рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Фандрейзингове планування і практичний фандрейзинг некомерційних організацій

Фандрейзингове планування і практичний фандрейзинг некомерційних організацій - раздел Философия, ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ФІНАНСОВОГО АДМІНІСТРУВАННЯ ТА МЕНЕДЖМЕНТУ УСТАНОВ ТА ОРГАНІЗАЦІЙ У Наш Час В Українській Некомерційній Сфері Великої Популярності Набуває Стра...

У наш час в українській некомерційній сфері великої популярності набуває стратегія фандрейзингу. Фандрейзинг являє собою методику пошуку джерел фінансування, тобто поєднує діяльність із залучення й акумулювання зовнішніх джерел фінансування.

Фандрейзинг– це комплекс взаємопов'язаних заходів, спрямованих на залучення різноманітних ресурсів, необхідних організації для реалізації її місії; подання запитів на отримання коштів на благодійні або суспільно корисні цілі.

У некомерційній сфері фандрейзинг спрямований на виконання соціальних задач, таких, як проведення просвітительської роботи; поліпшення здоров'я населення; вивчення, збереження і захист музейних колекцій, пам'ятників архітектури і т.д.

Обсяг необхідних для реалізації проекту коштів визначається на стадії стратегічного планування, а от їх пошук і збір здійснюється саме за допомогою фандрейзингу.

Організація фандрейзингової кампанії є складним процесом, який можна поділити на чотири етапи. Перший етап полягає в плануванні фінансової кампанії, другий етап полягає в реалізації фандрейзингу, третій етап передбачає здійснення контролю за ходом реалізації фандрейзингу, а четвертий етап зводиться до оцінки результатів проведеної фандрейзингової кампанії (табл. 6.2).

Таблиця 6.2 Етапи проведення фандрейзингу в некомерційній організації

Етапи фандрейзингу Зміст етапу
1 Планування - розроблення змістовної програми залучення коштів; - визначення витрат некомерційної організації на майбутній період; - вибір видів фандрейзингу
2 Реалізація - вибір методів проведення фандрейзингу; -установлення відповідальності за проведення фандрейзингу; - виділення коштів на реалізацію фандрейзингу
3 Контроль - здійснення контролю за ходом реалізації фандрейзингу; - коректування планів з урахуванням змін, що відбулися
4 Аналіз - визначення ефективності етапу планування; - аналіз ефективності етапу реалізації; - оцінка ефективності кінцевих результатів

1 На першому етапі безпосередньому плануванню фандрейзингової кампанії передує розроблення змістовної програми залучення коштів. У великих некомерційних організаціях цей процес починається за рік до початку кампанії. У ході його визначаються основні напрямки роботи на наступний рік, складаються переліки короткострокових і довгострокових проектів, прогнозуються потоки споживачів, вкладників і т.д.

Найчастіше фандрейзингове планування здійснюється на рік, але може мати місце і поквартальне планування, або три, п'ятирічне планування. Відповідно до планів діяльності детально визначаються витрати некомерційної організації на майбутній період і джерела їх покриття.

Кожна фандрейзингова кампанія має суворо визначені задачі, відповідно до яких виділяються два основні види фандрейзингу.

1. Проектний фандрейзинг. Якщо задачі фандрейзингу зводяться до надходження конкретних коштів під реалізацію проектів, то даний вид фандрейзингу можна назвати проектним. Проектний фандрейзинг є найбільш зручною формою залучення коштів як для самої некомерційної організації, так і для сторони, що фінансує. Це обумовлюється наявністю чітко визначених цілей використання коштів, можливістю залучення значних фінансових джерел при низьких витратах на фандрейзинг, а також одержанням комерційних вигод від фінансування проекту.

2. Оперативний фандрейзинг. У випадку спрямування залучених коштів на покриття поточних витрат можна вважати такий вид фандрейзингу оперативним. Оперативний фандрейзинг є найменш ефективною формою залучення коштів у некомерційну організацію, тому що кошти, що надходять, не мають цільового призначення й акумулюються в її поточному бюджеті. Вони можуть йти на виплату заробітної плати, покриття комунальних і матеріальних витрат, унаслідок чого знижується зацікавленість вкладників у подібному фінансуванні. Найчастіше оперативний фандрейзинг застосовується некомерційними організаціями, що перебувають в критичному фінансовому становищі. У цій ситуації вони внаслідок своєї суспільної значущості можуть залучити від держави і приватних осіб кошти на погашення своїх боргів.

Безпосередньо сам план фандрейзингової кампанії затверджується керівництвом некомерційної організації за 4-6 місяців до початку кампанії. Це необхідно для ретельної підготовки фінансової кампанії, забезпечення всіма необхідними інформаційними матеріалами (описами проекту, звертаннями до спонсорів і т.д.), а також для визначення кола потенційних вкладників, балансу витрат і доходів і т.д.

Як правило, річний план фандрейзингової кампанії розбивається за кварталами і місяцями і враховує територіальний аспект. У цьому випадку можна говорити про наявність методів територіального фандрейзингу в некомерційних організаціях. До них відносять проведення виїзних виставок, концертів, публічних лекцій і інших заходів; поширення інформації і реклами через організації-партнерів і туристичні агентства; комерційна реалізація сувенірної і друкованої продукції; створення філій і представництв.

Другий етап організації фандрейзингової кампанії пов'язаний з її реалізацією на практиці. Методи реалізації фандрейзингового плану вкрай різноманітні. Це проведення рекламних кампаній у засобах масової інформації, поштою, а також поширення зовнішньої реклами (стенди, банери, брошури, буклети); система звернення до потенційних спонсорів і добродійників по телефону і факсу (телефандрейзинг), а також в особистій бесіді (індивідуальний фандрейзинг); одержання підтримки впливових, відомих осіб (солофандрейзинг); поширення безкоштовних запрошень на культурні заходи, презентації (поліфандрейзинг) і т.д. [3].

Як правило, не існує ніякої "магічної формули" для успішного фандрейзингу і ніякого способу гарантовано одержати гроші у відповідь на прохання. Однак якщо ви будете завзяті в бажанні знайти кошти, якщо ваша організація буде відома своєю надійністю і відкрита для людей, якщо ви правильно підготуєте звернення до потенційних спонсорів і доведете, що їх гроші необхідно віддати саме вашій, а не якій-небудь іншій організації, – то швидше за все ви ці гроші отримаєте. Але потрібно відзначити ще наступне:

  • ніколи не розраховуйте тільки на одне джерело коштів, яким би надійним воно не здавалося.
  • імовірність одержати гроші збільшиться, якщо ви будете просити їх не на підтримку своєї організації, а на виконання конкретного проекту, що дає очевидну користь суспільству. І тільки якась частина отриманих коштів може бути спрямована на потреби самої НПО.

Перш ніж звертатися за допомогою (за пожертвуванням) до комерційних організацій або приватних осіб, корисно подумати про те, чому люди взагалі роблять пожертвування, якими мотивами вони керуються, приймаючи таке рішення.

Наведемо деякі з поширених мотивів – люди жертвують, тому що:

  • прагнуть допомогти;
  • їх попросили про це, і вони не могли відмовити;
  • у них є особиста зацікавленість у вирішенні цієї проблеми;
  • вони знають про суспільний інтерес до проблеми, що вирішує ваша організація;
  • у НПО гарна репутація організації, представницька Рада попечителів, що складається з відомих і шановних людей;
  • у них є визначені амбіції ("я не гірший за інших");
  • хочуть бути причетними до шляхетної справи;
  • такі їх релігійні переконання;
  • почувають себе зобов'язаними кому-небудь ("почуття провини");
  • розуміють важливість вашої роботи;
  • очікують вигоди (наприклад, податкових пільг або реклами);
  • розраховують на одержання непрямої особистої вигоди і т.ін.

У будь-якому випадку якщо люди платять за що-небудь, вони хочуть одержати якесь задоволення від свого вчинку, нехай навіть і неусвідомлено. Ваше завдання – визначити інтерес можливого донора: матеріальний (пільга, майбутній прибуток), моральний (почуття прилучення до гарної і важливої, з їх погляду, справи), діловий (впевненість у тому, що у вас це вийде щонайкраще) і т.д. Розпізнавши і намагаючись задовольнити той чи інший інтерес, ви набагато підвищуєте імовірність одержання пожертвування.

Якщо ви вирішите провести телефандрейзинг, індивідуальний фандрейзинг або солофандрейзинг,задайте собі питання, наприклад:

1. Чи доступні ті люди, що вас цікавлять? Якщо ні, то, можливо, ваші друзі або знайомі можуть вас звести.

2. Які послуги і можливості ви можете запропонувати спонсорам? Розмістити рекламу або опублікувати інтерв'ю з ними у своєму виданні? Поставити під час проведеного масового заходу щити з логотипом компанії-спонсора на видному місці? Запросити їх виступити на вашому заході перед телекамерою?

3. Які пільги ви можете запропонувати спонсорам? Питання немаловажне, але перш ніж щось обіцяти, необхідно самим досконально розібратися в законодавстві або порадитися з юристами.

4. Чи правильно обрано час для пропозиції про спонсорство? Це теж може мати значення. Наприклад, наприкінці фінансового року в компанії можуть виявитися кошти, які терміново треба витратити.

5. Як може позначитися на іміджі вашої організації співробітництво з конкретним спонсором? Яка репутація цієї компанії [8]?

Перед зверненням до потенційного спонсора бажано знати про нього якнайбільше. Можна аналізувати: ваші минулі спроби і відповіді на ваші листи (запити); статистичні дані про місцевий бізнес; публікації, теле- і радіопередачі; публічні виступи потенційних донорів; тенденції розвитку тієї чи іншої комерційної структури; хто з них займається добродійністю, на які цілі ними жертвувалися кошти.

Досить корисно звернутися і до власного досвіду:

  • на яку діяльність ви збирали фінансові кошти раніше і на що збираєтеся просити зараз;
  • яке сьогодні ставлення суспільства до тієї проблеми, що ви намагаєтеся вирішити;
  • скільки ви збирали в минулому – мінімальні і максимальні пожертвування, гранти (це допоможе тверезіше оцінити ваші сьогоднішні можливості),
  • як саме ви діяли: які методи спрацьовували, а які - ні, і чому?
  • хто вас підтримував раніше – чи доступні зараз ці люди (організації), чи стали вони ближче або віддалилися від вашої організації;
  • які з пільг і норм регулювання змінилися з часу вашої минулої кампанії, і як;
  • хто вам надав інформацію про джерела фінансування раніше, наскільки вона виявилася корисною, чи можна звернутися за порадою на цей раз і т.ін.

При проведенні індивідуального фандрейзингу або солофандрейзингу, відправляючись на зустріч, ніколи не спізнюйтеся і пам’ятайте про цілі свого візиту. Майте добре написані і красиво оформлені буклети про вашу організацію і майбутній захід (плановий проект). Будьте уважні, не сперечайтеся, не перебивайте співрозмовника і навчайтеся слухати, а не тільки говорити. Не будьте настирливими, не давіть на совість і не намагайтеся звернути співрозмовника у свою віру. Не відповідайте на запитання, якщо вам його не задали або якщо не знаєте відповідь. Просіть визначену суму, розповідайте, на що підуть ці гроші і до чого це приведе. Розкажіть про ту підтримку, що вам уже зробили, і дайте співрозмовникові зрозуміти, що саме його внесок буде важливим і вирішальним.

Постарайтесь бути готовими до того, що вам відмовлять. Не впадайте у відчай, не ображайтеся і не зліться – це цілком звичайна ситуація (за спостереженнями фахівців, велика частина грошей надходить між 5-м і 10-м проханням).

Якщо ж ви одержали пожертвування, намагайтеся утримати і розвити цей контакт. Не соромтеся нагадувати про себе – надсилайте вашим спонсорам поздоровлення із громадськими або їх особистими святами (якщо ви про них знаєте), регулярно інформуйте їх про свої успіхи і досягнення.

Як правило, постійний спонсор, даючи невеликі пожертвування періодично, у підсумку віддає більше, ніж той, хто один раз відгукнувся на прохання досить великим пожертвуванням. Одне із завдань фандрейзингу – домагатися постійного фінансування, рівнозначної гарантії стабільності діяльності організації.

Поліфандрейзингможе проводитися у формі:

1. Безадресного звернення – це звичайне звернення через засоби масової інформації, коли є можливість попросити допомоги у великої кількості людей і організацій. Безадресним зверненням можна вважати також збір коштів у скарбнички, встановлені в громадських місцях. Тут найскладніше в тому, що у вас мало часу: людина йде по своїх справах або чимось зайнята, і задача збирача коштів – опанувати його увагою в перший же момент, щоб він хоча б прочитав ваше коротке оголошення або розглянув картинку на плакаті.

2. Веєрна розсилка листів за адресами з якої-небудь бази даних (наприклад, з комерційного довідника). Це досить простий, але низькоефективний спосіб, на відміну від адресних звернень.

Але з чого б ви не почали, одержавши пожертвування, не забувайте потім розповісти про свої успіхи у виконанні проекту і подякувати тим, хто вас підтримав: відсилати листа відомим вам донорам і опублікувати повідомлення в засобах масової інформації для інших.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ФІНАНСОВОГО АДМІНІСТРУВАННЯ ТА МЕНЕДЖМЕНТУ УСТАНОВ ТА ОРГАНІЗАЦІЙ

ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ФІНАНСОВОГО АДМІНІСТРУВАННЯ ТА МЕНЕДЖМЕНТУ УСТАНОВ ТА ОРГАНІЗАЦІЙ... Визначення термінів організація установа та їх класифікація... Характеристика фінансового адміністрування та фінансового менеджменту...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Фандрейзингове планування і практичний фандрейзинг некомерційних організацій

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Визначення термінів “організація”, “установа” та їх класифікація
Термін "організація" походить від грецького, що означає поєднання, побудову, об'єднання чогось або когось у єдине ціле; приведення до строгої системи. За визначенням Б. Карлофа, "орг

Класифікація організацій за різними ознаками
№ пор. Класифікаційні ознаки Види організацій Мета й характер діяльності Комерційні Некомерц

Характеристика фінансового адміністрування та фінансового менеджменту
У сучаснів фінансовій термінології для позначення управління фінансами, фінансово - господарською діяльністю установ, організацій вчені та практики використовують такі поняття якфі

Мета й основні завдання фінансового адміністрування та менеджменту установ, організацій.
Політика управління окремими аспектами фінансової діяльності установ, організацій залежить від умов їх господарювання, масштабів і галузевих особливостей діяльності, кваліфікаційного рівня бухгалте

Фінансова стратегія і тактика установ, організацій
Система формування фінансової політики установ, організаційщодо напрямів їх фінансової діяльності має такі складові: 1) управління капіталом: визначення в

Прийняття фінансових рішень.
Відповідно, функціями фінансового адміністрування установ, організацій є такі, що орієнтовані на визначення відповідності положенням,нормам та нормативам, встановленим діючими зако

Прийняття фінансових рішень.
Відповідно, функціями фінансового адміністрування установ, організацій є такі, що орієнтовані на визначення відповідності положенням,нормам та нормативам, встановленим діючими зако

Механізм фінансового адміністрування та менеджменту установ, організацій
Механізм фінансового адміністрування та менеджменту установ, організацій — цілісна, взаємопов'язана та взаємодіюча система рівнів, систем забезпечення, методів, важелів та інструме

Принципи фінансового адміністрування та менеджменту установ, організацій
Ефективне фінансове адміністрування та менеджмент визначається низкою принципів, які тісно пов'язані з цілями і завданнями діяльності підприємства. Так, до основних принципів фінансового ме

ФІНАНСОВЕ АДМІНІСТРУВАННЯ ТА МЕНЕДЖМЕНТ У КОМЕРЦІЙНОМУ БАНКУ
У світовій практиці існують різноманітні універсальні принципи, методи, а також практичні посібники з фінансового менеджменту. Але механічне копіювання та використання закордонних моделей в умовах

ФІНАНСОВЕ АДМІНІСТРУВАННЯ ТА МЕНЕДЖМЕНТ НА ПІДПРИЄМСТВІ
  Фінансове управління підприємством має дві взаємопов'язані сфери: 1. поточну діяльність, пов'язану з використанням поточних активів; 2. інвестиції

Класифікація джерел фінансування некомерційних організацій
Некомерційні організації відрізняються високою диверсифікованістю джерел фінансування. Некомерційні цілі господарювання вимагають від них не тільки залучення зовнішніх джерел фінансування з боку де

Власні джерела фінансування некомерційних організацій
Третя група джерел фінансування некомерційних організацій поєднує доходи від власної діяльності. До таких можуть відноситися як основні (виставочна, освітня, концертна діяльність і т.д.), та

Аналіз фінансування НПО в Україні
При підготовці матеріалу використано джерело [7]. В Україні провідний рядок фінансування впевнено займають гранти від благодійницьких і донорських організацій. Інші джерела фінансув

Джерела фінансування неприбуткових організацій в США
При підготовці матеріалу використано джерело [3]. Розвиток третього сектору в США має багаторічні традиції та досвід. Тому вважаємо за доцільне розглянути особливості розвитку і фін

Державні джерела фінансування некомерційних організацій
У 1999 р. державні кошти в некомерційній сфері оцінювалися в 1,3 млрд. доларів, що становить 8,1% від загальних фінансових надходжень некомерційних організацій. Однак наведені результати не врахову

Власні джерела фінансування некомерційних організацій
Доходи від власної діяльності у цілому відіграють важливу роль у бюджеті некомерційних організацій, але рівні окремої некомерційної організації подібні доходи не перевищують 30%. Широкого

Одержання коштів з фондів
Участь у конкурсах на одержання гранту має свою специфіку. Вибирайте той фонд, напрямкам фінансування й умовам якого максимально відповідає і ваша організація, і проект, що подається на конкурс. Зв

Типові причини відмови у фінансуванні
Причини відмови у фінансуванні поділяються на дві групи: причини організаційного характеру і причини, пов'язані з якістю наданої заявки. До причин організаційного характеру віднося

Список літератури
Закону України “Про благодійництво та благодійну діяльність” // www.rada.gov.ua Проект Закону України “Про непідприємницькі організації” // www.rada.gov.ua Шекова Е.Л. Эконо

Правове забезпечення фінансового адміністрування та менеджменту установ та організацій
Процес фінансового управління базується на використанні механізмів фінансового адміністрування та менеджменту, складовою яких є правове і нормативне забезпечення управлінських рішень. Через

Для початку порівняємо корпоративні та пайові інвестиційні фонди
Характеристика Корпоративний інвестиційний фонд Пайовий інвестиційний фонд Організаційно-правова форма Є юри

Акції фонду «ОТП Динамічний»розміщуються шляхом прилюдної пропозиції.
Інвесторами фонду можуть бути фізичні та юридичні особи. Термін діяльності інвестиційного фонду – 5 років. Загальна сума емісії акцій – 50 000 000 грн. Н

Доступність для всіх
Фонд «ОТП Класичний» не є окремою юридичною особою, а це означає, що інвестувати в нього свої тимчасово вільні кошти можуть як фізичні так і юридичні особи. У той же час, сертифікати фонду можуть п

Структура укладених угод на біржах за видами товарів
(млн грн.)   I квартал 2010р. II квартал 2010р. Усього 18988,5 70528,5

Умови лістингу цінних паперів на біржі
До торгівлі на УФБ за категорією лістингових цінних паперів можуть бути допущені цінні папери, які відповідають наступним умовам (не стосується державних цінних паперів, емісія яких згідно з законо

Творчі спілки України
№ п/п Назва об"єднання Дата і номер реєстрації як громадської організації Дата і номер реєстрації як творчої спілки

Дані Державного комітету у справах націнальностей та релігій
Інституції     Церкви та конфесії Релігійні громади, центри, управління Монастирі, місії, братства,

Поняття системи організаційного забезпечення фінансового адміністрування та менеджменту установ та організацій
Система організаційного забезпечення фінансового адміністрування і менеджменту – це сукупність взаємопов’язаних внутрішніх структурних служб і підрозділів установ і організа

У багатьох аспектах щодо створення та організації діяльності об’єднань громадян та інших громадських організацій витримуються єдині підходи.
1. Ці організації, незалежно від організаційних форм (організація, партія, громада, спілка, фонд, місія та ін.), завжди є статутними юридичними особами. 2. Залежно від інституту засновникі

Характеристика та вимоги до інформаційної системи фінансового адміністрування та менеджменту установ та організацій.
Інформаційна система фінансового адміністрування та менеджментупредставляє собою процес безперервного цілеспрямованого підбору відповідних інформаційних показників, необхідних для

Приклад
Страхова компанія отримала довгостроковий банківський кредит під 28% річних. Визначити вартість залученого капітану, якщо: а) СК сплачує податок з доходів від страхової діяльност

Приклад
Страхова компанія випустила в обіг прості акції з фіксованим темпом приросту дивідендів 5% в рік. Поточна ціна акції становить 60 грн., очікуваний розмір дивіденду на найближчий період – 10 грн.

ОЦІНКА ВАРТОСТІ КАПІТАЛУ СТРАХОВИКА
Український страховий ринок останнім часом став досить привабливим для світових операторів страхового бізнесу. Іноземні страховики активно проводять операції з купівлі українських страхових компані

Залучений капітал складається із залучених і позичених фінансових ресурсів, та ресурсів, які тимчасово перебувають у розпорядженні страховика.
  Залучені ресурси відображаються у другому розділі пасиву балансу страховика «Забезпечення наступних витрат і платежів» і представлені статтями: страхові резерви, за

УПРАВЛІННЯ КАПІТАЛОМ БАНКУ
Головна мета процесу управління банківським капіталом полягає в залученні та підтримці достатнього обсягу капіталу для розширення діяльності й створення захисту від ризиків. Величи

КАПІТАЛ БАНКУ ТА МЕТОДИ ЙОГО ОЦІНЮВАННЯ
Джерела формування банківських ресурсів відображуються у правій частині балансового звіту і називаються пасивами банку. За своїм походженням пасиви не однорідні і складаються з капіталу та зобов'яз

МЕТОД РИНКОВОЇ ВАРТОСТІ
Цей метод полягає в тому, що активи та зобов'язання банку оцінюють за ринковою вартістю, виходячи з якої розраховують і капітал банку за формулою (2.2). Такий метод оцінювання банк

МЕТОДИ ВИЗНАЧЕННЯ ДОСТАТНОСТІ БАНКІВСЬКОГО КАПІТАЛУ
Питання про рівень достатності капіталу, який забезпечив би довіру до банку з боку вкладників, інвесторів, кредиторів та органів нагляду, є найсуперечливішим у теорії банківської справи. В економіч

МЕТОД ПОРІВНЯЛЬНОГО АНАЛІЗУ ПОКАЗНИКІВ
За цим методом для оцінювання адекватності капіталу використовуються розглянуті далі показники. 1) Відношення сукупного капіталу до сукупних активів банку. 2) В

МЕТОД ЕКСПЕРТНИХ ОЦІНОК
Метод експертних оцінок адекватності капіталу базується на використанні висновків експертів про якість управління банком, рівень прибутковості та ліквідності, динаміку депозитної бази, структуру ба

МЕТОД ЕКСПЕРТНИХ ОЦІНОК
Метод експертних оцінок адекватності капіталу базується на використанні висновків експертів про якість управління банком, рівень прибутковості та ліквідності, динаміку депозитної бази, структуру ба

МЕТОД ЕКСПЕРТНИХ ОЦІНОК
Метод експертних оцінок адекватності капіталу базується на використанні висновків експертів про якість управління банком, рівень прибутковості та ліквідності, динаміку депозитної бази, структуру ба

Управління капіталом на прикладі АГРОПРОМБАНКУ.
Банківська політика управління капіталом являє собою сукупність дій, що направлені на досягнення компромісу між ризикованістю та доходністю операцій банку, а також пов’язаних із ви

Процеси управління капіталом охоплюють планово-нормативну, інформаційно-аналітичну та контрольну підсистеми.
· Планово-нормативна система спрямована на вирішення завдань вибору найбільш раціональних джерел поповнення власного капіталу з урахуванням невизначеностей факторів зовнішнього середовища.

УПРАВЛІННЯ КАПІТАЛОМ ОТП Банку
  Група управляє своїм капіталом шляхом максимального збільшення прибутків зацікавлених сторін через оптимізацію балансу боргових та дольових інструментів. Група здійснює мон

ПРИНЦИПИ ФОРМУВАННЯ КАПІТАЛУ, ВИЗНАЧЕННЯ ЙОГО СТРУКТУРИ ТА ВАРТОСТІ В ІНСТИТУТАХ СПІЛЬНОГО ІНВЕСТУВАННЯ
(корпоративних та пайових інвестиційних фондах) Корпоративний інвестиційний фонд - це ІСІ, який створюється у формі відкритого акціонерного това

ОСОБЛИВОСТІ УПРАВЛІННЯ КАПІТАЛОМ ОБ’ЄДНАНЬ ГРОМАДЯН.
Фінансова діяльність об’єднань громадян і громадських організацій, діяльність яких регулюється окремим законодавством, теж організовується на принципах кошторисного фінансування, але їх фінансове з

АКТИВИ УСТАНОВ І ОРГАНІЗАЦІЙ ТА УПРАВЛІННЯ НИМИ
Активи установ, організацій — це майнові об’єкти — ресурси — матеріальні або нематеріальні ресурси вартості, які отримані в результаті попередніх господарських процесів та мають властивість приноси

Характеристика загальних основ управління активами установ, організацій.
Для здійснення господарської діяльності кожне підприємство повинно мати у своєму розпорядженні визначене майно, що належить йому на правах власності або володіння. Все майно, яким володіє підприємс

Форма функціонування активів.
За цією ознакою виділяють такі види активів: а) матеріальні активи характеризують активи підприємства, що мають речову (матеріальну) форму. До складу матеріальних активів підп

Форма функціонування активів.
За цією ознакою виділяють такі види активів: а) матеріальні активи характеризують активи підприємства, що мають речову (матеріальну) форму. До складу матеріальних активів підп

Переваги та недоліки лізингових операцій
Переваги лізингу Недоліки лізингу · можливість розширення обсягів діяльності без суттєвого збільшення обсягів фінансування · суттєва

Джерела формування активів фінансових установ та способи забезпечення їх оптимальної структури
  ТОВАРИСТВО З ДОДАТКОВОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «СТРАХОВА КОМПАНІЯ «УКРФІНСТРАХ» Актив Код рядка На початок зв

УПРАВЛІННЯ КРЕДИТНИМ РИЗИКОМ БАНКУ НА ПРАКТИЦІ.
Під кредитним ризиком Банк має на увазі існуючий або потенційний ризик для прибутку і капіталу Банку, який виникає внаслідок невиконання позичальниками Банку своїх зобов'язань виконати умови кредит

Інформація про органи управління емітента
Згідно статуту органами управління емітента є: загальні збори акціонерів, Біржова рада (наглядова рада), Правління, Ревізійна комісія. Біржова рада- 11 юридичних

Загальний висновок аудитора
Аудиторська перевірка фінансової звітності ВАТ «Українська біржа» здійснювалась незалежним аудитором ТОВ «БЕЙКЕР ТІЛЛІ УКРАЇНА» Почкуном Олександром Васильовичем (сертифікат аудито

На практиці використовують три підходи до фінансування активів підприємства: консервативний, поміркований, агресивний .
При поміркованому підході близько 50% змінної частини оборотних активів формується за рахунок короткострокових зобов’язань, решту 50% змінної частини, постійна частина оборотних активів і не

К – число днів у періоді (365 або
366, якщо рік високосний). Наприклад: 1. Річна процентна ставка – 30,0. 2. Термін кредиту – 45 днів. 3. Процентна ставка на термін кредиту – 3,6986. (Т =

ДОХОДИ КОМЕРЦІЙНИХ БАНКІВ
Якими важливими для банку не були б цілі та пріоритети, реалізовані у процесах комплексного управління активами і пасивами, банк є підприємницькою структурою, тому його головна мета — отримання дох

УПРАВЛІННЯ ДОХОДАМИ КОМЕРЦІЙНОГО БАНКУ.
Управління доходами комерційних банків представляє - процес розробки та прийняття управлінських рішень за всіма аспектами їх формування та використання в банку і включає в себе нас

Страхові компанії (страховики) сплачують такі ж податки й обов`язкові збори, що й інші суб’єкти господарювання.
З непрямих податків страховики, як правило, сплачують податок на додану вартість. Однак це не стосується операцій, пов’язаних з основною діяльністю страхових компаній як фінансових установ(надання пос

Оподаткування доходів товарної біржі.
Податок з прибутку. Відповідно до норм Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” оподаткування прибутків біржі та її членів провадиться наступним чином.

Оподаткування доходів фондової біржі.
Податок з прибутку. Фондова біржа є суб’єктом господарювання, який хоч і займається організацією укладання угод купівлі та продажу цінних паперів та їх похідних і не має на

Доходи об’єднань громадян: специфіка формування та управління
Громадські організаціївизнають власними кошти та інше майно у випадках:– отримання коштів і майна від засновників, членів (учасників) або держав

Сутність та принципи розробки інвестиційної політики установ і організацій
  У монографії “Інвестиції” У. Шарп разом з іншими американськими вченими визначає: “У найбільш широкому розумінні термін “інвестувати” означає розстатися з грошима сьогодні з

При розробці інвестиційної політики керівникам установ і організацій необхідно враховувати правові та економічні передумови інвестування коштів.
До правових передумов інвестиційної діяльності слід віднести право інвестора самостійно обирати напрями, види та обсяги інвестиційної діяльності, на свій власний розсуд формувати систему дог

Портфель фінансових вкладень установ і організацій: принципи формування, методи оцінки та диверсифікаці
  В процесі управління фінансовими інвестиціями вирішуються наступні задачі: Ø забезпечення, надійності вкладень; Ø підвищення дохідно

УПРАВЛІННЯ КАПІТАЛЬНИМИ ІНВЕСТИЦІЯМИ
Капітальні інвестиції є головною формою реалізації стратегії економічного розвитку підприємства. Серед усіх напрямів інвестиційної діяльності провідне місце займають капітальні інвестиції.

Оцінка ефективності інвестиційних проектів
Метою управління капітальними інвестиціями є вибір найефективніших інвестиційних проектів і забезпечення реалізації окремих інвестиційних програм. Особлива увага приділяється вибору інвестиційних п

УПРАВЛІННЯ ДЖЕРЕЛАМИ ФІНАНСУВАННЯ КАПІТАЛЬНИХ ІНВЕСТИЦІЙ
Можливості залучення повного обсягу необхідних для реалізації інвестиційних проектів підприємства фінансових коштів є однією з головних передумов прийняття відповідних рішень. Фінансування

УПРАВЛІННЯ ФІНАНСОВИМИ ІНВЕСТИЦІЯМИ
Фінансові інвестиції є активною формою ефективного використання тимчасово вільного капіталу. До традиційних активів відносяться акції і облігації. Саме вони є основними інструмента

Методи оцінки ефективності фінансових інвестицій
Оцінку фінансових інвестицій здійснюють аналогічно капітальним, шляхом зіставлення обсягу інвестиційних витрат, з одного боку, із сумою грошового потоку від здійснення такого інвестування, з іншого

УПРАВЛІННЯ ФОРМУВАННЯМ ПОРТФЕЛЯ ФІНАНСОВИХ ІНВЕСТИЦІЙ
Основна мета формування інвестиційного портфеля полягає у забезпеченні реалізації найдохідніших фінансових інвестицій. До основних типів фінансових портфелів відносяться: портфель доходу, портфель

Цілі та завдання фінансового планування та прогнозування установ та організацій
Сучасна система управління фінансами установ і організацій базується ца прогнозуванні і плануванні всіх фінансових потоків, які опосередковують як операційну, так і інвестиційну та

Серед методів фінансового планування найбільш широко використовуються аналітичний метод та метод прямих розрахунків.
Суть аналітичного методу полягає у плануванні від досягнутого рівня у попередньому періоді, з врахуванням впливу на виробничу діяльність внутрішніх чинників та зовнішнього середови

Система фінансових планів фінансових установ
До найбільш поширених видів планів фінансових установ можна віднести: баланс доходів і витрат; плановий баланс; прогноз (план) фінансових результатів; план грошових потоків; план щодо формування вл

Сутність та особливості бюджетування об’єднань громадян
Бюджетування - це процес планування діяльності установи і організації, його структурних підрозділів методом розробки системи взаємопов'язаних бюджетів та встановлення всіх в

ФІНАНСОВЕ ПЛАНУВАННЯ В БАНКУ
Фінансове планування спрямовується на перетворення стратегічних цілей та завдань банку в конкретні (абсолютні й відносні) значення результативних фінансових показників діяльності банківської устано

ФІНАНСОВЕ ПЛАНУВАННЯ У СТРАХОВІЙ ОРГАНІЗАЦІЇ
  Як і будь-якій підприємницькій діяльності, страхуванню властиве фінансове планування. По своєму змісту план страхової компанії виражає собою баланс доходів і витрат.

Поняття та принципи побудови звітності
Бухгалтерський облік, як відомо, — це процес виявлення, вимірювання, реєстрації, накопичення, узагальнення, зберігання та передачі інформації про діяльність підприємства користувачам для прийняття

Класифікація звітності та її користувачі
З метою впорядкування складання звітності її класифікують за такими найбільш поширеними ознаками: змістом і джерелами формування, терміном подання, ступенем узагальнення, обсягом, періодичністю под

Порядок складання, подання й оприлюднення фінансової звітності
Підприємство складає квартальну та річну фінансову звітність, яку подає користувачам відповідно до чинного законодавства. Найбільшим за обсягом й інформативністю є річний звіт у складі:

Форми фінансової звітності
Фінансова звітність підприємства включає: баланс, звіт про фінансові результати, звіт про рух грошових коштів, звіт про власний капітал та примітки до звітів. Для суб'єктів малого підприємництва і

Звіт про фінансові результати
Звіт про фінансові результати — це звіт про доходи, витрати і фінансові результати діяльності підприємства. Зміст і форма звіту про фінансові результати, а також загальні вимоги до розкрит

Звіт про рух грошових коштів
Звіт про рух грошових коштів складається відповідно до вимог Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 4 "Звіт про рух грошових коштів", затвердженого наказом Міністерства фінансів Укр

Звіт про власний капітал
Звіт про власний капітал — звіт, який відображає зміни у складі власного капіталу підприємства протягом звітного періоду. Зміст і форма звіту про власний капітал, а також загальні вимоги щ

Примітки до фінансової звітності
Примітки до фінансової звітності — сукупність показників і пояснень, яка забезпечує деталізацію й обґрунтованість статей фінансових звітів, а також інша інформація, розкриття якої передбачено відпо

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги