рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Міжнародне суспільство Свідомості Крішни

Міжнародне суспільство Свідомості Крішни - раздел Образование, З ДИСЦИПЛІНИ РЕЛІГІЄЗНАВСТВО (“Исккон”, Або Рух Пікі Крішна) Про Рух Пікі Крішна Американський Ре...

(“ИСККОН”, або Рух Пікі Крішна)

Про рух Пікі Крішна американський релігієзнавець Петерсон сказав: “Здається смішним вважати, що Пікі Крішна є рухом протесту, але в Америці це так. Молоді люди протестували проти системи, яка застосовувала засоби насильства... Але ці протести, здається, марні. Імовірно, Пікі Крішна є просто способом зі зневагою віддалитися від системи, що відмовляється змінитися”. Саме так можна сказати про більшу частину молодіжних субкультур, які не дозволяють провести паралель між даним молодіжним релігійним культом і молодіжною субкультурою.

Коли майбутній засновник Міжнародного суспільства Свідомості Крішни Абхей Шаран Бхактиведанта Свамі Прабхупада (1896-1977) приїхав 18 вересня 1965 року з Індії в США, йому було 70 років. У поемі, створеної з нагоди прибуття в Сполучені Штати Америки, він написав: “Мій дорогий бог Крішна! Ти такий добрий до цієї нікчемної душі, але я не знаю, навіщо ти послав мене сюди... Всі люди тут демонічні, вони їдять м’ясо й займаються протизаконним сексом. Як вони можуть почути звістку Крішни? Але я вважаю, що в тебе є в цьому світі певні справи - інакше, навіщо б ти покликав мене в цей демонічний світ?”

Вирішення даного питання він знайшов у спільноті секти у США, що набула мала популярність серед молоді. Більш того, для США дана секта була й продовжує бути тільки молодіжною, оскільки основна маса крішнаїтів - це ще несвідомі, недоучені молодики. В основному це білі молоді люди, що закінчили лише середню школу, хоча іноді зустрічаються й колишні студенти. Вік кришнаїтів - від 16 до 20 років, рідко доходить до 25. Більшість кришнаїтів поселяються в монастирях-комунах, названих ашрамами. З 3 тисяч так званих повних членів (тобто віруючих, які проживають в ашрамах) у 1973 році число їх до 1982 року виросло до 12 тисяч, якщо не вважати декількох тисяч парафіян, які не проживали в ашрамах, але щодня брали участь у всіх заходах секти.

Історія засновника секти Пікі Крішна вражає уяву сектантів і постійно пропагується ними як приклад для наслідування. Вона має такий зміст: Абхей Шаран Бхактиведанта народився в столиці Бенгалії Калькутті, де закінчив університет і до 1954 року успішно займався бізнесом, поки раптом не залишив родину, у якій у нього росло п’ятеро дітей, прибуткову справу й не став ченцем. У 1959 році він прийняв обітницю зречення від світу (санньясу), і йому був привласнений почесний титул “Свами”, що присвоюється тільки керівникам релігійних громад, що відрізняється високими моральними якостями й інтелектуальними здібностями. Духовний наставник попросив його зайнятися поширенням даного знання в англомовних країнах, і в 1965 році місіонер на вантажному судні, практично без засобів до існування, прибув у США.

На початку він жив у халупі, вів аскетичний спосіб життя, самозабутньо віддаючись коментуванню привезеного ним навчання. Для американської молоді, зайнятій у той час пошуками морального ідеалу, Бхактиведанта з’явився справжнім рятівником. Незабаром шанувальники дали йому чергове почесне ім’я Прабхупада, тобто наставник серед наставників.

У червні 1966 року Прабхупада заснував Міжнародне суспільство Свідомості Крішни, а в 1968 році організував у США першу експериментальну сільськогосподарську громаду, що мала великий успіх і започаткувала утворення великої кількості подібних громад - спочатку в США, а потім у багатьох країнах світу.

Ми живемо, стверджують кришнаїти, у “століття часу богині Розжарюй”, у жорсткий, несправедливий час, у “залізному віці”, в епоху “розбратів, слабкої пам’яті, ранній смерті”, “підлості, позбавлень і панування зла”. Це пора занепаду, лицемірства, забуття колишніх духовних цінностей; у всіх людях пробуджуються і переважають “демонічні задатки”. Вся цивілізація й прогрес – “це купа сміття на вулиці”. Згідно з крішнаїтами прагнення матеріальних цінностей не дасть людству щастя, а, тому, потрібно бути вищими від земних пристрастей. Прабхупада писав: “Істота, що живе в матеріальному світі, має чотири недоліки, воно: 1) приречена робити помилки, 2) неминуче впадає в ілюзію, 3) схильна обманювати інших, 4) наділена зробленими почуттями. Обмежений цими чотирма недосконалостями, людина не здатна передати іншому здобуту інформацію про всеосяжне знання”. Матеріалізм розбестив людей, навіть християни перестали розуміти зміст навчання Христа. “Коли зникає пам’ять про Бога, - писав Прабхупада, - ми опускаємося на рівень тварин. Це означає, що зникають людські якості у всіх людей стають подібними до кішок і собак... Що таке ваш прогрес? Це прогрес метушливого собаки...”.

Кришнаїти вірять у те, що всесвітня катастрофа, яка насувається, означає кінець “залізного віку”, або “століття часу богині Розжарюй”. Це століття почалося в 3012 році до н. е. Воно триватиме кілька мільйонів років і стане останнім із чотирьох століть земного існування світу. Апокаліпсис почнеться, коли сам Крішна з’явиться на білому коні в образі Калки - десятого втілення божества. Саме тому кришнаїтам запропоновано прилучати людей до “вищої істини”, щоб забезпечити порятунок кожного: вони ведуть активну місіонерську діяльність, охоче вступають у бесіду, вільно дискутують, відповідають на всі питання.

Реальний світ приречений на руйнування, але віддані слуги Крішни, як сказано в “навчанні”, врятуються: вони потраплять у його духовну обитель, на вищу планету Крішналока, а взагалі віруючий шанувальник Крішни може виявитися так само на Сонці, на Місяці.

Рух Пікі Крішна виокремлюється яскравим, екзотичним одягом, груповим виконанням мантр, що приводить до самогіпнозу, до занурення в стан трансу, містики, на що націлена вся культова практика.

“Святість” чернечого способу життя дотримується кришнаїтами у міжстатевих стосунках . Неодружені члени культу повинні дотримувати цнотливості. Позашлюбні статеві зв’язки категорично заборонено. Колись укладені шлюби визнаються, нові союзи регулюються “духовним наставником”. Розлучення категорично заборонені. Щоб уникнути гріха неодружених намагаються не залишати наодинці. Одруженим же парам запропоновано чітко й вчасно виконувати подружні обов’язки, але робити це тільки під керівництвом “духовного наставника” і лише для “народження дітей з божественною свідомістю”. Чоловіки живуть окремо - відповідно в чоловічих і жіночих гуртожитках і, як правило, працюють у різних місцях. Дітей у звичайних школах не вчать, а збирають у спеціальні класи , де їм з 3 - 4 років викладають індуїзм і спів.

Рівності між чоловіками й жінками немає. Жінки зобов’язані у всьому коритися чоловікам, їм заборонено дивитися чоловікові в очі, лише на ноги; їдять вони тільки після чоловіків. Сексуальність пригнічено не тільки спеціальними приписаннями, але й самим способом життя. Виснажлива робота, нескінченні культові обряди, напівголодний стан, шестигодинний сон аж ніяк не сприяє пробудженню почуттів.

До речі, саме спів рекомендується кришнаїтам у всіх випадках, коли вони сумніваються у власних переконаннях або прихильності до руху, - спів як би усуває конфлікти, тому що людина зосереджує увагу на звуках і повторенні слів, а не на тривожних роздумах. Постійний спів сприяє збереженню особливого психічного стану, коли людина легко піддається містичному досвіду й не дозволяє сумніву проникнути в серце.

Кришнаїти вважають, що спілкування з Богом відбувається безпосередньо: досить лише вимовити його ім’я, тому що “Крішна – це і його ім’я”. Стан відчуженості досягається співом махамантри - фрази зі слів “пікі” (звертання до божественної енергії), “Крішна” і “Рама” (імена вищого божества). Повторювати цю формулу кожний кришнаїт повинен не менш 1728 разів, що становить 16 “кіл”, відповідно один “коло” дорівнює 108 мантрам. Щоб не заплутатися у вимовленій кількості мантр, кришнаїт перебирає чіткі, що є додатковим знаком приналежності до Бога.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

З ДИСЦИПЛІНИ РЕЛІГІЄЗНАВСТВО

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... Кафедра українознавства...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Міжнародне суспільство Свідомості Крішни

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

ДЛЯ СТУДЕНТІВ УСІХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ
Миколаїв – 2009   Методичні рекомендації з дисципліни “Релігієзнавство” для студентів усіх спеціальностей – Миколаївський державний аграрний університет, 2009.  

ПЕРЕДМОВА
Культура України зазнала істотних втрат від того, що десятиліттями цілий її

Релігієзнавство як наука, її предмет та складові частини
Людині одвічно було притаманне прагнення до пізнання Всесвіту, суспільства, власного буття. Нині титанічними зусиллями багатьох поколінь нагромаджено величезний обсяг знань. Релігія така ж

Основні релігієзнавчі концепції
Біологічна (натуралістична) концепція. Серед сучасних концепцій релігії особливе місце посідає біологічна (натуралістична). Її прибічники шукають релігійну основу в біологічних або

Міф як продукт колективної свідомості первісної громади
Синкретизм первісного міфу може бути правильно зрозумілий лише в тому випадку, якщо ми проаналізуємо реальні умови й джерела міфологічної творчості людей тієї епохи. Міфи не були продуктам

Поняття релігійного мистецтва
  Розмову про релігійне мистецтво варто почати з уточнення цього поняття. У сучасній мистецтвознавчій літературі чіткого визначення релігійн

Віра в надприродне як джерело протиріч культового мистецтва
  Залучення мистецтва у систему релігійного культу у значній мірі позначилось на його змісті і художній формі. Мистецтво могло виконувати св

Релігії у Стародавньому світі
Релігії Стародавнього світу - це такі релігійні вірування, що охоплювали своїм впливом верхні й середні шари населення у ме­жах однієї держави. До них зараховують усі релігії, які в літературі позн

Релігія Стародавнього Єгипту
Наприкінці IV тис. до н. е. невеликі племінні державні утво­рення в долині річки Ніл - номи - об’єднуються під владою єди­ного царя - фараона. Так виникла стародавня єгипетська держа­ва, яка нарахо

Релігії народів Дворіччя
Цивілізація народів Дворіччя сформувалась приблизно в сере­дині IV тис. до н. е Вона знала різні царства, що розквітали й за­непадали, різні династії і столиці - Шумер, Аккад, Ур, Ларс і, на­решті,

Релігії в Стародавній Індії
Залишки культури Мохенджо-Даро у басейні ріки Інд засвідчу­ють, що в цю епоху були поширені культи первісного тотемізму. Люди поклонялися зооморфним істотам, існував культ дерев. Піс­ля вторгнення

Стародавня Греція.
Для релігії Стародавньої Греції характерний політеїзм з широкорозвинутою міфологією і олімпійською ієрархією богів. Вони не були творцями світу, а захопили його у готовому вигляді, під час боротьби

Релігії Стародавнього Риму
Первісна релігія однієї з найбільших імперій світу склалася на основі вірувань етрусків. Вони шанували бога на ім’я Тіній, який пізніше ототожнився з римським богом Юпітером, богиню Уні - володарку

Поміркуйте
1. Чому первісні люди вірили в те, що після смерті тіла душа продовжує життя в іншому світі? 2. Чому анімістичні уявлення характерні для всіх релігій? 3. Що спільного і що відмінн

Етнонаціональні релігії. Загальна характеристика.
Це найбільш широка й складна тема курсу, де розглядаються історія і сучасне становище більшості релігій світу, суть їхніх священних книг, таїнств та обрядів, а тому її доцільно розкрити в такому ло

Джайнізм і сикхізм
Джайнізм (4,3 млн віруючих) — релігія, яка виникла в Індії у VI ст. до н. е. одночасно з буддизмом як опозиція брахманізмові, що освячував кастовий лад. Джайнізм висловлював інтереси прогресивних ш

Конфуціанство і даосизм
Виникнення конфуціанства (580 млн віруючих) завжди пов’язується із стародавнім Китаєм, з його специфікою релігійної структури і психологічних особливостей мислення, всієї духовної орієнтації.

Синтоїзм
У перекладі з японської “синто” означає “шлях богів”. Японія у багатьох відношеннях є унікальною. Всі поширені в ній релігійні течії, в тому числі синтоїзм (31 млн

Світові релігії.
Світові релігії — буддизм, християнство, іслам — вийшли за межі певної національної спільноти, охопили своїм впливом багато націй і етносів, увібрали в своє віровчення і культ трад

Раннє християнство. Християнське богослов’я. Єресь і розкол
При вивченні цієї, другої за хронологією виникнення світової релігії необхідно зазначити, що за змістом вона тісно пов’язана з іудаїзмом. Християнство зародилося в середині І ст. н. e. у східних пр

Віровчення та культ Православ’я й Католицизму
Християнство навіть при зародженні ніколи не було єдиним щодо ідеології та організації. У ньому виникало багато різних течій, зумовлених соціальними чинниками. У 395 р. Римська імперія роз

Пізній протестантизм
Протестантизм(460 млн) є різновидом християнства, що виник, як зазначалося, у XVI ст. і започаткував епоху Реформації. Оскільки віджилий феодальний лад захищала католицька церква,

II. Книги історичні
1. Книга Ісуса Навина (книга Єгошуї) (Єг.) 2. Книга Суддів (Суд.) 3. Книга Рут (Рут) 4. Перша книга Самуїлова (або Перша книга царів) (1 Сам.) 5. Друга книга Сам

III. Книги навчальні і поетичні
1. Книга Іова (Іов.) 2. Книга псалмів (Пс.) 3. Книга приповістей Соломонових (Пр.) 4. Книга Екклезіястова, або Проповідника (Еккл.) 5. Книга премудрості Соломона

Десять заповідей Божих
1. Я Господь Бог твій, не будеш мати інших богів, крім Мене. 2. Не роби собі ідола або чогось подібного до того, що на небі вгорі, або на землі долі, або в водах під землею, і не

Основи віри, які кожний християнин повинен знати і в них вірувати
1. Є один Бог, Який з любові Своєї все створив і всім керує. 2. Бог є справедливий Суддя, що за добро нагороджує, а за зло карає. 3. Бог - Один, в трьох Особах: Бог Отець, Бог Син

Блаженства євангельські
1. Блаженні вбогії духом, бо їхнім є Царство Небесне. 2. Блаженні ті, хто плачуть, бо вони втішаться. 3. Блаженні тихії, бо вони залишать слід на землі. 4. Блаженні голод

Поміркуйте
1. Чим християнство суттєво відрізняється віл інших релігій? 2. Які спільні та відмінні риси існують між Старим та Новим Заповітом? 3. Можливе чи ні об’єднання Католицької та Прав

Виникнення ісламу
Іслам — наймолодша світова релігія. За даними Всесвітньої ісламської ліги, у різних країнах налічується понад 900 млн послідовників цієї релігії. Мусульмани живуть більш я

Коран. Суна. Шаріат.
Як і всі релігії, іслам має кілька течій, найвідомішими з яких є суннітська та шиїтська, що відрізняються одна від одної деякими догматами і обрядами. Основні визначення ісламу викладено у “святій”

Віровчення і культ. Основні напрями ісламу.
В ісламі велику роль відіграє складна релігійна обрядовість. Мусульманин повинен щодня п’ять разів чинити молитву, дотримуватися релігійних свят, постів, обрядів та звичаїв, здійснювати паломництво

Слам в Україні: історія і сучасність.
Іслам в Україні має давню історію. Його масове поширення концентрується переважно в Криму, який було ісламізовано в часи Золотої Орди. У середині XV ст. тут утворилось Кримське татарське х

Поміркуйте
1. Які чинники сприяють динамічному розвитку ісламу в сучасному світі? 2. Існує чи ні ісламська “загроза” у сучасному світі? 3. Чим можна пояснити ісламський синкретизм?

Зверніть увагу
На зламі тисячоліть іслам - найпоширеніша після християнства релігія в світі. Мусульмани живуть у більш як 120 країнах світу. В 35 країнах становлять 95-99% населення В 28 країнах іслам є держпвною

Виникнення буддизму.
Буддизм є найдавнішою із світових релігій. Якщо звернутися до буддиста із запитанням про те, як виникла релігія, котру він сповідує, то відповідь буде короткою: її проголосив людям Шак’ямуш (пустел

Віровчення основних напрямів буддизму
Однак буддизм вказує шлях до порятунку, до подолання страждань. Він полягає у повному подоланні людських почуттів, бажань, вічного блаженства у злитті з божеством і досягнення абсолютного спокою -

Виникнення та віровчення ламаїзму.
Протягом VII-XIV ст. у Тибеті виникла й набула поширення така форма буддизму, як ламаїзм(від. тібет. лама — вищий, адепт вчення, чернець) (20,6 млн). Його засновник — тібетський ла

Вивчення дзенської премудрості в монастирі триває в середньому 10-12 років.
Дзен-буддизм наприкінці 50-х років XX ст. охопив широкі кола інтелігенції та студентство, а через десятиріччя — дрібнобуржуазні верстви Західної Європи. Творча інтелігенція пов’язала з дзен-буддизм

Поміркуйте
1. Буддизм - не більше релігія чи філософія? 2. Проаналізуйте кінцеву мету буддистів. Порівняйте іі з кінцевою мстою християн. 3. Чому махяяна виникла пізніше х

Неорелігія. Релігія і церква в сучасній Україні.
План Виникнення та класифікація неорелігій Церква уніфікації (об’єднання), Рух Харе Крішна, Віра багаї, Церква сайєнтології, Сатанізм Основні течії неорелігій (Дзен

Виникнення та класифікація неорелігій.
У XX ст. набули поширення так звані нові культи або релігії “нового” віку. Ці новоутворення у духовному житті суспільства у 60-ті роки виникли й поширилися у США, згодом у Західній Європі, а після

Якщо хоча б одна з цих ознак тобі знайома, БУДЬ ОБЕРЕЖНИМ!
Спритно використовуючи об’єктивні труднощі подальшої розбудови суспільства, певний ідеологічний вакуум на тлі руйнації старої системи цінностей, а також консервативність місіонерської структури тра

Рух Харе Крішна
Це — один з численних східних культів, що поширилися останнім часом на Заході. До релігійних неоорганізацій східної орієнтації, що діють сьогодні у світі, належать також громади індуїстів, дзен-буд

Віра багаї
Це - релігія послідовників Багаулли (1817—1892), ім’я якого перекладається як “Слава Господа”. Виникнувши 1844 р. в Ірані, ця релігія сьогодні об’єднує до семи мільйонів осіб, котрі живуть у 232 кр

Церква сайєнтології
Слово “сайєнтологія” в перекладі означає “науковчення”. Коротко зупинимося на проблемі співвідношення науки і релігії в цьому контексті. Ми звикли вважати їхню взаємодію як взаємозаперечення, хоча

Сатанізм
Увесь спектр шанувальників темних сил і тих, хто обожнює зло, можна поділити на наступні групи: сатаністські секти, групи прихильників демона, низку окремо практикуючих чарівників і відьом, члени т

Дзен-Буддизм
Мода на дзен-буддизм у молодіжному середовищі виникла ще в 50-ті роки ХХ століття. Почалася вона з бітників, які дзеном пояснювали і примхи (у мистецтві й житті взагалі), і дуже діючу соціальну кри

Поміркуйте
1. Які, з вашої точки зору, існують шляхи звільнення людини від сильного впливу тоталітарної секти? 2. Чому організація нетрадиційних релігій більш тоталітарна : жорстока ніж в традиційних

Короткий термінологічний словник
АВТОРИТАРНИЙ- диктаторський; заснований на беззаперечному підпорядкуванні влади; владний. АКСІОЛОГІЯ - вчення про цінності. АМБІВАЛЕНТНИЙ

ЛІТЕРАТУРА
1. Авеста: Избранные гимны. - Душанбе, 1990. 2. Арестов В.М., Шудрис І.О. Нетрадиційні релігії: суть і спрямування. - К.. 1990. 3. Бабій М.Ю. Свобода совісті: філософсько-антропол

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги