рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

КОРОЛІВСТВО ТАЇЛАНД

КОРОЛІВСТВО ТАЇЛАНД - раздел Образование, Арабський світ: іслам і політика Офіційна Назва - Королівство Таїланд (Kingdom Of Thailand - ...

Офіційна назва - Королівство Таїланд (Kingdom of Thailand - англ. мова).

Географічне положення - країна розташована в Південно-Східній Азії, в центральній частині Індокитайського півострова і північній частині півострова Малакка. Межує з М`янмою – на заході, з Лаосом – на півночі, з Камбоджею – на сході, з Малайзією – на півдні. Омивається водами Андаманського моря – на заході, Сіамської затоки Південно-Китайського моря – на сході та півдні. Загальна довжина берегової лінії близько 2400 км.

Площа території - 513,1 тис. кв. км.

Населення- 66,9 млн осіб (2009).

Столиця- Бангкок (Bangkok) - бл. 10 млн осіб.

Адміністративний поділ- ділиться на 76 чангвади (changwad - провінція), чангвади діляться на ампхури (amphur - округ), ампхури - на тамбони (tambon - комуна).

Великі міста -Чіангмай (700 тис. осіб), Сонгкхла (100 тис. осіб).

Офіційна мова - тайська.

Релігія- державна релігія - буддизм (89% населення) , з інших конфесій найбільша - ісламська (біля 4%) .

Грошова одиниця - бат = 100 сатангів.

Національне свято - 5 грудня - День народження короля (1927 р.)

Державний прапор - являє собою п'ять горизонтальних смуг таких кольорів (зверху вниз): червоний, білий, синій, білий і червоний. Червоні смуги символізують народ як єдину націю, білий колір – традиційний колір Будди і він символізує буддизм як основну релігію країни і прихильність народу традиціям буддистів, синій колір – символ тайської монархії і ця смуга означає, що і нація, і її релігія об'єднані навколо монарха. Прапор був встановлений 28 вересня 1917 р.

Національний гімн- «Пхленг чат».

Членство у міжнародних організаціях - член ООН.

 

Географічне положення. Королівство Таїланд займає центральну частину Індокитайського півострова і північну частину півострова Малакка. За розмірами території — це третя країна в субрегіоні (після Індонезії і М'янми) і 49-та в світі.

На півночі і північному сході Таїланд межує з Лаосом, на сході — з Камбоджею, на півдні — з Малайзією, на заході — з М'янмою.

Протяжність берегової лінії Таїланду — 2600 км. Південно-західні береги омиваються Андаманським морем, а південно-східні — Сіамською затокою Південно-Китайського моря.

Таїланд займає вигідне географічне положення на перетині важливих торговельних шляхів, які ведуть з Європи, країн Близького Сходу й Індії до країн Малайського архіпелагу й Австралії.

Назва країни неодноразово змінювалася. В Європі вона стала відомою під назвою Сіам наприкінці XVI ст. Ця назва зберігалася до 1939 р. Сьогоднішня назва країни є перекладом тайського слова "Миангтай", що означає "країна вільних".

З 1932 р. Таїланд — конституційна монархія. В адміністративному відношенні країна поділяється на 72 провінції (чангвади). Кожний чангвад складається з декількох ампхури, які, в свою чергу, поділяються на тамбони. Крім того, в Таїланді виділяються ще 119 муніципальних районів. Найбільші муніципалітети — міста Бангкок і Чіангмай.

Політичне життя Таїланду вкрай нестабільне. За 50 років в країні змінилося понад 40 урядів і діяло 14 конституцій, відбулося більше 20 військових переворотів.

У рельєфі Таїланду переважають рівнини. Центральна частина країни зайнята Менамською низовиною. Поверхня її складена алювіальними наносами і поступово опускається до моря. Рельєф північної і західної частин країни — гірський. На півночі розташоване сильно розчленоване невисоке плато, яке у південно-східному напрямі перетинають гірські хребти. Тут знаходиться найвища точка країни — гора Інтанон (2567 м.). На заході вздовж кордону з М'янмою простягаються древні гірські хребти. Східну частину країни займає плоскогір'я Корат. На південь від плоскогір'я височать Кордамонові гори.

Найбільш освоєна в господарському відношенні центральна частина країни, особливо Менамська низовина. Гірські території вкриті лісами і ще мало освоєні.

Корисні копалини. Серед корисних копалин переважають руди металів, особливо олова і вольфраму, які відзначаються дуже високою якістю. За запасами олова, які оцінюються у 1200 тис. т., Таїланд займає третє місце в світі (після Малайзії й Індонезії). Найбільші його родовища зосереджені на Малаккському півострові. Вольфрам і олово залягає також на заході і північному заході країни. Серед металевих корисних копалин важливе значення мають залізні руди, свинець, цинк і марганець.

Країна багата на нерудні корисні копалини: барит, флюорит, фосфорит, калійну і кухонну солі. Зустрічаються дорогоцінне і напівдорогоцінне каміння, сапфіри, рубіни, топази.

З паливно-енергетичних копалин найбільше значення має природний газ. Ресурси нафти невеликі. Головні родовища природного газу і нафти приурочені до континентального шельфу Сіамської затоки. У субрегіоні Таїланд виділяється найбільшими запасами бурого вугілля, основні родовища якого зосереджені на півночі і на півдні країни.

Кліматичні ресурси. Таїланд розташований в зоні субекваторіального поясу. Клімат країни визначається сезонною зміною мусонних вітрів. Для нього характерні невеликі коливання температури і значні сезонні коливання опадів. В найбільш прохолодну пору року, яка триває з листопада до лютого, середньомісячні температури не опускаються нижче 24°С. Період дощів триває з червня до жовтня. В середньому за рік випадає 2000 мм. опадів. Найбільш вологий район країни — західне узбережжя, де випадає до 4000 мм. опадів, а найбільші сухі райони знаходяться у західній частині плоскогір'я Корат.

Кліматичні ресурси країни сприятливі для вирощування сільськогосподарських культур, які не потребують тривалого дощового сезону.

Ґрунтові ресурси. У ґрунтовому покриві Таїланду переважають червоно-бурі, алювіальні ґрунти і червоноземи.

Найбільш поширені в країні червоно-бурі ґрунти, які переважають на плато Корат, а також зустрічаються в центральних і південно-східних районах країни. Вони утворилися під лісами з колючих чагарників і бамбуків. Ці ґрунти малородючі. Землеробство на них можливе тільки при внесені великої кількості добрив.

На гірських схилах в південно-східній частині країни і на Малаккському півострові поширені червоноземи. Вони також відзначаються невисокою родючістю.

Найбільш родючі ґрунти — алювіальні. Вони поширені в долинах рік центральної частини країни, особливо великі площі вони займають на Менамській низовині. Ці ґрунти найбільш використовують для вирощування рису.

Лісові ресурси — одне з головних природних багатств країни. Ліси вкривають 27,7% території країни. Це найнижчий показник у Південно-Східній Азії. Найбільш поширені вічнозелені тропічні та вологі і сухі мусонні ліси.

Лісозаготівельні організації, а також селяни, які практикували підсічно-вогневу систему землеробства, винищили ліси. За останні 20 років площа лісів скоротилася на третину. Уряд Таїланду припинив лісорозробки і оголосив резерватами ліси, які залишилися, щоб підтримувати необхідний водний баланс і захистити тварин. У країні прийнята програма лісовідновлення, яка передбачає щорічну посадку на значних площах молодих дерев.

Населення. Таїланд — багатонаціональна країна зі строкатим і складним етнічним складом населення. Тут проживає понад 30 національностей.

Антропологи відносять більшість населення до південної вітки монголоїдної раси. Близько 80% населення належить до тайської мовної сім'ї. Найбільший народ цієї групи — власне таї — становлять 52% населення країни. Таї проживають компактно в центральних регіонах країни. Другий за чисельністю народ Таїланду — лао — проживає в основному в північно-східних районах.

Національні меншини становлять 20% загальної чисельності населення. Серед них переважають китайці. Основна маса китайського населення іммігрувала в країну в XIX ст. Більшість китайців проживають в містах. На півдні Таїланду живуть малайці. Решта населення — це дрібні етнічні групи. Незначна частина порівняно з іншими народами припадає на європейське населення, яке проживає у великих містах.

Потомки аборигенного населення — мон-кхмери — становлять близько 3% населення і зосереджені в основному на північному і південному сході країни.

Державна мова країни — тайська. В діловій практиці і на переговорах використовується також англійська мова.

У віковому складі населення переважають молоді вікові групи населення. Діти до 14 років становлять 24% загальної чисельності населення, а особи віком понад 65 років — 6%. Середня тривалість життя чоловіків — 66 років, жінок 72 роки.

За розподілом економічно активного населення у сферах господарської діяльності високою є питома вага зайнятих в сільському господарстві — 45,4%. Рівень безробіття в країні — 3,4% (1998 р.).

Середня щільність населення — 119,4 осіб на км2 (2000). Згідно з цим показником, країна займає 59 місце в світі. Найбільша щільність населення у районах, які оточують Бангкок, — понад 1200 осіб на км2. В той же час в деяких західних, північних і північно-східних районах цей показник не перевищує 20 осіб на км2.

Понад 2/3 населення проживає в сільській місцевості. Таїланд належить до країн з низьким рівнем урбанізації. В середині 1990-х років в містах проживало тільки 23% загальної чисельності населення. Більше третини міського населення зосереджено в Бангкоку. Це єдине велике місто в країні, його чисельність — 8,7 млн. осіб (1992 р.).

Столицею Бангкок став у 1782 р. До цього головним містом країни була Аюгата.

Друге за величиною місто країни — Чіангмай, яке знаходиться на півночі, налічує 264 тис. жителів. Інші великі міста, в яких проживає понад 100 тис. жителів, — Након, Рансіма, Лампанг.

Державна релігія — буддизм, який сповідує 94,3% населення. В країні налічується 250 тис. монахів і понад 27 тис. буддійських храмів (ватів). На кожних 2 тис. жителів припадає один храм і 10 монахів.

Друге місце після буддизму займає іслам. Його сповідує 4%) населення, яке проживає на півдні країни, в основному малайці. З інших релігій поширені: християнство, індуїзм і конфуціанство.

Грамотність населення є найвищою в субрегіоні — 93%. Проте рівень освіченості сільського населення ще значно відстає від освіченості населення в містах. Медичне і санітарне обслуговування населення залишається недостатнім. На одного лікаря припадає понад 4 тис. жителів. Приблизно половина медичного персоналу працює в столиці.

Рівень життя населення — невисокий. Причому рівень життя міського населення у 5 разів перевищує рівень життя сільських жителів.

Особливості розвитку і загальна характеристика господарства. Таїланд відноситься до небагатьох країн Азії, яким вдалося відстояти незалежність в епоху колоніальних завоювань. Історія Таїланду як держави починається з першої половини XVIII ст. Народжена у війнах, країна поширила військову організацію і на соціально-економічну структуру суспільства. Тривалий період провідну роль в Таїланді відігравала військова аристократія.

У господарстві головне місце займало рисосіяння на заливних і суходільних землях. Розчистка земель під рис здійснювалася підсічно-вогневим способом. Для зрошування розчищених земель споруджували найпростіші іригаційні системи.

Промисловість зародилася наприкінці XIX ст. У цей час виникла гірничо-видобувна і рисо очисна промисловість, які працювали на експорт. Головні позиції у промисловості цього періоду займав англійський капітал. Важлива роль у розвитку промисловості на початку XX ст. належала місцевому капіталу, головним чином китайському. В довоєнний період промисловість обслуговувала в основному потреби зовнішнього ринку. У рокиДругої світової війни в країні посилилась тенденція до розвитку галузей промисловості, які задовольняли внутрішні потреби країни.

Суттєвих змін в економіці не відбулося і в повоєнний період. Найбільше розвивалися традиційні галузі промисловості, пов'язані з видобутком олова і первинною переробкою сільськогосподарської сировини. Зовнішня торгівля орієнтувалася переважно на експорт традиційних товарів — рису, олова, каучуку та імпорт промислових товарів широкого вжитку.

На початку 1980-х років почався новий етап економічного розвитку, який характеризується суттєвими якісними і кількісними змінами в економіці країни. У галузевій структурі ВВП відбулися зрушення, які змінили характер економіки з аграрно-сировинного на аграрно-індустріальний. У середині 90-х років у промисловому секторі економіки створювалося 39% ВВП країни, хоч основна частка економічно активного населення і далі була зайнята в аграрному секторі. За розмірами ВВП, який оцінювався у 117,9 млрд. доларів (1994), Таїланд займає друге місце в субрегіоні. Проте за рівнем економічного розвитку — тільки четверте у Південно-Східній Азії і 78-ме в світі. В 1994 р. ВВП на одного жителя в країні становив 2040 доларів, що в три рази менше від аналогічного середнього показника в субрегіоні.

Економічна політика держави забезпечила високі темпи економічного зростання. Так, якщо в 50-х роках вони не перевищували 5%, то в 90-х роках вже досягли 8,5% і були одними з найвищих в субрегіоні.

Найбільш динамічно розвивається промисловість. За останнє десятиріччя значно ускладнилася її структура, про що свідчить освоєння нових галузей, пов'язаних з виробництвом машин, теле- і радіоапаратури.

Іноземні компанії в Таїланді створюють філіали своїх підприємств. Продукція цих підприємств є конкурентоздатною на зовнішньому ринку і значна її частка експортується. В результаті Таїланд отримав доступ до сучасних технологій, а робоча сила набуває високої кваліфікації.

Аграрний сектор характеризується низьким рівнем розвитку. Середні річні темпи росту ВВП цієї галузі у 2 рази нижчі, ніж у промисловості. Тривалий час сільське господарство розвивалося екстенсивним шляхом, що було пов'язано з наявністю в країні значного фонду вільних земель при надлишку робочої сили. Інтенсивний розвиток сільського господарства з використанням машин, мінеральних добрив, високоврожайних сортів охоплює ще тільки окремі райони.

У повоєнний період відбулися зміни в структурі сільськогосподарського експорту. Хоч рис залишився важливою статтею експорту, значення його впало і він вже не займає монопольного положення. Важливе місце в експорті посідають кассава, натуральний каучук, кукурудза і консервовані ананаси.

У промисловості домінує приватний сектор. Частка промисловості у створенні ВВП зросла з 18,7% у 1960 р. до 39% у 1994 р. У галузях важкої промисловості, і перш за все у виробництві засобів виробництва, вагомі позиції займає іноземний приватний капітал. Національний приватний капітал переважає в легкій, харчовій і видобувній промисловості.

Таїланд — сьомий у світі виробник олова, один з найбільших експортерів флюориту і вольфрамової руди.

Головна галузь видобувної промисловості — видобуток металевих руд, перш за все олова. Олов'яна руда і продукти її переробки є важливою статтею експорту. Основний район видобутку олова — півострів Малакка. В останні роки олов'яну руду видобувають в шельфовій зоні Андаманського моря. Щорічно в країні видобувають понад 20 тис. т. оловоконцентратів.

Таїланд — член організації країн — виробників олова. Головні імпортери олова — США, Японія і країни Західної Європи.

У значних розмірах в країні видобувають залізну руду, марганець, цинк, вольфрам. Швидко зростає видобуток гірничо-хімічної сировини, головним чином флюориту.

Видобуток мінерального палива ведеться у невеликих розмірах. З початку 80-х років в країні видобувають природний газ і нафту.

Енергетика. Головним енергоресурсом в Таїланді є рідке паливо. За рахунок нафти і нафтопродуктів забезпечується 70% потреб країни в енергоносіях. Друге місце в енергобалансі займає природний газ — 19%. Велику роль в енергоспоживанні країни відіграють традиційні джерела енергії, перш за все деревне паливо. Тверде паливо, гідроенергоресурси та інші джерела енергії використовуються мало.

Таїланд не задовольняє внутрішніх потреб в енергоносіях. Близько 60% енергоносіїв імпортується з інших країн.

На теплових електростанціях виробляється 2/3 загального виробництва електроенергії. Вони працюють на нафті і газі. Основна частка виробленої електроенергії використовується в промисловості і тільки третина йде на побутові потреби.

Обробна промисловість. В довоєнний період обробна промисловість в Таїланді була представлена тільки підприємствами легкої і харчової промисловості. В повоєнний період поряд з розвитком традиційних галузей виникли нові галузі — металургія, машинобудування, хімічна промисловість. Та за чисельністю зайнятих і вартістю виробленої продукції все ще домінують харчова і легка галузі промисловості. Основну частку підприємств обробної промисловості становлять дрібні і середні підприємства. Великі підприємства переважають у нових галузях обробної промисловості. Більшість підприємств обробної промисловості зосереджені у Бангкоку. Третина виробленої продукції експортується.

Харчова промисловість представлена рисо очисними, цукровими, тютюновими, олійно-жировими, консервними та іншими підприємствами. Серед галузей харчової промисловості переважає рисо очисна. Це одна з найбільш відсталих в технічному відношенні галузь. Більшість підприємств розміщені у рисо сіяючих районах, а також в портах.

У легкій промисловості важливе місце займає текстильна промисловість — виробництво бавовняних тканин, шовку, синтетичного волокна, трикотажу, килимів і джутових мішків. Сучасні підприємства текстильної промисловості збудовані при участі іноземного капіталу, перш за все японського.

Галузі важкої промисловості працюють в основному на імпортній сировині і напівфабрикатах. Серед них виділяються металургія і машинобудування. Це нові для Таїланду галузі промисловості, які почали розвиватися всередині 60-х років XX ст. За цей час збудовано цілий ряд підприємств з виплавки чавуну, сталі, олова, виготовлення електротехнічного обладнання, авто - і тракторозбиральні підприємства. Сучасні машинобудівні підприємства належать змішаним компаніям, найчастіше з участю японського капіталу.

З інших галузей важкої промисловості швидко розвиваються нафтохімічна, целюлозно-паперова, виробництво будівельних матеріалів і мінеральних добрив.

Транспорт. У внутрішніх перевезеннях головну роль відіграють наземний (автомобільний і залізничний) та річковий транспорт. Міжнародні перевезення забезпечує морський транспорт. Автомобільний транспорт — головний вид сухопутного транспорту. На нього припадає основна частка перевезень пасажирів і вантажів. Загальна протяжність доріг з твердим покриттям 28,0 тис. км. Найбільш густа мережа доріг — в Центральному районі. Головний автомобільний вузол країни — Бангкок.

Залізничний транспорт займає друге місце за обсягом внутрішніх перевезень пасажирів і вантажів. Загальна протяжність залізниць — близько 5 тис. км. Основну частину залізниць прокладено в довоєнний період. Переважають одноколійні залізниці. Вони зв'язують Бангкок з північними, північно-східними і південними районами країни.

Річковий транспорт. Загальна протяжність річкових шляхів перевищує 10 тис. км. Проте тільки деякі з них можуть використовуватися впродовж усього року. Головна річкова транспортна артерія — р. Менам та її притоки.

Морський транспорт забезпечує основні зовнішньоторговельні перевезення країни. Основну частку міжнародних вантажоперевезень здійснюють іноземні судна. Головний порт країни — Бангкок, який зв'язаний регулярними морськими лініями з багатьма портами світу.

Повітряний транспорт. Перші внутрішні повітряні лінії були відкриті на початку 70-х років. У країні близько 100 аеропортів, з них три — міжнародного класу. Найбільший аеропорт — Дон Мианг (поблизу Бангкока).

Сільське господарство Таїланду відіграє важливу роль в економіці країни. У цій галузі зайнято 45,4% економічно активного населення, створюється 12% ВВП. Аграрний сектор є важливим джерелом надходження в країну іноземної валюти.

Аграрна сфера країни глибоко інтегрована у світове господарство. Таїланд важливий постачальник на світовий ринок рису, кассави, натурального каучуку.

Водночас сільське господарство залишається найбільш відсталим сектором економіки. Воно характеризується низькими, у порівнянні з іншими галузями економіки, темпами виробництва, відсталою матеріально-технічною базою, низьким рівнем продуктивності праці.

У Таїланді найвищий у субрегіоні рівень сільськогосподарського освоєння території — 39,4% загального земельного фонду. Забезпеченість ріллею на одного жителя — 0,34 га, а на одного зайнятого в сільському господарстві — 0,8 га. Показники землезабезпечення є одними з найвищих у Південно-Східній Азії.

У галузевій структурі сільського господарства переважає землеробство, у якому виробляється 2/3 валової сільськогосподарської продукції. Тваринництво упродовж тривалого часу розвивалося як підсобна галузь землеробства. Тільки у 80-х роках в країні почали створювати спеціалізовані тваринницькі ферми.

Землеробство розвивається на поливних і неполивних землях. Зрошувані землі становлять чверть оброблюваних земель і зосереджені в основному в долині р. Чао-Прая.

Рівень інтенсифікації сільського господарства в цілому невисокий. Основна тяглова сила — бики і буйволи. Трактори використовуються тільки у великих господарствах. За рівнем хімізації сільського господарства Таїланд набагато відстає від інших країн Південно-Східної Азії.

Серед продовольчих культур переважають зернові. Основна продовольча культура — рис, під яким зайнята половина посівних площ. Головний район вирощування рису — центральні провінції країни. За експортом рису країна займає друге місце в світі.

Збільшення виробництва зернових відбулося в основному за рахунок освоєння нових земель, їх урожайність так і залишилася на рівні 20 ц/га. Та все ж тут щорічно збирають понад 25 млн. т. зерна, що становить чверть його валових зборів у країнах Південно-Східної Азії. На одного жителя в Таїланді виробляється в середньому 400-410 кг. зерна. За цим показником країна займає перше місце в субрегіоні.

Важливе місце у зерновому господарстві країни, крім південних районів, займає кукурудза. Розширення посівних площ під цією культурою дало змогу зміцнити кормову базу тваринництва. Значна частина кукурудзи експортується. Найбільший її імпортер — Японія.

Головні райони вирощування кассави — південний схід і південь країни. На світовому ринку Таїланд виступає найбільшим її експортером.

Повсюдно в Таїланді вирощують фрукти й овочі. Головні райони товарного виробництва плодоовочевої продукції знаходяться на півдні і південному сході країни і в районах, прилеглих до Бангкока. Основну частину продукції споживають у свіжому виді на місці, переробляють на консервних заводах, а також експортують, головним чином, консервовані ананаси.

Технічні культури вирощують в селянських господарствах і на плантаціях. Головна технічна культура — гевея, друга за значенням після рису. Перші плантації гевеї з'явилися на початку XX ст. Основні райони її вирощування зосереджені на півдні країни. За експортом натурального каучуку Таїланд займає третє місце в світі.

З інших технічних культур поширені цукрова тростина, джут, кенаф, бавовник, тютюн та ін. Валові збори цих культур забезпечують потреби внутрішнього ринку і в значних розмірах експортуються.

Тваринництво в Таїланді розвинене слабо. Провідна галузь тваринництва — розведення буйволів і биків, яких використовують як робочу худобу на сільськогосподарських роботах. Продуктивне тваринництво має переважно м'ясний напрям. Головні його галузі — свинарство і птахівництво. Тваринництво м'ясо — молочного напряму найбільш поширене на північному сході країни, де є обширні природні пасовища.

Рибальство. Риба займає важливе місце в харчовому раціоні місцевого населення, а також експортується. На рибні ресурси багаті море і внутрішні водойми, крім того, рибу розводять на заливних рисових полях. Проте найбільше значення має морське рибальство.

Зовнішня торгівля відіграє важливу роль в економіці країни. Вона є важливим джерелом надходження у країну іноземної валюти й інвестицій.

У повоєнний період в структурі експорту відбулися зміни на користь промислових товарів. Таїланд вивозить олово, джутові мішки, текстиль і готовий одяг. Важливе місце в структурі експорту займають традиційні сировинні і продовольчі товари. Таїланд — другий у світі експортер рису, третій — консервованих ананасів. Країна входить до першої десятки найбільших експортерів натурального каучуку, кукурудзи, цукру, кассави, кенафу і джуту.

У повоєнний період відбулися зміни в географії зовнішньої торгівлі. Насамперед зросла частка країн, що розвиваються, особливо нафтовидобувних країн Близького Сходу і країн АСЕАН. Серед них важливе місце в зовнішньоторговельному обороті країни займає Сінгапур. Головні зовнішньоторговельні партнери — Японія, США і країни ЄС. За обсягом товарообігу на першому місці — Японія, на яку припадає чверть експорту і третина імпорту Таїланду.

Внутрішні територіальні відмінності. За природно-географічними особливостями, спеціалізацією і рівнем соціально-економічного розвитку в Таїланді виділяють чотири райони: Центральний, Північний, Північно-Східний і Південний.

Центральний — найбільш економічно розвинений район країни. Він займає більше чверті її території. Це найгустіше заселений регіон, в якому проживає більше половини населення країни.

Територія району в основному рівнинна. Він займає Менамську рівнину й узбережжя Сіамської затоки. Ліси тут майже всі вирубані. З корисних копалин видобувають залізну руду, гіпс, флюорит.

Центральний район — єдиний район країни, у структурі господарства якого переважає промисловість. В промисловому виробництві важливе місце займає обробна промисловість. Основна частка підприємств обробної промисловості зосереджена в Бангкоку. Найбільш розвинені металургія, машинобудування, нафтопереробка, хімічна, електрохімічна промисловість, а також традиційні галузі — харчова і легка промисловість.

Центральний район справедливо вважається житницею країни. Тут найвищий рівень сільськогосподарського освоєння території — близько 40% оброблюваних і 2/3 зрошувальних земель країни. Сільське господарство спеціалізується на виробництві рису. В районі виробляється половина його загального експорту. Серед нових для цього району культур слід виділити кассаву, кукурудзу, цукрову тростину, бавовну і бобові. Проте їх питома вага ще незначна. Поширені посадки гевеї і фруктових дерев. У селянських господарствах розводять велику рогату худобу, головним чином буйволів і биків, свиней і птицю.

Центральний район має найгустішу в країні мережу автомобільних доріг і залізниць. Порти району здійснюють основний вантажооборот морського транспорту. Тут знаходиться найбільший аеропорт країни — Дон Мианг (поблизу Бангкока), який зв'язаний авіалініями з іншими районами, країнами і столицями багатьох країн світу.

Найбільші міста: Бангкок, Сирача, Ратбурі, Лопбурі, Након, Рачисима.

Бангкок — столиця і найбільший економічний центр країни. Чисельність його жителів — 8,7 млн. осіб (1992 р.). Місто — важливий фінансовий, науково-культурний і промисловий центр країни, а також важливий вузол наземних, повітряних і морських шляхів сполучення.

Північний район займає близько третини території країни. Це найменш заселений регіон, значна частина якого вкрита мусонними лісами, багатими на тикову деревину.

У структурі господарства району домінує видобувна промисловість — видобуток нафти, бурого вугілля, флюориту, марганцевої руди.

В обробній промисловості найбільше значення мають традиційні галузі — очистка рису, цукрова, текстильна і деревообробна промисловість.

Сільське господарство спеціалізується на вирощуванні рису, кукурудзи, бавовни, овочів і фруктів.

Чіангмай — найбільше місто району, важливий промисловий і торговий центр.

Північно-Східний район займає плато Корат. Це найбільший за розмірами район. Він займає понад 1/3 території країни. Тут менш сприятливі, ніж в інших районах, умови для розвитку землеробства — низька родючість земель і часті посухи. Землеробство спеціалізується на вирощуванні рису, кукурудзи, бавовнику і цукрової тростини. В районі багато природних пасовищ, тому здавна він спеціалізується на товарному тваринництві.

Промисловість розвинена слабо. Обробна промисловість представлена рисо очисними заводами, джутовими і текстильними фабриками, а також переробкою сільськогосподарської сировини.

Корат — адміністративний і найбільш промисловий центр району.

Південний район — найменший за площею і чисельністю населення район країни. Територія в основному гориста і вкрита тропічними лісами.

Рівень сільськогосподарського освоєння невисокий. Оброблювані землі займають 1/10 території. Сільське господарство спеціалізується на вирощуванні каучуконосу — гевеї. Плантації каучуку займають 2/3 оброблюваних земель. Крім того, тут вирощують рис, кассаву, кокосову пальму, овочі і фрукти. В останні десятиріччя зросло виробництво кави.

У промисловості домінує гірничо-видобувна промисловість, головним чином видобуток олова і вольфраму. Галузі обробної промисловості представлені підприємствами, які переробляють сільськогосподарську сировину. Основну частину сировини і продукції її переробки експортують.

Наконсітаммарат — найбільше місто і промисловий центр району.

Офіційна назва- Малайзія (Malaysia - малайська мова, Malaysia - англ. мова).

Географічне положення - країна розташована в Південно-Східній Азії і складається з двох частин. Західна Малайзія розташована на півдні півострова Малакка й межує на півночі з Таїландом. Омивається водами Південно-Китайського моря на сході й Малаккської протоки на заході. Східна Малайзія розташована на півночі острова Калімантан. Межує: з Брунеєм - на півночі та з Індонезією на півдні та сході. Омивається водами Південно-Китайського моря на півночі та моря Сулу на заході.

Площа території- 329 758 кв. км.

Населення - 29,568 936 млн осіб (2013).

Столиця - Куала-Лумпур (Kuala-Lumpur) - 1,722 млн осіб (2010).

Інші великі міста- Іпох (480 тис. осіб), Джохор-Бару (400 тис. осіб), Джорджтаун (270 тис. осіб).

Адміністративний поділ- складається з 13 штатів: 11 штатів - в західній Малайзії на півдні Малаккського п-ва і 2 штати - у східній Малайзії (на півночі о.Калімантан), 3 федеральні території - Куала-Лумпур, Путраджайя і о. Лабуан.

Офіційна мова - малайська.

Релігія -іслам (суннітського спрямування) - державна релігія; мусульмани - 55%, буддисти - 30%, дао, індуїсти, християни; у Східній Малайзії практикується шаманізм.

Грошова одиниця - ринггіт (малазійський долар) = 100 сен.

Національне свято- 31 серпня - Національний день (1957 р.).

 

На материку Малайзія має сухопутний кордон з Таїландом, а на Борнео — з Індонезією. Малаккська протока відокремлює півострівну частину Малайзії від індонезійського острова Суматра. Острівна частина Малайзії на сході омивається морем Сулу, що відділяє країну від Філіппін.

Малайзія — член ООН, входить в Британську Співдружність націй, Асоціацію держав Південно-Східної Азії, а також в різні регіональні економічні групи і міжнародні ісламські організації.

Малайзія стала англійською колонією в 1826. У 1963 була сформована Федерація Малайзія, включаючи Малайю, Сінгапур (отримав незалежність 9 серпня 1965 р.), Сабах і Саравак

Малайзія розташована в екваторіальному поясі. Береги низькі, часто заболочені, на півн.-сході о. Калімантан облямований кораловими рифами. Вздовж узбережжя о. Калімантан — низовини; в глибині острова — горби і гірські хребти вис. 2000—2400 м. (найвища точка країни — г. Кінабалу, 4101 м). Поверхня п-ова Малакка горбисто-гориста (вис. до 1000—2000 м; найвища г. Тахан, 2190 м). Вздовж узбережжя п-ова Малакка — заболочені алювіальні низовини шир. 30-90 км. Клімат країни екваторіальний і субекваторіальний, мусонний.

Членство в міжнародних організаціях- член ООН, МВФ.

Демографія
Чисельність населення Малайзії станом на 15 січня 2013 р. становить 29 568 936 осіб. Із них приблизно 4/5 концентрувалися в Півострівній Малайзії. Народжуваність у Малайзії становить 2,37 на 1000 осіб, а коефіцієнт смертності - 5,12. Темпи демографічного зростання населення були на рівні 1,86% на рік. Середня тривалість життя в Півострівній Малайзії 69,01 року для чоловіків і 74,51 року для жінок, що істотно перевершує відповідні показники для штату Сабах.

 

Малайзія - федеративна держава, конституційна монархія. Входить до Співдружності на чолі з Великобританією. Діє Конституція Малайзії від 16 вересня 1963 р., в основі якої лежить Конституція Малайської Федерації 1957 р. з наступними змінами. Малайзія як федеративна держава проголошена 16 вересня 1963 р. До неї увійшли колишні володіння Великобританії: Малайська Федерація, Сабах (до вступу у Федерацію - Північне Борнео), Саравак і Сингапур. Малайська Федерація здобула незалежність 31 серпня 1957 р. Сабах і Саравак здобули незалежність з утворенням федерації, 9 серпня 1965 р. Сингапур вийшов зі складу федерації, проголосивши себе незалежною державою.

Глава держави
- верховний глава (Yang di-Pertuan Agong), король - обирається таємним голосуванням Радою правителів з числа правителів 9 малайських штатів строком на 5 років. Рада правителів складається з правителів і губернаторів штатів, але губернатори в таємному голосуванні участі не беруть. Перевибори верховного глави на другий строк не допускаються. Таким же чином обирається заступник верховного глави (Timbalan Yang di-Pertuan Agong), який виконує обов'язки глави держави у разі відсутності, недієздатності або смерті останнього аж до момента обрання другого верховного глави. Верховний глава є також верховним головнокомандувачем збройних сил. Він підписує прийняті парламентом закони, проводить призначенняа державні посади, виконує функції духовного лідера.
Верховний глава – Туанку Абдул Халім Муадзам Шах ібні аль-Махрум Султан БАДЛІШАХ (Tuanku Abdul Halim Muadzam Shah ibni al-Marhum Sultan Badlishah), обраний 13 грудня 2011 р., вступив на престол 12 квітня 2012 р.

Вищий законодавчий орган Малайзії
– парламент, що складається з двох палат – Палати представників (Деван рак’ят) і Сенату (Деван негара).

Сенат складається з 70 сенаторів. 30 обираються законодавчими асамблеями штатів і від територій (по 2 від кожного утворення і по 2 сенатора від 2 федеральних територій:Куала - Лампур і острів Лабуан.), 40 призначаються Верховним главою. Термін повноважень сенаторів – 3 роки (цей термін може бути продовжений до 6 років).

Палата представників складається з 222 депутатів, які обираються на основі загальних і прямих виборів терміном на 5 років по одномандатних округах. Законодавча влада в кожному штаті здійснюється легіслатурою, яка складається з правителя і виборних законодавчих зборів.

3 квітня 2013 р. парламент розпущено у зв'зку з парламентськими виборами, що пройшли 5 травня 2013 р.

Сенат, обраний 8 березня 2008 р. (дострокові вибори). Кількість сенаторів - 70 (44 призначені королем, 26 - обрані). Голова Сенату - до 3.4.2013 р.Тан Срі Абу Захар бін Дато Ніка УДЖАНГ (Tan Sri Abu Zahar bin Dato' Nika Ujang), обраний 26 квітня 2010 р.

Палата представників, обрана 5 травня 2013 р. (чергові вибори). Кількість депутатів - 222. Спікер - .

Виконавчу владу
здійснює Кабінет міністрів на чолі з прем'єр-міністром (лідер партії, яка перемогла на загальних виборах). Члени Кабінету міністрів призначаються з числа членів парламенту. Виконавча влада в штатах належить виконавчим радам, які несуть відповідальність перед своїми законодавчими зборами.
Прем'єр-міністр Малайзії, перший міністр фінансів - Мохаммад Наджиб бін Тун Хаджи Абдул РАЗАК (Mohammad Najib bin Tun Haji Abdul Razak), призначений 3 квітня 2009 року.

Малайзія - індустріально-аграрна країна. Щорічний приріст валового внутрішнього продукту (ВВП - сукупна вартість кінцевих товарів і послуг) близько 4,1% на рік і 8,800 дол. США на одну людину.
Економічний підйом супроводжувався скороченням частки населення, що знаходиться за межею бідності, з 20,7 до 17,1%, а в 2002 - 8%. При цьому в 40% найменш забезпечених сімей доходи збільшувалися швидше, ніж в інших соціальних груп.
Цих результатів Малайзія досягла завдяки орієнтації на випуск експортної продукції, доход від якої в 2002 становив 95,2 млрд. дол. США, а також внаслідок галузевої диверсифікації виробництва. До традиційних статей малайзійського експорту каучуку і пальмової олії, які зберігають своє важливе значення, додалися такі важливі експортні товари, як нафта і природний газ.

Головним економічним досягненням країни потрібно вважати розвиток промисловості, особливо тих її галузей, які працюють на експорт. У 2002 ВВП по секторах становив: у сільському господарстві - 12%, в індустрії - 40%, у службах - 48%.

 

Країнознавча характеристика Лівії.

Офіційна назва– Держава Лівія.

Географічне положення - розташована в Північній Африці, на узбережжі Середземного моря. На півночі омивається Середземним морем, на сході межує з Єгиптом, на південному сході - з Суданом, на півдні - з Чадом і Нігером, на заході - з Алжиром і на північному заході - з Тунісом.

Територія - 1 759,5 тис. кв. км

Населення - 6,420 млн. осіб (2009 р.)

Столиця - Тріполі (Tripoli) - 1,06 млн. осіб (2006 р.)

Адміністративний поділ - 26 адміністративних районів (шаабіят), розбитих на 378 комун (махаллей).

Офіційна мова– арабська

Релігія- 97% населення сповідують іслам сунітського напрямку, 3% - християнство та ін.

Грошова одиниця - лівійський динар = 1 000 дирхамам

Державний прапор - наразі використовується прапор Об’єднаного королівства Лівія (1951-1969), він являє собою прямокутне полотнище, яке складається з трьох горизонтальних смуг: верхньої — червоного, середньої — чорного і нижньої — зеленого кольорів, у центрі чорної смуги, міститься зображення білого півмісяця з п'ятикутною зіркою.

Національний гімн- на даний момент Національна перехідна рада Лівії відновила в якості державного гімн Об’єднаного королівства Лівія.

Членство у міжнародних організаціях - член ООН, ОАЕ, Ліги арабських держав, ОПЕК.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Арабський світ: іслам і політика

Безпрецедентний сплеск інтересу ЗМІ до ісламу останнім часом пояснюється причиною виключно негативного характеру діяльністю екстремістів На цьому... Історія ісламського фундаменталізму ідеологічної течії за очищення ісламу... Найхарактернішою рисою ваххабізма що різко відрізняє його від інших напрямів та сект в ісламі є визначально...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: КОРОЛІВСТВО ТАЇЛАНД

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Політичні партії
Комуністична партія Китаю - КПК(Zhongguo gongchang dang). Заснована 1 липня 1921 р. Налічує біля 78 млн. членів. Керівні органи: ЦК у складі 198 членів і 158 кандидатів в члени ЦК,

Стародавність
Перші люди заселили територію сучасної Японії в пізньому палеоліті. 13 тисяч років тому на Японських островах виникла неолітичнакультура Джьомон, носії якої були мисливцями-збирачами і творцями «пл

Середньовіччя
Поява самураїв поклала початок боротьбі за перерозподіл влади, яка здавна належала аристократам. Першими самураїськими диктаторами стали представники роду Тайра, який 1185 року було повалено зусилл

Новий і новітній час
1854 року, під тиском американської ескадри американського комодора Меттью Перрі, японський уряд був змушений відкрити країну для Заходу. Під час реставрації Мейдзі 1868 року було ліквідовано сьоґу

Торгівля
Експорт — невід'ємна частина японської економіки. Головними експортними партнерами є США (22,7%), КНР (13,1%), Південна Корея(7,8%) і Гонконг (6,3%). Японці здебільшого експортують транспортне обла

Етнічний склад Південної Кореї
Південна Корея є однорідним суспільством з 98% жителів, що ототожнюють себе з корейською національністю[5] Хоч і помало,але процент мешканців з некорейською національністю поступово збіл

Мови в країні
Корейська мова домінуюча в країні і нею говорить переважна більшість населення. Більшість сучасних лінгвістів класифікують корейську мову як ізольовану мову, гіпотетично відноситься до алтайської м

Релігії Південної Кореї
У країні панує повна релігійна свобода. Релігійний склад населення: Християн – 35,3%. Практикуючих – 34,4%. Приріст – 5,7%. (Протестантів – 27,1% нас. (євангельських хр. – 21,1% н

Економіка Південної Кореї
Економічне диво Південної Кореї У 1960-1985 роках економічне зростання у Південній Кореї було одним з найінтенсивніших у світі. У результаті змін, що почалися в 1962 році, Півд

Політичні партії
Демократична партія - ДП( Democratic Party - DP) . Створена 20 січня 2000 р під назвою Демократична партія нового тисячоліття (ДПНТ). Перейменована у серпні 2005 р. До її складу вх

Населення
Станом на 2011 рік, чисельність постійного населення Сінгапуру була 5.18 млн. жителів, з них 3.25 млн. громадяни Сінгапуру, тоді як решта (37%) мають дозвіл на постійне проживання або іноземні прац

Етнічні групи та мови
За даними перепису населення 2000 року, в країні наявні такі етнічні групи — китайці 76,8%, малайці 13,9%, індійці 7,9%, інші 1,4%. Мови в користуванні, за звітом перепису населення 2000 р

Релігійні течії країни
Сінгапурці здебільшого матеріалістичні й прагматичні. Ідеалом для них є принцип п'яти C: cash (гроші), credit card (кредитна картка), car (авто), condo (кондомініум), country club (кантрі-клуб), ал

Iсторiя.
Ранні дослідження Нащадки племен, яких тепер називають тубільцями, почали заселяти Австралію приблизно 40 000 років тому. Вони розселилися по більшій частині материка і проникл

Адміністративний поділ Австралії
Австралія складається з шести штатів, трьох материкових територій і інших дрібніших територій. Штатами є Вікторія (VIC), Західна Австралія (WA), Квінсленд (QLD), Новий Південний Уельс (NSW), Тасман

Полiтична система
Австралія - конституційна монархія, федеральна держава у складі Співдружності, на чолі з Великобританією. Діє Конституція, ухвалена 9 липня 1900 р. Набрала чинності 1 січня 1901 р.

Політичні партії
Австралійська лейбористська партія - АЛП(Australian LabourParty). Заснована в 1891 р. Входить до Соціалістичного інтернаціоналу. Лідер - Джулія ГІЛЛАРД (Julia Gillard). Національни

Основні показники
· Вікова структура населення (2007, оцінка)[14]: 0-14 років — 26,1 % (чоловіки 858 246 осіб, жінки 818 690 осіб); 15-64 років — 64,2 % (чоловіки 2 076 649, жінки 2 046 343); 65 років та

Густота населення
Пересічна густота населення становить 326 людей на км² (2003). Максимальна концентрація жителів характерна для прибережної рівнини, де проживають 3/4 єврейських та майже 2/3арабських громадян

Полiтична система
Ізраїль- парламентська республіка. Конституції в країні немає. Її замінює Декларація незалежності Держави Ізраїль від 14 травня 1948 р., ряд окремих законодавчих актів і ряд законі

Політичні партії
"Авода"(Avoda - "Праця"). Лівоцентристська соціал - демократична партія. Створена в січні 1968 р. у результаті об'єднання трьох партій: МАПАЙ, РАФІ і А

Фінанси
Націонаньний дохід (2004) — 129 млрд. дол.; на душу населення — 20 800 дол.; зростання — +3,9 %. Імпорт (2004) — 36,8 млрд. дол. Партнери: США-15 %, Бельг

Полiтична система
Індія - федеративна республіка у складі Співдружності, на чолі з Великобританією. Діє Конституція, яка набрала чинності 26 січня 1950 р., з наступними змінами. В минулому протягом

Сенегал
Одна з найрозвиненiших країн Захiдної Африки як за економiчною, так i за нацiональною ознаками. Проте рiвень розвитку рiзних етносiв дуже неоднаковий: порiвняно високий рiвень народу волоф i близьк

Кот д´Івуар
Одне з найбiльш неприродних за етнiчною структурою державних утворень в Африцi. У країнi переважає родоплемiнний устрiй. Проте етноконсолiдацiйнi та сепарацiйнi процеси, якi активно вiдбуваються в

Гвінея-Бісау
Країна населена переважно народнiстю баланде. Хоча цей етнос проживає також у Сенегалi та Гамбiї, проте полiтична елiта Бiсау, з одного боку, не зацiкавлена у приєднаннi до Сенегалу, а з іншого - н

Сьєрра-Леоне
Основнi етноси країни - темне та менде. Є також менш чисельнi етноси групи манде (до якої належить менде). Теперiшня полiтична нестабiльнiсть у цiй країнi, очевидно, дедалi бiльше набиратиме етнiчн

Ліберія
Близько половини населення належить до народiв кру. Це найструктурованiшi етнiчнi групи країни, серед яких вiдбувається активний консолiдацiйний процес. У країнi триває громадянська вiйна, в якiй в

Нігерія
Hайбiльша держава Африки за чисельнiстю населення i одна з найбiльших за площею. Hа її територiї в середньовiччя iснували високорозвиненi державнi утворення i, як наслiдок, вже тодi почали формуват

Камерун
В етнiчному планi це одна з найскладнiших країн Африки. Проте, на вiдмiну вiд багатьох iнших держав, у Камерунi не спостерiгається активної сепарацiї окремих етносiв. Hавiть навпаки, керiвництво кр

Екваторіальна Гвінея
Держава Гвiнейської затоки, яка складається з двох частин: острова Бiоко та материкової частини. Вiдповiдно й населення цих двох частин зовсім рiзне: острів заселений здебiльшого етносом бубi, а ма

Сан-Томе на Прінсіпі
Острiвна держава Гвiнейської затоки, колишня португальська колонiя, що складається з двох порiвняно великих i декiлькох менших островiв. Hаселення країни однорiдне, основна його маса проживає на ос

Колоніальний період
1533— 38 — територію Болівії захопили іспанці. Відкриття 1545 багатих родовищ срібла в горі Потосі привело до посилення колонізації Болівії іспанцями. 1544 Б. була включена до складу віце-королів-с

Століття
Протягом 19 ст. в Болівії в широких масштабах продовжувалась експропріація індіанських общинних земель. Внутріполітичне життя Болівії характеризувалось частими держ. переворотами. Економічно слабка

Століття
Під тиском нафтової компанії СІЛА «Стан-дард ойл» Болівія 1932—35 вела невдалу війну з Парагваєм (за яким стояв англо-аргентинський капітал) за багатий на нафту район Гран-Чако. За договором 1938 Б

Політичні партії
"Ан- Нахда"-"Відродження (Parti de la Renaissance - Hizb an- Nahdah). Ісламський рух. Легалізована в березні 2011 р. Генеральний секретар - Хамаді ДЖЕБАЛІ(Hamadi Jeb

Ред.]Політика
Цей розділ потребує розширення.(червень 2010) П

Населення
    Населення країни становить 26,240 млн чол. (1990); 33,241 млн чол. (2005), з яких 60% ідентифікують себе арабами, 38% — бербери.

Релігії
Більшість індонезійців сповідують іслам, який часто змішують з елементами індуїзму, буддизму та місцевих язичницьких релігій. Прихильникиіндуїзму живуть переважно на Балі, а християни розсіяні по в

Демографічна ситуація
Індонезія — четверта у світі країна за кількістю населення. Розподіл та густота населення тут дуже різні: на островах Ява, Балі та Мадура проживає близько дві третини з усього населення. Близько 19

Економіка
Хоч Індонезії має великі запаси ресурсів та вигідне географічне положення, вона грала скромну роль у світовій економіці після здобуття незалежності. Але тим не менш, Індонезія — один з найбільших у

Iсторiя
Відмінності між двома основними областями країни - Триполітанією і Киренаїкою беруть свій початок ще з античних часів. У 4 ст. до н.е. Киренаїка була колонізована греками, потім завойована армією О

Полінезійський період
Військові човни маорі. За переказами саме такі човни використовували перші переселенці з Полінезії. Малюнок XIX століття. Відкривачами Нової Зеландії слід вважати вихідців з Східної Поліне

Мови спілкування
Англійська мова, мова маорі і новозеландська мова жестів є офіційними мовами країни. Англійська мова є основною мовою спілкування, і 96 % населення країни вживають її як таку. Більшість кн

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги