рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Чи стане українська наука продуктивною силою?

Чи стане українська наука продуктивною силою? - раздел Иностранные языки, АНОТУВАННЯ ТА РЕФЕРУВАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ ЗАГАЛЬНОНАУКОВОЇ ТА ФАХОВОЇ ЛІТЕРАТУРИ   Все, Як То Кажуть, Пізнається В Порівнянні. І Багато Із Нас Щ...

 

Все, як то кажуть, пізнається в порівнянні. І багато із нас ще й досі не знають відповіді на запитання: чому ж в Україні живеться так скрутно. Адже наша держава має вдосталь родючих ґрунтів, величезні ресурси корисних копалин, чималу промисловість, грамотних і працьовитих людей. Щоправда, тут одразу ж пригадується давня приказка: “Чому бідний? Бо дурний. Чому дурний? Бо бідний”. Але ж українці навіть і сьогодні є одним із найосвіченіших народів світу. Ми маємо дуже потужну вищу школу та розвинену науку, на рахунку якої чимало видатних відкриттів. Без перебільшення можна сказати, що українські вчені знані в усьому світі. То ж чи може вітчизняна наука стати вагомою продуктивною силою, яка допоможе нашій державі здійснити цивілізаційний ривок, вийти на передові рубежі? Наш співрозмовник – кандидат економічних наук Сергій Фомін, головний спеціаліст Інституту світової економіки та міжнародних відносин Національної академії наук України.

З.: – Для початку ось таке наївне запитання: Україна має родючі землі, значні поклади корисних копалин, освічений працьовитий народ, врешті-решт, значний науковий потенціал, а рівень життя в ній такий, як у не особливо успішній країні, що розвивається.

В.: – Не можна дати коротко вичерпну відповідь на це запитання, оскільки надто багато чинників викликали ту глибоку економічну, технологічну, соціальну кризу, з якої тільки починає виходити Україна. А якщо ж стисло, то ми просто ще не змогли побудувати найефективнішу в сучасному світі економіку знань, котра створює продукцію із найбільшою доданою вартістю. Адже сила Заходу сьогодні – не в грошах, а у високих технологіях, якими він володіє й не поспішає ділитись із кимось іншим. В економіці знань виробництво, науково-дослідна діяльність і система освіти спрямовані на підвищення рівня технологічного розвитку та конкурентоспроможності країни на основі інновацій, створення та швидкого впровадження нових продуктів. Отож, розвиненою країною у XXI столітті може вважатися лише та країна, що вийшла на передові позиції в науково-технічному розвитку, є лідером в економіці знань.

Найголовніші компоненти економіки знань містять, по-перше, ті галузі виробництва, де використовуються насамперед високі технології, а також ту частину сектора послуг, де надаються послуги, насичені знаннями.

З.: – А що ж це таке – високі технології?

В.: – До високих технологій сьогодні належать такі, де наукоємність (тобто частка витрат на науково-технічні роботи та розвиток у загальному обсязі витрат) становить понад 4 відсотки, зокрема, інформаційно-комунікаційні технології, біотехнології, фармацевтика, випуск космічної й авіаційної техніки, нанотехнології.

Вважається, що нанотехнології будуть головним фактором науково-технічного прогресу у XXI столітті. Завдяки їх застосуванню можна створити матеріали з новими властивостями мікроскопічного розміру – менше 10 нанометрів, інакше кажучи, на молекулярному рівні. Деякі з цих матеріалів мають ще менші розміри, приблизно 0,1 нанометра, тобто це вже атомний рівень. Нанотехнології можуть застосовуватись у всіх галузях виробництва при виготовленні будь-яких видів продукції, зокрема металургійної, хімічної й оптичної промисловості, у фармацевтиці, мікроелектроніці, телекомунікаціях, у виробництві вимірювальної техніки, автомобілебудуванні тощо.

З.: – А хто є нині лідером у розвитку нанотехнологій?

В.: – Якшо оцінювати розвиток нанонауки за кількістю публікацій на дану тему, то у світі лише на 7 країн припадає близько 70 відсотків досліджень. Ось їх перелік: США, Японія, ФРН, РФ, Франція, Великобританія та Китай.

До послуг, насичених знаннями, можна віднести, наприклад, програмування та взагалі послуги, пов’язані з комп’ютерною технікою, науково-дослідні роботи, медичні, фінансові та юридичні послуги, викладацьку діяльність тощо. До економіки знань можна зарахувати також і низку галузей, що за своєю наукоємністю (від 1 до 4 відсотків) є середньо-технологічними, наприклад, машинобудування, хімічна промисловість. Статистичні дані щодо США та Японії порівняно з іншими розвиненими країнами світу засвідчують, що ці країни домінують за більшістю вищезгаданих показників.

З.: – А як же Західна Європа ?

В.: – Вона поки що перебуває на третьому місці. Відставання європейських країн від США та Японії за рядом напрямків науково-технічного прогресу визнано Євросоюзом, який вирішив його подолати й вийти на передові позиції щодо розвитку економіки, заснованої на знаннях. Останнім часом у число наукових лідерів світу виходить Китай. Швидкими темпами розвивається економіка знань і в деяких країнах Південно-Східної Азії, насамперед у Малайзії, а також в Індії (космічні дослідження, комп’ютерне забезпечення та програмування, фармацевтика, біотехнології). І ми бачимо, як у цих країнах відповідно зростає й рівень життя.

Що ж, можна сказати, що в Україні є чималі фрагменти економіки знань – ракетобудування та літакобудування, точна вимірювальна техніка, деякі галузі машинобудування, вища освіта, науково-дослідні заклади. Але я не чув, щоб українські вчені мали якісь досягнення в нанонауці. Та й комп’ютерна техніка й програмне забезпечення у нас аж ніяк не вітчизняного походження. А колись же наш Інститут кібернетики був відомий у всьому світі.

В Україні справді є певні передумови для створення повноцінної економіки знань. Серед них – наявність, так би мовити, “критичної маси” в науковому середовищі, що може запропонувати цікаві та перспективні науково-технічні розробки. Адже не всі українські вчені виїхали за кордон. Кількість науковців у розрахунку на 10 тисяч населення у нас – 52-55, практично стільки ж, як і в середньому по Євросоюзу. За цим показником Україна поступається США (86), Японії (90), Німеччині (86). Але ці країни є лідерами науково-технічного прогресу, а до того ж вони запрошують до роботи у своїх лабораторіях учених із усього світу.

Отже, ми можемо дійти висновку, що внесок українських учених у розвиток економіки нашої країни поки що не адекватний їхній чисельності та рівню кваліфікації. Деякі вчені заявляють: така ситуація склалася через те, що держава недостатньо фінансує наукові дослідження.

Навряд чи серйозні вчені будуть робити такі заяви. Причини тут значно складніші. У нашій державі на розвиток науки виділяється в середньому щороку трохи більше, ніж 1 відсоток від ВВП. В Євросоюзі – до 2 відсотків. Але багато країн, зокрема європейських, виділяють на науку навіть менше 1 відсотка від ВВП. Річ у тім, що сам внутрішній валовий продукт України дуже маленький. Якщо ж узяти до уваги цю пропорцію, то фінансування науки в Україні становить 11 доларів на душу населення, тоді як у США ця цифра – 1000 доларів, в Японії – 900. Навіть у РФ на розвиток науки виділяють більше – 60-66 доларів на душу населення. Інакше кажучи, утворилося своєрідне замкнене коло: ВВП України був би значно більшим, якби ми побудували економіку знань. Але ж для того, аби її створити, необхідні незрівнянно значніші капіталовкладення у розвиток науки й техніки. Але це теж лише один із фрагментів дуже нелегкої для розв’язання проблеми.

З.: – Що ж, на такі кошти високі технології не створиш. А чи не можна отримати високі технології від Заходу?

В.: – На щастя, Україна володіє деякими високими технологіями, створеними раніше. Не втратити б їх! А взагалі західні корпорації не зацікавлені в передаванні новітніх технологій в інші країни. Принаймні, за всі роки незалежного існування Україна не отримала від Заходу жодної з них. І таку політику можна зрозуміти: саме новітні технології становлять основу могутності Заходу, й західні країни не мають наміру відмовлятися від монополії на їх застосування, передаючи технічні секрети іншим. Що стосується передачі звичайних технологій, то західні корпорації й тут прагнуть тримати цей процес під контролем. Створюючи підприємства в інших країнах, вони здебільшого прагнуть обмежити їх функції лише складанням уже готових комплектувальних частин, виготовлених у себе вдома, або перенести в менш розвинені країни “брудні” з екологічної точки зору та трудомісткі технології. Тож, якщо ми хочемо створити економіку знань, то новітні технології нам доведеться створювати самим.

Але як це зробити за нашої бідності? Як я вже зазначав, ми не втратили цілком наш науково-технічний потенціал. Це величезний плюс. Протягом останніх двох років в Україні відбувається відчутне збільшення обсягів виробництва в галузі машинобудування. А це теж один із компонентів економіки знань. Причому головним ринком збуту продукції машинобудівної промисловості України залишається Російська Федерація та деякі країни СНД. Україні потрібна промислова кооперація з Росією, яка склалась, так би мовити, історично. Перспективним є співробітництво із нашою сусідкою в авіаційній, автомобільній промисловості, ракетобудуванні, в розвитку ВПК та спільному експорті озброєнь до третіх країн, енергомашинобудуванні, у виробництві алюмінію, в чорній металургії тощо. Російська наука теж зазнала значних втрат, але Російська Федерація все ще лишається у п’ятірці наукових лідерів світу. Українські вчені, як і раніше, могли б здійснювати певні спільні проекти зі своїми російськими колегами. Нині на шляху до такого взаємовигідного співробітництва постає чимало політичних проблем, але я вірю, що здоровий глузд переможе. Так само, як і бізнес, наука не знає кордонів.

Та є ще одна дуже важлива обставина, на яку я хотів би звернути увагу. За підрахунками Валентини Олександрової, заступника завідувача відділу технологічного прогнозування та інноваційної політики Інституту економічного прогнозування НАН України, структурний розподіл наукових кадрів в Україні не відповідає світовому. Так, основна частка науковців в Україні працює у вузах і науково-дослідних інститутах академій наук, 11 відсотків – у галузевому секторі і лише 0,2 відсотка – у “заводському секторі”. Тоді як у США понад 70 відсотків наукових досліджень проводяться у компаніях, а в Японії – і всі 90. Саме на рівні виробництва існує можливість найефективнішого інноваційного використання наукових досягнень.

А ще додамо: із 40 тисяч наукових розробок, які виконуються в Україні, всього 16 відсотків впроваджується у виробництво. Про що це свідчить? Про те, що наука в нашій державі поки що незатребувана. А чому? Тому що не утворилися ще могутні фінансово-промислові групи, зацікавлені у впровадженні на своїх підприємствах та у сфері послуг передових технологій. Малому бізнесу, на розвиток якого орієнтують Україну, наука не потрібна. Але такі фінансово-промислові групи в Україні починають виникати й розвиватись. За умов жорсткої конкурентної боротьби як на світових ринках, так і на внутрішньому ринку, вони мають і замовляти, і втілювати у життя наукові розроблення. Принаймні саме так відбувається у всьому світі.

Якщо ж стисло вести мову про основні завдання, пов’язані з переходом до економіки знань, то очевидно, що їхнє виконання можливе тільки в контексті швидкого економічного зростання, загального соціально-економічного прогресу в Україні та відповідної політики державного регулювання економічних і науково-технічних процесів. Зі свого боку, наша наукова сфера має достатній потенціал для створення в країні економіки знань.

 


– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

АНОТУВАННЯ ТА РЕФЕРУВАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ ЗАГАЛЬНОНАУКОВОЇ ТА ФАХОВОЇ ЛІТЕРАТУРИ

МіНіСТЕРСТВО Освіти і НАУКИ УКРАЇНи... НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ Харківський політехнічний інститут...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Чи стане українська наука продуктивною силою?

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Передмова
Даний посiбник призначений для науковцiв, аспiрантiв, магiстрiв та студентiв, якi бажають навчитися писати анотацiї та реферати англiйською мовою за фахом своїх наукових дослiджень. Автори також вв

Загальна характеристика
Академічне письмо охоплює широкий діапазон текстів науково-дослідного i довідково-інформативного характеру – від тез, анотацій, рефератів і рецензій до статей, дипломних робіт, дисертацій і моногра

Написання тез
В англомовній науковій літературі розрізняються тези двох видів: – анотація статті; – заявка на конференцію. Анотація статті являє собою один абзац із 4-10 речень. Такий

Науковий стиль мови
Мови розрізняються не тільки за будовою, але i за стилем. Так, науковий стиль української та російської мов істотно відрізняється від англійської – він більш офіційний, неемоційний; для нього харак

Порядок слів і його роль в англійському реченнi
В англійській мові послiдовнiсть членів речення в нейтральній (неемоційнiй) письмовiй мовi (насамперед це стосується підмета, присудка i додатка) строго фіксована, тому що одним з основних показник

Артикль і його функції в реченні
Важливе значення для визначення значеннєвого акценту в англійському реченні може мати i вживання артиклів. Так, неозначений артикль (перед злiчуваними іменниками в однині) або нульовий арт

Написання анотацій і рефератів
Анотуванням називається процес складання коротких відомостей про наукову працю, що характеризують її з боку змісту, спрямованості, інформативної цінності, призначення i оформлення. Завданням анотув

Особливості стилю анотації
1. Згадки про автора у тексті анотації звичайно відсутні. 2. Для передачі змісту використовуються, головним чином, пасивні конструкції і безособові речення, що починаються з “Іt”.

Тема статті
  Мовні засоби, типові для введення теми в англійській мові: 1) речення з присудком у пасивному стані; A series of standard programs has been consid

Способи, методи
method – метод, спосіб; technіque – метод, спосіб, методика, техніка (проведення досліду); technіques – методика; procedure – метод, прийом, процедура, операція;

Сфера застосування
Для повідомлення про застосування предмета дослідження вживаються такі слова i словосполучення: applіcatіon – застосування; use, employ – використати; apply to – застосов

Основні ознаки і характеристики предмета дослідження
При повiдомленнi про основні характеристики досліджуваного питання використовуються такі мовні засоби: feature – риса; characterіstіcs – характерна риса; peculіarіty – ос

Зіставлення
Для зіставлення можуть знадобитися такі слова i фрази: compare ... wіth – порівнювати, зіставляти; make/gіve (a) comparіson of ... wіth/between ... and – проводити/робити порівнян

Повідомлення про результати роботи
Для повідомлення про результати роботи можуть знадобитися такі слова i вирази: result (on, of) – результат; fіndіngs (on) – висновки, одержанi дані (вiдомостi) (про/по/відносно);

Вихідні моменти
Для повідомлення про те, на підставі i з урахуванням яких даних, припущень і т.п. проводилися дослідження, можуть виявитися корисними такі слова: base on/upon – базуватися на; fro

Відповідності i розбіжності
Для вираження відповідності наведених даних іншим даним або їх розбіжності можуть стати в нагодi такі слова: agreement, correlatіon – відповідність, угода, спiввiдношення; dіscrep

Інтерпретація фактів
При інтерпретації даних або результатів можна вживати іменники: explanatіon, іnterpretatіon – пояснення, інтерпретація. Якість інтерпретації характеризується прикметниками:

Зв’язок, залежність, вплив
Для позначення взаємозв’язку між якими-небудь фактами або явищами можна використати такі засоби: relatіon of... and/between... and – зв’язок між; relatіonshіp to/between – відноше

Тask 1. Translate the following phrases.
Розширення сфери діяльності громадських організацій; зменшення кількості виборців країни; причини зменшення споживання продуктів вітчизняного виробництва; реалізація прог

Task 3. Study the following sentences and explain the use of the indefinite and the definite articles.
1. Anew plant to continue the cooperation with а foreign company is given. Theplan presents the items of а wine plant privatization. 2. A

Task 4. Put the predicate of the following sentences into the necessary tense form as in the example. Remember about the word order.
Було вивчено (проаналізовано) the island location as an alternative spot for future development. (Past Simple) – The island location as an

Task 6. Translate the following sentences into English.
1. Досліджено структуру матеріалу, з якого зроблено новий продукт компанії. 2. Проаналізовано цікаву рекламну кампанію з організації виставки офісного устаткування обладнання. 3.

Task 8. Translate the following sentences into English choosing the suitable verb from the words given below.
a)obtain, derive, create, find, determine, establish 1. Було (точно) встановлено вплив вихлопних газів автотранспорту на здоров’я людини. 2. Отримано дані про пог

Task 10. Translate the following sentences into English using the words “accurately”, “carefully”, “thoroughly”, “in detail”.
Example: Детально досліджуються революційні технології в новому супертелефоні компанії «Apple». – The revolutionary techniques in а new superphone by the Apple company ar

Task 12. Use the Subject Infinitive Construction instead of the subordinate clause.
Study the example below: It has been found that these factors play an important part in the process. – These factors have been found to play

Task 15. Translate the following sentences into English using the Infinitive Constructions.
  1. Обговорювалися результати рекламної кампанії нового мобільного телефону. Зроблено висновок, що вона виявилась успішною. 2. Проводились маркетингові дослідження на ринку

Task 16. Compare the following pairs of sentences paying attention to emphatic words.
1. Особливу увагу придiляють закону гравiтацiї. – Particular (special) attention is given to the law of gravity. 2. Перш за все увагу придiляють дизайну нового смартфону. – Attention is pr

Determining the optimal advertising level
The report discusses the development of a technique for establishing the optimal advertising effort level based on PLC phase. Different methods for planning the advertising budget are compared. A n

Task 2. Translate the following abstracts into your native language.
  (A) The essence of network structures as a new form of the society’s organizational and economic structures is analyzed. The main network structure peculiarities have been determine

Task 3. Use the verbs in brackets in the correct Passive form.
  The general condition and basic factors determining energy safety of Ukraine and Europe (discuss). The conclusions (make) as to the methods of increasing energy safety. &nb

Task 4. Translate the abstracts below into English.
  У доповіді розглянуто загальний стан та основні чинники, що визначають енергетичну безпеку України та Європи. Наведено висновки щодо можливих способів підвищення енергетичної безпек

Майбутнє держави в інтелектуальній власності інтелігенції нового покоління
Кроки нашої держави до країн з розвиненими ринковими відносинами, або до країн, в яких рівень життя вищий, ніж в Україні, останнім часом активізувалися. За минулий рік 16-відсотковий приріст промис

ДЕЩО ПРО ПЕРСПЕКТИВНІ КОМП’ЮТЕРНІ ТЕХНОЛОГІЇ
Словники України та інших держав загалом одностайні щодо тлумачення змісту терміна “інформатизація”. До нього звертаються у тих випадках, коли є потреба одним словом позначити складний і багаторівн

Інвестиційно-інноваційний розвиток господарства: роль науки зростає
  Однією із прикмет нашого часу є те, що центр економічних реформ поступово переміщується в регіони, посилюючи їхню роль у виконанні державних завдань. Шляхи вирішення цих за

Інновації крізь призму сьогоденних реалій
Розвиток науки та техніки за останнє сторіччя приголомшує. Двадцяте століття починалося з дерев’яних літаків-біпланів і громіздких примітивних танків, а вже у 40-х роках воно вступило в еру атомної

Міжнародне співробітництво у сфері науково-технічної інформації
Європейський вибір України, необхідність її інтеграції у високотехнологічне конкурентне середовище та обрана інноваційна модель розвитку, яка передбачає перш за все технологічне застосування науков

Експорт знань і «дволикі» технології
Інформація дедалі більше стає фактором, що визначає перспективи політичних, економічних, соціокультурних перетворень і формування національної безпеки. “Світом керує той, хто контролює найцінніші р

ВОССТАНАВЛИВАЕМЫЕ ИЛИ АЛЬТЕРНАТИВНЫЕ ИСТОЧНИКИ ЭНЕРГИИ
“...топить печь углем, нефтью, газом или древесиною – все равно, что топить ассигнациями”. Дмитрий Менделеев.   Во все времена человек в стремлении достичь необходимог

Харизма свыше нам дана, залогом лидерству она
  Сначала давайте определим, что такое харизма. Этот термин греческого происхождения и в годы раннего христианства обозначал божественное вдохновение. Немецкий социолог Макс Вебер пис

НАНО НЕ НАДО
Наука мельчает. И чем дальше, тем мельче. На смену мини-компьютерам приходят микромоторчики размером с игольное острие, а следом за ними появляются совсем уж малюсенькие создания – нанороботы, крох

Землю ждет средневековье
Уже сейчас мы живем в 1600 году. Не смотрите на календарь. Лучше загляните в собственную голову. Средневековье – там. У человечества заканчиваются свежие мысли и идеи, – бьют тревогу ученые. И имен

Так витают ли идеи в воздухе, а если да, то кто их носитель?
Известен курьезный факт, как Александр Белл опередил своих конкурентов с заявкой на телефон всего на несколько часов. Но оказывается, немало людей также претендовало на авторство в изобретении теле

Воистину источник жизни!
  Не секрет, что человечеству грозит энергетический голод. Когда нефть и газ закончатся, в ход пойдут низкосортные угли. Экологи говорят, что жизнь на земле может вообще прекратиться,

На пути к космическому сознанию
  При объяснении природы парапсихологических явлений (ясновидения, телекинеза, телепортации) и таких феноменов человеческой психики, как интуиция и творческие озарения, многие исследо

Абсолютное ничто» кардинально изменит все
В 1915 г. А. Эйнштейн написал свои знаменитые уравнения, которые говорили о том, что вакуум обладает упругими свойствами. А в 1928 г. Дирак показал, что вакуум представляет собой в среднем нейтраль

Арктику затопит
Вероятность повторения событий, описанных в Библии, все больше и больше увеличивается. И Великий Потоп уже не просто легенда старины, но вполне возможная реалия будущего. Вот только не стоит челове

Курсы развития творческого воображения и креативности – заочно
  Есть два пути движения вперед. Первый – это постепенное нарастание положительных (отрицательных) изменений, когда вам (или некоей массе людей) нужно фиксированное время для привыкан

FEMALE STATUS ATTAINMENT
  When the Canadian sociologists analyzed their data on female status attainment, they also found some surprising results. First of all, native-born Canadian women with full-time jobs

CHARACTER AND COMMUNICATION
Communication is the most important skill in life. We spend most of our waking hours communicating. But consider this: You’ve spent years learning how to read and write, years learning how to speak

MASS SOCIETY
  When we say that the new order of mass society is a consensual society, this does not mean, however, that it is completely consensual, a fabric of seamless harmony. The competition

PRIMARY AND SECONDARY GROUPS
  Several times a day, one person greets another with a smile and a simple phrase such as “Hi! How are you?” Of course, an honest reply may be actually expected, but not often. Usuall

GLOBALIZATION: WHAT IT IS?
“When there is too much competition to increase our sales, we’ll have to sell outside the country. We have to globalize”, said the owner of a small Ohio company that makes home barbecue grills. How

ECOLOGY AND ECONOMY: TWO SIDES OF THE SAME ISSUE
  “There are no environmental problems. Not a single one. The basic causes of the problems ... are found in the economic system itself”. Lloyd Timberlake, International Institute for

ECOSYSTEM MANAGEMENT
  Protecting ecosystems and the life-support services they provide from destruction and disruption requires a broad outlook – one that goes beyond individual sites. Drainage basins ar

ECOLOGY FROM ONE EARTH TO ONE WORLD
  We are all citizens of one earth, dependent on common resources and on one another. In particular, the pollution of the atmosphere and the oceans, our most precious shared resources

Protection of species and ecosystems
Every year several hundred to several thousand plant and animal species become extinct, most of these in connection with tropical deforestation. Loss of forest cover is itself a major ecological pr

Energy supply
The issue of energy has two main aspects: type of energy used and amount of energy used. Sustainable approaches to energy supply are based on nonnuclear, renewable energy sources and more effective

Industry
Industrial production must become more energy-and resource-efficient and must pollute less. This will require major investments and economic adjustments, which in turn require political commitment

Sustainable Ecology Brings Business Innovation
  The sweet aroma of nutmeg, cloves, cinnamon and loamy soil fills the air every morning. It’s called Chai Mulch, an inventive new environmentally friendly compost made from recycled

The Bicycle Landscaping Company
It was Earth Day, and Foster was busy managing two festival booths – one for Terra Nova and the other for Conservation International. His friend gave him a trailer made from recycled bike frames fo

Strategic Approach
NAMTC called on Voyant Technology to address these issues. After we performed a comprehensive technology audit in each location we suggested a seamless, threefold solution: Establish systems to sha

I, COMPUTER
  Many biologists deride the idea that computers can tell us anything about human consciousness, let alone develop it themselves. Think again, says Igor Aleksander. The machines are a

Modelling living brains
Detailed neurological models of the brain lie at the other end of the machine consciousness spectrum. Rodney Cotterill, a neuroscientist at the Technical University of Denmark near Copenhagen, anal

Computers hold the key
But how do we know that our machines really do have something like inner sensations? The key to all this is that depictions in the brain model can be displayed on a computer screen because we know

GREY MATTER, BLUE MATTER
The most complex object known to humanity is the human brain – and no only is it complex, but it is the seat of one of the few natural phenomena that science has no purchase on at all, namely consc

Rhapsody in blue?
Some academics, such as Roger Penrose of Oxford University, argue that brains do not work in a way comparable with a computer, so any kind of simulation that is built on digital architecture and us

Winners & Losers
Every year, consumers purchase millions of computers and peripherals. And every year, millions of those devices break down. For anyone who plans to buy a piece of hardware, the overall reliability

Laptop PCs
Again this year, notebook PCs were one of the most trouble-prone sectors of the high-tech world, with 30.9 percent of respondents reporting that they bad encountered at least one significant proble

Desktop PCs
In our desktop PC ratings, Apple received better-than-average ratings on every question we polled users about – perhaps the best showing by any company in any product category in our survey. Meanwh

Digital Cameras
Was it a fluke? Last year Fujifilm astonished us with an unexpected top-drawer showing, ranking alongside Panasonic as the most reliable camera brand on the market. This year the camera rankings sh

Printers
In the printer category, the results of this year’s study looked oddly familiar. That’s because the reliability numbers for consumer printers were almost unchanged from last year. For instance, in

How safe is nanotech?
As the nanotech revolution gathers pace, few are giving a thought to the impact on health and the environment. We may live to regret this oversight. As labs around the world churn out a bu

E-Book Piracy: Is Your Download Legitimate?
As the popularity of e-readers such as the Amazon Kindle continues to rise, so does the publishing industry’s nightmare: e-book piracy. Formerly limited to the efforts of a determined few willing t

D Comes Home
Is the latest attempt at bringing 3D to the living room a mere gimmick – or a disruptive technology that will transform how we think about TV? 3D is back. And this time, it’s making a big

D’s Growing Appeal
Since 3D theatrical releases routinely earn more revenue than their 2D counterparts, it’s no shock that Hollywood and the consumer electronics industry are eager to bring 3D into the home. And the

Not Just New Movies
Blu-ray Disc will play a big role in the 3D revolution. In December, the Вlu-rау Disc Association finalized its spec for Blu-ray MVC, a 3D ‘multiview’ codec extension to the existing AVC H.264. Tho

The Need for 3D
Many industry observers have wondered whether we need 3D for newscasts, sitcoms, and other ordinary stuff, I would counter that a few years ago lots of people thought they didn’t need social networ

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги