рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

СТРУКТУРА ТА ЗМІСТ ЗАНЯТТЯ

СТРУКТУРА ТА ЗМІСТ ЗАНЯТТЯ - раздел Образование, ЗАГАЛЬНА ГІГІЄНА Під Час Заняття Студенти Вивчають Методичні Підходи, Спрямовані На Вивчення С...

Під час заняття студенти вивчають методичні підходи, спрямовані на вивчення ступеня токсичності й небезпеки хімічних сполук, ознайомлюються та оволодівають методикою проведення токсикологічного експерименту, що є одним з найбільш поширених у практиці гігієнічних досліджень.

Сучасна класифікація шкідливих хімічних речовин передбачає враху­вання їх агрегатного стану в повітряному середовищі (гази, пари, рідкі аерозолі, тверді аерозолі), хімічної будови (органічні, неорганічні, елемент-органічні), шляхів надходження в організм (через дихальні шляхи, шлунково-кишковий тракт, шкіру), характеру впливу на організм (за переважним ушкодженням органів і систем: нейротропні,кардіотоксичні. гепатотропні, нефротропні, отрути крові; за специфікою дії: канцерогени, тератогени, мута­гени, алергени); ступеня токсичності (надзвичайно токсичні, високоток­сичні, помірно токсичні, малотоксичні) та ступеня небезпеки (надзвичайно небезпечні, високо небезпечні, помірно небезпечні, мало небезпечні).

Крім того, необхідно мати інформацію і про наслідки можливої одночасної дії на організм цілого комплексу шкідливих чинників виробничого сере­довища. У зв'язку з цим розрізняють комбінований, комплексний та поєднаний вплив шкідливих факторів різного походження. Комбінований вплив — це спільна дія декількох чинників однієї природи (наприклад, декількох промислових отрут),поєднаний вплив характеризується наявністю сумісної дії чинників різної природи (наприклад, фізичних та хімічних),комплексний випив визначається наявністю різних шляхів надходження шкідливих речовин в організм людини (наприклад, через шлунково-кишковий тракт та шкіру). Гігієнічна регламентація вмісту токсичних хімічних речовин у повітрі виробничих приміщень, визначення гранично допустимої концентрації (ГДК), гранично допустимої дози (ГДД) та орієнтовно безпечного рівня впливу (ОБРВ) є надзвичайно ефективними профілактичними заходами, що дозволяють запобігти несприятливому впливу цих речовин на організм працівників.

Умови виробничого середовища моделюють підчас проведення лабора­торного експериментального дослідження. В умовах лабораторну спеціальній камері вивчають фізіологічні реакції людини у відповідь на вплив факторів виробничого середовища різної інтенсивності. Найчастіше моделювання проводиться в експерименті на тваринах. Тривалість досліду залежить від характеристик об'єкта спостереження та основних шляхів надходження токсичних речовин в організм.

Санітарно-токсикологічний лабораторний експеримент є важливим ета­пом гігієнічного нормування промислових забруднень і передбачає поста­новку та проведення гострого (для встановлення параметрів токсичності хімічних речовин), під гострого (для вивчення особливостей токсико динаміки хімічних речовин та їх кумулятивних якостей, виявлення найбільш ураз­ливих тканин, органів і систем) та хронічного дослідів.

Гострий лабораторний експеримент (однократний вплив з подальшим двотижневим спостереженням) передбачає визначення величин ОБРВ, що засновані на показниках ступеня токсичності хімічних речовин. Для летючих органічних сполук орієнтовні величини ГДК розраховуються за певними формулами. Чим вужча зона гострої дії речовини, тим вона не безпечніша щодо можливостей виникнення гострого професійного отруєння — навіть невелике підвищення концентрації (починаючи від пирогової) вже може викликати смерть.

Підгострий лабораторний дослід (тривалість — до місяця) полягає у виявленні найбільш чутливих до дії токсичних речовин органів і систем організму експериментальних тварин. Ці відомості важливі для правильного вибору методів тестування, необхідних для встановлення порогу хронічної дії. Крім того, в під гострому досліді більш детально та ретельно вивчаються кумулятивні властивості речовин.

Хронічний лабораторний дослід (тривалість — до 4 місяців) полягає у встановленні порогу хронічної загально токсичної дії. Величина, що визна­чена під час досліду, є відправною точкою для визначення ГДК.

Отже, токсиколого - гігієнічна оцінка хімічних сполук — це важлива складова частина попереджувального санітарного нагляду, я кий спрямований на профілактику гострих та хронічних професійних отруєнь.

Установлення ГДК та ОБРВ слід вважати одним з найбільш ефективних профілактичних заходів, що дозволяє запобігти несприятливому впливу цих речовин на організм працюючих.

Установлення величин гранично допустимої концентрації (ГДК) та орієнтовно безпечного рівня впливу (ОБРВ) проводиться за методикою, що передбачає проведення трьох етапів токсикологічних досліджень:

1. етап — попередня токсикологічна оцінка та встановлення розрахунко­вих ГДК і ОБРВ;

2. стап — узагальнена токсикологічна оцінка дії шкідливих хімічних ре­човин на організм лабораторних тварин;

3. етап — корекція величин ГДК та ОБРВ на основі клімато-статистичних (натурних) досліджень протягом 3-х років (під час вивчення віддалених наслідків цей етап може бути більш тривалим).

Для встановлення розрахункових ГДК та ОБРВ запропоновано ряд математичних методів, що дозволяють визначити орієнтовно безпечні рівні впливу речовин, виходячи з їх-фізико-хімічних особливостей, а саме: вели чин поверхневого натягу, молекулярної маси, показників заломлення, темпера­тури кипіння та плавлення, пружності пари тощо.

Для летких органічних сполук орієнтовна величина ОБРВ розрахову­ється за такими формулами (19-24):

 

 

 

n l— показник заломлення;

tпл — температура плавлення (°С);
t кип — температура кипіння (°С);

d - відносна густина (г/см3).

Розрахунок ОБРВ проводять за всіма вказаними вище правилами, результати сумуютьcя і визначається спочатку середнє значення 1gОБРВ,а згодом і абсолютна величина ОБРВ.

В останні роки поряд із застосуванням розрахункових методів поширився досить не трудомісткий номограний метод розрахунку ОБРВ. Номограми побудовані на основі оцінки рівнянь лінійної регресії, які враховують дані про величину середньо смертельної дози та середньо смертельної концентрації.

Іноді ОБРВ встановлюється методами інтерполяції або екстраполяції.

Під час проведення токсикологічної оцінки необхідно встановити не лише ОБРВ, але й вивчити характер загальної дії речовини на організм (наркотич­ні на, подразнювальна та гемолітична дія, здатність до кумуляції(накопичення) в організмі, особливості впливу на шкіру, на слизову оболонку очей та орга­нів дихання). ОБРВ і ГДК, що встановлені за наведеною схемою, затверджу­ються Головним Державним санітарним лікарем України і доводяться до відома обласних, міських та районних СЕС з метою подальшого використання і у практиці проведення поточного санітарного нагляду за станом повітряного середовища на виробництві.

Корекція ГДК та ОБРВ проводиться на підставі зіставлення даних захво­рюваності іі матеріалів поглибленого медичного вивчення стану здоров'я працюючих у реальних умовах промислового виробництва. Виявлення негативних зрушень у стані здоров'я працюючих основних цехів порівняно з контрольною групою свідчить про ненадійність розроблених гігієнічних регламентів і є підставою для їх подальшого перегляду.

Основні токсикологічні дослідження виконуються на тваринах різноманітних видів: мишах, щурах, морських свинках, кролях, кішках та собаках. Слід підкреслити, що під час проведення хронічного досліду використовується не менше двох видів тварин.

Основним шляхом надходження шкідливих хімічних речовин у виробни­чих умовах є інгаляційний. Тому під час проведення лабораторних досліджень переважно застосовується інгаляційний метод затравки, передусім динамічна та статична інгаляційна затравка.

Динамічна інгаляційна затравка лабораторних тварин передбачає вико­ристання затравних камер різноманітної конструкції, скляних бутлів та ексикаторів. Для затравки тварин аерозолями застосовують пилові камери зі спеціальними дозаторами (схема 6).

При статичній інгаляційній затравці(під час якої циркуляція повітря в камері не відбувається) концентрація токсичних речовин розраховується за

формулою 25:

К = a*d- 1000/L, (25)

 

 

 

 

Кількість тварин для проведення лабораторного дослідження визнача­ється, виходячи з необхідного об'єму повітря на одну тварину: 4-5 л — для мишей, 8-10 л — для щурів.

При цьому необхідно зазначити, що статична інгаляційна затравка є допустимою лише для проведення гострих експериментів з експозицією, що дорівнює 2 години — для мишей та 4 години — для щурів. Натомість при динамічній затравці в камери вводять повітря, яке містить речовину, що вивчається, і протягом досліду забезпечують сталий його об'єм у камері.

Отже, установка для проведення затравки динамічним способом повинна складатися із збудника руху повітря, пристрою для подачі досліджуваної речовини в камеру повітродувок, реометрів тощо.

Необхідно зазначити, що здійснюючи динамічну інгаляційну затравку, слід ураховувати такі положення: об'єм повітря, яке подається в камеру, повинен складати не менше ніж 5 л/хв на 1 кг маси тіла тварин, температура — бути у межах 20-25 °С, вологість повітря — не менше ніж 70-75 %,

Техніка для проведення затравки повинна, насамперед, забезпечувати стабільність концентрації речовин, що нормуються, в зоні дихання тварин. Причому, вихідні концентрації визначають або за даними літератури, або на основі розрахунків концентрації летких речовин за фізико-хімічними властивостями (табл. 13).

Рівень початкових концентрацій летких органічних речовин залежно від температури кипіння (за Е.І. Любліною)

 

Температура кипіння, °С Вихідна концентрація, мг/л
до 55
56-79
80-104
105-129
130-155
156-190

Ще одним вельми поширеним шляхом надходження шкідливих хімічних речовин в організм є перкутанний шлях.

Попередня оцінка шкірно-резорбційної дії проводиться при зануренні хвостів тварин (мишей) у досліджувальну речовину. Хвіст занурюється на 2/3довжини (тверді речовини розчиняють у воді або у соняшниковій олії) в про­бірку із спеціальною перфорованою пробкою для запобігання випаровування речовини. Тварина фіксується. Експозиція для мишей складає 2 години, для щурів—4 години.

При наявності резорбтивного ефекту проводиться кількісна оцінка перкутанної токсичності. Тварини фіксуються у спеціальному верстаті. На вистрижену поверхню ділянки шкіри (2x2 см для щурів, 4x6 см ддя морських свинок та кролів) наноситься досліджувана речовина. Для запобігання її роз­тіканню та випаровуванню вистрижена ділянка шкіри фіксується приклею­ванням скляного циліндра пробкою.

Реакція слизової оболонки ока або кон'юнктивальна проба у відповідь на дію токсичної хімічної сполуки досліджується шляхом внесення дослі­джуваної речовини в кількості 1-2 мл у кон'юнктивальний мішок ока кролика.

Для оцінки особливостей перорального надходження токсичних хімічних речовин затравка тварин проводиться шляхом додавання речовин, що досліджуються, до їжі.

Під час проведення гострого експерименту можливим є введення речовини у шлунок за допомогою металевого (еластичного) зонда або шприца. Цей спосіб вельми простий з точки зору практичного використання і надає змогу досить точно дозувати речовини. При виборі вихідних доз керуються тими ж положеннями, що і при виборі концентрації легких органічних речовин.

Отже, методи виробничої токсикології спрямовані, передусім, на виявлення тих змін

(в організмі в цілому, органо-тканинних, кклітинних та субклітинних), які виникають в організмі внаслідок впливу шкідливих хімічних речовин.

Показники, що характеризують указані зміни, умовно розподіляються на неспецифічні або інтегральні та специфічні.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ЗАГАЛЬНА ГІГІЄНА

Центральний методичний кабінет з вищої медичної освіти... Вінницький державний медичний університет ім М І Пирогова... Тернопільська державна медична академія ім І Я Горбачевського...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: СТРУКТУРА ТА ЗМІСТ ЗАНЯТТЯ

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

ЗАНЯТТЯ 1
  ЛІКУВАЛЬНІ ТА ДІЄТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ОКРЕМИХ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ. ТЕХНОЛОГІЯ ПРИГОТУВАННЯ ДІЄТИЧНИХ СТРАВ МЕТА ЗАНЯТТЯ 1. Ознайомитися з лікувальними та д

СТРУКТУРА ТА ЗМІСТ ЗАНЯТТЯ
У ході заняття студенти ознайомлюються з лікувальними та дієтичними властивостями окремих харчових продуктів, що поширені у дієтологічній практиці, оволодівають методикою гігієнічного обґрунтування

З УРАХУВАННЯМ ЇХ ЛІКУВАЛЬНОЇ ДІЇ
1 група — продукти, що мають щадний вплив на слизовуоболонку шлунково-кишкового тракту. До таких продуктів відносять крупи для дитячого і дієтичног

Коротка характеристика основних лікувальних дієт
  Номер ДІСТІІ (столу) Показання Особливості ДІСТІІ Після операцій (3-6 днів)

СТРУКТУРА ТА ЗМІСТ ЗАНЯТТЯ
У ході заняття студенти вивчають особливості аліментарної регуляції діяльності органів травлення, стратегію і тактику дієтотерапії при захворю­ваннях шлунково-кишкового тракту, обґрунтовують конкре

ГІГІЄНІЧНІ ОСНОВИ АЛІМЕНТАРНОЇ РЕГУЛЯЦІЇ ОБМІННИХ ПОРУШЕНЬ ТА ПРОФІЛАКТИКИ ОЖИРІННЯ
Методика визначення нормальної маси тіла Як узагальнені критерії нормальної маси тіла використовують показники Брока та Бонгарда. Показник Брока розраховують за ф

Основні розвантажувальні дієти
1. Молочний день: кожні 2-2,5 години по 200 мл кефіру, ацидофіліну або молока (всього 1,2-1,5 л). 2. Сирний день: 400-600 г нежирного сиру на 4-5 прийомів, 2 склянки кави або

ГІГІЄНІЧНІ ОСНОВИ АЛІМЕНТАРНОЇ РЕГУЛЯЦІЇ ОБМІНУ ЖИРІВ ТА ВУГЛЕВОДІВ
Гігієнічні основи аліментарної профілактики атеросклерозу До провідних аліментарних факторів виникнення атеросклерозу слід віднести підвищену енергетичну цінність харчування, гіпокінезію, надлишок

ГІГІЄНІЧНІ ОСНОВИ НУТРНЦІОЛОГІЧНОЇ ПРОФІЛАКТИКИ ПЕРЕДЧАСНОГО СТАРІННЯ
В основі організації раціонального харчування з метою профілактики передчасного старіння лежать такі принципи: · забезпечення енергетичної збалансованості раціону харчування за рівнем факт

Таблиця 4
Кількість енергії, білків, жирів та вуглеводів, що рекомендується для вживання для чоловіків різних груп за інтенсивністю праці(на 1 день)

Таблиця 5
Кількість енергії, білків, жирів та вуглеводів, що рекомендується для вживання для жінок різних груп за інтенсивністю праці (на 1 день)  

СТРУКТУРА ТА ЗМІСТ ЗАНЯТТЯ
У ході заняття студенти ознайомлюються з основними етапами покращання якості питної води на водопровідній станції, розраховують дозу хлорного вапна для обробки води в джерелах місцевого водопостача

МЕТОДИКА САНІТАРНОГО ОБСТЕЖЕННЯ ДЖЕРЕЛА ВОДОПОСТАЧАННЯ
Санітарне обстеження джерела водопостачання проводиться за такою схемою: · населений пункт (назва), район, область та місцезнаходження джерела водопостачання (в населеному пункті або за йо

МЕТОДИКА РОЗРАХУНКУ КІЛЬКОСТІ ХЛОРНОГО ВАПНА ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ ЗНЕЗАРАЖЕННЯ ВОДИ У КРИНИЦІ
  Розрахунок необхідної кількості хлорного вапна для знезараження водну криниці проводиться таким чином. Нехай маємо шахтну криницю розміром 2x2 м, висота водного стов

СТРУКТУРА ТА ЗМІСТ ЗАНЯТТЯ
У ході заняття студенти ознайомлюються із загальною методикою вивчен­ня впливу навколишнього середовища на здоров'я населення, вивчають методи вибору зон спостереження, визначення індексів здоров'я

Функція нормованого, центрованого нормального розподілу
  X

Показники захворюваності органів дихання в різних районах міста
  Захворювання А В С Усього Усього 392,5 284,3

Таблиця 9
  Хімічні сполуки Середньодобові концентрації в районах міста, мг/м3 Середньодобова ГДК, мг/м-'

Органолептичні та хімічні показники якості питної води
Криниця Органолен­тичні показники Окислю­ваність, мг/л Оі Азот амонійний, мг/л Азот нітритів, мг/л

Органолептичні та хімічні показники якості питної води
Криниця Органолен­тичні показники Окислю­ваність, мг/л Оі Азот амонійний, мг/л Азот нітритів, мг/л

ЗМІСТ ТА СТРУКТУРА ЗАНЯТТЯ
У ході заняття студенти ознайомлюються з найбільш поширеними методами і методиками психофізіологічних та психогігієнічних досліджень, вивчають особливості процесів формування та розвитку провідних

МЕТОДИКИ ДОСЛІДЖЕННЯ ОСОБЛИВОСТЕЙ ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТКУ ПСИХОФІЗІОЛОГІЧНИХ ФУНКЦІЙ
  Визначення швидкості зорово-моторної реакції. Для визначення швид­кості простої зорово-моторної реакції використовують методику хронорефлексометрії. Необхідно запропон

МЕТОДИКИ ПСИХОГІГІЄНІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
  Дослідження властивостей темпераменту. Гігієнічна оцінка індивідуально-типологічних особливостей організму, передусім характеристик темпераменту, дозволяє визнач йти л

ОЦІНКА ОДЕРЖАНИХ РЕЗУЛЬТАТІВ
ЕКСТРАВЕРСІЯ: 22-26 — дуже висока екстраверсія 17-21 — висока екстраверсія 12-16 — середня екстраверсія 7-11 — висока інтроверсія 0-6 — дуже висока інтр

ЛІТЕРАТУРА
  1. Гончарук Є.Г., Кундієв Ю.І.. Бардов В.Г. та ін. Загальна гігієна: пропедевтика гігієни /За ред. Є.Г. Гончарука. — К.: Вища школа, 1995. — С. 48-87. 2. Габович Р.Д.. Позн

ОСНОВНІ ВИДИ ПРОФЕСІЙНОЇ ПАТОЛОГІЇ, ЗУМОВЛЕНОЇ ВПЛИВОМ ШКІДЛИВИХ ВИРОБНИЧИХ ЧИННИКІВ
1. Професійна патологія, зумовлена дією шуму: • втома слуху; • шумова хвороба; • професійна глухуватість і глухота; • шумова травма. 2. Профес

ОСНОВНІ ВИДИ ПРОФЕСІЙНОЇ ПАТОЛОГІЇ, ЗУМОВЛЕНОЇ ВПЛИВОМ ШКІДЛИВИХ ВИРОБНИЧИХ ЧИННИКІВ
1. Професійна патологія, зумовлена дією шуму: • втома слуху; • шумова хвороба; • професійна глухуватість і глухота; • шумова травма. 2. Профес

СТРУКТУРА ТА ЗМІСТ ЗАНЯТТЯ
У ході заняття студенти ознайомлюються з основними видами практичної діяльності лікаря, які потребують гігієнічних знань, розробляють та обґрунто­вують комплексні рекомендації щодо профілактики зах

Схеми 7
Карта гігієнічної оцінки умов перебування в лікарні та реабілітації хворого 1. Прізвище, ім'я та по батькові_________________________ 2. Вік________ років. 3. Спец

МЕТОДИКА ВИЗНАЧЕННЯ ТА ГІГІЄНІЧНОЇ ОЦІНКИ ГЕЛІОМЕТЕОТРОПНИХ РЕАКЦІЙ
  До ритмічних зрушень характеристик клімату іпогоди, що пов'язані зі зміною дня і ночі, пори року, людина, загалом, за час свого еволюційного розвитку пристосувалася. Більшість людей

Медична класифікація погоди за І.І Григор’євим
    Тиші погоди Характеристика погоди Вельми сприятливий Стійка погода, частіше зумовлена а

Медична класифікація за В.Ф. Овчаровою зі співав.
    Характеристика погоди з Медичної точки зору Характеристика синоптичної ситуації Стінка індиферентна

ПРОФІЛАКТИКА ГЕЛІОМЕТЕОТРОППИХ РЕАКЦІЙ
До основних напрямків запобігання негативному впливу погоди на організм людини необхідно віднести: запровадження здорового способу життя, загартовування, нормалізацію мікроклімату в приміщеннях тощ

Періоди проведення сезонної профілактики деяких найбільш поширених серцево-судинних захворювань у різних регіонах України.
  Регіони України Найбільш несприятливі місця за достовірним збільшенням частоти виникнення Гіпертонічні кризи Нап

МЕТОДИКА ВИЗНАЧЕННЯ ТА ГІГІЄНІЧНОЇ ОЦІНКИ ГЕЛІОМЕТЕОТРОПНИХ РЕАКЦІЙ
До ритмічних зрушень характеристик клімату іпогоди, що пов'язані зі зміною дня і ночі, пори року, людина, загалом, за час свого еволюційного розвитку пристосувалася. Більшість людей сприймають такі

ПРОФІЛАКТИКА ГЕЛІОМЕТЕОТРОППИХ РЕАКЦІЙ
До основних напрямків запобігання негативному впливу погоди на організм людини необхідно віднести: запровадження здорового способу життя, загартовування, нормалізацію мікроклімату в приміщеннях тощ

СТРУКТУРА ТА ЗМІСТ ЗАНЯТТЯ
У ході заняття студенти ознайомлюються з гігієнічними основами усунення наслідків катастроф та надзвичайних екстремальних ситуацій, вивчають методичні підходи щодо запобігання їх виникненню.

Медико-соціальна класифікація катастроф
  Стихійні (природні) катастрофи   Технологічні (рукотворні) катастрофи   Соціальні (специфічні) катастрофи  

ПРИ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ
  У районах катастроф та стихійного лиха, місцях тимчасового розселення евакуйованого населення та розміщення рятівників може виникнути несприятлива санітарно-гігієнічна й епідеміолог

Методи та методики гігієнічних досліджень, що використовуються у гігієні дітей та підлітків
  Методики вивчення чинників навколишнього середовища   Методики вивчення реакцій організму у відповідь на вплив чинників навколишнього с

Методи та методики гігієнічних досліджень, що використовуються у гігієні дітей та підлітків
  Методики вивчення чинників навколишнього середовища   Методики вивчення реакцій організму у відповідь на вплив чинників навколишнього с

ГІГІЄНІЧНА ОЦІНКА ФІЗИЧНОГО РОЗВИТКУ ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ
Фізичний розвиток дітей та підлітків оцінюють на підставі визначення стоматоскопічних (антропоскопічних), соматометричних (антропометричних) та фізіометричних показників

Методика установлення календарного віку дитини
      Наступний етап комплексного методу пов'язаний з оцінкою морфофункціонального стану організму із зас

Оцінка фізичного розвитку центильним методом
Центильний метод, на відміну від традиційних, які орієнтовані на оцінку ознак фізичного розвитку, що варіюють за законом нормального розподілу, є ефективним непараметричним способом стислого

МЕТОДИКА АНАЛІЗУ ЗАХВОРЮВАНОСТІ ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ
Для характеристики стану здоров'я дітей та підлітків використовують медико - статистичні показники захворюваності — загальної, інфекційної, з тим часовою втратою працездатності, з госпіталіз

ЛІТЕРАТУРА
1. Гончарук Є.Г., Кундієв Ю.І., Бардов В.Г. та ін. Загальна гігієна: пропедевтика гігієни /За ред. Є.Г. Гончарука. — К.: Вища школа, 1995. — С. 458-469. 2. Габович Р.Д., Познанский С.С., Ш

ОЦІНКА ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ ГОТОВНОСТІ ДІТЕЙ ДО ВСТУПУ В ШКОЛУ
  Оцінка функціональної готовності дітей до вступу в школу передбачає проведення експрес-аналізу функціональних можливостей організму та поглибленого психофізіологічного обстеження ви

Гігієнічна оцінка режиму дня, розкладу занять та уроку
Із метою гігієнічної оцінки режиму дня дітей і підлітків використовують методи анкетування, інтерв'ювання та хронометражних спостережень. У ході досліджень необхідно отримати інформ

Гігієнічна оцінка дитячих іграшок
Санітарна експертиза дитячої іграшки зумовлює необхідність визна­чення загальних відомостей про іграшку, її розміри, масу, форму та міцність, матеріал з якого вона виготовлена,

Оцінка ступеня загартовування
  Оцінка Перша хвилина охолодження ступень Тре і я хвилина охолодження ступень Допускається до гренування в

ЛІТЕРАТУРА
1. Гончарук Є.Г., Кундієв Ю.І.. Бардов В.Г. та ін. Загальна гігієна: пропедевтика гігієни /За ред. Є.Г. Гончарука. - К.: Виїла школа. 1995. — С. 458-169. 2. Габович Р.Д.. Познанский С.С.,

ФОРМУЮТЬ
Стан здоров'я дітей належить до важливих та чутливих динамічних показників, які можуть суттєво змінюватися внаслідок впливу факторів навколишнього середовища, в тому числі радіаційного забруднення,

ЩО ПРОЖИВАЮТЬ НА РАДІАЦІЙНО ЗАБРУДНЕНИХ ТЕРИТОРІЯХ
  Ураховуючи вищевикладене, для забезпечення багаторічного контролю за етапом здоров'я дітей, що постраждали внаслідок аварії па Чорнобильській АЕС, організована структура Національно

Таблиця 33
Мінімальні паспортні дози опромінення населення, яке проживає у районах посиленого радіоекологічного контролю (в мЗв на рік)  

ТЕМИ ДЛЯ РЕФЕРАТИВНИХ РОБІТ СУБОРДИНАТОРІВ
  1.Основні завдання гігієнічної науки в сучасних умовах. 2. Наукові основи (принципи) гігієнічного нормування. 3. Міжнародне співробітництво в царині охорони довкіл

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги