рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Мета: Засвоїти методику складання зеленого конвеєра

Мета: Засвоїти методику складання зеленого конвеєра - раздел Образование, Л. К. Антипова, доктор с.-г. наук, професор Завдання 1. Навчитися Визначати Баланс Зеленого Корму Й ...

Завдання 1. Навчитися визначати баланс зеленого корму й складати план використання культур зеленого конвеєра. 2. Навчитися визначати потребу площі, терміни посіву й використання окремих культур у зеленому конвеєрі.

Матеріали й посібники. Допоміжні таблиці-надходження корму за місяцями, по циклах спасування. Практикум з луківництва й пасовищного господарства.

Вступні пояснення. У загальній системі конвеєрного виробництва кормів виділяють кілька видів кормових конвеєрів: зелений, силосно-сінажний та сировинний для виробництва штучно зневоднених кормів. Зелений конвеєр – це система науково-обґрунтованої організації безперервного виробництва зелених кормів і раціонального їх використання, що дозволяє безперервно і рівномірно забезпечувати тваринництво зеленими кормами. В умовах Степу найбільш поширений комбінований або змішаний тип зеленого конвеєра, в якому зелені корми виробляють як за рахунок використання посівів кормових культур, так і з природних пасовищ і сіножатей. Тривалість використання зелених кормів становить у середньому 180 днів.

Організація зеленого конвеєра в кожному господарстві ґрунтується на послідовному використанні зеленої маси протягом пасовищного періоду: трави природних і сіяних сіножатей; природних, поліпшених і культурних пасовищ; багаторічних і однорічних сіяних трав, кормових баштанних культур, повторних посівів однорічних трав, підсівних культур. Додатковим джерелом корму є посіви кормових коренеплодів, цукрових буряків (гичка), бульбоплодів.

Розробку проекту зеленого конвеєра для різних видів тварин передбачається робити з урахуванням заданого поголів’я та днів годівлі, а силосно-сіно-сінажних – із заданого виробництва кормів у кормових одиницях для їх заготівлі.

При визначенні потреби в кормах на задане поголів’я тварин потрібно його перерахувати в умовні голови великої рогатої худоби, користуючись такими коефіцієнтами:

корови – 1,0; молодняк ВРХ 1-2 років – 0,7;

молодняк ВРХ до року – 0,3;

свині – 0,3; вівці – 0,2.

Річну потребу кормів у кормових одиницях визначають множенням кількості умовних голів за видами тварин на норматив річної потреби (37 ц кормових одиниць на одну умовну голову).

Долю зелених кормів, силосу, сіна, сінажу визначають від загальної річної потреби кормів згідно з орієнтовною структурою кормів ( табл. 10.1).

10.1. Орієнтовна структура витрат кормів, % кормових одиниць

Види тварин Зелені корми Силос Сіно Сінаж
Корови
Свині - - -
Вівці

 

Розрахунок зеленого конвеєрапроводять за спеціальною графічною схемою подекадно. В лівій її частині показують групу посівів, вид кормових рослин, період та кількість днів укісної стиглості, урожай зеленої маси з 1 га. У правій частині – надходження зеленої маси від кожного виду рослин, визначають площу посіву культури з урахуванням страхфонду (10%).

Дані за термінами і тривалістю укісної стиглості беруть за середньо-багаторічними показниками даного господарства або району; урожайність культур – планова. Орієнтовну схему зеленого конвеєра для великої рогатої худоби в Степу наведено в таблиці 10.2.

Зелена маса люцерни, конюшини або еспарцету має становити 25%, плоди гарбузів – 15%, коренеплоди кормових буряків із листям – 15% від загальної маси корму за декаду.

Надходження зелених кормів подекадно визначається згідно з графічною моделлю зеленого конвеєра.

Планується використання 2-3-х культур кожної декади з виділенням головної та допоміжних, щоб забезпечити необхідне вуглеводно-протеїнове співвідношення в зелених кормах, наприклад, для жуйних тварин 8–9:1. Оптимальне протеїнове співвідношення забезпечується при згодовуванні озимих та ранніх ярих злаково-бобових та бобово-злакових сумішок, кукурудзи та суданської трави з соєю, бобами, буркуном, ріпаком та іншими високобілковими культурами.

Визначивши набір культур, необхідно розрахувати загальну кількість зеленої маси за культурами та площу їх посіву (таблиця 10.3).

Приклад розрахунку потреби корму для корів (30 голів) з терміном годівлі 180 днів:

1. Переводимо дану кількість голів в умовні: 30∙1,0 = 30 ум. гол.

2. Потреба корму на рік у кормових одиницях: 30∙37 = 1110 ц.

3. Доля зелених кормів від загальної кількості:

(1110∙33%) :100=366 ц к.од.

4. Потрібно зелених кормів (кормових одиниць) на одну декаду:

366 : 18 = 20,3 ц к.од.

5. Потрібно зелених кормів (кормових одиниць) на один день:

20,3 : 10=2,03 ц к.од.

Потребу зелених кормів в кормових одиницях на 1 день (2,03 ц) записуємо в графу 3 таблиці 10.3.


10.2. Орієнтовна схема зеленого конвеєра для великої рогатої худоби в Степу

Культура Час сівби, температура ґрунту, єС Фаза (період) збирання врожаю Період використання (календарні дати)
1. Природні та сіяні пасовища (зрошувані) минулі роки початок бутоніз. – початок цвітіння 01.V – 30. Х
2. Озимі (свиріпа, ріпак) середина серпня бутонізація – початок цвітіння 15. ІV – 25. ІV
3. Озимі (жито, пшениця, тритикале, вико-жито, вико-пшениця) вересень до колосіння 25. ІV – 20. ІV
4. Багаторічні трави (люцерна, еспарцет) минулі роки бутонізація – початок цвітіння 10. V – 01. VІ
5. Суміші гороху або чини з ячменем 2-3 цвітіння гороху або чини 20-25. V – 05-10. VІ
6. Суміші вівса з горохом 2-3 цвітіння гороху 05-10. VІ – 20-25. VІ
7. Кукурудза в суміші з суданською травою першого терміну сівби 10-12 до викидання волоті 20. VІ – 15. VІІ
8. Кукурудза в суміші з соєю другого терміну сівби середина травня до викидання волоті 10. VІІ – 05. VІІІ
9. Отава багаторічних трав   бутонізація 10-15. VІІ – 05. VІІІ
10. Післяукісні посіви після озимих на зелений корм (кукурудза з соєю, суданська трава, сорго) ІІ декада травня до викидання волоті 15. ІІ – 10. VІІІ
11. Отава суданської трави і сорго-суданкового гібриду   до викидання волоті 30. VІІ – 20. VІІІ
12. Кукурудза або кукурудза з соєю в молочній стиглості 10-12 молочна стиглість 05-10. VІІІ – 25-30. VІІІ
13. Отава сорго цукрового гібриду   до викидання волоті 25.VІІІ – 15.ІХ
14. Друга отава суданської трави і сорго-суданкового гібриду   до викидання волоті 25.VІІІ – 10.ІХ
15. Кормові або цукрові буряки 5-6 фізіологічна стиглість 01.ІХ-10.Х
16. Озиме жито в суміші з вівсом або ячменем середина серпня кущіння 01.Х -10.ХІ
17. Гарбузи 10-12 фізіологічна стиглість 10.Х-10.ХІ
18. Кормова капуста початок серпня   01.ХІ-20.ХІ

 

10.3. Потреба в культурах зеленого конвеєра для заданого

молочного поголів’я

Культура Використання, днів Потрібно кормових одиниць на 1 день, ц Поживність, в 100 кг корму кормових одиниць, кг Потрібно зеленої маси, ц Урожайність, ц/га Площа посіву, га
на день усього розрахункова із страховим фондом, 10%
Природне пасовище 2,03 11,9 10,15 11.35
Озимі (суріпиця, ріпак) 2,03 14,5 14,0 0,78 0,86
Озимі (жито, пшениця та ін.) 2,03 19,5 10,4 0,55 0,60
Інші культури                
Усього х х х   х   12,81

 

Терміни використання культур визначають з таблиці 10.2. Поживність корму та урожайність культур беремо з довідкових даних. Потребу зеленої маси на день визначають діленням потреби в кормових одиницях (графа 3) на поживність корму (графа 4).

Параметри сівби окремих кормових рослин наведено в додатку Д.

Задача 1.Корові на день потрібно 5,8 к. о. у вигляді зеленої маси кукурудзи. Поживність 1 кг зеленої маси – 0,19 к. о. Час годування зеленою масою кукурудзи в системі зеленого конвеєра – 22 дні. Врожайність зеленої маси - 140 ц/га.Визначити площу посіву кукурудзи на зелений корм (га).

Задача 2.На рік корові потрібно 44 ц кормових одиниць. У структурі раціону зелених кормів - 35 %. Зелений конвеєр діє з 15 квітня по 25 листопада. Поживність зеленої маси в середньому дорівнює 0,19 к. о. Визначити щоденну потребу зеленої маси (кг).

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Л. К. Антипова, доктор с.-г. наук, професор

ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ... МИКОЛАЇВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ АГРОНОМІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Мета: Засвоїти методику складання зеленого конвеєра

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

З М І С Т
Вступ……………………………………………………………………... Модуль 1. Класифікація, поширення та поживність кормових рослин і кормів………………………………………………………...

Тема 1. Класифікація рослинних кормів. Визначення поживності різних видів кормів
План: Групування і поживність рослинних кормів. Показники оцінювання поживності кормів. Розрахунок поживності основних видів рослинних кормів за різними показниками.

Тема 3. Еколого-біологічна, морфологічна і господарська характеристика зернофуражних, злакових і бобових культур
Мета роботи: навчитися розрізняти зернофуражні злакові (родина Poacea, або Gramineae) і бобові (родина Fabaceae) культури за основними еколого-біологічними, морфологічними і господ

Тема 4. Визначення потреби в кормах
План: Розрахунок річної потреби в кормах, складання плану їх виробництва, розрахунок площі посіву кормових рослин і потреби в насінні. Мета роботи: Навчит

Тема 5. Еколого-біологічна, морфологічна і господарська характеристики рослин зеленого і силосного конвеєра та коренеплідних культур
Мета роботи: навчитися розрізняти рослини зеленого і силосного конвеєра та коренеплідні культури за основними еколого-біологічними, морфологічними і господарськими характеристиками

Тема 6. Еколого-біологічна і морфологічна характеристика однорічних і багаторічних бобових трав
Мета роботи: навчитися розрізняти однорічні й багаторічні бобові трави за основними еколого-біологічними і морфологічними характеристиками. Завдання 1.

Тема 7. Еколого-біологічна і морфологічна характеристика однорічних і багаторічних злакових трав
Мета роботи: навчитися розрізняти однорічні й багаторічні злакові трави за основними еколого-біологічними і морфологічними характеристиками. Завдання 1.

На гурт тварин
План: Визначення площі пасовища та кількості загонів, складання схем пасовище- та сінокосозміни. Завдання 1. Освоїти методику розрахунку площі пас

Тема 9. Добір видів трав у сумішках; розрахунок норми висіву насіння компонентів
Мета: Освоїти методику складання травосумішей багаторічних трав. Завдання. 1. Навчитися підбирати склад травосуміші відповідно до планованого характер

Тема 11. Складання схеми та розрахунок силосного конвеєра
План. Визначення потреби господарства в силосі. Проведення розрахунків силосного конвеєра. Складання схеми для конкретного господарства. Розрахунок площі посіву силосних культур і

Тема 12. Сучасні технології заготівлі сіна, оцінювання його якості та облік
Мета роботи: Ознайомитися з розрахунками при заготівлі й оприбуткуванню сіна. Завдання: 1. Скласти річний план заготівлі сіна. 2. Ознайомитися з

Д О Д А Т К И
Додаток А Склад і поживність 1 кг найбільш поширених кормів та добавок для великої рогатої худоби [28, 29] Агрофітоценоз По

Поділ кормових культур на господарсько-ботанічні групи
І. Зернофуражні злакові: 1- пшениця, 2-жито, 3-тритикале, 4-ячмінь, 5-овес, 6-кукурудза, 7-сорго зернове, 8-просо. ІІ. Зернофуражні бобові: 1-горох, 2-соя, 3-кормові боби, 4-люпин

Біологічні особливості кормових культур
І. Поділ і характеристика кормових культур за тривалістю життя: - Однорічні –рослини, що плодоносять протягом року і відмирають;

Екологічні особливості кормових культур
І. Поділ і характеристика кормових культур за вимогами до вологи: - Гігрофіти (гідрофіти) –це рослини вологих місцевостей, боліт, заплав, які живуть в

Параметри для сівби основних с.-г. культур у зоні Степу
Культура Строк сівби, ◦С на глибині ґрунту 10 см Глибина загортання насіння, см Міжряд-дя, см Маса 1000 шт. насін

СПИСОК РЕКОМЕНДОВАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
1. Андреев А. Г. Луговое и полевое кормопроизводство / А. Г. Андреев. – М.: Агропромиздат, 1990. – 600 с. 2. Довідник з кормовиробництва / упоряд. Макаренко П. С. – 2–е перероб. і доповнен

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги