рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Методичні рекомендації

Методичні рекомендації - раздел Образование, До практичного заняття на тему: Методичні вказівки з Української мови До Практичного Заняття На Тему: “Особисті Офіційні Документи...

до практичного заняття на тему:

“Особисті офіційні документи”

(2 години)

Обґрунтування теми: Ділове українське мовлення утверджується в усіх сферах життя нашого суспільства, тому пріоритетним постає вміння вправно користуватися ним в офіційному діловодстві. А знання та навички при укладанні особистих офіційних документів сприяють досконалому володінню мовою в актуальних для лікаря сферах спілкування.

Мета заняття: Формувати у студентів вміння та навички щодо укладання особистих офіційних документів; розвивати культуру писемного мовлення.

Питання для обговорення:

1. Особисті офіційні документи: заява, заповіт. Їх реквізити, розташування.

2. Доручення, розписка, скарга, рапорт. Специфіка їх складання та оформлення. Реквізити.

3. Посвідкові (засвідчувальні) документи: атестати, дипломи, довідки. Призначення та особливості їх оформлення.

4. Паспорти, перепустки, посвідчення, свідоцтва. Особливості використання реквізитів.

Вправи та завдання до теми:

Завдання 1. Укладіть текст заяви на ім’я завідувача кафедри «Хірургічна стоматологія» про організацію проведення тематичних семінарів для студентів стоматологічного факультету.

Завдання 2. Напишіть разове доручення про отримання коштів для проведення науково-практичної конференції з актуальних проблем хірургічної стоматології.

Завдання 3.Напишіть спеціальне доручення про надання повноваження завідувачу кафедри післядипломної освіти лікарів-стоматологів Української медичної стоматологічної академії вирішувати юридичні питання в органах державної влади і місцевого самоврядування.

Завдання 4. Укладіть зразок загального доручення (тема довільна).

Завдання 5. Напишіть службову розписку про отримання вами обладнання для проведення наступних практичних маніпуляцій:

- місцева провідникова анестезія на верхніх та нижніх щелепах;

- хірургічна обробка ушкоджених м’яких тканин;

- розтин абсцесів із боку порожнини рота;

- видалення каменя з проток слинної залози.

Завдання 6. Відредагуйте наведені тексти розписок:

1. Розписка

Я, Боднарук І.О., взяв у борг у Дем’янчук О.М. гроші, які зобов’язуюсь повернути.

 

10 жовтня 2009 року (підпис)

 

2. Я, студент першого курсу стоматологічного факультету Миронюк Олександр Володимирович, отримав у бібліотеці Івано-Франківського національного медичного університету для тимчасового користування 1 підручник з анатомії і 2 підручники з терапевтичної стоматології. Обіцяю повернути книги до кінця навчального семестру.

(підпис)

 

Завдання 7. Укладіть зразок скарги про порушення етичних норм та конфіденційності при наданні вам консультації з правових питань в юридичній клініці.

Завдання 8. Підготуйте текст рапорту (тема довільна).

Завдання 9. Змоделюйте зразок довідки, виданої вам деканатом стоматологічного факультету для пред’явлення за межі вузу про те, що Ви дійсно є студентом першого курсу.

Завдання 10. Згідно з наведеним зразком укладіть текст свідоцтва.

 
 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ   ФАКУЛЬТЕТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ СВІДОЦТВО № _________ про складання іспиту зі спеціальності _________________________________________________ після проведення передатестаційного циклу, тематичного удосконалення __________________________________________________________________________________________________ Екзаменувався ____________________________________ прізвище _________________________________________________ ім’я по батькові Рекомендується присвоїти __________________________ кваліфікаційну категорію зі спеціальності _________________________________________________   Завідувач МП кафедри ________________     Ректор _________________     «____»___________________200__р.

Завдання 11. Користуючись змодельованим формуляром-зразком посвідчення лікаря-провізора-інтерна укладіть текст документа.

ПАМ’ЯТКА 1. Квиток інтерна зберігається до кінця циклу і здається в деканат. 2. Квиток є перепусткою в гуртожиток та на кафедри університету. 3. Місце в гуртожитку надається тільки на час навчання у відповідності із терміном, вказаним на путівці. 4. Лікарі-інтерни, які проживають в гуртожитку, зобов’язані виконувати правила внутрішнього розпорядку. 5. Особисті речі, які не потребують повсякденного користування, здаються в камеру зберігання гуртожитку. 6. Відмітка у відрядженні про вибуття із університету відмічається деканатом у день закінчення циклу. 7. Без відмітки в квитку коменданта гуртожитку, бухгалтерії, кафедри та бібліотеки, відрядження не відмічається ПЕРЕДАЧА КВИТКА ІНШИМ ОСОБАМ НЕ ДОПУСКАЄТЬСЯ! Відмітка кафедри______________________ Відмітка бібліотеки: абонемент __________ читальний зал __________ Відмітка коменданта гуртожитку _________ Відмітка бухгалтерії: матеріальний відділ ___________________ МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ     ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ   ПОСВІДЧЕННЯ лікаря-провізора-інтерна   200___р.
1. ________________________ Місце для прізвище фотокартки ____________________________ ім’я ____________________________ по батькові ____________________________ дата народження   2. Закінчив(ла) ________________________ назва вищого медичного закладу факультет _______________ у ________році 3. Домашня адреса (основне місце проживання) ______________________________________ (поштовий індекс, повна адреса) ______________________________________________ _____________________________________ 4. Місце проживання під час навчання в інтернатурі ___________________________ ______________________________________   телефон_______________________________ 5. Зарахований в інтернатуру за спеціальністю ___________________ ________________________________ з ________________________200__р. ________________________________ до ______________________200___р.   6. Кафедра ______________________ ________________________________   7. База стажування _______________ (повна назва і адреса _____________________________________ базової лікувальної установи, аптеки)   МП Декан ________________ підпис     _______________ 200____р.  

 


Завдання 12. Відредагуйте словосполучення:

взяти пробу крові; роговиця ока; залиш мене в спокої; сильна тошнота; відсутній порядок; виявлено чесотку; старший по віку; завідувач відділом; бувші учасники; підняти галас; аналогічним чином; сердечний напад; поступлення речовини в кров; каплі; малочисельний; являтися студентом; десна; ікота; виздоровлення; доручення по отриманню грошей; заключення контракту; користуватись успіхом.

Запитання для самоконтролю:

1. Що таке заява? Які реквізити характерні для заяви?

2. Яких умов при оформленні заповіту необхідно дотримуватись задля його дійсності?

3. У скількох примірниках укладаються скарги та які обов’язкові реквізити властиві цим документам?

4. На які види поділяють доручення? Згідно з чим здійснюється такий поділ?

5. Що таке розписка? Які дії підтверджує розписка?

6. Як зазначаються грошові суми в розписках?

7. В чому полягає основне призначення посвідкових (засвідчувальних) документів?

8. Хто уповноважений укладати довідки (службові і особисті)?

9. Які відомості заносяться в паспорт?

10. Які обов’язкові реквізити перепусток і посвідчень?

 


Методичні рекомендації

до практичного заняття на тему:

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

До практичного заняття на тему: Методичні вказівки з Української мови

УКРАЇНСЬКА МОВА... Методичні вказівки з Української мови... за професійним спрямуванням...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Методичні рекомендації

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Мова і мовлення в житті суспільства. Функції мови.
Літературна мовна норма” (2 години) Обґрунтування теми: У час духовного відродження України, коли українська мова набуває статусу державної, акту

Методичні рекомендації
до практичного заняття на тему: “Синтаксичний аспект ділового мовлення” (2 години) Обґрунтування теми: Навчитись правил

Державний стандарт, основні вимоги до складання й оформлення
текстів документів, їх реквізити” (2 години) Обґрунтування теми: Ділова сфера – одна з основних життєво необхідних галузей діяльності

НСТРУКЦІЯ ПРО ПОРЯДОК ПІДГОТОВКИ ТА ПОДАННЯ ЕЛЕКТРОННИХ ВАРІАНТІВ ДОКУМЕНТІВ АТЕСТАЦІЙНИХ СПРАВ
У Вищій атестаційній комісії України розроблено та впроваджено автоматизовану систему аналізу захищених і відхилених дисертаційних робіт, інформаційною базою якої служать електронні варіанти обліко

Порядок підготовки та подання електронних варіантів матеріалів атестаційних справ
1. До спеціалізованої вченої ради здобувач наукового ступеня подає електронний варіант тексту автореферату дисертації у 2 примірниках (на 2 гнучких магнітних дисках (ГМД) розміром 3,5 дюйма), струк

Загальні вимоги
Дисертацію друкують машинописним способом або за допомогою принтера на одному боці аркуша білого паперу формату А4 (210×297 мм) через два міжрядкових інтервали до тридцяти рядків на сторінці.

Автобіографія
Я, Підоприга Соломія Орестівна, народилася в 1992 році у м. Івано-Франківськ. У 1998 пішла у перший клас середньої школи №25 м. Івано-Франківська. У 2009 р. вступила на 1 курс сто

Мовленнєвий етикет лікаря. Займенник
у сфері етикетного спілкування” (2 години) Обґрунтування теми: виконання вузькопрофесійних обов’язків лікаря вимагає умінь і навичок усного спілк

Методичні рекомендації
до практичного заняття на тему: “Фразеологія української мови” (2 години) Обґрунтування теми: створення передумов для ефективного засвоє

Перелік питань для підсумкового зрізу знань
1. Історія становлення та розвитку сучасної української літературної мови. Походження української мови. 2. Роль мови в суспільстві та її функції. 3. Поняття мови й мовлення. Основ

КОРОТКИЙ СЛОВНИК ТЕРМІНІВ ДІЛОВОГО МОВЛЕННЯ
Абзац (нім. Аbsatz - уступ) – відступ у початковому рядку тексту документа. Абревіатура (італ. abbreviatura, від лат. abbrevio - скорочую) складноскорочен

Адресат (нім. Adressat) – слухач чи читач; особа чи установа, якій надіслано документ.
Акт(від лат. actus, ago – приводжу в рух) – офіційний документ, складений кількома особами на підтвердження встановлених фактів або подій. Активний словник

СПИСОК РЕКОМЕНДОВАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
1. Білецький А.О. Про мову і мовознавство.- К., 1997.- 224 с. 2. Ботвина Н.В. Офіційно-діловий та науковий стилі української мови.- К., 1998.- 192 с. 3. Глущик С.В. та ін. Сучасні

ЗРАЗКИ ДОКУМЕНТІВ
Зразок простої заяви:   Декану медичного факультету ІФНМУ доц. Алексадруку Д.П. студентки І курсу 23 групи Василенко Тетяни

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги