рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Письмова консультація №3

Письмова консультація №3 - раздел Образование, Методичні матеріали для самостійної роботи курсантів з навчальної дисципліни «Теорія пенітенціарії» Покарання, Не Пов'язані З Позбавленням Волі, В Англії....

Покарання, не пов'язані з позбавленням волі, в Англії.

(Викладач надає методичні рекомендації щодо самостійного вивчення 4-го питання лекції за допомогою письмових консультацій).

Пробація. Спочатку пробація як вид покарання з'явилася в Англії наприкінці XIX століття. З плином часу окремі законодавчі акти, присвячені пробації, були консолідовані у 1948 р. і, починаючи з цього часу, вона починає широко застосовуватися. Суть пробації полягає у встановленні певних обмежень, що накладаються на засудженого з метою його реабілітації, захисту суспільства від шкоди, заподіяної ним, або для запобігання вчинення ним нового злочину в майбутньому. Відповідно до закону суд з урахуванням обставин справи, характеру злочину та особи підсудного замість призначення покарання у вигляді тюремного ув'язнення видає наказ про пробацію. Цей вид покарання, що застосовується досить часто, не пов'язаний з позбавленням волі і призначається особам, що старші за 16 років, строком від шести місяців до трьох років.

В Законі про кримінальну юстицію 1991 р., як і в Законі про повноваження кримінальних судів 1973 р., збережені повноваження судів, пов'язані з визначенням місця проживання засудженого. Вивчивши домашнє оточення злочинця, суд має право вказати в наказі, що засуджений повинен проживати у спеціальному гуртожитку служби пробації або в іншому місці, однак, такий період проживання не повинен перевищувати 12 місяців з моменту видання наказу. За судами також збережено право вимагати від засудженого до пробації виконання або невиконання певного роду діяльності.

В обов'язок особи, засудженої до пробації, може входити відвідування спеціального центру пробації, в тому числі і по вечорах, в загальній складності протягом 60 днів (для осіб, засуджених за статеві злочини, термін відвідування центру пробації не обмежений).

До наказу про пробацію у якості умови може бути також включено вимогу до засудженого про проходження спеціального лікування в тих випадках, коли така особа страждає на психічне захворювання, алкогольну або наркотичну залежність. Відбуваючи цей вид покарання, засуджений перебуває під наглядом спеціального чиновника служби пробації. Слід зазначити, що цей вид покарання може застосовуватися судом лише за згодою злочинця.

Надання безоплатних послуг суспільству. Цей вид покарання, введений Законом 1973 р., може бути призначений тільки особи старше 16 років. Також як і наказ про пробацію, наказ про надання послуг суспільству може бути виданий лише з згоди правопорушника (і після доповіді суду чиновником служби пробації або соціальним працівником місцевого органу влади відомостей про особу злочинця). Якщо згоду з боку злочинця отримано, то в наказі суду встановлюється певна кількість годин, які повинен безкоштовно відпрацювати засуджений - не менше 40 і не більше 240 годин. Вид робіт встановлює відповідний чиновник, який і здійснює контроль за засудженим. Якщо термін робіт не був продовжений, він не може перевищувати 12 місяців. Порушення засудженим встановлених умов може спричинити за собою штраф або іншу санкцію.

Комбінований наказ про пробацію та надання безоплатних послуг суспільству. Цей вид наказу, введений Законом 1991 р., що містить і елементи пробації, і елементи безоплатних послуг суспільству, призначається особі у віці 16 років і старше, винній у вчиненні злочину, яка підлягає покаранню у вигляді тюремного ув'язнення, термін якого точно не встановлено в законі. Згідно комбінованого наказом засуджений повинен одночасно знаходитись під наглядом чиновника служби пробації протягом певного періоду, встановленого в наказі (від 12 місяців до 3 років), та виконувати неоплачувану роботу також протягом певного періоду (від 40 до 100 годин). Комбінований наказ видається у тому разі, коли суд вважає його необхідним для забезпечення реабілітації злочинця або захисту суспільства від завданої їм шкоди або попередження іншого злочину.

Заборона засудженому залишати в певні години встановлене місце проживання. Цей новий вид покарання (включає електронне спостереження) також був введений Законом 1991 р. (ст. 12), згідно з яким суд накладає певні заборони на особу у віці від 16 років і старше, яка винна у вчиненні злочину і підлягає покаранню у вигляді тюремного ув'язнення. У відповідності з наказом суду засуджений зобов'язаний перебувати у встановленому місці в певні години. Найчастіше це буває місцем проживання засудженого, але цілком імовірно, що за певних обставин засуджений може перебувати під наглядом і в іншому місці. Максимальна кількість годин в день, які він повинен перебувати у визначеному місці, становить 12 годин, мінімальна - 2 години. Загальний термін дії наказу становить 6 місяців.

Покарання фінансового характеру. Штраф. Слід зазначити, що цей вид покарання є найбільш поширеним, і більшість кримінальних злочинів в Англії карається штрафами. На думку англійських юристів, штраф є найбільш прийнятною мірою і для суспільства в цілому, і для правопорушників, оскільки останні реально відшкодовують заподіяний збиток. Вважається, однак, що штраф не повинен використовуватися у випадках вчинення найбільш серйозних злочинів, хоча він може бути призначений злочинцеві, який володіє значними грошовими коштами.

За загальним праву штраф (разом із позбавленням волі чи без нього) призначається на розсуд суду. За статутним правом суд може накласти штраф на особу, яка засуджена за злочин, за вчинення якого статут передбачає покарання у вигляді штрафу, розмір його також визначається законом.

Законом про кримінальну юстицію 1991 р. (порівняно із Законом 1982 р.) розмір штрафів, призначених за стандартною шкалою у разі вчинення сумарного злочину був значно підвищений і становив від 200 ф. ст. до 5000 ф. ст.

Компенсація. Згідно з положеннями Закону про повноваження кримінальних судів 1973 р. і Закону про кримінальну юстицію 1988 р. суди вправі при призначенні покарання у доповнення до будь-якого іншого покарання видавати накази, згідно з якими засуджені зобов'язані виплатити компенсацію будь-якій особі, якій були заподіяні тілесні ушкодження в результаті злочину, або оплатити витрати, пов'язані з похованням особи, чия смерть настала в результаті злочину. Вирішуючи питання про призначення компенсації і визначення суми, що підлягає виплаті, суд враховує матеріальне становище злочинця і, якщо визнає неможливим призначити компенсацію потерпілому, він зобов'язаний обґрунтувати свою відмову. При призначенні покарання за злочин, в результаті якого особі було завдано тілесні ушкодження, матеріальні збитки або шкоду, суд може також видати наказ про виплату потерпілому сум з будь-яких доходів, що надходять від майна засудженого.

Як правило, суд видає наказ про компенсації, згідно з яким злочинець прямо відшкодовує шкоду, завдану жертві злочину. Проте в деяких випадках, наприклад, коли мова йде про торгівлю наркотиками, суди можуть видавати накази про конфіскацію доходів, отриманих від злочинної діяльності, або майна, використовуваного для здійснення злочину. Закон про кримінальну юстицію 1988 р. розширив повноваження кримінальних судів, що стосуються видання наказів про конфіскацію, в результаті чого в даний час конфіскації підлягають доходи від будь-якої злочинної діяльності, сума яких перевищує 10 000 ф. ст. (включаючи подарунки, зроблені іншим особам). Розмір зазначеної суми може бути змінено за розпорядженням Міністра внутрішніх справ.


– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Методичні матеріали для самостійної роботи курсантів з навчальної дисципліни «Теорія пенітенціарії»

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ЮРИДИЧНИЙ КОЛЕДЖ... Цикл кримінально правових дисциплін... Навчальна дисципліна Теорія пенітенціарії...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Письмова консультація №3

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Чернігів – 2013
Методичні вказівки щодо організації самостійної роботи курсантів Самостійна робота формує у курсантів уміння і навички самостійної пізнавально

Читання відповідних розділів у підручниках і посібниках, професійно орієнтоване читання методичних статей.
2. Складання списку статей з певної теми і анотування кількох, що найбільше сподобались. При цьому курсанти слухають і доповнюють свої списки. Викладач нагадує, що анотація є дуже

При оформленні індивідуального навчально-дослідного завдання курсанти повинні дотримуватися встановлених вимог.
Виконане завдання подається викладачу для перевірки у визначений термін. Остаточна його оцінка дається викладачем під час індивідуальної співбесіди зі курсантом. Обсяг індивідуального завд

Завдання та методичні вказівки щодо самостійної роботи курсантів під час підготовки до семінарського заняття
Опрацювати питання: «Вплив еволюції світової пенітенціарної думки на формування пенітенціарної ідеї в Україні», скориставшись такою літературою: 1. Гернет М.Н. История цар

Вплив еволюції світової пенітенціарної думки на формування пенітенціарної ідеї в Україні».
Злочин і покарання, як поняття суспільного життя мають свою глибоку історію і виникли разом з появою людського суспільства. На всіх етапах людського розвитку ознаки злочину були яскравим відбитком

Завдання та методичні вказівки щодо самостійної роботи курсантів під час підготовки до семінарського заняття
1.Опрацювати питання: «Спроби гуманізації тюремної політики наприкінці XVIII – поч. ХІХ ст.» «Вплив досвіду функціонування перших пенітенціарних систем на тюремну реформу 1879 року

Письмова консультація №1
Вплив перших пенітенціарних систем США та Європи на порядок та умови тримання ув’язнених в Європі та на створення тюрьмознавства як галузі кримінального права. Обґрунтуванням та

Письмова консультація №2
Вплив досвіду функціонування перших пенітенціарних систем на тюремну реформу 1879 року в Російській імперії. Зміст проблеми реформування тюремної системи

Реформування адміністративного устрою тюремної системи у масштабах імперії.
Одним із основних завдань тюремної реформи в Росії стало удосконалення системи управління місцями ув'язнення, підвищення ролі центрального органу тюремного відомства у здійсненні контрольних фун

Особливості інтеграції до тюремної системи Російської імперії загальносвітових концепцій пенітенціарної справи.
Розглянемо, яким чином на території Російської імперії відбувалась поступова інтеграція до тюремної системи актуальних на той момент загальносвітових концепцій пенітенціарної справи.

Завдання та методичні вказівки щодо самостійної роботи курсантів під час підготовки до семінарського заняття
1.Опрацювати питання: «Загальна характеристика рішень конгресу у Цинциннаті стосовно основних понять та принципів пенітенціарної науки», скориставшись такою літературою: 1

Зміст оновлених понять кримінального та кримінально-виконавчого права.
1. Злочин.Злочин є навмисним порушенням обов'язків, які визначені законом і завдають шкоди іншим. Злочинці — це особи, викриті в злочинах відповід­ними судами і піддані ув'язненню

Зміст класифікації злочинців.
4. Класифікація злочинців.Прогресивна класифікація злочинців, заснова­на на особистих заслугах, а не на довільних прин­ципах, таких як вік злочинця, вид злочину тощо, повинна засто

Зміст підбору та підготовки тюремного персоналу.
8. Вибір і підготовка тюремного персоналу.Завдання зробити із поганої людини хорошу неможливо доручити першому, хто трапиться; ця робота потребує серйозного підходу і підготовки, ц

Зміст процесу виховання в тюрмах.
11. Виховання.Виховання — одна із живих сил у справі вип­равлення злочинних чоловіків і жінок, що вчиня­ють проступки переважно через необізнаність, яка межує з пороком. Освіжити р

Зміст поняття «тюремна дисципліна» та засобів щодо її досягнення.
14. Тюремна дисципліна.Щоб бути дієвою, тюремна дисципліна по­винна користуватися співчуттям злочинця. Тільки тоді злочинець може бути виправлений, але і це буде неможливо, якщо ві

Зміст та значення праці в тюрмах.
18. Праця в тюрмах.Тюремна праця повинна отримати більший розвиток і має бути організована на кращій основі, ніж тепер. Праця настільки сприяє розвитку добрих по­чинань, наскільки

Загальні правила будівництва тюрем та розміщення в’язнів.
32. Будівництво.Архітектурний пункт у тюремній справі є дуже важливим у багатьох відношеннях. У межах цьо­го твору неможливо розглянути це питання пов­ністю. Отже зупинимося на заг

Принципи відповідальності батьків за злочинність дітей.
36. Відповідальність батьків за злочинність дітей.На батьках частково чи повністю повинна ле­жати відповідальність за злочинність дітей. Вони повинні утримувати своїх дітей у випра

Завдання та методичні вказівки щодо самостійної роботи курсантів під час підготовки до семінарського заняття
Опрацювати питання: «Хронологія законодавчих та організаційних змін у пенітенціарній системі Росії»; «Особливості діяльності пенітенціарної системи США на прикладі діяльності Департаменту криміналь

Основні правові засади діяльності кримінально-виконавчої служби штату Техас та її організаційна структура.
Американська Конституція передбачає існування двох рівнів влади – федерального та штатного. Кожний штат має свою Конституцію, яка базується на основних принципах Конституції США 1787 року. Істор

Типи установ виконання покарань за рівнем безпеки, які знаходяться у відомстві Департаменту кримінальної юстиції Техасу.
Відмітною рисою усіх американських пенітенціарних закладів є недостача місць для засуджених. Наприкінці 80-х років Америка, і особливо Техас, пережила «тюремний бум», пов`язаний з різким збільше

Види покарань, умови та норми утримання засуджених та підслідних у різних типах пенітенціарних установ.
Найчастіш використовуваними видами покарань у штаті Техас є наступні: - смертна кара (електричний стілець або смертельна ін`єкція); - пробація (умовно-дострокове

Сторія, етапи створення і розвитку та особливості кримінально-виконавчої служби у штаті Техас у порівнянні з відповідними службами інших штатів США.
Історично зумовленою своєрідністю кримінального та кримінально-виконавчого законодавства США є те, що протягом усієї свого існування важливу роль в ньому відігравали Статути – законодавчі акти,

Поняття, система, принципи і структура надання соціальної допомоги засудженим (питання пропонується курсантам для самостійного опрацювання).
Установи з нагляду і соціальна допомога. Ці установи були створені в 1975 р. Раніше наглядові функції здійснювала поліція. У 19 судових округах землі Північний Рейн-Вестфалія були утворені устан

Письмова консультація №5
Відбування покарання у виді позбавлення волі в тюрмі Швеції. Тюрма Хельбе закритого типу, призначена для утримання чоловіків, побудована в 1

Письмова консультація №6
Служба пробації Норвегії – загальна характеристика. Норвегія відноситься до тих країн, в яких рудиментарні елементи пробаційної діяльності з'явилися ще на початк

Нагляд над особами, умовно-достроково звільненими від відбуття покарання.
Мінімальний термін, який повинен відбути ув'язнений, перш ніж отримати право клопотати про умовно-дострокове звільнення, складає 60 днів. Однак, за загальним правилом, засуджений може бути звіль

Нагляд над особами, умовно-достроково звільненими від відбуття покарання.
Мінімальний термін, який повинен відбути ув'язнений, перш ніж отримати право клопотати про умовно-дострокове звільнення, складає 60 днів. Однак, за загальним правилом, засуджений може бути звіль

Кандидат юридичних наук І.В. Іваньков.
  [1] Вольтер. Избранные произведения по уголовного праву и процессу. - М., Госюриздат, 1956. - С.266-267 [2] Марат Ж.П. План уголовного законодательства. - М.: Изд-во и

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги