рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

ЗБРОЙНІ СИЛИ УКРАЇНИ

ЗБРОЙНІ СИЛИ УКРАЇНИ - раздел Образование, ЗБРОЙНІ СИЛИ УКРАІНИ. Основи сучасного загальновійськового бою Збройні Сили України — Це Воєнно-Державна Структура, Завдання Якої — Збройний...

Збройні сили України — це воєнно-державна структура, завдання якої — збройний захист суверенітету, незалежності, неподільності України, а також захист від нападу ззовні. У випадку війни свої завдання вони виконують у взаємодії з Прикордонними військами України, Національною гвардією, Служ­бою національної безпеки та іншими військовими формуваннями.

Принципи побудови Збройних сил України, їхня кількість і організа­ція, порядок комплектації, дислокації й відмобілізування визначаються Зако­ном про Збройні сили України та іншими законодавчими актами України.

У Законі України про Збройні сили зазначено, що вони призначені для збройного захисту незалежності, територіальної неподільності та недоторканості України. Питання про використання Збройних сил для виконання завдань не пов'язаних із захистом держави, вирішує тільки Верховна Рада України.

Структура Збройних сил України, їх кількісний склад, озброєння, еко­номічне, фінансове і матеріально-технічне забезпечення затверджує Верховна Рада України за поданням президента України.

Загальне керівництво Збройними силами здійснює Президент України, як Головнокомандуючий Збройними силами і Голова Ради оборони України. Безпосереднє керівництво — Міністерство оборони України. Функції та повно­важення Міністерства оборони щодо керівництва Збройними силами визнача­ються Законом України про захист та положенням про Міністерство оборони України, які затверджені Президентом України. Комплектування Збройних сил військовослужбовцями здійснюють відповідно до Закону України "Про загаль­новійськовий обов'язок і військову службу".

ЕТАПИ РОЗБУДОВИ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

Перший етап. На цьому етапі було здійснено реформування управлін­ня військових округів і армій, формування боєздатних, повністю укомплек­тованих дивізій, створення стратегічних угрупувань, розробку військових і бойових статутів, настанов щодо застосування родів військ і використання зброї та бойової техніки.

Другий етап. Протягом 1993-94 рр. була реорганізована система тило­вого забезпечення, створена система розробки сучасної зброї, військової техні­ки і проведення військово-наукових розробок, розгорнута система оператив­ного забезпечення Збройних сил (розвідка всіх видів, система радіоелектронної боротьби, інженерне, хімічне забезпечення), закінчено створення угрупувань Військово-морських сил.

Третій етап. На заключному етапі будуть розроблені єдиний план стра­тегічного застосування Збройних сил України (на основі оборонної доктрини) та план підготовки структур оборони, а також сплановані система підготовки громадян до служби і система створення державних стратегічних запасів.

1.1. ВИДИ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ, ЇХ ПРИЗНАЧЕННЯ В МИРНИЙ І ВОЄННИЙ ЧАС

У системі заходів щодо підготовки та зміцнення Збройних сил України важливе значення надають встановленню та вдосконаленню їхньої організа­ційної структури та складу.

У зв'язку з тим, що Збройні сили є складним організмом, складові час­тини якого мають свою специфіку професійної підготовки і бойового застосу­вання, їх поділяють на види. Кожний із них призначений для ведення воєнних дій на суші, морі та в повітрі.

Збройні сили України складаються з чотирьох видів:

/. Сухопутних військ;

2. Військ Протиповітряної оборони;

3. Військова-Повітряних сил;

4. Військова-Морських сил.

Матеріальне і технічне забезпечення всіх видів Збройних сил — завдання тилу Збройних сил України.

ВИДИ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

Сухопутні війська   Військово-Повітряні Сили   Війська Протиповітряної Оборони   Військово-МорськіСили  

РОДИ ВІЙСЬК

1. Механізовані. І. БА. І.ЗРВ. 1 Підводні сили.

2. Танкові. 2.ВА. 2.РТВ. 2. Надводні сили.

3. РВ і А. 3. ША. З.Спеціальні 3. ВМС авіація.

війська. 4. Берегові війська і морська піхота.

4. Аеромобільні. 4 РА. 5. Спец, війська.

5. Війська ППОСВ. 5. ВТА.

6. Армійська ав. 6. Спец, ав

7. Спеціальні війська.

 

 

Спеціальні війська Збройних сил

1. Розвідувальні. 9. Автомобільно-дорожні.

2. Військово-космічні. 10. Охорони тилу.

3. Інженерні. 11. Трубопровідні.

4. Хімічні. 12. Інженерно-аеродромні.

5.РЕБ. ІЗ. Пошуково-рятувальні.

6. Повітроплавальні. 14. Гідрографічні.

7. Зв'язку. 15. Гідрометеорологічні.

8. Технічного забезпечення.

 

Тил Збройних сил

1. З'єднання і частини матеріального забезпечення.

2. З'єднання і частини технічного забезпечення.

3. З'єднання, частини й установи медичного забезпечення

 

Кожен із видів Збройних сил складається з родів військ (родів авіації у Військово-повітряних силах, родів сил у Військово-морському флоті), спец­іальних військ і тилу. До роду військ (сил) входять військові формування, які володіють притаманною тільки їм зброєю та військовою технікою зі своїми способами їх бойового застосування.

Сухопутні війська — найчисельніший, комплексний за озброєнням і технічним оснащенням вид Збройних сил, призначений для виконання страте­гічних і оперативно-тактичних завдань на сухопутних театрах воєнних дій (ТДВ). За своїми бойовими можливостями вони здатні самостійно або у взає­модії з іншими видами Збройних сил відбивати вторгнення сухопутних військ, великих повітряних і морських десантів противника, наносити йому одно­часні масовані вогневі удари на всю глибину оперативного шикування, про­ривати оборону противника, здійснювати стратегічний наступ у високих тем­пах на велику глибину та закріплюватися на зайнятій території.

Основні властивості сухопутних військ: велика вогнева міць та удар­на сила, висока маневреність і повна бойова самостійність. Вони оснащені ракетною зброєю, іншими видами зброї та бойової техніки, засобами зв'яз­ку та транспортом.

Військово-повітряні сили призначені для нанесення ударів по авіацій­них, сухопутних і морських угрупуваннях противника, авіаційної підтримки Сухопутних військ і Військово-морських сил, а також для ведення повітряної розвідки і повітряних перевезень. Вони мають у своєму складі такі роди авіації: бомбардувальну, штурмову, винищувальну, розвідувальну, транспортну та спеціальну. Військово-повітряні сили озброєні багатоцільовими надзвуковими винищувачами, бомбардувальниками, а також вертольотами.

Бомбардувальна авіація уражає важливі об'єкти в оперативній гли­бині противника, затримує та знищує його резерви, веде повітряну розвідку.

Винищувальна авіація призначається для виявлення та знищення по­вітряного противника, ураження його наземних об'єктів, ведення повітря­ної розвідки.

Штурмова авіація знищує засоби ураження і живу силу противника в тактичній та оперативній глибині, уражає малорозмірні та рухомі об'єкти, зни­щує вертольоти, веде розвідку, розміщує мінні загородження.

Розвідувальна авіація призначена для ведення повітряної розвідки міс­цевості противника, та погоди, знищення його особливо важливих об'єктів.

Транспортна авіація висаджує повітряний десант, перевозить вантажі, евакуює поранених та хворих, веде розвідку, влаштовує мінні загородження.

Спеціальна авіація призначена для ведення радіоелектронної боротьби, забезпечення управління та зв'язку, ведення розвідки, дозаправлення літаків пальним у польоті, евакуації поранених та ін.

Війська протиповітряної оборони ведуть боротьбу з повітряним против­ником, уражають його повітряні та наземні угрупування, підтримують сухо­путні війська та Військово-морські сили, всебічно забезпечують бойові дії військ.

Вони складаються з таких родів військ: зенітно-ракетних, радіотехніч­них та спеціальних.

Зенітно-ракетні війська виявляють та знищують повітряного противника, сповіщають, прикривають та захищають угрупування військ від ударів із повітря.

Радіотехнічні війська призначені для ведення розвідки повітряного про­тивника, забезпечення військ даними про повітряну обстановку, сповіщення військ про неї, контролю за польотами своєї авіації та радіоелектронної боротьби.

Спеціальні війська всебічно забезпечують підготовку та ведення бойо­вих дій силами протиповітряної оборони.

Військово-морські сили (ВМС) призначені для виконання завдань на морських та океанських театрах воєнних дій (ТВД), знищення важливих назем­них об'єктів противника, його сил на морі та базах, порушення морських кому­нікацій, взаємодії із сухопутними військами при проведенні операцій на при­морських напрямках, висадки морських десантів, забезпечення транспортування матеріальних засобів морем і виконання інших завдань. До складу Військово-морських сил входять: надводні сили, підводні сили, ВМС авіація і берегові війська (берегові ракетно-артилерійські війська, війська берегової оборони), морська піхота), а також формування суден допоміжного флоту, служби і час­тини спеціального призначення (розвідки, зв'язку, спостереження, гідрогра­фічна служба), частини й установи тилу.

Надводні сили мають у своєму складі надводні кораблі різних класів, які оснащені, залежно від призначення, ракетним, торпедним, артилерійським, про­тичовновим, мінним озброєнням та іншими бойовими і технічними засобами.

Надводні сили Військово-морських сил мають океанські кораблі та ко­раблі прибережної дії, які здатні самостійно та у взаємодії з іншими родами сил флоту виконувати різні завдання на морських театрах. Універсальність озб­роєння надводних кораблів дозволяє їм вести пошук і знищувати підводні човни та надводні кораблі противника, висаджувати морські десанти і відби­вати висадку морських десантів противника, забезпечувати розгортання підводних човнів, охороняти транспортні та десантні кораблі під час пере­ходів морем, а також вирішувати інші питання.

Підводні сили складаються з підводних човнів, які оснащені сучасними видами зброї. Вони здатні наносити удари ракетною зброєю по берегових об’єктах противника, знищувати його бойові надводні кораблі та підводні чов­ни, а також транспорт із військами і вантажем. Свої завдання підводні човни виконують самостійно або у взаємодії з іншими родами сил флоту.

До складу авіації ВМС входить морська ракетоносна, протичовнова та розвідувальна авіація. Морська ракетоносна авіація озброєна літаками, які ма­ють значні дальність та швидкість польоту, ракети різного призначення.

Протичовнова авіація має у своєму складі протичовнові літаки і вертольо­ти, які озброєні сучасними засобами боротьби з підводними човнами. Вона здат­на успішно виявляти підводні човни противника, переслідувати та знищувати їх.

Берегові війська складаються з берегових ракетно-артилерійських військ та військ берегової оборони.

Берегові ракетно-артилерійські війська призначені для оборони узбереж­жя та важливих об'єктів на березі, а також своїх прибережних комунікацій від Ударів сил флоту противника. Вони можуть залучатися до підтримки сухо­путних військ, які діють на приморських напрямках.

Війська берегової оборони необхідні для безпосереднього захисту узбережжя та важливих об'єктів на березі.

Морська піхота спеціально підготовлена для ведення бойових дій у складі морських десантів разом із сухопутними військами або самостійно, а також для оборони військово-морських баз, портів і виконання інших завдань.

 

1.2. СУХОПУТНІ ВІЙСЬКА

Різниця в бойових властивостях різноманітного озброєння зумовила поділ сухопутних військ на роди військ і спеціальні війська. Виходячи з цьо­го, до складу сучасних сухопутних військ входять такі роди військ: механізо­вані, танкові, аеромобільні, ракетні війська й артилерія (РВ і А), війська протипо­вітряної оборони сухопутних військ (ППО СВ), а також армійська авіація, час­тини і підрозділи спеціальних військ, частини і заклади тилу.

Механізовані й танкові війська становлять основу сухопутних військ. Вони призначені: в наступі — для прориву оборони противника, знищення його угрупування, захоплення важливих районів, рубежів і об'єктів, форсу­вання водних перешкод, переслідування противника, що відступає, ведення зустрічних битв, боїв і дій у складі морських та повітряних десантів; в обо­роні — для утримання районів, рубежів і позицій, які займають війська, відби­вання ударів противника і завдавання поразки його наступаючим військам.

Механізовані війська є найчисельнішим родом військ Збройних сил України. Вони, маючи високу бойову самостійність і універсальність, здатні виконувати завдання на різній місцевості й в будь-яку погоду, на головних або другорядних напрямках, в першому чи другому ешелоні бойових по­рядків (оперативного шикування).

Основу механізованих військ становлять з'єднання і частини, які осна­щені танками та бойовими машинами піхоти, бронетранспортерами, сучас­ною артилерією та протитанковими керованими ракетами, засобами ППО та всебічного забезпечення. Високоточна зброя надає з'єднанням більшу вогне­ву міць, ударну силу і маневреність, забезпечує ведення бойових дій у висо­ких темпах і на велику глибину.

Танкові війська — основна ударна сила сухопутних військ. Маючи по­тужний вогонь, високу рухливість і маневреність, їх використовують пере­важно на головних напрямках: у наступі — в складі ударних угрупувань у першому чи другому ешелоні, а в обороні — в складі других ешелонів і ре­зервів для нанесення контрударів (контратак) і завершення розгромлення про­тивника, що вклинився в оборону.

Сухопутні війська озброєні танками Т-64, 1-12, Т-80. Танки, як засіб боротьби, призначені для виконання широкого діапазону завдань у сучасно­му загальновійськовому бою. Сучасні танки створюють з урахуванням ос­танніх досягнень науки і техніки, на основі сучасних технологій. Вони вдос­коналюються шляхом підвищення вогневої потужності, рухливості, покра­щання експлуатаційних властивостей. Підвищення вогневої потужності танків досягають: встановленням гармат великих калібрів, які забезпечують великі початкові швидкості снарядів; створенням боєприпасів із великими можливостями щодо ураження цілей; оснащенням приладами і механізмами, які підвищують імовірність влучення в ціль, швидкострільність і маневреність вогню, скорочують час на підготовку вихідних даних для стрільби та вико­нання пострілу; покращенням умов перебування в танку екіпажу.

Аеромобільні війська — високомобільний рід сухопутних військ, при­значений для охоплення противника з повітря і виконання завдань у його тилу, знешкодження засобів ядерного нападу, пунктів управління, захоплення та ут­римання важливих районів, рубежів, об'єктів в оперативній і тактичній гли­бині противника.

Ракетні війська й артилерія є основними вогневими засобами сухопут­них військ. Ракетні війська уражають засоби ядерного і хімічного нападу, ос­новні угрупування, військ авіації на аеродромах, засоби протиповітряної обо­рони, пункти управління, тилові та інші важливі об'єкти противника в усій гли­бині його оперативного шикування, а на приморських напрямках вони руйну­ють пункти базування Військово-морських сил противника та знищують його бойові кораблі й судна. Ракетні війська складаються із: з'єднань і частин опера­тивно-тактичних ракет, тактичних ракет і ракетно-технічних частин та підрозділів, які входять до складу загальновійськових об'єднань.

Артилерія призначена для знищення та придушення засобів ядерного і хімічного нападу, артилерії, танків, бойових машин піхоти, вертольотів на май­данчиках, протитанкових та інших вогневих засобів, живої сили, пунктів уп­равління, засобів протиповітряної оборони, радіоелектронних засобів, руйну­вання фортифікаційних споруд противника, дистанційного мінування місце­вості та виконання завдань світлового забезпечення.

Маючи велику потужність і влучність вогню, здатність швидко готува­тися до виконання завдання, здійснювати маневр і швидко зосереджувати во­гонь на найважливіших об'єктах, артилерія залишається основним засобом вогневого ураження противника. Свої завдання в загальновійськовому бою вона виконує у взаємодії з авіацією, ракетними частинами та бойовими засобами інших родів військ.

Останнім часом відбулися якісні зміни: в артилерії збільшилась дальність її стрільби і потужність вогню; широке застосування знайшла самохідна арти­лерія; з'явилися боєприпаси підвищеної потужності та з готовими стрілоподіб­ними і бойовими елементами, а також із системами самонаведення на ціль. Удос­коналюються системи керування вогнем.

Суттєві зміни відбулися в протитанкових засобах. Впровадження у війська протитанкових керованих ракет з автоматичною та напівавтоматич­ною системами керування, збільшення кількості протитанкових засобів безпо­середньо в підрозділах значно підвищують їхню можливість щодо ураження броньованих об'єктів противника.

Артилерія складається із з'єднань, частин і підрозділів гаубичної, гар­матної, реактивної, протитанкової артилерії, мінометів, протитанкових керо­ваних ракет, а також частин і підрозділів артилерійської розвідки.

Артилерія, яка організаційно входить до складу загальновійськових об'єднань, з'єднань, частин і підрозділів, с військовою і поділяється на армійсь­ку, корпусну, дивізійну, бригадну, полкову та батальйонну.

Для вогневого ураження противника артилерія застосовує такі види вогню: вогонь по окремій цілі, зосереджений вогонь, масований вогонь, неру­хомий і рухомий загороджувальний вогонь, послідовне зосередження вогню, вогневий вал і рухому вогневу зону.

Війська протиповітряної оборони сухопутних військ організаційно вхо­дять до складу загальновійськових з'єднань, частин і підрозділів. Вони є одним із найважливіших засобів боротьби з повітряним противником. Ці війська скла­даються із зенітно-ракетних, зенітних ракетно-артилерійських, зенітно-артиле­рійських, радіотехнічних частин і підрозділів. Війська ППОСВ призначені для: знешкодження повітряного противника на всіх можливих висотах його дій у будь-яку погоду, як вдень, так і вночі, в умовах активної радіопротидії; недопу­щення ведення противником повітряної розвідки; боротьби з аеромобільними військами і повітряними десантами на маршрутах їхнього польоту і під час висадки; знешкодження вертольотів вогневої підтримки, які діють із засідок; своєчасного сповіщення військ про дії повітряного противника; прикриття угрупувань військ, пунктів управління, аеродромів, тилових та інших об'єктів від ударів противника з повітря, а також при перегрупуваннях (переміщеннях, пе­ресуваннях) військ і розміщенні їх на місці.

Вони озброєні рухомими зенітно-ракетними та артилерійськими комп­лексами, радіолокаційною технікою для виявлення цілей і автоматизованими системами керування вогнем.

Зенітно-ракетні комплекси (системи) та зенітна артилерія військ ППОСВ мають високу ефективність вогню і маневревість. Вони здатні знищу­вати повітряного противника в усьому діапазоні висот його можливих дій.

Залежно від організаційної належності з'єднання, частини і підрозділи можуть бути дивізійного, бригадного або полкового підпорядкування.

Кількість частин і підрозділів військ ППО СВ у тій чи іншій ланці, їхня організація та типи зразків військової техніки повинні відповідати способам дій військ, що прикриваються, типам засобів повітряного нападу та способам їхніх дій в угрупуваннях військ і об'єктах тилу.

Так, у механізованих і танкових частинах є зенітні дивізіони, озброєні самохідними зенітно-ракетними, зенітними гарматно-ракетними, зенітно-арти­лерійськими, радіолокаційними і переносними зенітними комплексами, які здатні діяти в бойових порядках підрозділів і вести розвідку та вогонь у русі по літаках і вертольотах тактичної, палубної та армійської авіації, яка діє пере­важно на граничне малих і на малих висотах, і забезпечувати безпосереднє при­криття цих підрозділів на полі бою.

Радіотехнічні частини й підрозділи призначені для ведення розвідки по­вітряного противника, забезпечення командних пунктів (пунктів управління) ППО і командних пунктів частин даними про новітряну обстановку, сповіщен­ня військ і контролю за польотами своєї авіації.

 

Засоби ППО СВ застосовують у тісній взаємодії з винищувальною авіа­цією. Це дозволяє успішно вести боротьбу з літаками, вертольотами, безпілот­ними літальними апаратами (БПЛА) противника в будь-якій обстановці.

Армійська авіація загальновійськових об'єднань і з'єднань є засобом командирів корпусів та дивізій. Вона призначена для авіаційної підтримки військ шляхом знищення наземних об'єктів противника на передньому краї та в гли­бині оборони, знищення повітряних десантів, мінування місцевості, ведення повітряної розвідки і виконання завдань всебічного забезпечення бою.

Армійська авіація оснащена бойовими, транспортно-бойовими та де­сантними вертольотами, різноманітними літаками та спеціальною авіацією.

Спеціальні війська призначені для виконання завдань щодо забезпе­чення бойових дій військ. Вони є в кожному виді Збройних сил. До них нале­жать: розвідувальні, інженерні, хімічні та інші війська (частини, підрозділи).

Тил Збройних сил забезпечує війська всіма видами матеріальних засобів і зберігає їхні запаси, готує шляхи сполучення, забезпечує військові перевезен­ня тощо.

 

1.3. ПІДРОЗДІЛИ, ЧАСТИНИ, З'ЄДНАННЯ ТА ОБ'ЄДНАННЯ СУХОПУТНИХ ВІЙСЬК

Організаційно сухопутні війська складаються з армійських корпусів, дивізій, бригад, полків, окремих частин, батальйонів, дивізіонів, батарей, рот, взводів, відділень та обслуг.

Корпус— оперативно-тактичне з'єднання в сухопутних військах та інших видах Збройних сил. У своєму складі він може мати кілька з'єднань і частин родів військ, спеціальних військ, органів управління та забезпечення.

Дивізія — основне тактичне з'єднання в різних видах Збройних сил. Вона призначена для виконання тактичних завдань у складі армійських корпусів або самостійно, у взаємодії із з'єднаннями та частинами інших родів військ і спе­ціальних військ, з авіацією, а на приморських напрямках — із силами флоту.

Найчастіше дивізія складається з декількох полків (бригад) та батальйо­нів різних родів військ (сил), частин і підрозділів спеціальних військ і тилу. За­лежно від належності до певного виду Збройних сил, призначення, організації та озброєння, існує багато типів дивізій (механізовані, танкові, піхотні, авіаційні ППО та інші).

Механізовані й танкові дивізії є основними загальновійськовими так­тичними з'єднаннями сухопутних військ.

Бригада — тактичне з'єднання. За бойовим складом вона менша дивізії І призначена для ведення загальновійськового, повітряною, морського бою або Для забезпечення бойових дій. Бригади бувають: механізовані, танкові, арти­лерійські, ракетні, зенітно-ракетні тощо. У сухопутних військах бригада скла­дається з декількох батальйонів (дивізіонів) основних родів військ, підрозділів спеціальних військ і тилу.

Полк — основна тактична частина в різних видах Збройних сил і родах військ, яка призначена для виконання бойових завдань, здебільшого у складі з’єднання, а також самостійно. Залежно від належності до роду військ (сил), спеціальних військ, він може вести загальновійськовий, протиповітря­ний, повітряний бій або забезпечувати бойові дії. Переважно складається з управління, декількох батальйонів (дивізіонів), підрозділів бойового, техніч­ного, тилового та медичного забезпечення.

Механізовані й танкові полки є основними загальновійськовими так­тичними частинами сухопутних військ. Вони призначені для виконання так­тичних завдань самостійно чи у взаємодії з об'єднаннями і частинами інших військ і спеціальних військ, з авіацією, а на приморських напрямках — із силами флоту.

Батальйон— основний тактичний підрозділ у сухопутних, аеромобільних військах і морській піхоті. Може бути механізованим (піхотним, мото­піхотним), танковим, аеромобільним, інженерно-саперним, автомобільним тощо. Механізований батальйон складається з командування, штабу, трьох механізованих рот і підрозділів (вогневої підтримки, протитанкового, зв'яз­ку), технічного обслуговування, постачання та медичного пункту. У складі тан­кового батальйону є три танкові роти та підрозділи бойового забезпечення.

Рота — основний тактичний підрозділ у Збройних силах. Може бути стрілецькою (механізованою), піхотною (мотопіхотною), танковою, радіо­технічною, саперною, автомобільною тощо. Роти входять до складу батальйо­нів (полків) або існують самостійно.

Взвод— підрозділ, який входить до складу роти, батареї. Можуть бути й окремі взводи у складі частин, з'єднань, управлінь, закладів і т.д. Існують взводи механізовані, аеромобільні, артилерійські, мінометні, протитанкові, розвідувальні, саперні, зв'язку, управління, комендантські, регулювання, ме­дичні, господарські, забезпечення, обслуговування тощо.

Як правило, взвод у своєму складі має два-чотири відділення (обслу­ги, екіпажі).

Відділення — первинний тактичний підрозділ. У ньому може бути 6-12 чоловік на чолі з командиром (сержантом, старшиною). Воно входить до складу механізованих, мінометних, аеромобільних, саперних та інших взводів. У танкових військах та авіації відділенню відповідає екіпаж танка (літака, вер­тольота), в артилерії — обслуга гармати.

Обслуга — група військовослужбовців, яка безпосередньо обслуговує гармату, кулемет та інші види зброї і техніки; первиннний (найменший) підрозділ в артилерії, військах ППО, зв'язку тощо.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ЗБРОЙНІ СИЛИ УКРАІНИ. Основи сучасного загальновійськового бою

Навчальний посібник ЗАГАЛЬНА ТАКТИКА Реокомендовано МОЗ України як навчальний посібник для... ВСТУП... ГЛАВА ПЕРША ЗБРОЙНІ СИЛИ...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: ЗБРОЙНІ СИЛИ УКРАЇНИ

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

ЗАГАЛЬНА ТАКТИКА
Реокомендовано МОЗ України як навчальний посібник для студентів медичних академій, університетів     Тернопіль

ПЕРЕДМОВА
Навчальний посібник складений відповідно до навчальних програм підготовки офіцерів запасу з числа студентів вищих медичних навчальних закла­дів із загальної тактики. Його автори ставили за

ОСНОВИ СУЧАСНОГО ЗАГАЛЬНОВІЙСЬКОВОГО БОЮ
Характер сучасного загальновійськового бою вимагає від офіцерів, зок­рема від офіцерів медичної служби, глибоких знань сучасних засобів і способів ведення бойових дій, твердих практичних навичок що

ОРГАНІЗАЦІЯ, ОЗБРОЄННЯ І БОЙОВА ТЕХНІКА ПІДРОЗДІЛІВ МЕХАНІЗОВАНИХ (ТАНКОВИХ) ЧАСТИН
Протягом останніх років відбулися якісні зміни в усіх основних галузях військової справи: озброєнні, організації, методах навчання й виховання особового складу. Характер сучасного бою потр

БОЙОВІ ПІДРОЗДІЛИ
Механізований (танковий) батальйон є загальновійськовим тактичним підрозділом. Він складається з підрозділів різних родів військ. Механізований батальйон організаційно входить, як правило,

ОРГАНІЗАЦІЯ, ОЗБРОЄННЯ І ТАКТИКА ДІЙ ЗБРОЙНИХ СИЛ ОСНОВНИХ ІНОЗЕМНИХ ДЕРЖАВ
У зв'язку з постійним удосконаленням існуючих засобів збройної боротьби, а також впровадженням нових зразків озброєння, змінюються і способи бойового застосування з'єднань, частин та підрозділів.

ОСНОВИ УПРАВЛІННЯ ВІЙСЬКАМИ
Від знання основ управління командирами (начальниками) військами, в основному залежить своєчасність прийняття рішення розпочати бій (опера­цію), організувати всі види забезпечення бойових дій, зокр

Виконання поставлених завдань.
Командири-єдиноначальники всіх рівнів несуть повну відповідальність за різні сторони життя й діяльності підпорядкованих їм військ і хоч кожний командир при виконанні завдань щодо управління війська

ВСЕБІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БОЮ
6.1. БОЙОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ Бойове забезпечення— це комплекс заходів, які проводяться із метою створення сприятливих умов для успішного ведення бою, ефективного застосуван

ОБОРОННИЙ БІЙ
7.1. ОСНОВИ ОБОРОННОГО БОЮ Оборона виникла одночасно з наступом, тому що бойові дії є двобіч­ним процесом: якщо одна сторона нападає, тобто наступає, то друга відбиває наступ, тобто оборон

Глибина оборони полісу може бути до 15 км, батальйону — до 3 км, роти — До 1 км, взводу — до 300 м.
Для ведення оборонного бою будують оборону. Складовими частина­ми цієї побудови є: бойовий порядок полку; система оборонних рубежів, позицій і районів; система комплексного вогневого ураження проти

НАСТУПАЛЬНИЙ БІЙ
8.1. ОСНОВИ НАСТУПАЛЬНОГО БОЮ Протягом багатовікової військової історії тактика наступального бою безперервно змінювалась, насамперед під впливом удосконалення сил і за­собів збройної боро

ПЕРЕСУВАННЯ ВІЙСЬК
В умовах ведення високоманеврових бойових дій значно зросла роль пересування військ, особливо маршів. Війська завжди повинні бути готовими до пересування на велику відстань при постійній загрозі за

ПРИНЦИПИ ФОРМУВАННЯ ВІЙСЬКОВОГО ЕШЕЛОНУ
Під військовим ешелоном розуміють організовані для перевезення в одному потязі військову частину, підрозділ і бойову техніку. Військовий потяг має 20 вагонів і більше (у двохосьовому обчис

ПІДТРИМАННЯ БОЙОВОЇ ГОТОВНОСТІ ПРИ ПЕРЕВЕЗЕННІ
Управління у військовому ешелоні здійснюють, використовуючи провідні засоби зв'язку, особисте спілкування, зв’язкових, а також світлові й звукові сигнали. У начальника ешелону повинен бути

РОЗТАШУВАННЯ ВІЙСЬК НА МІСЦІ
ВР 10.1 ОСНОВИ РОЗТАШУВАННЯ ВІЙСЬК НА МІСЦІ В умовах бойової обстановки війська не завжди ведуть лише активні бойові дії. Вони можуть розташовуватися у відведених їм районах до отриман­ня

ЗАКІНЧЕННЯ
Тактика сучасного загальновійськового бою в значній мірі відрізняється від тактики як періоду Другої світової війни, так і періоду першого післявоєн­ного десятиріччя. В її розвитку відбулися великі

Тема № 6 Оборона механізованого (танкового) полку.
Тему відпрацьовують протягом 4-х двогодинних занять у складі взводі і об'єднують із темою № 11 ОМЗ. Навчальні питання першого заняття розглядають на груповому занятті другого, третього і ч

Виконати
1. Отримати у відповідальної особи взводу листки топографічної кап. ти, робочі зошити, матеріал, необхідний для склеювання карти, зразки карт і3 вихідною тактичною обстановкою.

Виконати
І. Під час самостійної підготовки отримати свої робочі карти і нанести на них Запроваджувальні № 1 і № 2, використовуючи додаток № І і зразок карти з нанесеними Запроваджувальними. 2. Бути

Тема № 7. Наступ механізованого (танкового) полку
Тему відпрацьовують протягом 3-х двогодинних занять у складі взводів і об'єднують із темою № 11 ОМЗ. Навчальні питання першого заняття розглядають на груповому занятті а другого і третього

Виконати
1 Отримати у відповідальної особи взводу листки топографічної кар­ти, робочі зошити, матеріал, необхідний для склеювання карти, зразки карт із вихідною тактичною обстановкою. 2. Склеїти св

Виконати
І. Вивчити й усвідомити рішення командира 14 МП, використовуючи свої робочі карти і додаток № І із текстовою частиною рішення командира 14 МП. Бути готовим доповісти про нього на занятті, застосову

Детальна обстановка
О 13.00 "Д" командир 14 МП отримав бойове розпорядження команди­ра 5 МД, з якого йому стало відомо: І. Що частини і підрозділи З МД противника, які відійшли, у взаємодії з корпус

Додаткові дані
1. Підрозділи 14 МП особовим складом, озброєнням і технікою укомп­лектовані на 95 %. Підвезення та евакуація матеріальних засобів для 14 МП здійснюють за маршрутом: Золіно (4598), Медяни (4296), Ла

Запроваджувальна № 2
(Оперативний час— 13.40 "Д+І") КП — вис. з відм. 145,2 (4479). Незважаючи на стійкий опір підрозділів 3 мб, противник введенням у бій резервів при підтримці авіації та а

Детальна обстановка
5 МД (ІЗ, 14, 15 МП, 5ТП, 5 АП та інші частини) зосереджена в районах Бєлорєчєнск (5213), Відноє (3910), 4 км східн. Глуховскоє (4217) і готується до переходу в наступ. О 6.00 "Д-І&qu

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги