рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Завдання контролю

Завдання контролю - раздел Образование, Основи організації та ведення військового господарства   10.1.1. З Метою Успішного Здійснення Господарської Діяльності...

 

10.1.1. З метою успішного здійснення господарської діяльності військових частин (з¢єднань) має систематично проводитися контроль за своєчасним та всебічним їх забезпеченням і законністю витрачання матеріальних засобів та коштів.

 

10.1.2. Головним завданням контролю господарської діяльності військової частини (з`єднання) є: перевірка правильності та своєчасності виконання законів, постанов Кабінету Міністрів України, наказів і директив Міністра внутрішніх справ України, командуючого внутрішніми військами МВС України, статутів, положень, настанов, керівництв та інструкцій з питань ведення військового господарства, охорони навколишнього природного середовища і раціонального використання природних ресурсів, а також надання допомоги посадовим особам у керівництві військовим господарством.

10.2. Види, форми і порядок здійснення контролю господарської діяльності військової частини (з'єднання)

 

10.2.1. За видами контроль господарської діяльності військової частини і з`єднання може бути попереднім і черговим.

Попередній контроль здійснюється у період, який передує підписанню первинних документів і проведенню запланованих господарських заходів. Його головною метою є запобігання незаконним і недоцільним витратам матеріальних засобів та коштів.

Цей контроль здійснюється кожним командиром (начальником) у межах наданих йому прав.

Черговий контроль здійснюється з метою перевірки законності і доцільності здійснених господарських операцій та господарської діяльності військової частини (з¢єднання), виконання природоохоронного законодавста відповідно до завдань, викладених у пункті 10.1.2. цього Положення.

Формами чергового контролю є:

інвентаризація матеріальних засобів;

перевірка господарської діяльності;

документальна ревізія господарської діяльності;

перевірка виконання природоохоронних заходів.

 

10.2.2. Контроль господарської діяльності військової частини (з'єднання) здійснюється:

командиром військової частини (з'єднання) - особисто, через уповноважених ним осіб і внутрішню перевірну комісію;

заступниками командира, начальниками служб військової частини (з'єднання) і командирами підрозділів - особисто;

вищими командирами (начальниками) - особисто і через уповноважених ними на це осіб.

 

10.2.3. Інвентаризація матеріальних засобів у військовій частині (з'єднанні) проводиться як самостійно, так і під час перевірки господарської діяльності і документальної ревізії в строки і в порядку, встановленому спеціальною інструкцією.

Інвентаризація матеріальних засобів включає:

перевірку наявності, якісного стану і комплектності матеріальних засобів у підрозділах, на складах, у їдальнях, парках, майстернях та на інших об¢єктах військового господарства;

звіряння даних про наявність матеріальних засобів з обліковими даними діловодства відповідної служби;

перевірку організації збереження, обліку і зберігання матеріальних засобів;

виявлення з метою мобілізації внутрішніх ресурсів непотрібних та надлишкових матеріальних засобів, які підлягають перерозподілу або реалізації у встановленому порядку;

розробку заходів і підготовку пропозицій щодо регулювання виявлених інвентаризацією недостач, надлишків і усунення недоліків у збереженні, обліку і зберіганні матеріальних засобів.

Інвентаризація матеріальних засобів проводиться у присутності і при обов¢язковій участі матеріально відповідальних осіб.

Інвентаризація матеріальних засобів проводиться шляхом:

зважування матеріальних цінностей, які обліковуються за масою (вагою);

перерахування штучних предметів;

обмірювання об'єму картоплі, свіжих овочів, солі тощо;

замірювання пального в баках машин, резервуарах та іншій тарі;

обмірювання матеріалів, які обліковуються в метрах.

Щодо озброєння, автобронетанкової та іншої техніки, крім перевірки наявності і відповідності якісного стану, проводиться звіряння їх заводських номерів з даними облікових документів.

 

10.2.4. Майно, яке зберігається у стандартному упакуванні, якщо останнє не пошкоджено і чітко видно заводське маркування, перевіряється за даними, що вказані у маркуванні, з перевіркою на вибір 10-15% місць.

У разі пошкодження маркування або стандартного упакування проводиться зважування або перераховування матеріальних засобів у повному обсязі.

Одночасно з інвентаризацією перевіряється організація таврування речового майна, дотримання строків консервації озброєння, бойової та іншої техніки і порядок зберігання бланків суворого обліку.

 

10.2.5. Дані перевірки наявності матеріальних засобів на кожному складі, у сховищі, підрозділі тощо записуються в інвентаризаційні описи наявності й якісного стану матеріальних засобів, де зазначаються:

найменування матеріальних засобів;

одиниці вимірювання;

кількість і якість (категорійність) матеріальних засобів, які значаться за даними обліку;

дійсна наявність і якість (категорійність) матеріальних засобів;

виявлені недостачі та надлишки.

Інвентаризаційні описи і звіряльні відомості про наявність та якісний стан матеріальних засобів підписуються головою і членами комісії, які проводили перевірку, та матеріально відповідальними особами, а також командирами підрозділів, які перевірялись.

Матеріально відповідальні особи і командири підрозділів, при цьому, на кожній відомості заповнюють розписку, у якій вказують, що всі матеріальні засоби, перераховані у відомості, перевірені комісією і занесені у відомість у їх присутності та знаходяться на їх відповідальному зберіганні. Цю розписку матеріально відповідальні особи скріплюють своїми підписами і проставляють на ній дату оформлення відомості.

Під час інвентаризації внутрішня перевірна комісія, крім того, з¢ясовує наявність на складах, у сховищах, підрозділах зайвих і непотрібних військовій частині (з¢єднанню) матеріальних засобів та доповідає командирові військової частини (з¢єднання) свої пропозиції щодо їх подальшого використання.

Результати інвентаризації оформлюються актом визначеної форми, в якому вказується стан зберігання, збереження, обліку матеріальних засобів, сума недостач та надлишків по службах, підрозділах, кожній матеріально відповідальній особі, висновки та пропозиції щодо усунення виявлених інвентаризацією недоліків, вирішення справ про недостачі та використання знятого з постачання майна.

Акт підписується головою і членами комісії, а також у порядку ознайомлення - начальниками служб, які перевірялись, і разом з інвентаризаційними описами наявності та якісного стану матеріальних засобів подаються на затвердження командирові військової частини (з'єднання).

 

10.2.6. Перевірка господарської діяльності військової частини (з'єднання) включає аналіз діяльності служб з матеріального, технічного, медичного, ветеринарного, торговельно-побутового, квартирно-експлуатаційного та інших видів забезпечення військової частини (з¢єднання) і дотримання ними законності у витратах матеріальних засобів і коштів.

При цьому перевіряються:

правильність і своєчасність виконання законів України, наказів і директив Міністра внутрішніх справ України, командуючого внутрішніми військами МВС України, статутів, положень, настанов та інструкцій щодо ведення військового господарства;

планування, організація і стан підготовки особового складу тилових служб і підрозділів, а також стан їх бойової готовності;

ефективність проведення заходів щодо дотримання режиму заощадження;

повнота і якість планування господарської діяльності військової частини (з'єднання), виконання заходів, передбачених плануючими документами;

забезпеченість військової частини (з'єднання) матеріальними засобами, які передбачені штатами, нормами і табелями;

наявність і якісний стан матеріальних засобів;

повнота і якість доведення до особового складу належних норм забезпечення; організація харчування, правильність розробки і дотримання розкладки продуктів; наявність встановлених запасів продовольства на складах військової частини (з'єднання), а також установ виконання покарань для забезпечення особового складу підрозділів, які охороняють ці установи;

забезпечення службових тварин;

організація та ведення підсобного господарства, виконання встановлених нормативів виробництва продукції;

торговельно-побутове забезпечення військової частини (з'єднання) і окремо дислокованих підрозділів;

законність і доцільність витрачання матеріальних засобів та коштів, дотримання режиму економії, господарсько-фінансової і штатної дисципліни; правильність ведення обліку і звітності на всіх ланках військового господарства. Своєчасність і якість організації та проведення контрольно-ревізійної роботи і контролю господарської діяльності військової частини (з'єднання); заходи щодо попередження недостач і втрат матеріальних засобів і законність їх вирішення;

правильність експлуатації, технічного обслуговування, ремонту і збереження озброєння, бойової та іншої техніки, казармено-житлового фонду, меблів, інвентарю, обладнання, споруд, інженерних мереж та інших об'єктів військового господарства, умови і порядок зберігання матеріальних засобів;

організація паркової служби, стан роботи щодо попередження дорожньо-транспортних пригод;

дотримання порядку приймання (видавання) зброї, боєприпасів, предметів екіпірування, продовольства при виконанні завдань бойової служби;

забезпеченість військовослужбовців житловою площею, гуртожитками, повнота отримання житлової площі, її облік і правильність розподілу;

знання та виконання посадовими особами військової частини (з¢єднання) службових обов`язків щодо ведення військового господарства і контролю за збереженням матеріальних засобів;

організація лікувально-профілактичних та інших заходів для збереження здоров'я особового складу;

організація ветеринарного забезпечення військової частини (з'єднання);

організація і стан протипожежної охорони об¢єктів військового господарства;

стан роботи щодо безпечної експлуатації об¢єктів держтехнагляду;

виконання пропозицій і усунення недоліків за актами попередніх інвентаризацій, перевірок і ревізій, а також вказівок вищих начальників.

 

10.2.7. Перевірки господарської діяльності військової частини (з'єднання) за часом (строками) проведення можуть бути плановими і позаплановими, а за обсягом - повними і неповними (з окремих питань).

Планова перевірка господарської діяльності військової частини (з'єднання) вищими командирами (начальниками) проводиться згідно з планами силами і засобами цих командирів (начальників).

Позапланові перевірки господарської діяльності військової частини (з'єднання) проводяться за рішенням командира військової частини (з'єднання) і вищого командира (начальника) у разі наявності відомостей про зловживання, значних недоліків у діяльності служб, при скаргах військовослужбовців, а також в інших необхідних випадках.

Строки і порядок проведення позапланових перевірок встановлюються особами, які їх призначили.

 

10.2.8. Планова перевірка господарської діяльності військової частини (з'єднання) внутрішньою перевірною комісією проводиться по всіх службах військової частини (з'єднання) один раз на рік за станом на 1 березня. Якщо вказаний строк перевірки співпадає з проведенням документальної ревізії фінансово-господарської діяльності або перевірки, яка проводиться вищим командиром (начальником), внутрішня перевірна комісія бере участь в їх проведенні в обсязі і за планами, які встановлені старшим ревізорської групи (головою комісії).

Перевірки наявності матеріальних засобів посадовими особами військової частини (з'єднання) проводяться у відповідності з вимогами Тимчасового статуту внутрішньої служби Збройних Сил України.

 

10.2.9. Під час проведення планової перевірки господарської діяльності внутрішньою перевірною комісією військової частини (з'єднання) перевіряється:

організація роботи, стан служб і в цілому військового господарства щодо забезпечення бойової готовності, службово-бойової діяльності, бойової підготовки та іншої діяльності військової частини (з'єднання);

повнота виконання заходів, передбачених плануючими документами щодо господарської діяльності;

забезпеченість військової частини (з'єднання) та підрозділів матеріальними засобами, належними за нормами, штатами і табелями;

наявність матеріальних цінностей на складах, у підрозділах та на інших об'єктах;

організація зберігання матеріальних цінностей на складах, загальний і санітарний стан та обладнання складських приміщень;

дотримання порядку зберігання та видавання озброєння, речового й іншого майна в підрозділах;

правильність і своєчасність ведення обліку матеріальних засобів у діловодстві служб, підрозділах, на складах та інших об'єктах перевірки;

використання й облік роботи транспортних засобів, організація паркової служби у з'єднанні, військовій частині (підрозділах);

законність витрачання матеріальних засобів та коштів і їх оформлення первинними документами;

утримання казармено-житлового фонду, меблів, інвентарю, споруд, обладнання та інших об'єктів військового господарства;

організація і стан протипожежної охорони і техніки безпеки у з'єднанні, військовій частині і підрозділах;

організація харчування особового складу, повнота видачі належного за нормами продовольства військовослужбовцям; наявність встановлених запасів продовольства на складах військової частини (з'єднання), а також установ виконання покарань для забезпечення окремо дислокованих підрозділів, які охороняють ці установи; дотримання порядку приготування, видавання і приймання їжі, а також санітарно-гігієнічних вимог, якість приготовленої їжі, організація харчування варт і військових нарядів;

організація і ведення підсобного господарства та наявність у них тварин;

своєчасність і повнота забезпечення особового складу речовим майном, дотримання порядку видачі, таврування та закріплення обмундирування, взуття, постового одягу та іншого речового майна;

організація лазне-прального обслуговування особового складу;

торговельно-побутове забезпечення військової частини (з'єднання) і окремо дислокованих підрозділів;

організація економічної роботи та облік економічних показників;

стан роботи щодо попередження втрат, безпідставного та незаконного витрачання матеріальних цінностей і коштів та заходи боротьби з ними, облік недостач матеріальних засобів;

своєчасність і якість проведення перевірок наявності, обліку, стану, експлуатації і використання озброєння, техніки та інших матеріальних засобів посадовими особами військової частини (з'єднання) і підрозділів, які відають військовим господарством;

виконання пропозицій і усунення недоліків за результатами попередніх перевірок (інвентаризацій, ревізій господарської діяльності).

При необхідності можуть бути перевірені й інші питання діяльності служб, виходячи з особливостей даної військової частини (з'єднання).

Перевірці підлягають всі служби і не менше половини підрозділів військової частини (з'єднання).

 

10.2.10. Під час перевірки наявності матеріальних засобів у підрозділах, на складах, в їдальнях, парках, майстернях та на інших об'єктах особлива увага приділяється тому майну, яке з яких небудь причин найчастіше втрачається.

У всіх випадках зброя, боєприпаси, пальне, мастильні матеріали, бойова та інша техніка, агрегати і вузли до неї, вироби з овчини, білизна, постільні речі, а також тварини підсобного господарства перевіряються повністю; продовольство, обмундирування, взуття, меблі і казармений інвентар - не менше половини найменувань, інші матеріальні засоби - вибірково.

 

10.2.11. Перевірка стану обліку, законності витрачання матеріальних засобів по службах і повнота доведення належних норм забезпечення проводиться вибірково, але не менш ніж за шість місяців з часу закінчення попередньої документальної ревізії або перевірки господарської діяльності.

 

10.2.12. Для проведення інвентаризації матеріальних засобів та перевірки господарської діяльності у військовій частині (з'єднанні) за місяць до початку календарного року наказом по військовій частині (з'єднанню) призначається внутрішня перевірна комісія з підкомісіями по службах строком на один рік. У військових частинах (з'єднаннях) з невеликою кількістю особового складу може створюватись одна комісія для перевірки всіх служб і підрозділів.

Склад комісії підбирається заступником командира військової частини (з'єднання) з тилу, узгоджується з начальником штабу, заступниками командира і начальниками відповідних служб військової частини (з'єднання).

 

10.2.13. Головою внутрішньої перевірної комісії призначається офіцер, за посадою не нижче командира батальйону (роти), а членами комісії - офіцери, прапорщики та військовослужбовці за контрактом, а також працівники військової частини (з`єднання), які знають організацію і ведення військового господарства та не пов¢язані у службовому відношенні зі службами, які перевіряються.

На час роботи голова та члени комісії звільняються від виконання своїх службових обов`язків.

Для перевірки господарської діяльності військової частини, яка входить у з`єднання, рішенням командира цього з`єднання можуть залучатись начальники (офіцери) служб інших військових частин з`єднання.

 

10.2.14. Перед початком інвентаризації матеріальних засобів та перевірці господарської діяльності військової частини (з'єднання) внутрішньою перевірною комісією проводяться такі заходи:

розробляється план інвентаризації або перевірки, у якому вказуються: об¢єкти, які підлягають інвентаризації або перевірці (склади, майстерні, підрозділи, діловодство служб тощо); час початку і закінчення роботи на кожному об¢єкті, питання, які підлягають перевірці; час подання акта інвентаризації або перевірки на затвердження командирові військової частини (з¢єднання);

проводиться інструктаж членів внутрішньої перевірної комісії командиром військової частини (з¢єднання) або призначеною ним посадовою особою про мету і завдання майбутньої інвентаризації матеріальних засобів або перевірки господарської діяльності та порядок роботи комісії;

членами комісії вивчаються накази, директиви, статути, положення, настанови та інструкції з питань організації і ведення військового господарства, обліку та звітності;

члени комісії знайомляться з листуванням служб з питань господарської діяльності, з висновками Головного управління внутрішніх військ МВС України за поданими військовою частиною (з`єднанням) звітами, які передбачені табелем звітності, а також з актами і матеріалами попередньої інвентаризації (перевірки господарської діяльності, документальної ревізії).

План проведення інвентаризації матеріальних засобів або перевірки господарської діяльності розробляється та підписується головою внутрішньої перевірної комісії, узгоджується з заступниками командира і начальниками служб та затверджується командиром військової частини (з¢єднання).

 

10.2.15. Внутрішня перевірна комісія при проведенні інвентаризаціїї матеріальних засобів і перевірки господарської діяльності має право:

перевіряти у підрозділах, на складах, у парках і на інших об¢єктах наявність, якісний стан та умови зберігання матеріальних засобів;

перевіряти усі документи, книги та картки обліку матеріальних засобів, звіти і службове листування служб, які перевіряються;

вимагати від начальників служб та інших посадових осіб військової частини (з¢єднання) подання необхідних довідок і пояснень;

у разі виявлення зловживань вилучати оригінали документів і додавати їх до акта інвентаризації матеріальних засобів або перевірки господарської діяльності;

знімати копії з документів, а у разі необхідності опечатувати справи з документами, а також склади (сховища).

 

10.2.16. Внутрішня перевірна комісія військової частини (з'єднання), крім проведення щорічних інвентаризацій матеріальних засобів та перевірок господарської діяльності, перевіряє також наявність і стан матеріальних засобів і тварин підсобного господарства в строки: на всіх складах і у підсобному господарстві військової частини (з'єднання) - один раз на три місяці, не менш ніж в одній третині підрозділів - один раз на шість місяців. Результати перевірки оформляються актами встановленої форми.

 

10.2.17. Перевірки наявності та якісного стану матеріальних засобів посадовими особами з'єднання, військових частин і підрозділів проводяться у відповідності з вимогами Тимчасового статуту внутрішньої служби Збройних Сил України та цього Положення.

Начальники служб з'єднання, крім участі у перевірці господарської діяльності військових частин, перевіряють наявність, облік, зберігання і якісний стан матеріальних засобів на складах відповідної служби і не менш ніж у третині підрозділів військової частини (в з'єднаннях - не менше однієї четвертої частини підрозділів).

 

10.2.18. Перевірка наявності та якісного стану матеріальних засобів начальниками служб військової частини (з'єднання), командирами батальйонів, рот проводиться в обсязі, передбаченому пунктом 10.2.10. цього Положення. Результати проведених перевірок оформлюються відомостями перевірок наявності матеріальних засобів за формою: порядковий номер, найменування матеріальних засобів, одиниці вимірювання, налічується за обліком, наявність, бракує, надлишки. Відомість підписується особою, що проводила перевірку, матеріально відповідальною особою і командиром підрозділу.

Командири батальйонів, рот і їм рівні оформлюють відомості перевірки наявності матеріальних засобів у випадках, коли наявність матеріальних засобів не відповідає обліковим даним, а про результати інших перевірок наявності озброєння, техніки і майна ними робиться запис у відповідних книгах (відведених аркушах у кінці книги обліку підрозділу).

 

10.2.19. Начальники служб військової частини (з'єднання), командири підрозділів подають оформлені акти та відомості перевірок наявності матеріальних засобів своїм безпосереднім начальникам, а голова внутрішньої перевірної комісії - відповідному заступникові командира з'єднання, військової частини (по підпорядкованій службі). У разі недостачі (надлишків) матеріальних засобів вказані документи після їх освідування доповідаються командирові військової частини (з'єднання) для прийняття рішення. Всі акти (відомості) перевірок і інвентаризаційні описи мають бути обліковані в журналі реєстрації облікових документів і зберігатись у діловодстві відповідної служби військової частини (з'єднання).

 

10.2.20. Перевірка господарської діяльності військових частин службами тилу з'єднання, яке має у своєму складі військові частини, проводиться в період між документальними ревізіями, комплексно, тобто одночасно у всіх службах тилу військової частини під керівництвом заступника командира з'єднання з тилу або з технічної частини та озброєння в обсязі, передбаченому пунктами 10.2.6. і 10.2.10. цього Положення. При цьому господарська діяльність перевіряється службами тилу з'єднання у всіх його військових частинах протягом року з перевіркою в кожній військовій частині всіх служб і не менше половини підрозділів.

 

10.2.21. Результати перевірки господарської діяльності військової частини (з¢єднання) оформлюються актом, який підписується особами, що проводили перевірку, а також у порядку ознайомлення - командиром військової частини (з'єднання), яка перевіряється, його заступниками з тилу і технічної частини та озброєння, начальниками служб військової частини (з¢єднання) та разом з відомостями наявності й якісного стану матеріальних засобів подаються на затвердження вищому за посадою командирові (начальнику), за розпорядженням якого проводилась перевірка. Один примірник акта перевірки господарської діяльності військової частини (з'єднання) надсилається до Головного управління внутрішніх військ МВС України, а другий зберігається у військовій частині (з'єднанні).

 

10.2.22. Акт перевірки господарської діяльності має бути конкретним і грунтуватись на документально підтверджених фактах. Висновки, не підтверджені документами, до акта не записуються.

В акті перевірки господарської діяльності військової частини (з`єднання), окремих служб відзначаються позитивні сторони господарської діяльності, досягнення у забезпеченні збереження матеріальних засобів, які заслуговують поширення як передовий досвід, а також недоліки в діяльності служб, висновки з питань, які перевірялись, пропозиції щодо тих недоліків, які не були усунуті в ході перевірки.

У разі наявності заперечень щодо змісту акта, особами, які перевірялись, вони викладають їх у письмовій формі.

 

10.2.23. Акт перевірки господарської діяльності складається за такою приблизною схемою:

заголовок акта, склад комісії, підстава для проведення перевірки, строки перевірки, який період охоплено перевіркою, відповідальні особи за період, що перевіряється;

назви служб і підрозділів військової частини (з'єднання), які підлягали перевірці;

організаційні і загальні питання, які стосуються діяльності всіх служб: планування господарської діяльності; організація, стан підготовки особового складу тилових служб і підрозділів, їх укомплектованість і бойова готовність; забезпеченість військової частини (з'єднання) матеріальними засобами, їх наявність і якісний стан, зберігання, облік, збереження та законність витрачання; організація економічної роботи і контролю господарської діяльності, а також стан збереження матеріальних засобів; знання і виконання функціональних обов'язків посадовими особами;

питання перевірки, що стосуються діяльності кожної окремої служби військової частини (з'єднання);

стан служб (служби) і військового господарства в цілому щодо забезпечення постійної бойової готовності військової частини (з`єднання);

організація і стан роботи щодо проведення господарських операцій;

обгрунтованість заявок на матеріальні засоби і кошти та ступінь їх задоволення вищими органами;

результати інвентаризації матеріальних засобів на складах, у підрозділах та на інших об`єктах;

складське і ротне господарство, організація зберігання матеріальних засобів: загальний і санітарний стан складських приміщень та їх обладнання, організація, стан зберігання і розміщення матеріальних засобів, наявність та ефективність використання вантажно-розвантажувальної техніки, пожежна безпека;

засоби зважування і вимірювання, організація операційної діяльності (приймання, відправка, видача);

законність і доцільність здійснення господарських операцій, їх оформлення первинними документами, своєчасність і повнота оприбуткування тих, що надійшли, матеріальних засобів і коштів, наявність і якість оформлення первинних документів, облік зберігання і використання бланків суворого обліку;

організація обліку і звітності: наявність книг і карток обліку та їх оформлення, якість і своєчасність записів у книгах та картках, відповідність записів даним первинних документів, правильність виведення лишків і підсумків по книгах і картках, стан обліку у діловодстві, підрозділах, майстернях, на складах та інших об¢єктах перевірки, відповідність звітності відомостям поточного обліку, якість звітності;

наявність і стан обліку в натуральних та грошових показниках недостач та втрат військового майна за службу в цілому; здійснення контролю за прийняттям відповідних рішень щодо недостач і втрат, та вчасним їх відшкодуванням;

організація внутрішнього господарського контролю і виконання пропозицій та рекомендацій попередніх перевірок (ревізій), виконання всіма командирами і начальниками служб обов`язків з контролю, а також пропозицій за результатами інвентаризації, перевірок і документальних ревізій;

повнота доведення до особового складу встановлених норм забезпечення; правильність експлуатації, збереження і ремонту озброєння, бойової та іншої техніки, казармено-житлового фонду, меблів, інвентарю, обладнання, споруд та інших об¢єктів військового господарства;

причини недоліків, які були допущені в господарській діяльності військової частини (з'єднання), та заходи, вжиті комісією в період перевірки;

висновки і пропозиції: оцінка стану військового господарства взагалі і окремих служб зокрема, позитивні і негативні сторони, оцінка роботи та рівень спеціальної підготовки особового складу служб, виявлені недоліки та пропозиції і заходи щодо їх усунення з вказівкою конкретних термінів їх виконання та поліпшення роботи військового господарства військової частини (з'єднання).

За необхідності, в акті висвітлюються й інші питання, що випливають з особливостей роботи військового господарства військової частини (з`єднання) або окремої служби, яка перевіряється.

До акта, крім відомостей наявності та якісного стану матеріальних засобів, можуть додаватися також пояснення посадових осіб, різного роду довідки та інші документи, які пояснюють окремі положення і висновки акта.

 

10.2.24. Головою внутрішньої перевірної комісії або особою, яка здійснювала перевірку господарської діяльності (інвентаризацію), проводиться розбір результатів перевірки з детальним аналізом позитивних сторін діяльності військової частини (з¢єднання) або окремої служби, виявлених недоліків, причин їх виникнення і пропозицій щодо усунення цих недоліків.

 

10.2.25. У всіх випадках виявлення незаконних витрат матеріальних засобів або зловживань з боку посадових осіб військової частини (з¢єднання) голова комісії (перевіряючий) зобов¢язаний негайно припинити незаконні дії цих осіб і доповісти про це командирові військової частини (з¢єднання).

 

10.2.26. У разі виявлення недостач, які перевищують норми природних втрат або надлишків, голова комісії (перевіряючий) зобов¢язаний негайно доповісти про це командирові військової частини (з¢єднання) для вживання заходів.

 

10.2.27. Командир військової частини (з¢єднання) у разі виявлення втрат, недостач або незаконних витрат матеріальних засобів призначає службове розслідування з метою з¢ясування причин виявлених порушень та виявлення винних у цьому осіб.

Залежно від результатів службового розслідування приймається рішення про відшкодування заподіяного збитку і ступінь відповідальності кожної з винних осіб.

У разі виявлення протиправних дій, пов¢язаних з розтратами, крадіжками та незаконними витратами матеріальних засобів і коштів, командир військової частини (з¢єднання) повідомляє про них військового прокурора.

Виявлені під час перевірки господарської діяльності (інвентаризації) надлишки матеріальних засобів на підставі наказу командира військової частини (з¢єднання) записуються на прибуток, а недостачі, що перевищують норми природних втрат, записуються у книгу обліку недостач матеріальних засобів, після чого списуються у книгах і картках основного обліку відповідної служби військової частини (з'єднання).

10.2.28. За приховування або сприяння приховуванню фактів недостач, крадіжок, псування, незаконного отримання або витрачання матеріальних засобів та коштів, а також за неподання документів або подання недостовірних документів винні посадові особи військової частини (з¢єднання) притягуються до дисциплінарної або кримінальної відповідальності згідно із законодавством України.

 

10.2.29. Голова та члени комісії (перевіряючі) за приховування виявлених порушень, недоліків і зловживань у діяльності посадових осіб військової частини (з¢єднання), недбале проведення перевірки господарської діяльності (інвентаризації), а також за неправильне висвітлення в акті фактичних справ несуть відповідальність у дисциплінарному або кримінальному порядку згідно із законодавством України.

 

10.2.30.Документальна ревізія господарської діяльності військової частини (з'єднання) проводиться силами з'єднання та контрольно-ревізійного відділу при ГУВВ МВС України в порядку і строки, передбачені нормативними документами.

При проведенні документальної ревізії до складу ревізійної групи можуть залучатися спеціалісти інших служб залежно від питань, які виникли на час проведення ревізії.

 

10.2.31. Документальні ревізії мають охоплювати діяльність військової частини (з'єднання) за час з моменту закінчення попередньої документальної ревізії до початку перевірки.

Документальна ревізія проводиться без завчасного попередження військової частини (з¢єднання).

 

10.2.32. Документальна ревізія військової частини (з¢єднання) включає перевірку господарської діяльності військової частини (з¢єднання) в обсязі цього Положення.

Крім того, під час документальної ревізії перевіряються:

наявність прибутково-видаткових документів, правильність їх оформлення і законність проведення операцій;

записи у книгах і картках обліку і здійснюється звіряння їх з наказами і оригіналами документів, на підставі яких здійснені записи;

своєчасність і повнота оприбуткування матеріальних засобів, правильність складання актів приймання і оформлення відповідними документами виявлених недостач та псування, своєчасність запису виявлених недостач у книгу обліку недостач, отримання інспекторських посвідчень та стягнення з винних вартості заподіяного збитку;

правильність і своєчасність записів прибутково-видаткових документів у книгах і картках обліку, правильність переведення майна у нижчі категорії і виключення з обліку частини;

правильність ведення обліку матеріальних засобів у підрозділах, майстернях, їдальнях, на складах тощо;

правильність і якість складання звітності і дотримання строків її подання;

повнота й якість планування господарської діяльності військової частини (з¢єднання), виконання заходів, передбачених річним і місячним планами та іншими плануючими документами, в цілому за військову частину (з¢єднання) або за окрему службу ;

стан та ефективність договірної роботи;

забезпеченість військової частини (з¢єднання) матеріальними засобами, які передбачаються за табелями і нормами;

наявність і якісний стан матеріальних засобів;

повноту й якість доведення до особового складу встановлених норм забезпечення;

доцільність і ефективність витрат матеріальних засобів та коштів;

правильність експлуатації, зберігання і ремонту озброєння, бойової та іншої техніки, казармено-житлового фонду, меблів, інвентарю, обладнання, споруд, електро-, тепло- та інших мереж об¢єктів військового господарства, умови та порядок зберігання матеріальних засобів;

організація лікувально-профілактичних та інших заходів щодо збереження здоров¢я особового складу;

збереження навколишнього природного середовища у зайнятому частиною (з¢єднанням) районі;

організація ветеринарного забезпечення військової частини (з¢єднання);

дотримання законності і режиму заощадження під час витрачання матеріальних засобів і коштів, дотримання господарсько-фінансової та штатної дисципліни, правильність ведення обліку і звітності; своєчасність та якість організації і проведення контрольно-ревізійної роботи і контролю господарської діяльності військової частини (з¢єднання) з боку командирів та посадових осіб, які відають військовим господарством, і внутрішньої перевірної комісії;

стан роботи щодо попередження і заходи боротьби з втратами, недостачами та незаконними витратами матеріальних засобів і коштів, а також усунення причин їх виникнення; організація своєчасного відшкодування заподіяних державі збитків;

законність зарахування на забезпечення і зняття з нього особового складу;

правильність зберігання прибутково-видаткових документів, книг і карток обліку, бланків суворого обліку.

 

10.2.33. Документальні ревізії військової частини (з¢єднання) за часом (строками) проведення можуть бути плановими та позаплановими. Документальні ревізії служб у всіх випадках мають проводитись обов¢язково у повному обсязі і, як правило, комплексно, одночасно по всіх службах військової частини (з¢єднання) та під одним керівництвом.

За рік до розформування, скорочення військової частини (з¢єднання) проводиться документальна ревізія служб тилу, а при здаванні справ і посади начальником служби, заступником командира військової частини (з¢єднання) з тилу - проводиться обов¢язково.

10.2.34. У ході перевірки господарської діяльності, інвентаризації матеріальних засобів і документальної ревізії комісією має бути надана військовій частині (з'єднанню) максимальна практична допомога в організації, веденні військового господарства та усуненні виявлених недоліків.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Основи організації та ведення військового господарства

Наказ МВС України... р... ПОЛОЖЕННЯ...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Завдання контролю

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Загальні положення
  3.1.1. Посадові особи військової частини і з’єднання, які здійснюють організацію та ведення військового господарства, несуть відповідальність за військове господарство та виконують

Заступник командира військової частини (окремого батальйону) з озброєння (інженерно-авіаційної служби) – начальник технічної частини
  3.2.5. Заступник командира військової частини (окремого батальйону) з озброєння (інженерно-авіаційної служби) – начальник технічної частини виконує свої обов’язки відповідно до стат

Начальник продовольчої служби військової частини
  3.2.6. Начальник продовольчої служби військової частини підпорядковується заступникові командира військової частини з тилу і є прямим начальником особового складу продовольчої служб

Начальник речової служби військової частини
  3.2.7. Начальник речової служби військової частини підпорядковується заступникові командира військової частини з тилу і є прямим начальником особового складу речової служби частини.

Начальник квартирно - експлуатаційної служби військової частини
  3.2.8. Начальник квартирно-експлуатаційної служби військової частини підпорядковується заступникові командира військової частини з тилу і є прямим начальником особового складу кварт

Начальник служби пожежної безпеки військової частини
  3.2.9. Начальник служби пожежної безпеки військової частини (якщо ця посада не передбачена штатним розписом, то наказом командира військової частини ці обов’язки покладаються на одн

Начальник автомобільної служби військової частини
  3.2.11. Начальник автомобільної служби військової частини підпорядковується заступникові командира військової частини з озброєння і є прямим начальником особового складу автомобільн

Начальник служби ракетно-артилерійського озброєння військової частини
  3.2.15. Начальник служби ракетно-артилерійського озброєння військової частини підпорядковується заступникові командира військової частини з озброєння і є прямим начальником особовог

Начальник медичної служби військової частини
  3.2.17. Начальник медичної служби військової частини підпорядковується командирові військової частини і є прямим начальником особового складу медичної служби частини. Він відповідає

Помічник командира військової частини з фінансово-економічної роботи - начальник фінансової служби
  3.2.20. Помічник командира військової частини з фінансово-економічної роботи - начальник фінансової службипідпорядковується командирові військової частини. Він відповідає за фінансо

Начальник клубу військової частини
  3.2.21. Начальник клубу військової частини підпорядковується заступникові командира військової частини з виховної роботи. Він відповідає за збереження, облік, експлуатацію та своєча

Командир роти (взводу) матеріально-технічного забезпечення військової частини
  3.2.22. Командир роти (взводу) матеріально-технічного забезпечення військової частини виконує свої обов’язки відповідно до статей 111,112 (119, 120) Статуту внутрішньої служби Зброй

Начальник медичного пункту військової частини
  3.2.23. Начальник медичного пункту військової частини відповідає за своєчасне проведення лікувально-профілактичних та протиепідемічних заходів у частині, забезпечення медичного пунк

Начальник аптеки медичного пункту військової частини
  3.2.24. Начальник аптеки медичного пункту військової частини відповідає за одержання, зберігання, облік і забезпечення медичного пункту та підрозділів частини медичним майном.

Начальник їдальні військової частини
  3.2.25. Начальник їдальні військової частини відповідає за своєчасне та доброякісне приготування їжі, зберігання та повноту доведення до особового складу встановлених норм продуктів

Старший інструктор (старший кухар) їдальні військової частини
  3.2.26. Старший інструктор (старший кухар) їдальні військової частини відповідає за своєчасне та доброякісне приготування їжі та її рівномірне видавання особовому складу, повноту до

Начальник майстерні військової частини
  3.2.27. Начальник майстерні військової частини відповідає за своєчасне виконання ремонту озброєння, бойової та іншої техніки, обладнання і майна частини, за правильне використання і

Начальник складу військової частини
  3.2.28. Начальник складу військової частини відповідає за приймання та видачу, правильне зберігання, якісний стан, повну наявність і своєчасний облік матеріальних засобів, за підтри

Діловод (старший писар, писар) служби військової частини
  3.2.30. Діловод (старший писар, писар) служби військової частини відповідає за стан обліку матеріальних засобів по службі (службах) та особового складу, що стоїть на забезпеченні, з

Фельдшер батальйону
  3.3.4. Фельдшер батальйону відповідає за проведення лікувально-профілактичних і протиепідемічних заходів та здійснення контролю за виконанням санітарно-гігієнічних вимог у підрозділ

Обов`язки посадових осіб авіаційної частини
  Примітка.Якщо у складі військової частини є авіаційні підрозділи, то обов'язки їх посадових осіб щодо ведення військового господарства розробляються відповідно до о

Начальник штабу авіаційної частини
  3.4.2. Начальник штабу авіаційної частини відповідає за організацію виконання вказівок командира авіаційної частини з питань ведення військового господарства та виконує свої обов'яз

Технічної служби авіаційної частини
    3.4.6. Заступник командира авіаційної частини з авіаційно-технічної частини - начальник авіаційно-технічної служби авіаційної частини відповідає за забезпечення част

Начальник служби авіаційного озброєння та боєприпасів авіаційної частини
  3.4.7. Начальник служби авіаційного озброєння та боєприпасів авіаційної частини виконує свої обов'язки відповідно до обов`язків начальника служби артилерійського озброєння частини,

Начальник автомобільної та електрогазової служби - інженер з електрогазової техніки авіаційної частини
  3.4.8. Начальник автомобільної та електрогазової служби - інженер з електрогазової техніки авіаційної частини відповідає за утримання у справному стані, раціональне використання та

Помічник начальника автомобільної та електрогазової служби - інженер з електрогазової техніки
  3.4.9. Помічник начальника автомобільної та електрогазової служби - інженер з електрогазової техніки керує обліком, експлуатацією та ремонтом електрогазової техніки і відповідає за

Начальник медичного пункту авіаційної частини
  3.4.11. Начальник медичного пункту авіаційної частини відповідає за службу та виконує свої обов`язки відповідно до обов`язків начальника медичного пункту військової частини, викладе

Начальник служби пального та мастильних матеріалів авіаційної частини
  3.4.12. Начальник служби пального та мастильних матеріалів авіаційної частини відповідає за службу та виконує свої обов`язки відповідно до обов`язків начальника служби пального та м

Начальник речової служби авіаційної частини
  3.4.14. Начальник речової служби авіаційної частини відповідає за службу та виконує свої обов'язки відповідно до обов'язків начальника речової служби військової частини, викладених

Командир аеродромно-експлуатаційного підрозділу - комендант аеродрому
  3.4.16. Командир аеродромно-експлуатаційного підрозділу - комендант аеродрому відповідає за утримання, ремонт і підготовку аеродромів до польотів та виконує свої обов'язки відповідн

Командир аеродромно-експлуатаційного підрозділу - комендант аеродрому
  3.4.16. Командир аеродромно-експлуатаційного підрозділу - комендант аеродрому відповідає за утримання, ремонт і підготовку аеродромів до польотів та виконує свої обов'язки відповідн

Командир аеродромно-експлуатаційного підрозділу - комендант аеродрому
  3.4.16. Командир аеродромно-експлуатаційного підрозділу - комендант аеродрому відповідає за утримання, ремонт і підготовку аеродромів до польотів та виконує свої обов'язки відповідн

Командир аеродромно-експлуатаційного підрозділу - комендант аеродрому
  3.4.16. Командир аеродромно-експлуатаційного підрозділу - комендант аеродрому відповідає за утримання, ремонт і підготовку аеродромів до польотів та виконує свої обов'язки відповідн

Командир аеродромно-експлуатаційного підрозділу - комендант аеродрому
  3.4.16. Командир аеродромно-експлуатаційного підрозділу - комендант аеродрому відповідає за утримання, ремонт і підготовку аеродромів до польотів та виконує свої обов'язки відповідн

Командир аеродромно-експлуатаційного підрозділу - комендант аеродрому
  3.4.16. Командир аеродромно-експлуатаційного підрозділу - комендант аеродрому відповідає за утримання, ремонт і підготовку аеродромів до польотів та виконує свої обов'язки відповідн

Командир аеродромно-експлуатаційного підрозділу - комендант аеродрому
  3.4.16. Командир аеродромно-експлуатаційного підрозділу - комендант аеродрому відповідає за утримання, ремонт і підготовку аеродромів до польотів та виконує свої обов'язки відповідн

Командир аеродромно-експлуатаційного підрозділу - комендант аеродрому
  3.4.16. Командир аеродромно-експлуатаційного підрозділу - комендант аеродрому відповідає за утримання, ремонт і підготовку аеродромів до польотів та виконує свої обов'язки відповідн

Командир аеродромно-експлуатаційного підрозділу - комендант аеродрому
  3.4.16. Командир аеродромно-експлуатаційного підрозділу - комендант аеродрому відповідає за утримання, ремонт і підготовку аеродромів до польотів та виконує свої обов'язки відповідн

Загальні положення
  4.1.1. Уся господарська діяльність військової частини (з'єднання) має своєчасно та чітко плануватися. Планування господарської діяльності - основа управління військовим гос

Річний план контрольно-ревізійної роботи з’єднання
  4.6.1. Річний план контрольно-ревізійної роботи з'єднання розробляється відповідно до вимог пунктів 10.2.30. - 10.2.33. цього Положення і затверджується командиром з'єднання.

Плани забезпечення окремих заходів
військової частини (з'єднання)   4.13.1. У військовій частині (з`єднанні) розробляються також плани забезпечення окремих службово-бойових завдань, етапів бой

Плани забезпечення окремих заходів
військової частини (з'єднання)   4.13.1. У військовій частині (з`єднанні) розробляються також плани забезпечення окремих службово-бойових завдань, етапів бой

Організація перевезення матеріальних засобів
  5.3.1. Перевезення матеріальних засобів з баз матеріально-технічного забезпечення МВС України та баз постачальників на склади військових частин (з`єднань) залежно від відстані, екон

Склади (бази ) МВС України та передавання їх іншим
військовим частинам (з’єднанням)   5.5.1. Військові частини (з’єднання) за розпорядженням командуючого внутрішніми військами або його заступників можуть здав

Розрахунки по них
  5.6.1. Господарські взаємовідносини військової частини (з’єднання) з підприємствами, незалежно від їх форми власності, та фізичними особами щодо поставок та послуг оформляються дого

Заготівля матеріальних засобів з місцевих ресурсів
  5.7.1. Військова частина (з’єднання) здійснює самостійні заготівлі тих матеріальних засобів, які не видаються натурою у порядку централізованого постачання, або заготівля яких в окр

Природного середовища
  5.11.1. Командир з'єднання, військової частини (начальник підприємства) несе відповідальність за виконання природоохоронного законодавства України на території з'єднання, військової

Природного середовища
  5.11.1. Командир з'єднання, військової частини (начальник підприємства) несе відповідальність за виконання природоохоронного законодавства України на території з'єднання, військової

Природного середовища
  5.11.1. Командир з'єднання, військової частини (начальник підприємства) несе відповідальність за виконання природоохоронного законодавства України на території з'єднання, військової

Організація та ведення підсобного господарства
військової частини (з'єднання)   5.14.1. Підсобне господарство військової частини (з'єднання) призначене для одержання сільськогосподарської продукції за рахунок утримання та

Завдання та організація ротного господарства
5.21.1. Ротне господарство[2] є складовою частиною військового господарства та його кінцевою ланкою. Воно призначене для забезпечення службово-бойової діяльності, бойової та гуманітарної підготовки

Організація зберігання озброєння, військової техніки, транспорту та майна роти
  5.21.24. У роті зберігаються тільки справні озброєння, бойова техніка, транспорт та майно у кількості, передбаченій табелями та нормами забезпечення. Всі несправні та зайві зброя, т

Організація польового водозабезпечення військ
  6.3.1. Загальна відповідальність за забезпечення водою для господарських, питних і технічних потреб, а також для миття особового складу і прання білизни покладається на командира ві

Загальні положення
  8.1.1. З метою підвищення відповідальності за керівництво військовим господарством і забезпечення збереження державної власності всі посадові особи при призначеннях і переведеннях з

Приймання та здавання справ і посади командиром підрозділу
  8.3.1. Командир підрозділу здійснює приймання і здавання справ та посади на підставі наказу командира військової частини (з'єднання) в присутності комісії.  

Приймання та здавання справ і посади начальниками майстерні, хлібозаводу (хлібопекарні), їдальні та відповідними їм посадовими особами
  8.5.1. Той, хто приймає справи і посаду начальника майстерні, хлібозаводу (хлібопекарні), їдальні, лазні, пральні, у присутності внутрішньої перевірної комісії і того, хто здає спра

Приймання та здавання справ і посади старшиною підрозділу
  8.7.1. Той, хто приймає справи і посаду старшини підрозділу, у присутності внутрішньої перевірної комісії і того, хто здає справи і посаду, зобов¢язаний: ознайомитися

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги