рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

АНАЛІЗ ЦІННИХ ПАПЕРІВ

АНАЛІЗ ЦІННИХ ПАПЕРІВ - раздел Образование, МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ Облігація - Це Цінний Папір, Що Випускається Емітентом (Державою Або Корпорац...

Облігація - це цінний папір, що випускається емітентом (державою або корпорацією) на строк погашення, має номінальну вартість і приносить інвесторові, що купив цю облігацію, певен дохід. Залежно від форми, у якій виплачується інвесторові дохід облігації діляться на купонні й безкупонні (з нульовим купоном).

Купонна облігація продається з моменту випуску по номінальній вартості й до неї додаються купони, по кожному з яких у певний термін (раз у рік або частіше) емітент виплачує інвесторові дохід у вигляді відсотків від номінальної вартості облігації.

Безкупонна облігація продається в момент випуску зі знижкою від номінальної вартості (з дисконтом), а викуповується в момент закінчення строку по номінальній вартості.

В Excel є багато функцій для виконання розрахунків і рішення завдань, пов'язаних з аналізом цінних паперів. Більшість із них мають аргументи, опис яких дано нижче в таблиці.

Таблиця 14

Аргументи, які використають при аналізі цінних паперів

Аргумент Значення
базис спосіб обчислення дня: 0 (або опущений) - US 30/360 1 - фактичний/фактичний 2 - фактичний/360 3 - фактичний/365 4 - європейський 30/360
купон річна процентна ставка для купонів
частота кількість виплат по купонах у рік: 1 - раз у рік 2 - раз у півроку 4 - раз у квартал
сумма обсяг інвестиції в цінні папери
дата_вып дата випуску цінного папера
дата_первой_выпл дата першої виплати відсотків по цінному папері  
дата_вступл дата погашення цінного папера (закінчення дії) або викупу її в інвестора  
дата_согл дата угоди по цінних паперах (виплата їхньої вартості при покупці)  
номинал номінальна вартість (за замовчуванням 100 ед.)  
цена ціна цінного папера за 100 од. номінальної вартості на момент покупки
ставка річна ставка на момент випуску цінних паперів  
погашение ціна цінного папера за 100 од. номінальної вартості на момент погашення  
доход річний доход по цінних паперах

При завданні аргументів-дат треба дотримуватися наступного правила: всі дати повинні бути задані в числовому форматі. Наприклад, дату 22 серпня 1998 р. треба ввести як ціле число 36029, а не у вигляді 22.08.98. Але не лякайтеся, так треба надходити тільки, якщо ви вводите дату в явному виді (як аргумент-константу). Тому внесіть цю дату в будь-якому припустимому для дат форматі (наприклад, 22/08/98) у вільний осередок, а як аргумент укажіть адресу цього осередку. Excel автоматично перетворить дату в числовий формат. Нагадаємо, що є кілька способів довідатися числовий еквівалент дати - наприклад, скористатися функцією ДАТА.

У зв'язку з тим, що в ряді країн курси цінних паперів (і ряд інших фінансових показників) записуються як змішані числа, дробова частина яких правильна дріб (у цьому випадку знаменник дробу є ступенем числа 2 і не перевершує 32), а в інших країнах дробова частина цих же величин записується як десяткова дріб, є дві функції для перетворення однієї форми запису в іншу.

Функція РУБЛЬ.ДЕС перетворить ціну, виражену у вигляді звичайного дробу, у ціну у вигляді десяткового дробу. Наприклад, якщо ціна дорівнює , щоб перевести її в десятковий дріб, треба написати формулу:

=РУБЛЬ.ДЕС(5.11;1б)

Одержимо результат, рівний 5.6875. Зворотне перетворення виконає функція РУБЛЬ.ДРІБ(5.6875;1б).

Зверніть увагу, що при завданні чисельника й знаменника арифметичного дробу повинне вказуватися однакове число цифр. Наприклад, якщо ціна дорівнює - те у формулі варто написати:

=РУБЛЬ.ДЕС(5.01;1б)

Запис =РУБЛЬ.ДЕС(5.1;1б) буде сприйнята як 5.6250 (замість 5.0625).

Далі наведена таблиця, у якій зазначені ім'я функції (у русифікованій й англомовній версіях), її аргументи й обчислює величина, що. У цій таблиці наведені не всі функції, наявні в Excel і пов'язані з розрахунками й аналізом цінних паперів, а тільки основні з них.

Розглянемо тепер групу функцій, які призначені для розрахунків по цінних паперах з купонами й погашенням наприкінці терміну дії цінного папера по номінальній вартості (номіналу) або іншій викупній ціні.

Купонні облігації мають три види прибутковості: купонну (із при випуску облігації), що тече (на момент покупки), повну (на момент погашення).

Функція ЦІНА визначає вартість облігації (точніше 100 ед. її номінальної вартості) на момент її покупки, виходячи з її очікуваної прибутковості на момент покупки (аргумент доход).

Функція ДОХОД обчислює ставку річного доходу від операції із цінним папером. Доход складається з купонних платежів і різниці курсів при покупки й погашення цінного папера.

 

Таблиця 15

Функції, використовувані при аналізі цінних паперів

Функція Аргументи Значення
РУБЛЬ.ДЕС DOLLARDE (дробь; знаменатель) ціна у вигляді десяткового дробу
РУБЛЬ.ДРОБЬ DOLLARFR (десятичн_числ; знаменатель) ціна у вигляді звичайного
ЦЕНА PRICE (дата_согл; дата_вступл; ставка; доход; погашение; частота; базис) дробу
ДОХОД YIELD (дата_согл; дата_вступл; частота; базис) ціна за 100 од. номінальної вартості цінного папера
НАКОПДОХОД ACCRINT (дата_вып; дата_первой_выпл; дата_согл; купон; номинал; период; базис) річна ставка доходу по цінному папері
НАКОПДОХОДПОГАШ ACCRINTM (дата_вып; дата_вступл; купон; номинал; базис) накопичений доход по цінному папері
СКИДКА DISC (дата_согл; дата_вступл; цена; погашение; базис) накопичений доход по цінному папері до дати вступу
ДОХОДСКИДКА YIELDDISC (дата_согл; дата_вступл; цена; погашение; базис норма знижки
ЦЕНАСКИДКА PRICEDISC (дата_согл; дата_вступл; скидка; погашение; базис) річна ставка доходу по цінному папері

Функції НАКОПДОХОД і НАКОПДОХОДПОГАШ обчислюють купонний доход, накопичений до моменту покупки цінного папера (даті угоди) і даті вступу (даті погашення), відповідно. Дата угоди повинна бути менше дати першої виплати, у противному випадку видається повідомлення про помилку.

При наборі звертання до функції НАКОПДОХОДПОГАШ за допомогою Майстер функцій, зверніть увагу на те, що як другий аргумент варто використати дату вступу, а не дату угоди, як помилково зазначено в діалоговому вікні.

Приклад 1. Облігація номіналом 1000 грн. з купонною ставкою 9% була випущена 01.10.2004. Виплати по купонах виробляються раз у півроку. Базис розрахунків - 1. Дата першої виплати по купонах - 01.04.2005. Погашення передбачається робити по номіналі 01.10.2006. Яка повинна бути ціна облігації на момент її придбання - 12.01.2005, якщо очікувана прибутковість становить 12%? Який буде накопичений купонний доход на момент придбання й на момент погашення? Яка прибутковість облігації, якщо вона була придбана за 950 грн.?

Робочий аркуш із рішенням цього приклада наведений на малюнку 16. Для визначення ціни й накопиченого доходу на момент угоди й на момент погашення використаємо функції:

- ЦІНА;

- НАКОПДОХОД;

- НАКОПДОХОДПОГАШ.

Потрібно тільки акуратно вказати всі їхні численні аргументи. Щоб спростити набір цих аргументів, ми використали команду Функція.

Ціна облігації на момент угоди обчислена в осередку В23 - 954,34 грн. В осередку В25 записане значення накопиченого доходу на момент угоди: 25,47 грн. Осередок В27 зі значення накопиченого доходу на момент погашення: 180,00 грн.

Річну ставку доходу від операції з облігацією одержали, використавши функцію ДОХОД. Оборотний увага на одну важливу деталь: значення аргументів ціна й погашення вказується для 100 ед. номінальної вартості (95 грн. й 100 грн. відповідно). Значення ставки доходу записано в осередку В29 - 12,30%.

Звернемося тепер до функцій, призначеним для визначення характеристик безкупонних облігацій. Доход по таких облігаціях утвориться з різниці між ціною покупки й ціною погашення.

Прикладом бескупонных облігацій є короткострокові облігації, які випускаються адміністраціями багатьох міст й областей. Найчастіше строк їхнього обігу становить 3, 6, 9 й 12 місяців.

Функція СКИДКА визначає величину ставки дисконту (дисконтної ставки), що відповідає ціні покупки облігації.

Функція ДОХОДСКИДКА обчислює ставку річного доходу від операції із цінним папером, на яку при покупці робиться знижка. Доход складається з різниці курсів при покупці й погашенні цінного папера.

Функція ЦЕНАСКИДКА визначає ціну покупки облігації за 100 ед. номінальної вартості. Звертаємо увагу на той факт, що аргумент погашення в цієї й попередньої функцій може відрізнятися від 100.

Рис. 16 Приклад на цінні папери з купонами

Розглянемо техніку використання описаних вище функцій на реальному прикладі.

Приклад 2. Провести аналіз операцій по придбанню 11 листопада 2006р. МКО (м. Полтава) випусків 36002 й 36001. Середньозважені ціни рівні відповідно 74,02% й 47,84% номіналу. Днів до погашення 91 й 154.

Робочий аркуш із рішенням приклада наведений на малюнку 17. Використовуючи наявні дані, можна обчислити дві характеристики цих цінних паперів: ставку дисконту (дисконтну ставку) і річну ставку доходу. Саме річна ставка доходу є тією характеристикою, на підставі якої звичайно приймається рішення про покупку цінних паперів.

Для обчислення необхідних характеристик необхідно знати дати погашення цінних паперів. Ці дати легко обчислюються за наявним даними, тому що в Excel дозволені операції додавання для дат. Дати погашення отримані в осередках В21 й В27.

Обчислення характеристик цінних паперів виконані в припущенні, що погашення буде вироблятися по номіналу. Для визначення прибутковості цінних паперів використаємо функцію ДОХОДСКИДКА. Для випуску 36002 (осередок В22) вона становить 140,78%, а для випуску 36001 (осередок В28) - 258,42%.

Для визначення дисконтної ставки використаємо функцію СКИДКА. Для випуску 36002 (осередок В24) вона становить 104,21%, а для випуску 36001 (осередок ВЗО)-123.63%

Рис. 17 Приклад на безкупонні цінні папери

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

Луганський національний аграрний університет...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: АНАЛІЗ ЦІННИХ ПАПЕРІВ

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

ЛУГАНСЬК 2012
УДК 631.152:519.68 (075)     Методичні вказівки для практичних занять і виконання курсової роботи з дисципліни "Моделі і методи прийн

Введення
Статистика - це наука, що займається розробкою методів збору й обробки інформації про спостережувані однорідні об'єкти з метою вивчення закономірностей змін і взаємного впливу явищ і процесів. Важл

Опишемо зміст основних статистичних функцій.
Середні значення випадкової величини мають ту ж розмірність, що й сама випадкова величина, і обчислюються: Ø середня арифметична для оцінки математичного очікування випадкової велич

Вправа 1.
Таблиця 3 Кількість і заробітна плата працівників зайнятих у галузях економіки Галузь економіки Середньо облікова чисельність штатних працівників, тис.

ТЕМА 2. Застосування методу регресії в економічному аналізі й прогнозуванні
Регресійний аналіз - дуже ефективний метод, здатний допомогти в багатьох питаннях економічного аналізу. Цей метод являє собою основу для дослідження й розуміння взаємозв'язків між змінними. Excel з

Метод регресії: основні поняття, показники й функції, що забезпечують їхній розрахунок
Метод регресії припускає аналіз взаємозв'язку випадкових величин (ознак), серед яких виділяється одна результативна ознака, що залежить від інших незалежних між собою факторів. Оцінка зв'язку викон

ВИКОРИСТАННЯ ГРАФІЧНОГО МЕТОДУ
Використання діаграм (ліній тренда) Еxcel - найбільш наочний й інформативний спосіб досліджувати зв'язок між двома змінними. Приклад 1 Для приклада використаємо дані таблиці 6. Пр

Приклад 2
За допомогою цієї функції можна, наприклад, проаналізувати зв'язок між такими змінними, як "обсяг продажів, шт." (таку змінну називають залежною змінної), з одного боку, і множинними змін

ПРАКТИЧНА РОБОТА 3
ВИКОРИСТАННЯ ФУНКЦІЇ "ЛИНЕЙН" Інший метод одержання рівняння регресії складається у використанні убудованої статистичної функції Excel ЛИНЕЙН. Вона розр

Вибрати в списку функцій категорії Статистичні функцію ТЕНДЕНЦИЯ.
- У діалоговому вікні, що з'явилося, указати вихідні параметри для розрахунку: Рис.7 Діало

Вправа 1
Побудувати рівняння регресії для розрахунку витрат на ремонт устаткування залежно від строку експлуатації й випуску продукції. Визначити значимість коефіцієнтів цього рівняння й письмово виконати с

Вправа 2.
За допомогою тренда визначите рівняння лінійної регресії залежності вартості будинку від терміну служби, а так само використайте множинний регресійний аналіз для оцінки ціни офісного будинку в зада

Вправа 3.
Використовуючи данні таблиці скласти регресійну модель завдання залежності врожайності кукурудзи на зерно від факторів добрива й число комбайнів. Урожайність До

Вправа 5.
Використовуючи данні таблиці скласти регресійну модель завдання залежності собівартості 1ц приросту ваги великої рогатої худоби. Зробити аналіз.   Собівартість

Вправа 6.
Використовуючи данні таблиці скласти регресійну модель завдання залежності виходу товарної продукції на 1 га сільськогосподарських угідь від забезпеченості ресурсами. Товарн

ТЕМА 3. Інформаційні технології використання фінансових функцій
В Excel є велика кількість убудованих функцій, що дозволяє спростити організацію обчислень. Використати убудовані й додаткові функції можна двома способами: набираючи звертання до них безпосередньо

АМОРТИЗАЦІЯ МАЙНА
Розрахунок амортизаційних відрахувань на підприємстві служить декільком різним цілям: - обчисленню підлягаючому оподаткуванню прибутку - амортизаційні відрахування ставляться на собівартіс

Розрахунок рівномірної амортизації
Рис. 10 - Приклад розрахунку рівномірної амортизації в Excel Розраховану таблицю можна одержати,

Розрахунок амортизації за правилом суми років
Використаємо дані попереднього завдання, але будівельна фірма бажає прискорити процес зменшення вартості верстата. Складемо таблицю амортизаційних відрахувань, застосовуючи правило суми років.

Й подвійного відсотків
У першому випадку на підставі даних першого завдання складемо таблицю амортизаційних відрахувань вартості верстата методом фіксованого відсотка. У другому випадку на підставі дан

Аналіз регулярних потоків платежів
У фінансовій діяльності нерідко здійснюється поступові один за одним платежі - потік грошових платежів. Такі, наприклад, щорічні виплати відсотків по облігаціях, періодичні внески в банк для утворе

Визначення сучасної цінності фінансової ренти
Сума грошей, що ми маємо сьогодні, являє більшу цінність, чим та ж сума, отримана через рік. Як можна оцінити сьогоднішню цінність суми грошей, що буде отримана через якийсь час? Іншими словами, як

РОЗРАХУНОК КРИТЕРІЇВ ЕФЕКТИВНОСТІ ІНВЕСТИЦІЙНИХ ПРОЕКТІВ
Інвестиційний проект - це довгостроковий календарний план вкладення засобів фірми в устаткування, будинки, земля, технології й інші активи підприємства й одержання доходів від цих вкладень. У кожно

Облік і аудит
  Автор: доц., ,     Редактор І.М. Кукса Техн. редактор , О.В. Гелюх Оригінал-макет Н.А. Пархоменко   &nb

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги