рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Л. К. Антипова, доктор с.-г. наук, професор

Л. К. Антипова, доктор с.-г. наук, професор - раздел Образование, Міністерство Аграрної Політики Та Продовольства України &nb...

МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ

ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

 

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

АГРОНОМІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ

 

Кафедра рослинництва

 

 

КОРМОВИРОБНИЦТВО

 

методичні рекомендації до виконання лабораторних робіт для студентів напряму підготовки 6.090101 «Агрономія» освітньо-кваліфікаційного рівня «Бакалавр»

 

 

Миколаїв

 

 

УДК 633.2:636.085 (073)

ББК 42.2+45.451

 

Методичні рекомендації підготували:

Л. К. Антипова, доктор с.-г. наук, професор,

С. Г. Козлов доцент, кандидат с.-г. наук,

В. П. Шкумат доцент кандидат с.-г. наук

 

Рецензенти:

В. А. Іщенко – заступник директора Миколаївського інституту агропромислового виробництва УААН, кандидат сільськогосподарських наук;

А. В. Дробітько – заступник декана агрономічного факультету з навчальної роботи, доцент кафедри виноградарства та плодоовочівництва Миколаївського державного аграрного університету, кандидат сільськогосподарських наук

 

 

Редактор: Л. К. Антипова, д. с.-г. наук, професор

 

Відповідальний за випуск: О. А. Коваленко, зав. кафедрою рослинництва, кандидат с.-г. наук, доцент

 

 

Рекомендовано до видання методичною комісією агрономічного факультету МДАУ, протокол № 9 від 25 травня 2011 р.

 

© Миколаївський державний аграрний університет, 2011


З М І С Т

ВСТУП

 

В Україні, згідно з проектом Програми розвитку тваринництва на період до 2015 р. Міністерства АПК України, передбачається довести виробництво м'яса до 4, а молока – до 20 млн тонн. Особливо швидкими темпами намічається нарощувати виробництво м'яса.

Для успішного виконання поставлених завдань у першу чергу необхідно значно зміцнити кормову базу на основі інтенсифікації польового і лукопасовищного кормовиробництва, істотно збільшити заготівлю зелених кормів, сіна, силосу, сінажу, корене-, бульбоплодів з тим, щоб на рік на умовну голову худоби заготовляти не менше 40 ц кормових одиниць.

Якщо в Україні на 2010 р. планувалося виробити кормів у кількості 34,8 млн т. кормових одиниць, то на 2015 р. цей показник повинен досягти 61,2 млн т.

Для підвищення якості кормів і, в першу чергу, збалансування їх за перетравним протеїном, треба збільшити виробництво кормового білка за рахунок розширення площі посівів і підвищення врожайності люцерни, конюшини, гороху, соняшнику, сої, ріпаку та інших культур з високим вмістом протеїну.

Якщо в структурі посівних площ у 2010 р. під кормові культури відведено було 2563 млн га (9,6% від загальної посівної площі), то на 2015 р. ці показники повинні становити 8400 млн га (31,3%), у т.ч. багаторічні бобові трави 14,5%.

Виконання намічених завдань потребує глибоких знань аграріїв у галузі кормовиробництва, чому сприятиме також і вивчення студентами, майбутніми агрономами, питань з дисципліни «Кормовиробництво».

Наведений матеріал зазначеного курсу передбачений типовою програмою з кормовиробництва для студентів спеціальності «Агрономія».

Мета дисципліниполягає у формуванні в майбутніх фахівців технологічної підготовки з виробництва кормів, що є основою продуктивності тварин і забезпечення населення достатнім та якісним харчуванням.

Предмет: прийоми виробництва і заготівлі кормів.

Основний зміст роботи: оволодіння основами створення кормової бази, кормової площі, біології і технології вирощування кормових і зернофуражних культур, методів програмування врожайності, способів поліпшення і використання природних кормових угідь та створення на них високопродуктивних культурних пасовищ і сіножатей, вивчення застосування конвеєрного виробництва кормів, заготівлі їх різними способами (сіно, силос, сінаж, зелені корми), визначення економічної і енергетичної ефективності виробництва кормів та насіння кормових культур.

 


Модуль 1. Класифікація, поширення та поживність кормових рослин і кормів

Тема 1. Класифікація рослинних кормів. Визначення поживності різних видів кормів

Мета роботи: Ознайомитися з угрупованням і поживністю рослинних кормів Завдання: 1. Ознайомитися з угрупованням рослинних кормів. 2. Ознайомитися з показниками оцінки поживності кормів (додаток А).

Тема 3. Еколого-біологічна, морфологічна і господарська характеристика зернофуражних, злакових і бобових культур

Завдання 1. Встановити які кормові рослини відносяться до зернофуражних злакових і бобових культур і визначити належність кожної культури до… а) за вимогами до вологи; б) за вимогами до тепла;

Тема 4. Визначення потреби в кормах

Мета роботи: Навчитися розраховувати річну потребу господарства в кормах, визначати площу посіву кормових культур і потребу в насінні. Завдання: 1. Розрахувати річну потребу господарства в кормах. 2. Визначити площу посіву кормових культур і потребу в насінні.

Тема 5. Еколого-біологічна, морфологічна і господарська характеристики рослин зеленого і силосного конвеєра та коренеплідних культур

Завдання1. Установити належність кормових рослин до груп за придатністю для силосування: а) рослини, що добре силосуються; б) рослини, що важко силосуються;

Модуль 2. Лучне кормовиробництво

Тема 6. Еколого-біологічна і морфологічна характеристика однорічних і багаторічних бобових трав

Завдання 1. Встановити, які кормові рослини відносяться до однорічних і багаторічних бобових трав і визначити належність кожної культури до… а) за тривалістю життя; б) за здатністю до відростання після скошування (отавність);

Тема 7. Еколого-біологічна і морфологічна характеристика однорічних і багаторічних злакових трав

Завдання 1. Установити, які кормові рослини відносяться до однорічних і багаторічних злакових трав і визначити належність кожної культури до… а) за тривалістю життя; б) за стадійним розвитком;

Тема 8. Розрахунок навантаження, ємності та площі пасовища

На гурт тварин

Завдання 1. Освоїти методику розрахунку площі пасовищ. Навчитися визначати кількість і розмір загонів. Визначити навантаження на пасовище й… Матеріали й посібники. Завдання по поголів'ю худоби й площі природних пасовищ.… Вступні пояснення. Трава пасовищ містить усі поживні речовини, необхідні для належного розвитку й високої…

Тема 9. Добір видів трав у сумішках; розрахунок норми висіву насіння компонентів

Завдання. 1. Навчитися підбирати склад травосуміші відповідно до планованого характеру й тривалості використання травостою, а також… 2. Розрахувати норму висіву насіння трав у травосуміші відповідно до їхньої… Матеріали й посібники. Настінні таблиці з районування й агробіологічної характеристики видів трав, за нормами висіву…

Модуль 3. Конвеєрне виробництво кормів і насінництво кормових трав

Тема 10. Складання схеми та розрахунок зеленого конвеєра

План: Визначення потреби господарства в зелених кормах. Проведення розрахунків зеленого конвеєра. Складання схеми для конкретного господарства. Розрахунок площі зеленого конвеєра і потреби в насінні.

Мета: Засвоїти методику складання зеленого конвеєра

Матеріали й посібники. Допоміжні таблиці-надходження корму за місяцями, по циклах спасування. Практикум з луківництва й пасовищного господарства. … Вступні пояснення. У загальній системі конвеєрного виробництва кормів… Організація зеленого конвеєра в кожному господарстві ґрунтується на послідовному використанні зеленої маси протягом…

Тема 11. Складання схеми та розрахунок силосного конвеєра

Мета: Освоїти методику та складання силосного конвеєра. Завдання. 1 Навчитися складати схему силосного конвеєра. 2. Навчитися визначати площі, строки посіву й використання окремих культур.

Тема 12. Сучасні технології заготівлі сіна, оцінювання його якості та облік

Завдання: 1. Скласти річний план заготівлі сіна. 2. Ознайомитися з якісними показниками сіна. Матеріали й посібники: 1. Довідкові дані. 2. Таблиці, малюнки, макети. 3. Гербарій і насіння багаторічних трав. 4.…

Д О Д А Т К И

Склад і поживність 1 кг найбільш поширених кормів та добавок для великої рогатої худоби [28, 29] Агрофітоценоз Показники (в 1 кг…   Продовження додатка А …  

Поділ кормових культур на господарсько-ботанічні групи

6-кукурудза, 7-сорго зернове, 8-просо. ІІ. Зернофуражні бобові: 1-горох, 2-соя, 3-кормові боби, 4-люпин (а-синій, б-жовтий, в-білий), 5-нут, 6-чина.

Біологічні особливості кормових культур

- Однорічні –рослини, що плодоносять протягом року і відмирають; - Дворічні –рослини, що в перший рік утворюють вегетативний орган з великим… - Малорічні – рослини, що вегетують протягом 3-4-х років, а максимальні врожаї дають на першому - другому роках…

Екологічні особливості кормових культур

- Гігрофіти (гідрофіти) –це рослини вологих місцевостей, боліт, заплав, які живуть в умовах надмірного зволоження (гігрофіти), або у воді… - Мезофіти –це рослини, які добре ростуть в умовах задовільного, достатнього,… - Мезогігрофіти –це проміжна група рослин між мезофітами і гігрофітами, які ростуть за умов доброго або навіть дещо…

Параметри для сівби основних с.-г. культур у зоні Степу

Примітка: чисельник – норма висіву насіння у моновидових посівах; знаменник - норма висіву в полівидових посівах (сумішках).  

СПИСОК РЕКОМЕНДОВАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

2. Довідник з кормовиробництва / упоряд. Макаренко П. С. – 2–е перероб. і доповнене вид. – К. : Урожай, 1984. – 248 с. 3. Зафрен С. Я. Технология приготовления кормов. Справ. пособие. / С. Я.… 4. Зинченко А. И. Полевое кормопроизводство / А. И. Зинченко – К. : Вища школа, 1987. –262 с.

– Конец работы –

Используемые теги: Антипова, Доктор, наук, професор0.069

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Л. К. Антипова, доктор с.-г. наук, професор

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Доктор технических наук, профессором Жакулиным А. С. и кандидатом технических наук Жакулиной А.А
Карагандинский государственный технический университет...

ПОНЯТИЕ, ПРЕДМЕТ, МЕТОДОЛОГИЯ И ИСТОЧНИКИ НАУКИ КОНСТИТУЦИОННОГО ПРАВА. КОНСТИТУЦИОННОЕ ПРАВО КАК УЧЕБНАЯ ДИСЦИПЛИНА КП ® юридические науки ® общественные науки
ПРИМЕРЫ СОБЫТИЙ И ДЕЙСТВИЙ... Событие смерть Президента РФ новые выборы... Правомерное действие принятие законопроекта в м чтении ГД передачу его на рассмотрение СФ...

В. А. Манжола— доктор історичних наук, професор
Рецензенти... В А Манжола доктор історичних наук професор... завідувач кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики...

Понятие науки, классификация наук. Особенности научного знания
Наука это и итог познания мира система проверенных на практике достоверных знаний и в то же время особая область деятельности духовного... Во первых под наукой имеют в виду особый вид человеческой деятельности... Различают субъект познания и объект познания Можно сказать что подлинным субъектом познания в каждую эпоху является...

Основное отличие науки экономики от других наук
Приведупример, экономика - это общественная наука об использовании редких ограниченныхресурсов в целях удовлетворения не ограниченных… Основное отличие науки экономики от естественных наукзаключается в отсутствии… Верность философских подходов и концепций проверяется,даже не поколениями, а веками чтобы узнать, верна ли та или иная…

Гражданское право. Том I. под ред. доктора юридических наук, профессора Е.А.Суханова - М.: Волтерс Клувер, 2004
Ответственный редактор доктор юридических наук профессор заведующий... Учебник е издание переработанное и дополненное рекомендован Министерством образования Российской Федерации в качестве учебника для студентов...

Геология как наука. История геологии. Разделы геологии. Вклад отечественных ученых в развитие геологии.Геология, как наука
Геология наука о происхождении строении и истории развития Земли Изучая г п слагающие земную кору а также происходящие в ней процессы... Разделы геологии... Минералогия р г изучающий минералы как природные образования относительно постоянного хим состава и...

Под общей редакцией доктора медицинских наук профессора генерал-полковника медицинской службы И.М. Чижа
Под общей редакцией доктора медицинских наук профессора генерал полковника... Указания по военной токсикологии Министерство обороны РФ Главное военно медицинское управление Под ред И М Чижа М с...

Предмет, завдання та структура психології як науки Психологія –наука і система знань про закономірності, механізми, психічні факти і явища в житті людини
Психологія наука і система знань про закономірності механізми психічні факти і явища в житті людини... Основними механізмами психіки людини є відображення проектування і... Об єктом вивчення психології є психіка як функція мозку Предмет психології закономірності розвитку і проявів...

Билет 1. Объект и предмет теории коммуникации Объект науки – некоторый элемент, объективно существующей реальности, которую данная наука выбирает для изучения
Коммуникация эффективное опосредованное субъект субъектное синхронное и диохронное взаим е в ходе которого от одного субъекта к другому... Объект науки некоторый элемент объективно существующей реальности которую... Объект существует независимо от процесса познания и от факта наличия самой науки...

0.036
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам