рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Тематична структура програми

Тематична структура програми - раздел Искусство, ДЖЕРЕЛА МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА Тематика Кількість Годин ...

тематика кількість годин
5 клас
Музика та інші види мистецтва 35 ( з них 4 г од - резервний час)
тема 1 Музика і мистецтво слова  
тема 2 Музика та візуальні образи  
6 клас
Музика і духовний світ людини 35 ( з них 4 г од - резервний час)
тема 1 Музика як мова почуттів  
тема 2 Я і музика  
7 клас
Палитра музичних образів 35 ( з них 4 г од - резервний час)
тема 1 Образний зміст музики  
тема 2 Композиція музичного твору  
8 клас
Музичне мистецтво і сучасність 35 ( з них 4 г од - резервний час)
тема 1 Відлуння епох в музичному мистецтві  
тема 2 Музика в діалозі з сучасністю  
     

 

У змісті програми 5-го класу зроблено акцент на зв'язках музики з мистецтвом слова і візуальним мистецтвом, понятті синтезу мистецтв (у храмі, театрі, кінематографі), особливостях вокальної та інструментальної, програмної й непрограмної музики на прикладі творів різних жанрів (пісня, кантата, опера, балет,симфонія,соната тощо).

Зіставлення і порівняння музичних, літературних і візуальних образів сприяє розвитку асоціативного мислення учнів, поліхудожнього виховання.

 

Зміст програми 6-го класу розкриває духовний світ людини, багатство її почуттів та емоцій,відображених у музичних образах, на прикладі творів різних жанрів поліфоничної та гомофонно-гармоничної музики; надає учням можливість спостереження за влсаними думками, переживаннями. відчуттями у процесі сприймання і виконання музичних творів, осмислення своїх інтересів, духовних потреб, світосприйняття.

 

Зміст програми 7 класу розкриває зв’язки музики з життям через опанування інтонаційно-образного змісту музичних творів та усвідомлення понять «стиль, драматургія, композиція, форма».

 

Зміст програми 8-го класу розкриває соціокультурне значення мистецтва в різні епохи, роль музики в сучасній культурі.

 

 

Музичне мистецтво має стати відкритою інтонаційно-образною моделлю входження людини у світ культури не лише завдяки його пізнанню, але й індивідуальному емоційному переживанню.

Щоб зняти існуючи бар’єри у спілкуванні учнів з музикою, поряд із оновленням змісту освіти необхідно змінити педагогічні технології з інформативних на діалогічні, спрямовані на підвищення духовно-творчого потенціалу навчально-виховного процесу.

Пріоритетною має стати діалогова стратегія педагогічної взаємодії (діалог з митцем, внутрішній діалог), забарвлена позитивними емоційно-естетичними переживаннями, захопленням музичною діяльністю.

Інтерпретація музичних творів передбачає пошук учнями в музиці особистісно значущих смислів, співзвучниз власному духовному світові.

 

Таким чином, організаційно-методична система викладання музичного мистецтва в загальноосвітній школі має спрямовуватися на розвиток таких якостей учнів, як самостійність, творчість, критичність, толерантність, забазпечувати умови для самореалізації та духовно-естетичного самовдосконалення, нейтралізовувати зовнішні антихудожні впливи середовища.

 

Пі час опанування музичного мистецтва активізується потенціал внутрішньої предметної інтеграції елементів змісту, а також зв’язки музики з усіма предметами й курсами, які входять до освітньої галузі «Естетична культура», та споріднених гуманітарних освітніх галузей (мова, література, історія, етика тощо).

 

 

Перелік творів для сприймання та виконання є орієнтовним.

Його можна змінювати, використовуючи варіативний та етнорегіональний матеріал ( у межах 10 %).

 

Під час поурочного розділу тематичного змісту передбачено резервний час, який може використовуватися для проведення узагальнюючих уроків, зокрема, уроків-концертів, тематичної атестації тощо.

 

Основним видом домашніх завдань з предмета мають бути завдання на слухання та інтерпретацію музики в оточуючому культурному середовищі.

 

З метою реалізації завдань навчальної програми з музичного мистецтва та їх доповнення щодо посилення практичн спрямованості навчально-виховного процесу доцільно організовувати відвідування музичних театрів, філармоній, концертних залів, літературних та художніх музеїв; вивчення і відтворення елементів народних обрядових свят з урахуванням регіональних особливостей, умов та мисцевих традицій.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ДЖЕРЕЛА МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА

Авт О Ростовський... Олександр Ростовський доктор пед наук професор декан факультету культури та мистецтва Ніжинського державного...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Тематична структура програми

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Класи. К.: «Початкова школа». -2006. -432с.
1 КЛАС « МУЗИКА НАВКОЛО НАС » Зміст навчального матеріалу Державні вимоги щодо рівня загальноосвітньої підготовки учнів

Характеристика структури навчальної програми
Програма має тематичну побудову, що дає змогу об’єднати різні види музичної діяльності учнів ( сприйманнямузики, виконання, засвоєння необхідних музичних понять і термінів, елементарне музикування,

Тематична структура програми
КЛАС Кількість годин 1 клас « МУЗИКА НАВКОЛО НАС» 35(з них 4-резервний час) Тема 1 Тема 2 Сві

Програма 3-го класу підводить учнів до
усвідомлення пісенності, танцювальності й маршовості як найважливіших властивостей музики, що вирастають з пісні, танцю й маршу і роблять музику близькою, доступною й зрозумілою людям; дає

Особливості організації навчально-виховного процесу.
основні ідеї програми, її тематична побудова й змістова наповненість визначили особливовсті організації музично-освітньої діяльності учнів. Формування музичної культури учнів - основа урок

Пояснювальна записка
Програма з музичного мистецтва для 5-8 класів загальноосвітніх навчальних закладів розроблена відповідно до Державного стандарту базової і повної загальної освіти та грунтується на положеннях Конце

КЛАС «МУЗИКА ТА МИСТЕЦТВО СЛОВА».
Зміст навчального матеріалу Державні вимоги до рівня загальноосвітньої підготовки учнів Тема 1 Музика і мистецтво слова (16год) Розкриття ш

КОМПОЗИТОРАМИ
    К Л А С ТЕМА ОР/ В А Р КОМПОЗИТОР. ТВІР №1 «Музика і мистецтв

ПРОГРАМОВОГО МАТЕРІАЛУ
  1 клас « МУЗИКА ЄДНАЄ СВІТ » тема1 « Світ почуттів у музиці » ( 16 г од) композипісняелодія пісня

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги