рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Iсторiя

Iсторiя - раздел Образование, Арабський світ: іслам і політика Відмінності Між Двома Основними Областями Країни - Триполітанією І Киренаїкою...

Відмінності між двома основними областями країни - Триполітанією і Киренаїкою беруть свій початок ще з античних часів. У 4 ст. до н.е. Киренаїка була колонізована греками, потім завойована армією Олександра Македонського, потім перебувала під правлінням династії Птолемеїв і вже від них у 96 до н.е. відійшла до Римської імперії. До складу римської провінції Киренаїка входив також о.Крит. Триполітанія ж спочатку перебувала в зоні впливу Фінікії, а потім Карфагена. Зрештою обидві області перетворилися на володіння Римської імперії, однак при її розподілі Киренаїка увійшла до складу східних володінь, тоді як Триполітанія залишалася під безпосереднім управлінням Рима. У 455 із заходу на територію Лівії напали вандали, але в 533 війська імператора Юстиніана зуміли витіснити їх з країни. У 642-644 у Лівію вторглася арабська кіннота, і країна увійшла до складу Арабського халіфату, однак аж до 11 ст. місцеве населення не було навернуте в іслам. Після арабського завоювання Киренаїка дедалі більше зближувалася з Єгиптом, у той час як Триполітанія ставала частиною західного арабського світу (Магриба).

Між 1517 і 1577 Лівія була завойована Османською імперією і до 1711 перебувала під управлінням намісників з Стамбула. У 1711-1835 роках у Лівії утвердилася місцева династія Караманли, що номінально зберігала вірність султану. В 1835 країна перейшла під пряме управління Османської імперії. Султан особисто призначав валі, який мав всію повноту влади в Лівії, перетвореній на вілайєт (провінцію).

Італія, яка почала загарбувати у 1911 територію Лівії, зустріла серйозний озброєний опір місцевого населення. До 1922 італійцям вдавалося зберігати контроль лише над деякими прибережними районами, і лише до 1932 вони зуміли підпорядкувати собі всю країну. До 1934 Киренаїка і Триполітанія вважалися окремими колоніями Італії, хоч і перебували під управлінням одного генерал-губернатора. При Муссоліні в 1939 Лівію було включено до складу Італії.
У роки Другої світової війни Лівія стала ареною запеклих військових дій, а в 1943 виявилася окупована військами союзників. За мирним договором 1947, Італія втратила всі права на територію своєї колишньої колонії, доля якої мала вирішитися в ході переговорів між Францією, Великобританією, США і СРСР. Передбачалося, що коли протягом року великі держави не зможуть дійти згоди, долю країни вирішуватиме ООН. У листопаді 1949 Генеральна асамблея ООН ухвалила рішення про надання Лівії незалежності до 1 січня 1952.
У 1950-1951 проходила робота Національних установчих зборів, до складу яких увійшла рівна кількість представників від усіх трьох областей країни. Депутати зборів прийняли конституцію і в грудні 1951 затвердили королем Лівії еміра Киренаїки Мухаммеда Ідріса ас-Сенусі. 24 грудня 1951 було проголошено незалежне федеративне королівство, до якого увійшли провінції Киренаїка, Триполітанія і Феццан.
Незалежна Лівія отримала в спадщину дуже бідне і в основному неписьменне населення. В обмін на істотну економічну і технічну допомогу уряд Лівії дозволив США і Великобританії зберегти свої військові бази на території країни. Оскільки в країні не вистачало юристів і педагогів, на державну службу було запрошено фахівців з Єгипту.

1 вересня 1969, група офіцерів на чолі з Муаммаром Каддафі влаштували державний переворот проти короля Ідріса, який був висланий до Єгипту. Новий режим, на чолі з Радою революційного командування (РРК), скасував монархію і проголосив Лівійську Арабську Республіку. Каддафі став лідером РРК. 2 березня 1977 року Лівія була проголошена джамахирією (укр. - «народовладдя»). Політичні партії були офіційно заборонені, а все населення, згідно нового устрою, об'єднувалося у народні конгреси. Сам Каддафі та 5 його найближчих соратників у 1979 році офіційно пішли у відставку і відтоді стали називатися «лідерами революції», не обіймаючи жодної формальної державної посади.

16-17 лютого 2011 року під впливом революцій в сусідніх Тунісі та Єгипті розпочалися масові акції протесту проти режиму Каддафі. Криваве придушення протестів поліцією та армією спричинило повстання і початок громадянської війни із застосуванням важкої зброї та авіації. Більшість країн світу засудили Каддафі за використання сили проти цивільних осіб. Сполучені Штати ввели санкції проти уряду Каддафі.

5 березня 2011 розпочала свою роботу так звана «Національна перехідна рада Лівії», сформована опозицією і яку оголосили єдиним легітимним органом влади в країні. НПР повністю залежала від військової підтримки блоку НАТО, її очолив Мустафа Мухаммад Абд-аль-Джаліль. Владу Національної перехідної ради Лівії визнали близько 60 країн, включаючи і Україну.

23 жовтня 2011 р. керівництво Національної перехідної ради (НПР) офіційно проголосило Лівію звільненою від режиму Муаммара Каддафі, який правив Лівією 42 роки і загинув 20 жовтня в околицях своєї малої батьківщини - міста Сірт.

В серпні 2011 р. Національною перехідною радою прийнята Конституційна декларація.
31 жовтня 2011 р. члени керівного органу Національної перехідної ради на розширеному голосуванні обрали нового главу тимчасового уряду Лівії.

7 липня 2012 р. відбулись вибори до Загального національного конгресу (ЗНК), а 8 серпня відбулась передача повноважень від Національної перехідної ради до новообраного парламенту.

9 січня 2013 року депутатами Загального національного конгресу (ЗНК) прийнято рішення змінити назву країни. Соціалістична Народна Лівійська Арабська Джамахирія (Велика Джамахирія), створена полковником Муаммаром Каддафі, перейменована в Державу Лівія.

В Лівії переважають пустелі. На півдні – кам'янисте нагір'я Тібесті (г. Бетте 2286 м), на півночі – плато Ель-Ахдар (до 876 м). Площа пустель становить 98% території (Серір-Каланшо, Ідехан-Мурзук, Ідехан-Убарі та ін.). Вздовж узбережжя протягаються низовини Джефара, Сірт і Кіренаїка. Рік немає. Є численні невеликі пересихаючі озера – сабхі (себха). Клімат тропічний, на узбережжі – субтропічний.

Берегова лінія Лівії в центральній частині побережжя глибоко вдається в сушу, утворюючи затоку Сидру (Великий Сірт), де безплідна пустеля підходить до Середземного моря. На північному сході країни знаходиться найбільш високе і найбільш населене плато Барк-ель-Байда, що складає ядроКіренаїки. На північному заході розташована Тріполітанія, а на півдні - западина Феццан, віддалена на сотні кілометрів від побережжя.

Адміністративно Лівія поділяється на 22 муніципалітети. Теперішній вид адніністративного поділу був введений у 2007 році. У попередньому устрої з 2001 по 2007 було 32 муніципалітети.

Основні галузі промисловості: нафтовидобувна та нафтопереробна, харчова, текстильна, цементна, металургійна. Найбільшу частку валової промислової продукції дає нафтовидобувна та нафтопереробна промисловість. Транспорт – автомобільний, морський, трубопровідний. Декілька міжнародних авіаліній забезпечують сполучення Тріполі і Бенгазі з країнами Європи і США.

За даними [Index of Economic Freedom, The Heritage Foundation, U.S.A. 2001]: ВВП – $ 32,9 млрд (1994). Темп зростання ВВП – (-2%, 2001). ВВП на душу населення – $ 6510 (1994). Імпорт – продукти харчування, машини, текстиль, транспортне обладнання (г.ч. Італія – 22,3%; Німеччина – 12,0%; Великобританія – 8,9%; Франція – 6,8%; Туніс – 5%). Експорт – нафта та нафтопродукти (г.ч. Італія – 41,3%; Німеччина – 16,6%; Іспанія – 10%; Туреччина – 6%; Франція – 3,6%). Продаж нафти в 1997 приніс понад 95% всієї суми експортних надходжень.

Демографія.
Переважна частина населення зосереджена у вузькій прибережній зоні і в оазах. Близько 75% лівійців займаються землеробством і тваринництвом, однак це співвідношення весь час змінюється, оскільки люди дедалі частіше переселяються з сільської місцевості в міста. У Лівії є два великих міста - Триполі (1,5 млн. жителів у 1990) і Бенгазі (800 тис. жителів). Є і ряд невеликих міст. Серед них Місурата (360 тис. осіб), Ез-Завія (280 тис.), Себха (150 тис.), Тобрук (75,3 тис.), Ель-Бейда (67,1 тис.) і Адждабія (65,3 тис.). Біля нафтових терміналів виникли нові міста: Ес-Сидер, Рас-ель-Ануф, Марса-ель-Бурейка, Ез-Зувайтина і Марса-ель-Харига.
Етногенез. На відміну від інших держав Північної Африки, в Лівії проживає етнічно однорідне населення. Майже все воно складається з арабів. Правда, в південно-західній частині Триполітанії живуть нечисленні бербери, а у Феццані - туареги. У країні є невеликі общини мальтійців і греків; як правило, греки займаються добуванням морських губок. Після закінчення італійського колоніального правління в країні залишалося бл. 20 тис. італійців, які зайняті в основному в сільському господарстві і торгівлі. Однак у 1970 уряд конфіскував власність, що належала італійцям і євреям, і всіляко спонукав італійців до еміграції з Лівії.

Мова і релігія.
Майже все лівійці розмовляють арабською мовою, яка є офіційною мовою країни. Колись широко використовувалася італійська мова, особливо серед освіченого прошарку лівійського суспільства. У роки англійської адміністрації (1943-1951) набула поширення англійська мова, яка стала особливо популярною з появою в Лівії американських і англійських нафтових компаній.
За винятком дуже нечисленних берберів, що належать до ібадитської або хариджитської течії в ісламі, лівійці є мусульманами-сунітами. Багато жителів Киренаїки вважаються послідовниками дервішського братства сенуситів, релігійного руху, який поширився в Північній Африці в 18 ст.

Соціальна структура.
Протягом багатьох століть історичний розвиток кожної з двох основних областей Лівії - Тріполітанії та Кіренаїки - йшов власним шляхом. Саме тому соціальна однорідність більше виявляється на регіональному, а не на національному рівні. Поширення у ХІХ ст. на території Кіренаїки діяльності сенуситського ордена ще більше віддалило ці дві області, оскільки населення Тріполітанії зберігало вірність нормативному сунітському ісламу. Сенуситський релігійно-історичний рух, засновником якого був дід колишнього короля Ідріса I, ставив собі за мету повернення до джерел ісламу. Населення Кіренаїки складалося переважно з кочовиків і напівкочовиків, тоді як у Тріполітанії проживало осіле селянське і міське населення. Своєрідна соціальна організація характерна і для населення пустинної області Феццан.
Існує невеликий прошарок торговців і нечисленна група чиновників, менеджерів і кваліфікованих фахівців, яка постійно збільшується. У прибережній зоні та у Феццані земля перебуває в індивідуальній приватній власності. Для районів з кочовим населенням характерне колективне володіння землею родоплемінними групами.

Демографія.
Переважна частина населення зосереджена у вузькій прибережній зоні і в оазах. Близько 75% лівійців займаються землеробством і тваринництвом, однак це співвідношення весь час змінюється, оскільки люди дедалі частіше переселяються з сільської місцевості в міста. У Лівії є два великих міста - Триполі (1,5 млн. жителів у 1990) і Бенгазі (800 тис. жителів). Є і ряд невеликих міст. Серед них Місурата (360 тис. осіб), Ез-Завія (280 тис.), Себха (150 тис.), Тобрук (75,3 тис.), Ель-Бейда (67,1 тис.) і Адждабія (65,3 тис.). Біля нафтових терміналів виникли нові міста: Ес-Сидер, Рас-ель-Ануф, Марса-ель-Бурейка, Ез-Зувайтина і Марса-ель-Харига.
Етногенез. На відміну від інших держав Північної Африки, в Лівії проживає етнічно однорідне населення. Майже все воно складається з арабів. Правда, в південно-західній частині Триполітанії живуть нечисленні бербери, а у Феццані - туареги. У країні є невеликі общини мальтійців і греків; як правило, греки займаються добуванням морських губок. Після закінчення італійського колоніального правління в країні залишалося бл. 20 тис. італійців, які зайняті в основному в сільському господарстві і торгівлі. Однак у 1970 уряд конфіскував власність, що належала італійцям і євреям, і всіляко спонукав італійців до еміграції з Лівії.

Мова і релігія.
Майже все лівійці розмовляють арабською мовою, яка є офіційною мовою країни. Колись широко використовувалася італійська мова, особливо серед освіченого прошарку лівійського суспільства. У роки англійської адміністрації (1943-1951) набула поширення англійська мова, яка стала особливо популярною з появою в Лівії американських і англійських нафтових компаній.
За винятком дуже нечисленних берберів, що належать до ібадитської або хариджитської течії в ісламі, лівійці є мусульманами-сунітами. Багато жителів Киренаїки вважаються послідовниками дервішського братства сенуситів, релігійного руху, який поширився в Північній Африці в 18 ст.

Соціальна структура.
Протягом багатьох століть історичний розвиток кожної з двох основних областей Лівії - Тріполітанії та Кіренаїки - йшов власним шляхом. Саме тому соціальна однорідність більше виявляється на регіональному, а не на національному рівні. Поширення у ХІХ ст. на території Кіренаїки діяльності сенуситського ордена ще більше віддалило ці дві області, оскільки населення Тріполітанії зберігало вірність нормативному сунітському ісламу. Сенуситський релігійно-історичний рух, засновником якого був дід колишнього короля Ідріса I, ставив собі за мету повернення до джерел ісламу. Населення Кіренаїки складалося переважно з кочовиків і напівкочовиків, тоді як у Тріполітанії проживало осіле селянське і міське населення. Своєрідна соціальна організація характерна і для населення пустинної області Феццан.
Існує невеликий прошарок торговців і нечисленна група чиновників, менеджерів і кваліфікованих фахівців, яка постійно збільшується. У прибережній зоні та у Феццані земля перебуває в індивідуальній приватній власності. Для районів з кочовим населенням характерне колективне володіння землею родоплемінними групами.

 

Країнознавча характеристика Нової Зеландії.

Офіційна назва- Нова Зеландія (New Zealand - англ. мова, Aotearoa - маорі).

Географічне положення- країна в південно-західній частині Тихого Океану, розташована на двох великих островах (Острів Північний і Острів Південний) і великій кількості (приблизно 61) прилеглих менших островах (Чатам, Стюарт, Кемпбелл, Кермадек та ін.).

Площа території- 270,5 тис. кв.км.

Населення- 4,418 млн. осіб (2011).

Столиця - Веллінгтон (Wellington) - 473,7 тис. осіб (2011).

Адміністративне поділ- 10 провінцій (province).

Офіційні мови -англійська і маорі.

Релігія - протестанти – 85%, католики – 15%.

Грошова одиниця- новозеландський долар = 100 центам.

Національне свято- 6 лютого - День Вайтанги (1840). В цей день в селищі на річці Вайтанга між групою маорійських племен і урядом Англії було підписано договір про встановлення британського суверенітету над Новою Зеландією.

Державний прапор - офіційно затверджений 24 березня 1904. Прапор створений на основі прапору Великобританії. На прапорі зображені чотири червоні п'ятикутні зірки, які символізують географічне положення країни та зображують найбільш яскраві зірки сузір'я Південного Хреста. Прапор має три кольори: червоний, синій та білий. Співвідношення сторін 1:2.

Державний герб - затверджений 26 серпня 1911 року герб королем Великої Британії Георгом V. Сучасну версію герба затвердила королева Єлизавета II у 1956 році. Являє собою варязький щит, поділений на чотири чверті, які посередині розділені вертикальною смугою. В правому верхньому кутку зображені чотири червоні зірки на синьому полі, що символізують сузір'я Південний Хрест; в лівому верхньому - золоте руно на червоному полі, що символізує скотарство; в правому нижньому - золотий сніп пшениці на червоному полі, що символізує сільське господарство; в лівому нижньому - два молота, що символізують гірничу промисловість. Між бічними сторонами щита розташована вертикальна смуга (біле поле), на якій зображені три кораблі, що символізують важливість морської торгівлі для Нової Зеландії та походження новозеландців. Щит увінчаний короною святого Едуарда.

Національний гімн - «God Defend New Zealand». Нинішній гімн Нової Зеландії прийнятий 21 листопада 1977 року.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Арабський світ: іслам і політика

Безпрецедентний сплеск інтересу ЗМІ до ісламу останнім часом пояснюється причиною виключно негативного характеру діяльністю екстремістів На цьому... Історія ісламського фундаменталізму ідеологічної течії за очищення ісламу... Найхарактернішою рисою ваххабізма що різко відрізняє його від інших напрямів та сект в ісламі є визначально...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Iсторiя

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Політичні партії
Комуністична партія Китаю - КПК(Zhongguo gongchang dang). Заснована 1 липня 1921 р. Налічує біля 78 млн. членів. Керівні органи: ЦК у складі 198 членів і 158 кандидатів в члени ЦК,

Стародавність
Перші люди заселили територію сучасної Японії в пізньому палеоліті. 13 тисяч років тому на Японських островах виникла неолітичнакультура Джьомон, носії якої були мисливцями-збирачами і творцями «пл

Середньовіччя
Поява самураїв поклала початок боротьбі за перерозподіл влади, яка здавна належала аристократам. Першими самураїськими диктаторами стали представники роду Тайра, який 1185 року було повалено зусилл

Новий і новітній час
1854 року, під тиском американської ескадри американського комодора Меттью Перрі, японський уряд був змушений відкрити країну для Заходу. Під час реставрації Мейдзі 1868 року було ліквідовано сьоґу

Торгівля
Експорт — невід'ємна частина японської економіки. Головними експортними партнерами є США (22,7%), КНР (13,1%), Південна Корея(7,8%) і Гонконг (6,3%). Японці здебільшого експортують транспортне обла

Етнічний склад Південної Кореї
Південна Корея є однорідним суспільством з 98% жителів, що ототожнюють себе з корейською національністю[5] Хоч і помало,але процент мешканців з некорейською національністю поступово збіл

Мови в країні
Корейська мова домінуюча в країні і нею говорить переважна більшість населення. Більшість сучасних лінгвістів класифікують корейську мову як ізольовану мову, гіпотетично відноситься до алтайської м

Релігії Південної Кореї
У країні панує повна релігійна свобода. Релігійний склад населення: Християн – 35,3%. Практикуючих – 34,4%. Приріст – 5,7%. (Протестантів – 27,1% нас. (євангельських хр. – 21,1% н

Економіка Південної Кореї
Економічне диво Південної Кореї У 1960-1985 роках економічне зростання у Південній Кореї було одним з найінтенсивніших у світі. У результаті змін, що почалися в 1962 році, Півд

Політичні партії
Демократична партія - ДП( Democratic Party - DP) . Створена 20 січня 2000 р під назвою Демократична партія нового тисячоліття (ДПНТ). Перейменована у серпні 2005 р. До її складу вх

Населення
Станом на 2011 рік, чисельність постійного населення Сінгапуру була 5.18 млн. жителів, з них 3.25 млн. громадяни Сінгапуру, тоді як решта (37%) мають дозвіл на постійне проживання або іноземні прац

Етнічні групи та мови
За даними перепису населення 2000 року, в країні наявні такі етнічні групи — китайці 76,8%, малайці 13,9%, індійці 7,9%, інші 1,4%. Мови в користуванні, за звітом перепису населення 2000 р

Релігійні течії країни
Сінгапурці здебільшого матеріалістичні й прагматичні. Ідеалом для них є принцип п'яти C: cash (гроші), credit card (кредитна картка), car (авто), condo (кондомініум), country club (кантрі-клуб), ал

Iсторiя.
Ранні дослідження Нащадки племен, яких тепер називають тубільцями, почали заселяти Австралію приблизно 40 000 років тому. Вони розселилися по більшій частині материка і проникл

Адміністративний поділ Австралії
Австралія складається з шести штатів, трьох материкових територій і інших дрібніших територій. Штатами є Вікторія (VIC), Західна Австралія (WA), Квінсленд (QLD), Новий Південний Уельс (NSW), Тасман

Полiтична система
Австралія - конституційна монархія, федеральна держава у складі Співдружності, на чолі з Великобританією. Діє Конституція, ухвалена 9 липня 1900 р. Набрала чинності 1 січня 1901 р.

Політичні партії
Австралійська лейбористська партія - АЛП(Australian LabourParty). Заснована в 1891 р. Входить до Соціалістичного інтернаціоналу. Лідер - Джулія ГІЛЛАРД (Julia Gillard). Національни

Основні показники
· Вікова структура населення (2007, оцінка)[14]: 0-14 років — 26,1 % (чоловіки 858 246 осіб, жінки 818 690 осіб); 15-64 років — 64,2 % (чоловіки 2 076 649, жінки 2 046 343); 65 років та

Густота населення
Пересічна густота населення становить 326 людей на км² (2003). Максимальна концентрація жителів характерна для прибережної рівнини, де проживають 3/4 єврейських та майже 2/3арабських громадян

Полiтична система
Ізраїль- парламентська республіка. Конституції в країні немає. Її замінює Декларація незалежності Держави Ізраїль від 14 травня 1948 р., ряд окремих законодавчих актів і ряд законі

Політичні партії
"Авода"(Avoda - "Праця"). Лівоцентристська соціал - демократична партія. Створена в січні 1968 р. у результаті об'єднання трьох партій: МАПАЙ, РАФІ і А

Фінанси
Націонаньний дохід (2004) — 129 млрд. дол.; на душу населення — 20 800 дол.; зростання — +3,9 %. Імпорт (2004) — 36,8 млрд. дол. Партнери: США-15 %, Бельг

Полiтична система
Індія - федеративна республіка у складі Співдружності, на чолі з Великобританією. Діє Конституція, яка набрала чинності 26 січня 1950 р., з наступними змінами. В минулому протягом

Сенегал
Одна з найрозвиненiших країн Захiдної Африки як за економiчною, так i за нацiональною ознаками. Проте рiвень розвитку рiзних етносiв дуже неоднаковий: порiвняно високий рiвень народу волоф i близьк

Кот д´Івуар
Одне з найбiльш неприродних за етнiчною структурою державних утворень в Африцi. У країнi переважає родоплемiнний устрiй. Проте етноконсолiдацiйнi та сепарацiйнi процеси, якi активно вiдбуваються в

Гвінея-Бісау
Країна населена переважно народнiстю баланде. Хоча цей етнос проживає також у Сенегалi та Гамбiї, проте полiтична елiта Бiсау, з одного боку, не зацiкавлена у приєднаннi до Сенегалу, а з іншого - н

Сьєрра-Леоне
Основнi етноси країни - темне та менде. Є також менш чисельнi етноси групи манде (до якої належить менде). Теперiшня полiтична нестабiльнiсть у цiй країнi, очевидно, дедалi бiльше набиратиме етнiчн

Ліберія
Близько половини населення належить до народiв кру. Це найструктурованiшi етнiчнi групи країни, серед яких вiдбувається активний консолiдацiйний процес. У країнi триває громадянська вiйна, в якiй в

Нігерія
Hайбiльша держава Африки за чисельнiстю населення i одна з найбiльших за площею. Hа її територiї в середньовiччя iснували високорозвиненi державнi утворення i, як наслiдок, вже тодi почали формуват

Камерун
В етнiчному планi це одна з найскладнiших країн Африки. Проте, на вiдмiну вiд багатьох iнших держав, у Камерунi не спостерiгається активної сепарацiї окремих етносiв. Hавiть навпаки, керiвництво кр

Екваторіальна Гвінея
Держава Гвiнейської затоки, яка складається з двох частин: острова Бiоко та материкової частини. Вiдповiдно й населення цих двох частин зовсім рiзне: острів заселений здебiльшого етносом бубi, а ма

Сан-Томе на Прінсіпі
Острiвна держава Гвiнейської затоки, колишня португальська колонiя, що складається з двох порiвняно великих i декiлькох менших островiв. Hаселення країни однорiдне, основна його маса проживає на ос

Колоніальний період
1533— 38 — територію Болівії захопили іспанці. Відкриття 1545 багатих родовищ срібла в горі Потосі привело до посилення колонізації Болівії іспанцями. 1544 Б. була включена до складу віце-королів-с

Століття
Протягом 19 ст. в Болівії в широких масштабах продовжувалась експропріація індіанських общинних земель. Внутріполітичне життя Болівії характеризувалось частими держ. переворотами. Економічно слабка

Століття
Під тиском нафтової компанії СІЛА «Стан-дард ойл» Болівія 1932—35 вела невдалу війну з Парагваєм (за яким стояв англо-аргентинський капітал) за багатий на нафту район Гран-Чако. За договором 1938 Б

Політичні партії
"Ан- Нахда"-"Відродження (Parti de la Renaissance - Hizb an- Nahdah). Ісламський рух. Легалізована в березні 2011 р. Генеральний секретар - Хамаді ДЖЕБАЛІ(Hamadi Jeb

Ред.]Політика
Цей розділ потребує розширення.(червень 2010) П

Населення
    Населення країни становить 26,240 млн чол. (1990); 33,241 млн чол. (2005), з яких 60% ідентифікують себе арабами, 38% — бербери.

Релігії
Більшість індонезійців сповідують іслам, який часто змішують з елементами індуїзму, буддизму та місцевих язичницьких релігій. Прихильникиіндуїзму живуть переважно на Балі, а християни розсіяні по в

Демографічна ситуація
Індонезія — четверта у світі країна за кількістю населення. Розподіл та густота населення тут дуже різні: на островах Ява, Балі та Мадура проживає близько дві третини з усього населення. Близько 19

Економіка
Хоч Індонезії має великі запаси ресурсів та вигідне географічне положення, вона грала скромну роль у світовій економіці після здобуття незалежності. Але тим не менш, Індонезія — один з найбільших у

КОРОЛІВСТВО ТАЇЛАНД
Офіційна назва - Королівство Таїланд (Kingdom of Thailand - англ. мова). Географічне положення - країна розташована в Південно-Східній Азії, в центральній

Полінезійський період
Військові човни маорі. За переказами саме такі човни використовували перші переселенці з Полінезії. Малюнок XIX століття. Відкривачами Нової Зеландії слід вважати вихідців з Східної Поліне

Мови спілкування
Англійська мова, мова маорі і новозеландська мова жестів є офіційними мовами країни. Англійська мова є основною мовою спілкування, і 96 % населення країни вживають її як таку. Більшість кн

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги