рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Тема 29. Злочини проти власності

Тема 29. Злочини проти власності - раздел Право, Кримінальне право 1. Шофер Сільськогосподарського Кооперативу Крицький Перевозив Ячмінь Від Ком...

1. Шофер сільськогосподарського кооперативу Крицький перевозив ячмінь від комбайна на тік. Він домовився з Ладною про продаж ячменю і через якийсь час завіз їй 603 кг зерна.

2. Андрушин разом з Лесиком вчинив крадіжку з державного промтоварного магазину. Через якийсь час він та Кононенко, який був озброєний пістолетом, проникли до кооперативного продмагу. Помітивши, що злочинці виносять товари з продмагу, сторож Власюк вистрелив з рушниці. Кинувши товари, Андрушин і Кононенко вибігли з магазину. Власюк намагався затримати злочинців, але вони, заподіявши Власюку середньої тяжкості тілесні ушкодження, зламали його рушницю і втекли.

3. Раніше судимий за крадіжку чужого майна Баранов близько 24-ї години проник через відкриту ним кватирку до кооперативного продмагу. Оскільки відкрити сейф йому не вдалося, Баранов узяв у молочному відділі залишену там у шухляді столу купюру вартістю 50 грн. і вистрибнув на вулицю. Його затримали працівники міліції.

4. Залишившись в цеху наодинці, Балін і Сячинов домовились викрасти спирт. Балін взяв банку з 15 л етилового спирту і через отвір у підлозі другого поверху передав її на перший поверх Сячинову. Це помітив начальник цеху й зажадав, щоб вони повернули спирт на місце. Щоб приховати сліди злочину, Сячинов, за пропозицією Баліна, вилив спирт у відходи.

Як слід кваліфікувати дії Баліна і Сячинова?

5. Старостін, двічі судимий за крадіжку чужого майна, о 23-й годині заліз на горище кооперативного магазину, розібрав димохід і проник до приміщення. Там він узяв господарську сумку, поклав туди 13 годинників і 12 пар черевиків. Вилізаючи через вікно на вулицю, був затриманий.

6. Рибалки рибзаводу Хабло і Терпуг, перевозячи на казенний завод виловлену ними в річці рибу, продали Сафоновій 100 кг риби, а гроші привласнили.

Чи вчинили Хабло і Терпуг розкрадання? Кваліфікуйте їхні дії.

7. 10 грудня Лук'янець, скориставшись відсутністю продавця державного магазину, вкрав радіолу "Бригантина", 25 грудня — програвач "Концертний", 15 січня — чоловічі повстяні черевики, а 12 лютого, підібравши ключ, проник у камеру зберігання робітничого гуртожитку і викрав 2 костюми, які належали електромонтерам Маніну та Бубенцю.

8. Шофер кооперативного автогаража Мухов на прохання Мазика обіцяв викрасти і продати йому 2 автоколеса. Вночі Мухов проник до гаража, зняв з автомашини одне колесо і підкотив його до паркану, але перекинути не зміг. Другого колеса він не знімав, бо боявся, що його затримає сторож. Тоді Мухов пішов до свого знайомого Яременка і попросив того стояти на сторожі під час крадіжки колеса та допомогти перекинути колеса через паркан. Яременко погодився. При спробі перекинути колеса через паркан Мухова та Яременка було затримано.

9. Вночі робітник Кузьменко проник на територію ткацької фабрики, склав у 9 мішків 83 бобіни бавовняної пряжі. Сім мішків з пряжею він сховав на території фабрики, а два — перекинув через паркан і відніс додому. Наступної ночі Кузьменко намагався віднести додому ще два мішки, але був затриманий.

10. Денисенко, засуджена за викрадення майна, була умовно-достроково звільнена на 2 роки 4 місяці. Під час іспитового строку Денисенко зайшла до універмагу, взяла з прилавка рулон тюлю вартістю 300 грн., поклавши його в господарську сумку, намагалась вийти з універмагу, але була затримана.

11. Робітник Липко, працюючи на ткацькій фабриці, заховав пій одяг 28,2 м тканини. Це помітив охоронник Аркуша і затримав Липка. Останній вчинив опір, пов'язаний з насильством, намагаючись втекти з території фабрики, але був затриманий на контрольно-пропускному пункті.

12. Головач і Денисов вночі прийшли на будівельний майданчик житлово-будівельного кооперативу і, пригрозивши сторожу, що поб'ють його, якщо він заважатиме їм, взяли п'ять дошок.

13. Шофер Палкін перевозив зерно з комори сільськогосподарського кооперативу до елеватора. Зважуючи зерно, він не повністю ставив завантажену зерном машину на площадку автовагів, внаслідок чого частина зерна залишалась незваженою. "Лишки" після чотирьох зважувань (1049 кг) Палкін узяв собі.

14. Псковська з корисливих мотивів у пунктах прокату міста одержала різного посуду на 1840 грн. і продала його за завищеними цінами, а гроші витратила на свої потреби.

15. Паскал одержала за кілька місяців пенсію, призначену їй за віком. Перевіркою було встановлено, що до пенсійного віку Паскал не вистачає 10 років. Документ про народження, який Паскал подала у відділ соціального захисту населення, був виданий не їй, а її старшій сестрі, яка через рік після народження померла.

16. При влаштуванні на роботу до відкритого акціонерного товариства Сидельников подав підроблені трудову книжку і довідку про вислугу років та відсоткову надбавку за роботу на Крайній Півночі. Внаслідок цього він незаконно одержав понад належну йому заробітну плату 5000 грн.

17. Заготівельник сільського споживчого товариства Лисюк запропонував завідувачці сільмагу Шупик відвезти до районного центру денний виторг і здати гроші в касу банку, оскільки це йому по дорозі. Шупик, знаючи Лисюка по роботі в одній системі, погодилася і вручила йому значну суму грошей (2000 грн.), яку Лисюк витратив на власні потреби.

Варіант. Шупик сама просила Лисюка здати гроші в касу.

18. Інженер-технолог Федорець на час виконання робіт одержав у цеху ключі від сейфів, де зберігалася платина та обладнання, зроблене з платини. Скориставшись цим, він узяв собі з сейфа зливок платини вагою 234,3 г. При спробі продати платину Федорця було затримано.

19. Працюючи диспетчером заводу збірного залізобетону, Ко-ровін прийняв для заводу 4 вагони цементу, з яких один — вагою 20,5 т — обернув на свою користь, вчинивши при цьому підроблення документів.

20. Робітник Федкін, підробивши від імені адміністрації заводу доручення на своє ім'я, одержав у автобазі обласного управління протягом двох років 4930 автобусних квитків на суму 4930 грн. Ці квитки він передав для реалізації кондукторам автобусного парку: Іваненко на суму 1200 грн., Мазур — 1400 грн., Петровій — 15000 грн., Сидорчук — 830 грн. Іваненко, Мазур, Петрова та Сидорчук встигли реалізувати більше половини квитків. Грошима вони порівну ділились з Федкіним.

21. Шофер Хоренко одержав для державного будівництва за накладною 3 т цементу. Перевозячи його, Хоренко разом з вантажником Юхном викрали 1230 кг цементу.

22. Старший бухгалтер дитячої лікарні Кургут повторно нараховував заробітну плату деяким працівникам, підписи яких підробляв, а гроші брав собі. Щоразу він у такий спосіб одержував по ЗО—40 грн., а всього за три роки — 2800 грн.

23. Завідувачка магазину сільського споживчого товариства Сисоєва та продавець Колосюк виявили недостачу товарів на 60 тис. грн., що сталася з невідомих причин. Щоб приховати це, вони вирішили інсценувати крадіжку, взявши при цьому собі з наявних товарів різних речей на 20 тис. грн. Здійснити інсценування крадіжки мав Колосюк, але він злякався відповідальності й відмовився, однак взяті речі не повернув. Тоді Сисоєва з аналогічною пропозицією звернулася до Мурого і дала останньому 1500 грн. за "послугу", пояснивши йому, що в магазині недостача товарів і вона не хоче неприємностей. Мурий взяв гроші й інсценував крадіжку з магазину.

24. Кухар робітничоїїдальні Тарабанюк за три місяці обернула на свою користь продуктів на значну суму (близько 10 тис. грн.). Вона щодня виносила з собою продуктів на малу суму.

Варіант. Тарабанюк протягом місяця винесла з їдальні продуктів на 3 тис. грн.

25. Майстер Баглай виписав три фіктивних наряди на ім'я столяра Чинкова і закрив їх на 3 тис. грн. Чинков одержав незаконно нараховані йому гроші, з яких 2300 грн. передав Баглаю, а 700 грн. залишив собі.

26. Мартинюк і Авраменко, зловживаючи службовим становищем, систематично розкрадали племінну велику рогату худобу. Вартість викраденої ними худоби за закупівельними цінами становила 40 тис. грн.

Як слід кваліфікувати вчинене Мартинюком і Авраменком та які збитки повинні вони відшкодувати?

27. Завідувач складу будівельних матеріалів Борсук протягом року нагромадив 15 т "лишків" цементу і просив шофера Крикуна вивезти його з складу, попередивши, що охоронник не перевірятиме вантаж, оскільки він попереджений. Крикун відвіз цемент за вказаною йому адресою.

28. Шофер автобази Бородай за домовленістю з матеріально відповідальними особами приймальних пунктів винограду Тереховим і Райським, які мали гроші для придбання винограду в населення, передавав їм підроблені треті екземпляри квитанцій на нібито зданий на завод виноград. Працівники приймальних пунктів з підзвітних сум вилучали 1 тис. грн. за кожен контейнер з виноградом, оформлений за безготівковою накладною. Учасники злочину ділили гроші між собою. Внаслідок злочинних операцій Бородай з Тереховим одержали 5 тис. грн., а Бородай з Райським — 6 тис. грн.

29. Працюючи завідувачем державного магазину, Інюшин систематично привласнював гроші, заподіявши магазину шкоду в особливо великих розмірах. Щоб приховати злочин, він домовився з Кулаковим і Жеребцевим про викрадення з магазину довірених йому цінностей. Інюшин відкрив уночі магазин, втрьох вони поклали у два мішки різних товарів на велику суму, які потім поділили між собою. Кулаков і Жеребцов, інсценуючи крадіжку, за допомогою ломика зламали замок на дверях магазину.

30. Домовившись вчинити крадіжку шоколаду і вина з приватної продовольчої ятки, Митяєв, Узвар і Калінін розподілили між собою обов'язки так: Митяєв проник у ятку і передав шоколад і вино Калініну, а в цей час Узвар стежив, чи немає небезпеки.

Всього вони викрали 115 плиток шоколаду "Чайка" і 20 пляшок вина "Біле міцне", а також плащ, який належав продавцю.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Кримінальне право

МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ... ЛУГАНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ імені Е О ДІДОРЕНКА...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Тема 29. Злочини проти власності

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Передмова
      Організація навчального процесу здійснюється навчальними підрозділами вищого навчального закладу (факультетами, кафедрами, відділеннями тощо). Основн

ЗА КРЕДИТНО-МОДУЛЬНОЮ СИСТЕМОЮ
    Поточний контроль (загальна кількість балів не може перевищувати 30) Контроль за виконанням індивідуальної та самост

Щодо розв’язання задач на практичних заняттях
      Лекція – основна форма проведення навчальних занять у вищому навчальному закладі, призначених для засвоєння теоретичного матеріалу.

Щодо виконання індивідуальних навчально-дослідних завдань
Виконання індивідуальних завдань навчально-дослідного характеру з дисципліни "Кримінальне право (Особлива частина)" є невід’ємною складовою самостійної роботи курсантів. Вони сприяють пог

Самостійна робота курсанта – 4 години
    Питання для вивчення Загальна характеристика злочинів проти основ національної безпеки України. Родовий об’єкт цих злочинів. Види злочинів проти основ націо

Міжнародних організацій
1. Концепція (основи державної політики) національної безпеки України: Постанова Верховної Ради України про Концепцію (основи державної політики) національної безпеки України від 16.01.1997 р. // В

І пом’якшуючих обставин
Мета заняття: закріпити теоретичні знання, отримані з лекційного курсу й у процесі самостійної підготовки, шляхом виконання практичних завдань, розвинути навички юридичного аналізу

Самостійна робота курсанта –10 годин
    1. Питання для вивчення Загальна характеристика злочинів проти життя та здоров’я. Родовий об’єкт цих злочинів, значення його охорони. Види

Закони, підзаконні й інші нормативно-правові акти України та нормативно-правові документи міжнародних організацій
1. Про запобігання захворюванню на синдром набутого імунодефіциту (СНІД) та соціальний захист населення: Закон України № 1972-XII від 12.12.1991 р.; у редакції від 3.03.1998 р., 15.11.2001 р. // Ві

Самостійна робота курсанта – 5 години
    Питання для вивчення Загальна характеристика злочинів проти волі, честі та гідності особи, їх об’єкт. Незаконне позбавлення волі або викрад

Закони, підзаконні й інші нормативно-правові акти України та нормативно-правові документи міжнародних організацій
1. Про попереднє ув'язнення: Закон України № 3352-XII від 30 червня 1993 р.; остання редакція 19.12. 2006 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1993. – № 35. – Ст. 360; 2007. – № 7 – 8. – Ст. 6

Та статевої недоторканості особи
Мета заняття: закріпити теоретичні знання, отримані з лекційного курсу й у процесі самостійної підготовки, шляхом виконання практичних завдань, розвинути навички юридичного аналізу

Самостійна робота курсанта – 3 години
    Питання для вивчення Загальна характеристика статевих злочинів. Їх об’єкт. Поняття статевої свободи та статевої недоторканості. Види цих злочинів.

Закони, підзаконні й інші нормативно-правові акти України та нормативно-правові документи міжнародних організацій
1. Конвенция "О защите прав человека и основных свобод" от 4 ноября 1950 года // Действующее международное право. В 3-х т. / Сост.: Ю.М. Колосов и Э.С. Кривчикова. – М.: Изд-во Московског

Тема 27. Злочини статевої свободи та статевої недоторканості особи
До ЗМІСТОВОГО МОДУЛЯ 5 Індивідуальні навчально-дослідні завдання   1. Рецензування наукових статей, препри

Тема 24. Злочини проти основ національної безпеки України
1. Пілот військового літака-винищувача (нової конструкції) Ром прийшов на аеродром, заволодів "своїм" літаком і здійснив переліт до іншої держави; просив там політичного притулку та грома

Тема 25. Злочини проти життя та здоров’я особи
1. Ревнуючи дружину, Корнієнко вирішив з нею розправитись. У себе на квартирі він облив її окропом, що спричинило опіки І—II ступеня, після чого завдав численних ударів гайковим ключем по голові. В

Тема 26. Злочини проти волі, честі та гідності особи
1. Журавчук у себе в саду впіймав 7-річного Гришу Продана і побив за те, що той намагався нарвати у кошик ранніх полуниць. Дружина Журавчука запропонувала "провчити злодія" таким чином: п

Тема 27. Злочини статевої свободи та статевої недоторканості особи
1. Самусенко познайомився з Мажевською і запросив її до себе в гості. Пізно ввечері, маючи намір вступити з нею в статевий зв'язок, Самусенко намагався підняти її з крісла, Мажевська вирвалась і ви

І свобод людини й громадянина
Мета заняття: закріпити теоретичні знання, отримані з лекційного курсу й у процесі самостійної підготовки, шляхом виконання практичних завдань, розвинути навички юридичного аналізу

Самостійна робота курсанта – 12 годин
  Питання для вивчення Поняття, загальна характеристика злочинів проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини й громадянина. Родовий об’єкт, значення його

Закони, підзаконні та інші нормативно-правові акти України та нормативно-правові документи міжнародних організацій
1. Про власність: Закон України № 697-XII від 07.02.991 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1991. – № 20. – Ст. 249. 2. Про свободу совісті та релігійні організації: Закон України №

Самостійна робота курсанта – 7 годин
    Питання для вивчення Конституція України, Закон України "Про власність" – основні нормативні акти, що реґулюють відносини власності. Поня

Закони, підзаконні й інші нормативно-правові акти України та нормативно-правові документи міжнародних організацій
1. Бюджетний кодекс України: Закон України № 2542-III від 21.06.2001 р. // Відомості Верховної Ради України. – 2001. – № 37 – 38. – Ст. 189. 2. Водний кодекс України: Закон України № 436-I

У сфері господарської діяльності
Мета заняття: закріпити теоретичні знання, отримані з лекційного курсу й у процесі самостійної підготовки, шляхом виконання практичних завдань, розвинути навички юридичного аналізу

Та бюджетної систем України
Мета заняття: закріпити теоретичні знання, отримані з лекційного курсу й у процесі самостійної підготовки, шляхом виконання практичних завдань, розвинути навички юридичного аналізу

Та бюджетної систем України
Мета заняття: закріпити теоретичні знання, отримані з лекційного курсу й у процесі самостійної підготовки, шляхом виконання практичних завдань, розвинути навички юридичного аналізу

Самостійна робота курсанта – 5 години
    Питання для вивчення Поняття, загальна характеристика та види злочинів у сфері господарської діяльності. Злочини у сфері кредитно-фінансової, ба

Закони, підзаконні й інші нормативно-правові акти України та нормативно-правові документи міжнародних організацій
1. Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті: Закон України № 185/94-В від 23.09.1994 р.; остання редакція 15.06.2004 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1994. – № 40. – Ст. 364;

Тема 31.1. Поняття та види злочинів проти довкілля
Мета заняття:засвоїти поняття, ознаки та види злочинів проти довкілля, особливості кваліфікації кожної з груп злочинів, які охоплює ця тема; запам’ятати те, що критеріями, які покл

Злочинів у сфері водних ресурсів і лісокористування, захисту рослинного та тваринного світу
Мета заняття: закріпити теоретичні знання, отримані з лекційного курсу й у процесі самостійної підготовки, шляхом виконання практичних завдань, розвинути навички юридичного аналізу

Закони, підзаконні й інші нормативно-правові акти України та нормативно-правові документи міжнародних організацій
1. Про природно-заповідний фонд України: Закон України № 2456-XII від 16.06.1992 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1992. – № 34. – Ст. 502. 2. Водний кодекс України: Закон України

Тема 31. Злочини проти довкілля
До ЗМІСТОВОГО МОДУЛЯ 6 1. Рецензування наукових статей, препринтів, окремих розділів монографій: Акімов М. Звільнення від кримінальної відповідальності за

Та інших особистих прав і свобод людини і громадянина
1. Голова сільської ради Козлова з метою перешкодити обранню до ради небажаного кандидата в день виборів роздала окремим виборцям бюлетені, в яких у клітинках уже були проставлені позначки проти пр

Тема 30. Злочини у сфері господарської діяльності
1. Учень художнього технікуму Зоренко намалював два банківських білети вартістю 100 грн. кожний. При спробі збути один з них його було затримано. Варіант 1. Не сказавши про підробку

Тема 31. Злочини проти довкілля
1. Не маючи коштів на придбання матеріалу для завершення будівництва сараю, Арендар у вересні зрубав у лісі, що належав колективному сільськогосподарському підприємству, десять десятирічних сосон.

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги