рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Зміст та значення праці в тюрмах.

Зміст та значення праці в тюрмах. - раздел Образование, Методичні матеріали для самостійної роботи курсантів з навчальної дисципліни «Теорія пенітенціарії» 18. Праця В Тюрмах.Тюремна Праця Повинна Отримати Більший Ро...

18. Праця в тюрмах.Тюремна праця повинна отримати більший розвиток і має бути організована на кращій основі, ніж тепер. Праця настільки сприяє розвитку добрих по­чинань, наскільки є засобом існування. Чесна, постійна, жвава праця є найкращою основою будь-якого виправного режиму. Вона не тільки сприяє справі виправлення, але і є її необхід­ною складовою частиною. «Примусьте людей пра­цювати і вони будуть чесними», — казав Говард. Зі ста злочинців, ув'язнених в наших тюрмах, вісімдесят не володіють ніяким ремеслом. Це дає ясну вказівку на те, яка робота необхідна для них. У головних тюрмах Франції впроваджено 62 різно­манітних ремесла. Монтесіно в одній своїй тюрмі запровадив 43 види робіт і надав можливість кож­ному ув'язненому вибирати будь-яку за бажанням. Це ж зробив Сологуб у своїй виправній тюрмі у Москві. Навчити ув'язненого якому-небудь ремес­лу — означає забезпечити його потреби, зробити його знавцем великого мистецтва, майстром само­допомоги. З іншого боку, якщо ув'язнений за час перебування у тюрмі не освоїть яке-небудь ремес­ло і не звикне до праці, тобто не матиме не тільки бажання, але й можливості жити чесно, то ми має­мо десять шансів проти одного, що така людина рано чи пізно, відмовившись від боротьби, відно­вить свою злочинну діяльність.

19. Ручне виробництво в тюрмі та конкуренція арештантської праці.Доктрина, яка висуває положення, що ніяке ручне виробництво не повинне впроваджуватися в тюрмах, була недавно проголошена у нашій дер­жаві, що і пожвавило суперечки між противника­ми і прибічниками тюремної праці. Уряд держави теж частково приєднався до цих диспутів, незва­жаючи на те, що конкуренція вільної та тюремної праці є повністю законною. Ми оголосили цю док­трину негуманною, так як вона заперечує права людини, які не може відібрати чи знищити сам злочин. Ця суперечка позбавлена основи, і це мож­ливо довести за допомогою таких доказів:

1. Продукт тюремної праці не може становити якої-небудь значної конкуренції продукту вільного і мануфактурного виробництва.

2. Всупереч доцільним політико-економічним по­глядам висновок, що існування певної кількості людей, які займаються виробництвом речей, корисних і необхідних для суспільства, може здатися шкідливим для всього суспільства.

3. Все те, що мають зробити окремі особи внаслі­док припинення тюремної праці, буде значною втратою для суспільства, оскільки на нього ля­же весь тягар утримання злочинця.

4. Випускати на ринок все більшу кількість то­варів, без сумніву, вигідно для суспільства; та­ким чином, якщо скасувати працю в тюрмах, то суспільство зубожіє на ту суму, яку забезпе­чує тюремна праця.

5. Якщо праця людей у тюрмі шкідлива, то вона повинна бути такою і за межами тюрми; звідси логічно зробити висновок, що заборона праці ув'язненого буде рівносильною забороні зай­матися трудовою діяльністю людині, яка живе на певній вулиці і носить певне прізвище. І тому прийдеться не засуджувати ув'язнених за лі­нощі, а поважати їх, як жертв, принесених на вівтар суспільному благу.

6. Якщо злочинці не вчиняли б злочинів і зали­шалися б чесними, то продукт їхнього вироб­ництва становив би конкуренцію продукту вільної праці. Та хіба ми можемо бажати, щоб збільшувалася кількість злочинів, і таким чи­ном значна кількість продуктів зникла із загаль­ного ринку? Якщо праця ув'язнених шкідлива для суспільства, то в такій же мірі шкідливою повинна бути праця вільної людини. Очевид­но, один принцип лежить в основі двох явищ. А якщо ж ні, то в чому полягає різниця? Нам здається, що важко знайти достатні докази того, що праця вільної людини корисна для держа­ви, а праця певної частини суспільства— зло­чинців, що засуджені за порушення закону, — шкідлива. Невже потрібний ще який-небудь доказ? Із усього вищесказаного чи не випливає крайня недоцільність та повна необґрунтованість по­ложення, висунутого противниками тюремної праці?

7. Злочинці повинні, принаймні, відшкодовувати затрачені державою кошти на їхнє утримання і таким чином частково полегшувати їй вико­нання тих завдань, які виникають внаслідок вчинення злочину.

8. Праця служить основою будь-якої виправної тюремної дисципліни, якщо виправлення зло­чинця є завданням першого значення, то по­ложення, з яким усі погоджуються, вказує, що не менш важливо досягти того, щоб під час ув'язнення злочинець звик до праці, полюбив її.

20. Підрядна система арештантських робіт.Між тим, як промислові роботи в тюрмі мають важливе значення і приносять велику користь, з якої б точки зору їх не розглядати, до системи підрядів ми ставимося як до однозначно шкідли­вої для тюремної дисципліни, прибутків і виправ­лення злочинців. Директори пенітенціарія в Іллінойсі заявили, що дисципліна частіше порушува­лася сотнею підрядників, які знаходилися в тюрмі, а не тисячею арештантів, що працювали для дер­жави. Ця система експлуатації праці в тюрмах ніко­ли не давала позитивних результатів, де б не зас­тосовувалася, її потрібно знищити і чим швидше, тим краще.

21. Ірландська система.Перша частина кримінального покарання, що складає основу ірландської системи чи тюрми Крофтона, застосовується в усіх країнах і скла­дається з одиночного ув'язнення, періоду прогре­сивної класифікації і, врешті, періоду випробуван­ня. Причому, у більшості виникає сумнів лише щодо можливості застосування умовного і достро­кового звільнення, цей сумнів посилюється ще більше, коли беруться до уваги розміри нашої те­риторії і наявність великої кількості окремих са­мостійних відомств. Ми вважаємо, що винахід­ливий розум людини здатен знайти засоби, із до­помогою яких принципи ірландської системи могли б отримати практичне застосування і в нас.

22. Класифікація тюрем.Тюрми, так як і арештанти, повинні розподі­лятися і класифікуватися за видами. Внаслідок цього з'явилися тюрми для арештантів, які ще не піддалися виправленню, для неповнолітніх, жінок, тяжких злочинців, для тих, хто виправляється, та виправні будинки. Ця ідея глибоко проникла в сус­пільну свідомість. Ми повинні радіти цій справі, яка сповнена хорошими намірами, і особливо тому, що штати Кентуккі, Іллінойс, Нью-Йорк вирішили створити окремі тюрми для неповнолітніх зло­чинців. Це, а також і те, що законодавці Індіани і Масачусетсу вирішили заснувати спеціальні тюр­ми для жінок, внесе дисципліну, що потягне за собою реальне виправлення. Сучасною потребою є також заснування місцевих тюрем чи виправних будинків під контролем держави, де б вихованці могли відбувати своє покарання та куди б після повторного (припустимого) короткочасного ув'яз­нення їх відсилали на досить тривалий період, поки виправлення не стане очевидним, чи підда­вали ув'язненню на необмежений період до появи перших достатніх ознак виправлення, що є ще кра­щим.

23. Вироки.Вважають, що більшість повторних вироків до короткочасного ув'язнення такі ж негативні та хво­робливі, як і безкорисні, що в дійсності вони більше сприяють порушенню закону, а не придушують злочин. Це положення справджується у тому ви­падку, коли злочин скоюється п'яницями, пороч­ними людьми, бродягами і дрібними шахраями усіх категорій, адже головна мета не тільки кара­ти, але й виправляти. Тому необґрунтованими є ті заперечення проти вироків на тривалі строки, що не пропорційні тяжкості злочину, але питання не в цьому. Людина, що втратила розум і не вчинила нікому ніякої шкоди, але є хворою, що і робить її небезпечною, позбавляється волі до того часу, поки не стане здоровою. Чому ж так не чинити і зі зви­чайними порушниками закону, так як кожний зло­чинець сам по собі є звичайною людиною. Прин­цип взаємодії з ними один і той же; слід врахову­вати як індивідуум, так і піклування про суспіль­ство.

24. Соціальні основи тюремного режиму.У відношенні тюремної дисципліни соціальні основи повинні знайти собі більший простір зас­тосування, ніж у наш час. Найбільш солідні авто­ритети притримуються такої ж думки. Основне правило капітана Меконочі та всіх тих, хто за­мислюється над змістом покарання, полягає в тому, що злочинець повинен бути підготовлений до жит­тя в суспільстві самим суспільством. Меконочі го­ворив: «Людина призначена для життя в суспіль­стві, її обов'язки носять соціальний характер і, вважаю, що вона може добре вивчити їх тільки в суспільстві». Фрідріх Гілль — людина, що володіє великим досвідом, колишній інспектор тюрми, спо­чатку в Шотландії, а потім в Англії, говорив: «Коли злочинці зібрані в одному місці, вони повинні ут­ворити справжнє суспільство, як людські істоти, а не бути засудженими на постійне мовчання і по­гляд, спрямований в одному напрямку, немов у статуї. Всі зусилля для того, щоб ввести таку сис­тему і підтримувати таку війну проти людської природи, несуть безкінечний обман і сприяють озлобленню злочинця». Граф Сологуб у Москві, досвідчений тюремний адміністратор і глибокий мислитель, писав: «Самотність і обов'язок постій­ного мовчання, що випливає з нього, є принципа­ми, проти яких повстає сама сутність людини. Лю­дина не має права йти проти волі Бога». Нові ро­сійські тюрми повинні бути організованими на таких принципах, вони не визнають права накла­дати обов'язок вічного мовчання, але вони разом з тим, прагнуть не допускати всіляких шкідливих розмов. Соціальна сутність людини є одним із основ­них рушіїв прогресу у вільному суспільстві. Не­має підстав вважати, що належні та добре засто­совувані правила можуть здійснити будь-яку іншу дію в тюремному устрої.

25. Попереджувальні заклади.Попереджувальні заклади, серед яких: ясла, приюти, різноманітні професійні школи й інші по­дібні установи виховання дітей, які ще не стали злочинцями, але підлягають небезпеці стати та­кими, дають широке поле діяльності для приду­шення злочинності. Ось тут можна знищити зло, вбити зародок ще в яйцеві, висушити джерело стрімкого потоку, і якими б не були затрати на організацію цих закладів, вони будуть незначни­ми у порівнянні з тією шкодою, яку наносять са­мотні діти, з тими затратами держави, які вона вит­рачає на арешти, слідства, суди і, наприкінці, тюрем­не ув'язнення.

26. Патронат.Слід застосовувати методи більш систематичні та більш практичні, щоб врятувати вже звільнено­го злочинця, допомагаючи йому в пошуках робо­ти, надаючи йому моральну підтримку і, врешті, допомагаючи відновити добре ім'я та довіру суспі­льства. Держава не виконала всіх своїх обов'язків по відношенню до злочинця ні тоді, коли покара­ла його, і навіть тоді, коли виправила його. Не буде мати ніякого значення те, що ми виправили харак­тер злочинця, як і те, що ми викликали в ньому бажання працювати і заробити шматок насущно­го хліба своєю власною працею, якщо при виході із тюрми він зустріне загальну недовіру, відчужен­ня, і не зустріне жодної людини, якій би він міг довіритися і яка б надала йому можливість жити чесно.

27. Різноманітні класи злочинців.Реальне вчинення злочину вимагає взаємодії праці та капіталу, як і будь-яке ремесло. Два по­вністю визначені класи беруть участь у відновленні злочинного результату: з одного боку, капіталісти, які дають необхідні засоби, з іншого — ті, хто при­водить в дію сам механізм. Капіталістів-злочинців можна поділити на 4 категорії: власники будинків, які утримують злочинців; покупці краденого; ті, що дають гроші в заставу такого майна; і, наприкінці, ті, що сприяють крадіжкам із проникненням шля­хом виготовлення потрібних для цього засобів. Капіталісти-злочинці, які є малочисленими і такими, що найбільше піддаються погрозам закону, являють собою найбільш життєздатну і в той же час найбільш вразливу частину суспільства. Було б доцільним вирішити питання про те, наскільки є правильним вибраний суспільством шлях боротьби зі злочинами. Закон бореться проти злочинців, ліквідуючи їх один за одним, але чи не було б доцільнішим розпочати боротьбу із дея­кими капіталістами, як із особливим класом. Не­обхідно направляти свої дії проти злочинної органі­зації праці та капіталу, щоб підірвати зло в самому його корені. Ми повністю впевнені, що вся органі­зація загине лише тоді, коли буде знищена її жит­тєва частина, для цього потрібно вийняти крайній камінець — і вся будова рухне.

28. Винагорода невинно ув'язненим.Оскільки право особистої свободи є благом, таким же цінним, як право приватної власності, не підлягає сумніву те, що суспільство повинне відшкодувати особі, яку неправильно піддали тю­ремному ув'язненню, на тих же принципах, як воно відшкодовує громадянам, у яких відбирають по праву експропріації будинок чи землю.

29. Душевнохворі злочинці.Неосудний стан того, хто вчинив злочин, є важ­ливим питанням для всього суспільства. Факти вказують, що наші закони, які стосуються стану неосудності, повинні бути переглянуті та приве­дені у відповідність до вимог розуму, правосуддя і людяності. Слід утворити комісію, до складу якої повинні ввійти найбільш підготовані спеціалісти з психічних захворювань і криміналісти, які спільними зусиллями повинні вивчити це питан­ня та знайти йому відповідне положення в законі. Завдяки цьому, коли виявляють ознаки неосуд­ності, дослідження може бути проведене з вели­кою майстерністю і значенням, щоб відпові­дальність злочинця за вчинене була поставлена більш визначеним і задовільним чином, покаран­ня здорової людини було б більш вірним, а не пов­ністю здорової — більш людяним.

30. Відповідальність суспільства за злочин.Конгрес, не бажаючи зняти зі злочинця спра­ведливу відповідальність за здійснене ним злодіян­ня, в той же час обвинувачує саме суспільство, хоча і в меншій мірі, відповідальне за порушення зло­чинцями його прав і інтересів. У прагненні карати злочинців відповідно до тяжкості вчинених ними злочинів, як правило, не звертається увага на якому ступені знаходиться їхня безрозсудливість і слабкість, що призводить до вчинення злочинів, і є природним, майже не­відворотним результатом їхніх життєвих умов, чи навіть несправедливого відношення до злочинців більш щасливих братів. Таким чином те, що ми зобов'язані карати, виконуючи завдання суспіль­ства, в дійсності виявляється більше нещастям, ніж проступком. У цьому випадку очевидно, що про­вина за вчинене повинна падати не тільки на зло­чинців, але в значній мірі і на суспільство. Чи вжи­вало воно всіх заходів, що могли б легко змінити чи хоча б покращити суспільний лад, який веде до вчинення злочинів? Чи прагнуло воно надати до­помогу для протидії злу у цих випадках?

31. Журнали для ув'язнених.У деяких висвітлених нами раніше положен­нях вказано, що велике значення має для ув'язне­них виховання, зокрема, почуття власної гідності та поваги до своєї особистості. До цього слід до­дати, що бажано видавати спеціальний журнал для ув'язнених під офіційним керівництвом. Зміст цьо­го журналу повинен бути пристосований до потреб та інтересів ув'язнених. Кожна людина, позбавле­на можливості брати протягом багатьох років участь в суспільному житті, повинна хоча б ознайо­млюватися з перебігом подій. Це обґрунтовується такими обставинами: людині важко, а іноді й не­можливо після довгострокового тюремного ув'язнення вщновити втрачені зв язки з тим світом, кот­рий знаходиться за огорожею; не розуміючи його, в'язень не буде мати в цьому, чужому йому світі, ні щастя, ні успіху. Тому суспільство повинне піклу­ватися про те, щоб в'язень зберіг деякий зв'язок з волею з точки зору взаємної користі. Для досягнення цієї мети найбільш правиль­ним є широке розповсюдження серед в'язнів періо­дичного журналу зі спеціальним вищевказаним змістом.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Методичні матеріали для самостійної роботи курсантів з навчальної дисципліни «Теорія пенітенціарії»

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ЮРИДИЧНИЙ КОЛЕДЖ... Цикл кримінально правових дисциплін... Навчальна дисципліна Теорія пенітенціарії...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Зміст та значення праці в тюрмах.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Чернігів – 2013
Методичні вказівки щодо організації самостійної роботи курсантів Самостійна робота формує у курсантів уміння і навички самостійної пізнавально

Читання відповідних розділів у підручниках і посібниках, професійно орієнтоване читання методичних статей.
2. Складання списку статей з певної теми і анотування кількох, що найбільше сподобались. При цьому курсанти слухають і доповнюють свої списки. Викладач нагадує, що анотація є дуже

При оформленні індивідуального навчально-дослідного завдання курсанти повинні дотримуватися встановлених вимог.
Виконане завдання подається викладачу для перевірки у визначений термін. Остаточна його оцінка дається викладачем під час індивідуальної співбесіди зі курсантом. Обсяг індивідуального завд

Завдання та методичні вказівки щодо самостійної роботи курсантів під час підготовки до семінарського заняття
Опрацювати питання: «Вплив еволюції світової пенітенціарної думки на формування пенітенціарної ідеї в Україні», скориставшись такою літературою: 1. Гернет М.Н. История цар

Вплив еволюції світової пенітенціарної думки на формування пенітенціарної ідеї в Україні».
Злочин і покарання, як поняття суспільного життя мають свою глибоку історію і виникли разом з появою людського суспільства. На всіх етапах людського розвитку ознаки злочину були яскравим відбитком

Завдання та методичні вказівки щодо самостійної роботи курсантів під час підготовки до семінарського заняття
1.Опрацювати питання: «Спроби гуманізації тюремної політики наприкінці XVIII – поч. ХІХ ст.» «Вплив досвіду функціонування перших пенітенціарних систем на тюремну реформу 1879 року

Письмова консультація №1
Вплив перших пенітенціарних систем США та Європи на порядок та умови тримання ув’язнених в Європі та на створення тюрьмознавства як галузі кримінального права. Обґрунтуванням та

Письмова консультація №2
Вплив досвіду функціонування перших пенітенціарних систем на тюремну реформу 1879 року в Російській імперії. Зміст проблеми реформування тюремної системи

Реформування адміністративного устрою тюремної системи у масштабах імперії.
Одним із основних завдань тюремної реформи в Росії стало удосконалення системи управління місцями ув'язнення, підвищення ролі центрального органу тюремного відомства у здійсненні контрольних фун

Особливості інтеграції до тюремної системи Російської імперії загальносвітових концепцій пенітенціарної справи.
Розглянемо, яким чином на території Російської імперії відбувалась поступова інтеграція до тюремної системи актуальних на той момент загальносвітових концепцій пенітенціарної справи.

Завдання та методичні вказівки щодо самостійної роботи курсантів під час підготовки до семінарського заняття
1.Опрацювати питання: «Загальна характеристика рішень конгресу у Цинциннаті стосовно основних понять та принципів пенітенціарної науки», скориставшись такою літературою: 1

Зміст оновлених понять кримінального та кримінально-виконавчого права.
1. Злочин.Злочин є навмисним порушенням обов'язків, які визначені законом і завдають шкоди іншим. Злочинці — це особи, викриті в злочинах відповід­ними судами і піддані ув'язненню

Зміст класифікації злочинців.
4. Класифікація злочинців.Прогресивна класифікація злочинців, заснова­на на особистих заслугах, а не на довільних прин­ципах, таких як вік злочинця, вид злочину тощо, повинна засто

Зміст підбору та підготовки тюремного персоналу.
8. Вибір і підготовка тюремного персоналу.Завдання зробити із поганої людини хорошу неможливо доручити першому, хто трапиться; ця робота потребує серйозного підходу і підготовки, ц

Зміст процесу виховання в тюрмах.
11. Виховання.Виховання — одна із живих сил у справі вип­равлення злочинних чоловіків і жінок, що вчиня­ють проступки переважно через необізнаність, яка межує з пороком. Освіжити р

Зміст поняття «тюремна дисципліна» та засобів щодо її досягнення.
14. Тюремна дисципліна.Щоб бути дієвою, тюремна дисципліна по­винна користуватися співчуттям злочинця. Тільки тоді злочинець може бути виправлений, але і це буде неможливо, якщо ві

Загальні правила будівництва тюрем та розміщення в’язнів.
32. Будівництво.Архітектурний пункт у тюремній справі є дуже важливим у багатьох відношеннях. У межах цьо­го твору неможливо розглянути це питання пов­ністю. Отже зупинимося на заг

Принципи відповідальності батьків за злочинність дітей.
36. Відповідальність батьків за злочинність дітей.На батьках частково чи повністю повинна ле­жати відповідальність за злочинність дітей. Вони повинні утримувати своїх дітей у випра

Завдання та методичні вказівки щодо самостійної роботи курсантів під час підготовки до семінарського заняття
Опрацювати питання: «Хронологія законодавчих та організаційних змін у пенітенціарній системі Росії»; «Особливості діяльності пенітенціарної системи США на прикладі діяльності Департаменту криміналь

Основні правові засади діяльності кримінально-виконавчої служби штату Техас та її організаційна структура.
Американська Конституція передбачає існування двох рівнів влади – федерального та штатного. Кожний штат має свою Конституцію, яка базується на основних принципах Конституції США 1787 року. Істор

Типи установ виконання покарань за рівнем безпеки, які знаходяться у відомстві Департаменту кримінальної юстиції Техасу.
Відмітною рисою усіх американських пенітенціарних закладів є недостача місць для засуджених. Наприкінці 80-х років Америка, і особливо Техас, пережила «тюремний бум», пов`язаний з різким збільше

Види покарань, умови та норми утримання засуджених та підслідних у різних типах пенітенціарних установ.
Найчастіш використовуваними видами покарань у штаті Техас є наступні: - смертна кара (електричний стілець або смертельна ін`єкція); - пробація (умовно-дострокове

Сторія, етапи створення і розвитку та особливості кримінально-виконавчої служби у штаті Техас у порівнянні з відповідними службами інших штатів США.
Історично зумовленою своєрідністю кримінального та кримінально-виконавчого законодавства США є те, що протягом усієї свого існування важливу роль в ньому відігравали Статути – законодавчі акти,

Письмова консультація №3
Покарання, не пов'язані з позбавленням волі, в Англії. (Викладач надає методичні рекомендації щодо самостійного вивчення 4-го питання лекції за допомогою письмових

Поняття, система, принципи і структура надання соціальної допомоги засудженим (питання пропонується курсантам для самостійного опрацювання).
Установи з нагляду і соціальна допомога. Ці установи були створені в 1975 р. Раніше наглядові функції здійснювала поліція. У 19 судових округах землі Північний Рейн-Вестфалія були утворені устан

Письмова консультація №5
Відбування покарання у виді позбавлення волі в тюрмі Швеції. Тюрма Хельбе закритого типу, призначена для утримання чоловіків, побудована в 1

Письмова консультація №6
Служба пробації Норвегії – загальна характеристика. Норвегія відноситься до тих країн, в яких рудиментарні елементи пробаційної діяльності з'явилися ще на початк

Нагляд над особами, умовно-достроково звільненими від відбуття покарання.
Мінімальний термін, який повинен відбути ув'язнений, перш ніж отримати право клопотати про умовно-дострокове звільнення, складає 60 днів. Однак, за загальним правилом, засуджений може бути звіль

Нагляд над особами, умовно-достроково звільненими від відбуття покарання.
Мінімальний термін, який повинен відбути ув'язнений, перш ніж отримати право клопотати про умовно-дострокове звільнення, складає 60 днів. Однак, за загальним правилом, засуджений може бути звіль

Кандидат юридичних наук І.В. Іваньков.
  [1] Вольтер. Избранные произведения по уголовного праву и процессу. - М., Госюриздат, 1956. - С.266-267 [2] Марат Ж.П. План уголовного законодательства. - М.: Изд-во и

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги