рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

ЛЕГКА ПРОМИСЛОВІСТЬ

ЛЕГКА ПРОМИСЛОВІСТЬ - раздел Демография, Лекція № 1 ВСТУП. АДМІНІСТРАТИВНО-ТЕРИТОРІАЛЬНИЙ УСТРІЙ. Лекція №2 СОЦІАЛЬНО-ДЕМОГРАФІЧНИЙ СКЛАД НАСЕЛЕННЯ. Легка Промисловість Забезпечує Населення Тканинами, Одягом, Взуттям І Ін., А ...

Легка промисловість забезпечує населення тканинами, одягом, взуттям і ін., а інші галузі промисловості – кордом, технічними тканинами й ін.

У галузі функціонує 1972 виробничих об'єднань, у тому числі у швейній промисловості – 1218. До недержавного сектора зараз відноситься 9/10 підприємств.

Галузь працює переважно на імпортній сировині. Потреби складають 250 тис. т бавовни, імпортується щорічно близько 60–70 тис. т. також менше, ніж необхідно поставляється хімічних ниток і волокна, шубно-мехової сировини, каучуку, синтетичних латексів, барвників.

Розміщення підприємств легкої промисловості вигідно поєднується також з розміщенням важкої промисловості, оскільки у виробництві предметів споживання зайняті переважно жінки, а у важкій промисловості – чоловіки. При розміщенні галузей враховують також забезпечення трудовими ресурсами, господарські функції і територіальні особливості нових підприємств.

Орієнтація:

– на сировину і споживача: вовняна, бавовняна, шовкова, трикотажна промисловості;

– на споживача: взуттєва і швейна;

– на сировину: лляна.

Текстильна промисловість. Найбільша галузь легкої промисловості. Почала розвиватися ще до Першої світової війни, хоча більшість підприємств були тоді невеликими. Розквіт припав на радянські часи, коли збудували більшість сучасних підприємств. До її складу входять:

1) Бавовняна промисловість робить 60% усіх тканин в Україні. Характерне віддалення від сировинної бази і споживачів. У її структурі виділяються прядильні, ткацькі, крутильно-ниткові виробництва. Бавовна є основною сировиною для виробництва деяких видів тканин з домішками синтетичних і штучних волокон.

Найбільші центри – у Херсоні і Тернополі. А також:

– бавовнопрядильний комбінат – у Донецьку;

– бавовняна фабрика – у Нововолинську;

– прядильна фабрика – у Полтаві;

– ватно-ткацька – у Києві;

– ткацькі фабрики – у Чернівцях, Івано-Франківську, Коломиє, Коростишеві і Радомишлеві;

– ниткова фабрика – у Нікополі.

2) Вовняна промисловість робить 8,1% усіх тканин в Україні. Одна з найстаріших галу­зей, однак чисте вовняне виробництво практично не збереглося. Як домішки використовують хімічні і синтетичні волокна, бавовну.

Сучасні фабрики в: Харкові, Одесі, Сумах, Богуславі, Кременчуці, Донецьку, Лубнах, Луганську (тонкосукняна), Кривому Розі (вовнопрядильна).

У Києві, Богуславі, Черкасах і деяких містах Чернівецької і Закарпатської обл. традиційно розвинуте виробництво килимів і килимових виробів з вовни і синтетичних волокон.

3) Шовковапромисловість робить 9,1 усіх тканин в Україні. Нині пов'язана з вироб­ництвом штучних волокон, що практично цілком витиснули природний шовк-сирець. Центри:

– Київ (крепдешин і креп-жоржет з натурального шовку);

– Київ і Черкаси (тканини зі штучних і синтетичних волокон);

– Луганськ (меланжеві шовкові тканини).

– Київ і Лисичанськ (шовкові тканини технічного призначення).

4) Лляна промисловість робить 22,5 тканин в Україні. Одержала розвиток у радянський час. Основні центри – на Волині:

– Рівненський і Житомирський льонокомбінати;

– Коростенський і Марчихино-Будський (Житомирська обл.) фабрики.

У 90-і роки частина тканин вивозилася за кордон. Нині через істотне скорочення посівів льна, відчувається недостача сировини на українських підприємствах.

5) Конопляно-джутова промисловість окрім імпортного джуту і власної сировини (волокна, коноплі), використовує коротке волокно льону, бавовняну пряжу, хімічні волокна. Практично всю продукцію випускають Одеська джутова фабрика і Харківський канатний завод. Частина продукції експортується.

6) Трикотажна промисловість робить близько 30,5 млн. шт. трикотажних виробів. З 1990 р. трикотажне виробництво зменшилося в 11,6 разів, хоча для нього є достатня сировинна база.

Найбільші центри: Київ, Харків, Львів, Одеса, Житомир, Миколаїв, Сімферополь, Чернівці, Донецьк, Івано-Франківськ, Дніпропетровськ, Луганськ, Прилуки (Чернігівська обл.). Панчішні фабрики – у Харкові, Луганську, Житомирі, Чернівцях, Львові і Червонограді.

Деякі підприємства простоюють через недостачу попиту на місцеву продукцію і дешевих, але якісних імпортних виробів.

Швейна промисловість. Розміщена переважно у великих населених пунктах. Усього нараховується в Україні до 600 підприємств. Обсяги виробництва з 1990 р. зменшилися на 75%. Попит на швейну продукцію значно зменшився, що зв'язано з низькою купівельною спроможністю населення, ростом цін на продукцію, конкуренцією іноземних товарів.

Шкіряно-взуттєва промисловість. Основна сировина для неї – шкіри домашніх, диких і морських тварин. Також широко застосовуються нові синтетичні матеріали (штучна шкіра, гума), парусина, вовна (для валяного взуття) і ін. Розміщається біля центрів м'ясної промисловості.

Шкіряна промисловість – найстаріша галузь виробництва в Україні. Підприємства знаходяться у Харкові, Києві, Львові, Василькові (Київська обл.), Бердичеві, Миколаєві. Штучну шкіру виготовляють у Києві, Тернополі, Запорожжі, Луцьку, кожзаменителі – в Одесі.

Взуттєва промисловість України стала розвинутою механізованою галуззю. Старі взуттєві фабрики діють в Києві, Харкові, Дніпропетровську, Миколаєві, Херсоні реконструйовані – у Луганську, Києві, Львові, Одесі, Запоріжжі і Мукачевому побудовані нові великі підприємства.

Усього в Україні діє 56 шкіряних і 104 взуттєвих виробничих об'єднань.

У 2007 р. було зроблено 15,9 млн. пар взуття (0,3 пари на душу населення). З 1990 р. виробництво взуття зменшилося в 12,3 рази. У загальному обсязі пропозицій частка імпортного взуття складає близько 80%.

Хутряна галузь. Обробляє хутро лисиць, куниці, видри, норки, шкурки кролів, ховрашків, хом'яків і водяних пацюків, овечі шкіри, штучний мех. У минулому вона носила переважно кустарний й сезонний характер. Нині в Україні функціонують хутряні підприємства в Харкові, Балті (Одеська обл.), Червонограді (Харківська обл.), Тисмениці (Івано-Франківська обл.), Львові, Одесі, Жмеринці.

В Україні штучне хутро виготовляють Дарницький шовковий комбінат, Київське виробниче трикотажне об'єднання, фабрики у Жовтих Водах і Ясині (Закарпатська обл.).

Галантерейна промисловість. Галантерейні підприємства, крім легкої промисловості, належать до різних галузей промисловості. Їхня продукція дуже різноманітна – господарські сумки, портфелі, валізи, хустки, шарфи, краватки, металеві вироби. Найбільші підприємства в – Києві, Харкові, Львові і у всіх великих містах.

Поліграфічна промисловість. Виробляє різні види видавничої продукції – книги, журна­ли, газети, зошити, географічні карти, етикетки, квітки, бланки і багато чого ін.

Найбільші підприємства – у Києві, Харкові, Вінниці, Дніпропетровську, Донецьку, Запоріжжі, Львові, Одесі, Рівному, Тернополі, Сімферополеві, Чернівцях і ін.

У поліграфічній промисловості широко впроваджується офсетна печатка, фотополімерні друковані форми, електронна техніка, системи переробки текстової інформації, відеотермінали, фотоскладальні матеріали.

Місцева промисловість. Включає промислові підприємства, об'єднання, фірми, наукові інсти­тути, проектно-конструкторські інститути, що підзвітні місцевим органам влади. Господарське значення місцевої промисловості – у тім, що її підприємства допомагають вирішувати в області (районі, місті) господарські проблеми забезпечення потреб населення і місцевого господарства.

До місцевої промисловості України входять 13 галузей. У її структурі найбільша частка припадає на вироби легкої промисловості (близько 40%), машинобудування і металообробки (близько 25%), хімічної і нафтохімічний (15%. Багато товарів місцевої промисловості займають ведучі позиції в загальнодержавному виробництві. Наприклад, випуск піаніно, баянів, духових інструментів, виробів народних художніх промислів, торфових брикетів, столових приладів з мельхіору, олівців і ін.

Найбільші підприємства:

– Чернігівська і Житомирська фабрики музичних інструментів;

– ВО столових приладів у Києві;

– ВО «Металіст» у Дніпропетровську;

– прокатно-штампувальний завод у Маріуполі;

– ВО «Галантерея» у Львові;

– виробничо-художнє об'єднання «Гуцульщина» у м. Косив Івано-Франківської обл. і ін.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Лекція № 1 ВСТУП. АДМІНІСТРАТИВНО-ТЕРИТОРІАЛЬНИЙ УСТРІЙ. Лекція №2 СОЦІАЛЬНО-ДЕМОГРАФІЧНИЙ СКЛАД НАСЕЛЕННЯ.

Спеціальність Географія... Курс... Викладач Безуглий В В...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: ЛЕГКА ПРОМИСЛОВІСТЬ

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

МОДУЛЬ 1.
Суспільно-географічна характеристика території України   Лекція № 1 ВСТУП. АДМІНІСТРАТИВНО-ТЕРИТОРІАЛЬНИЙ УСТРІЙ Адміністративн

СТОРИКО-ГЕОГРАФІЧНІ ОБЛАСТІ
Історико-географічні області (землі) – це складові частини української національної території. У минулому смороду виконували визначені суспільні функції – були державним

ЧИСЕЛЬНІСТЬ І ДЕМОГРАФІЧНИЙ СКЛАД НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ
З 1991 р. загальна чисельність населення України зменшилася на 5,2 млн. осі (або на 10%). 1990 р. 51 838 тис. осіб 1993 р.

НАЦІОНАЛЬНИЙ СКЛАД НАСЕЛЕННЯ
Відповідно до перепису населення 2001 р. на території України проживають представники близько 130 національностей і народностей. Українці. Це титульна нація України. Відно

РЕЛІГІЙНИЙ СКЛАД НАСЕЛЕННЯ
В Україні діє більше 90 конфесій, плинів і релігійних напрямків. Загальна чисельність релігійних громад у всіх конфесіях збільшилася з 10,8 тис. у 1991 р. до 23,5 тис. у 2005 р. В Україні

ГУСТОТА НАСЕЛЕННЯ. ФОРМИ РОЗСЕЛЕННЯ
Густота населення. Україна відноситься до держав з високою щільністю населення – 77 осіб/км2 у 2007 р. (86 осіб/км2 у 1990 р.). Великі значення показ

ТРУДОВІ РЕСУРСИ. БЕЗРОБІТТЯ
Трудові ресурси – це працездатне населення (чоловіка від 16 до 59 років, жінки – від 16 до 54 років), а також працюючі пенсіонери і підлітки. До складу трудових ресурсів не вхо

Лекція № 3
ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК Й ГОСПОДАРСЬКИЙ КОМПЛЕКС УКРАЇНИ Економічні показники. Головний універсальний показник характеристики економічного розвитку країни – ВВП. Показники ВВ

Лекція № 4
ПАЛИВНО-ЕНЕРГЕТИЧНИЙ КОМПЛЕКС ПАЛИВНО-ЕНЕРГЕТИЧНИЙ БАЛАНС УКРАЇНИ.У структурі промисловості України на частку паливної промисловості припадає 15% вартості основних фондів

ПАЛИВНА ПРОМИСЛОВІСТЬ
Вугільна промисловість є основою галузі і представлена видобутком кам'яного і бурого вугілля. Районами видобутку кам'яного вугілля є українська частина Донбасу і Львівсько-Воли

ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКА
Електроенергетика є базовою галуззю розвитку економіки. Розміщення електроенергетики залежить від наявності паливно-енергетичних ресурсів і споживачів енергії. Нині близько 1/3 електроенергії вироб

Лекція № 5
МЕТАЛУРГІЙНИЙ КОМПЛЕКС Металургія України – базова галузь національного господарства України, забезпечує більше 25% промислового виробництва країни, дає близько 40 % валютних надходжень в

ЧОРНА МЕТАЛУРГІЯ
Чорна металургія – одна з ведучих галузей промисловості, що нараховує більш 300 підприємств. Вона містить у собі підприємства по видобутку руди, виробництву чорних металів, труб і металовиробів, ел

Виробництво труб
Сталеві труби: млн. м

КОЛЬОРОВА МЕТАЛУРГІЯ
Кольорова металургія включає видобуток, збагачення, металургійну переробку кольорових руд, дорогоцінних і рідких металів, у тому числі виробництво сплавів, прокату кольорових металів, переробка вто

ОСНОВНІ МЕТАЛУРГІЙНІ БАЗИ УКРАЇНИ
До основних металургійних баз України належать: · у Донецькій області: – Приазов'я (більш 1/3 українського виробництва агломерату, чавуна, сталі, прокату, більше 12% коксу,

Лекція № 6
МАШИНОБУДІВНИЙ КОМПЛЕКС   Машинобудівний комплекс України охоплює близько 20 спеціалізованих галузей. На нього припадає близько 40% від усього промислово-виробничого потенціа

ВАЖКЕ МАШИНОБУДУВАННЯ
Галузь включає виробництво металургійного, гірничошахтного, підйомно-транспортного й енергетичного устаткування. Характерні низька трудоємність, висока металоємність, низька транспортабельність про

ЗАГАЛЬНЕ МАШИНОБУДУВАННЯ
Загальне машинобудування поєднує транспортне (без автомобільного) і сільськогос­по­дарське (без тракторного), виробництво промислового технологічного і будівельного устаткування (без легкої і харчо

СУДНОБУДУВАННЯ
У СРСР галузь давала близько 40% загальносоюзного виробництва суден. Нині в галузі працює близько 100 тис. працівників. Суднобудівний комплекс складається з 8 суднобудівних, 5 машинобудівних, 11 пр

СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКЕ МАШИНОБУДУВАННЯ
У розвитку цієї важливої для України галузі спостерігається кризова ситуація, обумовлена руйнуванням колишніх економічних зв'язків. У минулому потреби в комплектуючих на 70% задовольнялися за рахун

ВЕРСТАТОБУДУВАННЯ і ПРИЛАДОБУДУВАННЯ
Орієнтовано на райони і центри з розвитим машинобудуванням з науково-дослідною і конструкторською базою. Виробництво верстатів зосереджене в Києві, Харкові, Дніпропет­ровську, Одесі, Запорожжі, Льв

АВТОМОБІЛЕБУДУВАННЯ
Автомобілебудування в Україні, як і у всім колишньому СРСР, ніколи не було розвинуте на належному рівні. У першу чергу це стосується якості й асортименту продукції. До автомобілебудівного

ЛІТАКОБУДУВАННЯ
За рівнем розвитку літакобудування Україна належить до найбільш розвитих країн світу. Подібну промисловість мають 5–6 країн світу, що застосовують так називані високі технології. Літакобуд

КОСМІЧНИЙ КОМПЛЕКС
Україна входить до сімки великих космічних держав світу. Вона відома світовому ринку випуском запускаючих ракетоносіїв і супутників. В часи СРСР Україна щорічно робила близько 100 бойових стратегіч

ВІЙСЬКОВО-ПРОМИСЛОВИЙ КОМПЛЕКС
Україна була і залишається відомим виробником військової техніки і зброї. На момент розпаду СРСР у ВПК України було задіяно 3 594 підприємства з 3 млн. зайнятих. Основу галузі складали 344 організа

ВИРОБНИЦТВО ПОБУТОВОЇ ТЕХНІКИ
Виробництво побутової техніки за останнім часом в Україні значно зменшилося. Виробництво продукції побутової техніки (тис. шт.) Продукція

РАДІОЕЛЕКТРОННА ПРОМИСЛОВІСТЬ
До 1991 р. в Україні практично не робили технічні засоби зв'язку. У результаті конверсії ВПК налагодив виробництво більшості видів продукції. Зокрема, на Дніпропетровськом машинобудівному заводі ст

Лекція № 7
ХІМІЧНИЙ КОМПЛЕКС Хімізація господарства України виявляється в широкому використанні мінеральних добрив у різних галузях і сферах господарства, у впровадженні хімічних технологій у промисл

ГІРНИЧО-ХІМІЧНА ПРОМИСЛОВІСТЬ
Хімічна промисловість відноситься до найбільш матеріалоємних галузей. Використовує вона також велика кількість допоміжних матеріалів. Україна має розвинуту сировинну базу для розвитку хімі

ОСНОВНА ХІМІЯ
Виробляє соду, сірчану кислоту і мінеральні добрива. Виробництво кальцинованої соди.Галузь матеріалоємна: для виробництва 1 т кальци­нованої соди витрачається 1,5 т

ХІМІЯ ОРГАНІЧНОГО СИНТЕЗУ
Основа галузі – нафтопереробна промисловість (Одеса, Херсон, Бердянськ, Кременчук, Лисичанськ, Запоріжжя, Вінниця, Дрогобич, Борислав, Надвірна, Львів). Гумова промисловість робить тисячі

ПОЛІМЕРНА ПРОМИСЛОВІСТЬ
Її розміщення залежить від достатньої кількості углеводородного сировини, палива, електроенергії, води, а деяких галузей – від трудових ресурсів. Пластмаси роблять на нафтохімічних комбінатах, азот

ХІМІЯ ТОНКОГО ОРГАНІЧНОГО СИНТЕЗУ
Галузь характеризується високою матеріало-, енерго- й водоємністю. Розрізняють хімічні волокна штучні, котрі виготовляють з целюлози і синтетичні (сировина – синтетичні смоли). Найбільші п

ФАРМАЦЕВТИЧНА ПРОМИСЛОВІСТЬ
У галузі працює 87 підприємств і організацій, що умовно можна розділити на 5 груп: – підприємства медичної промисловості, до складу якої входить хіміко-фармацевтична промисловість;

Лекція № 8
БУДІВЕЛЬНИЙ КОМПЛЕКС Будівельний комплекс складається з таких основних блоків: виробництво будівельних мате­ріа­лів, власне будівництво, будівельне машинобудування, проектно-конструкторськ

БУДІВНИЦТВО
За призначенням будівництво поділяють на промислове (заводи, фабрики), гідротехнічне (ГЕС, водоймища, канали), енергетичне (електростанції, електромережі), транспортне (автомобільні, залізничні, ае

Основні показники будівництва
  Кількість будівельних підприємств

Виробництво цементу
Продукція Цемент, млн. т 21,6 22,7 7,5 13,7

ЗАЛІЗОБЕТОННИХ КОНСТРУКЦІЙ
Основна продукція галузі – залізобетонні конструкції для промислового, цивільного, гідротехнічного, дорожнього та ін. видів будівництва (виробництво стінових матеріалів, блоків для фундаментів буди

ВИРОБНИЦТВО БУДІВЕЛЬНОЇ ЦЕГЛИ
Це одне із найстарших виробництв в Україні. Його підгалузями є виробництва глиняної і силікатної цегли. Сировина для них знаходиться повсюдно, тому їхнє розміщення орієнтоване на споживача, тому що

ПРОМИСЛОВІСТЬ НЕРУДНИХ МАТЕРІАЛІВ
Галузь в Україні існує давно. Безпосередньо в будівництві використовують природний стіновий (туф, вапняк) і будівельний камінь (тверді осадові, магматичні і метаморфічні породи). Родовища

ВИРОБНИЦТВО БУДІВЕЛЬНОЇ КЕРАМІКИ
Галузь займається випуском плитки фасадної керамічний, для підлоги, лицювальної глазурованої, санітарно-будівельної кислотопрочну кераміку, каналізаційні і дренажні труби. Будівельну керам

Виробництво будівельної кераміки
Продукція Керамічна плитка для підлоги, млн м2 11,3 11,2

ВИРОБНИЦТВО БУДІВЕЛЬНОГО ФАЯНСУ І ПОРЦЕЛЯНИ
Будівельний фаянс і порцеляну роблять у Славуті (Хмельницька обл.) на комбінаті “Будфаянс”, електроізоляційні вироби для електричної промисловості – у Первомайську (Житомирська обл.), електроізоляц

ВИРОБНИЦТВО БУДІВЕЛЬНИХ СПОВІСТИ І ГІПСУ
Сировиною для виробництва сповісти є крейда, вапняки, мармур і інші карбонатні породи. Заводи розміщені в районах видобутку сировини, а готову продукцію вивозять іноді на значні відстані. Основними

ВИРОБНИЦТВО СКЛА
В Україні функціонують 6 заводів листового і технічного скла. Найбільші з них – Лисичан­ський “Пролетар”, Костянтинівський склоробний і завод “Автоскло”, а також Запорізький склоробний. Стекло виро

ЛЕКЦІЯ № 9
АГРОПРОМИСЛОВИЙ КОМПЛЕКС Агропромисловий комплекс (АПК) – це сукупність ланок національного господарства (галузей, підгалузей, виробничих підприємств, організацій), діяльність яких тісно п

АГРОКЛІМАТИЧНІ УМОВИ І РЕСУРСИ АПК
Для формування АПК України дуже важливе значення мають природно-географічні фактори, особливо для розміщення і спеціалізації сільського господарства. Під впливом природних умов формується територіа

ОСНОВНІ ГАЛУЗІ РОСЛИННИЦТВА
Частка рослинницьких галузей у вартості всієї продукції сільського господарства складає 57,7%. Найбільш сприятливі умови для розвитку рослинництва – у степовій і лісостеповій зонах. Посівні площі У

Збір зерна
Продукція Зерно, млн. т 38,9 51,0 38,8 29,3

Збір технічних культур
Продукція Цукровий буряк, млн. т 38,3 44,2 14,4 17

ОСНОВНІ ГАЛУЗІ ТВАРИННИЦТВА
На розміщення тваринництва впливають природні умови, ресурси кормовирорбництва і насамперед природні кормові угіддя. Переважно розміщення і спеціалізація тваринництва обумовлені потребами населення

ХАРЧОВА ПРОМИСЛОВІСТЬ
Основна частина продукції, що виробляється в сільському господарстві, надходить для переробки на підприємства смакохарчової (близько 45%), м'ясної і молочної промисловості (більш 30%). Най

Виробництво молочної продукції
Показники Середній надій від 1 корови, кг Споживан

ЛЕКЦІЯ № 10
ТРАНСПОРТНИЙ КОМПЛЕКС І ЗВ'ЯЗОК   В Україні розвиті усі види транспорту. На 10 тис. км2 території припадає 372 км залізничних колій, 78 км внутрішньоводних, 1933 к

Залізничний транспорт
Є домінуючим в Україні. На нього припадає велика частина вантажообігу і перевезень пасажирів. Першу залізничну колію в Україні побудували в 1861 р. (Львів-Перемишль), другу – у 1865 р. (Одеса-Балта

Трубопровідний транспорт
Цей вид транспорту є найбільш економічним і ефективним для транспортування рідкого палива, пального і технологічного газу, хімічних продуктів. Його розвиток обумовлений розвитком в Україні нафтової

Сутність, роль і місце у суспільному розвитку України
Розвиток суспільного виробництва підпорядковується головній меті — найбільш повному задоволенню постійно зростаючих потреб всіх членів суспільства. Чим вищими є темпи соціально-економічного розвитк

Галузь побутового обслуговування
Вона займає одне з провідних місць в обслуговуванні населення, що обумовлюється його функціональною роллю у відтворювальному процесі. Розвиток і удосконалення побутового обслуговування населення за

Комплекс торгівлі і громадського харчування
Вінзадовольняє перш за все особисті потреби населення. Роздрібний товарооборот визначається обсягом продажу споживчих товарів населенню через роздрібну торгову мережу громадського

Проблеми і перспективи розвитку соціального комплексу України
Подальший розвиток соціального комплексу України повинен забезпечити підвищення життєвого рівня населення, всебічний розвиток людини та зростання продуктивності праці. Разом з тим

Сутність економічного району та об`эктивний характер його формування
Основою формування економічних районів є тери­торіальний поділ праці, що зумовлює виробничу спеці­алізацію окремих територій і розвиток міжрайонної коо­перації. Об'єктивними умовами виділення і роз

Мережа економічних районів України
Економічне районування України на державній організаційній основі, по суті, розпочалося з 1921 р. комісією Держплану Росії під керівництвом І. Г. Олександрова. Перша спроба виділення еконо

Вроінтеграційні приоритети України
В сучасних умовах економічного розвитку України зовнішньоекономічні відносини — одна з найважливіших сфер її діяльності. Створення і розвиток цих відносин з усіма країнами світу, і особливо з найбі

Країни СНД і Балтії
Пріоритетним завданням для України є забезпечення взаємовигідних і стабільних економічних зв’язків з країнами СНД, які утворили Економічний союз, та з країнами Балтії. Через створення умов для ефек

Країни Європейського Союзу
Розвиток відносин з ЄС у довгостроковій перспективі, з огляду на геополітичний, геоекономічний і історичний європейський статус України, має залишатися одним з пріоритетів зовнішнь

Країни Центральної Європи
Структуру економіки України та країн цього регіону (Польща, Словаччина, Чехія, Угорщина, Болгарія, Румунія, СРЮ, Хорватія, Македонія, Словенія, Албанія) сформовано відповідно до вимог колишньої РЕВ

Країни Близького та Середнього Сходу
Активізація економічних стосунків з Ліваном, Кувейтом, Туреччиною, Єгиптом, Сирією, Саудівською Аравією, Об’єднаними Арабськими Еміратами та іншими країнами регіону має велике значення з точки зору

Ндія, Китай
Індія та Китай є одним із головних суб’єктів міжнародної торгівлі для України. Але подальше збільшення масштабів торгових операцій повинно доповнюватися розвитком виробничої кооперації з ефективним

В’єтнам, Індонезія та нові індустріальні країни Азії
В’єтнам, Індонезія та країни Південно-Східної Азії — потенційні партнери для нашої економіки у XXI столітті. Вони можуть стати значними ринками для торгівлі машинно-технічною продукцією, для наданн

Нші країни
Серед інших країн світу Україна співпрацюватиме і розширюватиме економічні зв’язки з країнами Північної (Єгипет, Марокко, Туніс та ін.) і Західної Африки (зокрема, Гвінейською Республікою), з іншим

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги