рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Задня затилоВочна поверхня

Задня затилоВочна поверхня - раздел Образование, Перекладено за виданням: Макиенко Н. И. Общий курс слесарного де­ла     ...


 

 

Ри с . 261 . Ручний мітчик:

o — конструкція; б — елементи; в — головні кути

 

точ ни х р із ьб . Робоч а частина м іт чик а складаєтьс я і з забір но ї т а каліб­ ру ю чо ї частин .

З а б і р н а ( а б о р і з а л ь н а ) ч а с т и н а , я к правило , ро­ битьс я у вигляд і конуса ; вон а здійс н ю є основн у робот у пр и нар із у ­ ванн і р із ьби . У м іт чика х дл я в ' язки х м етал і в н а забір н і й частин і є ск і с 6 .. . 10° у напрям і , зворот ном у напрям у р із ьби : пр и прав і й різь­ б і ск і с л і вий , пр и л і в і й — правий . Ц е пол і п ш у є в і дведенн я стру ж ки .

К а л і б р у ю ч а ( н а п р я м н а ) ч а с т и н а — р із ьбов а час­ ти н а м іт чика , су м і жн а і з забір но ю частино ю . Вон а спря мо ву є м іт чи к у отв і р і кал і бру є Н ар із увани й отв і р .

Х в о с т о в и к - с т е р ж е н ь слу жи т ь дл я закріпле нн я м іт чик а в патрон і аб о утри м уванн я йог о у воротк у ( пр и наявнос т і квадрата ) п і д ча с роботи .

Р із ьбов і частини м іт чика , обме ж ен і канавками , на зива ю тьс я р і - з а л ь н и м и п е р а м и ( рис . 261 , б ) . Р із альн і пер а (зу би ) м а ю т ь ф орм у клина .

Головними кутам и р із альни х перм іт чик а ( рис . 261 , в ) є : передн і й у, зад н і й а та ку т загостре нн я (З. Ц і кут и у забір но ї та кал і бру ю чо ї части н р із н і .

Д л я стал і середньо ї твердост і передн і й ку т у = 8 .. . 10°, дл я твердо ї


стал і у = 5°, дл я бронз и й чавун у у = 0 ... 5

дл я ручни х і 10° — дл я і н ш и х м іт чик і в .


. Задн і й ку т а = 6...8°


 

Р і з а л ь н и м и к р о м к а м и на зива ю тьс я кромк и н а рі­ заль ни х пера х м іт чика , утворені перетино м передн і х поверхон ь канав ­ к и і з тилови м и поверхнями робочо ї частини .

С е р ц е в и н а — ц е внутр і ш н я частина тіл а м іт чика , ви м і рян а п о д і а м етр у кола , дотичног о д о дн а канаво к м іт чика . М іт чик и дл я нар із уванн я р із ьб и в нержав і ю чи х сталя х м а ю т ь м асивн і ш у (товсті­ ш у ) серцевину .

К а н а в к и — ц е заглибле нн я м і ж р із альни м и зуба м и ( перами ) , щ о утвор юю тьс я видалення м частини м еталу . Ц і канавк и слу ж ат ь дл я утворенн я р із альни х кромо к і розм і щ енн я стру ж к и пр и нарі­ зува нн і р із ьби . П ро ф і л ь канавк и утвор ю єтьс я передньо ю поверх ­ не ю , п о як і й сходит ь стру ж ка , і зад ньо ю , щ о слу жи т ь дл я з м ен ш енн я терт я пе р м іт чик а о б ст і нк и нар із уваног о отвору .

К анавк и у м іт чика , я к правило , роблят ь прямими , б о вон и прост і ш і у виготовленн і . О дна к дл я кра щ и х у мо в р із анн я й виготовлення точ ни х р із ь б застосову ю т ь м іт чик и н е з прямими , а з гви н тови м и сп і ральним и канавками . К у т нахил у с о гви н тово ї канавк и ци х м іт чик і в становит ь 8 ,. Лб ° . Д л я нар із уванн я глухи х отвор і в нахил и ци х канаво к роблят ь правим и ( ри с 262 , а) , щ о б стру ж к а легк о виходил а вгору , дл я нарі­ зува нн я наскр із ни х отвор і в — л і ви м и ( ри с 262, б ) , щ о б стру ж к а ви­ ходил а вниз .

М іт чик и д і а м етро м д о 2 2 мм,, я к правило , виготовля ю т ь з трьо м а , а д і а м етро м в і д 22 до 52 м м — з чотирма канавками . С пец і альн і міт­ чик и н а кал і бру ю ч і й частині канаво к н е м а ю ть .

в
Р у ч н і м і т ч и к и дл я м етрично ї й д ю ймово ї р із ь б стандартизо­ ван і й виготовля ю тьс я комплектом: з дво х м іт чик і в дл я р із ьб и з кро­ ко м д о 3 м м вкл ю чн о (дл я основно ї м етрично ї р із ьб и д і а м етро м в ід 1 до 52 м м і дл я д ю ймово ї р із ьб и д і а м етро м в і д 1/4 до 1") і комплекто м з трьо х м іт чик і в дл я р із ьб и з кроко м ви щ е 3 м м (дл я м етрично ї р із ьб и д і а м етро м в і д З О д о 5 2 м м і дл я д ю ймово ї р із ьб и д і а м етро м в і д Iі/ д о 2") . Д о комплекту , щ о складаєтьс я з трьо х м іт чик і в , входят ь чор­ новий , середн і й і чистови й м іт чик и ( рис . 263 , І , II , III) . У с і м іт чик и комплект у м а ю т ь р із н і д і а м етри . Ч орнови й м іт чи к (І ) нар із у є чорнов у р із ьбу , з н і м а ю ч и пр и цьом у д о 6 0 % м етал у (ст ру ж ки ) ; середн і й

Рис. 262. Мітчики з правою (а) і л івою (б) гвинтовими канавками

 

20 !


 

 


 

 

чорновий мітчик


Середній мітчик Настовий мітчик


Ри с . 263 . К омплект мітчиків:

Л //, /// — відпов ідно чорновий, середн ій і чиетовий мітчики

 

 

м іт чи к (II ) нар із у є в ж е точ н і ш у р із ьбу , з н і м а ю ч и д о З О % м еталу ; чцсто - ви й м іт чи к (III ) з н і м а є щ е д о 1 0 % м еталу , м а є повни й проф і л ь р із ьб и і використовуєтьс я дл я остаточного , точ но г о нар із уванн я р із ьб и т а ї ї кал і брування . Щ о б визначити , яки м є м іт чи к — чорновим, середн і м аб о чистовим, н а хвостов і й частині роблят ь в і дпов і дн о одну , дв і аб о тр и кругов і риск и ( к і льця ) аб о ставлят ь в і дпов і дни й номер . К р і м того , н а хвостов і й частин і проставля ю т ь розм і р р із ьби , дл я нар із у ­ ванн я яко ї це й м іт чик . зробле но .

К омплек т ручни х м іт чик і в з дво х ш ту к виготовля ю т ь подовження м забір но г о конус а т а деяки м збіль ш ення м д і а м етр а пер ш ог о м іт чика .

Зале жн о в і д конструкц і ї р із ально ї частин и м іт чик и бува ю т ь ци­ л і ндричним и т а кон і чними .

П р и ц и л і н д р и ч н і й к о н с т р у к ц і ї м і т ч и к і в усі тр и і нс тру м ент и комплект у м а ю т ь в і дпов і дн і д і а м етри . Ч истови й міт­ чи к м а є повни й проф і л ь р із ьб и „д і а м ет р середньог о м іт чик а м ен ш и й з а нормальни й н а 0 ,6 глиби н и нар із ки , а д і а м ет р чорновог о м іт чик а мен­ ш и й з а д і а м ет р р із ьб и н а повн у глиби н у нар із ки . У чорновог о м іт-


 

 

чик а дов жин а забір но ї частини дор і вн ю є 4 ... 7 , у середньог о — 3 .. . 3,5 і. чистовог о — 1,5...2 ни тка м . К у т нахил у забір но ї частин и у чорновог о м іт чик а дор і вн ю є 3°, у середньог о — 7°, у чистовог о — 2 ° (д ив . рис . 263) . Ц ил і ндричним и м іт чикам и нар із у ю т ь р із ьб у у глу­ хи х отворах . ,

П р и к о н і ч н і й к о н с т р у к ц і ї м і т ч и к і в ус і тр и ін­ стру м ент и комплект у м а ю т ь однаков і д і а м етр и т а повни й проф і л ь р із ьб и з р із но ю дов жин о ю забір ни х частин . Р із ьб у в м е ж а х забір но ї частин и роблят ь кон і чно ю й додатков о зрізу ю т ь п о вер ш ина х зубі в н а конус . У , чорновог о м іт чик а забір н а частин а дор і вн ю є дов жин і ро­ бочо ї частини , у середньог о — половин і ц і є ї дов жини , у чистовог о — дво м ни тка м .

К он і чн і м іт чик и застосову ю т ь звичай н о дл я нар із уванн я р із ь б у наскр із ни х отворах .

М іт чик и випуска ю т ь з і ш л і ф овани м і не ш л і ф овани м проф і ля м и зубів . Ш л і ф ован і створ юю т ь р із ьб у точ н і ш у і з чист і ш о ю поверхне ю .

З а т о ч н і с т ю н а р і з у в а н о ї р і з ь б и м іт чик и под і ля ю т ь н а чотир и груп и — С , Д , Е т а Н . М іт чик и груп и С — най точ н і ш і , гру п Е т а Н — м ен ш точ н і з не ш л і ф овани м проф і ле м зубів . М іт чик и гру п С т а Д — з і ш л і ф овани м проф і ле м зубів ; ним и нар із у ю т ь висококласн і р із ьби . М іт чик и гру п Е т а Н призначен і дл я р із ь б 9-го квал іт ету .

М а ш и н н о - р у ч н і м і т ч и к и застосову ю т ь дл я нар із уванн я м етричної , д ю ймово ї та труб но ї цил і ндрично ї й кон і чно ї р із ь б у на­ скр із ни х т а глухи х отвора х ус і х розм і р і в м а ш инни м способо м і вручн у з кроко м д о 3 м м вкл ю чно . М іт чик и цьог о тип у виготовля ю т ь дво х ви­ д і в — одинарн і (дл я наскр із ни х і глухи х отвор і в ) і комплектн і (чор­ нови й і чистовий ) .

М а ш и н н і м і т ч и к и застосову ю т ь дл я нар із уванн я н а верста­ та х р із ь б у наскр із ни х т а глухи х отворах . Вон и бува ю т ь цил і ндрични ­ м и ( рис . 264 , а) і кон і чним и ( рис . 264 , б).

У м а ш инни х т а м а ш инно-ручни х м іт чика х н а хвостовик у роблят ь к і льцев і канавк и дл я затиска нн я у ш видкоз м і нни х патронах .

Г а й к о в і м і т ч и к и ( рис . 264 , в ) слу ж ат ь дл я нар із уванн я м етрично ї р із ьб и в гайка х з а оди н робочи й х і д вручн у аб о н а сверд­ лильни х і р із ьбонар із ни х верстатах . ї х виготовля ю т ь однокомплект ­ ними , вон и м а ю т ь довг і р із альн у частин у (1 2 витк і в ) і хвостовик . В елик а дов жин а останньог о да є мож лив і ст ь нани зуват и н а ньо г о гайк и пр и нар із уванн і .

Ви готовля ю т ь тако ж г а й к о в і м і т ч и к и і з з і г н у т и м х в о с т о в и к о м ( рис . 264 , г) , як і закріпл юю тьс я у спец і альни х патрона х н а гайко нар із ни х авто м атах . Вон и да ю т ь з мо г у гайка м безперервно авто м атичн о спадат и в м і р у нар із ування .

П л а ш к о в і м і т ч и к и ( рис . 264 , д ) в і др із ня ю тьс я в ід гайко­ ви х наявн і ст ю забір но г о конус а і слу ж ат ь дл я попередньог о нар із у ­ ванн я р із ьб и у пла ш ка х з а оди н робочи й х і д .

 


 

М а т о ч н і м і т ч и к и ( рис . 264 , е ) застосову ю т ь дл я зачи щ енн я р із ь б у пла ш ка х п і сл я нар із уванн я пла ш кови м м іт чиком , а тако ж дл я зачи щ енн я р із ь б у пла ш ках , як і з находя тьс я в робот і . У м аточни х м іт чика х накавк и роблят ь з право ю сп і ралл ю .

С п е ц і а л ь н і м і т ч и к и склада ю т ь велик у групу , д о яко ї входят ь безканавков і й комб і нован і м іт чики , м іт чик и з гви н тови м и канавкам и то щ о .

Б е з к а н а в к о в і м і т ч и к и ( рис . 265 , а ) застосову ю т ь дл я нар із уванн я наскр із ни х р із ь б 10 ... 1 2 мм . Д ов жин а забір но ї частин и м іт чик а так а са м а , щ о й у звичай ни х м а ш инних . Д ов жин а канавк и ( з виходо м ) н а 3 ...5 ни то к дов ш а з а забір н у частину . Б езкадаавков і м іт чик и наба гат о м і цн і ш і з а звичай н і . Завдяк и довг і й р із ьбов і й частин і м іт чик и можн а загостр ю ват и к і льк а раз і в . Ви сок а продук ­ тив н і ст ь пр и нар із уванн і р із ьб и є голов ни м достоїнством безканавко - ви х м іт чик і в . Д л я нар із уванн я р із ьб и у глухи х отвора х ц і м іт чик и не­ придатн і .

К о м б і н о в а н і м і т ч и к и склада ю тьс я з дво х частин , роз­ д і лени х ш ийко ю ( рис . 265 , б). П ер ш а частин а слу жи т ь дл я попередньо ­ го , а друг а — дл я остаточног о нар із уванн я р із ьби . К омб і новани й ін­ стру м ен т — м і т ч и к - с в е р д л о ( рис . 265 , в ) да є з мо г у поєднат и свердл і нн я й нар із уванн я р із ьб и в одн у операц і ю , щ о з начн о п і дви щ у є продуктивн і сть . Й ог о застосува нн я мож лив е ли ш е пр и нар із уванн і наскр із ни х отвор і в бе з примусово ї подач і з а у мо ви , щ о м іт чи к вклю­ чаєтьс я в робот у п і сл я виход у вер ш ин и свердл а з отвору . У противному


 

 

раз і свердл о з м у ш ен е прац ю ват и з подачею , як а дор і вн ю є кроков і р із ьби , щ о нар із ується .

Застосову ю т ь й ін ш і комб і нован і і нс тру м ент и — м іт чик-роз - вертку , зе нкер -розвертку- м іт чи к то щ о . Зам і н а к і лько х і нс тру м ент і в одни м комб і новани м да є з мо г у з начн о скоротит и допо м і жни й час , щ о витрачаєтьс я н а за м і н у і нс тру м ента .

М і т ч и к и з г в и н т о в и м и к а н а в к а м и ( рис . 265 , г ) м а ю т ь ку т нахил у канавк и 35°, щ о забезпечу є в і льни й вих і д стру ж к а п о сп і рал і й викл ю ча є мож лив і ст ь зрив у р із ьби . М іт чико м можн а нарізу­ ват и р із ьб у н а високи х ш видкостях . О ди н м іт чи к і з гви н тово ю канав ­ ко ю за м і ня є комплек т звичай ни х м іт чик і в .

Застосування ци х м іт чик і в дл я обробк и детале й з чавуну , латун і , нержав і ю чо ї стал і т а і н ш и х м атер і ал і в дозволил о п і дви щ ит и п р о д у к ­ тив н і ст ь прац і у 3 рази . М іт чик и виготовля ю т ь з і нс тру м ентальни х стале й У 8 , У1 2 т а ш видкор із ально ї Р18 .

П р и нар із уванн і р із ьб и вручн у р із альни й і нс тру м ен т оберта ю т ь з а допо мо го ю воротк і в , встановл юю ч и ї х н а квадрат и хвостовик і в .

Н е р е г у л ь о в а н і в о р о т к и мож ут ь м ат и оди н аб о тр и отвор и ( рис . 266 , а) ; у р е г у л ь о в а н и х в о р о т к а х є регульо­ вани й отв і р ( рис . 266 , б). К р і м цих , застосову ю т ь т о р ц е в і в о р о т - к и ( рис . 266 , в ) дл я обертанн я м іт чик і в пр и нар із уванн і р із ьб и у ва ж кодоступни х м і сцях .

Т а р о в а н и й в о р о т о к ( рис . 266 , г ) використову ю т ь дл я нар із уванн я р із ьб и у глибоки х і глухи х отворах . В і н складаєтьс я з корпус а 6 , втулк и 7 і пружин и 8 . К орпу с і втулк а м а ю т ь зчіп н і ск і сн і кулачки , як і пр и переви щ енн і зусилля , щ о передаєтьс я в ід рук и прац юю чого , виходят ь із зачепле ння . В результат і цьог о втулк а з міт­ чико м н е обертатиметьс я і ти м са ми м запобігати м етьс я йог о поламка . У н і в е р с а л ь н и й в о р о т о к ( рис . 267 , а ) слу жи т ь дл я за­

кр і пленн я пла ш о к і з зов н і ш н і м д і а м етро м 2 0 мм , вс і х вид і в м іт чик і в і розверток , як і м а ю т ь хвостовик и квадратног о перер із у з і сторона м и

Ри с. 266 . В оротки:

а — нерегульований; б — з регульованим отвором; в — торцевий; г — тарований; 1, 3 — неру­ хома й рухома рукоятки; 2 — рамка; 4,5 — рухоми й і нерухомий сухар і ; 5 — корпус ;7 — втулка; 8 — пруж ин а

 

 

m


 

7 ц $

Рис. 267 . У ніверсальний вороток перш ого (а) і другог о (б) варіантів виконання

 

д о 8 мм . У корпус і , закрито м у кри ш ко ю , розм і щ ен о м ехан із м , яки й да є з мо г у з м і н ю ват и розм і р квадратног о отвору . М ехан із м рухаєтьс я з а дІлШ могою гви н т а з ри ф лено ю головко ю . Р із ьбов а частин а гви н т а зв ' язан а з одни м з чотирьо х кулачк і в , в і льн о розм і щ ени х всередині коргіу& а.

П р р обертанні гви н т а з м і щ уєтьс я кулачок , яки й утвор ю є одн у з і с'РоГрін квадрата . О пуска ю чись , кулачо к на тиску є н а ск і сни й ку т другог о кулачка , руха ю ч и останн і й праворуч . Той , у сво ю чергу , п і дн і м а є треті й кулачок , яки й з м і щ у є л і вору ч четвертий. Таки м чином , чотир и сторон и квадратног о отвор у з м ен ш у ю тьс я р і вно м і рно . Так е регул ю ванн я квадратног о отвор у да є з мо г у закріпл ю ват и м іт чик и і рбзвертк и р із но г о виду .

Д л я закріпле нн я пла ш о к у корпус і ун і версальног о воротк а є г н із до . П ла ш к и закріпл юю т ь гви н та ми .

Застосування описаног о пристро ю викл ю ча є бра к пр и нар із у ­ ванн і р із ьб и пла ш ками . Вон о за м і н ю є сл ю сарев і наб і р воротк і в , пла ш котрима ч і спец і альн і напрямн і пристро ї д о ньо го .

Ун і версальни й вороток , показани й н а ри с 267 , б , да є з мо г у нар із уват и р із ьб у у ва ж кодоступни х м і сцях . М іт чи к ту т кр і питьс я з а допо мо го ю чотирьо х кулачк і в 2 , 3 , 5 і 7 , розм і щ ени х у корпус і / . Гвин т 4 , оберта ю чись , з м і щ у є кулачк и й з м і н ю є розм і р и квадратног о отвору . П одов ж ен а частин а корпус а забезпечу є перпендикулярн і ст ь м ітчи 'к а д о пло щ ин и обертанн я воротка . П р и встановлени х рукоятка х

6 ворото к використовується , я к звичай но . Д л я нар із уванн я р із ьб и у ва ж кодоступни х м і сця х рукоятк и вигвинчу ю ть . У подовжен у час­ ті ш у корпус а воротк а вставля ю т ь к і нец ь торцевог о кл ю ча . Завдяк и наявнос т і п і дпру жин ено ї кульк и ворото к над і йн о закріпл ю єтьс я н а встановлено м у в ньо г о м іт чику .

 

 

§ 60 . НАРІЗУВАНН Я ВНУТРІШНЬО Ї РІЗЬБ И

 

 

ф дб і р сверде л дл я свердл і нн я отвор і в п ід р із ьбу . П р и нар із уванн і р із ьб и м атер і а л частков о «видавл ю ється» , то м у д і а м ет р свердл а м а є бут и трох и б і ль ш им , н і ж внутр і ш н і й д і а м ет р р із ьби . Зм і н а величин и

 


 

 

 

Ри с . 268 . Н ар із уванн я внутріш ньої різьби:

а — встановлення мітчика; б — прийом нарізування

 

 

отвор у пр и нар із уванн і р із ьб и у тверди х і крихки х м етала х м ен ш а , н і ж у м ' яки х і в ' язких .

Я к щ о просвердлити, п і д р із ьб у отв і р д і а м етро м , щ о точ н о в і даов і - да е внутр і ш ньом у д і а м етр у р із ьби , т о м атер і ал , видавл ю вани й пр и нар із уванн і , тис ну ти м е н а зуб и . м іт чика , в і д чог о вон и в резудатат І великог о терт я сильн о на гріва ю тьс я і д о ни х прилипа ю т ь частк и ме­ талу .

Р із ьб а мож е вийт и з рваним и ни тка ми , а в деяки х випадка х мож ли- : в а поламк а м іт чика . П р и свердл і нн і отвор у над т о великог о д і а м етр а р із ьб а виходит ь неповно ю .

Д і а м ет р свердл а дл я свердл і нн я п і д м етричн і і труб н і р із ьб и визна ­ ча ю т ь з а дов і дникови м и таблиця ми . К ол и н е можн а скористатис я таб­ лиця ми , д і а м ет р п і д м етричн у р із ьб у приблизн о розрахову ю т ь з а ф ормуло ю йс = й КСР, де йс — д і а м ет р свердла , мм ; й — номі­

нальни й д і а м ет р р із ьби , мм;, Кс— кое ф і ц і єнт , щ о зале жи т ь вї д роз­

биванн я отвор у і беретьс я з а таблиця м и ( Д ов і дни к м етал і ста , т . 3) ; звичай н о К с = 1 ...1 ,08; Р — кро к р із ьби , мм .

Ро зм іри вороткадл я закріпле нн я м іт чик а вибира ю т ь зале жн у .від д і а м етр а останнього . Загальн у дов жин у і д і а м ет р рукоятк и в шю тк а визнача ю т ь за встановлени м и практико ю ф ормулами : Ь = 20£> + 100; сі = 0 , 5 0 + 5, де І — дов жин а воротка , мм ; О — д і а м ет р м іт чика , . мм ; й — д і а м ет р рукоятк и воротка , мм .

П рийоми нарізування р із ьби .П і сл я п і дготовк и отвор у п і д р із ь * б у і вибор у воротк а заготовк у закріпл юю т ь у ле щ ата х і в це й отв і р вставля ю т ь вертикальн о м іт чи к з а кутнико м ( рис . 268 , а).

П ритиску ю ч и л і во ю руко ю ворото к д о м іт чика , право ю повер­ та ю т ь йог о правору ч доти , пок и м іт чи к н е вр і ж етьс я н а к і льк а ни то к у м ета л і н е зай м е ст і йк е положення , п і сл я чог о ворото к берут ь з а рукоятк у дво м а рукам а й оберта ю т ь з перехоплення м ру к чере з ко жн і п і воберт а ( рис . 268 , б )

Д л я полег ш енн я робот и ворото к з м іт чико м оберта ю т ь н е вес ь ча с з а годи нниково ю стр і лко ю , а здійс н юю т ь один-дв а оберт и правору ч

 

 


 

і п і воберт а л і вору ч і та к дал і . Завдяк и тако м у зворот но -оберталь ном у рух у м іт чик а стру ж к а ла м ається , ста є коротко ю ( подр і бнено ю ) , а проце с р із анн я з начн о полег ш ується .

Зак і нчив ш и нар із ування , обертання м воротк а у зворот ни й б і к викручу ю т ь м іт чи к з отвору , пот і м з нов у прокручу ю т ь йог о наскр із ь . М іт чико м вручн у виготовля ю т ь р із ьб у п о 6 ...10 - м у квал іт етах .

П равил а нар із уванн я р із ьб и м іт чиком :

пр и нар із уванн і р із ьб и у глибоки х отворах , у м ' яки х і в ' язки х м етала х ( м ід і, ал юм і н і ю , бронз і то щ о ) м іт чи к треб а пер і одичн о викру ­ чуват и з отвор у й очи щ ат и канавк и в і д стру ж ки :

нар із уват и р із ьб у сл і д повни м наборо м м іт чик і в : нар із уванн я різь­ б и одраз у середн і м м іт чико м бе з проходженн я чорновим, а пот і м чисто - вий н е прискор ю є , а навпаки , ускладн ю є роботу ; р із ьб а в цьом у раз і виходит ь неяк і сно ю , а м іт чи к мож е зла м атися ;

середн і й і чистови й м іт чик и вводят ь в отв і р бе з воротк а і ли ш е п і сл я тог о я к м іт чи к п і д е правильн о п о р із ьб і , н а головк у надя га ю т ь воро­ то к і продовжу ю т ь нар із уват и р із ьбу ;

глухи й отв і р п і д р із ьб у треб а робит и н а глиби ну , де щ о б і ль ш у , н і ж дов жин а нар із увано ї частини , з таки м розрахунком, щ о б робоч а частин а м іт чик а трох и вий ш л а з а м е ж і нар із увано ї частини ; як щ о тако­ г о запас у н е буде , р із ьб а вийд е неповно ю ;

у процес і нар із уванн я треб а ретельн о сл і дкуват и з а ти м , щ о б н е бул о перекос у м іт чика ; дл я цьог о сл і д чере з ко жн і дв і -тр и нар із ан і ни тк и перев і рят и з а допо мо го ю кутник а положенн я м іт чик а щ од о

 

М астильно-охолодна рідина, що використовуєтьс я при нарізуванні різьби

 

 

О бробл ю вани й матер і а л М астильно-охолодна р і дин а

 

 

Сталь:

вугдецева конструкційна Емульсія; сірчане масло інструментальна легована Сірчане масло з гасом; змішані масла

Ковкий чавун3...5 %-на емульсія

Чавунне литво Б е з охолод ж ення ; 3... 5 %-на емульсія; гас

Бронза Б е з охолодж ення; змішані мастила

Цинк Емульсія

Латунь Б е з охолод ж ення ;3...5 %-на емульс ія

М ідь Емульсія; змішані масла

Н ікель Емульсія

Алюміній та його сплави Б е з охолодж ення ; емульсія; змішані масла;

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Перекладено за виданням: Макиенко Н. И. Общий курс слесарного де­ла

На сайте allrefs.net читайте: Перекладено за виданням: Макиенко Н. И. Общий курс слесарного дела. — 3-е изд., испр.— М. : Высш. шк., 1989.— 335 с.

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Задня затилоВочна поверхня

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

П оворотний з електро-
2 . Е лектро м агн іт ни й ст і л оберта ю т ь навкол о осі 3 . Гори зо н таль н а в і с ь 1 1 проходит ь кр із ь кругови й па з с ф еричног о приливк а ко ж ух а м агн іт но г о

Ри с . 36 . П руж инни й кернер
  рам и витри м уєтьс я авто м атично , чи м досяга ю тьс я точ н і ст ь розм іт к и і п і дви щ енн я продуктивності . К ерне р з л у п о ю ( рис . 35 , в ) складаєть

Ри с 37 . Електричний кернер
       

НСТУМЕНТИ ДЛ Я РУБАННЯ
  Р із альни й інструмент .С л ю с а р н е з . у б и л о — стальни й стер ж ень , виготовлений з і нс тру м ентально ї вуглецево ї аб о леговано ї стал і ( У 7 А , У

Ри с . 64 . М олоток з гумовим накостиль- ником
  н е по ш код ж ується . Ч ере з де ф і цитн і ст ь м і д і , свинц ю і ш видк і й спра­ цьованост і ц і мо лотк и м алое ф ективн і і н е зав ж д и зруч н і в експлуатац ії . З

ПРОЦЕ С РУБАНН Я
    Л е щ ата .П р и рубанн і використову ю т ь м і цн і й ва ж к і поворотні й неповоро т н і ле щ ат а з паралельними губка ми , пр и ва ж к і й ковал

ПРИЙОМИ РУБАНН Я
  Робо т а зубило м вручн у потребу є виконанн я основни х прави л ру­ банн я і в і дпов і дно ї тре нованос ті . Ро зрубуванн я металу .П р и розрубуванн і

ВИПРЯМЛЯННЯ МЕТАЛУ
  К ривизн у детале й перев і ря ю т ь н а ок о ( рис . 82 , а ) аб о з а зазоро м м і ж плито ю і покладено ю н а неї деталл ю . К ра ї вигнути х м і сц ь позна ­ ча ю т ь кре

ОБЛАДНАНН Я ДЛ Я ВИПРЯМЛЯННЯ
  Ручн е випря м лянн я — м алопродуктивна операц і я і ї ї застосову ю т ь дл я невелики х парт і й деталей . В основному н а п і дприє м ства х здійс­ н юю т ь м а ш инн е випря м л

ЗГИНАНН Я ДЕТАЛЕ Й З ЛИСТОВОГ О Т А ШТАБОВОГ О МЕТАЛ У
Згинанн я прямокутно ї скоб и з ш табово ї стал і викону ю т ь так : визнача ю т ь дов жин у розгортк и заготовк и ( рис . 96 , а) , дода ю ч и дов жин у стор і н скоб и з припуско м н а о

Згинання труби в
КОМ7 , Рухоми й роли к 2 закріпле н о в скоб і 4 з рукоятко ю 3. Труб у 5 для зги нанн я вставля ю т ь м і ж роликам и так , щ о б к і нец ь ї ї ув і й ш

Притис-
лено м у стан і . П орядо к зги нанн я анало­ качі; 4 — рукоятка; 5 лик; 7 — труба верхній ро-

Зуба западина зуда
в Умо в и робот и нож і вковог о полотн а в і др із ня ю тьс я в і д у мо в робот и р із ця , то м у з наченн я кут і в ту т і н ш і . П р и р із анн і м етал у велик

Зусилля, стдорюваме
лі дою рукою, поступово зменшується   Ри с . 152. К оординац ія зусиль при обпилюванні    

Рис, 157. Обпилювання кутника;
а, б — перев і рк а якості обпи­ лювання; в — заготовка; г — закріплення заготовки   закріпит и заготовк у кутник а вле щ ата х

Ри с. 162. Обпилювання у розсувних рамках
Ри с. 163. Обпилювання в універ­ сальній намітці

Види загострення сверде л
    Вид загострення П ризначення і характеристика     Одинарне (нормальне) — Н Для свердел д іаметро м до 1

Ремичок — д п
   

ЗЕНКЕРУВАНН Я
    Загальн і в і до мо ст і . З е н к е р у в а н н я м на зиваєтьс я проце с обробк и зе нкерам и цил і ндрични х і кон і чни х необроблени х отвор і в у деталях , виг

ЗЕНКУВАНН Я
  З е н к у в а н н я — ц е проце с обробк и спец і альни м інстру­ м енто м цил і ндрични х аб о кон і чни х заглибле н ь і ф асо к просвердлени х отвор і в п і д головк и болт і в ,

А 6 в г д е
Рис. 240. Зенківки циліндричні з постійною напрямною і циліндричним хвосто­ виком (а) І зі змінною напрямною і конічним хвостовиком (б), кути зенківки (<?), конічні зенківк

Биття розвертки
Н едостатній припуск під розвертання Груба обробка отвору під розвертання Замінити розвертку  

Загострити розвертку Зменшити припуск
Замінити рідину або збіль­ шити її кількість встановл юю т ь ворото к 1 . Н а рис . 251 показан о посл і довн і ст ь обробк и отвор у З О м м у сталь­

Те саме
  Застосовувати в ідпов ідн у мастильно-охолодву рідину   Вибрати раціональну швид­ кість різання (за таблицею )

ТИПИ ЗАКЛЕПОК
  З а к л е п к а — ц е цил і ндрични й м еталеви й стер ж ен ь з головко ю певно ї ф орми . Головк а заклепки , виготовлена разо м з і стер жн е м , на­ зиваєтьс я з а к л а д н о ю

Кернером
к у 3 .   Гострозубці  

РУЧНЕ КЛЕПАННЯ
  Інстру мент и й пристро ї дл я клепання .П р и ручном у клепаннізастосову ю т ь сл ю сарн і мо лотк и з квадратни м бойко м (д ив . рис. 62

А б г д
Ри с. 288 . Клепання прямим методом: а — свердління отвору; б — осадж ування склепуваних листів за допомогою натяжки; в — осадж ування стер ж н я

МАШИННЕ КЛЕПАННЯ
  М а ш инн е клепанн я м а є так і переваги : висок а продуктивн і ст ь прац і ; висок а як і ст ь клепанн я — добр е обтискуванн я стер жн я йзапов ­ ненн

ЧЕКАНКА
  Заклепков і ш в и н е мож ут ь бут и абсол ю т н о непроникними . Ц е по­ ясн ю єтьс я наявн і ст ю нер і вносте й і ш орсткосте й н а поверхн і склепа ­ ни х лист і в , внасл і до

Шабери;
^. /• • а — плоский ; б—тригранний прямий ; ОДНОбіЧНИМИ (І НКОЛ И — 3 1 СТарИХ Т р И - в _ _ тригранни й зігнути й гра нни х напи

РОЗПИЛЮВАННЯ
  Р о з п и л ю в а н н я м на зиваєтьс я обробк а отвор і в з м ето ю на­ данн я ї м потр і бно ї ф орми . О бробк а кругли х отвор і в здійс н ю єтьс я круг ­ ли м и й нап і вкругли

ПРИТИРИ
  Ви д и притир і в . Д оводк у викону ю т ь спец і альни м і нс тру м енто м — притиром, ф орм а яког о м а є в і дпов і дат и ф орм і обробл ю вано ї поверхн і . З а ф ормо ю притир

Напрямна призма (брусок)
    П і сл я 15 .. . 1 8 оберт і в прити р вий м а ю ть , насух о протира ю т ь ган­ ч і рко ю , нанося т ь н а ньо г о абразивни й м атер і а л і з нов у вводят ь в от­

Р — зусилл я руки
ки х д і а м етр і в доводят ь з м і нним и регульованими к і льця ми , встанов ­ л ю вани м и н а розтискн і й стальн і й оправц і . Д оводк а детале йз твер

Ри с. 348 . Верстат для доводки
    доведеног о диск а й детал і , щ о са мо встановл ю єтьс я н а пло щ ин і диска . Я к і ст ь доводк и лити х детале й н а цьом у верстат і з начн о п і дви

Н егладенька й нечиста поверхня
    Н еточність розм ірів, спотворення геометрич­ ної форми     Ж олоблення тонких де­ талей

ПАЯННЯ ТВЕРДИМИ ПРИПОЯМИ
    П аянн я тверди м и припоям и застосову ю т ь дл я виготовлення міц­ ни х і тер мо ст і йки х ш в і в і здійс н юю т ь так : поверхн і п і дганя ю т ь одн у

СКЛЕЮВАННЯ
  Загальн і в і до мо ст і. . С к л е і Ь в а н н я — ц е проце с з ' єднанн я де­ тале й м а ш ин , буд і вельни х конструкц і й т а і н ш и х вироб і в з а допо мо го ю клеїв . К ле

ДОДАТО К
  ШОРСТКІСТЬ ПОВЕРХНІ ЗА ВИДАМИ ОБРОБКИ    

Вого та листовог о металу 96
§ 34 . Р ізання труб ножівкою та труборізом 98 § 35. М еханізоване різання 100 § 36. Особливі види різання 103  

Види обпилювання 121
§ 42 . М еханізація обпилювальних робіт 129   Р о з д і л X . Свердління § 43 . Загальні відомості. Свердла 138

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги