рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ - раздел Образование, ...

Міністерство аграрної політики України

Луганський національний аграрний університет

 

 

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

ДЛЯ ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ З ДИСЦИПЛІНИ

"Моделі й методи прийняття рішень в аналізі та аудиті"

 

 

ЛУГАНСЬК 2012

    Методичні вказівки для практичних занять і виконання курсової роботи з дисципліни "Моделі і методи прийняття…

ЗМІСТ

  Стр.
Введення
Тема 1. Інформаційна технологія статистичного аналізу й прогнозування
Практична робота № 1. Описова статистика
Практична робота № 2. Однофакторний дисперсійний аналіз
Тема 2. Застосування методу регресії в економічному аналізі й прогнозуванні
Практична робота № 1. Використання графічного методу
Практична робота № 2. Використання функції "Регресія"
Практична робота № 3. Використання функції "Линейн"
Практична робота № 4. Використання результатів регресії в прогнозуванні
Тема 3. Інформаційні технології використання фінансових функцій
Практична робота № 1. Амортизація майна
Практична робота № 2. Фінансові ренти
Практична робота №3. Аналіз цінних паперів
Практична робота №4 Розрахунок критеріїв ефективності інвестиційних проектів
Вимоги до виконання курсової роботи
Використана література

 


Введення

Практика вимагає своєчасного аналізу соціально-економічних явищ для прийняття правильних управлінських рішень. Необхідно виконати детальний… Рішення таких завдань значно спрощує використання статистичних програмних… Метою даного методичного посібника є ознайомлення з можливостями рішення статистичних завдань із використанням…

ТЕМА 1. Інформаційна технологія статистичного аналізу й прогнозування

Mіcrosoft Excel надає велика кількість убудованих функцій категорії Статистические й спеціалізовані інформаційні технології статистичного аналізу - Пакет анализа. Пакет аналізу встановлюється як додаткова надбудова за допомогою команди меню СервисНадстройка. Після установки в меню команди Сервис з'являється новий пункт - Анализ данных

ПРАКТИЧНА РОБОТА 1

ОПИСОВА СТАТИСТИКА

Описова статистика - найпоширеніший прийом аналізу числових даних, за допомогою якого обчислюються статистичні оцінки випадкової величини.

Опишемо зміст основних статистичних функцій.

Ø середня арифметична для оцінки математичного очікування випадкової величини - функція СРЗНАЧ; Ø середня геометрична для оцінки середніх темпів росту, знаходження… Ø середня гармонійна для оцінки середньої суми зворотних величин - функція СРГАРМ.

Вправа 1.

Кількість і заробітна плата працівників зайнятих у галузях економіки Галузь економіки Середньо облікова чисельність штатних… Застосувати методи описової статистики для аналізу кількості й заробітної… Данні таблиці3 розмістити на аркуші 2. Аркуш2 перейменувати в аркуш Статистика2. Таблиці результатів розмістити на…

ТЕМА 2. Застосування методу регресії в економічному аналізі й прогнозуванні

Метод регресії: основні поняття, показники й функції, що забезпечують їхній розрахунок

По числу факторів розрізняють просту (парну) і множинну (трохи факторів) регресію. Вид і параметри рівняння регресії встановлюються за допомогою… Статистична оцінка ступеня залежності результату від різних факторів заснована… - загальна дисперсія результативної ознаки (y), обумовлена впливом всіх факторів ( x1, x2, ... Xn ) у сукупності - ; …

ПРАКТИЧНА РОБОТА 1

ВИКОРИСТАННЯ ГРАФІЧНОГО МЕТОДУ

Приклад 1 Для приклада використаємо дані таблиці 6. Припустимо, менеджер фірми розглядає… Таблиця 6

Приклад 2

Послідовність дій. 1. Відкрити робочу книгу Аналіз.х1s за допомогою команди меню файл ?… 2. Установити курсор на аркуш Регресія. Як вихідні значення використаємо дані таблиці 6.

ПРАКТИЧНА РОБОТА 3

Інший метод одержання рівняння регресії складається у використанні убудованої статистичної функції Excel ЛИНЕЙН. Вона розраховує статистику для ряду із застосуванням методу найменших… y = mx + b або y = m1x1 + m2x2 + ... + b (у випадку декількох інтервалів значень x)

У регресивному аналізі обчислюють експонентну криву, що апроксимує дані відповідно до рівняння виду

Y = b·mх

або y = (b· (m1x1) · (m2x2) ·...) (при наявності декількох значень x),

В Excel для цих цілей існує статистична функція ЛГРФПРБЛ. Так само, як функція ЛИНЕЙН, функція ЛГРФПРИБЛ розраховує масив, що описує залежність між значеннями, але ЛИНЕЙН підганяє пряму лінію до наявним даних, а ЛГРФПРИБЛ підганяє експонентну криву. Так само є можливість одержання даних додаткової статистики. Порядок роботи аналогічний описаному вище в даній роботі.

Функції апроксимації ЛИНЕЙН і ЛГРФПРИБЛ можуть обчислити пряму або експонентну криву, що щонайкраще описує Ваші дані. Однак, Вам самим має бути вирішувати, який із двох результатів найбільшою мірою підходить до Вашим даним.

ПРАКТИЧНА РОБОТА 4

ВИКОРИСТАННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ РЕГРЕСІЇ В ПРОГНОЗУВАННІ

Снує два методи знаходження розрахункових значень показника. Перший полягає в підстановці конкретних значень факторів у рівняння регресії, отримане за допомогою функцій ЛИНЕЙН або ЛГРФПРИБЛ. Значення y, передвіщені за допомогою рівняння регресії, можливо, не будуть правильними, якщо вони розташовуються поза інтервалом значень y, які використалися для визначення рівняння.

Нший метод знаходження розрахункових значень показника складається у використанні убудованих статистичних функцій ТЕНДЕНЦИЯ й РОСТ.

Послідовність дій:

Відкрити робочу книгу Аналіз.х1s за допомогою команди меню файл ? Відкрити.

Установити курсор на аркуш Регресія. Як вихідні значення використаємо дані таблиці 6.

З таблицю значеннями, на основі яких одержимо розрахункове значення. Для цього в осередок А21 уведи 155212 а в осередок В21 - 77. Курсор установите в осередок С21 куди буде поміщений результат розрахунку.

Клацнути на кнопці Майстер функцій.

Вибрати в списку функцій категорії Статистичні функцію ТЕНДЕНЦИЯ.

Рис.7 Діалогове вікно функції ТЕНДЕНЦИЯ - Відомі значення y - це значення Стовпця обсяг продажів, блок осередків… - Відомі значення x - відповідні значення стовпців Витрати на рекламу й Ціна за 1 продукції, блок осередків А2:В19

Вправа 1

 

Вправа 2.

Вправа 3.

Вправа 4. Використовуючи данні таблиці скласти регресійну модель завдання залежності…  

Вправа 5.

  Собівартість1 ц.,грн. Середньодобові прирости ваги, г Витрати чел.година на1 ц Витрати к.ед. на 1ц …

Вправа 6.

ТЕМА 3. Інформаційні технології використання фінансових функцій

Вибравши команду Функція, ви побачите перше діалогове вікно Майстер функцій (мал. 8). Рис. 8 - Перше діалогове вікно Майстер функцій

Це вікно призначене для уведення аргументів обраної функції. Якщо значення аргументу задається за допомогою посилання на осередок (інтервал), то праворуч від поля уведення з'являється поточне значення аргументу (інтервал значень). Значення функції при заданому наборі значень аргументів також з'являється у відведеному для цього поле. Ми свідомо не приводимо тут імена полів діалогових вікон і місця їхнього розташування, тому що вони міняються від версії до версії програми Ехсе1.

Для тих, хто любить використати спеціальні комбінації клавіш, повідомимо, що, якщо ви помнете ім'я потрібної функції, але не помнете її аргументів або порядку їхнього проходження, натисніть клавіші Сtrl+А. Відразу відкриється друге діалогове вікно Майстер функцій.
ПРАКТИЧНА РОБОТА № 1.

АМОРТИЗАЦІЯ МАЙНА

- обчисленню підлягаючому оподаткуванню прибутку - амортизаційні відрахування ставляться на собівартість продукції й, тим самим, зменшують суму… - обчисленню прибутку акціонерної компанії, використовуваної для виплати… - нагромадженню власних засобів для інвестицій у розширення й модернізацію виробництва;

Розрахунок рівномірної амортизації

Рис. 10 - Приклад розрахунку рівномірної амортизації в Excel Розраховану таблицю можна одержати, послідовно заповнивши всі її комірки.… Перший спосіб більше підходить тим, хто воліє працювати з мишею. Уведемо два значення зразка 0 й 1 в осередки А14 й…

Розрахунок амортизації за правилом суми років

В Excel цей метод реалізується функцією АСЧ (АМГД). Фрагмент робочого аркуша з рішенням завдання наведений на малюнку 11. У порівнянні з попереднім прикладом змінився тільки стовпець, у якому записані… 1. В комірку В14 внести 0.

Розрахунок амортизації методом фіксованого

Й подвійного відсотків

У другому випадку на підставі даних першого завдання складемо таблицю амортизаційних відрахувань вартості верстата методом подвійного відсотка. Рішення цих завдань не зажадає ніяких додаткових прийомів. Фрагменти робочих… У порівнянні з попередніми рішеннями завдань, у цих рішеннях міняється тільки назва функції, що обчислює величину…

ПРАКТИЧНА РОБОТА № 2.

ФІНАНСОВІ РЕНТИ

Аналіз регулярних потоків платежів

При аналізі потоку платежів (фінансових рент) можуть виникнути два основні завдання: 1. знайти нарощену суму потоку платежів; 2. по нарощеній сумі визначити величину окремого платежу.

ВПРАВИ

1. Торговельна фірма вкладає 25000 грн. наприкінці кожного року в банк, що виплачує відсотки по ставці 5% річних (складних). Яка сума буде на рахунку фірми: а) через 3 роки, б) через 10 років?

2. Вирішите вправу 1 у припущенні, що фірма робить внески наприкінці кожного кварталу, і банк виплачує відсотки по ставці 5%.

3. Фермер хоче накопити за 6 років 40000 грн. для покупки трактора, роблячи щорічні рівні внески в банк, що виплачує відсотки по ставці 10% річних (складних). Яку суму щорічно повинен фермер вкладати в банк?

4. Фермер одержав позику в розмірі 40000 грн. для покупки трактора під 10% річних (складних) з умовою виплати боргу щомісяця. Скільки місяців буде потрібно для погашення всієї позики?

 

Визначення сучасної цінності фінансової ренти

Вище була наведена таблиця функцій, наявних в Excel, які використаються при аналізі потоку платежів (фінансових рент). Там же були розібрано… У найпростішому випадку за допомогою функції ПС (ПЗ) визначається обсяг… Приклад 1. Фірма посилає службовців на навчання й бажає покласти в банк, що виплачує 10% річних (складних), таку суму,…

ПРАКТИЧНА РОБОТА №3.

АНАЛІЗ ЦІННИХ ПАПЕРІВ

Купонна облігація продається з моменту випуску по номінальній вартості й до неї додаються купони, по кожному з яких у певний термін (раз у рік або… Безкупонна облігація продається в момент випуску зі знижкою від номінальної… В Excel є багато функцій для виконання розрахунків і рішення завдань, пов'язаних з аналізом цінних паперів. Більшість…

ВПРАВИ

1. Купонна облігація з номінальною вартістю 200 грн. випущена строком на 3 роки з виплатою два рази в рік купонного доходу по ставці 8%. Обчислите доход інвестора, що купив цю облігацію. Яка прибутковість цієї облігації?

2. Безкупонна облігація (з нульовим купоном), номінальна вартість якої 200 грн., випущена строком на 3 роки з дисконтом 20%. Який доход інвестора, що купив облігацію. Яка прибутковість цієї облігації?

3. Обчислите, яким повинен бути дисконт безкупонної облігації із вправи 2, щоб доход від неї дорівнював доходу інвестора, що купив одну облігацію, описану у вправі 1.

 

 

ПРАКТИЧНА РОБОТА №4.

РОЗРАХУНОК КРИТЕРІЇВ ЕФЕКТИВНОСТІ ІНВЕСТИЦІЙНИХ ПРОЕКТІВ

У практиці фінансової діяльності інвестиційні розрахунки, як правило, виконуються за проміжок часу, рівний року, тобто суми, що є членами грошового… Інвестиційний проект буде називатися регулярним, якщо в послідовності чисел Сt… Існують різні критерії оцінки ефективності інвестиційних проектів.

ВПРАВИ

1. Промислова компанія по виробництву піднімального встаткування вирішила з новий цех для випуску малих підйомників для універсамів. Проект припускає вкладення негайно 300000 грн. у будівлю будинку цеху. На початку другого року необхідно вкласти 200000 грн. для закупівлі й установки встаткування, а на початку третього року прийде витратити 50000 грн. на рекламу нової продукції. У третьому, четвертому, п'ятому й шостому роках реалізація нової продукції принесе прибуток, відповідно рівному 400000 грн., 600000 грн., 700000 грн. й 200000 грн. Після цього випуск малих підйомників припиняється, тому що попит на них буде вдоволений. Зобразите цей інвестиційний проект на осі часу й на діаграмі.

2. Компанія T&Co збирається вкласти 15522 $ у будівництво житлового будинку. У неї є два проекти: А и Б. По проекті А будинок будується у дві черги. Перша черга дасть за перший рік 10000 $ доходу. Протягом другого року будується друга черга, витрати на яку дорівнюють доходам від першої черги. У третьому році інвестор одержить 10000 $ доходу. По проекті Б відразу будуються обидві черги будинку й доход інвестор одержить тільки в третьому році в розмірі 22100 $. Визначите й зобразите на осях часу грошові потоки, породжені кожним із проектів при r = 0, r = 10%, r = 20%,

r = 30% і побудуйте графіки обох функцій NPV(r) на одній діаграмі. При яких значеннях r компанії слід віддати перевагу проекту А, при яких - проект Б?

3. Компанія, що торгує бензином, розробила проект будівництва нової бензозаправної станції. Передбачається вкласти 1000 $ у будівництво одного роздавального стовпчика, одержати протягом першого року від її 6000 $ доходу й вкласти протягом другого року 11000 $ у будівництво всього комплексу. Після цього протягом третього року передбачається одержати 6000 $ доходу. Відобразити грошовий потік, породжений цим проектом на осі часу й побудуйте графік функції NPV(r) цього проекту.
ВИМОГИ ДО ВИКОНАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ

 

1. Мета курсової роботи

Система підготовки фахівців економічного профілю повинна забезпечувати освоєння теорії й методики ухвалення рішення за результатами аналізу й аудита. Від уміння правильно вибирати й застосовувати прийоми в аналізі й аудиті залежить своєчасність, об'єктивність й ефективність прийняття, як окремих управлінських рішень, так й успішне функціонування господарського механізму в цілому.

Основна мета курсової роботи з дисципліни "Моделі й методи прийняття рішень в аналізі й аудиті" - поглиблення теоретичної підготовки й застосування отриманих знань для рішення завдань, які можуть стояти перед керівником у процесі діяльності підприємства.

 

2. Орієнтовна тематика курсових робіт

- Використання інформаційних технологій в економіко-статистичному аналізі й прогнозуванні.

- Використання інформаційних технологій при аналізі регулярних потоків платежів.

- Використання інформаційних технологій при аналізі цінних паперів.

- Використання інформаційних технологій при розрахунку критеріїв ефективності інвестиційних проектів.

3. Зміст курсової роботи

Загальний обсяг курсової роботи становить до 40 сторінок друкованого тексту. Курсова робота формується в такій послідовності:

- титульний аркуш;

- зміст;

- введення;

- основна частина;

- висновки й пропозиції;

- список використаної літератури;

- додатка.

Титульний аркуш повинен відповідати встановленому зразку (Додаток 1).

Зміст включає введення, найменування всіх розділів і підрозділів із вказівкою номерів сторінок, висновки, список використаної літератури й додатка в тій послідовності, у якій вони розміщені в курсовій роботі.

Введення повинне відбивати актуальність теми, мета й завдання курсової роботи, об'єкт дослідження. У введенні дається короткий аналіз можливих методів рішення поставленого завдання.

Основна частина повинна відбивати сутність проблеми, аналітичний огляд можливостей рішення поставленого завдання, розробку моделі ухвалення управлінського рішення із застосуванням інформаційних систем і технологій.

Основна частина складається із трьох розділів: теоретичного, аналітичного й проектного.

Теоретичний розділ повинен розкривати теоретичні й методичні основи підготовки й обґрунтування управлінський рішень по обраній темі, включаючи опис використовуваних економічних показників, застосовуваних економіко-математичних методів й інформаційних технологій.

В аналітичному розділі необхідно дати фінансово-економічну характеристику досліджуваному підприємству. При цьому студент повинен продемонструвати свої навички використання інформаційних систем і технологій в економіко-статистичному аналізі.

Проектний розділ повинен містити в собі розробку моделі обґрунтування управлінського рішення по темі дослідження, включаючи постановку економічного завдання, її формалізацію й рішення за допомогою побудованої інформаційної системи, розробленої в середовищі табличного процесора Mіcrosoft Excel або в середовищі якої-небудь системи керування базами даних (СУБД).

Висновки й пропозиції повинні відбивати основні положення всіх розділів курсової роботи, і в лаконічній формі давати оцінку адекватності запропонованої моделі прийняття управлінських рішень.

Список використаної літератури містить перелік використаних при виконанні курсової роботи джерел, на які в тексті є посилання.

4. Оформлення курсової роботи

Курсова робота повинна бути підготовлена на комп'ютері в MS Word і роздрукована на папері формату А4. Основний текст набирається з полями: ліве - 30мм, праве - 15мм, верхнє й нижнє - 20мм. Нумерація - у верхньому правому куті. Шрифт основного тексту 14 Tіmes New Roman, для найменування розділів і підрозділів шрифт 14 напівжирний. Межстрочный інтервал - 1,5. Найменування розділів починається з нової сторінки й центрується, підрозділи починаються на тій же сторінці після подвійного межстрочного інтервалу, вирівнювання по ширині з абзацним відступом.

Таблиці оформляються окремим об'єктом. Найменування таблиці встановлюється по центрі таблиці вгорі. Посилання на таблиці мають вигляд: "у таблиці 2.2".

Малюнки в курсовій роботі повинні бути оформлені окремим об'єктом і мати назва, що центрується під малюнком. Посилання на ілюстрацію в тексті мають вигляд: "на малюнку 4.1".

Додатки оформляють у вигляді окремої частини й розміщаються порядку появи посилань на них у тексті. Кожен додаток потрібно починати з нової сторінки, із вказівкою в правому верхньому куті слова "Додаток 1".

До друкованої форми курсової роботи додається електронна форма на дискеті 3,5 дюйми або інший електронний носій з текстом курсової роботи й розрахунками в MS Excel або який-небудь СУБД.

Використана література:

1. Ильина О.П. Информационные технологии бухгалтерского учета. Учебник, – Санкт-Петербург:Питер,2001

2. Моделі і методи прийняття рішень в аналізі та аудиті /Ф.Ф. Бутинець; Т.В.Давидюк, Н.М. Малюга та ін. – Ж:ЖДТУ, 2004. – 352с.

3. Толбатов Ю.А. Загальна теорія статистики засобами EXCEL Навчальний посібник, – К.:Четверта хвиля, 1999


Учбове видання

 

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

ДО ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ З КУРСУ

 

«Моделі й методи прийняття рішень в аналізі та аудиті»

Для студентів спеціальності

Облік і аудит

Автор: доц., ,    

– Конец работы –

Используемые теги: методичні, вказівки0.052

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Методичні вказівки до виконання лабораторної роботи з курсу «Металорізальні верстати з ЧПК»
Хмельницький національний університет... Методичні вказівки...

З дисципліни Гроші та кредит. МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
ПРИДНІПРОВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ...

Методичні вказівки до практичних занять з інженерної графіки для студентів напрямів підготовки «Електротехніка та електротехнології», «Електромеханіка»
ДЕРЖАВНИЙ ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД... ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ...

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ щодо оформлення курсових та магістерських робіт для студентів факультету інформатики
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... КИЄВО МОГИЛЯНСЬКА АКАДЕМІЯ... МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ...

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ для виконання курсових робіт з дисципліни “Економіка, організація і планування виробництва”
Лисичанський гірничий технікум... Циклова комісія суспільних та економічних дисциплін... Затверджено...

Методичні вказівки до виконання дипломних робіт галузі знань 0305 «Економіка та підприємництво» напряму підготовки 7.03050801 «Фінанси і кредит»
УКРАЇНСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ФІНАНСІВ... ТА МІЖНАРОДНОЇ ТОРГІВЛІ... Кафедра фінансів і кредиту...

Методичні вказівки щодо підготовки студентів I курсу 1 семестру з спеціальностей економічного напрямку заочного відділення (групи Е, М, Ф) до тестування та заліку з предмету «Англійська мова»
Щоб отримати допуск до заліку з предмету Англійська мова студент має виконати тестові завдання продемонструвавши певні знання з граматики... Вміння та навички які має продемонструвати студент щоб скласти залік... I Усне мовлення...

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ до самостійної роботи з дисципліни «ХІМІЯ»
КРИВОРІЗЬКИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... кафедра хімії... МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ до самостійної роботи з дисципліни ХІМІЯ ЗМІСТ МОДУЛЯ...

Менеджмент персоналу. МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ. до виконання курсової роботи для студентів галузі знань 0305 - “Економіка і підприємництво”, спеціальність 7.030505 „Управління персоналом і економіка праці”
Менеджмент персоналу Методичні вказівки до виконання курсової роботи Укл Кондиріна А Г Чернігів ЧДТУ с... ЗМІСТ...

0.029
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам