку виберіть категорію Financial і в правому полі знайдіть свою функцію NDS. Клацніть за назвою цієї функції, після чого перейдіть до наступного кроку, клацнувши по командній кнопці Next.

Відкриється друге діалогове вікно Конструктора функцій. Тут можна буде побачити Ваш коментар до функції, що був уведений раніше у вікні макроопцій. Зазначте єдиний аргумент для цієї функції Value і закрийте діалогове вікно Конструктора щигликом по кнопці Finish.

У таблиці з'явиться значення, що складає 15% розміри аргументу. У таблиці з цією функцією можна працювати як із звичайною функцією програми Excel.

 

Тема 2. Майстер підготовки презентацій MS Power Point

При вивченні теми студенти повинні:

– отримати уявлення про майстер підготовки презентацій MS Power Point;

– вивчити поняття слайда;

– вміти підготувати повноцінну презентацію;

– опанувати поняття структури документів PowerPoint;

– отримати уявлення про об’єктами, що можуть бути розташованими на слайді ;

– вивчити основні характеристики і можливості майстра підготовки презентацій MS Power Point.

Ключові слова: презентація; слайд; об’єкт; структура; фон; колонтитул; панель інструментів; анімація; дія.

 

Лекція 5

 

У презентації, підготовленій засобами обчислювальної техніки, як і в будь-якій іншій презентації, основою успіху є оптимальний баланс між змістом і засобами його подання. У цьому комплексі вибір теми й підбор матеріалу залишаються творчими процесами автора й не автоматизуються. Автоматизації підлягають лише процеси втілення авторських ідей у готовий продукт і процеси його публічного відтворення.

Одним з таких засобів автоматизації є додаток Microsoft PowerPoint, що входить у комплект Microsoft Office. Це універсальний засіб, призначений для створення й оформлення презентацій, що покликані наочно представити роботу виконавця (або групи

виконавців) увазі інших людей. Очевидно, що в основі документа PowerPoint повинна бути яка-небудь уже закінчена робота. У якості такої може виступати й величезний бізнес-проект із десятками й сотнями учасників розробки, і індивідуально виконана студентська курсова або дипломна робота.

Хотілося б підкреслити, що за допомогою інструментів PowerPoint можна представити роботу на кожному з її етапів: від концепції до підсумків практичної реалізації. Для цього в програмі є всі необхідні засоби, які дозволяють ефективно продемонструвати як

цілком матеріальні об'єкти (наприклад машини й механізми), так і нематеріальні ідеї, думки, концепції та інше. Неочевидною, але, проте, корисною властивістю PowerPoint є

необхідність у процесі підготовки презентації чітко структурувати свої думки й підводити проміжні підсумки етапів проробленої роботи.

Часто це допомагає вчасно побачити проблеми й недоліки, після чого знайти нові напрямки розвитку проекту.

Хоча додаток PowerPoint має власні засоби для створення об'єктів різного типу (текст, таблиці, графіки та інші), завдяки тісній інтеграції з іншими компонентами пакета Microsoft Office виконавець має можливість застосовувати вже напрацьовані матеріали, у тому числі й створені іншими людьми. Наприклад, текст може бути підготовлений у текстовому процесорі Word, формули – у додатку Microsoft Equation, таблиці – у табличному процесорі Microsoft Excel, діаграми – у додатку Microsoft Graph, художні заголовки – у додатку Microsoft WordArt і так далі.

Ступінь взаємодії зовнішніх об'єктів, використовуваних у документі PowerPoint, з додатками залежить від рівня підтримки програмою технології OLE і способу зв'язку об'єкта з документом. Основні можливості PowerPoint PowerPoint – це спеціалізований програмний засіб, проте він, звичайно ж, не може охопити всі елементи презентації. Адже для повноцінного представлення роботи перед реальною аудиторією знадобляться й організаційні зусилля, і апаратне забезпечення, і інші компоненти.

Для підготовки повноцінної презентації необхідно чітко представляти можливості програмного продукту, за допомогою якого готуються допоміжні матеріали або розробляється закінчений документ. У сфері підготовки презентацій PowerPoint є одним з найбільш потужних додатків і забезпечує розробку наступних документів:

• допоміжні матеріали (як правило, кольорові) презентації, розраховані на роздруківку на прозорій плівці з метою їхньої демонстрації через оптичний проектор;

• допоміжні матеріали (як правило, кольорові) презентації, розраховані на роздруківку на 35-мм діапозитивній фотоплівці з метою їхньої демонстрації через оптичний слайд-проектор;

• допоміжні матеріали презентації, розраховані на відтворення через комп’ютерний проектор або на демонстраційній панелі (кольородіодній, плазменній, LCD);

• матеріали презентації для автономного показу на екрані комп'ютера або демонстраційної панелі;

• матеріали презентації для відтворення в мережному оточенні в режимі реального часу;

• матеріали презентації для публікації в мережному оточенні з наступним автономним переглядом користувачами;

• матеріали презентації для розсилання по електронній пошті з наступним автономним переглядом адресатами;

• матеріали презентації (як правило, чорно-білі) для роздруківки на папері (іменуються в PowerPoint видачами) з метою наступної роздачі зацікавленим особам.

 

Структура документів PowerPoint

 

Будь-який документ PowerPoint являє собою набір окремих, але взаємозалежних кадрів (сторінок, за аналогією із книгою), що називаються слайдами. Таких слайдів у презентації може бути як завгодно багато (у розумних межах). Кожний слайд у документі має власний унікальний номер, що привласнюється за замовчуванням залежно від його місця.

Послідовність слайдів (а отже і їхній зв’язок, і нумерація) у документі лінійна. Така лінійність автоматично підтримується PowerPoint незалежно від дій користувача. Тобто, видалення, вставка, переміщення, приховання або показ слайдів не порушують лінійної

структури документа. Таким чином, в PowerPoint неможливо побудувати ієрархічну структуру документа або організувати між слайдами інші види зв’язку (наприклад, за допомогою логічних операцій), крім лінійної.

 

Об’єктами, розташованими на слайді, можуть бути:

 

• фон (обов’язковий елемент будь-якого слайда);

• текст;

• гіперпосилання (як особливий вид тексту);

• колонтитули (як особливий вид тексту);

• таблиці;

• графічні зображення;

• написи (як особливий вид графіки);

• діаграми (як особливий вид графіки);

• фільм (відеокліп);

• звук;

• значок (ярлик);

• особливим об’єктом виступає колірне оформлення різних об’єктів, що у сукупності представляє колірну схему слайда.

 

Специфічні властивості об’єктів PowerPoint

 

Анімація. Анімація, по термінології, прийнятій в PowerPoint, є особливим видом демонстрації об’єктів і містить послідовність появи об’єкта в кадрі при демонстрації слайда. Анімація відноситься до властивостей об’єкта, специфічних для PowerPoint, і відтворюється вбудованими засобами. Настроювання параметрів анімації виконується засобами діалогового вікна Настройка анимации, що відкривають пунктом Настройка анимации контекстного меню об’єкта.

Дія. Об’єктам PowerPoint може бути привласнена особлива властивість, що називається дією. Вона визначає, що саме відбувається при клацанні мишею або при наведенні покажчика на даний об’єкт. Параметри цієї властивості встановлюються в діалоговому вікні Настройка действия (Показ слайдов, Настройка действия).

Властивості слайдів і властивості презентації. Кожний слайд презентації має набір властивостей, до яких відносяться параметри сторінки (тобто розмір і орієнтація слайда) і ефекти при зміні слайдів.

Документ цілком (тобто презентація) має свій набір властивостей, що визначає параметри його демонстрації (публікації) або правила спільної роботи над змістом.

 

Тема 3. Мова розмітки гіпертексту HTML.

При вивченні теми студенти повинні:

– отримати уявлення про WWW;

– вивчити поняття гіпертекстового документа;

– вміти працювати з різними браузерами;

– опанувати поняття мови HTML;

– отримати уявлення про призначення мови HTML та HTML-документ;

– вивчити основні характеристики і можливості мови HTML.

Ключові слова: World Wide Web; проект глобального телекомунікаційного середовища; CERN; Web-сторінка ; гіпертекст; канали Інтернет; Internet Explorer; браузер; тег.

Лекція 6

1.1 Вступ до мови HTML. Поняття про WWW та гіпертекст. World Wide Web.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Вивчити поняття робочої книги

При вивченні теми студенти повинні... отримати уявлення про електронні таблиці... вивчити поняття робочої книги...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: VISUAL BASIC

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Керування файлами
Розглянемо процедури роботи з робочими документами. За допомогою програми Excel можна створювати самі різні документи. Робочі листи (Sheets) можна використовувати для упорядкування таблиць, обчисле

VISUAL BASIC
1.1. Аналіз даних Для аналізу великих списків даних у програмі Excel передбачені спеціальні засоби. Під аналізом даних тут розуміються методи, що дозволяють краще

Бази даних
У комплект постачання Excel входить програма обробки зовнішніх баз даних MS Query. Програма Query (Запит) може працювати з текстовими файлами і з даними, що були підготовлені наступними пр

Робота з браузером Internet Explorer
Завантаження браузеру Internet Explorer Для завантаження браузеру Internet Explorer виконайте одну з наступних дій: • Двічі клацніть мишею по значку Internet Explorer на робочому

Теги та синтаксис HTML
Форматування HTML-документів здійснюється за допомогою тегів (дескрипторів). Теги – це команди, які використовуються для того, щоб тим чи іншим способом вивести інформацію, показати малюнок тощо. Т

Структура заголовку
Заголовком HTML–документа є все те, що міститься між тегами <head>...</head>. Інформація, що міститься в заголовку носить допоміжний характер та, як правило, не виводиться у вікні брауз

Елементи форматування тексту
Для форматування текстів використовуються наступні теги: • <h1>..</h1>, ... , <h6>..</h6> - теги заголовків, h1 – найбільший, h6 – відповідно найменший

Робота з зображеннями
  Важко знайти у WWW сторінку, яка не мала б зображень. Документи, створені більшістю сучасних текстових редакторів, можуть містити малюнки, і, як правило, малюнки розміщуються в само

Мова програмування
1.1. Історія виникнення мов програмування У 2011 році, за версією журналу Forbes, 19-й раз поспіль найбагатшим жителем планети визнаний засновник компанії Microsoft Білл Г

Паскаль
Мова програмування Паскаль була розроблена в 1967—1971 pp. Ніклаусом Віртом і названа на честь французького математика і механіка XVII ст. Блеза Паскаля. Порівняно з Алголом, Паскаль мав дещо спрощ

Мова програмування
Алфавіт мови програмування — це набір символів, які можуть бути використані під час складання програми. Алфавіт мови програмування включає: • л

Поняття алгоритма
  Алгоритмом називають зрозуміле і точне розпорядження виконавцю про виконання послідовності дій, спрямованих на досягнення зазначеної мети чи на вирішення поставленої задачі. Поняття

Приклад
Алгоритм знаходження суми S трьох чисел a,b,c.   Розгалуження

Приклад
 

Принципи структурного програмування
Алгоритми, у яких використовується тільки структура «слідування», називаються лінійними. Алгоритми, в основі яких лежить структура «розгалуження», називаються алгоритма

ТЕМА 5. Основи Visual Basic
При вивченні теми студенти повинні: – отримати уявлення про мову програмування, їх типи; – вивчити поняття змінної, методу, процедури, функції; – вміти дати визначення зм

Значення властивостей Font
№ Властивість Значення властивості FontName Назва шрифту Font. Size

Dim FirstName As String; Dim Price As Currency; Dim Counter As Integer;
Ідентифікатори типів змінної. У цьому разі тип даних для оголошення може встановлюватися просто доданням знака до імені змінної, як показано в таблиці. Прикла­дами оголошення змінних таким способом

Тема 6. Програмування у Visual Basic
  При вивченні теми студенти повинні: – отримати уявлення про мову програмування, їх типи; – вивчити поняття змінної, методу, процедури, функції; – вміти да

End Select
Оператор Case Else передає управління групі операторів тоді, коли жодна умова у створеній структурі Select Caseне може бути виконана. ЛЕКЦІЯ 15

Робота з масивами
Масиви - один з головних засобів зберігання в пам'яті комп'ютера великих об'ємів інформації. Для того, щоб зрозуміти масиви, потрібно володіти деякою кул

Dim dlina(3) As Integer
Тут 3 - верхня межа індексу. В цілому цей рядок можна перевести так: Відвести в пам'яті під змінну dlina ряд осередків типа Integer, пронумерованих від 0 до 3. Якщо нам потрібно від 1, це означає в

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги