рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Про планування контрольно-ревізійної роботи органами державної контрольно-ревізійної служби

Про планування контрольно-ревізійної роботи органами державної контрольно-ревізійної служби - раздел Образование, КОНТРОЛЬ І РЕВІЗІЯ I. Загальні Положення 1. Положення Про Планування Контрольно-Ревізій...

I. Загальні положення

1. Положення про планування контрольно-ревізійної роботи органами державної контрольно-ревізійної служби (далі – Положення) розроблено на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 08.08.2001 № 955 „Про затвердження Порядку планування контрольно-ревізійної роботи органами державної контрольно-ревізійної служби” (із змінами).

2. Положенням визначається порядок планування роботи органів державної контрольно-ревізійної служби (далі – ДКРС).

3. Процес планування контрольно-ревізійної роботи включає підготовку Плану основних напрямів контрольно-ревізійної роботи органів ДКРС (далі - Основні напрями), планів контрольно-ревізійної роботи Головного контрольно-ревізійного управління України (далі – ГоловКРУ), планів контрольно-ревізійної роботи апаратів контрольно-ревізійних управлінь в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі – КРУ) та планів контрольно-ревізійної роботи контрольно-ревізійних підрозділів (відділів, груп, секторів) в районах, містах, районах у містах, у тому числі міжрайонних контрольно-ревізійних відділів (далі – КРВ).

4. Не допускається включення до Планів контрольно-ревізійної роботи ГоловКРУ, апаратів КРУ і КРВ ревізій (перевірок) на підконтрольних підприємствах, в установах і організаціях, на яких органами ДКРС вже проводилась планова виїзна ревізія (перевірка) у відповідному календарному році.

5. Якщо дата завершення контрольного заходу виходить за межі планового періоду, такі контрольні заходи включаються до Планів контрольно-ревізійної роботи ГоловКРУ, апаратів КРУ та КРВ тільки на той плановий період, в якому передбачається їх початок.

6. Плани контрольно-ревізійної роботи ГоловКРУ, апаратів КРУ і КРВ та додатки до них складаються і зберігаються на паперових та електронних (у форматі MS Excel) носіях.

II. Формування, погодження та затвердження Основних напрямів

7. Проект Основних напрямів складається ГоловКРУ на календарний рік за примірною формою, визначеною в додатку 1 до Положення.

8. Основні напрями включають перелік тем: аудитів ефективності та ревізій (перевірок) щодо виконання бюджетних програм, витрачання бюджетних коштів, використання державного майна у визначених галузях, сферах економічної діяльності та регіонах; ревізій (перевірок) фінансово-господарської діяльності центральних і місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій; перевірок стану контрольно-ревізійної роботи у міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади (далі - контрольні заходи), а також рік проведення попередніх контрольних заходів по кожній запланованій темі та терміни інформування Кабінету Міністрів України і Міністерства фінансів.

9. Основними підставами для включення тем контрольних заходів до Основних напрямів є:

9.1. Закони, акти та доручення Президента України, Кабінету Міністрів України, накази Міністерства фінансів, які не потребують термінового виконання без включення до планів.

9.2. Звернення правоохоронних, інших уповноважених органів, юридичних і фізичних осіб з приводу проведення ревізій (перевірок), які можливо виконати у плановому порядку.

9.3. Пропозиції Рахункової палати, Міністерства фінансів, Міністерства економіки, Державної податкової адміністрації, Державної митної служби (далі – сторонні ініціатори), прийняті ГоловКРУ до виконання.

9.4. Ініціатива, виявлена органами ДКРС з урахуванням таких критеріїв, як:

економічна та соціальна важливість питань, які обов'язково включені до програм і планів дій Кабінету Міністрів України на відповідний період;

значний обсяг фінансових потоків, інших державних ресурсів, що спрямовувалися на виконання бюджетних програм, утримання державних органів;

публічна інформація про факти порушень і зловживань у фінансовій сфері та неефективного управління державним майном;

ймовірність виникнення фінансових порушень, у тому числі внаслідок відсутності (низького рівня) внутрішнього фінансового контролю, правової неврегульованості економічної діяльності;

врахування обмежень щодо проведення планових виїзних ревізій та перевірок не частіше одного разу на календарний рік.

10. Для врахування при формуванні проекту Основних напрямів пропозицій сторонніх ініціаторів та КРУ Управління організаційної роботи до 10 липня року, що передує плановому, забезпечує направлення їм листів-запитів щодо надання ними своїх пропозицій до проекту Основних напрямів.

КРУ в регіонах направляють до ГоловКРУ свої обґрунтовані пропозиції щодо формування проекту Основних напрямів до 10 серпня.

Пропозиції сторонніх ініціаторів враховуються ГоловКРУ, якщо вони надійшли до 10 серпня.

Одержані пропозиції відповідно до закріплених напрямів контролю опрацьовуються Департаментом контролю у сфері державної та комунальної власності, галузевими управліннями, Управлінням аудиту бюджетних програм та Відділом організації внутрішнього аудиту ГоловКРУ (далі – структурні підрозділи ГоловКРУ). Враховані пропозиції включаються ними до власних пропозицій.

11. Пропозиції до Основних напрямів структурні підрозділи ГоловКРУ готують з урахуванням положень пунктів 8-10 за формою, визначеною в додатку 1 до Положення, і після погодження із заступниками Голови, які відповідають за роботу відповідних підрозділів, до 15 серпня надають їх Управлінню організаційної роботи.

12. Разом з пропозиціями до Основних напрямів структурні підрозділи ГоловКРУ надають Управлінню організаційної роботи погоджені із заступником Голови ГоловКРУ письмові обґрунтування причин, внаслідок яких питання, запропоновані сторонніми ініціаторами, не включено до проекту Основних напрямів. Управління організаційної роботи узагальнює отриману інформацію, готує та направляє стороннім ініціаторам відповіді.

13. Пропозиції до Основних напрямів узагальнюються Управлінням організаційної роботи та до 20 серпня виносяться ним на розгляд Методологічної ради ГоловКРУ за участю керівників структурних підрозділів ГоловКРУ.

Методологічна рада розглядає пропозиції та визначає перелік тем контрольних заходів, які включаються до проекту Основних напрямів, і терміни інформування про їх результати. Після цього сформований Управлінням організаційної роботи проект Основних напрямів виноситься на розгляд колегії ГоловКРУ.

14. Після схвалення проекту Основних напрямів колегією ГоловКРУ проект розпорядження Кабінету Міністрів України про їх затвердження до 1 вересня подається на погодження до Міністерства фінансів та після погодження – на правову експертизу до Міністерства юстиції.

15. Після проходження правової експертизи проект розпорядження Кабінету Міністрів України про затвердження Основних напрямів разом з пояснювальною запискою подається Міністерству фінансів для направлення його на затвердження до Кабінету Міністрів України.

16. Управління організаційної роботи здійснює супроводження проекту розпорядження про затвердження Основних напрямів до його прийняття Кабінетом Міністрів України, вносить за погодженням з Головою та заступниками Голови необхідні уточнення, зміни чи доповнення.

17. Затверджені Кабінетом Міністрів України Основні напрями є основою для формування планів контрольно-ревізійної роботи органів ДКРС.

 

III. Формування та затвердження Плану контрольно-ревізійної роботи ГоловКРУ

18. План контрольно-ревізійної роботи ГоловКРУ складається на квартал за визначеною в додатку 2 до Положення формою.

До кожної теми контрольного заходу, зазначеної в Плані контрольно-ревізійної роботи ГоловКРУ (крім аудитів ефективності та перевірок стану контрольно-ревізійної роботи у міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади), додається за визначеною в додатку 3 до Положення формою перелік підприємств, установ і організацій, на (в) яких передбачається проведення ревізій (перевірок). Управління аудиту бюджетних програм до кожної теми аудиторського дослідження, зазначеної в Плані контрольно-ревізійної роботи ГоловКРУ, додає перелік КРУ, що мають бути залучені до проведення аудитів ефективності. Основні принципи та порядок формування зазначених переліків наведено в розділі VIII Положення.

19. До Плану контрольно-ревізійної роботи ГоловКРУ включаються:

контрольні заходи, визначені Основними напрямами;

контрольні заходи відповідно до підстав, визначених пунктами 9.1 - 9.3 Положення, що не були включені до Основних напрямів і які можливо здійснити у плановому порядку;

контрольні заходи, що не були включені до Основних напрямів і які планується провести за ініціативою структурних підрозділів ГоловКРУ відповідно до критеріїв, зазначених у пункті 9.4 Положення, з урахуванням вимог, встановлених пунктами 44 і 50 Положення;

питання нормотворчої діяльності у сфері державного фінансового контролю, контролю за станом роботи органів ДКРС, організаційної, правової, методологічної, інформаційно-технологічної, фінансової, режимно-секретної та кадрової роботи ГоловКРУ.

20. Департаменти, управління, самостійні відділи та сектори ГоловКРУ готують пропозиції до Плану контрольно-ревізійної роботи ГоловКРУ за формою, визначеною в додатку 2 до Положення, а Департамент контролю у сфері державної та комунальної власності, галузеві управління ГоловКРУ, крім того, – в додатку 3 до Положення, і після погодження із заступниками Голови ГоловКРУ, які відповідають за роботу відповідних підрозділів, щоквартально надають їх Управлінню організаційної роботи відповідно до 20 листопада, 20 лютого, 20 травня і 20 серпня кожного року.

21. Відповідальність за якість планування контрольних заходів в Плані контрольно-ревізійної роботи ГоловКРУ покладається на керівників структурних підрозділів ГоловКРУ відповідно до закріплених за цими підрозділами напрямів контролю.

22. Управління організаційної роботи формує проект Плану контрольно-ревізійної роботи ГоловКРУ, погоджує його із заступниками Голови ГоловКРУ, керівниками Департаментів, управлінь, самостійних відділів та секторів ГоловКРУ. План контрольно-ревізійної роботи ГоловКРУ затверджується наказом ГоловКРУ та направляється КРУ відповідно до 1 грудня, 1 березня, 1 червня і 1 вересня кожного року або наступного, після реєстрації наказу, робочого дня.

23. Після затвердження Плану контрольно-ревізійної роботи ГоловКРУ відповідно до закріплених тем контрольних заходів Департамент контролю у сфері державної та комунальної власності, галузеві управління ГоловКРУ в тижневий, а Управління аудиту бюджетних програм – у місячний термін направляють КРУ примірні програми контрольних заходів.

IV. Формування та затвердження планів контрольно-ревізійної роботи апаратів КРУ

24. План контрольно-ревізійної роботи апарату КРУ складається на квартал за визначеною у додатку 4 до Положення формою, погоджується ГоловКРУ і затверджується КРУ. До кожної теми контрольного заходу, передбаченої в плані контрольно-ревізійної роботи апарату КРУ, додається за визначеною в додатку 5 до Положення формою перелік підприємств, установ і організацій, на (в) яких передбачається проведення ревізій (перевірок).

25. До плану контрольно-ревізійної роботи апарату КРУ включаються:

контрольні заходи, визначені у плані контрольно-ревізійної роботи ГоловКРУ або в одержаних дорученнях як централізовані завдання, до виконання яких залучається КРУ;

перевірки виконання бюджетів районів та міст республіканського чи обласного підпорядкування згідно з планами, затвердженими (погодженими) відповідно Радою міністрів Автономної Республіки Крим, облдержадміністраціями, державними адміністраціями міст Києва та Севастополя;

контрольні заходи відповідно до підстави, визначеної пунктом 9.2 Положення, про необхідність проведення яких стало відомо до моменту подання до ГоловКРУ на погодження плану контрольно-ревізійної роботи апарату КРУ і які можливо здійснити у плановому порядку;

контрольні заходи, які планується провести за ініціативою апарату КРУ відповідно до критеріїв, визначених у пункті 9.4 Положення, з урахуванням вимог, встановлених пунктами 44 і 50 Положення;

питання контролю за станом роботи структурних підрозділів апарату КРУ та КРВ, організаційної, правової, методологічної, кадрової, інформаційно-технологічної та фінансової роботи КРУ.

26. КРУ формують проекти планів контрольно-ревізійної роботи апаратів і відповідно до 10 грудня, 10 березня, 10 червня і 10 вересня, або в інші терміни, визначені наказом ГоловКРУ, виданим до зазначеної дати відповідного місяця, та направляють їх до ГоловКРУ на погодження, за організацію якого відповідає Управління організаційної роботи.

27. Департаменти, управління, самостійні відділи та сектори ГоловКРУ в 5-денний термін розглядають проекти планів контрольно-ревізійної роботи апаратів КРУ відповідно до функціональних повноважень та надають Управлінню організаційної роботи, погоджений із заступниками Голови ГоловКРУ, які відповідають за роботу відповідних підрозділів, письмовий висновок щодо їх погодження або обґрунтовані причини про внесення до них змін чи доповнень.

28. ГоловКРУ відповідно до 20 грудня, 20 березня, 20 червня та 20 вересня, або в інші, визначені наказом ГоловКРУ терміни, погоджує плани контрольно-ревізійної роботи апаратів КРУ шляхом направлення на адресу апаратів КРУ листів, в яких (при необхідності) зазначає зміни чи доповнення, що є обов’язковими для врахування перед затвердженням планів апаратами КРУ.

29. План контрольно-ревізійної роботи апарату КРУ затверджується наказом КРУ не пізніше ніж через 2 робочих дні після одержання листа-погодження ГоловКРУ.

V. Формування та затвердження планів контрольно-ревізійної роботи КРВ

30. План контрольно-ревізійної роботи КРВ складається на квартал і затверджується начальником відповідного КРУ, чи особою, яка його заміщує. Форма плану для КРВ визначається з урахуванням змісту додатків 4 і 5 до Положення та затверджується наказом КРУ.

31. До плану контрольно-ревізійної роботи КРВ включаються:

контрольні заходи, визначені у плані контрольно-ревізійної роботи апарату КРУ або в одержаних дорученнях як централізовані завдання ГоловКРУ та апарату КРУ, до виконання яких залучається КРВ;

перевірки виконання бюджетів районів у містах, сільських (селищних) рад, міст районного підпорядкування, територіальних громад згідно з планами, затвердженими (погодженими) місцевою державною адміністрацією або виконавчим органом місцевого самоврядування;

контрольні заходи відповідно до підстави, визначеної пунктом 9.2 Положення, про необхідність проведення яких стало відомо до моменту подання до КРУ на затвердження плану контрольно-ревізійної роботи КРВ і які можливо здійснити у плановому порядку;

контрольні заходи, які планується провести за ініціативою територіальних КРВ відповідно до критеріїв, визначених у пункті 9.4 Положення, з урахуванням вимог, встановлених пунктом 50 Положення;

інші питання, які належать до повноважень КРВ.

32. Терміни формування та подання на затвердження планів контрольно-ревізійної роботи КРВ встановлюються КРУ в межах визначеного у пункті 33 Положення часу.

33. Плани контрольно-ревізійної роботи КРВ відповідно до 30 грудня, 30 березня, 30 червня та 30 вересня або в інші, визначені з урахуванням пункту 28 Положення терміни, розглядаються КРУ і затверджуються начальником відповідного КРУ, чи особою, яка його заміщує.

VI. Внесення змін до планів

34. Внесення змін до планів проводиться в порядку їх погодження і затвердження.

Пропозиції щодо внесення змін до:

планів контрольно-ревізійної роботи ГоловКРУ подаються до Управління організаційної роботи тільки після погодження їх з Головою ГоловКРУ;

планів контрольно-ревізійної роботи апаратів КРУ готуються відділом організаційної роботи КРУ і направляються до Управління організаційної роботи.

Такі пропозиції подаються (направляються) до Управління організаційної роботи не пізніше ніж за 15 днів до закінчення планового періоду та не пізніше дати початку контрольного заходу.

35. Зміни до планів контрольно-ревізійної роботи ГоловКРУ, апаратів КРУ та КРВ щодо тем контрольних заходів, включених до Основних напрямів, вносяться лише після відповідного погодження Кабінету Міністрів України. Про зміни в планах контрольно-ревізійної роботи щодо тем контрольних заходів, які були включені до Основних напрямів за ініціативою сторонніх ініціаторів, інформуються відповідні органи.

VII. Координація проведення контрольних заходів з іншими органами державного фінансового контролю

 

36. ГоловКРУ, апарати КРУ та КРВ погоджують з органами державної податкової служби плани-графіки планових виїзних ревізій і перевірок суб’єктів господарювання у встановленому ГоловКРУ спільно з Державною податковою адміністрацією порядку відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 N 619 „Про затвердження Порядку координації проведення планових виїзних перевірок органами виконавчої влади, уповноваженими здійснювати контроль за нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів)”.

37. З метою координації проведення контрольних заходів ГоловКРУ надсилає до Рахункової палати копію Основних напрямів, в тижневий термін після їх затвердження Кабінетом Міністрів України.

38. Для забезпечення координації функціонування внутрішнього фінансового контролю та з метою підвищення ефективності контрольних заходів на підприємствах, в установах та організаціях, які належать до сфери управління міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, органи ДКРС при формуванні проектів планів передбачають, за погодженням з міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, їх територіальними органами, здійснення одночасних (спільних) з їх контрольно-ревізійними підрозділами ревізій (перевірок) відповідно до Порядку взаємодії органів державної контрольно-ревізійної служби з контрольно-ревізійними підрозділами міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів при здійсненні планових та позапланових контрольних заходів, затвердженого наказом ГоловКРУ від 18.11.2003 № 274 (зареєстрований Міністерством юстиції 03.12.2003, реєстраційний № 1112/8433).

VIII. Формування переліків підприємств, установ і організацій, на (в) яких передбачається проведення ревізій (перевірок), до тем контрольних заходів, зазначених в планах контрольно-ревізійної роботи ГоловКРУ, апаратів КРУ, а також параметри участі КРУ в аудитах ефективності, що проводяться ГоловКРУ

39. Формування переліків підприємств, установ і організацій, на (в) яких передбачається проведення ревізій (перевірок), до тем контрольних заходів, зазначених в планах контрольно-ревізійної роботи ГоловКРУ, координується Департаментом контролю у сфері державної та комунальної власності, галузевими управліннями ГоловКРУ, які є відповідальними за їх проведення.

40. Визначення підприємств, установ і організацій (крім тих, що ревізуватимуться (перевірятимуться) ГоловКРУ) за темами контрольних заходів, зазначених в планах контрольно-ревізійної роботи ГоловКРУ, здійснюється, як правило, КРУ, а у разі недоцільності або неможливості (ускладнень) їх відбору на регіональному рівні – Департаментом контролю у сфері державної та комунальної власності, галузевими управліннями ГоловКРУ.

41. Для забезпечення своєчасного формування переліків Департамент контролю у сфері державної та комунальної власності, галузеві управління ГоловКРУ не пізніше, ніж за 15 календарних днів до контрольних дат, встановлених у пункті 20 Положення, направляють до КРУ теми контрольних заходів, які передбачається включити до Плану контрольно-ревізійної роботи ГоловКРУ.

42. КРУ протягом 10 календарних днів визначають підприємства, установи і організації за цими темами і надають їх переліки Департаменту контролю у сфері державної та комунальної власності, галузевим управлінням ГоловКРУ. Департамент контролю у сфері державної та комунальної власності, галузеві управління ГоловКРУ на підставі одержаної інформації формують переліки підприємств, установ і організацій у розрізі тем контрольних заходів та регіонів.

43. У випадку, коли під час погодження проекту Плану контрольно-ревізійної роботи ГоловКРУ змінюються запропоновані теми контрольних заходів, Департамент контролю у сфері державної та комунальної власності, галузеві управління ГоловКРУ, відповідальні за їх організацію, уточнюють перелік підприємств, установ і організацій в порядку, визначеному пунктами 41 і 42 Положення, та надають їх Управлінню організаційної роботи в 15-денний термін після затвердження Плану контрольно-ревізійної роботи ГоловКРУ.

44. Кількість підприємств, установ і організацій, на (в) яких передбачається проведення ревізій (перевірок) за централізованими завданнями ГоловКРУ, для включення до планів контрольно-ревізійної роботи апаратів КРУ та КРВ визначається Департаментом контролю у сфері державної та комунальної власності, галузевими управліннями ГоловКРУ на підставі інформацій КРУ, враховуючи можливості контрольно-ревізійних підрозділів щодо їх виконання, виходячи з розрахункового терміну проведення однієї ревізії (перевірки), планового фонду робочого часу на проведення ревізій (перевірок) та нормативу часу, визначеного для проведення планових ревізій (перевірок) у розділі IX Положення.

При визначенні переліку КРУ, що будуть залучені ГоловКРУ до проведення аудитів ефективності, Управлінням аудиту бюджетних програм ГоловКРУ враховуються можливості відділів аудиту бюджетних програм апаратів КРУ, виходячи з розрахункового терміну проведення одного аудиту ефективності (участі в аудиті ефективності), планового фонду робочого часу для проведення аудитів ефективності (участі в аудитах ефективності), що визначені у розділі IX Положення.

При цьому, Департамент контролю у сфері державної та комунальної власності, галузеві управління ГоловКРУ, відповідні структурні підрозділи апаратів КРУ відповідно до закріплених за ними напрямів контролю, пропорційно враховують можливості КРВ щодо проведення контрольних заходів за централізованими завданнями ГоловКРУ.

45. КРУ до 10 листопада, 10 лютого, 10 травня та 10 серпня надають ГоловКРУ інформацію за визначеною в додатках 6 та 7 до Положення формою.

46. Відповідна інформація опрацьовується Департаментом контролю у сфері державної та комунальної власності, галузевими управліннями, Управлінням аудиту бюджетних програм ГоловКРУ та враховується при наданні пропозицій Управлінню організаційної роботи відповідно до пункту 20 Положення.

47. Для оцінки рівня завантаженості апаратів КРУ та КРВ на відповідність вимогам розділу ІХ Положення відділи організаційної роботи апаратів КРУ аналізують кількість підприємств, установ і організацій для проведення ревізій (перевірок) і кількість участі в аудитах ефективності, які планується провести за централізованими завданнями ГоловКРУ за участю апаратів КРУ та КРВ.

Недотримання нормативів витрат часу апаратами КРУ чи КРВ на проведення планових контрольних заходів, доведених ГоловКРУ як централізовані завдання, є для КРУ підставою для внесення пропозицій (зауважень) щодо коригування кількості підприємств, установ і організацій у розрізі окремих напрямів контролю, а також кількості участей в аудитах ефективності. Пропозиції (зауваження) для подальшої їх реалізації направляються Управлінню організаційної роботи.

48. Перелік підприємств, установ і організацій для проведення ревізій (перевірок), який доводиться ГоловКРУ до КРУ як централізоване завдання, а також перелік КРУ, що мають бути залучені до проведення аудитів ефективності, у разі потреби може змінюватись Департаментом контролю у сфері державної та комунальної власності, галузевими управліннями, Управлінням аудиту бюджетних програм ГоловКРУ з урахуванням обґрунтованих пропозицій КРУ. Зміни до переліків повинні бути погоджені заступником Голови ГоловКРУ, який відповідає за роботу відповідних підрозділів, після чого вони надаються Управлінню організаційної роботи для централізованого доведення до КРУ.

49. Для аналізу рівня завантаженості контрольно-ревізійних підрозділів плановими завданнями регіональні КРУ надають ГоловКРУ за визначеною в додатках 8 та 9 до Положення формою відповідно до 5 січня, 5 квітня, 5 липня та 5 жовтня розрахунок витрат часу на проведення планових заходів.

50. Одним з основних критеріїв відбору підприємств, установ і організацій, ревізії (перевірки) яких плануються за ініціативою органів ДКРС, є суми бюджетних коштів, виділених на їх утримання, виконання державних (бюджетних) програм або державних контрактів, та коштів, наданих їм у вигляді бюджетних позик, позик і кредитів, гарантованих коштами бюджетів, дотацій та субсидій, коштів державних цільових фондів, а також коштів, що залишаються у розпорядженні господарюючого суб'єкта у зв'язку з наданими йому пільгами за платежами до бюджетів в сумі, як правило не менше 50 тис. грн. на одне підприємство, установу чи організацію. Апарати КРУ та КРВ за власною ініціативою планують ревізії (перевірки) підприємств, установ і організацій, які фінансуються за рахунок коштів державного бюджету або отримували позики і кредити, гарантовані коштами державного бюджету, дотації та субсидії, інші асигнування з державного бюджету, кошти державних цільових фондів, а також кошти, що залишаються у розпорядженні господарюючого суб'єкта у зв'язку з наданими йому пільгами за платежами до державного бюджету, лише за письмовим погодженням з галузевими управліннями ГоловКРУ, до напрямів контролю яких належать ці підприємства, установи і організації.

51. Департамент контролю у сфері державної та комунальної власності, галузеві управління ГоловКРУ, апарати КРУ і КРВ здійснюють відбір підприємств, установ і організацій на підставі даних мережі підконтрольних їм підприємств, установ і організацій, що формуються за визначеною в додатку 10 до Положення формою. Відповідна мережа повинна оновлюватись не рідше одного разу на рік.

IX. Визначення загального планового фонду робочого часу на проведення контрольних заходів, планового фонду робочого часу на проведення ревізій (перевірок) та схема їх розподілу

52. Загальний плановий фонд робочого часу обчислюється в цілому для Департаменту контролю у сфері державної та комунальної власності, галузевих управлінь ГоловКРУ, Управління аудиту бюджетних програм, підрозділів апаратів КРУ, основними функціями яких є проведення ревізій, перевірок (далі – галузеві підрозділи), відділів аудиту бюджетних програм апаратів КРУ та КРВ на підставі штатної чисельності працівників, які проводять контрольні заходи, і загального фонду робочого часу кожного працівника – 220 робочих днів на рік.

53. Плановий фонд робочого часу Департаменту контролю у сфері державної і комунальної власності, галузевих управлінь ГоловКРУ, галузевих підрозділів апаратів КРУ та КРВ на проведення ревізій (перевірок) визначається виходячи із загального фонду робочого часу кожного працівника з урахуванням таких коефіцієнтів для наступних категорій працівників цих підрозділів:

директор Департаменту контролю у сфері державної та комунальної власності, начальники галузевих управлінь ГоловКРУ – 0,1 (або 22 людино-дні на рік);

заступник директора Департаменту контролю у сфері державної та комунальної власності – 0,2 (44 людино-дні на рік);

заступник директора Департаменту контролю у сфері державної та комунальної власності – начальник відділу, заступники начальників управлінь – начальники відділів галузевих управлінь ГоловКРУ, начальники відділів Департаменту контролю у сфері державної та комунальної власності, начальники відділів галузевих управлінь ГоловКРУ, начальники відділів апарату КРУ: з чисельністю більше 10 штатних одиниць у відділі - 0,2 (або 44 людино-дні на рік); з чисельністю до 10 включно штатних одиниць у відділі – 0,3 (або 66 людино-днів на рік); заступники начальників відділів Департаменту контролю у сфері державної та комунальної власності, галузевих управлінь ГоловКРУ – 0,4 (або 88 людино-днів на рік); контролери-ревізори всіх рівнів посад ГоловКРУ, заступники начальників галузевих відділів апарату КРУ, завідувачі самостійних секторів та секторів у складі самостійних відділів апарату КРУ – 0,5 (або 110 людино-днів на рік); контролери-ревізори всіх рівнів посад апарату КРУ – 0,55 (або 121 людино-день на рік); начальники КРВ: з чисельністю більше 10 штатних одиниць у відділі - 0,4 (або 88 людино-днів на рік); з чисельністю більше 5 та до 10 включно штатних одиниць у відділі – 0,5 (або 110 людино-днів на рік); з чисельністю до 5 включно штатних одиниць у відділі – 0,6 (або 132 людино-дня на рік); заступники начальників КРВ – 0,65 (або 143 людино-дня на рік); контролери-ревізори всіх рівнів посад КРВ – 0,7 (або 154 людино-дня на рік).

54. Час, не зарахований до планового фонду робочого часу на проведення ревізій (перевірок), використовується відповідними працівниками для здійснення інших напрямів контрольно-ревізійної роботи (підготовка до проведення ревізій (перевірок), узагальнення матеріалів за їх результатами, формування планів, підготовка звітності, аналітичних інформацій, методологічна робота), навчання, участі у нарадах, семінарах, інших заходах, які не можуть бути передбачені. Крім того, КРВ використовують час, не зарахований до загального планового фонду робочого часу на проведення ревізій (перевірок), для участі у проведенні аудитів ефективності.

55. Розподіл планового фонду робочого часу Департаменту контролю у сфері державної та комунальної власності, галузевих управлінь ГоловКРУ на проведення ревізій (перевірок) здійснюється їх керівниками самостійно з урахуванням вимог пункту 53 цього Положення.

55.1. Примірна схема розподілу планового фонду робочого часу на проведення ревізій (перевірок) для апарату КРУ в місті Києві:

· 50 % часу – проведення планових ревізій (перевірок);

· 50 % часу – проведення позапланових ревізій (перевірок).

Розрахунковий термін проведення однієї планової ревізії (перевірки) – 40 людино-днів.

Розрахунковий термін проведення однієї позапланової ревізії (перевірки) – 30 людино-днів.

55.2. Примірна схема розподілу планового фонду робочого часу на проведення ревізій (перевірок) для КРУ (крім КРУ в місті Києві).

Для апаратів КРУ:

55 % часу – проведення планових ревізій (перевірок);

45 % часу – проведення позапланових ревізій (перевірок);

Розрахунковий термін проведення однієї планової ревізії (перевірки) – 40 людино-днів.

Розрахунковий термін проведення однієї позапланової ревізії (перевірки) – 30 людино-днів.

· Для КРВ (крім КРВ КРУ в місті Києві):

- 70 % часу – проведення планових ревізій (перевірок);

- 30 % часу – проведення позапланових ревізій (перевірок);

Розрахунковий термін проведення однієї планової ревізії (перевірки) – 20 людино-днів.

Розрахунковий термін проведення однієї позапланової ревізії (перевірки) – 15 людино-днів.

55.3. Примірна схема розподілу планового фонду робочого часу на проведення ревізій (перевірок) для КРВ КРУ в місті Києві:

· 60 % часу – проведення планових ревізій (перевірок);

· 40 % часу – проведення позапланових ревізій (перевірок);

Розрахунковий термін проведення однієї планової ревізії (перевірки) – 20 людино-днів.Розрахунковий термін проведення однієї позапланової ревізії (перевірки) – 15 людино-днів.

56. Для виконання централізованих завдань ГоловКРУ КРУ та КРВ резервують не менше 50 відсотків планового фонду робочого часу, передбаченого для проведення планових ревізій (перевірок).

57. Плановий фонд робочого часу для проведення аудитів ефективності визначається виходячи із фонду робочого часу для кожного працівника з урахуванням таких коефіцієнтів для наступних категорій працівників:

· начальник Управління аудиту бюджетних програм – 0,1 (або 22 людино днів на рік);

· заступник начальника Управління аудиту бюджетних програм –начальник відділу, начальники відділів Управління аудиту бюджетних програм, начальники відділів аудиту бюджетних програм апаратів КРУ – 0,2 (або 44 людино днів на рік);

· заступники начальників відділів Управління аудиту бюджетних програм, заступники начальників відділів аудиту бюджетних програм апаратів КРУ – 0,4 (або 88 людино-днів на рік);

· контролери-ревізори всіх рівнів посад Управління аудиту бюджетних програм – 0,6 (132 людино-дня на рік);

· контролери-ревізори всіх рівнів посад відділів аудиту бюджетних програм апаратів КРУ – 0,65 (143 людино-дня на рік).

Розрахунковий термін проведення одного аудиту ефективності - 130 людино-днів.

Розрахунковий термін участі у проведенні аудиту ефективності - 90 людино-днів.

58. Для участі в аудитах ефективності за дорученням ГоловКРУ резервується 75 відсотків робочого часу відділів аудиту бюджетних програм КРУ. риклад розрахунку розподілу витрат планового фонду робочого часу для проведення аудитів ефективності наведений в додатку 12.

59. За наявності в окремих підрозділах КРУ чи позиціях Схеми невикористаного резерву планового робочого часу або його нестачі для проведення контрольних заходів КРУ самостійно вирішує питання щодо його перерозподілу в межах загального фонду.

60. Для максимальної деталізації планових завдань та більш глибокого аналізу завантаженості працівників КРВ КРУ може, у разі потреби, розробити та затвердити власні документи, які регулюють порядок планування контрольно-ревізійної роботи. Параметри та критерії, які будуть конкретизуватися у таких документах, не повинні виходити за межі, визначені цим Положенням.


– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

КОНТРОЛЬ І РЕВІЗІЯ

ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... Дікань Л В... КОНТРОЛЬ І РЕВІЗІЯ...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Про планування контрольно-ревізійної роботи органами державної контрольно-ревізійної служби

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Е видання, перероблене і доповнене
Укладач: Дікань Л.В.   Відповідальний за випуск зав. кафедрою контролю і аудиту Дікань Л.В.

Передмова
Розвиток продуктивних сил і виробничих відносин у різних соціально-економічних формаціях обумовлює потребу в удосконалюванні функцій управління процесом виробництва. При цьому однією з найважливіши

Тема 1. Становлення та розвиток контролю
1.1. Основні історичні віхи розвитку контролю. Прояви контролю у матріархаті та патріархаті. Контроль при рабовласницькому устрою. Контроль при феодальнім устрої. Розвиток контролю

Тема 2. Сутність контролю. Дискусійні питання
2.1.Необхідність, місце та значення контролю в сучасних умовах. Фактори, що обумовлюють необхідність контролю. Місце, роль та значення контролю на сучасному етапі розвитку економіки

Тема 3 Класифікація фінансового контролю
3.1. Фінансовий контроль як складова економічного контролю. Фінансовий контроль: сутність і зміст. Об’єкт фінансового контролю. Рівні фінансового контролю. Класифікаційні ознаки фін

Тема 5. Організація контрольно-ревізійної діяльності
5.1. Зміст контрольно-ревізійної діяльності. Контрольно-ревізійна процедура. Контрольно-ревізійний процес. Суб’єкти контрольно-ревізійної діяльності. Учасники ревізії. Контрольно-ре

Тема 10. Ревізія операцій з товарно-матеріальними цінностями
10.1. Задачі, джерела інформації, нормативні акти і напрями контролю. Мета та завдання перевірки. Джерела інформації . Напрями контролю операцій з ТМЦ. Законодавче регулювання таких

Тема 12. Ревізія виробництва та реалізації промислової продукції
12.1. Задачі, джерела інформації, нормативні акти і напрямки контролю. Мета та завдання перевірки. Джерела інформації . Напрями контролю. Законодавче регулювання таких перевірок.

Тема 1. Становлення та розвиток контролю
  Основні питання: 1.1. Основні історичні вежі розвитку контролю 1.2. Еволюція контролю на теренах України 1.3. Основні ве

Основні історичні вежі розвитку контролю
Перші прояви контролю відносяться до матріархату і патріархату, де рід був головним виробничим осередком. Цей осередок базувався на суспільній власності на засоби виробництва і колективній п

Еволюція контролю на теренах України
Історія контролю в Україні нерозривно пов'язана з історією становлення її державності. При цьому, входячи до складу Російської імперії, Україна не мала власних органів фінансового контролю. Контрол

Правова основа та організаційні схеми контролю в зарубіжних країнах
Правовою основою організації рахункових відомств та забезпечення їхнього функціонування у переважній більшості країн є конституції та прийняті на їх основі закони, які визначають місце, функції й п

Організація контрольно-ревізійної роботи в окремих країнах
Одна з організаційно найскладніших структур – Рахункова палата Франції. Керівництво палати затверджується Радою Міністрів. До керівного складу палати входять прем'єр-президент (призначається довічн

Навчальні завдання
1. Зробить порівняльну оцінку контролю за умов рабовласницького та феодального ладу суспільства. 2. Проаналізуйте вплив окремих важелів на розвиток контролю з огляду на його історичні аспе

Тема 2: Сутність контролю. дискусійні питання
  Основні питання: 2.1.Необхідність, місце та значення контролю в сучасних умовах. 2.2. Визначення поняття «контроль». Дискусійні питання.

Визначення поняття «контроль». Дискусійні питання.
Контроль, в перекладі з французької («controle»), означає перевірку або спостереження з метою перевірки, Цей термін можна трактувати як спостереження, нагляд, перевірку з метою протидії чому

Контроль як функція управління
Контроль як функція управління займає особливе положення, бо це, перш за все, засіб зворотного зв'язку між об'єктом і системою управління, який інформує про дійсний стан керованого об'єкта.

Державні органи економічного контролю в Україні
Суб’єктом контролю в контрольному процесі виступають носії прав і обов'язків, а саме особи та органи, що мають повноваження на здійснення контролю за виробничою та фінансовою діяльністю суб’єкта го

Навчальні завдання
1. Дайте порівняльну характеристику основних різновидів контролю як функції системи управління суспільними процесами 2. Розкрийте контроль як функцію управління продуктивними силами і виро

Фінансовий контроль як складова економічного контролю
Фінансовий контроль здійснюється як на самому підприємстві, так і щодо підприємства з боку держави та недержавних органів контролю, реалізується за допомогою фінансових інститутів, зумовлени

Аудиторський контроль
Господарський кодекс України класифікує аудиторський контроль на аудит та державний фінансовий аудит. [12] Так, відповідно до Закону України «Про аудиторську діяльність» та Господарського

Податковий контроль
У самому загальному визначенні податковий контроль є спеціальним способом забезпечення законності. Він здійснюється для визначення кола платників податків, забезпечення своєчасного надходження запл

Бюджетний контроль
Бюджетний контроль є складовою фінансового контролю, де об'єктивною основою виступає контрольна функція фінансів. Відповідно до цього бюджетний контроль– це сукупність заходів, які проводять

Казначейський контроль
Казначейський контроль у загальному вигляді передбачає здійснення Державним казначейством України таких контрольних функцій: 1) організація і здійснення контролю за дотриманням установлено

Контроль і аудит в банках
Банківська системаУкраїни складається з Національного банку України (НБУ) і комерційних банків. Комерційні банки мають свої філії та представництва як на території України, так і за її межами, ство

Запитання для самоперевірки
1. Дайте визначення фінансового контролю 2. Що розуміється під об’єктом фінансового контролю 3. Визначте різновиди фінансового контролю 4. Які елементи включає система фі

Навчальні завдання
1. Зробить порівняльну оцінку сутності та змісту аудиту з державним аудитом. 2. Порівняйте види державного аудиту між собою та дайте їх загальну характеристику. 3. Дайте розгорнут

Визначення поняття «ревізія». Дискусійні питання.
Незважаючи на те, що всі науковці визнають ревізію в якості складової частини економічного контролю й досі існують розбіжності щодо визначення цього поняття. Наприклад: згідно із Законом України «П

Предмет, об’єкт та суб’єкти ревізії
Предмет ревізії – документально відображена в системі обліку економічної діяльність підприємства, що вивчається шляхом застосування спеціальних прийомів з позиції її законності, достовірност

Мета, завдання, функції та принципи ревізії
Мета ревізії визначається її завданнями, тобто тим колом питань, яке потребує обов'язкового контролю вищих органів та досягається шляхом застосування спеціальних знань при перевірці документованої

Особливості проведення ревізії за зверненням правоохоронних органів
Ревізія, що призначається за зверненням правоохороних органів, є ефективним засобом збирання доказів (її сутність полягає у документальній перевірці фінансово-господарської діяльності підприємства

Права, обов’язки та відповідальність контролерів-ревізорів
В процесі проведення ревізії контролер-ревізор має право: 1) ревізувати і перевіряти на підприємствах і в установах грошові та бухгалтерські документи, кошториси та інші документи, що підт

Способи перевірки документів
Будь-який документ підлягає ретельній перевірці. Однак перевірку документів необхідно проводити в комплексі, поєднуючи різноманітні способи їх дослідження. Це скорочує час, підвищує якість та ефект

Навчальні завдання
1. Розкрийте сутність та зміст контрольно-ревізійної діяльності. 2. Порівняйте між собою такі поняття як «контрольно-ревізійна діяльність» та «контрольно-ревізійний процес». 3. Ро

Статус бюджетної установи як підконтрольного об’єкта
Згідно зі статтею 2 Бюджетного кодексу України, «бюджетна установа» – це орган, установа чи організація, визначена Конституцією України, а також установа чи організація, створена у встановленому по

Особливості проведення ревізії в бюджетній установі
Контроль в бюджетній установі – це сукупність заходів, які проводять уповноважені органи з метою перевірки законності, доцільності та ефективності використання бюджетних коштів установою.

Статус промислового підприємства як підконтрольного обєкта
Пошук Україною шляхів вирішення проблем, пов’язаних з трансформацією економіки, посилює увагу до феномену підприємництва. Сучасні вітчизняні дослідження сутності і ролі підприємництва спираються пе

Особливості проведення ревізії на промисловому підприємстві
Головним завданням державної контрольно-ревізійної служби (ДКРС) є: здійснення державного контролю за витрачанням коштів і матеріальних цінностей, їх збереженням, станом і достовірністю бухгалтерсь

Задачі, джерела інформації, нормативні акти і напрями ревізії
Як свідчить контрольно-ревізійна практика, найбільше випадків порушень фінансової дисципліни допускається при здійсненні касових та розрахункових операцій і особливо операцій з готівкою. Тому ревіз

Строки подання авансового звіту
Цільові витрати, на які видано готівку підзвітній особі Строки подання звіту та повернення залишку готівки у касу Відрядження

Ревізія грошових коштів у касі, її завдання та порядок проведення
Ревізію касових операцій розпочинають із перевірки фактичної наявності грошей у касі. Інвентаризація каси проводиться негайно після прибуття ревізора на підприємство у присутності касира і головног

Ревізія операцій із грошовими коштами на рахунках у банку
На початку ревізії ревізор повинен особисто одержати у відділенні банку засвідчені довідки про залишки коштів на відповідних рахунках і встановити, чи є у справах бухгалтерії підприємства всі банкі

Ревізія операцій із цінними паперами
Цінні папери є грошовими документами, які засвідчують право володіння або відносини позики та визначають відносини між особою, організацією, яка їх випустила, та їх власником, і передбачають, як пр

Завдання, об’єкти, джерела інформації і методичні прийоми ревізії розрахунків
У процесі виробничої та фінансово-господарської діяльності промислові підприємства та бюджетні установи на підставі укладених договорів і діючих форм розрахунків вступають в розрахункові відносини

Перевірка розрахунків з підзвітними особами
Ревізуючи операції розрахунків за субрахунком 372 „Розрахунки з підзвітними особами”, необхідно перевірити: 1) список підзвітних осіб; 2) дотримання діючого порядку видачі підзвіт

Перевірка розрахунків з покупцями і замовниками
Під час ревізії розрахунків з покупцями і замовниками за рахунком 36 „Розрахунки з покупцями і замовниками”, слід перевірити операції за субрахунком 361 „Розрахунки з вітчизняними покупцями” та суб

Перевірка розрахунків по претензіях та відшкодуванню матеріальних збитків
При ревізії розрахунків щодо претензій і відшкодування завданих збитків досліджують рух кожної суми на балансових рахунках 374 „Розрахунки за претензіями", 375 „Розрахунки з відшкодування завд

Завдання, методи та послідовність проведення ревізії основних засобів
Продуктивність суспільної праці і темпи її зростання безпосередньо повязані з технічною озброєністю праці, величиною основних виробничіх засобів і їх інтенсивністю використання. Якісне вдосконаленн

Ревізія операцій з основними засобами
Під час ревізії перевіряють збереження основних засобів за місцями зберігання і використання. Для цього ревізор організовує і проводить перевірку фактичної наявності основних засобів за допомогою ч

Перевірка витрат на ремонт основних засобів
Згідно з діючим законодавством термін „ремонт” визначається як комплекс заходів, спрямованих на відновлення або підтримку працездатності основних засобів, а також відновлення виробничих ресурсів та

Перевірка правильності нарахування амортизаційних відрахувань
У разі ревізії операцій з основними засобами важливим є нарахування їх амортизації. Зазначена операція має відповідати вимогам Закону України „Про оприбуткування прибутку підприємств, який визначає

Перевірка операцій з нематеріальними активами.
Під час ревізії операцій з нематеріальними активами необхідно керуватися вимогами П(с)БО №8 „Нематеріальні активи” [30], затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 18.10.99 р. № 242. Н

Задачі, джерела інформації, нормативні акти і напрями ревізії
На підприємствах промисловості у процесі виробництва використовується велика кількість матеріалів. Матеріальні цінності займають найбільш питому вагу в собівартості продукції. Тому правильна органі

Інвентаризація товарно-матеріальних цінностей, сировини та готової промислової продукції
Ревізію операцій з ТМЦ після прибуття на об'єкт ревізії необхідно розпочинати з інвентаризації, яка проводиться в місцях їх зберігання та розміщення. Інвентаризацію ТМЦ здебільшого проводять вибірк

Ревізія збереження матеріальних цінностей, стану складського господарства
Ревізію збереження матеріальних цінностей розпочинають з обстеження складських приміщень та місць їх збереження. Під час обстеження встановлюється ступінь забезпеченості підприємства необх

Перевірка надходження і оприбуткування матеріальних цінностей.
Ревізію операцій щодо надходження матеріальних цінностей від постачальників рекомендується розпочинати з вивчення договорів поставки та перевірити повноту і своєчасність їх оприбуткування на склади

Особливості перевірки малоцінних швидкозношуваних предметів
У процесі ревізії операцій з малоцінними і швидкозношуваними предметами (МШП) на рахунку 22 „Малоцінні та швидкозношувані предмети”, за яким ведеться їх облік за видами предметів, необхідно встанов

Задачі, джерела інформації ревізії праці та її оплати
Контроль розрахунків з оплати праці є однією з найважливіших і спадних ділянок ревізійної роботи, так як безпосередньо зачіпає економічні інтереси усіх без винятку працівників підприємства, що пере

Контроль обліку особового складу
Незалежно від діючих на підприємстві форм і систем оплати праці, у першу чергу, необхідно перевірити облік особового складу, що ведеться у відділі кадрів підприємства. У зв'язку з цим пере

Перевірка розрахунків по оплаті праці
Методика ревізії нарахування заробітної плати залежить від діючих форм і систем оплати праці. Розрахунок оплати праці робітників відрядників і визначення об'єму виконання робіт перевіряють

Задачі, джерела інформації, нормативні акти та напрями ревізії
Збільшення обсягів виробництва та насичення ринку товарами є однією з найважливіших задач усіх галузей господарства України. Основними задачами ревізії готової продукції та операцій з її продажу є:

Контроль виконання виробничої програми
Ревізію виробництва промислової продукції розпочинають із вивчення виробничої програми, її реальності та забезпечення її виробничими потужностями, сировиною, комплектуючими виробами, трудовими ресу

Ревізія витрат на виробництво і калькулювання собівартості продукції
Метою обліку собівартості продукції є своєчасне, повне і достовірне визначення фактичних затрат, повязаних з виробництвом продукції, обчисленням фактичної собівартості окремих видів та всієї продук

Ревізія незавершеного виробництва у промисловості
У процесі ревізії необхідно перевірити достовірність фактичних залишків по незавершеному виробництву, організацію ревізії за рухом деталей і напівфабрикатів на виробництві, порядок проведення інвен

Ревізія операцій із реалізації готової продукції
Ревізію операцій із реалізації готової продукції розпочинають з перевірки правильності і повноти відображення в обліку її вартості. Для цього слід перевірити первинні документи та звіти по випуску

Завдання, об’єкти, джерела інформації і методичні прийоми ревізії
Основним завданням ревізії фінансових результатів і фінансового стану підприємства є оцінка динаміки показників формування прибутку, обгрунтованості фактичної величини утворення і розподілу прибутк

Ревізія правильності оцінки отриманих доходів і визначення прибутку (збитку) за видами діяльності
Контроль фінансових результатів включає кілька етапів, які представленго на рис. 28  

Контроль фінансового стану підприємства
Оцінка фінансового стану підприємства є важливою для визначення його конкурентоспроможності і фінансової стабільності. Під час ревізії необхідно: оцінити платоспроможність підприємства в динаміці з

Ревізія операцій по формуванню та зміні статутного капіталу
Під час ревізії контролю підлягає вся інформація про стан і рух коштів за різновидами кожного капіталу – статутного, пайового, додаткового, резервного, вилученого, неоплаченого, а також інформація

Задачі, джерела інформації, нормативні акти і напрями ревізії
Основними задачами перевірки стану бухгалтерського обліку та внутрішнього ревізії є: 1) всебічне вивчення організації обліку та внутрішнього ревізії за раціональним використанням грошових

Перевірка організації облікової роботи в бухгалтерії
На першому етапі перевірки ревізор повинен ознайомитися зі структурою бухгалтерського апарату підприємства, організаційними формами та методами ведення бухгалтерського обліку. Слід також вивчити до

Перевірка достовірності бухгалтерського обліку
Під час перевірки стану бухгалтерського обліку та достовірності звітності ревізору необхідно вивчити: 1) правильність оформлення здійснених фінансово-господарських операцій та повноту і св

Контроль бухгалтерської (фінансової) звітності підприємства
Особливо відповідальною роботою ревізора є перевірка бухгалтерської звітності підприємства. Нормативною базою, що керується ревізор при цьому, є Закон України «Про бухгалтерський облік і фінансову

Перевірка стану внутрішньогосподарського контролю
Перевірку стану внутрішнього контролю доцільно розпочинати з вивчення положень про відділи і служби структурних підрозділів промислового підприємства та посадових інструкцій окремих відповідальних

Глосарій
  Абстрагування (від лат. abstrahere – відволікати) – прийом уявного відволікання шляхом абстракції переходити від конкретних об'єктів до абстрактних понять і законів розвитку

Основна
  1. Конституція України. – К.: ЮРІНКОМ, 1996. – 79 с. 2. Закон України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні». – http//www.rada.kiev.ua. 3. Закон Укра

Додаткова
76. Байбекова О.О. Про систему державного управління і контролю Швеції // Фінансовий контроль. – 2002. – №1. 77. Белов Н.Г. Контроль и ревизия в сельскохозяйственных предприятиях. – М: Ста

Про порядок проведення ревізій і перевірок органами державної контрольно-ревізійної служби в Україні
  1. Загальні положення 1.1. 1.1. Інструкція про порядок проведення ревізій і перевірок органами державної контрольно-ревізійної служби в Україні розроблена на підста

Про організацію внутрішнього аудиту в комерційних банках України
  1. Загальна частина 1.1. Це Положення є нормативним актом Національного банку України і визначає систему аудиторської діяльності в банках та регламентує по

Щодо застосування стандартів внутрішнього аудиту в банках України
  1. Загальна частина 1.1. Методичні вказівки визначають застосування стандартів внутрішнього аудиту, якими необхідно керуватися службі внутрішнього аудиту б

Щодо застосування стандартів внутрішнього аудиту в банках України
  1. Загальна частина 1.1. Методичні вказівки визначають застосування стандартів внутрішнього аудиту, якими необхідно керуватися службі внутрішнього аудиту б

Щодо проведення органами державної контрольно-ревізійної служби аудиту ефективності виконання бюджетної програми
І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ   1.1. Методичні рекомендації щодо проведення органами державної контрольно-ревізійної служби (далі - ДКРС) аудиту ефективності виконання бюджетної прог

І. Загальні положення
  1.1. Методичні рекомендації з проведення органами державної контрольно-ревізійної служби аудиту фінансової та господарської діяльності бюджетних установ (далі - Рекомендації) розроб

II. Планування фінансово-господарського аудиту та етапи його проведення
2.1. Планування фінансово-господарського аудиту здійснюється відповідно до Порядку планування контрольно-ревізійної роботи органами державної контрольно-ревізійної служби, затвердженого постановою

V. Проведення поточних аудиторських процедур
5.1. Завданням другого етапу «Проведення поточних аудиторських процедур» є підтвердження законності проведених операцій, достовірності їх відображення в бухгалтерському обліку та періодичній фінанс

VI. Документування поточних аудиторських процедур та облік роботи державного аудитора
6.1. Кожна здійснена державним аудитором аудиторська процедура відображається в Журналі обліку роботи державного аудитора (додаток 5). У разі виявлення недоліків, ознак порушень чи порушен

VII. Дослідження річної фінансової звітності
7.1. Завданням Ш етапу „Дослідження річної фінансової звітності, документування результатів фінансово-господарського аудиту та реалізація його матеріалів" є підготовка висновку щодо достовірно

VIII. Оформлення результатів фінансово-господарського аудиту та використання аудиторських звітів
8.1. Результати фінансово-господарського аудиту відображаються в звіті, який повинен виключати можливість неоднозначного трактування будь-яких його положень і містити лише обґрунтовану та об'єктивн

Проведення інспектування державною контрольно-ревізійною службою
  Загальна частина 1. Цей Порядок визначає процедуру проведення інспектування в міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, бюджетних установах і у суб

Про єдиний казначейський рахунок
  1. Загальні положення 1.1. Казначейська форма виконання бюджету базується на принципі роботи єдиного казначейського рахунка. Єдиний казначейський рахунок - це система бюдже

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги